VROOM DREESMANN Een kinderwagen Uit de Rijnstreek 1EIDSCH DAGBLAD Derde Bied Dinsdag 11 Mei 1937 BOUVIER daarom *°op/u „Kleine Advertentie" HET nieuwe I. DANCING FEET Een permanent bij Marcel Miami nouveauté op het' gebied van open schoenen, in div kleurcombinaties maar liét iames- schoenen, met driekwart hak. Met Pinksteren nuüen Neem makkelijke schoenen Hier zijn een paar voorbeel den onze zomervoorraad is onbeperkt U vindt er zeker, wat U noodig heeftj licht, luchtig maar stevig! I •>- chique en toch niet duur Afwasbaar leder. Een zeer uitgebrei de collectie met hooge en lage hak wit en beige TrF~ poli'9 vierkante leest, in wit m. blauw, beige m. bruin enz. Ten- nis- en\v strand-Vv!\\ schoenen met veter en^ een riempje 3/5 6/8 9 2 45 49 65 Dames- en Heert; maten 74 Heeren weekend schoenen ln zwart en bruin, soepele dracht. Wilt gij Uw kinderwagen opruimen? Geeft dan dadelijk Uw op. De kosten? Gering slechts 50 cent (uitslui tend bij vooruitbetaling). Maximum 30 woorden. 3—3 z. h. st. besloten het gevraagde crediet. wi f 8500.beschikbaar te stellen, evenwel onder beding, dat B. en W. zullen trach ten van het „Werkfonds" een renteloos voorschot te verkrijgen. Eenige besluiten tot wijziging van de be grootingen dienst 1936 en 1937 werden na toelichting vastgesteld. In verband met de bestrating van den Lagewaard, wordt op voorstel van den voorzitter nog besloten B. en W. te machtigen genoemden weg tij dens de werkzaamheden ter plaatse voor rij- en voertuigen in beide richtingen ge sloten te verklaren. Hierna sluiting. De collecte voor do Diaconie bracht over de afgeloopen maand in de Ned. Herv. Kerk op f. 94,47. LEIDERDORP. Dalende werkloosheid. Het aantal werkzoekenden, dat staat in geschreven bij het Agentschap der Ar beidsbemiddeling daalt steeds. Thans staan ingeschreven 71 werkloozen; dit is bijna de helft minder dan eenige maanden geleden. De Chr. muziekver. „Devote" alhier behaalde ag het concours te Rotterdam een lsten prijs in den marschwedstrijd. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt hedenavond te 7.30 uur to openbare vergadering bijeen. 1. Notulen 2. Behandeling ingekomen stukken 3. Vaststelling kohier straat belasting 1937 4. Vaststelling kohier hondenbelasting 1937 5. Wijziging be grootingen 1936 en 1937. TER AAR. Auto te water. Vermoedelijk door het springen van een voorband reed een personenauto bestuurd door dr. Lucardie van Zevenhoven in den Nieuwkoopschen polder te water. De wagen werd ernstig beschadigd doch dr. L. kwam met den schrik vrij. Voor het ambt van gemeente-veld wachter hlhier hebben zich tot nu toe 82 sollicitanten aangemeld. WADDINXVEEN. Huldiging van Polderheemraden. In een speciaal daarvoor belegde be stuursvergadering is de voorzitter van den Voorofschen Polder, onder deze gemeente, de heer Jac. Groenewegen alhier, in ver band met zijn zilveren ambtsjubileum har telijk gehuldigd. Namens de ingelanden is hem met een toepasselijke rede van den oudsten heem raad. den heer A. Oudijk, een armstoel aangeboden en door den jongsten heem raad, den heer W. C. Hage, namens het bestuur en den secretaris-penningmeester, een zilveren vierkleurig vulpotlood. Van de zijde der ingelanden had de ju bilaris veel geluirwenschen in ontvangst te nemen. De heer S. Paul C.zoon, die een kwart eeuw deel uitmaakt van het bestuur van den Zuidplaspolder. eveneens liggende on der de gemeente Waddinxveen, is in de in gelandenvergadering. welke in het hotel „De Zalm" te Gouda is gehouden, op waar dige wijze gehuldigd. De oudst heemraad, de heer A. van der Breggen, memoreerde de goede hoedanig heden van den jubilaris, die juist 25 jaar geleden werd gekozen in het polderbestuur. Dank werd gebracht voor alles, wat onder zijn leiding en op zijn initiatief is tot stand gekomen. De zaal was feestelijk met bloemen ver sierd. Namens de ingelanden werd den heer Paul een electrische leeslam,p aangeboden. Arbeidsongeval. In de fabriek van den heer De B. had de houtbewerker v. d. K. het ongeluk met de twee voorste vingers der linkerhand in aanraking te komen met een in werking zijnde viakbank. De vingers werden zwaar verwond, terwijl een van de toppen der vingers werd verwijderd. Aan de gemeentelijke zweminrichting alhier is tot badmeester benoemd de heer A. H. Kulik, te Gouda. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. ALPHEN. GECOMBINEERDE VERGADERING VAN DE AR. EN C.H. KIES VEREENIG ING. Groote belangstelling.' In de Ned". Herv. Kerk aan .de Juliana- jtraat werd door de A.R. en C.H. Kies vereniging den gecombineerde vergade ring gehouden.-De belangstelling was zeer groot. De bijeenkomst werd geopend dooi den voorz. der C.H. Kiesver., den heer J. Tuinman. Als eerste spreker trad op prof. Diepen horst, lid der le Kamer. Deze sprak over het negatieve voor den a.s stembusstrijd. Spr. wees zijn gehoor op de 3 ongewone verschijnselen. Allereerst dat de Lib. en Vrijz. Dem. die de rechtsche partijen vroe ger geen rust lieten nu in het zelfde kabi net zitten. De beschuldiging dat de recht sche partijen in bijz. de C.H. en A.R. zijn samengegaan met de Lib. of Vrijz. Dem. wees spr. van de hand. Samenwerking is door de crisis geboden, zonder echter iets van de beginselen los te laten. Het is tuig waar dat de C.H. en A.R. met de tegen standers een bondgenootschap hebben ge sloten. -Uitvoerig ontwikkelde spr. dan zijn rede door te wijzen op den achteruitgang van de lib. partij, houding der S.D.A.P. Plan van den Arbeid en niet mindert de gevaren van de N.S.B. en Comm. Partij, om daartegenover de beginselen van de C.H. en A.R. partij te stellen, die geza menlijk willen optrekken. Prof. Slotema- ker de Bruine. 1 Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, wees er aller eerst uitvoerig op hoe het bij de a.s. ver kiezing uitsluitend zal gaan om het be ginsel. Het beginsel dat beleden maar ook beleefd moet worden en waaruit de C.H. en AR. partij haar kracht putten. Uit voerig wees spreker er op. dat op de be- teekenis van het gezag, hoe dit tot geen dictatuur of gevaar kan leiden, als de mannen der regeering weten dit van God te hebben- ontvangen en bij de gratie Gods weten regeerders te zijn. Ook het belang van de volksinvloed en volksvertegenwoor diging gaf spr. aanleiding tot breedvoe rige bespreking er op wijzende dat in dien de regeerders weten ook zondige men- schenkinderen te zijn en dit voor God willen belijden, het van zoo'n groot belang is dat door het parlementaire stelsel er een controle apparaat en critiek op de re geerders bestaat. De volksvertegenwoor diging moet echter toezien, doch niet zelf willen zetelen op de stoelen der regeer ders. Na tevens het stelsel en juiste be grip omtrent de democratie te hebben uiteengezet en eveneens te hebben gewe ren op de alom heerschende gevaren, waarmee men rekening moet houden tot behoud der vrijheid, eindigde spr. met een I opwekking alleen die mannen te stemmen, 1 die als regeerders leven uit zuivere bron en I rich afvragen wat Gods wil is. De voorz. in de A.-R. Kiesvereen. sprak een kort piotwoord. Na gemeenschAppelijken zang eindigde trof. Siotemaker de Bruine met dankge bed. Eén-richting-verkeer. De verordening, betreffende het één- richtitlg-verkeer voor de Raadhuisstraat en Van Mandersloostraat is in werking ge treden. Voor velen vormde dit een sen satie, zoodat het den geheelen dag vrij druk was in de omgeving van het kruis punt bij de Vergulde Wagen. In het alge- meen -wordt veel gemopperd tegen de nieuwe verordening en vormt deze vooral voor neringdoenden wonende to de van Mandersloostraat of begin van de Raad huisstraat groot ongemak. Naar wij verne men zullen de 3 pl. Middenstandsvereeni- glngen pogingen in het werk stellen om tot een gedeeltelijke ontheffing der veror dening te komen. Kind valt in rioolput. Terwijl een. onderwijzeres van de Juliana kleuterschool met eenige kinderen liep te wandelen had een der leerlingen een kind tan de familie B. het ongeluk in een open rioolput te stappen. Het kind dat bijna geheel in de put wegzakte kon gelukkig spoedig bevrijd worden. De kleine die zwart bemodderd was en een lichte ver wonding aan het hoofd bekwam werd met een auto naar de ouderlijke woning ver voerd. Buitengewone ledenvergadering Oranje Garde. De Oranje Garde kwam in buitengewone ledenvergadering bijeen. De voorzitter, J. Overduin Jzn., opende met gebed en liet zingen 2 coupletten van het Wilhelmus. De voorzitter dankte allen die hebben mede gewerkt aan de opvoering van het histo risch spel op de avonden der Oranjevereen. In het bijzonder den leider, wien namens het bestuur een foto van de groep werd aangeboden. Deze dankte hiervoor en ver trouwde op allen te kunnen blijven reke nen. Hierna werd een commissie benoemd voor uitvoering van den landdag, begroe tingssamenkomst, waarop wij t. z. t. nader -tegug komen. Breedvoerig werd besproken de volkszang en de muziekavond; besloten weird na de pauze een historisch feit uit de regeering.van H. M. de Koningin uit te voe ren. n.l. „Het bezoek van H. M. aan den Euigenhoek". Tevens werd besloten we derom een groot historisch spel in studie te nemen. Hierna kwam ln bespreking de Rotterdammermarsch, waarvoor veel be langstelling bleek. Na de rondvraag sloot ds. Mulder deze bijeenkomst. Bezichtiging van het Boschpark dooi den gemeenteraad. Aan hun voornemen om vóór de ope ning het Boschpark te bezichtigen, hebben ae leden van den raad onzer gemeente Za terdagmiddag gevolg gegeven. Nadat men was bijeen gekomen in het Huls der ge meente, ging men gezamenlijk naar het Boschpark, waar de raadsleden, wegens verhindering van den burgemeester, wer den rondgeleid doir wethouder Herngreen. Zoowel over het park, hertenkamp en de uitvoering was men algemeen vol lof. Ver schillende aangelegenheden werden door de ontwerpers den directeur van gemeen tewerken. ir. Waardenburg, en den heer Lemkes. nader toegelicht. Zoo spoedig zulks mogelijk is, zal het Boschpark nu voor het publiek worden opengesteld. Méér werk! Naar wij vernemen zal een gedeelte van het bedrijf van de bouwmaterialenhandel van de firma Duinker en Verruijt N.V. al hier tijdelijk worden overgebracht naar de terreinen van de scheepswerf der firma Pannevis, in verband met de uitvoering van een grooten order; ook het personeel zal worden uitgebreid. Jtegrafenis A. Pannevis. Zaterdagmiddag had op de alg. begraaf plaats aan de Schoolstraat de plechtige bijzetting plaats van onzen; plaatsgenoot, den heer A. Pannevis, die alhier op 75-j. leeftijd overleed. De overledene, eigenaar van de scheepsbouwwerf A. Pannevis, die cp scheepvaartbouwkundig gebied een groote bekendheid genoot, had destijds tai van jaren zitting in het bestuur van het Nutsdepartement alhier. Door gezondheids redenen moest de heer Pannevis zich reeds eenige jaren geleden uit het openbare leven terugtrekken. Op de begraafplaats waren tal van personen uit de scheepsbouwwe- reid, alsmede een deputatie van 't Nuts departement aanwezig, terwijl wij tevens •al van leden van het vroeger personeel van den overledene zagen. De kist werd gedekt door een groot aantal bloemstuk ken. Aan het graf werd niet gesproken, alieen een zoon, de heer C. Pannevis, bracht dank voor de belangstelling. De aanbesteding van het nieuwe raadhuis zal vermoedelijk in de tweede helft van de volgende maand plaats heb ben. Gevonden; portemonnaie, kinder- portemonnaies met Inhoud, belasting- plaatje, postduif, vouwstoeltje, vulpen en heerenhandschoenen. Inlichtingen politie bureau. De heer H. R. Overbeek, die met in gang van 1 Juni zou worden overgeplaatst naar Lelden als ontvanger der invoerrech ten en accijnzen, zal bij nadere beschik king met ingang van. 1 Aug. naar Enschedé worden overgeplaatst. ow Naar wij vernemen is de e.v. raads vergadering bepaald op Woensdagavond 19 Mei a.s. Dank zij de activiteit van den con troleur L. van den Leidsghen Nachtveilig- heldsdlenst, werd des nachts op heeterdaad betrapt zekere B„ die bezig was met het ontvreemden van bloemen uit een tuin in de Raadhuisstraat. Door de politie werden de bloemen in beslag genomen; op aanwij zing van den controleur kon tegen B. pro ces-verbaal worden opgemaakt. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de afd. Alphen van de R.-K. Staatspartij, werd Zondagmiddag in de St. Jozefzaal een feestvergadering gehouden, waarvoor een buitengewoon groote belang stelling bestond, zoodat zelfs het podium en de zijgangen door belangstellenden werden bezet. Pater Borromeus de Greeve hield de feestrede. De garagehouder Th. in de Pr. Hen drikstraat deed bij de politie aangifte van diefstal van een kachel en motorkaD vah zijn erf achter zijn woning. De politie stelt een onderzoek ln. ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag 13 Mei a.s. des nam. om 7.30 uur bijeen. lo. Ingekomen stukken; 2o. Vaststelling van een regelïng voor gedeeltelijke tege moetkoming in de betaling van premie voor zieken- en ziekenhuisfonds ten be hoeve van werklooze arbeiders; 3o. Vast stelling aantal pensioensgrondslagen; 4o. Wijziging gemeênte-begrooting, dienstjaar 1936 en 1937; 5o. Wijziing raadsbesluit in zake aanleg hieuwen Prov. weg Leiden— Oude Wetering. Naar wij vernemen zijn de heeren W. P. van Ruiten en Jac. van 't Hart, die in 1935 tot leden van den Gemeenteraad zijn gekozen op een vrije lijst, thans onder goedkeuring van het bestuur van de Ka mer-Centrale Leiden en van de besturen van de afdeellngén In de gemeente Alke made, toegetreden als leden van de R.K. Staatspartij. BODEGRAVEN. VERGADERING- N.S.B. In het Beursgebouw .sprak .voor de NJS_B. de heer Van Geelkerken, over „Mussert'bf Moscou". Uit den omtrek.was v.eel belang stelling. Spr. zag voor Nederland maar één weg tot behoud; de weg van het Nat. So cialisme. Alle andere wegen loopen naar Moskou. De NJS.B. wil Nederland maken tot oen nationale eenheid, wil de belangen van alle groepen behartigen op de beste wijze. Besproken werd het beginsel van de N.S.B., terwijl ook uitvoerig werd stilge staan bij de emblemen. Bestreden werd, dat de N.S.B. import is. De N.S.B. is een specifiek Nederlandsche beweging, die niets te maken heeft met Italiaansche of Duit- sche invloeden en die zich in alles aan past aan de aparte geaardheid van het Nederlandsche volk. Spr. toonde aan, dat de N.S.B. al heel wat bereikt heeft in Nederland. De ge- heele opwaking in nationalen zin van ons volk stelde spr. op rekening van de N S B. Tenslotte besloot hij met opnieuw de keus te stellén tusschen Mussert of Mos kou. Wie de bestaande toestanden wilde bestendigen, deed beter niet de N.S.B. te stemmen. De rede werd herhaaldelijk met dave rend applaus beantwoord. BOSKOOP. Dank van H.M. de Koningin voor de Paleisversiering. Bij Haar vertrek uit de tentoonstelling sprak H.M. de Koningin nog woorden van dank tot den burgemeester en uitte Haar vreugde voor het vele schoons, dat op de tentoonstelling was te zien. Tevens dankte H.M. den burgemeester nog voor de door de Bosikoopers tot stand gebrachte schit terende Paleisversiering ter gelegenheid van het huwelijk van Haar dochter. HAZERSWOUDE. Bijeenkomst A.-R. Kiesvereeniging. In het Gymnastieklokaal van de Chr. School op het Dorp heeft de heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal voor de A.-R. Kiesvereeni ging een politieke rede gehouden. De op komst was matig. Nadat de voorzitter, de heer B. Offringa, na het zingen van Ps. 89 3, gebed en het lezen van een ge deelte der H. Schrift het samenzijn had geopend, werd het woord verleend aan den spreker, die aangaf waarbij het bij de a.s. verkiezing om gaat. De A.-R. beginselen moeten zooveel mogelijk in onzen tijd wor den uitgedragen en daarvoor moet men goede strijdkrachten hebben. Nadat gezongen was „Zij zullen het niet hebben" enz., eindigde spr. met dankgebed. Bij de gehouden kroosschouw van de Hazerswoudsche Droogmakerij bleek dat vele ingelanden niét aan hun verplichting voor kroozen en schoonhouden hadden voldaan. In verband met de abnormale weersge steldheid der laatste maand, waardoor de werkzaamheden, zooals pooten, zaaien enz. ongeveer l'/'i maand later kwamen, het geen veel drukte veroorzaakte, besloot het bestuur van genoemd waterschap geen boete voor de nakomers op te leggen. Op de vergadering van den Gemeente raad. waarover wij reeds kort verslag ga ven. waren alle leden tegenwoordig. De voorzitter deelde nog mede, dat het in het voornemen ligt van B. en W. om in de eerstvolgende vergadering den Raad voor te stellen een stationneerverbod voor de fabrieken in deze gemeente in te stel len. Spr. deed nog mededeellng van ge houden besprekingen met de fabrikanten en van de tot stand gekomen verbeterin gen bij het laden van vrachtauto's. Aan de orde was dan de vaststelling van een ver ordening op de brandweer en het voorko men en blusschen van brand. De voorzitter zeide. dat het raadsbesluit tot beschikbaarstelling van een crediet voor den aankoop van een motorspuit door Ged. Staten is goedgekeurd en dat de bouw van de spuit al zoover is gevorderd, dat deze een dezer dagen voor beproeving ge reed is. Dan las spr. voor de ontworpen veiordening. waarover bespreking volgde. Naar aanleiding van een circulaire van Ged. Staten betreffende toezicht op elec trische installaties ln stallen en boerde rijen, werd op voorstel van den voorzitter oesloten in de verordening nog een bepa ling op te nemen, dat de electrische instal laties moeten voldoen aan de eischen der Lichtfabrieken. De heer Lieverse wilde ge acht worden te hebben tegengestemd. Na bespreking werd de verordening hier- n;, vastgesteld. Voorstel Inzake bestrating van den Lage waard. De voorzitter lichtte uitvoerig dit voorstel toe. De hoofdargumenten om tot bestrating over te gaan zijn wel de zeer lage steenprijzen en dat het bijna ondoen lijk is den weg met grind in goeden staat lc houden in verband met de openstelling van den weg voor auto's. Blijkens een ge maakte kostenberekening zal voor de be strating noodig zijn een" bedrag ad f.3590 Na aftrek van de tegenwoordige onkosten zal dit voor de gemeente naar raming een meerdere uitgave met zich brengen van pl.m. f.350.— p. j. Het ligt in de bedoeling, voor zoover mogelijk, hierbij werkloozen te werk te doen stellen. Na langdurige besprekingen, waaraan door alle leden werd deelgenomen, werd Te koop aangeboden een BOUVIER van zuiver ras, reu, wd bijna 2 jaren. Met offic. stambróm. (Wordt echter niet aan handelaren verkocht) Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1164. Vanaf Woensdag t. e. m. den Eersten Pinksterdag met JOAN MARSH EDDIE NUGENT Lachend, zingend, dan send beleven charmante mensohen hun vroolijke avonturen. 9092a 2- ONKRUID VERGAAT NIET Met den zingenden Cowboy GENE AUTRY IVoensd., Zaterd., Zondag Cassa-opening 2 uur: Jeugd. en Fam.voorstelling Dagelijks Matinee 2.30 u. Avondvoorstelling 7 uur 10 "ur. - Wie om 8.15 uur somt ziet tot 11.30 uur nog J*et geheels programma. 5j°=$ang ALLE leeftijden. geeft U de modernste coupe en afwerking - Natuurgolf. MAISON MARCEL Dames- en Heerenkapper NIEUWE RIJN 54 - TEL. 2768. 432

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11