STADSNIEUWS ZATERDAG 8 MEI 1937 EERSTE NEDERLANDSCHE N.v. HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN 78ste jaargang No. 23654 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De reis van het prinselijk paar naar Engeland IM. NOOMEN. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD Weerverwachting voor Zondag LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 els. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons BLad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarlel. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets.{porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per per Franco7 per posft 2.35 per 3 maandenv portokosten.1 (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) A 3 maanden tf. 2.3S week ......T'.t.0.18 Bezoek van den Tsje.chischen Minister van Onderwijs aan de Rijksuniversiteit. Ook minister Slotemaker de Bruine was aanwezig. De Tsjechische Minister van Onderwijs, dr. E. Franke, heeft gistermiddag een be zoek gebracht aan de Leidsche Universi teit. Zijne Excellentie was vergezeld van zijn secretaris dr. R. Stansky, dr. F. Praus, on der-directeur van het ministerie van on derwijs en dr. I. Krno, gezant van Tsjecho- Slowakije. Van Nederlandsche zijde waren aanwe zig de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. J. R. Slote maker de Bruine, de chef van de afdee- llng Hooger Onderwijs, mr. A. J. L. van Beeck Calkoen, de president-curator mr. A. van de Sande Bakhuyzen en de secre taris van curatoren, mr. P. J. Idenburg. Het gezelschap bezocht eerst de Univer siteitsbibliotheek, waar het, bij ontstente nis van den bibliothecaris, ontvangen werd door de .conservatrice mej. dr. H. J. A. Buys. Dr. Franke, die zelf in een biblio theek werkzaam is geweest, legde een bij zonder diepgaande belangstelling aan den dag voor alles wat hem getoond werd. De conservator voor de handschriften, prof. dr. H. P, Blok, had een aantal belangrijke handschriften geëxposeerd, waarvan vooral enkele die betrekking hadden op Come- nius de aandacht trokken. Daarna begaf het gezelschap zich naar het Academiegebouw, waar het in de Se naatskamer ontvangen werd door den rec tor magnificus, prof. dr. J. van der Hoeve, den secretaris van den Senaat prof. dr. J. A. J. Barge en een aantal hoogleeraxen. De rector magnificus sprak de bezoe kers in de Fransche taal toe waarbij hij erop wees, dat de Universiteit te Praag een der oudste wetenschappelijke centra van Midden-Europa is, veel ouder nog de Leidsche Academie. Spr._ uitte verder de hoop, dat de mi nister 'zou mogen slagen in zijn pogen om de wetenschappelijke betrekkingen tus- schen beide landen te versterken en schetste de beteekenis van Comenius en Jan Purkyne, een der grootste biologen en de stichter van het eerste physiologisch instituut ter wereld. Na deze toespraak, die door dr. Franke met eenige hartelijke woorden werd be antwoord, werd thee rondgediend. OPRICHTING VAN EEN „HUTSPOTCLUB.'' Lezing van Mevr. BakkerNort. In navolging van de groote steden heeft de afd. Leiden van de Ned. Ver. voor Vrou- wenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap, gisteravond tijdens een zeer gezelligen en geanimeerden maaltijd een z.g. „Hutspot- dub" opgericht. De bedoeling van deze club. waarvan de jaarlijksche contributie de kapitale som van een kwartje bedraagt, bestaat hierin, dat ze eens per maand een goedkoopen maaltijd organiseert, waaraan alle vrouwen kunnen deelnemen en waar geregeld een inleiding zal gehouden wor den over allerlei specifiek vrouwelijke be langen. De naam ..Hutspotclub" wijst op Leidsche invloeden! De oorspronkelijke or ganisatrices van deze maaltijden, mej. mr. N. S. Corry Tendeloo en mevr. dr. W. H. Posthumus-v. d. Goot (A'dam), e.a. heb ben er dezen naam aan gegeven, gedreven door herinneringen aan Leidsohen studie tijd. Mevr. E. C. AlingsVan Mels, presidente van de afd. Leiden, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord aan de spreekster, mevr. mr. B. BakkerNort. lid van de Tweede Kamer, de afgevaardigden van de afd. Leiden van de Ned. Ver. voor Huisvrouwen en van de V.V.S.L. Zij sprak er haar blijdschap over uit, dat een veer tigtal vrouwen van zeer diverse beroepen 'lceraressen, huisvrouwen, onderwijzeres sen, een verpleegster, een masseuse, een arts, de schrijfster Emmy van Lokhorst, vrouwelijke studenten, ambtenaressen, enz.) aan den oproep gehoor hadden ge geven om iets over de Vrouwenbeweging te vernemen. Deze eerste maaltijd droeg een feestelijk stempel en daarom werden er dan ook drie gangen opgedisdht, zoodat we al heel vér af waren van den oorspronkelijken „één-gerecht-maaltijd". Na afloop sprak mevr. mr. B. Bakker Nort, die aanving met te zeggen, dat een Tweede Kamerlid bij de opening van aller lei dingen, bruggen, wegen, tentoonstellin gen, aanwezig moet zijn, maar dat spr. nog fooit een „Hutspotclub" had geopend, Waarvan de bedoeling is: Elkaar een hand te reiken. Het kost vaak moeite om de menschen aan het verstand te brengen, dat geëman cipeerde vrouwen evengoed koken en zelf Japonnen maken, dat ze alleen een andere opleiding hebben gehad, een ander beroep uitoefenen, vaak een ruimeren blik heb- jan gekregen, waardoor ze het gevoel heb- oan iets te kunnen doen voor de gemeen schap. De emancipatie is de vrouwen trouwens opgedrongen, daar het werk in huis de vrouwen voor een groot gedeelte ontnomen is. Wie denkt er nu nog aan kaarsen maken, de slacht verzorgen, het inmaken en conserveeren van allerlei groenten, de volledige wasch in huis? De fabrieken namen dit werk den vrouwen uit handen. Nu is dit alles heel mooi, maar het moet betaald worden, dus moet er op een andere wijze gewerkt worden om in het onderhoud te kunnen voorzien. Anna Maria Storm-Van der Chys ondernam in de jaren 1848—1857 verschillende buiten- landsche reizen, die zij zelfs uitstrekte naar Noord- en Zuid-Amerika om studie te maken van opleidingsmogelijkheden voor het meisje en van gelegenheden tot afzet van haar arbeid. Het was een op zienbarend feit, dat ze daarvan in het openbaar mededeeiing deed en er voor op een „Podium" dorst klimmen. (23 Jan. 1365 in Den Haag voor de Ver. „Oefening kweekt Kennis"). Dr. Metta Jacobs kreeg daarna van den grooten liberaal Thorbecke toestemming, maar er moest toezicht op haar gehouden worden! Op een oogenblik leek zelfs, dat het doel bereikt was. dat de vrouw zich vrijelijk kon ontwikkelen naar eigen aard en aanleg, maar nu waait er weer een andere wind. Iets wat begeerenswaard is. kan men niet verkrijgen zonder strijd, maar ook niet behouden zonder strijd. En om het behoud van vrijheid van keuze van ar beid voor de vrouw gaat het thans. De vrouwen hebben het kiesrecht bereikt op grond van het „anders ziin". Geef ons me dezeggenschap in de groote gemeenschap van ons volk! Voor iedere vrouw beteeken- de echter dat kiesrecht weer iets anders. De één streed voor „Gelijke Moraal", ae ander voor verbetering der Huwelijkswetten of voor Drankmisbruik (Drankwet). Met het vrouwenkiesrecht was de sleutel be reikt .waarmee de vrouw zou kunnen in springen voor allerlei maatschappelijke be langen. Hoe slecht heeft de vrouw dat ge daan door veel te weinig op vrouwen te stemmen, omdat de meeste vrouwen geen vertrouven in een andere vrouw stellen. Spr. besprak hierna aan de hand van eenge voorbeelden de leemten in de huwe lijkswet. die een zuiver mannelijk stempel draagt. Ook besprak ze de theorie ..De vrouw moet volledig terug naar het gezin". Hoewel de belangstelling van het meeren- d>eel der vrouwen niet uitgaat naar vak- arbeid, maar naar socialen arbeid, naar het werk onder kinderen en zwakken, kan niet, zonder meer gezegd worden: De vrouw moet volledig terug naar het gezin. Er is wel eens gevraagd: Zelfbeschikkingsrecht, geeft dat geluk? Geluk kon de Vrouwen beweging niet beloven, wél een gelijke ont wikkelingskans. Jonge vrouwen hadden wel eens tegen spr. gezegd: we willen trouwen! „De Vrouwenbeweging houdt toch zeker niemand daarvan tegen", was haar ant woord geweest. Zelfs is er geen bezwaar van den kant der vrouwen om bij benoemingen den gehuwden man kostwinner, te laten voorgaan boven de ongehuwde vrouw in deze tijden Maar moet de ongetrouwde man voorgaan boven de ongehuwde vrouw? (Circ. Min. de Wilde). De beperking van den arbeid der vrouw legt zich steeds meer vast in de wet hoewel gebleken is. dat 70 van de gehuwde onderwijzeressen zulks deden, noodgedwongen. Bij P.T.T. bleek 65 van de werkende ongehuwde vrouwen te zorgen voor hulpbehoevende er, nood lijdende familieleden. In Duit-schland is een Gedenkboek der vrouwen aan Adolf Hitler uitgekomen, waarin de vrouwen klagen over het feit, dat ze geen autoriteit meer in het gezin heb ben en dat ze uit alle leidende posities zijn verdreven, omdat de vrouw daar terug moest tot de 3 K's (Kinderen. Keuken, Kerk). Moeten we soms terug naar den tiid der Germannen. in welke de vrouwen allen arbeid verrichten, de mannen alleen op jacht en on vischvangst gingen en ver der op een berenhuid in de zon lagen ter wijl ze hun vrouwen verdobbelden. We heb ben noc de kostbare goederen van zelf beschikkingsrecht en vrijheid, die we door eenheid en samenwerking van alle vrou wen moeten behouden in het belang van de vrouw en de gemeenschap. Na afloop werd een ledenvergadering ge houden, waarin de secr. van de afd. mevr. P H. Smits-Witvliet werd benoemd als afgevaardigde naar de jaarvergadering op 29 en 30 Mei te Haarlem. EEN WACHTGELDKWESTIE. Over onderhoud van vier poesen. Dat een minister soms voor vreemde dingen komt te staan, bewijst ten over vloede volgend geval: Een op wachtgeld gestelde onderwijzer, als tijdelijk aangesteld buiten zijn woon plaats. bracht in rekening naast reis- en verblijfkosten, een bedrag voor het uitbe steden van zijn poesen. Deze vergoeding werd geweigerd op grond van volgende Gverweging. waar een K. B. volgens de Wachtgeldregeling aangeeft: ..dat onze minister voorts terecht geen rekening heeft gehouden met de door appellant gevorder de extra-vergoeding voor hei onderdak brengen in het Rotterdamsch dieren-asyl van vier door hem opgenomen zwervende poesen, aangezien de appellant tot de ver- zorging van deze dieren niet verplicht was I en deze liefhebberij dus te zijnen laste I dient te blijven". Men bericht ons, dat het prinselijk paar morgenochtend vroegtijdig te Hoek van Holland aan boord van Hr. Ms. „Gelderland" zal embarkeeren, ten einde geëscorteerd door Hr. Ms. torpedoboot Z. 5, de reis naar Enge land te aanvaarden. Aan boord van de „Gelderland" zal de godsdienstoefening worden bijge woond. Omstreeks 7 uur in den namiddag zal het schip te Harwich binncnloopen. alwaar het prinselijk paar zal debar- kecren om de reis naar Londen per trein te vervolgen. NED. VER. VOOR LUCHTBESCHERMING. In de gisteravond gehouden bestuursver gadering van de afdeeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming werd met er kentelijkheid een aanbod aanvaard van dr. W. P Jorissen. die een aantal boekwerken, betrekking hebbende op den chemischen oorlog en de luchtbescherming in bruikleen aan de afdeeling wilde afstaan. Besloten werd binnenkort een openbare propaganda- avond te beleggen, waar eenige bij uitstek, deskundige sprekers de gevaren van een eventueelen luchtoorlog zoomede de be schermingsmaatregelen daartegen zullen uiteenzetten. Bij het gemeentebestuur zal worden aan gedrongen op de beschikbaarstelling van een lokaliteit, welke als gaskamer kan wor den ingericht. Dr. Renaud bepleitte de wenscheiijkheid van de oprichting van een Instituut voor Luchtbescherming, waar de ingezetenen te gen een kleine vergoeding volledig kunnen worden ingelicht over alles, wat met deze materie in verband staat. Met verschillende autoriteiten zijn de on derhandelingen over de inrichting van een systematischen gasdienst nog gaande. DE ONTSLAGEN BIJ DE STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN. De Centrale Ned. Ambtenaarsbond heeft, in samenwerking met den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst een verzoek gericht tot B. en W. dezer gemeente, om zeer spoedig een beslissing te willen nemen inzake het adres van het G. O. om de aan personeel der Lichtfabrieken onvrüwillig gegeven ontslagen op te schorten in af- waohting van het vaststellen van een af vloeiingsregeling. De organisaties vermelden in hun schrij ven, dat zij gaarne bereid zijn hun volle medewerking te verieenen aan een derge lijke regeling, zoodat de vereischte bezuini ging niet in gevaar wordt gebracht. EEN ORIGINEEL AFSCHEID. De leerlingen van de hoogste klasse der Gem. HBS. voor Meisjes aan de Garen- markt, die vanmorgen afscheid hebben ge nomen van de school om zioh de laatste weken thuis voor te bereiden op het eind examen, hebben aan dit afscheid een bij zonder karakter gegeven door zich te ver- kleeden in gevangenispakken en aldus uit gedost een rijtoer door de stad te maken. Vanzelfsprekend trokken de lieftallige „boeven" veel bekijks, terwijl aan de stem ming duidelijk te merken was, dat de vrouwelijke „bende" niet op weg was naar de gevangenis, doch haar straftijd volledig had uitgezeten. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen in de maand April 1937Portemonnaies, sleutels, taschjes, handschoenen, rijwielbelastingmerken, 3 armbandhorloges, een bruine lage schoen, een spanzaag, een sjaal, mutsen, cein turen, een ketting, 4 leesboeken, twee wit katoenen zakken, een actetasch, inh. een laken, een jongensjasje, 3 pakjes spijkers, een motormeter in étui, een autowieldop, twee vouwwagentjes, twee postduiven, een zilveren armband, een zwarte boodschap- pentasch, een zwarte gymnastiekschoen, een bril met nikkel montuur in étui, een boekje taaloefeningen, een blauw overall, een roode lantaarn, een lampekap, een grijze sok, een oorstang van een bril, een vulpen en vulpotlood, een dolkmes in schede, een aardrijkskundeboekje, een vul potlood. een kleedje, een zwarte dames hoed, een bril met hoornen montuur, een mesje, een damesparapluie. een koperen gewiohtje, een halsketting, een bruin lede ren tasch met sportkleeding, een bruine das, een paar rolschaatsen, een H.B.S.- agenda, een bruine actetasch met boeken en schriften, een brillenkoker, een blok met koperen gewichten, een melkbus, een vilten hoed, een witte overall, een vulpen houder, een kettinkje. Gevonden in het Postkantoor: Een paar bruine heerenhandschoenen, een paar bruine lederen dameshandsohoenen, een bruine damesportemonnaie met inhoud. Gevonden in de Tram (stadslijn): Drie aamesparapluies, een dameshandschoen. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag van 13 uur nam. behalve Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. U zoudt zeker zelf kannen sparen, als U zelf zeker gespaard zoudt blijven. Beter is het dus een levensverzekering te sluiten bij de BIJKANTOOR LEIDEN, BREESTRAAT 10a Telef. 302 - Na 6 uur 2479. 992 (Ingez. Med.) EINDEXAMENS H. B. S. Als gecommitteerden bij de eindexamens der R.K. H.B.S. alhier op 15, 16, 17 18 en 19 Juni en der Chr. H.B.S. alhier op 25, 26, 28, 29, 30 Juni en 1 en 2 Juli zijn aange wezen de heeren A. J. A. Busquet te 's-Gra- venhage, dr. J, Boesken te Delft en prof dr. J. de Zwaan alhier. Voor de Gem. H.BS. voor Meisjes alhier op 29. 30 Juni, 1 en 2 Juli en de Chr. H.B.S. te Alphen-aan-den-Rijn op 5, 6 en 7 Juli zijn aangewezen dr. J. v. d. Bilt te Utrecht, dr. C. Lakeman te Heemstede, en mej. dr. C. Serrurier alhier en voor de Gem. H.B.S. alhier op 29. 30 Juni, 1, 2. 3, 5, 6, en 7 Juli de heeren ir. J. M. Rademaker alhier, dr. L H. Louwe Kooymanse, Bllthoven en dr. A. Hulshof, Utrecht. Ais deskundigen elders zijn aangewezen ds. J. Ph, Makkink, dr. W. P. Jorissen, dr. J. A. A. Ketelaar, prof. dr. A. J. de Sopper en mevrouw H. Ph. Overeynder—Mesenig, allen alhier. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 2, be hangers 3, betonvlechters 13, betonwerkers 62, fundeeringswerkers 1, glazenmakers 2, glazenwasschers 8. granietwerkers 11. grondwerkers 83, helers 2, metselaars 109, opperlieden 99, schilders 88. sloopers 5, straatmakers 9, hulp-straat makers 15, stu- cadoors, witters 57, timmerlieden 221, uit voerders 9. voegers 23, ongesch. bouwarb. 8. Totaal 830. Fabrieksarbeiders: bleekers 17, lompen- sorteerders 6, vellenblooters 6, steenfabr. arb. 105, zeepfabr. arb. 4, ongesch. fabr. arb. 58. Totaal 196. Kantoorpersoneelkantoorpersoneel 88, reizigers, colp. 48, winkelbedienden 35, eta leurs 5, incasseerders 15, musici 6. onder wijzers 8, overheidspersoneel 111, verple gers 4. Totaal 220. Hotel-café-pers.: huispersoneel 9, kell- ners 44, koks 8. Totaal 61. Houtbewerkers: beddenmakers 2, hout bewerkers 74. kistenmakers 7, kuipers 9, lijstenmakers 4, mandenmakers 2, meubel stoffeerders 10, meubelmakers 26. politoer- ders 2, ongesch. arbeiders 33. Totaal 169. Kleermakers: kleermakers 50. kappers 9, schoenmakers e.a. 18. Totaal 77. Land- en tuinarb.: bloemisten 24. land arbeiders 28. tuinlieden 25. warmoeziers 9, ongesch. landarb. 5. Totaal 91. Metaalbewerkers: bankwerkers 116. blik- bewerkers 26, burgersmeden 43, electri- ciëns 44, gasfitters 15, gasmotormakers 2, gereedschapmakers 3, instrumentmakers 2, isoleerders 6. kernmakers 1. kettingsme den 22, klinkers 10, koperslagers 3, lab. be dienden 4, lassohers 10, loodgieters 47. ma chinisten 20, metaalboorders 8, metaal draaiers 6, metaalslijpers 2. monteurs 10, pianostemmers 5, polijsters 1. ponsers 5, rijwielherstellers 13, rijtuigschilders 2. scheepstimmerlieden 5, stokers 24, tegen- houders 15. verw. monteurs 10, voorslaan- ders 7. voonvarmers 6, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 8. wagenmakers 8, ijzerwer kers 43. zandspuiters 3. zandvormers 3, zilversmeden 1, ongesch. arbeiders 52 Totaal 612. Sigarenmakers: sigarenmakers 19. siga- rensorteerders 1, sigarenstrippers 1. To taal 21. Technici, opz.: bedrijfleiders 9, ingenieurs 3. technikers 4, teekenaars, opz. 7, werk meesters 15. Totaal 38. Textielarbeiders: hekelaars 6. katoen drukkers 23, kluwers e.a. 5, luikers 11. plaatsnijders e.a. 21, schrobbelaars 2. spin ners 52. spoelers 3, staaldraaddraaiers 2, sterkers 2, strijkers 15. wevers 115, wolbe werkers 41, ongesch. textielarb. 58. Totaal 356. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf feurs 146, exp. knechten 20. koetsiers 15, loopknechten 39, schippers 89, magazijn- knechten 68, spoor- en trampersoneel 18, wakers 7, transportarbeiders 70. losse ar beiders 511. Totaal 988 Typografen: boekbinders 28, boekdruk kers 21, fotografen 3. hulp-vakarbeiders 3. letterzetters 33. steendrukkers 2. Totaal 90 Voedingsmiddelenarb.: bakkers 87. mo lenaars 1. ovenlsten 4, slagers 62. suiker werkers 21. wijnkoopersknechten 13. zout- zieders 2. zuivelbsreiders 4, ongesch fabr. arb. 38. Totaal 232. Vrouwen: analysten 1, apothekersassis tenten 1, kapsters (leerl.) 8. naaisters 9, behangersnaaisters 1. maasters 1, spinsters 1. strijksters 1. winkeljuffrouwen 16. buf fetjuffrouwen 1, serveersters 1, linnenjuf frouwen 1, kantoorbedienden 32, verpleeg sters 6, bedrijfleidsters 1, teekenaressen 1, onderwijzeressen 1, ass. en huishoudsters 9, dienstboden (dag-) 22, kinderjuffrouwen 1. werksters 62. fabr. arbeidsters 25. Totaal 202. Algemeen totaal 4183 7 Mei 1936 4376 9 Mei 1935 3803 Ben. 41 ged. werkloozen. BINNENLAND. Tsjechische minister van onderwijs be zoekt de Leidsche Universiteit (Stads nieuws, 1ste Blad). Veertig jaar boerenleenbank in Nederland (3de Blad). Een onderzeeboot als monument te Delft (4de Blad). Lof voor piloot Moll in verband met de noodlanding bij Athene (Gemengd, 3e Blad)*. Diamanthandelaren te Amsterdam voor f. 31.000 opgelicht (Gemengd, 4de Blad). De jaarverslagen van „De Nederlanden van 1845" (5de Blad). Reorganisatievoorstellen Noord-Hollandsch Landbouwcrediet (Financiën, le Blad). BUITENLAND. Kapitein Lehmann is aan zijn verwondin gen, opgedaan bij de ramp van de „Hindenburg", overleden (4de Blad). In Catalonië schijnt het rustiger te worden (3de Blad). Rede van den Franschen premier Blum (Buitenland, 1ste Blad). Koning George VI aan het kroningsbanket (Buitenland, 1ste Blad) De mijnstaking in Engeland voorloopig acht dagen uitgesteld (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. MEN ZIE VOOR ONS KORT VERHAAL PAGINA 1 VAN HET DERDE BLAD. Het is te verwachten, dat in onze omgeving de regenkans af neemt. de bewolking zal breken en het weer zonniger zal worden. Bij opklaring in den nacht wordt echter de kans op nachtvorst groot. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: A. C. F. van Luyk (filiaal), 2e Binnen vestgracht 4, Leiden; hoofdzaak Carillon- stxaat 3 hs., Amsterdam: slagers-installa tiebureau. Opheffing: „Het Fotohuis". Steenstraat 25, Leiden. Wijzigingen Wed. A. Kuiper en Zoon, Aalmarkt 14, Leiden; optisch bedrijf. Overleden vennoot A. G. H. Kuiper, dd. 20 April 1937. H. M. Pierrot, Maarsmanssteeg 14/21, Leiden: horlogemagerijverkoop uurwer ken, galanterieën, luxe artikelen enz. Overleden eigenaar H. M. Pitrot, dd. Apr. 1937. Amsterdamsche Anthraciet Maatschap pij N.V. (filiaal), Noordeinde 34, Leiden; hoofdz. de Ruyterkade 105/106, Amster dam. Het filiaal te Leiden is overgegaan aan A. Sasburg, Leiden. A. Buijs, Caiigulastraat 3, Katwijk aan Zee; kaashandel. Uittredend eigenaar A Buijs, Katwijk, dd. 30 Apr. 1937. Wijz. handelsn. in C. D. van Veelen v.h. A. Buijs. Nieuwe eigenaar C. D. van Veelen, Katwijk a. Zee. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerd heid, op proefschrift getiteld: „De heer lijkheid Altena en de veer- en vischrechten op het boveneinde der Merwede". de heer K. N. Korteweg. te Leiden (cum laude). Geslaagd voor het candidaatsexamen Romaansche taal- en letterkunde mej. M. W. L. van Dam van Isselt (Den Haag).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1