N AT IO N A L E BUITENLAND f. 0.60 f.2.- LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Bted Woensdag 5 Mei 1937 Oiïkteete Kennisgevingen VOORDEELIGE AANBIEDINGEN LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Een half milliard gulden WOLLEN DEKENS STOOMEN COLBERTCOSTUUMS STOOMEN CONCERT „LEIDS STUDENTEN ZANG KOOR" EN „LEIDS STUDENTEN KAMERORKEST COLLEGIUM MUSICUM". Het derde concert van het ..Leids Stu denten Zangkoor", waarover wij reeds en kele malen onze tevredenheid konden uit spreken, ditmaal in afwisselend of geza menlijk optreden met het „Leids Studenten Kamerorkest Collegium Musicum", dat zich voor dè eerste maal presenteerde, in een weloverwogen gekozen, zij 't wat lang uit gevallen programma. Is een groot succes geworden! In beide ensemble's laten vanzelfspre kend slechts dilettanten zich hooren, waai STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat uiterlijk 14 dagen vóór den dag. waarop de stemming voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal wordt gehouden, de ge legenheid bestaat ter Gemeente-Secretarie in persoon mede te deelen. dat men ln een andere gemeente aan de stemming wenscht deel te nemen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden. 5 Mei 1937. 866 GEM. H.B.S. MET 5 J. C. Afd. A. Burgemeester en Wethouders hebben tot gecommitteerden voor de eindexamens van de afd. A. benoemd: a. voor Nederlandsch, aardrijkskunde en geschiedenis, den heer H. Asselberghs, directeur van het Spoor wegmuseum te Utrecht: b. voor Fransch.- Engelsch en Höogduitsch. den heer prof. dr. N. van Wijk, alhier, en c. voor handels- en staatswetenschappen, den heer J. W. de Tombe, accountant te 's-Gravenhage. De mondelinge examens zijn vastgesteld op 18. 19. 21. 22 en 23 Juni e.k. OrH'L^N HUISVUILNIS. In verband met den Hemelvaartsdag zal om In SS taSrtedtag'natuS iu*t hefv0phalen huIS™" die perceelen. hoogste maatstaf behTOr"*e worden^ aan- h°L?°ndcrd7a*, w2rde" be" gelegd. Doch deze regelen neerschrijvend u hebben op Zaterdag d.a.v. overwegen wij. dat een mee: of minder Perceelen wordt der slagen. van hetgeen uitgevoerd wordt, bij ?ah2 verzocht Vrijdag geen emmers aan een concert als dit, toch niet primair dient i straat te plaatsen, te zijn. Vèèl meer is van belang, dat de liefde voor het musiceeren terwille van de muziek voorop staat bij de leden dezer ensemble's. Laten wij dus allereerst voor dat feit onze vreugde uitspreken. Wanneer dan nog daarbij de gunstige resultaten komen, waarvan wij gisteravond in de kleine Stadszaal getuige waren, dan stemt zulks tot dubbele vreugde! De Hollandsche intellectueele jeugd zóó ernstig zingend en spelend vereend te zien. om de muziek naar beste vermogen te dienen, is voor den huidigen tijd zulk een verblijdend tee- ken. dat het een apart woord van groote erkentelijkheid verdient. Leo Mens en Hans Brandts Buys zijn de ernstige kunstenaars, die zich resp. met de leiding van koor en kamerorkest belastten. En dat zij genoegen van hun taak beleven, heeft dit concert overtuigend bewezen. Het niveau van het koor. is stellig, on danks verlies van leden, vooruitgegaan. Leo Mens leidt het aan hem toevertrouwde ma teriaal in juiste banen: er wordt frisch en open gezongen in een meerendeels juist geplaatste toongevlng. er is een duidelijke en zeer beschaafde uitspraak, mede ten gevolge van een verzorgde consonanten verzorging. er zijn gelijke Inzetten en er ls een zuiver op toon blijven, waarbij de geestelijke ontwikkeling dezer zangeressen en zangers begrip voor stijl en voordracht voor-onderstelt en ook werkelijk dikwijls tot uitdrukking komt. Leo Mens moet wel op de prettigste wijze met deze studenten kunnen studeeren, om zulk een gelukkige uitslag te bereiken. Zijn keuze getuigde van goeden smaak en van 't besef, niet hooger te moeten grij pen, dan wat voorloopig binnen het bereik van dit materiaal ligt. De canon van den oud-Leidenaar Corn. Schuyt van vorige uitvoeringen reeds bekend was een stemmige opening, ge volgd door het nobel voorgedragen „Mijn zoete Koninglnne". in een talentvolle be werking van Carla Kohnstamm, wier com positorisch inzicht wij eerder reeds rele veerden. Een ware verrassing werd ons ge boden met het oud Vlaamsche volksliedje „Daer was een Kwezelken", in een op merkelijk talentvolle toonzetting van het koorlid W. H. Sprenger, getuigend van een kostelijk gevoel voor de in dit liedje ver vatte humor en met een zuivere bewerking van oude kerktoonsoorten. Mede door de fijnzinnige uitvoering en de rythmische correctheid, waarmee gezongen werd, oogstte deze compositie een uitbundig suc ces, zóó zelfs, dat een herhaling niet kon uitblijven. De heer Sprenger werd meer malen naar voren geroepen, am voor het hartelijke applaus te danken. In samenwerking met het kamerorkest zong het koor „In dulci Jubilo", een ju weeltje van Buxtehude, sterk herinnerend aan zijn tijdgenoot Handel, waarin wij eohter nog grooter uitdrukkingskracht en variatie gewenscht hadden: de onderschei dene strofen bleven te veel aan elkaar gelijk. Het kamerorkest had zich intussohen reeds laten hooren in Gabrieli's „Canzon prima" ,.La Spiritata" Dowland's Pavane „Lachrimae verae" en eenige dansen uit de verzameling „Terpsichore" van Michael Praetorius". Men ziet het: een interessan te keuze, uitmuntend geschikt voor een ensemble, dat ingewijd moet worden in de schatten, die de kamerorkestlitteratuur be vat en dat zich op dezen weg nog niet aan te zware opgaven dient te wagen. Wij constateerden in dit kleine groepje meer dere betrouwbare en gevorderde krachten, die reeds aardig op elkaar waren inge speeld. Al viel het 4e Brandenburgsche concert van Bach nog niet binnen het be reik van dit ensemble, toch was ook hier al 865 DIRECTEUR GEM.REINIGING. De samenwerking van deze belde be schaafd en toegewijd musiceerende studen- ten-ensemblas zal ongetwijfeld in de toe komst nog meerdere malen tot dank kunnen verplichten. De heer Lens heeft in een openings woord den Rector Magnificus, diverse an dere autoriteiten en afgevaardigden van meerdere corpora begroet en zijn verheuge nis uitgesproken voor hun belangstelling. ZONDAGSSCHOOL ,J)E GRAANKORREL". Vele ouders en familieleden waren opge komen om. samen met de leden van „Ver- volgklas" een famllle-avond te houden in gebouw ..Nathanaël". Daar de voorzitter en het verdere bestuur der school niet aan- wezie waren, opende de leider de heer P. v. d. Reijden dit samenzijn. Allereerst heette spr. de aanwezigen har telijk welkom waarna hii het doel van dezen avond uiteen zette, wat ook nader bleek uit het verslag van de vorige avonden der vervolgklas. Het programma dat hierna werd afgewerkt bestond o.a. uit voordrach ten zang, "Dantomimes enz. en werd door de leden zelf verzorgd. Dat het opgevoerde iti den smaak viel, kon men wel bemerken. De leider was dan ook aller tolk toen hii hun die dezen avond hadden doen slagen harte'-iik dankte voor hun spel. Met het gemeenschappelijk zingen van Gezang 189 vr 4 en met dankzegging werd deze avond gesloten. LEIDSCH DRANKWEER COMITÉ. Blauwe Week Actie. Evenals vorige jaren, houden de Drank bestrijders in geheel Nederland tusschen Hemelvaartsdag en Pinksteren de Blauwe Week. De Leldsche Geheelonthouders, vereenigd in 't Leidsch Drankwcer Comité, zullen hierin een groot aandeel nemen. Morgen vindt te Dordrecht de openings demonstratie plaats, waaraan een groot aantal Leidenaars deelneemt. Evenals vorige jaren hebben zij van de Leidsche autoriteiten vergunning gekregen, om 3 avonden op straat voor hun beginsel te demonstreeren; nJ. Vrijdagavond 7 Mei, Maandagavond 10 Mei en Donderdag 13 Mei. Plaats van samenkomst Kaas- santé markt. Verzamelen half 8. afmarsch 8 uur. De route, die zij zullen volgen op Vrij dag 7 Mei, is als volgt: Kaasmarkt, Kop- penhinksteeg, Hooglandsohe Kerkgracht, Nieuwstraat, Burchtsteeg. Breestraat, Ko revaarstraat, Jan v. Houtkade, Heeren straat, Kastanjekade, Lammenschansweg, Koninginnelaan, Seringenstraat, hoek P. de la Courtstraat (spreken. Pleter de la Court straat. Lindestraat, Leliestraat, Lammen schansweg, Korevaarstraat, Geeregraoht. hoek Levendaai (spreken, Korevaarstraat, Breestraat, Burchtsteeg Nieuwstraat, Hoog- landsche Kerkgracht. Koppenhlnksteeg, Kaasmarkt, waar de stoet zal worden ont bonden. Maandag 10 Mei: Kaasmarkt. Koppen hlnksteeg, Kerksteeg, Haarlemmerstraat, Steenstraat. Morschsingel, Helnslusstraat, Heinsiusplein spreker), Helnsiusstraat, Morschsingel, Morschweg, Haagweg, Gene- stetstraat (spreker). Haagweg. Morschweg, Morschstraat. Haarlemmerstraat, Peli kaanstraat, Kaasmarkt, waar de stoet zal worden ontbonden. Donderdag 13 Mei: Kaasmarkt, Koppen- hinkst.. Hooglandsche Kerkgracht, Nieuw straat. Burchtsteeg, Breestraat. Hooge- woerd, Plantage. Zijlsingel. Oosterstraat, hoek Munnikenstraat (spreker), Zijlsingel, Haven. Lage Rijndijk. Driftstraat (spre ker). Atjehstraat. Parkstraat. Javastraat, Heerensingel, Oude Heerengraoht. Haar- lemmstraat. Pelikaanstraat. Kaasmarkt, waar de stoet zal worden ontbonden. Op Zaterdag 8 Mei vindt den verkoop plaats van 't. bekende Blauwe Bloempje. LEIDSCHE KONIJNENFOKKERSVER. „EIGEN FOK". Bovenstaande vereeniging hield haar maandelijksche vergadering in hotel Brem- mer Beestenmarkt 34. alwaar de voorzitter P. Vintges om 8 uur de door 40 leden bezochte vergadering opende. Spr. heette allen hartelijk welkom ln het bijzonder den heer dr. Velthuizen van het Konijnen- Instituut te Rotterdam; tevens stelde de voorzitter 11 nieuwe leden voor. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De secr.- pennlngmeester bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek dat de inkomsten hebben bedragen f. 608.82 uitgegeven werd f. 519.17. zoodat de vereeniging een batig saldo heeft van f 89.65. De voorzitter complimenteerde den secr.-penn den heer J Verwer. met dit resultaat waarna het jaarverslag werd goedgekeurd. Hierna volRde een leerzame lezing van dr Velthuizen. die een interes beschouwing gaf over de ziekten welke bli onze langooren voorkomen o.a. Cocidione. niezen en pseudo tuberculose, waarbfi hij erÓD wees dat er voor een der gelijke ziekte door het Instituut na labo ratorium onderzoek geneesmiddelen zijn. Dr. Velthuizen gaf tevens ge'egenheid hem vragen te stellen welke op bevredigende wiize werden beantwoord; ook werden nog eenige dieren onderzocht welke door de leden waren meegebracht. De leden volgden dit alles onder aan VERZEKERD BEDRAG. 9267 (Ingez. Med.) DE ALGEMEENE TOESTAND DE DIPLOMATIEKE REIZEN. De suiker-conferentie. Von Neurath heeft gisteren een onder houd van l'/i uur gehad met Clano en is door den Italiaanschen koning ontvangen. Gisteravond heeft Ciano een diner aan geboden, waarbij zeer hartelijke toespra ken zijn gewisseld door Oiano en von Neu rath. De samenwerking moet niet alleen het belang dienen van onze volken, maar voor al dat van de handhaving en waarborging van den algemeenen vrede verzekerde men. Beide reaeeringen zijn van meening, dat de moeilijkheden, welke nog een vertrou welijke samenwerking van alle volken be lemmeren, kunnen worden uit den weg ge ruimd. De Oostenrijksche bondspresident Miklas, vergezeld van bondskanselier Schuschnlgg en staatssecretaris Guldo Schmidt, heeft gisteren een bezoek gebracht aan kardi naal Seredi, vorst-primaat van Hongarije. Voorts heeft het garnizoen van Boeda pest gedefileerd voor regent Horthy en bondspresident Miklas. Vijf tribunes waren voor de offlcieele personen opgericht langs de Avenue Andrassy. Aan het défilé namen twaalfduizend mi litairen deel. Over de werkzaamheden van de suiker conferentie ls een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de conferentie in voltallige vergadering de bestudeering heeft voltooid van het ontwerp voor een internationaal accoord, dat in zijn geheel aanvaard werd. Zekere delegaties maak ten echter reserves of verklaarden, dat zij haar regeeringen moeten raadplegen. Reuter meent te weten, dat de Cana- deesche en Zuid-Slavische gedelegeerden verklaard hebben, dat zij het accoord kun nen onderteekenen zonder ruggespraak met hun regeexingen Frankrijk, zoo meent dachtig gehoor en de voorzitter dankte dr men, staat er op. dat het accoord in het Velthuizen voor dezen leerzamer, avond Engelsch en Fransch gesteld zal zijn. Aan- Besloten werd een êxcuisie te houden gezien men hoopt, dat het accoord mor- 27 Juni a s naar Rotterdam ter bezichti ging van het Instituut en de Jotigedieren- dag De contributie bleef gehandhaafd op f. 1.20 per jaar en het Inschrijfgeld voor de a.s. tentoonstelling od f. 0.50 per nummer voor leden. De verloting ten bate van het Eereprljsfonds bracht een record saldo. Op de a.s. maandvergadering op 5 Juni werd besloten een konjjnenbeurs te houden Om 11 uur sloot de voorzitter de vergadering en wekte nogmaals op om gebruik te maken van de vele voordeelen. welke de vereeni ging biedt. BOND VAN LEIDSCHE HARMONIE EN FANFARE VEREENIGINGEN. De jaarvergadering. Door verschillende omstandigheden van internen aard. zoo deelde de voorzitter in zijn openingsrede mede. werd de jaarverga- --- dering van den Bond dit jaar later" gehou- Een strooibiljet in een oplaag van Io.Oüo den dan gewoonlijk. Hij verheugde zich over exemplaren wordt door de geheeie siaa de 0pjj0mst, en sprak den wensch uit, dat verspreid. De sluitings-demonstratie vindt dit laar plaats in Arnhem op den 2en Pinksterdag. LEIDSCHE BELASTING-OPHAALDIENST. Bestaat dezer dagen 10 jaar. genmlddag te vier uur zal worden onder- ieekend, bestaat de kans, dat er dan mis schien nog geen vertaling gereed zal zijn. De totale behoeften van de yije markt zijn, aldus verneemt Reuter, gesteld op 3.600.000 ton. Het was in het begin van 1927, dat onder leiding van het Hoofd der Inspectie le af- deeling der Directe Belastingen te Leiden, veel te waardeeren: een goed volge- «en bespreking plaats had met de besturen houden tempo, een zuivere en levendige der Plaatselijke Vakcentralen, om de moge- vertolkir.g der moeilijke fluitpartijen en njkheid onder het oog te zien, om te komen een eerste vioolpartij die, enkele rhyth- misoh uiterst gevaarlijke passages uitge zonderd. teohnisoh en muzikaal, met fraaie streek uit een prachtig klinkend in strument, werden voorgedragen door den praeses den heer Lens. De dirigent Brandts Buys wist het geheel uitermate verdien stelijk en rhythmisch streng ln de hand te houden. Zijn dirigeertechniek is dui delijk. zijn opvatting getuigt van gedegen kennis. Beter slaagde echter Handel's Concerto Grosso No in F dur: hier stond men tot het oprichten van een Belasting- Ophaaldienst. De zeer groote moeilijkheden, waarin een groot deel der aangesloten leden dezer Vak centralen was gekomen en daarnaast ook andere ingezetenen, om hun belastinggel den geregeld en op tijd te kunnen voldoen, was een der oorzaken, dat genoemde bestu ren op middelen beraamden daarin ver andering en verbetering te kunnen brengen. Het hierboven genoemde overleg had tot gevolg, dat na verdere besprekingen op 26 gl mm— - - 'dgch Grosso No in r aur: nier avuuu men r pfnerhen Reetim»"- via een aores Denanaeiu Kon woraen ais aan toch in het algemeen meer boven de ma- Maart 19 d Bestuurdersboiid aangesloten vereenigingen, omdat alles to-i» morr) een uitnemend harmo- dersbond, aen Neutralen Desiuunicisuynu meer hii tnerhenrt oereepM kan wnrden Tn de verschillende vereenigingen steeds zullen blijven meewerken tot groei en bloei van den Bond. De notulen van de vorige vergadering I werden ongewijzigd goedgekeurd. Bij de mededeelingen kon de secretaris kennis ge ven van het feit, dat de gemeente ook dit jaar weer een tiental concerten zal laten verzorgen door de bij den Bond aangesloten vereenigingen. De later gehouden verloting j van deze concerten gaf de volgende volgorde aan: 3. Juni „De Post", 10 Juni „T. en D 17 Juni „Perosi". 24 Juni „6 R.V.A.", 8 Juli „P.C. en L.", 15 Juli „Orpheus", 22 Juli ..de Politie". 29 Juli „L. Christelijke Harmonie", 5 Augustus „Werkmans Wilskracht", 12 Aug. „Athalia". Het Jaarverslag van den secretaris, waar- Uit wij het volgende overnemen, werd onder dankzegging van de vergadering, goedge keurd. „Het afgeloopen jaar geeft alleszins reden tot tevredenheid. Meer en meer is gebruik gemaakt van de tusschenkomst van den Bond en heeft de Bond bewezen, nuttig en noodig te zijn, zoowel voor de aanvragers, aan wie het veel gemak gaf, omdat nu alles 1 I vla één adres behandeld kon worden als aan ITALIÈ. De defensie. De Kamer heeft, na goedkeuring van de ontwerp-begTooting voor de corporaties, besloten, de drie begroottngen van oorlog, marine en luchtvaart in één keer te be spreken. De onderstaatssecretaris van oorlog, Pa- riani, hield een rede, waarin hij zeide, dat de oorlogsleer der Italianen den oorlog van de snelle beslissing predikt. Die lser steunt op het Italiaansche temperament, den economischen en geografische:, toe stand van het land en den vernieuwden en vastberaden geest, dien het fascisme de natie heeft gegeven. Ter bereiking van hel doel heeft men een technische, moreele en materieele voorbe reiding noodig. Het ministerie van oer log werkt aan deze voorbereiding om de ter ritoriale onschendbaarheid van koninkrijk en keizerrijk te waarborgen. m De onderstaatssecretaris van marine, Cavaguari zeide nog, dat de vloot zal wor den uitgebreid, vooral met slagschepen. De andere klassen van oorlogschepen zullen naar evenredigheid worden ver sterkt. Het fascistische Italië zal zich de noodige Inspanning getroosten voor den opbouw van een vloot, welke zijn bezittin gen, zijn expansie en zijn gezag kan ver dedigen. Een eventueel Europeesch conflict zou tot een wereldoorlog leiden en daarom moet de Italiaansche vloot in het vervolg een Oceaanvloot zijn: dit is de belangrijkste verandering, welke het Italiaansche vloot- programma kenmerkt. De onderstaatssecretaris voor de lucht macht, generaal Valle, verklaarde, dat de luchtvloot, welke uit verscheidene honder den vliegtuigen bestaat, bestemd is bij alle toekomstige gebeurlijkheden zelfs bij die, welke zich onverwacht voordoen, een rol van den eersten rang te spelen. Overigens bepaalde hij zich er toe te zeggen, dat het aantal escadrilles reeds vergroot is en uit gebreid zal worden tot de grenzen, waarin de nieuwe luchtvaartorganisatie voorziet. Tengevolge van de sancties is hat gedeelte van de grondstoffen voor vliegtuigen, dat ingevoerd moet worden, gedaald van 23 tot 8 procent. Veertig duizend manschappen, o.w. bijna 10.000 inlanders uit de koloniën, zullen a.s. Zondag deelnemen aan een parade ter ge legenheid van den eersten verjaardag der proclamatie van het imperium. Vier honderd vaandels, 246 stukken ge schut, 2200 stuks paarden, muildieren en kameelen. 300 auto's en 190 tanks zullen in het défilé van verscheidene kilometers compareeren. Er zijn tribunes opgericht voor 100.000 toeschouwers, maar 200.000 anderen kun nen nog Het défilé bijwonen. DUITSCHLAND De nota van het Vaticaan. In Duitsche kringen geeft men te ken nen, dat er, na de overhandiging van het antwoord van den H. Stoel op de Duitsche nota inzake de Encycliek over den toe stand der Kerk in Duitschland ..niets ver anderd is" ln de betrekkingen tusschen Duitschland en het Vaticaan. VEREENIGDE STATEN De staking te Hollywood. Stakende filmfriseurs zijn te Hollywood één der meest luxueuze schoonheidssalons binnengedrongen. Terwijl zij de aanwezi gen met revolvers in bedwang hielden, vernielden zij de geheeie inrichting, waar na zij het zijden behang met teer besmeer den. Voorts zijn vier werkwilligen in een studio ernstig mishandeld. terie en werd een uitnemend harmo nieerend klankgehalte verwezenlijkt. Het clavecimbaal accompagnement gaf ln de onderscheidene werken een onwrik baar zekere en stemmige ondersteuning. Alle eer aan den dirigent, die in zulk een korten tijd reeds een peil heeft bereikt, waarop hij, zoowel als de vertolkers me, reden trotsch kunnen zijn. Het zou ons te ver voeren alle nummers verder uitvoerig te bespreken: Leo Mens bracht nog eenige oude, zoowel als nieuwe composities ln 't Fransch en Nederlandsch, o.a Dleoenbrock's overbekende „Den Uil dat eohter nog bezielder en met meer overtuigende tragi-komische sfeer door trokken moet zijn. Summa summarum: een uitvoering op alleszins tevredenstellend peil. die zoowel voor koor als orkest de beste perspectieven opent en waarvan het in verblijdend aan tal opge'-omen auditorium oprecht geno ten heeft. De beide dirigenten zijn door mej. Roo seboom, praeses van het koor en door den heer Lens in woord en met geschenken hartelijk gehuldigd, terwijl den heer Spren ger een bloemstuk is aangeboden. en Roomsch-Katholieken Volksbond, Afdee- lingen Leiden, de Leidsche Belasting-Op haaldienst werd opgericht. Op 15 April daarop volgende werd het kantoor van dezen dienst reeds geopend. De Leldsche Belasting-Ophaaldienst be staat aldus 10 jaar. Dit feit heeft het be stuur van genoemden dienst er o.a. toe ge leid om door middel van de Gemeentelijke Radio-Distributie, door haar voorzitter, den meer bij toerbeurt geregeld kan worden. In 1936 trad ook de nieuw opgerichte Chris telijke muziekvereeniging „Athalia" tot den Bond toe, zoodat nu 10 van de 11 in Leiden gedomicilieerde vereenigingen bij den Bond zijn aangesloten. De wensch werd nogmaals geuit, dat ook tenslotte de elfde n.l. „Nieuw Leven", opnieuw zal toetreden. Veel is er door den Bond reeds gedaan voor de aan gesloten vereenigingen. maar veel blijft er nog te doen over om aan de muziekvereeni- heer J. H. Schüller, een korte toespraak te gingen die plaats in de „Maatschappij" te laten houden op Vrijdag 7 Mei a.s. des avonds te 7.30 uur, waarin deze doel en wezen van dezen dienst nader uiteen zal zetten, waarbij hij tevens het verloop van den dienst in de afgeloopen 10 Jaren zal behandelen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Belfi en Co., Klikstraat 9, Leiden. Con sumptie-ijsfabriek. Uittredend vennoot: G. B. Belfi, dd. 26 April 1937. Nieuwe Vennoot: G. E. di Angelo, Lelden. geven, welke hun toekomt". Ook het jaar verslag van den penningmeester werd onder dankzegging aanvaard. Op voorstel van de kascommissie werd aan den penningmeester décharge verleend. Voor de kascommissie 1937 werden benoemd de heeren G. Berlemon en A G. Hooyer. Het verslag van den Bibliothecaris was helaas erg kort. Hij kon meedeelen, dat de bibliotheek van den Bond slechts 1 nummer bevat! De voorzitter beval deze afdeeling dan ook sterk in ieders belangstelling aan. De gebrutkelljke rondvraag leverde geen bijzonders op, zoodat hierna de voor zitter de vergadering kon sluiten onder dankzegging voor de prettige samenwerking STOOMEN - VERVEN EIGEN LABORATORIUM onder leiding von Mej. Dr. Ir. H. J. DE WIJS, scheik. ing. Aflevering als nieuw met behoud van volle soepelheid. De dekens worden bij ons niet ge kamd, doch geborsteld en het wolverlies is nihil. Wij stoomen volgens de nieuwste methode d.w.z. U spaart kleur en kwaliteit van Uw kleerep en de „apprêt", de vastheid van de stof, welke alléén behouden kan blijven bij het door ons toe gepaste systeem „droog reinigen" (dry gleaning) AL ONZE STOOMPRIJZEN ZIJN AANMERKELIJK VERLAAGD 9510 (Ingez. Med.) ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Rechten: de heeren A. Seret (Leiden), F. H. King.ma (Leeuwarden). B. Immerzeel (Rot terdam), M. J. G. Postel (Heemstede) en mej. M. J. Herzogenrath (Rotterdam). Gistermiddag omstreeks halfzes is de 7-jarlge J. V.. wonende aan de Haarlem merstraat, ln den Stille Rijn te water ge raakt. Een voorbijganger wierp den knaap zijn regenjas toe. waarna de drenkeling ongedeerd op den wal werd getrokken. Kapitein D. P. Ravelll. van het 4de regiment Infanterie alhier, is benoemd tot regimentsadjudant. Vrijdag a.s. zal het 40 jaar geleden zU"| dat de heer J. Betgen, werkzaam in de afdeeling magazijnen, in dienst trad bij de N.V. Textielfabriek der Gebrs. van Wijk «0 Co.. alhier. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekersassistent zijn geslaagd de dames Th. M. Heijman en G. J. K°r^f' belden Den Haag; en de heeren W. J. ®J' wig, Den Haag en M. P. v. d. Wouden, De'11, 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2