Wandelen LOEB Elegante Confectie ELÏAX-BUS 10 Rillen 0.75 Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Bled Dinsdag 4 Mei 1937 in de schoone Natuur gekleed in van BREESTRAAT 161 Uit de Omstreken min als dat van Goering, iets nieuws, aldus de „Giornale d'Italia". Alles is reeds vastgesteld volgens de ge meenschap van belangen en politieke lijn tusschen Berlijn en Rome. Niettemin zoo vervolgt het blad be wijst het bezoek weer eens te meer. dat die gemeenschap bestaat, functionneert en hechter wil worden. Dit is een feit van beteekenis in verband met de geruchten, die in eenige Europee- sche hoofdsteden de ronde doen en een re den zoeken om het gewicht van de spil RomeBerlijn te verkleinen, zoo heet het. Naar de Nidhi Nichi Sjlmbun bericht, zou de Japansche minister van buitenlandsche zaken, Sato, met de Vereenigde Staten een piet-aanvalsverdrag voor den Stillen Oceaan willen sluiten, teneinde een einde te maken aan den bewapeningswedloop ter zee en eventueel te komen tot een ontwapening. Het blad voegt hieraan toe. dat Sato van oordeel is. dat aan het sluiten van een der gelijk verdrag van de normale betrekkingen tusschen Japan en China vooraf moet gaan Sato zou voornemens zijn een nieuw ver drag te sjuiten. waaraan ook Engeland zou deelnemen. ENGELAND Geen amnestie Conferentie van parle mentsleden van het Britsche Rijk Stakingsnieuws. Minister Simon heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat hij geen reden heeft kun nen vinden om den Koning voor te stellen op den kroningsdag een speciale amnestie voor politieke misdrijven voor te stellen. Het verzoek had hem van verschillende zijden bereikt, vooral ten gunste van de drie Welsche nationalisten, die in Januari tot 9 maanden gevangenisstraf waren ver oordeeld wegens brandstichting op het vliegveld bij Pwlhelli in Wales. Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. JAPAN. Actie tegen de regeering. De conferentie van parlementsleden van het Britsche gemeenebest is geopend met een redevoering van minister Chamber lain, die den gedelegeerden verwelkomde en met name zeide. dat het Britsche rijk volkomen eensgezind is in zijn-vastbeslo tenheid zijn geheele kracht en zijn gehee- len invloed aan te wenden om den vrede ter wereld te handhaven. De beraadslagingen liepen over de bui tenlandsche zaken en den Volkenbond, de verdediging van het rijk en de handels wegen. Vertegenwoordigers van Groot-Britannië, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland. den Ierscheri Vrijstaat. Indiê. Zuid-Afrlka enz., nemen aan de conferentie deel. De derde dag van de Londensche auto busstaking gaf een onveranderd beeld. De Londenaars schijnen zich steeds beter aan te passen. Zij, die op betrekkelijk korten afstand van hun werkplaats wo nen. geven er de voorkeur aan te wan delen. teneinde de treinen en trams niet over te belasten. Vroeg in den ochtend moest de politie het verkeer regelen bij de stations in de voorsteden. Bij sommige sta tions had zich een queu van een halve myl lengte gevormd en de treinen waren zóó vol, -dat velen niet konden uitstappen op de plaats, waar zij moesten zijn en ge dwongen waren mee te rijden tot het eindpunt. Ook bij de tramhaltes en bij de stations van den ondergrondschen spoor weg in de binnenstad moest de politie het verkeer regelen. Het hof van onderzoek zal, naar men hoopt, zijn werkzaamheden versnellen, ten einde een voorloopig rapport Donderdag of Vrijdag aan den minister voor het trans portwezen uit te brengen, waarna nieuwe pogingen voor een regeling onmiddellijk hervat zullen worden. Een vertegenwoordiger van het centrale stakingscomité heeft verklaard, dat het stakende personeel geen actie zou onder nemen om het trampersoneel voor zijn zaak te winnen, zoolang de raad van on derzoek aan den arbeid is. De stakers geven toe. dat een organisatie van een voorïoopigen dienst door particu liere autobus-ondernemingen als een uit tarting zou kunnen worden beschouwd en tot wanordelijkheden zou kunnen leiden. In de Oostelijke graafschappen breidt de staking zich uit. De leerjongens van de Clyde hebben met groote meerderheid besloten morgen het werk'te hervatten. DUITSCHLAND HOOGE AMBTENAREN ALS WERKLIEDEN. Zeden-delicten R.K. geestelijken. Rijksminister Goebbels heeft bepaald, dat de hooge ambtenaren van het rüks- propagandaministerie elk twee maanden als hulparbeiders tn verschillende bedrijven werkzaam moeten zijn. Morgen zullen de eerste veertien, waar onder twee Mlnlsterialraete en twee Regie- rungsraete. hun arbeid aan de schrijftafel voor die als arbeiders in een groot bedrijf verwisselen. Zij zullen dienst doen als ar beiders bij den aanleg van auto-wegen, als hulpmonteurs als steenkloppers als tegel- sjouwers, als kolentremmers op zeeschepen of als landarbeiders. De betreffende ambtenaren moeten in deze periode van hun arbeidsloon rond komen en zij genieten tijdens hun werk zaamheden geenerlei voordeelen. De wijze. waaroD zij zich van de voor hen ongewone taak kwijten, zal later In aan merking worden genomen bil het geven van groote politieke opdrachten en bil bevor deringen. Acht monniken van het Alexianerkloos- ter te Ncuss en Bonn-Endenich. hebben voor de rechtbank terecht gestaan. beschul digd van het Diegen van ernstige zeden misdrijven. Zes beklaagden zijn veroor deeld tot gevangenisstraffen, varieerend tu*sciien 7 en 18 maanden. Twee monni ken zijn vrijgesproken. 754 (Ingez. Med.) FRANKRIJK Dreiging met staking. Een kerkelijk conflict. De vakorganisatie van personeel in het hotel-, café- en restaurantbedrijf te Parijs heeft gistermiddag een vergadering gehou den en een motie aangenomen, waarin de eischen omschreven worden en gevraagd wordt, dat een delegatie naar het bureau van den minister-president zal worden ge zonden. Indien de eischen niet voor 24 Mei ingewilligd zouden zijn, aldus vervolgt de motie, zou het personeel zich genoodzaakt zien in staking te gaan. 25 Mei opening der tentoonstelling. m m In het plaatsje Scorbeclairvaux heerscht thans een kerkelijk conflict. De gemeenteraad heeft besloten den huurprijs voor de pastorie te verhoogen. De bisschop heeft daar geen genoegen mee ge nomen en geweigerd een priester voor deze gemeente aan te wijzen. De katholieken, ten getale van 200 per sonen. hebben besloten het gemeentehuis te bezetten, totdat de gemeenteraad op zijn besluit zal zijn teruggekomen. In het dorp heerscht thans groote op winding. DANZIG De onderdrukking: der politieke partijen. De leider der nationaal-socialistische partij van Danzig. Forster, heeft op 1 Mei opnieuw verklaard, dat de volkomen on derdrukking der oppositie-partijen in 1937 zal worden voltrokken en wel. aldus voegde hij hieraan toe, ,,met legale en grondwet tige middelen". De leider der nationaal-socialisten ver klaarde voorts, dat de eenheid van partij en staat in Danzig op dezelfde wijze als in Duitschland zal worden verwezenlijkt. De redevoering van Forster bevatte ver der een nauwelijks verheelde bedreiging jegens Polen. Hij zeide: „hij die het zou wagen het Deutschtum te Danzig aan te vallen, zal stuiten op een blok van graniet. De nationaal-socialistische adelaars, die hun beschermende vleugels uitstrekk^nover het rijk. bedekken thans ook Danzig". VEREENIGDE STATEN Het Hooggerechtshof. Het Hooggerechtshof heeft gisteren twee punten der buitenlandsche polftlek van de regeering verworpen, t.w. de .LU-winof- overeenkomst" met Sovjet-Rusland en de cocosoliebelasting op de Philippijnen. Ech ter heeft het hof geen uitspraak gedaan ter. aanzien van de geldigheid der belasting op de werkloosheidsverzekering. Beide beslis singen werden eenstemmig genomen, alleen de rechters Stone, Brandeis en Cardozo spraken hun afkeuring uit over de wijze, waarop hun collega's tot hun conclusie ge komen waren in het Sovjet-Russische ge val. Zij wensohten het record van het Hof om In deze periode geen besluiten tegen de „New Deal" te nemen, gehandhaafd te zien. Inmiddels heeft de rechtskundige com missie uit den Senaat een neiging aan den dag gelegd om het program tot reorganisatie van het hooggerechtshof, opgesteld door senator Carl Hatoh uit New-Mexico te ver kiezen boven dat van president Roosevelt. Hatch stelt voor, de grootte van het Hof te laten fluctueeren van negen tot vijftien, in- plaats van een 'permanente verhooging tot vijftien leden. In verband met de bezuinigingen is door het begrootingsbureau de post van 162 mil- lioen voor legerbehoeften geschrapt. Belangrijk besluit van den Geheimen Raad. De minister-president Hajasji, heeft in den kabinetsraad meegedeeld, dat hij aan blijft Hij vond ter motiveering van zijn besluit de volgende formule: Nu de kiezers vrijelijk hun oordeel hebben kunnen uit spreken, hoop ik. dat de nieuwe gekozenen hun best zullen doen om de regeering te helpen en dat zij zich rekenschap zullen geven van de moeilijkheden van den hui- cligen toestand. Ook hoop ik, dat zij hun persoonlijke belangen zullen achterstellen bij de belangen van het Japansche rijk. Ten slotte deed Hajasji een beroep op aller medewerking, ten einde het aan de regeering mogelijk te maken den toestand onder de oogen te zien en haar politiek program, dat gericht is op den bloei van Japan, te verwezenlijken Zn verklaring heeft onmiddellijk reac ties uitgelokt van de zijde der politieke partijen, die er fel tegen protesteeren. De secretaris-generaal van de Seijoekai-partij. Massazoemi Ando, kenmerkt Hajasji als een verrader van de constitutioneele re geering. Hij verklaart, dat het kabïnet-Ha- jasjl onmiddellijk dient af te treden en zich moet neerleggen bij de uitspraak van het volk, zooals deze tot uiting gekomen is in den uitslag der verkiezingen, die, zooals minister-president Hajasji zelf heeft gezegd, „eerlijk en onpartijdig" zijn ver- loopen. De woordvoerder van de Minseito-partij beschuldigt Hajasji ervan, de nationale eenheid, door het ontbinden van het par- tement. zonder reden te hebben verbro ken. Hij verklaart, dat het kabinet zich uitdagend tot het land heeft gewend, doch dat het. nu het volk zioh tegen het kabi net heeft uitgesproken, weigert zicih aan deze uitspraak te houden. De woordvoer der van de Minseitopartij twijfelt dan ook aan Hajasji's betuigingen van opofferings gezindheid en toewijding aan het openbaar belang. Hij dringt er eveneens op aan, dat het kabinet aftreedt ten gunste van een krachtig nationaal kabinet, dat gebaseerd is op den wil van het volk. Ondanks het groeiende antagonisme tusschen de politieke partijen en de regee ring. heeft de aandeelenmarkt te Tokio zich gisteren weinig van de veranderde po litieke constellatie aangetrokken. Verschei dene fondsen liepen zelfs eenige punten omhoog. Hieruit blijkt wel, dat men in fi- nancieele kringen den uitslag van de ver kiezingen had voorzien en er de consequen tie van heeft overwogen. In deze kringen is men van meening, dat het kabinet aan (Ingez. Med.) krach zal winnen door drie ministers te benoemen voor de portefeuilles die op het oogenblik tijdelijk worden waargenomen door andere ministers, namelijk spoorwe gen, onderwijs en buitenlandsche zaken. Niettemin zegt men in deze kringen te hopen, dat er spoedig een compromis tus schen de politieke partijen en de regee ring tot stand zal kunnen komen. In de gisteren gehouden bijeenkomst van de ondercommissie van den Ge heimen Raad heeft ministér-president Hajasji categorisch verklaard, dat de regeering voor het oogenblik niet voor nemens is, de bestaande kieswet door middel van een keizerlijk decreet tc wijzigen, of den nieuwen landdag te ontbinden, ondanks het voor de regee ring ongunstige resultaat van de alge- meene verkiezingen. De Geheime Raad heeft de regeering een wetsontwerp, strekkende tot de instelling van een organisatie, die de nationale poli tiek en oeconomie zou moeten coördineeren, teruggezonden. De Raad verklaarde het wetsontwerp ongrondwettig en zegt in een begeleidenden brief, dat de noodige credie- ten door den Landdag toegestaan zouden moeten worden. Politieke waarnemers meenen, dat deze beslissing van den Geheimen Raad bijzon der belangrijk is voor de Japansche poli tiek; zij zien er de neiging van den Gehei men Raad in om zich te weer te stellen tegen de pogingen van het leger om zijn verlangens door te voeren langs den weg van decreten, buiten de goedkeuring van het parlement om. UIT HET VERRE OOSTEN Incndent aan de Russisch-Mandsjoerijsche grens. Het telegraafagentschap der Sovjet-Unie meldt uit Ohabarowski weer een grensinci dent. Japansch-MandsjoerIJsehe soldaten, die op Russisch gebied waren doorgedron gen, zijn teruggejaagd. AALSMEER. ZWEDEN Bouwvakarbeiders staken. In 17 steden hebben de bouwvakarbei ders het werk neergelegd; te Stockholm staken wegens een loonconflict ongeveer '4Ö0O man. BRAZILIË. De opening van het parlement. In een boodschap van den president der republiek bij de opening van het parlement wordt o a. geconstateerd, dat de blnnen- en buitenlandsche politieke toestand van het land bevredigend is; toch ls nog waak zaamheid geboden. De president behan delde vervolgens den economischen toe stand van het land Deze is verbeterd. Doelende op de a.s. presidentsverkiezin gen. zeide de president tenslotte, dat men slechts het algemeen welzijn voor oogen moet hebben en men moet een open oog hebben voor de acute vraagstukken der wereld, nl. de verdeeling der grondstoffen. De minister van .arbeid heeft den bonds president een ontwerp van een nieuwe re geling der immigratie voorgelegd. Men ls voornemens de bestaande beperkingen op te heffen, doch de landbouwers en hand werkslieden zullen eerst na keuze door Braziliaansche instanties worden toege laten. Verder mogen de Immigranten geen nieuwe gesloten nederzettingen vormen. De Bloemenhandel. Het koude, veelal zonlooze weer van den laatsten tijd is ongetwijfeld niet zonder in vloed geweest op het bloèmistbedrijf en den handel. Vooral ln de eerste helft der afge- loopen week was het ianbod .var. verschil lende bloemsoorten niet groot. Het waren vooral de rozen en Am. anjers, welke ln goede kwaliteit bevredigende opbrengst gaven. Van de seringen worden ondanks het vergevorderd seizoen nog geregeld flinke Dartijen aangevoerd, waarbii veel takken van heel mooie kwaliteit. In het algemeen waren de wijzen aan den lagen kant. terwijl menige koon van de kleinere takken voor den handel geen waarde 'oleek te hebben en doordraaide. Als hoogste prijzen werden Zaterdag van 816 cent per stuk betaald. Van Meilelietjes was er belangrijk .aanbod, doch de opbrengst was laag. Als hoogste noteering gold oer 25 stuks in het laatst der week van 2540 ct., In het begin van 60—80 ct. Van kas- lathyrus kwam wat meer aanbod en voor zoover het de betere kwaliteit betrof no teerde dit product van 2540 ct. per bosje. De violieren kwamen ook wat ruimer af. evenals de Japansche lelies De kleine par tijen Jap kersentakken. welke werden aan geboden noteerden tot 35 ct. per stuk. de freesla's van 1830 ct. per bos en de calla's van 512 ct oer stuk: de amaryllis tot 8 ct. per kelk. Van bolbloemen. o.m. anemo nen, irissen, tulpen enz. was flink aanbod. De anemonen werden tegen matige op brengst verhandeld met als hoogste orijs voor de fulgens 20 en voor de Caen 12 ct. per bos. Aan de veilingen van potbloemen en -planten is nu groot aanbod, waarbij o.m. de hortensia's en niet te vergeten de cerkplanten een voorname plaats innemen. De opbrengst der hortensia's varieerde in de betere kwaliteit van f. 0.802.00, terwijl de perkplanten veelal een teleurstellenden prijs opbrachten. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerënd hulpkantoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende April inge legd f. 16580.52 en terugbetaald f. 13172.00. Het laatst uitgegeven boekje draagt nr. 4807. BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johanna Maria Spijker, huis houdster, van Zevenhuizen (Zuld-H.) - I Maartje Kok, van Bodegraven Willem Knop, schilder, van Moerkapelle Simon de Jong, veehouder, van Alphen a. d. Rijn Abraham Heljboer, arbeider en gezin, van Nleuw-Beijerland. Vertrokken: Grietje Hartman, naar Zoe- termeer Sara Kaashoek, hulshoudster, naar Haarlem Marinus van Drlel, ar beider, naar Hazerswoude Cornells van Leeuwen, landb.-leerllng. n. Waddinxvcen Cornells Vermeulen, arbeider en gezin, naar Zoetermeer. HAARLEMMERMEER. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechten de heer G. W. van Driel, Hoofd dorp. In Haarlemmermeer ls de melkprijs met 1 et. verlaagd en gebracht op 10 ct. per Liter. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Keetje Kiazina, dochter van O. van der Bent en C. Guijt Adrlana Pe- Uonella, dochter van P. H. Admiraal en E. de Jong Hendrik, zoon van IJ. van Rijn en H. Varkevisser Aaltje, dochter van B. Kuljt'en C. vain Rijn Willempje, dochter Van C. Hartevelt en D. van der Plas Arendje Geertruida. dochter van L. Blonk en M. H. de Kater Willem, zoon van G. Krijgsman en L. Groen. Oyerleden: Marretje van Leeuwen, doch ter van P. v. Leeuwen en J. T. Buijs Willem den Bleker, oud 91 Jaren, weduwn. van G. Krleger Wllhelmina v. d. Valk, oud 75 jaren, weduwe van A. v. Paridon. Ondertrouwd: W. v. d. Plas en H. van der Bent W. v. Duijn en J. v. Duijn K. Postmus, Valkenburg, en G. v. d. Pias T. Guijt en N. van der Plas A. C. Berkheij cn M. de Best C. Kwakernaak en W. C. C. van Maanen. Getrouwd: G. Hasenoot en T. van Rijn, A. F. Zwanenburg en W. Varkevisser G. Haasnoot en A. van Staveren N. J. v. Duijvenbodc en E Varkevisser. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd; J. Broers, echtg. K. K. J. Soe- tekouw. Dahliastraat 50 G W. Mulder, echtg A. Venema, Kerkhofpad 24 Th. J. Schmid en Tam., pensionhouder, Duinweg 7 B. Kraan, landbouwer (o.), Voorstr. 88 C. van Glls. religieuse, Bronckhorststr. 42 J. Dekker, bloembollenkw. (o.l. Huis ter Duinstraat 8 Hermanus Anthonlus Vis, Wilhelminastraat 13 Leonardus J. Beuk, banketbakker (o.). J. Kroonsweg 76 J. Spierenburg, db. Langeveld 29/20 E, Gerding, db., Noord-Boulevard 17. Vertrokken: A. van Sprang, landbouwer (o.), naar Noord wij kerhout, Leeweg 11 J. M. Verkade. echtg. A. W. Wesseling. n. Sassenhelm, Molenstraat 12 G. Visser, verpleegster, naar Amsterdam, Wilhelmi nastraat 143 III G W. van Dinter, db., naar Druten, Pulflijk D. 161 M. A. Th. Conijn, 1.1. verpleegster, naar Zeist. P van Wieldrechtlaan 24 J. de Ceus en fam., hoofd v. d. keuken, naar Den Haag. Sche- persstriat 54 J. Zwanenburg en fam., veehouder (o.), naar Zwammerdam, Oud Bodegraven C 118. Burgerlijke Stand. Geboren: Arend, zoon van A. Hazenoct en A. van Roon Louise, dochter van F. W. v. d. Hoonaard en A. A. Berg Jacobus Hendrikus Jacobus, zoon van P Augustinus en A. M. Verkade Gerrit Pieter. zoon. van J Hut en T. Sikkema. Ondertrouwd: A. J. Molenkamp en E. Schroeder W: A. de Haas cn E Plug. Getrouwd: W. M. G. van Draaijen en C. Steenvoorden C. J. van Kan en A. M. S. Rijnderj. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. J. Ackerstaff, zonder be roep, uit Soest, Storm van 's-Gravesande- weg 85 Th. A. M. Arendse, dienstbode, uil Heemstede, Crocusstraat 19 E. Auer, vreemd, dienstbode, uit den Haag, Witten: burgerweg 158 J. Bovenhof, dienstbode, uit Meppel, Konijnenlaan 16 J. de Cler en gezin.. Dir. N.V.. uit den Haag, Brem- horstlaan 10 W. C. Cremer. bankier, uit Parijs, van Zuylen van Nijeveltstraat 74 A. K. Doolhoff en gezin. Evangelist Herv. Stadszending, uit den Haag. Eikenlaan 2 D. van Duijl, dienstb.. uit Rotterdam, v. Calcarlaan 1 H. Friedlander, vreemd, boekkunstenaar, uit den Haag, Narcislaan 14 A. H. Goedhart, zonden beroep, uit Arnhem, Wassenaerstraat 11 M. Gol, zonder beroep, uit Soest, Storm van 's-Gra- vesandeweg 85 B. Sport, geb. Grelner, zonder beroep, uit den Haag, Buurtweg 93 H. Rakebrand, dienstbode, uit den Haag Duinweg 9 P. C. v. d. Ham, loopknecht, uit ZoeterWoude, Kerkstraat 16 J. W. IlUlebrand, smidsknecht, uit Alphen a. g. Rijn, Papeweg 22 J. H. M. Hobé, dienst bode. uit Echteld, L. van Koot 45 J. O. Holglunson en vrouw, garagehouder, uit Engeland, Wassenaarscheweg 15 c. Huijsman. dienstbode, uit Grijpskc-rke, Hoogeweg 10 N. Kaya, dienstbode, uit De Bilt, Victorialaan 9 H. Kleinman, dienstbode, uit Amsterdam, Klein Hoef- ijzerlaan 1 M. M Koper, dienstbode, uit den Haag, van der Oudermeulenlaan 16 S. S Korthuis en gezin, boekdrukker, uit den Haag, Rijksstraatweg 598 M. Kre- mer, vreemd, dienstbode, uit Den Haag, Duinweg 11 J. M. C. E. Lohr, zonder be roep, uit Tilburg, Konijnenlaan 3 F. Meijer, dienstbode, uit Avereest, Kieviets laan 27 G. H. Moll van Charante en vr., arts. uit R'dam. Papegaaienlaan 8 G. J. Heil, landbouwer, uit den Haag, Katwijk- scheweg 20 A. J. E. A. Peeters, dienst bode, uit Swalmen. Schouwweg 58 C. A. Coster geb. Reichwein. zonder beroep, uit Katwijk. Oostdorperweg 50 M. Rense, dienstbode, uit Bloemendaal. Eikenlaan 3— 5 A. M. A. Roberta, slager, uit Ter Aar, Oostdorperweg 18 A. H. van Roosmalen, dienstbode, uit Eygelshoven, Lange Kerk- dam 20 J. W. van Rooij. dienstbode, uit Vcnray, Ridderlaan 1 N. C. Rozenheek, hulp in de huishouding, uit Sommelsdijk, Pr. Frederiklaan 3 G. K. Schoep en vr., zonder beroep, uit R'dam, van Calcarlaan 1 A. K. Schoppmann. vreemd, dienst bode, uit Leiden, Katwijkscheweg 33 L. Silberberg en gezin, industrieel, vreemd, uit den Haag. Prinses Marielaan 23 H. Smith, dienstbode, uit den Haag, Rijks straatweg 598 G. E. D. Taal geb. Snoek, zonder beroep, uit den Haag. Schoolstr. 69 P. Taal. vischhandelaar. uit den Haag, Schoolstraat 69 J. C. van Voorn en vr., zonder beroep, uit den Haag, Narcislaan 16 A. F. Wehlburg en vr., zonder beroep, uit Ned. O. Indië. Storm van 's-Gravensande- weg 93 Th. M. van Wessel. dienstbode, uit Duitschland. Ridderlaan 1 C. Weze naar (geh. met H. Haaki zonder beroep, uit Batavia, Binnenweg 18 H. J. Wlnd- gassen. sergeant-cap., reg Gren., uit Voor burg, Kamp Waalsdorp, Barak 3. Vertrokken: A. v. d. Plaat, naar Baren- drecht. Ie Barendrechtscheweg D. 323 E. Simon, naar den Haag, Fuutlaan 2 B. J. Wegener, naar den Haag, Jac. Hop straat 5 G. v. d. Brink, naar Haarlem, Chérlbonstraat 17 M. J. van Leeuwen en gezin, naar Hillegersberg, W. Nagellaan 24 M. Kruit, naar, idem. idem J. A. van Asten, naar Tilburg, Olmenstraat 28 M. C. Th. Loeffer wed. van W. Mooyman njar den Haag. W. van Outshoornstr. 66 Mr. H. A. J. Kessler en vr., naar Hulzen N. H Aiyiersf. straatweg 112 J. van Stroe naar idem C. J. Groenheide, naar idem J. G. Noordam, naar den Haag, Noord polderstraat 56 P. A. J. Westgeest, naar Schlebroek, Achterweg 89 C. Pozzo. naar den Haag. Kapelweg 1 J. Veen en vr., naar den Haag. Weissenbruchstraat 227 J Blom. naar Roden. Dr., Nieuwe Roden- ötraat 50 L. U. en S. W. Schortlnghuis, naar den Haag. Altingstraat 53 J. W. en A. J. Oosterveer, naar R'dam, Hoek v. Hol land. Rietdijkstraat 50 4 Th. H. Stork, naar Lelden. Da Costastraat 58 A. M. Flier, naar Leiden. Joh, de Wittstraat 51 H. Wegerhoff, naar den Haag. Bezuider.- hout 68 Wed. W. C. S. Jansen van Gel der, naar den Haag. Pomonapleln 72 K. M. Heymink, naar den Haag. Schenkkaóe 224 M. Heijmink, naar Millingen, B. 1 Th. M. Rasing, naar Didam, Doesburgsche- weg 61 G. Buringa, naar den Haag, Be- zuidenhout 60 H. T. Frijling. naar Delft, Korenmarkt 89a J. J. Leverdingen, naar den Haag, Havenburgerlaan 195. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Helena Cristina, doch ter van J. H. de Vrijer en J. H. Jansen Cornells Adrlanus. zoon van J. G. Groene- wegen en G. J. Raaphorst Antonia Adrlana Maria, dochter van P. C. H. van Schalk cn G. A. W. Glaudemans Gemma Cornelia Helena, dochter van D. A. van Veen en T. H. Zonneveld Bemardus Frederikus, zoon van J. van den Bosch en W. C. Oskam Jenny Lucia, dochter van A. Klarenberg en J. G. Keemink Simon, zoon van W. B. van der Stoel en M. W. C. Boogendoorn. Ondertrouwd: C. J. Overdevest en M. C. Duivenvoorden A. C. van Groenedael en J. P. van Vuuren J. L. van Brecht en A. Vermeulen G. J. van der Meer en M. T. Spring in 't Veld. Getrouwd: J. R. ten Cate en N. L. van Gheel Gildemeester P. Schellingerhout en L. van den Haspel P. A. J. Westgeest en J. W. A. van der Velde. Die naambordjes heb ik hier seze» om de kuikens te foppen, dat ze ml" zaad niet oppikken1.... werkleljk gezaanj heb ik heelemaal aan het andere eina van mijn tuin! 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2