foorstellen aan den Leidschen Raad VERLENG Uw leven! 78* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 4 Mei 1937 Vierde Blad Ho. 23651 benoeming en ontslag. B. en W. stellen voor als Ud der Oom- missies tot Wering van Schoolverzuim her te benoemen de heeren W. Caro, n. v. d. Heuvel, A. J. den Hollander, J. H. A. Man- ders, C. Mulder, G. J. v. d. Ploeg, W. E. Wolvers, D. Bosman, P. J. M. Hocks, A. B. Mulder, J. Schouten, n. B. M. Vreeburg, H. v. Woudenberg en A. A. Wijnnobel. Mej. K. M. de Haan verzocht eervol ont slag als onderwijzeres aan de O. L. S, Duivenbodestraat. subsidies chr. onderwijs. B. en W. stellen voor medewerking te rerleenen aan een tweetal verzoeken van het bestuur der Geref. Schoolvereeniging en het bestuur der Ver. voor Ohr, Onder wijs voor aanschaffing van leermiddelen voor de scholen aan Stadhouderslaan, Hooge Morschweg en Oosterstraat ad resp. f.150, f.233 en f.171, de cap it ul anten-verordening. Ged. Staten weigeren goedkeuring der door den Raad met wijziging van het voor stel van B. en W. vastgestelde capitulan- tenverordening. B. en W. stellen voor hun regeling alsnog goed te keuren. voorstel van den heer elkerbout. De heer Eikerbout stelt voor: De Raad van oordeel dat in Leiden niet in juiste verhouding tot de behoefte aan bepaalde soorten woningen is gebouwd; is voorts van meening, dat hierdoor een teveel aan middenstandswoningen is ont staan, waarnaast een gebrek bestaat aan goede woningen, waarvan de huren de draagkracht der arbeiders niet te boven gaat; draagt B. en W. op: a. het bouwplan van de Woningbouw- vereeniging „Ons Belang" bij den Raad in te dienen; b. de terreinen benoodigd voor uitvoe- 1 ring van het bouwplan van de Woning bouwvereniging „Eensgezindheid" te koo- pen of indien de vraagprijs van bedoelde terreinen naar het oordeel van B. en W. ie hoog is, een voorstel bij den Raad in te dienen tot onteigening van deze terrei nen in het belang van de Volkshuisves ting. verhuring. Het voormalige politieposthuis aan jïen Hoogen Rijndijk werd ingevolge raadsbe sluit van 18 Mei 1936 verhuurd aan h. Gaasbeek, te Leiden, tot 1 Mei 1937 en ver volgens van jaar tot jaar tegen een huur prijs van f. 350 per jaar. Van den huurder is een verzoek Ingekomen om eenige ver anderingen in het gebouwtje te doen aan brengen, waarvan de kosten op f. 300 wor den geraamd. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat aan dit verzoek gevolg kan worden gegeven, wanneer adres sant zich ten minste tot 1 Mei 1940 voor de huur verbindt. Adreqjant heeft zich hiertoe bereid verklaard. Bij raadsbesluit van 9 Aug. 1926 werd aan den bewoner van het perceel Morsch weg No. 2, den heer A. Meij de strook grond aan den Morsohweg verhuurd tegen een Jaarlijksche vergoeding van f. 5, teneinde dezen grond bij zijn tuin te trekken. In verband met het beëindigen van deze ver huring op 1 Mei a.s., heeft de tegenwoor dige eigenaresse, mevrouw de Wed. E. Hoo- geveen—Aardoom. te Oegstgeest, verzocht om de huur van de strook grond te mogen voortzetten. Van mevrouw de wed. M. H. van Berge HenegouwenJansen, hurster van het per ceel Aalmarkt No. 12, is een verzoek om huurvermindering ingekomen. Dit winkel woonhuis werd aan wijlen haar eohtgenoot verhuurd bij raadsbesluit van 18 Juni 1934 voor den prijs van f. 850 per jaar voor het tijdvak van 1 Mei 1934 tot 1 Mei 1939 en verder van jaar tot jaar. Bovendien heeft de Leidsche Belasting- Ophaaldienst om huurverlaging gevraagd. Aan dezen dienst werd bij raadsbesluit van 4 Juli 1932 de benedenverdieping van het Perceel Nieuwe Rijn No. 22 van jaar tot jaar verhuurd tegen 'n huursom van f 400 Per jaar. terwijl de straatbelasting voor tekening van den huurder is. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat er in deze gevallen aanleiding bestaat den huurprijs met in- Sang van 1 Mei 1937 te verlagen, t.w. dien van het winkelwoonhuis Aalmarkt No. 12 tot f. 750 per jaar en dien van de beneden verdieping van het perceel Nieuwe Rijn N? 22 tot f.375 per jaar, straatbelasting >d f. 25.32 inbegrepen. teekenschool r.k. volksbond. Bij raadsbesluit van 1 October 1928 werd wan de afdeeling Leiden van den Neder- tóndschen R.K. Volksbond, te<n behoeve van de huisvesting van haar teekenschool, eet schoolgebouw aan de Van der Werf- straat verhuurd. Het bestuur dezer tee kenschool deelde mede, dat dit gebouw, wegens den sleohten staat, waarin het ver keert, niet meer aan zijn doel beantwoordt en verzocht het gebouw weder in 'n bruik eren toestand te brengen, dan wel een ander geschikt gebouw in huur te mogen '"Huigen. een ingesteld onderzoek is gebleken, het gebouw aan de Van der Werf- ™aat inderdaad zeer noodzakelijk voorzie ningen behoeft; daarmede zou echter een oearag van rond f. 13.000 gemoeid zijn, een '??af, welke voor de verbetering en her- wuing van dit oude gebouw in geen en- i dPZ'cht verantwoord zou zijn. Een be den en, goedkoopere oplossing kan wor- verkregen, indien de teekenschool in ».,,„ander gebouw wordt ondergebracht, tpHeni?°r 'n aanmerking komt het boven- 116 van de lagere school aan de Paul Krugerstraat, hetwelk van een afzonderlij ken toegang is voorzien en geheel van het benedengedeelte is afgescheiden. Teneinde deze bovensohool aan de nieu we bestemming te doen beantwoorden, zul len verschillende veranderingen moeten worden aangebracht. In hoofdzaak komen de veranderingen hierop neer: het ver vangen van de bestaande gasverlichting door electrisohe verlichting, het uitbreken van 2 wanden tusschen de leslokalen, het verplaatsen van bordstelllngen, het inrich ten van magazijnruimten voor leermidde len enz. door het plaatsen in de gangen van houten wanden en het uitbreken van 2 W.C.'s en 1 urinoirruimte, het inrichten van een brandstoffenbergplaats door het uitbreken van nog 1 W.C. en 1 urinoir- ruimte, het plaatsen van een rijwielberg plaats voor 80 rijwielen, het plaatsen van 6 gootsteenen en het maken van 2 localen op den zolder. De kosten van dit plan, het welk de instemming zoowel van het school bestuur als van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen heeft verworven, worden geraamd op f 7000 .B. en W. meenen, dat het schoolbestuur van deze kosten een bedrag ad f. 5800, over een huurtijd van 10 jaren, aan de gemeente moet terugbetalen, hetgeen kan geschieden in den vorm van een hoogeren huurprijs, weiken B. en W. zouden willen zien vast gesteld op f. 1410 's jaars. conversie geldleening. De gemeente heeft door tussohenkomst van de Firma Staal en Co. een aanbieding ontvangen voor een tweetal conversie- leeningen, n.l. een van f. 525.000 met een looptijd van 35 jaar en een van f209.000 met een looptijd van 9 jaar. De rente van de eerstgenoemde leening bedraagt 3 3/4 °/o, met dien verstande, dat de geldgever in het 15e jaar bevoegd is de rente te verhoogen tot ten hoogste 4 waartegenover echter het recht der ge meente, om alsdan tot aflossing over te gaan. De tweede leening kan worden verkre gen tegen een rente van 3 Deze leeningen kunnen worden aange wend ter aflossing resp. van een 5'It'/a (onderhandsche) leening pro resto groot f.525.000 en een 3'/:°/o obligatieleening, pro resto groot f. 209.000, beide met nog gelij ken looptijd. bijdrage meer-werk-comité, Zooals bekend, is op initiatief van B. en W. tot stand gekomen een Commissie voor een meer-<werk-actie in onze gemeente, welke op 26 April 1937, door den burge meester werd geïnstalleerd. Deze Commis sie, samengesteld uit vertegenwoordigers van talrijke organisaties en uit een aantal particulieren, welke tezamen geacht kun nen worden de geheele burgerij te verte genwoordigen, heeft uit haar midden een klein Werk-Comtté benoemd, waaraan de uitwerking en de uitvoering van plannen, om hier ter stede tot grootere bedrijvigheid te komen, is opgedragen. Uiteraard zal deze actie, waarbij, zooals van zelf spreekt, de groote trom moet wor den geroerd, geld kosten. Het ligt in de be doeling, dat het Werk-Comlté zal trachten bijdragen daarvoor te verwerven zoowel van organisaties als van particulieren. Naar meening van B. en W. behoort de gemeente echter hierin het voorbeeld te geven. Ten deele is dit reeds geschied, doordat zij het comité in het raadhuis bureau- en vergaderruimte ter beschikking stelden. Hiermede kan echter niet worden volstaan, doch er zal ook een bijdrage moeten worden verleend, welke B. en W. zouden willen zien gesteld op f. 500. subsidie vebo. Blijkens schrijven van het bestuur der Vereeniging voor het houden van tentoon stellingen in het algemeen en in het bij zonder van vee, paarden, zuivel en bodem producten te Leiden, genaamd „Vebo", De- staat het voornemen, dit jaar weder een veetentoonstelling te houden; het bestuur verzoekt ook voor deze expositie weder finanöieelen steun van de gemeente te mogen ontvangen, ditmaal door het ver- leenen van een subsidie van f. 2500. Gelijk men zich zal herinneren, verleen de de gemeente ten behoeve van de het vorige jaar gehouden tentoonstelling in tweeërlei vorm financieele medewerking, nl. door toekenning van een subsidie van f. 2500, die in elk geval ten volle zou wor den uitgekeerd ook indien het tekort lager mocht zijn en daarnaast nog een garantie van ten hoogste f. 500, die der halve eerst zou warden uitgekeerd, indien en voorzoover het tekort grooter was dan f. 2500. Deze opzet had ten doel, de vereemging voor het hodden van verdere tentoonstel lingen zoo spoedig mogelijk financieel on afhankelijk van de gemeente te maken. Nu heeft de rekening van de vorige ten toonstelling een tekort opgeleverd van f. 2039,47, zoodat de gemeente ter zake van de garantie iets had te betalen en de vereeniging, na ontvangst van de subsidie, het nieuwe jaar met een reserve van f. 460,53 kon ingaan. Hoezeer de tentoonstelling 1936 op zich zelf alleszins geslaagd mag heeten, wijst dit resultaat der rekening er toch wel op. dat de vereeniging voorlooplg nog niet in staat zal zijn zich financieel te bedruipen en dat zij dus bij voortzetting van haar werkzaam heden voorshands nog wel geldelijken steun zal behoeven. De begrooting voor de nieuwe tentoonstelling bevestigt zulks eveneens; opgemaakt zooveel mogelijk op de basis van de uitgaven en ontvangsten over 1936, geeft zij een tekort aan van f. 3000, in ver band waarmede het bestuur een subsidie vraagt van f. 2500, terwijl de garantie thans achterwege zal kunnen blijven. De Commissie voor den Markt- en Ha vendienst vestigt in haar rapport er de aandacht op, dat onder deze omstandig heden aan inwilliging van het veroek min of meer de consequentie zou zijn verbon den van financieelen steun ook in volgende jaren. Uiteraard moet de gemeente telken jare afzonderlijk en in volle vrijheid een be slissing kunnen nemen omtrent het al of niet toekennen van subsidie; doch ook in dien een dergelijke consequentie aanwezig moest worden geacht zou daarin naar het oordeel van B. en W. nog geen aanleiding kunnen zijn gelegen om de gevraagde bij drage voor de tentoonstelling 1937 te ont houden. Terecht wijst de commissie niet slechts op het belang dat de gemeente bij tentoon stellingen als deze heeft voor het op peil houden en zoo mogelijk vergrooten van den aanvoer op de veemarkt; zij vestigt ook de aandacht op andere voordeelen die uit de werkzaamheid van de vereeniging voort vloeien. Zoo is een nieuwe fok- en controle- vereen'] gïng opgericht en is het aantal leden van bestaande vereenlgingen op dit ge bied uitgebreid; voorts bestaat het voor nemen nabij de markt een laboratorium voor melkonderzoek te vestigen en pogin gen in het werk te stellen om de kwali teit van de z.g. boerenboter te verbeteren. Het is duidelijk dat door al deze maat regelen de aantrekkelijkheid van onze vee markt zeer wordt bevorderd. Daarom wordt voorgesteld aan het ver zoek te voldoen. reclame voor leiden. Vertegenwoordigers van verschillende in deze gemeente op maatschappelijk gebied werkzaam zijnde organisaties, hebben een commissie gevormd, die zich ten doel stelt meerdere bekendheid te geven aan de groote voordeelen, die onze stad biedt als woongemeente en als zomer- en vacantie- verbiljf door haar buitengewoon gunstige ligging bij strand, bosch en meren en door haar bijzonder rijke outillage aan onder wijsinrichtingen, musea enz. Deze commissie en het uit haar midden gekozen werkcomité heeft ter bereiking van dit doel verschillende plannen in voor bereiding, die alle de strekking hebben de aandacht van den vreemdeling op onze stad te vestigen. Er zullen reclameborden worden ge plaatst aan de ingangen van de stad en reclameplaatjes ter verspreiding op groote schaal worden vervaardigd; het houden van congressen in en het organiseeren van reizen naar onze gemeente zal worden be vorderd; door en voor rekening van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zal een nieuwe gids van Ledden worden uit gegeven enz. De uitvoering van de plannen brengt uiteraard kosten met zich mede, waarvoor de commissie verwacht op den duur, wan neer de voordeelen van haar werkzaamheid merkbaar worden, de noodige middelen zelf te kunnen vinden. Om echter tot de eerste resultaten te kunnen geraken, moet zij financieel wor den geholpen; wel zal de nieuwe gids van Leiden door genoemde vereeniging worden bekostigd en zullen de kosten van de re clameborden, door deze door jeugdige werk- loozen te doen vervaardigen, voor een be langrijk gedeelte uit Rijkssubsidie kunnen worden bestreden, doch overigens beschikt de commissie thans niet over middelen. Onder deze omstandigheden meent zij een beroep op de gemeente te mogen doen voor een bedrag van f. 500 tot bestrijding van de eerste uitgaven. Het ligt dus niet in haar bedoeling om een jaarlijksche vaste sub sidie van de gemeente te ontvangen; zij vraagt slechts een bescheiden bijdrage voor éénmaal, om een begin te kunnen maken met het verwezenlijken van haar voor nemens. B. en W. zijn van oordeel dat met het oog op het belang, dat de gemeente bij het doel der commissie heeft, aan het verzoek, om haar een bedrag ineens beschikbaar te stellen, gehoor moet worden gegeven. rechtstreeksche verbinding heerengracht en zijlsingel. 13 Juli 1936 werd besloten tot aankoop van de fabrieksgebouwen c.a. van de N.V. Leidsche Katoen-Maatschappij, alsmede tot aankoop, resp. kostelooze overname van nog enkele vierkante meters grond in de nabij heid daarvan. Eenerzijds was deze aankoop van belang, omdat daardoor de woongele genheid in de binnenstad zou kunnen wor den uitgebreid en verbeterd, anderzijds om ter verbetering van de verkeerstoestanden in dit stadsdeel om. een rechtetreeksche verbinding tusschen de Heerengraoht en den Zijlsingel tot stand te kunnen brengen. Allereerst hebben B. en W. zich beraiden over de vraag, op welke wijze deze verbin ding zou zijn tot stand te brengen. De ver keersweg is zoodanig geprojecteerd, dat de 12 M. breede Oosterkerksteeg over genoemde breedte met een rijbaan van 6 M. en aan weerszijden daarvan trottoirs van 3 M. met boombeplanting in Westelijke en Oostelijke richting, resp. tot de Heerengracht en tot den Zijlsingel wordt verlengd. Verder wor den in Noordelijke richting de Langestraat tot den verkeersweg en de Westzijde van de Oranjegracht tot de Nieuwe Waardstraat doorgtrokken, beide in de bestaande weg- breedte van resp. 8.74 M. en 6.60 M., en wordt tevens de Nieuwe Waardstraat, welke thans een breedte van 6.19 M. en 4.55 M. heeft, tot 8 M. verbreed. Voor den aanleg, resp. de verbreeding van vorengenoemde straten moeten de vol gende gebouwen c.a. worden gesloopt: het fabriekscomplex, gelegen tusschen Heerengraoht en Oranjegracht, benevens het kantoorgebouw met bovenwoning, hoek HeerengrachtNieuwe Waardstraat. het Noordelijk deel van het fabrieksge bouw, gelegen tusschen de Weverstraat en Binnenvestgracht; een tweetal eveneens aangekochte wo ningen aan het Noordelijk einde van het bouwblok tusschen de Waardgracht en de Weverstraat (de ijzeren verbindingslucht brug hebben B. en W. inmiddels op aan nemelijke voorwaarden voor den sloop kun nen verkoopen). Bovendien moeten voor 't tot bebouwing geschikt maken van het door slooping vrij komende terrein tusschen de Heerengracht en de Oranjegracht, het aan de gemeente toebehoorende, buiten gebruik zijnde brand spuithuisje en de zandbergplaats aan de Lamgestraat worden gesloopt, waartegen bij de betrokken diensten geen bezwaar bestaat. Ter plaatse van het Noordelijk einde van het bouwblok tusschen de Waardgracht en de Weverstraat kan de nieuwe verkeersweg nog niet ter volle breedte worden aange legd en moet mitsdien het Zuidelijk trottoir aldaar voorloopig vervallen; overwegend bezwaar levert dit echter niet op. „Wij leven snel", zeg gen wij tegen elkaar. Maar... beseffen wij wel het gevaar van dat snelle leven? Straks wordt het TE snel voor ons als we niet „fit" blijven. Maak, dat U Uw rust krijgt. „Koop 'n beter bed". Een Origineele Auping-matrasl De wetenschappelijke con structie en het soepele netwerk van een Ori gineele Auping-matras geven Uw spieren de volledige ontspanning, die U zoo noodig heeft. Want...„slapen" is niet voldoende RUSTEN moet U. Op AUPINGI Natuurlijk tracht men Auping te imiteeren. Eischtdus de Origineele Auping (Stroomlijn-type zonder klinknagels). Het gaai om Uw gezondheid f KLAAS VAAK da vrind van Auping. (Geillusireerd prospectus gratis en franco N.V. „Auping" - Devenier). Zie toe, dat In hat natwerk bovanstaanda fobrlaksnaam AUPING li „Ingawaven". 722 (Ingez. Med.V Ten aanzien van de overige werken ver melden B. en W. nog het volgende: Het perceel op den hoek van de 2e Looier straat dat in 1934 door de N.V. Meelfabriek .De Sleutels" v.h. de Koster en Co. ter ver betering van den verkeerstoestand om niet werd afgestaan, werd indertijd van ge meentewege gesloopt en de vrijgekomen grond bestraat. Deze strook grond is in het plan voor plantsoen bestemd. Hierdoor kan ter plaatse ook een doorgaand trot toir worden gemaakt en tevens een fraaier aanzien worden verkregen. Voor den verkeersweg moet verder de beschikking worden verkregen over grond ter gezamenlijke oppervlakte van pl.m. 435 vlerk. M. toebehoorende aan de N.V. Meel fabriek „De Sleutels" v.h. de Koster en Co., die onder aannemelijke voorwaarden bereid is dezen grond om niet af te staan. In verband met den verkoop aan de firma A. H. J. Wijtenburg van het fabrieks gebouw aan de Zijlsingelgraoht met bij- behoorend terrein en gedeelten van de Blnnenvestgracht zal deze gracht van de Noordzijde van den verkeersweg af tot de Zuidzijde van de 6e Groenesteeg gelijk tijdig met den uit te voeren straataanleg voor rekening van de gemeente moeten worden gedempt. Verder moet ter afschei ding van het aan laatstgenoemde firma verkochte terrein voorzoover aan den openbaren weg gelegen, een ijzeren hek op steenen voet. en moeten, voor zoover niet aan den openbaren weg gelegen, beton- schuttingen worden geolaatst. een en ander voor gemeenschappelijke rekening van de gemeente en de firma Wijtenburg. Langs de begraafpaats aan de Groene steeg moet een schutting worden geplaatst. De Gemeente-Commissie van de Ned. Herv. Kerk kan zich vereenigen met een beton- schuttlng ter hoogte van plm. 2.50 M. met prikkeldraadbespanning, waarvan de scho ren op het terrein der begraafplaats kun nen worden aangebracht. Verder moet een kolkloozing voor de terreinstrook achter de schutting worden gelegd en zijn enkele voorzieningen aan den ingang noodzakelijk. De kosten van deze afscheiding c.a. kunnen worden gebracht ten laste van het werk. Door vorengenoemde demping van een gedeelte van de Binnenvestgracht verval len twee bestaande bruggen over die gracht eln wordt het maken van een nieuwe brug in den verkeersweg overbodig. Eveneens kan, blijkens inlichtingen van het Hoogheemraadschap' van Rijnland, met het maken van een dam met duiker in de Waardgracht worden volstaan tegen welke oplossing ook van de zijde van den Markt en Havendienst geen bezwaren bestaan. Er behoeven dus voor den verkeersweg slechts twee nieuwe bruggen te worden gemaakt n.l. één over de Oranjegracht en één over de Zijlsingelgraoht. Aan de brug over de Oranjegracht be hoeven geen btizondere eischen te worden gesteld, behalve dat ze even hoog gelegd moet worden als de belendende bruggen. Dit is zonder bezwaar mogelijk. De brug over de Zijlsingelgracht is ont worpen als vaste boogbrug met een door- vaarthoogte van 2.20 M.. een wildte op den waterspiegel van 13.50 M. en opritten met hellingen 1 20. Door deze oplossing, waar over bii deskundige adviseurs eenstemmig heid is bereikt, wordt zoovee! mogelijk met de belangen van het verkeer te land en te water rekening gehouden. Een beweegbare brug. voor het verkeer te water de meest ideale oplossing, biedt voor het verkeer te land onoverkomenlii ke bezwaren Daaren boven zou hiermede een extra-uitgave van f. 25.000 zijn gemoeid, afgezien nog van de kosten van bediening. Tegen een doorvaart- hoogte van meer dan 2.20 M verbet'en zich de be'angen van verkeer te land Wanneer de nieuwe brug over de Oranje gracht gereed zal zijn. zou de zuidwaarts daarvan gelegen Waardkerkbrug gevoegelijk kunnen vervallen Deze brug verkeert ech ter nog in vrij goeden staat en kan, zoolang geen belangrijke onderhoudskosten moeten, worden besteed, voorloopig in stand wor den gehouden. Na slooping en straataanleg komt tus schen de Heerengracht en de Oranjegracht bouwterrein ter grootte van plm. 5690 M2. ter beschikking. De voor rekening van de gemeente ko mende kosten van de hierboven beschreven werken, welke uit geldleening gevonden kunnen worden, worden geraamd op totaal rond f. 76.000. In verband met het verleggen van kabels en leidingen behalve de normaal in de nieuwe straten te leggen kabels en leidin gen komt voor rekening van de Stede lijke Fabrieken van Gas en Electriciteit en van het Gemeentelijk Radio-Distributie bedrijf een bedrag van f6787. restitutie-verzoek. Bij adres verzocht de heer R. Uges, exploitant van het Luxor Theater alhier, hem restitutie te geven van de door hem betaalde bedragen voor electrischen stroom van 1 October 1934 af. den datum, waarop den exploitant van het Lido Theater alhier tegen lageren priis stroom is geleverd dan aan hem. Omtrent dit verzoek, dat wel zóó zal dienen te worden opgevat, dat adressant restitutie wenscht van hetgeen hii sedert laatstgenoemde datum tot 1 November 1935 meer heeft betaald, dan hit had moeten, betalen, indien de later met hem gesloten stroomleveringsovereenkomst reeds op 1 October 1934 in werking was getreden, heb ben B. en W. het gevoelen ingewonnen van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit; deze zün nieb eenstemmig. De meerderheid van Commissarissen is bii nader overweging van meening. dat. toen met een concurreerend bedrijf een stroomleveringsovereenkomst was gesloten, krachtens welke stroom od voordeeliger voorwaarden werd geleverd dan aan het Luxor Theater, het uit een oogpunt van coulance en betamelijkheid tegenover an dere verbruikers, od den weg der Directie had gelegen uit eigen beweging aan den heer Uges een ontwerp-contract od even voordeelige voorwaarden aan te bieden. Zij acht het dan ook billijk, dat alsnog restitu tie plaats heeft van het bedrag, hetwelk adressant vóór 1 November 1935 meer heeft betaald dan hij kraohtens de met hem. met ingang van dien datum, gesloten over eenkomst verschuldigd zou zijn geweest. Omdat de meerderheid echter meent, dat redelijkerwijs niet de eisoh kan worden ge steld. dat. indien een overeenkomst od gun stiger voorwaarden met een bepaald per soon wordt gesloten, de in verband daar mede te wijzigen contracten met andere verbruikers od denzelfden datum ingaan als het eerstgenoemde, acht zii aan de bil lijkheid tegenover adressant voldaan, wan neer de restitutie beperkt blijft tot een ter mijn van 7 maanden onmiddellijk vooraf gaande aan 1 November 1935. den datum, waaroo de met adressant gesloten stroom leveringsovereenkomst in werking ié getre den. De minderheid van Commissarissen wijst er daarentegen od. dat het volgen van de door de meerderheid gewenschte gedrags lijn tot dusver geenszins algemeen gebrui kelijk was en dat de Directie daartoe aller minst vei'Diicht was en is. Onder deze om standigheden kan zii in het verleenen van restitutie aan den heer Uges niet anders zien dan een geheel willekeurige handeling, die bovendien nog een hoogst gevaar'ijk precedent zou scheppen, in zoover dat zij de gemeente voor oo het oovenhlik niet 'e overzlene conseouenties van financieelen aard zal plaatsen. Zii geeft dan ook met nadruk in overweging voor te stellen op het adres afwijzend te beschikken. B. en W. sluiten zich bii de minderheid aan.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13