LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Zaterdag 1 Mei 1937 Q. BLEIJS en ZONEN - Noordeinde 17 Leiden ZUIVERAARS - Telef. 1078 Uit de Rijnstreek Binnenland RECHTZAKEN BEURSO VERZICHT Buitenland MAAKT BIKICUIIN^ WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur; 775. Hedenmiddag 2 uur: 772. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 771.8 te Yarmouth en Scllly. Laagste Stand 747.2 te Andaenes. Verwachting tot den avond van 2 Mei: Zwakke tot matige, in 't Noorden Noord westelijke tot Noordoostelijke, in het Zui den Noordelijke tot OostelUke wind Ge deeltelijk bewolkt, droog weer. Iets warmer overdag. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Een diepe depressie ligt thans over Noord-Scandinavië, en was oorzaak, dat de hoogedruk zich uit het Noord-Oosten te rugtrok, een secundaire van de* depressie deed haar invloed nog tot in ons land ge voelen. waardoor lichte motregen waarge nomen werd. Overigens kwam in de lucht- drukverdeeling weinig verandering. In Scandinavië waaien, onder invloed van de depressie. Westelijke winden met in het Noorden betrokken lucht en regen. Over Zuidoost Engeland, de omgeving van ons land en West-Duitschland ligt een ge bied met betrokken lucht. Noordelijke win den en plaatselijk nevel of motregen. In het overige waarnemingsgebied is de lucht meest helder tot licht bewolkt met zwakke tot matige winden. Met uitzondering van IJsland, Scandinavië en Noord-Oost- Duitschland en de randstaten is de tempe ratuur echter nog vrijwel overal ontler nor maal. Het bestuur der vakvereeniging van ar beiders op de scheepswerven en dat van de organisatie van technici hebben beslo ten aan de 12.500 leerlingen te Glasgow die reeds drie weken staken, aan te raden op 5 Mei het werk te hervatten. Volgens de Iersche ontwerpgrondwet zal het parlement bestaan uit Dall en Senaat. Deze laatste zal worden samengesteld op den grondslag van vertegenwoordigers der beroepen. De president zal volgens het ont werp in de bevoegdheden van den gouver neur-generaal treden en onder meer zijn veto over wetsontwerpen kunnen uitspre ken. De Iersche Vrijstaat zal dan „Eire" hee- ten. Over den koning van Groot Brittannlë wordt niet gesproken. Naar uit Simla gemeld wordt, heeft gis teren in Waziritan opnieuw een hevig ge vecht tusschen opstandelingen en Britsche infanterie plaats gehad. Aan Britsche zijde werden vier Indische soldaten gedood en veertien gewond. Een Engelsch vliegtuig viel in het Khaisora-dal te pletter. Over de verliezen der opstan delingen is op het oogenbllk nog niets be kend, doch zij moeten zwaar zijn. ITALIË. Loonsverhooging. Het algemeen bestuur der corporaties, dat onder voorzitterschap van Mussolini heeft vergaderd, heeft besloten tot een algemeene salaris- en loonsverhooging van 10 tot 12 percent, voor zoover het bedrag aan salaris de 1500 lire niet te boven gaat. In dat geval is de verhooging niet van toepassing op het meerdere. Deze loonsverhooging zal ingaan op 9 Mei, den verjaardag van de stichting van het Italiaansche imperium. FRANKRIJK De radicaal-socialisten in Pau verlaten Volksfront. Het radicaal-socialistische comité van Pau heeft een resolutie aangenomen, waar in o.m. besloten wordt, „op plaatselijk ter rein de samenwerking in Het Volksfront op te sohorten, wijl de verwachte wederkeerig- heid van trouw te schande werd gemaakt", terwijl er in een andere paragraaf aan her innerd wordt, dat het comité, trouw aan de traditie, een vastberaden voorstander blijft van de hervormingen, die onder de tegen woordige regeering tot stand zijn gebracht, dank zij de doelmatige actie en het loyale medewerken van de repu-blikeinsche radi caal-socialistische partij, maar welker ten uitvoerlegging slechts kan en mag worden voortgezet in orde en met eerbiediging van de republikeinsohe vrijheid. JAPAN. De uitslag van de verkiezingen. Voor zoover tot nu toe bekend is, hebben de Minseito en de Seiyukai bij de verkie zingen respectievelijk 52 en 37 zetels ge wonnen. De verdere resultaten zullen in den loop van den dag en morgen worden medegedeeld. Men verwacht, dat de Minseito, de in- dustrieele partij met liberale tendens, en de Seiyukai, de conservatieve agrariërspartij, 80% van de zetels van het parlement zul len verdeelen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 CDR. Parijs: N. wind. 2 gr. C.. toenem. bew. Londen: O.N.O. wind, 5 -gr. C., nevel. Berlijn: N.O. wind. 12 gr. C.. zw. bew. Weenen: N wind. 15 gr. C.. licht bew. Antibes: ontbr., 14 gr. C.. zw. bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. f48 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 11 gr. C. (52 gr. F). BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Dirkje, D. van C. Jong kind en G Deelen Marijke Johanna, D. van C. Pel en J M. Knoop Maria Cla- zlna, D. van N. den Hartog en J. A. Vreeken Anna Helena Anthonia, D. van A L. Bakker en A. C. Vergeer Arle, Z. van W J. Hirschman en G. Reneman. Getrouwd: C. P. Klerks 20 j. en A. Baelde 24 j. C. de Ruijter 32 j. en P. Sluijk 28 j. Overleden: E. van Breukelen, wed. van G. Roos 84 J. A. van Wensveen 63 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. W. M. Broekhoven, aan nemer, Weijpoort, van Nijmegen A. M. Voss, dienstb., Weijpoort, van Nijmegen E. C. Aberson, winkeljuffrouw, Weijland 77, van Boskoop C. Huisman, kantoor bediende, Melje 28, van Woerden J. van Muiswinkel, Kerkstraat 101, kinderver zorgster, van Rotterdam. Vertrokken: C. van Leeuwen, boerenkn., Weijland 6. naar Hekendorp, Ookkop 5 J. E. de Rijke, huishoudster, Kerkstr. 111, naar Driebergen, Boschstraat 73 D. J. Boef, kappersbediende, naar Voorschoten, Pauwenstraat 18 J. P. v. d. Waaij, smid, naar Woerden. Kromwijkkade 9 J. v. d. Haselkamp, los werkman en gezin, naar Zwammerdam, Oud-Bodegraven A. A. G. v. d. Nagel, grondwerker, en gezin, naar Zwammerdam C. 33 C. van Dijk. chauf feur en gezin, naar Reeuwijk H 202 N. v. d. Voorst, zonder beroep, naar Bar- woudswaarder 97. 626 (Ingez. Med.) BAKKERIJ TE BERGEN UITGEBRAND. Hedenmorgen is brand ontstaan in de bakkerij van den heer Leering aan den Valerkiweg te Bergen. De brandweer, die ongeveer een kwartier na het uitbreken van brand met een motorspuit ter plaatse verscheen, was den brand binnen een uur meester. De bakkerij brandde geheel uit. Omtrent de oorzaak tast men in 't duister 800GWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Tm. te 6 u. 28 min.; n.m. te 18 u. 50 min. Voor Maandag. V.m. te 7 u. 17 min.; n.m. te 19 u. 52 min. licht op voor fietsers e.a. Zaterdag: 7.54 n.m. tot 4 01 v.m. Zondag: 7.56 n.m. tot 3.59 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 1 Mei: op: 0 u. 05; onder: 8 u. 20. 2 Mei: op: 0 u. 36; onder: 9 u. 27. ENGELAND Stakingswee begonnen. De Iersche grondwet. Te middernacht is de staking in het autobusbedrijf begonnen. In Londen staken 25.000 man, terwijl tegelijkertijd 'n de provincie 125.000 man het werk neerlegden. Tot nu toe hebben zich geen incidenten 'oorgedaan, Na middernacht vergaderden »e stakers in café's bij de garages, die alle ooor de politie bewaakt worden. bericht, dat door deze staking vijf mdlioen inwoners van Londen van hun ge- sfwone vervoermiddel zijn beroofd, dit is aft |em'ddelde aantal passagiers, dat de '"•obussen per dag vervoeren. In de straten zag men groepjes van vijf ijn uen personen, die zich te voet naar "un werk in het centrum van de stad be- saven, dikwijls een wandeling van tien tot «aalt kilometer. De taxi-ondernemingen n i? goede zaken, m.u ag men reeds vroeg in den ochtend menschen zich naar Wembley begeven, 'aar heden een van de grootste voetbal- .enementen van Londen plaats heeft, wedstrÜd om den Cup Final, etn mln'sterie van arbeid heeft besloten .e" commissie van onderzoek in te stellen, zuil h't drle personen, die rapport der ,m.0€teh uitbrengen over de kwestie Woeidsuren, arbeidsvoorwaarden, enz., vJ?6!1 aut°buspersoneel. Dtdrel8t een staking in de mijnen. ....'aal'igsorder is reeds uitgegeven, doch ov.,ü Me', zoodat hier wellicht nog eeii «eenstemmig mogelijk wordt. JUBILEUM BURGEMEESTER BAUMANN VAN OVERSCHIE. Op 24 Mei a.s. hoopt de heer J. C. Bau- mann, burgemeester van Overschie het feit te herdenken dat hii voor 25 jaar tot bur gemeester benoemd werd. Hoewel de jubilaris den wensch te ken nen heeft gegeven, dezen dag in stilte te midden van familie en vrienden te willen vieren, heeft zich toch een comité uit de burgerij gevormd om den burgemeester te huldigen. De heer J. C. Bauman werd op 9 Decem ber 1884 te Dordrecht geboren. Na de H.B.S. bezocht en het examen gemeente-admini stratie te hebben afgelegd, werd hij be noemd tot volontair ter gemeente-secretarie te Leimuiden. waar hij van 1905 tot 1909 werkzaam was. Daarna werd hij achtereen volgens ambtenaar ter secretarie te Monster van 1909 tot 1910, tijdelijk secretaris-ont vanger te Nieuwkoop in 1910, adjunct-com mies tevens secretaris der bedrij ven-com missie te Enschedé van Aug. 1911 tot 1912. Op 24 Mei 1912 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Oude Tonge en op 27 October 1916 werd hij benoemd tot bur gemeester van Woubrugge, van welke ge meente hij vanaf 1 September 1917 tevens gemeente-secretaris was. Bij koninklijk besluit van 27 Augustus 1928 werd hij met ingang van 15 Septem ber d.a.v. tot burgemeester van Overschie benoemd. PAARD EN WAGEN TE WATER. Heden stond een sleeperswagen, getrok ken door twee paarden, voor de firma Haasnoot, aan het Prins Hendrikkanaal te Kat/wijik aan Zee, vaten olie te laden uit een motorschuit van de Ge.br. van Zuilen. Een vat, wegende ruim 700 kg., was reeds op den wagen geladen, toen een van de paarden te water viel. De wagen en het andere paard werden meegesleept. Een van de paarden dook onder de motorboot door en kwam aan de andere zijde weer boven. Met behulp van een vlet werden de dieren op het droge gebracht. Zooals te begrijpen was trok dit ongeluk veel belangstelling. DE HEER L. ONDERWATER t De heer L. Onderwater die vele jaren lid was van den Gemeenteraad van Lisse en aldaar verscheidene andere vooraanstaande functies bekleedde, is gistermiddag op 70- jarigen leeftijd overleden. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP. Gistermiddag heeft de minister van fi nancien, mr. P. J. Oud. vergezeld van zijn echtgenoote, een bezoek gebracht aan de bloemententoonstelling te Boskoop. Voorts werd de expositie bezocht door de directie en het hoofdbestuur van de Alg. Ned. Ver. v. Vreemdelingenverkeer met een aantal Zwitsersche gasten. Hedenmiddag werd verwacht een bezoek van de schaakmeesters dr. Max Euwe, dr. Aljeohin, dr. Lasker, Bogoljubow, dr. Tar- takower. Fine Flohr en Landau. UIT NED. OOST-INDIË. GEVECHT TUSSCHEN KOELIES. AMBOINA, 1 Mei (Aneta ANP). Op de onderneming Kalimatie, onderafdeeling Tobelo (Halmaheira, residentie Ternate en onderhoorigheden) hebben 30 Timoreesche koelies 12 Papoea-koelies aangevallen. Van deze laatsten werd een gedood en werden elf zwaar gewond. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Engelbertus, Z. van Joannes Engelbertus Goedhart en Ma- rijtje Antje van den Berg. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Adriana d. van Ohr. van Leeuwen en A. den Braven. Gehuwd: Th. J. Lek 24 jaar en M. W. van Straalen, 24 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Adrianus P. Kroft, v. Voor hout; Johanna van Eyk. v. Alphen aan den Rijn. Vertrokken: Cornelis Kapteyn en gez. n. Mijdrecht: N. Kapteyn, n. Leimuiden; J. H. Dobbe, n. Lelden; A. Boer. n. Alphen a. d. Rijn; C. A. v. Eyg, n. Alphen aan den Rijn. HAAGSCHE RECHTBANK. De aanrijding te Wassenaar. In Februari van dit jaar is onder Wasse naar een verkeersongeval geschied, dat aan twee Haagsche studenten het leven heeft gekost. Een automobilist, die uit de richting Am sterdam kwam, moest uitwijken voor een wielrijder, die juist den weg overstak en reed daarbij tegen een van tegenoverge stelde richting komende motorrijder met duo-passagier op. Beiden werden van het motorrijwiel afgeslingerd en zoodanig ver wond, dat ze vrijwel onmiddellijk na het ongeval zijn overleden. Wegens het veroorzaken van dood door schuld werd de wielrijder, de 46-jarige C. K. conform den eisch tot twee maanden hechtenis veroordeeld. De rechtbank overwoog hierbij o.m. dat de wielrijder op zeer roekelooze wijze heeft overgestoken, dat het echter daar ter plaat se geoorloofd was den weg over te steken en dat de automobilist ook niet geheel vrij uit ging. GENERAAL SEYFFARDT EN DE PULLMANCLUB. Naar wij vernemen heeft generaal Seyf- fardt ontslag genomen als voorzitter van de Pullmanclub. MINISTER GELISSEN NAAR POLEN. Hedenochtend om half zeven is de minis ter van handel, nijverheid en scheepvaart, prof. dr. ir. Gelissen, vergezeld van den waarnemend directeur der handelsaccoor- den, mr. A. van Cleffens, naar Polen ver trokken teneinde het aangekondigde be zoek aan de industrleele jaarbeurs te Poznan te brengen en tegenwoordig te zijn bij de installatie van de gemengde com missie voor het Poolsch-Nederlandsch handelsverkeer. De viering van den eersten Mei. In geheel Duitschland zijn heden ter ge legenheid van de viering van den lsten Mei de straten in alle steden en dorpen versierd. In Berlijn was het reeds vroeg in den ochtend druk, de Hitlerjeugd hield om half negen in het Olympisch Stadion een de monstratie, waarbij de Fuehrer en de rijksjeugdleider aanwezig waren. In het stadion waren 120.000 jongens en meisjes vereenigd. Hitier hield een toespraak tot de verza melde jeugd. Hij wees erop, dat de natio nale eenheid, waarvoor meer dan duizend jaar is gestreden, thans een feit is ge worden. De jeugd is garant, dat deze een heid blijft bestaan. Daarom wordt de ver splintering in de jeugd opgeruimd. Er be staat één Duitsch volk en daarom kan er ook slechts één Duitsche jeugd met één Duitsche opvoeding bestaan. Zij, die ho pen, dat toch nog eens de tijd zal komen, dat men, beginnend bij de jeugd, het Duit sche volk weer uiteen zal drijven, vergis sen zich. Hitier zeide verder een gezonde jeugd te verlangen, gezond naar lichaam en ziel. Een jeugd, die offers weet te brengen, die open en eerlijk is. Ieder zal in het Derde Rijk den maarschalkstaf in den ransel dragen, zoowel militair als politiek, doch niemand kan bevelen, die niet zelf gehoor zamen heeft geleerd. Deze jeugd zal ster ker zijn dan de overige, want zij zal van begin af leeren gehoorzamen en trouw, fatsoenlijk en eerlijk, moedig en vastbera den, doch ook jong te zijn. Heden verschijnen te Parijs en omgeving geen kranten ter gelegenheid van 1 Mei. Het verkeer te Parijs is tot een minimum beperkt. Alleen het blad van de „Action francaise" is verschenen en wordt op de boulevards verkocht. WOUBRUGGE. Jaarvergadering Ingelanden Polder Oudendijk. Ingelanden van den polder Oudendijk hebben in jaarvergadering de rekening 1936 vastgesteld, waarbij als batig saldo werd aangewezen een bedrag van f. 248.41. De begrooting 1937 werd vastgesteld op inkomsten en uitgaven van een gelijk be drag van f. 6407.59. Het voorstel van het bestuur betreffende het bundergeid werd in overleg met de Ingelanden gewijzigd en bepaald op f.11 per H.A. Er zijn in 1936 buitengewone onkosten geweest voor dijk herstel en reparatie drijfkracht water gemaal. De raming opbrengst van het grasgewas en landverhuring is. hooger dan in het vorig jaar. De aflossing van de schulden welke thans regelmatig wordt gehand haafd, elscht een belangrijk bedrag en is een voorname post in de uitgaven. Ook de bemallngskosten. electriciteitsrekening, zijn hoog, de voorzitter, de heer F. Kroes, acht in de toekomst een dieselgemaal, (ruwe olie) de aangewezen voorziening. In de comm. tot naziening der rekening 1937 werden benoemd de heeren T. van der Eijk, M. von Egmond en M. Kroes. Tot plaatsvervangers de heeren M. R. Kroes, C. W. Anker en F. van Griethuizen. De gemeente Woubrugge had het polder bestuur gevraagd of dit bereid is mede te werken tot verbetering van het wegdek gedeelte Batenweg-Zuid, omloop Kerk straat-Gemeenteplantsoenen. In beginsel was de bereidheid daartoe wel merkbaar, doch de onderhandling werd afgewezen omdat men tenslotte meende geen baas meer te zijn op eigen terrein en vreesde belemmering te ondervinden in het weg gebruik. Het bestuur werd voorts nog ge machtigd naar eigen inzicht in 1938 het grasgewas onderhands of publiek te ver huren, waarna sluitmg volgde. Bij informatie bleek, dat het nimmer in de bedoeling van het gemeentebestuur ge legen heeft om de Ingelanden van den polder Oudendijk het eigen beheer over hun weg te ontnemen, ook niet om eeni- gerlel verordening aldaar van toepassing te doen zijn; het was sieohts de bedoeling om tegen kostprijs het wegdek te verbeteten; de gemeente heeft toch den teerwagen en de polder zou vrij zijn, elk jaar bij de reparatie-omgang door het dorp, al of niet daarvan gebruik te maken. Mogelijk zul len nu nieuwe besprekingen volgen. De meeste winkels blijven gesloten, de restaurants en café's zijn evenwel als ge woonlijk geopend. Op de kantoren wordt niet gewerkt en ook de ambtenaren heb ben vrij Daarentegen rijden metro en autobussen gewoon en ook de levensmid delenvoorziening en de reinigingsdienst functioneeren normaal. Reeds hedenochtend vroeg trokken groe pen arbeiders naar het roode plein te Moskou, waar om 10 uur de parade van de troepen van het «a.rnizoen b%on. De troe pen defileerden voorbij den volkscommis saris van oorlog, maarschalk Worosjilof. Worosjilof heeft een dagorder uitgevaar digd voor het 1 Mei-feest. AMSTERDAM, 1 Mei. Het verdere herstel in Wallstreet werd te Amsterdam klaarblijkelijk als een aan wijzing beschouwd, dat de technische po sitie van de Amerikaansche markt is gesa neerd en de beurzen in de Ver. Staten in een gezonder positie zijn komen te verkee- ren. Ook werd de toekomstige ontwikkeling van de beurs te Amsterdam naar het scheen weer gunstiger beoordeeld en de stemming was dan ook gedecideerd vast. De handel droeg een vrij levendig karakter en kon althans voor een Zaterdagochtend- beurs opgewekt genoemd worden. In de eerste plaats ging de belangstelling uit naar de Amerikaansche fondsen, die terdege profijt trokken van de verbetering te New-York. Vooral in de Staalwaarden vonden groote omzetten plaats en het Ne- derlandsche publiek trad wederom als koo- per op, zoodat diverse specialiteiten een flinke koerswinst konden boeken. Ook In Anaconda's ging het vrij druk toe, terwijl ook diverse spoorwegshares teekenen van leven gaven. De locale markt ondervond weer begrijpelijkerwijze den gunstigen weer omslag. Een geanimeerde affaire ontwik kelde zich in de Rubberaandeelen. Amster dam Rubbers liepen verder naar boven; diverse minder courante soorten waren in staat een aanzienlijk avance te behalen. Bij kleine omzetten kwamen voor de Sumatra Tabaksaandeelen algemeen hoo- gere noteeringen tot stand. Van de industrieelen waren Aku's prijs houdend. doch ten opzichte van de vorige slotkoersen niet zooveel veranderd, Phi- lipsaandeelen konden zich opnieuw krach tig herstellen. Bij de opening werden die een tiental punten hooger genoteerd, waarna echter een kleine inzinking plaats had. Op de suikerafdeeling bestond een vaste tendenz, die vooral tot uiting kwam in het koersverloop van H.V.A.'s, die een tiental procenten verbeterden. Ook Nisu's en Javaculturen werden ver scheidene procenten hooger afgedaan. De scheepvaartpapieren hadden kalm verloop, doch waren goed prijshoudend. Koninklijke booten trokken enkele procenten aan. aan- deelen JavaChinaJapan lijn waren ech ter niet veel veranderd, hoewel niet slecht gedisponeerd. Van de petroleumfondsen gaven ook Koninklijken blijk een goed her stellingsvermogen te bezitten, en deze kwamen thans weer boven 400%. De Ame rikaansche soorten werden wat hooger af gedaan. De beleggingsmarkt was stil, de Ncd. staatspapieren waren goed prijshou dend. 4-procents obligatiën Nederland en Ned. Indië werden fractioneel iets hooger genoteerd. LEIDEN, 1 Mei. - Botermarkt. - Fabrieks- boter prima f. 1.52. Boerenboter prima f. 1.35—f. 1.40 p. Kg. Aanvoer 1925 Kg. Han del matig. Turfmarkt van 26 April t.m. 1 Mei. Lange turf f. 6f. 8 p. 1000 stuks. LEIDEN, 30 April Noteering Coöp. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereeniging „Leiden en omstreken". Prei f. 1.50 tot 2.40, krooten, gekookt f. 1 tot 5. uien f. 2.60. peen f. 2.40 tot 5.20, andijvie f. 7 tot 20, sla f. 2 tot f.10. champignons f.114 tot 120, snij- boonon f. 68 tot 69. peulen f. 92 p. 100 kilo; witloof f. 3 tot 13, postelein f. 24 tot 31. spi nazie f. 2 tot 10 per 100 kilo; bloemkool f.2 tot f. 16.50. salade 1.10 tot 5.80, rabarber 40 tot 80 ct. per 100 stuks; pieterselie 40 tot 1.90, radijs 2.60 tot 4.60, selderie 70 tot 1.50, peen f. 12, rabarber f. 170 tot f. 4.60, raap stelen 80 tot 1.80 per 100 bos. RIJNSBURG, 30 April. Tulpen per bos: Copland 12—17, Bartigon 17—23, Elisabeth 23—27, Zoeloe 13—19, Yellow 14—20, Rij zende Zon 1426, Zimmerman 1420, U.S. A, 13—15; Castor 16—18, Ibis 8—12, La reine 610, Witte Zwaan 1420. Cramoisie briliant 812. Prosperity 812. Murillo 6 8, Electra 812, Couleur Cardinal 13 23, Theeroos 913, Fred Moore 610 ct. TER A-AR. 30 April. Centrale Veiling Spinazie 2438: Andijvie 3047; Slavellen 15—26; PeiTlen 9.60—12.60; Snijboonen 7.20- 7,60; Postelein 18—21; Witlof 10,40—11,60; Radijs 2,40—2,90; Rabarber 2,104,70; Sla 1,00—3,80; Bloemkool 321; Seldery 1,20— 1,50; Raapstelen 1,60; Aardappelen 1,80 2,00. ZOETERMEER, 30 April. Aanvoer 12000 stuks. Prijs kippeneieren f. 2.60—3.50, een deneieren f2.853.05, kalkoeneieren f. 6 p. 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3