Uit de Rijnstreek HIOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 29 April 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN THIJS IJS E\ DE DOOIE DOOI ALPHEN. Geslaagde Oranje-avond. De Alphensche Chr. Oranjevereeniging hield in het Nutsgebouw een feestelijke bijeenkomst, ter gelegenheid van den as. verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. De belangstelling was zoo groot, dat nog een avond wordt gehouden. De Nutszaal was geheel bezet. Na opening door den voorzitter den heer J. H. Belgraver, deed deze tevens mededeellng dat as. Vrijdag avond een concert zal worden gegeven door „Arti" op een terrein achter de wo ning van den heer Allart, aan het Tous- saintplein. De voorzitter der Oranje Garde gaf een korte proloog van het historisch stuk „Oranje Nassau" dat door de leden der Oranje Garde werd opgevoerd. Bij leder tafereel gaf hij tevens een korte uit eenzetting. Dit stuk bevatte de geheele ge schiedenis van de Oranjes van den Dil lenburg af tot aan de overwinning op de Spanjaarden, een duidelijk beeld van Oranje ln strijd en moeite, maar ook in overwinning en vreugde. Het 2e gedeelte was een humoristisch stuk waarbij harte lijk kon worden gelachen. De uitvoering vJas zeer goed. De rolverdeeling en de wijze van spelen zoomede de decors en Weeding waren prima verzorgd. Vooral de roJ van Prins Willem van Oranje en graaf Willem Lodewijk, werd zeer verdienstelijk gfespeeld. De uit slhaak. uitvoering viel zeer ln den Het Raadhuisplan. Het plan voor het nieuwe Raadhuis dat Inmiddels geheel gereed is gekomen, naar WIJ vernemen, zal a.s. Zaterdagmiddag door den architect den heef C. J. Blaauw, voor de raadsleden worden toegelicht. De aan besteding zal dus nu spoedig verwacht kt mie n worden. Raadsagenda. De e.v. Raadsvergadering Is bepaald op Mtanddg 3 Mei a.s. te 7 uur n.m. De agenda bevat de navolgende voorstellen: 1 Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. B. Voorstel van B. en W. Inzake het verzoek van bewoners van de omgeving van de spoorbrug-Gouwsluls om te bevorderen de openstelling van die brug voor het publiek. 6. Voorstel van B. en W. inzake wijziging in de aanwijzing van een tweetal stemlokalen voor de verkiezing van leden van den Raad. 7. Voorstel van B. en \V. inzake aankoop van een perceel grond van de N.V. Broodfabriek „De Zeeuw" v.h. F. de Roolj. 8. Voorstel van B. en W. inzake aankoop van een perceeltje Voetstraat van den heer J. H. Maan. 9. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der verordening ge- meente-politle. 10. Voorstellen van B. en W. inzake verhuring van perceelen weiland aan: aD. M. Binnendijk, b. P. N. de Kwaas- teniet. 11. Voorstel van B en W. inzake ontslag uit hypothecair verband van een perceeltje grond van de Nutsstichtlng tot verbetering van de volkshuisvesting. 12. Voorstel van B. en W. inzake het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met Nieuwkoop voor de toelating van leerlingen op de openbare lagere school te Nieuwkoop, 1> Voorstel van B. en W. inzake beschik baarstelling van gelden voor den aankoop van vijf banken ten behoeve van de R.K. School voor g. 1. o. te Aarlanderveen. 14. Voorstel van B. en W. Inzake vaststelling van het in bouwexploltatie brengen van gronden door particulieren. 15. Voorstel van B en W. inzake goedkeuring eener wijziging in de begrooting voor het Algemeen Armbe stuur voor 1937. 18. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der begrootingen diensten 1936 en 1937. BIJ de verkooping ten overstaan van notaris H G. Boks. ln hotel „De Vergulde Wagen", werd het perceel Gouwsluische- weg 48 alhier, in bod staande op f. 2150 niet afgemijnd en heer P. Horsman. Bij de ten overstaan van" notaris jhr. G. J. Stoop gehouden verkooping in hotel „Centraal" werd het perceel Stationsstraat No. 25 alhier, ln bod staande op f. 5550 afgemijnd op f. 700 door den heer C. v. d. Bijl q.q. alhier. Aan de modevakschool der eerw. zus ters, alhier slaagden de dames W. Zaal, A. Ketel, A. Redegeld, M. v. Gils en H. v. Sprang voor het vak lingerie. Nu ook het ontvanglokaal der nieuwe begraafplaats is aanbesteed en inmiddels aan de laagste inschrijvers gegund, ligt het in de bedoeling dat dit met September a.s. ln gebruik zal worden gesteld. BOSKOOP. Opheffing Autobustdienst. De autobusdienst Boskoop-ReeuwUk-' Gouda. zal thans definitief met ingang van a.s. Zaterdag opgeheven worden, en dus Vrijdagavond zijn laatste rit maken. Van dat oogenblik af, kan men dus al ken per spoor naar Gouda reizen, daar op dit traject "de bussen zijn verdwenen. In de openbare vergadering van Ged. Staten op Dinsdag 18 Mei, zal verslag wor den uitgebracht Inzake het door het R.-K. kerkbestuur der parochie van den H. Joan nes den Dooper, tevens bestuur der R.-K. school voor gewoon en uitgebreid lager on derwijs, alhier, ingesteld beroep tegen het raadsbesluit van 25 November 1936, hou dende vaststelling der vergoeding ex arti kel 101 der L.O. wet 1920 over 1934 voor de voor dat bestuur uitgaande scholen. Op Woensdag 12 Mei, namid. half 3, t»l er ln het gymn. lokaal der openbare school gelegenheid zijn voor kostelooze in enting. Voor Zondag. 2 Mei, zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. HAZERSWOUDE. Vergadering „Schrift en Historie" De Prop. club „Schrift en Historie" hield naar vergadering in de zaal achter de keref. Kerk, welke geopend werd door den 'dorzitter ,den heer C. Boogaards. De heer G. Drenhage behandelde het onderwerp „Christelijke Staatkunde". Eerst werd getoond de totaalstaat van onzen tijd, het eenheidsrijk uit de oud heid, en degenen die niet bulgen voor 't beeld van dien tijd. De heerscher uit het verleden stelt den staat boven den godsdienst. Doch het ko ninkrijk Gods moet heerschende zijn en onze politiek moet ook het koninkrijk Gods dienen, maar niet door drang, zoo als bij Constantijn en Philips. Ook de Doopersche richting werd historisch be zien. In het licht werd gesteld het groote verschil tusschen het zwaard der Over heid en het zwaard des geestes. De hou ding der Reformatoren en het beroep op het Oude Testament werden aangetoond. De Nieuw-Testamentische roeping voor 't heden cn de vele gedachten hierover wer den besproken. Op deze inleiding volgde een leerzame bespreking. Door den heer H. v. d. Berg werd de gewijzigde kieswet toegelicht. Daarna sloot de voorzitter de vergadering en eindigde de heer Drexhage met dankgebed. KOUDEKERK. De collecte langs de huizen gehouden ten bate der Herv. Meisjesvereen. ..Martha" heeft opgebracht f. 161,25. De georganiseerde guldens-collecte ten bate der zending alhier bracht f.24 op. De kerk-collecte over Maart bracht ln de Ned. Herv. Kerk op f. 70.10, Restauratie fonds f. 62,03, busje plaatsengeld f19,53 LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Verhooging subsidie Burg. Armbestuur. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. De voorzitter deed vervolgens mede- deeling van eenige Ingekomen stukken. Hierbij was o.a. een schrijven van Ged. Staten waarbij de aangevraagde verhooging voor. de werkverschaffing, noodig voor de afwerking van de plantsoenen, werd toe gestaan. Verder was er ingekomen een be sluit van Ged. Staten waarbil de gemeente voor de salaris-regeling van B en W. enz. met ingang van 1 Januari 1936 is geplaatst in de zesde klasse. Van het Burg. Armbestuur was ingeko men een verzoek om verhooging van sub sidie over 1936. Na toelichting van den voorzitter werd deze aanvrage zonder stem ming toegestaan. Een verzoek van het be stuur voor Chr. Lagere M.U.L.O. en Bewaar- schoolonderwiis om beschikbaarstelling vgn gelden, zal op een gunstiger tiidstip op nieuw worden ingediend. Het voorstel van B. en W. inzake vast stelling verordening tot aanwijzing van een stemlokaal voor stemdistrict II ontmoette belangrijke tegenkanting. Tot nu toe was steeds dit stemlokaal In het gebouw „Irene" Thans wilden B. en W. hierin verandering brengen en voor stemlokaal gebruiken een leegstaand lokaal van de openbare school. Dit uit een oogpunt van bezuiniging. Nadat het voorstel door den voorzitter nader was toegelicht en verdedigd staakten de stem men. Zonder discus-ie werd een ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan vast gesteld. Vervolgens werd zonder bespreking goed gekeurd verkoop van een perceel water aan de provincie. De voorzitter deelde mede, dat de provincie van plan is een brug over de Dwarswetering te leggen. Het kohier straatbelasting 1937 werd vastgesteld op een bedrag van f. 4612.54. Dat van de hondenbelasting 1937 op f. 307. Nadat nog een wijziging van de begroo ting voor 1936 was vasfge?teld kwam de rondvraag. De heer van der Wal vroeg van gemeentewege plaatsing van borden voor verkiezingsreclame. De voorzitter antwoord de hierop dat hli wel hieraan zou willen meewerken, als partijen die de borden wenschen te gebruiken er voor willen be talen. NOORDEN. Het comité „Roomsch Noorden" orga niseerde alhier op de St Franciscuszaal een uitstekend geslaagde en druk bezette propaganda-vergadeftng ten bate van de actie „Voor God'Als spreker trad op dc heer A. H. P Cleophas. professor aan het Theologicum te Warmond. De vergadering stond onder de leiding van kapelaan C. Slet alhier. RÏJNlSATERWOUDE. Paard en wagen in de sloot. De met twee paarden bespannen zwaar beladen meelwagen van de coöperatie „Boerenbelang" alhier, geraakte ln de berm sloot langs den Kerkweg. De bestuurder, de heer G. Brussé. wist zich nog net in veiligheid te stellen, door van den wagen te springen. Een paard geraakte in de sloot en één bleef in den kant liggen. Na de dieren los gesneden te hebben, werd 't ééne paard weer op het droge gehaald, het andere stond al heel gauw overeind. De dieren hadden weinig letsel bekomen. Een gedeelte van de meelvoorraad was nat ge worden, TER AAR. Vergadering R.K. Ziekenverpleging. Onder voorzitterschap van den heer H. G. Brouwer vergaderde de R.K. vereeniglng tot verlichting der kosten van zlekenhuisver- pleglng. Na opening las de secretaris de notulen, gevolgd door het Jaarverslag. De vereeniglng heeft in totaal 1561 leden, waar van 603 beneden 15 jaar. Er bleken 41 leden voor korteren of langeren tijd te zijn ver pleegd met een totaal aantal ligdagen van 668. De uitgaven hadden, volgens het ver slag van den penningmeester den heer Tognl bedragen f. 1821.05 en de ontvang sten f. 2330.78. Alzoo een batig saldo van f. 509.73. De heer Verhoef bracht namens de con trole-commissie rapport uit over het beleid van den penningmeester. Alles is punctueel ln orde bevonden en op voorstel van den rapporteur werd de penningmeester onder applaus gedechargeerd. Als leden der con trole-commissie wees men aan de heeren A. v. Emmerik, Cor Hoogervorst en G. Ver hoef. Wegens vertrek van den voorzitter den heer Brouwer en het bedanken van den heer L. den Haan werden in het bestuur ge kozen M. Holscher en G. Verhoef, die belden hun benoeming aannamen. Als blijvend aandenken werd den scheidenden voorzitter een cadeau aangeboden en hem bij monde van den heer Togni dank gezegd, voor het geen hij ln het belang van de vereen, heeft gedaan. Den heer den Haan werd een kistje sigaren aangeboden. Hierna dankte de voorz. voor de sympathieke woorden en het cadeau en sloot dan met den chr. groet. WADDINXVEEN. De bakkers alhier hebben den brood prijs verhoogd met een cent per 8 ons, zoo dat nu een waterbrood 18 cent en een melkbrood 21 cent kost. Als laagste inschrijvers van den ver bouw van het kleedingsmagazijn van den heer Verbakei, werd dit werk gegund aan de heeren Rehorst en Both, belden alhier, voor de som van f.4000. Bij K. B. van 23 April 1937 is op zijn verzoek aan den heer G. Vos met ingang van 30 April 1937 eervol ontslag verlecnu als notaris alhier. De vereenlging tot bestrijding van de tuberculose is voornemens om ook in den a.s. zomer voor de kinderen een zonne- kampje te maken. Het bestuur heeft weer de beschikking over het terrein achter het gebouw van Ziekenzorg en zal dat tijdig doen inrichten. Tot leidster van 't kampje ij benoemd mej. W. Smiths, alhier. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" heeft opgebracht f. 71.33. Door de Goudsche politie zijn een tweetal jongens uit Gouda aangehouden tn overgebracht naar hier. Zij hadden een paar ijzeren bolders van een alhier lig gende schuit ontvreemd. Na bekend te hebben zijn zij weer op vrije voeten ge steld. De heeren N Krabbendam. Ph. J. C. Dijs, W. J. van Vliet en A. Oudljk zijn ge kozen ln de Commissie van toezicht op 't agentschap van de arbeidsbemiddeling al hier 9555 (lngez. Med.) WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. De stcunuitkeering Wijziging motor- en rijwielverordening Aankoop van aandeelcn. De Raad vergaderde. Voorzitter burge meester Mumsen. De heer Donker was met kennisgeving afwezig. De heer Ruigrok van der Werven had den Raad verzocht om verlenging van de termijn tot ontruiming van de door hem onbewoonbaar verklaarde woning. De voor zitter bracht in het midden dat aan adres sant reeds tweemaal verlenging van dezen termijn is toegestaan en dat B. en W. geen vrijheid kunnen vinden nogmaals te ver lengen, temeer daar het perceel steeds meer bouwvallig wordt. Het verzoek wordt voor kennisgeving aangenomen. -v Van de schoonmaakster -wan de OX. school en hel arcttMlokaartwas een ver loudend» ve: vrrband met meerdere z.g. voorrangsborden geplaatst: deze be- hooren ook te komen bij de brug over de Does te Hoogmade. Voorts behooren de tegelpaden in de kom van het dorp te wor den afgesloten voor het verkeer met mo torrijtuigen, aangespannen wagens, vee en handkarren. B. en W. stelden voor de betreffende verordening hierop vast te stellen. De voorzitter deelde mede, dat in gezetenen ontheffing kunnen verkrijgen van het verbod, geldende voor de tegel paden. De heer Anker zag gaarne dat handkarren werden vrijgelaten; dit geldt meestal den kleinen man en 50 ct. Is voor een ontheffing te kostbaar. De veiligheid 'zal door het vrijlaten niet minder worden. Het overige kan als noodzakelijk worden beschouwd, waarom spr. voorstelde de handkarren vrij te laten. Dit voorstel werd ondersteund en aangenomen met 51 st. Tegen weth. Lieverse. Het voorstel van B en W. werd daarna z. h. st, aangenomen. Hierna werd nog een verordening vastge steld, houdende de bepaling, dat het pu bliek bij brandspuitoefeningen, ln het be lang van de veiligheid, op een afstand behoort te blijven. De aftr. leden van de comm. tot wering van schoolverzuim wer den bij accl. herbenoemd; wijziging der begrootingen 1936 en 1937 z. h. st. aange nomen. Vervolgens werd dn vergoeding ex. art. 101 der L.O. wet 1920 vastgesteld en bepaald op f. 0 80 per leerling. Op voorstel van B. en W. werd besloten om van de gemeente-reserve's een bedrag van f. 7000 te besteden voor aankoop aan- deelen in de Bank van Ned. Gemeenten. De heer Van Ruiten informeerde met be trekking tot het maken van een wacht- week door werkloozen, alvorens deze in den steun worden opgenomen. De heer Zwet sloot vroeg inlichtingen over een geval van verhooging van waterleidinggeld. Spr. vroeg ook of de brandspuit uit Hoogmade te Woubrugge in aanrijding is geweest en zoo ja, of hiervoor de juiste personen aan sprakelijk zijn gesteld. Nadat de voorz. deze vragen uitvoerig had beantwoord ging men over in geheime zitting. udende verhooging van band met meerdere W. meenden hier- geen voorstef*W kunhèh doen omdat zoek ingekomen, b haar salaris ln werkzaamheden. B,i?n toe geen voorstef-W 1 van bijna alle ln dienst der gemeente staande functionarissen de salarissen zijn verlaagd, waartegenover een vermeerde ring van werkzaamheden staat en advi seerde afwijzend op liet verzoek te beslis sen. Z. h. st. aldus besloten. Verhuur van het pand B 138 aan den heer Slingerland werd goedgekeurd en voor het bezoeken van een der kinderen uit het gezin van Van der E. te Hoogmade van de bijz. school te Woubrugge werd op verzoek een vergoe ding in de kosten van vervoer toegestaan, groot f.10 p. j. De gemeente wordt van wege het Rijk in de gelegenheid gesteld over dit Jaar een extra uitkeerlng te doen aan ondersteunde werkloozen tot een be drag van f. 5.30 per persoon, waarin het Rijk vergoedt een bedrag van f3.30. Zoo genaamde B-steun. B. en W. stelden voor deze uitkeering te doen. Z. h. st. aldus be sloten. Blijkens rapport van den gem- opzichter en den Inspecteur van de Volks gezondheid, is het gewenscht de perceelen B 184, 339 en 340 onbewoonbaar te verkla ren. B. en W. stelden voor hiertoe te be sluiten. Na bespreking goedgekeurd. De opzeg ging erfpacht werd aangehouden om in ge heime vergadering te bespreken. In het belang van de vrijheid en de vei ligheid van het verkeer komt het B. en W. gewenscht voor maatregelen te treffen, waartoe wijziging en aanvulling van de Motor- en Rijwielverordening noodzakelijk is. Bij de brug over de Woudwatering zijn ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Conversie geldleeningen Extra hulp voor werkloozen. De raad vergaderde. Op een verzoek van H. den Braven om het sluitingsuur van zijn café gedurende den zomertijd ook op Zon dag te bepalen op 11 uur in plaats van 10 uur s avonds werd na discussie z.h.st. afwijzend beschikt. Volgde benoeming leden hoofdstembureau en stembureaux in diverse vacatures. B. cn W stellen voor een bedrag van f. 10 uit te trekken tot beschikbaar stelling van een medaille voor de groote Bloemententoonstelling te Boskoop. Na uitvoerige discusie en verzet tegen de openstelling van deze tentoonstelling op Zondag werd het voorstel van B. en W. met 6 tegen 1 stem aangenomen. Een aanvulling der politic-verordening met een verbodsbepaling inzake het bekal- ken van straten met politieke leuzen werd z.h.st. aangenomen. Voorstel tot conversie eener geldleening groot f 35.900 van 4'/2 op 4°/o. Het Alg. Bur gerlijk Pens' oenfonds te s Gravenhage is bereid de bij deze instelling aangegane geldleening per resto groot f. 35.900 a 4"i°/i>, met ingang van 1 Juli a.s. te converteeren in een Vh'U leening, onder bepaalde voor waarden. ZJust. aldus besloten. Na eenige begrootlngswijzigingen volgde het punt vaststelling verordening tot hef fing van 75 opcenten op de gemeentefonds belasting. Besloten werd aan eenige wen schen van Ged. Staten te dezer zake te voldoen. Vaststelling gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverleening ln geval van brand met gemeenten behoerrende tot den kring Gouda. Overeekomstig de aangebo den ontwerp-regeling werd aldus z.h.st. besloten. De verordening tot heffing en invorde ring van schoolgeld werd ongewijzigd vast gesteld. 24. De booze Dool had dus heel kwade plannen met Thijsje en de and're mannen; doch zoo gemak'lijk ging dat niet, zooals je wel hierboven zletl Want Thljsje's plan was. onverschrokken, juist geweest den Dooi hier zelf eens heen te lokken; geen wonder dus dat hij, toen hij hier eenmaal stond, geen vrlend'lijke begroeting vond! Sneeuwman Hagewit was achter hem nog blijven staanhij keek zijn vijand aan. en sprong toen, heel erg vlug, boven op zijn rug! En Thijs, die daar wel op gerekend had, heeft hem snel bij het hoofd gevat de Dooi, heel erg geschrokken, werd nu op den grond getrokken! Verzoeken om gelden beschikbaar te stel len op grond van art. 72 der L.O.-wet 1926. Het bestuur der R.K. Jongensschool vraagt de benoodlgde gelden voor de aanschaffing van een nieuwe kaart van Europa, waarvan de kostprijs een bedrag van f. 50 niet zal te boven gaan. De Ned. Herv, School vraagt een bedrag van f. 55,35 voor de invoering van de noodige boeken voor een nieuwe rekenmethode en de Chr. Nat. school wil een nieuwe taalmethode aanschaffen waar van de kosten op f. 74,20 worden geraamd. Aangezien al deze aanvragen steunen op de L.O.-wet stellen B. en W. voor, de gevraagde gelden ter beschikking te stellen, waartoe zh .st. werd besloten. Voorstel tot extrahulp aan werkloozen voor 1937. De minister van sociale zaken is bereid om voor 1937 extra-hulp aan werk loozen te verleenen z.g steun B. in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel. Voor een gemiddeld aantal werkloozen voor deze berekend naar een gemiddeld getal van 67 mag hiervoor ten hoogste worden besteed f. 5,30 per gezin, waarvan f. 2 komt ten laste der gemeente en f. 3.30 ten laste van het departement van sociale zaken. De kosten voor de gemeente zullen dus 67 x f. 2 is f. 134 bedragen. Z.hst. werd besloten hiervoor een aanvraag aan het betrokken departement te doen. Verzoek van het Hoogheemraadschap van Rijnland om de maximum wielbelasting voor de Rijnbrug alhier te bepalen op 1500 Kg. met afwijzend advies van B. en W. Genoemd Hoogheemraadschap is van oordeel, dat een druk verkeer met zware vracht-auto's met een wielbelasting van meer dan 1500 Kg. over de Rijnbrug te Zwammerdam hoogst ongewenscht is en derhalve dient te worden belet. Daar Ged. Staten op verzoek van B. en W. van Alphen g. d. Rijn de Rijnbrug te Gouwesluis over het Aarkanaal ook voor een dergelijk zwaar verkeer hebben gesloten verklaard verzoekt het Hoogheemaadschap de Rijnbrug alhier gesloten te verklaren voor motor-rij tulgen en aanhangwagens waarvan de grootste wielbelasting meer dan 1500 Kg. bedraagt. B. en W. staan tegenover dit verzoek af wijzend; zij achten een dergelijke bepa ling te belemmerend voor de industrie en zien er meer een belang voor Alphen in met het oog op den weg aan de Noordzijde van den Rijn. Z.hst. werd besloten op het verzoek niet ln te gaan. Voorstel tot het plaatsen van zes nieuwe borden voor maximum-snelheid. De minister van waterstaat dringt er bij de gemeentebesturen op aan, dat zij de in de motor- en rijwielwet vervatte voorschrif ten en modellen betreffende verkeersbor den, -teekens en -seinen stipt de hand doen houden. In verband hiermede zijn een zestal nieuwe borden voor maximum-snel heid noodig. voor de aanschaffing waarvan B. en W. met inbegrip van de kosten voor plaatsing een bedrag van f. 50 willen uit trekken. Z. h. st. aldus besloten. Voorstel inzake benoeming van een derde deskundige voor overname van wa terleidingbuizen van de N.V. Bodegraafsche Waterleiding. De meerderheid van B. en W. stelde voor aan de Bodegr. Waterleiding te berichten dat de raad er de voorkeur aan geeft om de derde deskundige gezamenlijk door de partijen te doen benoemen, omdat een deskundige op deze wijze benoemd meer ervaring op dit gebied zal hebben. De heer Linschoten wilde liever de derde des kundige door den kantonrechter zien be noemd. Dit vindt spr. het meest onpartij dige en wij houden ons dan geheel aan de bepalingen der concessie. De kantonrechter weet ook wel deskundigen op dit gebied. De voorz. heeft in B. en W. ook al het gevoelen van den heer Linschoten bepleit. Spr. heeft bezwaron dat de twee deskun digen de benoeming van een derde, wellicht niet tot overeenstemming zullen komen. Spr. meent in deze niet van' de concessie te moeten afwijken. De heer Edelman is het hiermede eens en wil zidh ook aan de con cessie houden. Wethouder v. d. Poll merkt op dat hij is meegegaan met het advies in deze aangelegenheid van onzen deskundige. De benoeming kan ook geschieden op voor dracht van de twee deskundigen. Gehoord de besprekingen heeft spr. echter geen overwegend bezwaar de benoeming aan den kantonrechter over te laten. Hiertoe werd met alg; st. besloten. Nog volgde vaststelling der capitulanten- verordenlng en van het kohier straatbelas ting voor 1937 tot een eindbedrag van f. 2347 en het kohier hondenbelasting even eens voor 1937 tot een bedrag van f. 345. Na rondvraag volgde sluiting. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 29 April 1937. Tarbot per K.G. f.0.780.50; Griet per kist van 50 K.G. f.3017; Tongen per K.G. f. 1.200.95; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.18; Middelschol f.21, Zetschol f.20 —18; Kleine Schol f.22—6; Schar f. 8.50— 2.00: Tongschar f.2820; Roggen per 20 stuks f.12; Vleeten per stuk 1.2.13; Kleine Schelvisch per kist van 60 K.G. f. 18—16.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.6630; Guiien per kist van 50 K.G. f. 16.5010; He.'lbot per K.G. f. 0.86; Wijting per kist van 50 K.G. f. 7—5.60. Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM 190 met f 2970 besomming Voorts de loggers: IJM. 204 mei f 339; KW. 56 met f 653: KW. 89 met f. 111; KW. 91 met f.429; KW. 41 met f.618; KW. 31 met f. 584; KW. 35 met f. 557: KW. 144 met i. 488 besomming. MOOIE TARBOT VANGSTEN. <Va~i onzen correspondent). De laaie:c weken wordt door sommige trawlers vee; tarbot aangevoerd Zoo had de Witte Zer die gis'eren aan de markt was. niet minder dan 2400 K.G. van deze kostbare visch. 1—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7