LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 29 April 1937 aalsmeer. Doodelijk ongeluk. oegstgeest. yoor Zelfscheerders LUCHTVAART haarlemmermeer. hillegom. rijnsburg. katwitk aan zee. noordwijkerhout. noordwijk. sassenheim. veur-leidschendam. voorhout. voorschoten. AGENDA Plaatst Uw advertenties wassenaar. zevenhoven. (Bulten verantwoordelijkheid aer Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VROUWEN VREDESGANG UTRECHT. Wederom willen wij. vrouwen, oo den Dag van Goeden Wil. 18 Mei. optrekkeh in lange, lange rUen. dicht aaneengesloten om te getuigen van onzen vredeswil. Vrouwen van elke DOlitieke en godsdien stige gezindheid, vrouwen uit alle maat schappelijke kringen vrouwen die in aller lei verschillen, doch één zijn in haar ver langen naar vrede, zullen zwijgend voort schrijden. om tezamen een muur te vor men, waarom het drijven naar een nieuwe wereldoorlog moet stuiten. Tegen het oorlogsgevaar, dat nu drei gender is dan ooit. groeit over de geheele wereld onder de vrouwen de overtuiging dat zij verplicht zijn. haar stemmen dui delijk te doen hooren. Want de vrouw, de draagster van het leven en de natuurlijke beschermster en verzorgster ervan, heeft "n bijzondere verantwoordelijkheid, waar zij dat leven bedreigd ziet. Dit jaar staat de vierde Vrouwen Vredes gang onder de zinspreuk: „Verlangt Eer bied voor het Leven". In Leiden is het comité, bestaande uit de dames Alings. den Blaauwen, v. d. Berg. Mispelblom Beyer, van Noort (penn. giro 1847431 en Duvekot (secr.. Gerecht 10), krachtig aan het werk getogen, opdat de deelname weer grooter za' zijn dan verleden jaar. wü wekken de Leidsche vrouwen od. zich aan te sluiten en oo te geven bii één der comité-leden of bij het secrGerecht 10. dat ook gaarne nadere bijzonderheden meedeelt. Men lette verder op de adverten tie in dit dagblad. Gistermiddag omstreeks 3 uur heeft hier een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij de 29-jarige scheepmaker G de V. den dood vond. De man was met nog eenlge arbeiders bezig met een kraan, welke zich op vaar tuig bevond Plotseling helde het vaartuig en de kraan schoof te water den scheep maker in haar val meesleepend Dadelijk werden pogingen in het werk gesteld om de V. te redden, doch aanvankelijk zonder succes, omdat de ongelukkige blijkbaar tus- -chen of onder het zware voorwerp be kneld zat Toen men er tenslotte in slaagde hem uit het water te halen, bleken de levensgeesten geweken te ziin. De V was gehuwd en laat een vrouw met één kind achter. A R. Kiesvereeniging. B. en W. hebben aan het bestuur der Noordwijksche Reddingsbrigade toestem ming verleend tot het aanleggen en houden van een loterij ten bate van de kas dier in stelling. GEMEENTERAAD. Conversie. Onder voorzitterschap van wethouder T. van Egmond kwam gisteravond de ge meenteraad in openbare vergadering bij een. Afwezig waren de heeren Zandbergen en Kruizinga. Na opening werd direct overgegaan met behandeling van het eenige agendapunt: Voorstel tot vervroegde aflossing van een geldleening groot f. 80.000 (rentevoet 4°/o), en het aangaan van een nieuwe geldlee ning groot f. 80.000 a 3 Eerst een weinig Purol inwrijven en daarna lnzeepen: dan scheert men zioh schoon, zacht en pijnloos. 402 (ïngez. MedJ VLIEGTUIG VAN DELMOTTE VERONGELUKT. Vlieger per parachute gered. Hedenochtend is het vliegtuig van den vlieger Delmotte bij Istre (Frankrijk) ver ongelukt bij een poging om het snelheids record te verbeteren. Twee minuten na 't vertrek van het vliegveld sloeg het toe stel om en vloog in brand. Men zag een zwarte stip zich losmaken van het vlieg tuig. het was Delmotte, die met zijn pa rachute omlaag sprong. Hij bereikte onge deerd den grond, alleeft liep hij enkele schrammen in het gelaat op. Het vliegtuig slortte brandend in la Cr au. HET TE VOORBURG VERVAARDIGDE SPORTVLIEGTUIG. Naar wij vernemen zal het sportvliegtulg HL. I, dat in de fabriek ta Voorburg ver vaardigd wordt (wij hebben daar onlangs uitvoerig melding van gemaakt) aan staanden Zondag de eerste proefvlucht maken. Besloten is dat het toestel zal deel nemen aan de internationale wedstrijden in het kunstvliegen op 0 Mei op Waal haven en eveneens aan de nationale kam pioenschappen op Tweeden Pinksterdag te Eelde. TOESTEL IN EEN VRILLE GERAAKT OP YPENBURG. Op Ypenburg maakte Instructeur C. W. A. Oyens gisteren met een nieuwen leerling een eerste zweefvlucht. Na losgekoppeld te zijn en op 600 M. te zijn gekomen heeft de leerling het toestel overtrokken en tevens voetroer gegeven, waairdoor het in een vrille raakte. Reeds had het toestel drie slagen gemaakt toen de heer Oyens er in slaagde het weer uit de vrille te krijgen, waarna een vlotte landing werd gemaakt. VLIEGTUIG MET ACHT INZITTENDEN NEERGESTORT, De regeering van Venezuela heeft gister avond bevestigd, dat een sinds vijf dagen vermiste lijntoestel met vijf passagiers en een bemanning van drie personen in de oerwouden van Zuidoostelijk Venezuela is neergestort, toen het verleden week Vrijdag van de Braziliaansche grens terugkeerde. &KUN/T EN LETïEREh Directeurs-mutatie aan het Kon. Conservatorium voor Muziek. Eervol ontslag aan dr. Joh. Wagenaar: Sem Dresden opvolger. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is aan dr. Joh. Wagenaar, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als directeur van het Kon. Conservatorium voor muziek te 's-Gravenhage, met dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten door hem als zoodanig bewezen. Dr. Wagenaar heeft deze functie sedert 1919 vervuld. Als zijn opvolger is benoemd de bekende musicus Sem Dresden, directeur van het Conservatorium te Amsterdam. De pianiste Willem Andrlessen is be noemd als directeur van het Amsterdam- sche Conservatorium. g.uv. ww.wm u iv. De afslultpro- Od uitnoodiging van de A.R Klesvereeni- v.si| bedraagt 1/4 u De heer Kattenbusch merkte op dat er nog meerdere geldleenlngen tegen een hoog percentage loopende zijn, en vroeg of er bezwaren waren, ook die leeningen t.e converteeren. Of zijn door B. en W. reeds pogingen gedaan? Deze leeningen, aldus de voorzitter, zijn destijds aangegaan tegen bepaalde condi ties. Voor andere leenlngen zijn B en W. nog niet in zooverre geslaagd dat dit voor de gemeente eenig voordeel zou kunnen opleveren, echter zullen B. en W. in deze diligent blijven. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen, waarop de vergadering werd ge sloten. Aanbesteding. ging heeft in .Irene" gesproken de heer Chr, v d. Heuvel, lid der Tweede Kamer, die het onderwerp behandelde: „Waar het om gaat". Achtereenvolgens werden be sproken de economische en flnancieele politiek, in verband met het stoffelijk wel zijn van 't volk: de zore voor de landsver dediging: het gezag en de handhaving der geestelijke en burgerlijke vrijheden. Gouden Echtvereeniging. Het echtpaar Hendrik van den Berg en Petronella Couprie. wonende aan den Vijf- huizerweg te Rijk, herdacht alhier z'n 50- Jarige echtvereeniging. Van verschillende zijden mochten de nog krasse oudjes blijken van belangstelling ondervinden. Ook de burgemeester van deze gemeente heeft hen persoonlijk ge complimenteerd. Waterleidingkraan gesprongen. Gistermiddag ls een kraan van de water leiding in de Hoofdstraat bij het Postkan toor gesprongen. Het water borrelde in breede golven naar boven en vond langs den trottoir-band zijn weg naar de riool- kolken. De waterleiding was in het Noor delijk gedeelte der gemeente gedurende een korten tijd afgesloten. Een nieuwe kraan was spoedig geplaatst en de leidingkraan tjes in de woningen gaven weer water. De Herv. Geref. Partij heeft in de Nutszaal een matig bezochte openbare ver gadering gehouden. Ds. C. A. Lingbeek, lid van de Tweede Kamer, opende met gebed en hield een redevoering over coalitie politiek en christelijke politiek. Van deze rede gaven wij reeds verslag. Van de aanbesteding voor de gemeente van diverse schilder-, behang- en wltwer- ken, zijn de laagste inschrijvers: Perc. 1. J. L. Burgers voor f. 45; 2. N. J. Schoneveld 19 en G. Schrijvers f.9; 3. G. Schrijvers f 11.25; 4. J. Schrijvers f. 1.10; 5. J. L. Burgers f.75; 6. M. C. W. van Gent f.85; 7. M. C. W van Gent f.54; 8. G. Schrijvers f30.50 9. G. Schrijvers f.70; 10. G. Schrijvers f. 14. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, zal de R.-K. Harmonie „Triumph" morgenavond een concert geven op het plein voor het school gebouw aan den Hoogen Morsch. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk", heeft in onze gemeente opgebracht f. 330.80. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje Clasina d. van C. v. Delft en J. Cr ft&wvsbergenGerrlt z. van L. v. Duijn en E. C. v. EFgmond. Getrouwd: J. Ravensbergni j.m. 24 jaar en L. Schoneveld J.d. 22 Jaar; A. Schullen- De tweede spreker was ds L. Boer. pre- i-m- ^2 jaar' en P. Hogenwoning j. d. dikant te Scheveningen die sprak over 25jaar. „Onze Roeping" naar aanleiding van open- Ondertrouwd; J. Glasbergen j. m. 22 jaar baring II vers 10: „Wees getrouw tot in den dood" De H.G.S. vraagt alleen geloof en het Woord van den levenden God ook op het politiek terrein. Na gedachtenwisseling sloot ds. Boer met dankgebed. - Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana zal de Katwljksche Harmonie „U.N.I.", directeur de heer P. C. Langmuur Vrijdagavond as. om 8 uur een muziekuitvoering geven in de muziektent op den Boulevard. De leden van het muziekcorps zullen dan de nieuwe uniformpetten dragen, die pas aangeschaft zijn. Door de politie is aangehouden een zekere Van L., wegens diefstal van oud ijzer, dat vermoedelijk afkomstig is van het Rijk. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. In eene algem. ledenvergadering van de Coop. Boerenleenbank, werd herkozen tot lid van den Raad van Tcszlcht. de heer Nic. Mens en tot bestuurslid de heer J. Warmerdam Pzn. De kassier, de heer J. J. van Noort bracht verslag uit over den toestand der Bank waarna de rekening en balans over 1936 (reeds uitvoerig vermeld) werden vastge steld. Een daartoe benoemde commissie vond alle boeken en bescheiden in vol maakte orde. De opkomst was onbevredigend. In Hotel Gouwenberg had de plechtige sluiting plaats van het winterseizoen der Kath. Jonge Middenst. Vereen. (K.J.M.V.). Na opening door den voorzitter, werd de film vertoond: .Priester in eeuwigheid". Het geheele Seminarie-leven werd uitge beeld, waarna verschillende beelden wer den vertoond uit de praktijk van 't priester leven. De groote zaal was geheeld gevuld met leden en hun ouders, donateurs en vele belangstellenden. Naar wij vernemen, hebben B. en W. aan den heer P. J, Ruigrok te Noordwijk aan Zee en aan de N.V. Radiocentrale Noordwijk-Binnen wederom vergunning verleend tot het spannen van draden over gemeentegrond, benoodigd om gebruik te kunnen maken van de rijksmachtiging, ten behoeve van de door hen uitgeoefende radiodistributie-ondernemingen, resp. in Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Binnen. DE BESPELING v. d. AMSTERDAMSCHEN STADSSCHOUWBURG. Ofschoon met onverholen tegenzin heeft de meerderheid van den gemeenteraad van Amsterdam zich vereenigd met het voor stel van B. en W. om den bestaanden toe stand voor het seizoen 1937—1938 in hoofd zaken te handhaven. Door deze beslissing ls de N.V. Amsterdamsche Tooneelvereen. directeuren A. van Dalsum en A. Defresne, tot eerste bespeelster van den Stadsschouw burg aangewezen. en IJ. ten Haken j. d. -21 jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: W. de Mooy, naar Hazers- woude, RljndijiRslraat 203c P. van Delft en gezin, naar-Veur Veurschestraatweg 27 W. Landman, naar Alphen a. d. Rijn, Rldderbuurt 3 H. van Beekum naar Kat wijk Binnen. 'Voorstraat 28c A. de Mooy en gezin, naai Oegstgeest, Javastraat 8 J. van Iterson. naar Valkenburg (Z.H.) Broekweg 29 T. B, van Egmond en gezin, naar Lelden, West Havenstraat 11. Gevestigd: R van Vreedendaal van Lel den naar Vliet N.Z 45 L. de Bes. van Noordwijk, naar Hofstraat 17 N. van Duyn, van Noordwijk. naar Oegstgeester- weg 68 G. Jungerlus.. van Oegstgeest, idem H. Uitslag, van Voorschoten, naar Langevaart 10 S J Rombout. van Lei den, naar Smidstraat 56 C. Leemans, van Culemborg naar Kloosterschuur 1 N. Ouwersloot en gezin, van Valkenburg Z.H. naar Vliet Z.Z. 44 G. van der Mey, van Katwijk, naar Sandtlaan 28. Verkooping. Ten overstaan van notaris Wachter al hier had in het hotel „Het Bruine Paard" de verkoop bij afslag plaats van het woonhuis, Rusthofflaan 26, groot 10 A. Het perceel, dat in bod stond op f. 5000, werd niet gemijnd, zoodat dus kooper werd de heer E. J. Speelman, alhier. De verjaardag der Prinses. Ter gelegenheid van den as. verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, had de Chr, Oranjevereeniging Juliana, in het dienst gebouw van de Ned. Herv. Kerk een tweetal feestelijke bijeenkomsten belegd. Des mid dags was het gebouw geheel bezet met de schooljeugd. Voor hen werd gedraaid de Oranjefilm. terwijl zij voor en na de pauze op ruime wijze werden onthaald. Des avonds was de beurt aan de ouderen. Ds. Vermet opende en besprak de groote ver diensten van het Oranjehuis. Hier werd gedraaid de Oranjefilm ,Leve de Koning" afgewisseld door zang van de Chr. Gem. Zangvereeniging Zanglust begeleid door orgelspel van mej. Roos. Door het 'loslaten van een gasslang ontstond een begin van brand bij M. aan den Stompwiikseheweg. welke echter door de bewoners zelf kon worden gebluscht. Waar een vogel soms zijn nest bouwt In de bloemenkast van den heer H. van Wiertngen alhier, heeft een lijsterpaar zijn nest een plaatsje gegeven onder de groote beschuttende bladeren van een palm. Na dat daar op zeer vrijmoedige manier het nest was gebouwd, heeft het wijfje haar eitjes gelegd en uitgebroed. Ten tijde van den broedtijd zorgde de man-lijster dat zijn wederhelft geen gebrek leed aan voedsel. Nu vliegen zij beiden af en aan om de jongen te voederen. GEMEENTERAAD. Orde en veiligheidsverordening - Persoon lijke diensten - Straatnamen - Op heffing openbare school Rijndijk met 1 Mei 1938 - Een speel plaats voor de jeugd. De raad vergaderde. Afwezig de heer J. Braggaar. die nog steeds ongesteld ls. De aanvulling van de alg. politieveror dening. waarbij het verboden is naar bui ten openslaande deuren over een weg te hebben, behoudens ontheffing te verlee- nen door B. en W., werd goedgekeurd, evenals de wijziging van de alg. politie- j verordening, waarbij het van 7 uur des namiddags af verboden ls zich met plak materiaal op den weg te bevinden. Bij de behandeling van de verordening op de orde en veiligheid besprak de heer E. Ch. Muiholland het art., waarin de be paling staat over jankende, huilende of blaffende honden. Spr. wenschte den tijd gewijzigd te zien en hiervoor te lezen van 10 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens. De heer A. Bakker ondersteunde dit voorstel. Na een discussie werd het voor stel verworpen met 28 st. De verordening werd z.hst. goedgekeurd Verordening persoonlijke diensten. Dc heer Mulholland ziet in dit voorstel de wederinvoering van heerendiensten. De heer O. R. I. Vlveen was niet enthousiast over deze verordening. Het oproepen van ingezetenen voor handhaving der orde, leek spr. gevaarlijk. Het art. waarin staat dat men door betaling van f. 5 per jaar of f. 25 in eens, deze verplichting kan af- koopen, is een stap terug. Ook de heer Bakker blijkt geen voorstander te zijn De voorzitter deelt mede, dat er geen vrijwillige brandweer is en na de intrek king is er een dienstplichtig korps, het geen niet berust op een verordening. De afkooping moet er volgens de gemeentewet in staan. Over de burgerwacht heeft spr. geen zorg. Tenslotte wordt de verordening met de stemmen van de heeren Bakker en Muiholland tegen, goedgekeurd, even als de brandweerverordening. B. en W. zullen binnenkort de reorganisatie van het brandweerkorps nader onder de oogen zien. De woonwagens- en woonschepenveror dening werd evenals de woonwagenstaan- geldverordenlng goedgekeurd. In de bouwverordening werd een wijzi ging aangebracht. In de nieuwe legesverordeningen werden eenige noodzakelijke wijzigingen aange bracht. Aan het bestuur der vereenlglng tot be vordering van de vakopleiding in het ty pografisch bedrijf te Amsterdam, werd over 1936 een vergoeding verleend van f 6.20 Aan het bestuur van het R.-K. Lyceum voor meisjes te Den Haag werd een subsi die verleend van f. 37.27. Aan J. Gerrits werden alle werkzaam heden aan het woonwagenpark opgedra gen. Van Th. G. den Hollander, Veurscheweg werd ong. 180 vlerk. M. grond overgeno men bestemd voor straataanleg. Besloten werd het nieuwe park, Wll- helminapark te noemen; den weg gelegen langs het raadhuis Emmalaan; den weg, loopende van de Wijngaardenlaan naar het nieuwe park Jullanalaan en den weg, ge legen aan de Oostzijde van het park, pa rallel met den Leldscheweg en verbinding f levende tusschen de Emmalaan 'en de Els- aan, Bernhardlaan. Bij 't voorstel tot opheffing O. L, school Rijndijk deelt de voorz. mede, dat in dit voorstel als opheffingsdatum 1 Mei 1938 moet worden opgenomen en dat ln be ginsel zal worden besloten dat de kinde ren voor zoover zij in aanmerking komen zullen worden overgebracht naar de school Dorp. De heer A. Verboom zou liever de school laten bestaan. De heer D. Limburg vraagt zich af of de betreffende school bestaans recht heeft. Het heeft spr. verwonderd, dat niemand van den Rijndijk eerder er tegenop gekomen ls. De heer E. Ch. Mulholland valt het ge noemde bedrag van f. 40.000 aan. In een naburige gemeente ls een school gebouwd veel grooter voor minder geld. Spr. wil wel tot opheffing besluiten, maar dan moet er een vervoergelegenheld komen, opdat de kinderen zoo gemakkelijk mogelijk de school kunnen bezoeken. De heer O. R. I. Vlveen merkt op dat het beter ls een school te hebben met 139 kinderen dan 2 kleine scholen en dit moet het eenige argument zijn om tot opheffing te besluiten mits er een vervoergelegenheld komt. De heer A. Bakker ls tegen ophef fing. Spr. ziet in het bedrag van f. 40.000 voor een nieuwe school het motief om het openbaar onderwijs den nek om te draaien. De voorzitter merkt op dat vóór alles het belang van het onderwijs voorop staat. Er moest naar een oplossing worden ge zocht en als bijkomstige omstandigheid kwam het vertrek van het hoofd der school dorp. Wel degelijk moet rekening worden gehouden dat de kans groot is dat het aantal leerkrachten aan de school zal ver minderen. Over het vervoer zal later wor den gesproken. Spr. hoopt dat de raad unaniem tot opheffing besluit. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. z.hst. goedgekeurd. Besloten wordt de gemeenschappelijke regeling met de gemeente Oegstgeest, in zake toelating leerlingen uit die gemeente op de o. 1. school Rijndijk op te zeggen. Goedgevonden wordt wijzigingen aan te brengen ln de verordening, leveren van gas, water en electriciteit, voor wat be treft de Inning der gelden. Wanneer bij tweede aanbieding der kwitantie niet wordt betaald, zullen Incassokosten in re kening worden gebracht en wordt de ter mijn van 8 dagen tot 3 dagen verkort. Een bedrag van f. 300 wordt uitgetrokken voor het maken van een speelplaats terzijde van het Raadhuis. In handen van B. en W„ wordt gesteld een verzoek van caféhouders, voor prae- advles. Verzocht wordt een sluiting des avohds om 12 uur, inplaats van 11 uur. Bij de rondvraag bespreekt de heer D. Limburg de gelijkstelling van bouwvakar beiders met landarbeiders bij de uitbeta ling van steungelden, terwijl een hoogere contributie wordt betaald. De voorzitter geeft den heer Limburg enkele inlichtin gen, maar laatstgenoemde zal in een vo'- gende zitting hier nader op terugkomen. Hierna sluiting. Morgen wordt in deze gemeente de Emmabloemcollecte gehouden, die wij har telijk aanbevelen. HEDEN. Den Burcht: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. dr. v. d. Valk. 8 uur nam. Marekerk: Jubileumavond Leger dej Heils, 8 uur nam. Nutsgebouw: Verg. Bellamy. Spr. mr. Manussen. 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Vrijz Chr. Federatie Kamppro. pagandaavond, 77« uur nam. Zomerlust: Prop. feestavond Ver. t. Bev, der Belangen van T.B.C.—patiënten, 8 uur nam. Vrijdag. Jeruël: Spr de heer Monsma, 8 uur n.m. Stadszaal: Feestviering verjaardag Prin ses Juliana 2 uur nam. kinderfeest; 8 uur nam. bont nationaal programma. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Buresu (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag Inenting tegen diphterie. 3'/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De tuin van Allah". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagna- middag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorlöopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling Lido-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „Romeo en Julia". Woensdag- en Zaterdagnaan. 2.30 uur. Zondag doorl. voorste/Hing van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 7 „Merijntje Gijzen's Jeugd". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 81/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", HoogeWoerd 49. 8 uur nam. „De twee weezen". Zondag 4—7 en 8—11 uur; Woensdag- en Zaterdagnaim. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 April tot en met Zondag 2 Mei a.s. waargenomen door de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594; J. P. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en mej. J. Doedens, Wllhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. inhei het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijaverhooglng door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" In de Bloemluststraat kwam de mo torrijder K. in botsing met den wielrijder M. De motorrijder viel en bekwam een hoofdwond; M klaagde over pijn ln de maagstreek. Beiden werden door dr. X. be handeld en konden huiswaarts vervoerd worden. Op het strand is een buitenlandsche vliegtuigbom aangespoeld. Door de ge- meente-polltle werd het projectiel bewaakt totdat de militaire politie deze taak over nam, met de bedoeling de bom onschadelijk te maken. Gevonden: autodop; handkap van rijwiel; teekening; 2 honden; rolschaat sen; poesje; damesarmbandhorloge; hang slot met sleutel; damespantoffel; bril in etui; heerenoverjas; vulpenhouder; kop van rijwiellantaarn; zakmes; 2 klnderpor- temonnaies; boodschappentasch; paar re genpijpen; ceintuur; dameshoed; muts; di verse handschoenen. In de examencommissie voor Nijver- heidsacte Na enz, is o.a. benoemd mej. M. M. van Tol alhier. Door de politie js proces-verbaal opge maakt tegen den steuntrekkenden J. V. in verband met het verzwijgen van inkomsten. Het timmerwerk van den bouw der gemeentetoren der Herv. Kerk ls gegund aan den heer G. de Pater te Nieuwkoop. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6