LAATSTE BERICHTEN [EID5CH DAGBLAD - lerste Blad Donderdag 29 April 1937 WEEKBERICHT. SPORT De wedstrijd tegen Zuid-Afrika. Stadsnieuws Het h?lf passagiers der K.L.M. bereikt. Verdeelen van zetels bij evenredige vertegen woordiging. Binnenland De strijd in Spanje. Buitenland BEURSOVERZICHT MARKT fe. EE RICHTEN Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 3 uur: 775. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol, Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 773.7 te Malinhead. Laagste Stand 753.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 30 April: Zwakke tot matige wind. In het Noorden ■uit Noordelijke, ln het Zuiden uit Oostelijke Ilichtingen. Nevelig of licht of half be- laolkt Droog weer. Iets zachter overdag. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het hoogedrukgebied breidde zich belang- I rijk uit en nam ln beteekenls toe. De kern I ligt thans over de Britsche eilanden. De I luchtdruk is in vrijwel het geheele waarne- Imingsgebied aanzienlijk boven 760 m.M„ I alleen nabij IJsland en hoog in het Noorden I liggen nog depressies. In een groot gedeelte Ivan het hoogedruk gebied, waaronder ons I land, is het weer somber als gevolg van een I lage wolkenlaag, welke den geheelen hemel I bedekt en plaatselijk tot het aardoppervlak I reikt, aldus mist veroorzakende, met vrij I lage temperaturen. In Zuid-Scandinavië, Zuid-Engeland en I Frankrijk is de lucht echter meest helder. iDe temperatuur ls op IJsland, in Schotland I en Scandinavië boven normaal, in vrijwel 1 het geheele overige waarnemingsgebied is liij echter nog onder normaal. 1 De Zwltsersche bergstations melden mooi I helder weer met temperaturen tot minus veertien graden. Voor onze omgeving kan gerekend wor- I een op droog weer, met zwakken tot matl- ren wind in het Noorden uit Noordelijke- i in het Zuiden uit Oostelijke richtingen. I rvelig of licht tot half bewolkt. Overdag I rj het vermoedelijk Iets zachter worden. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 DDR. Parijs: N.N.O., 8 gr. C„ mooi. Londen: N.N.O., 6 gr., goed. Berlijn: N.W., 10 gr. C.. goed. Antibes. N., 14 gr. C., fraai. Genua: N., 15 gr. C., goed. lüchttemperatd dr. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 3 uur nam.: 9 gr. C. (48 gr. F.). i noogwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. V.m, te 5 u. 11 min.; n.m. te 17 u. 35 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 7.51 n.m. tot 4.05 v.m. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 29 April op: 23 u. 25; onder: 6 u. 28. LAWN-TENNIS. Timmer speelt definitief niet mee. Resultaat der loting. In het D.D.V. clubhuis te Amsterdam vond hedenmiddag de loting plaats voor den Davisbekerwedstrijd Neder landZuid Afrika. Naar wij van de rijde der N.L.T.B.-officials vernamen, het thans zeker, dat Timmer niet voor Nederland uitkomt. Voor de enkel spelen werden Hughan en Teschmacher aangewezen, terwijl het dubbel eerst morgenavond of Zaterdagmorgen zal worden samengesteld, iets wat volgens de reglementen van het Davis-beker- toumooi is toegelaten. Jjs loting had het volgende resultaat: Morgen 14,30: Kirby (Z. Afrika)—Tesch- raacher (Nederland.) gevolgd door Farqu- "arson (Z. Afrika)Hughan (Nederland), zaterdag i Mei, 14 uur: Demonstratie- in het heerenenkelspel tusschen een jjv.jeservës van de Nederlandsche en Z. juikaansohe ploeg, welke spelers eerst "hnen worden aangewezen, als de dubbels "wjend zijn; 15 uur: Dubbelspel. 'ondag 2 Mei, 14,30 uur: Farquharson «ramacher gevolgd door KlxbyHughan. mS Zuid Afrlkaansche spelers zijn heden- ™raag op bezoeik geweest bij den gezant Zuid Afrika te Den Haag, den heer I^Broekhuyzen, die hun een thee aan- Een nieuwe berekeningswijze. Uitgedacht door ir. J. Westra. Door den heer J. Westra, ingenieur bij gemeentewerken alhier ls, naar wij ver nemen, een nieuwe berekeningswijze uit gedacht, waardoor dc uitslag van gehouden verkiezingen bij evenredige vertegenwoor diging nagenoeg terstond ls te bepalen. Naar wij bekend mogen veronderstellen, ls sedert de wijziging der kieswet in 1935 het stelsel van de grootste gemiddelden voor de uitslagen van verkiezingen van kracht gewerden. Geheel in het kader van dit stelsel deelt ir. Westra, om tot een Juiste zetelverd-eeling te komen, de stemcljfers door een anderen dan den wettelijken kiesdeeler, n.l. door de gereduceerde waarde: totaal aantal aan de verdeeling mede werkende stemmen gedeeld door het aan tal beschikbare zetels plus de helft van het aantal partijen. Zijn er dus bijvoorbeeld 8 partijen. 10 beschikbare zetels en 5600 uitgebrachte stemmen, dan wordt zijn gereduceerde kiesdeeler 5600 400 10+4 De stemcljfers der partijen worden door dit gereduceerd klesquotient gedeeld. Dit voorbeeld uitgewerkt: Lijst stemmen zetels rest A 1240 3 40 B 1160 2 360 C 850 2 50 D 750 1 350 E 450 1 50.. F 430 1 30 G 370 0 370 H 350 0 350 5600 10 levert dus onmiddellijk 10 zetels, lerwijl de 5600 wettelijke kiesdeeler 560 op dit 10 voorbeeld toegepast, slechts 6 zetels zou verdee'en en dus niet minder dan 4 rest zetels ter verdeeiing zou overlaten. Bij dit systeem is het echter niet on mogelijk dat er 9 of 11 zetels, dus 1 restzetel of 1 overtollige zetel te voorschijn komen. Dit vloeit Voort uit de wiskundige basis, (de waarschijnlijkheidsrekeningwaarop het stelsel Westra berust. Dc heer Westra heeft echter een een voudige correctie uitgedacht, waardoor ter stond weer de luiste zetelverdeeling wordt verkregen door een methodische verk'einlng of vergrooting van het kiesqoutient. Uit de toepassingen die wii hiervan onder de oogen mochten hebben blijkt met hoeveel meer gemak overtollige zetels worden ge ëlimineerd dan de restzetels. De verhandeling van den heer Westra bevat een -aantal voorbeelden van toepas sing van ziin berekeningssysteem op ge houden 2e Kamerverkiezingen sedert 1918. De toepassing van zijn systeem levert voor deze 5 achtereenvolgende verkiezin gen 1 maal terstond 100 zetels, 3 maal 101 zetels en 1 maal 99 zetels. Door correcties worden de juiste uit komsten spoedig gevonden op beduidend Kortere wijze dan d. m. v. 't systeem van Prof. d'Hondt. alleen reeds omdat hoog stens slechts één overtollige- of één resi ze tel behoeft te worden weggewerkt. Zoowel prof. mr R Kranenburg als prof. dr. W. v. d. Woude hebben deze berekening als juist erkend. H.M. DE KONINGIN NAAR SOESTDIJK. Ter viering verjaardag prinses Juliana. H. M. de Koningin zal hedenmiddag van het Paleis Het Loo vertrekken naar Soest- dijk. waar Zij tot Zaterdag zal verblijven, ter viering van den verjaardag van prinses Juliana. Een Amsterdamsch bioloog de gelukkige. Vandaag had de K.L.M. haar gansche Dassageorganisatie in gereedheid gebracht voor de ontvangst van haar 500.000sten passagier, die zich vanmorgen aanmeldde. Het was de heer P. Vermeulen, als bioloog aan den Hortus Botanicus te Amsterdam verbonden, die vanochtend bij het reisbureau van Cook aan den Vijgendam te Amsterdam voor zich en zijn vrouw plaats kwam bespreken voor een vlucht op 12 Mei naar Londen. Een half uur later kwam van Schiphol de mededeeling. dat de heer Vermeulen de 500 OOOrie Dassagier der K L.M was Hij kon nog niet onmiddellijk besluiten, waarheen hij en zijn vrouw als gasten der K. L. M. het uitstapje zouden maken, naar Stockholm, Weenen. Boedapest of Rome. De balie-employé die het 500.000 kaartje verkocht heeft, is de heer J. Waterman, die het bedrag van de geboekte passage in contanten ontvangt en die eveneens een reisle op een der luchtlijnen der K. L M. in het vooruitzicht hoeft. Hoe snel het luchtverkeer zich in de laat ste iaren ontwikkeld heeft, blijkt wel uit het feit, dat de eerst» honderdduizend pas sagiers niet voor 1931 bereikt werden, dus eif .iaar na de oDening van de eerste lucht lijn der K.L.M. maar dat het tweede 100.000 tal reeds drie jaar la'er viel. in 1534. het derde in 1935 en het vierde in 1936. In '37 werd niet alleen het half millioen volge- maakt. doch er is zelfs een redelijke kans, dat d't jaar de 600.000ste passagier geboekt wordt. waren verrast en geen uitweg meer kon den vinden. Bovendien zijn 12.000 men- schen dakloos geworden en wordt de aan gerichte schade aan bezittingen geschat op tien millioen dollar. VROUW VERBRAND TE KERRDRIEL. Gisteren is de 76-jarige wed. Broek- mculen. wonende in het liefdegesticht te Kerkdriel, tegen een kachel gevallen en in. i brand geraakt. Het slachtoffer, dat in hoogst ernstigen toestand door een ver pleegster werd gevonden, is eenige uren later aan de bekomen brandwonden over leden. WATERPOLO. d.z.v. i—de zijl i 1—5. lom 1 speelde haar laatsten wedstrijd de wintercompetitie en wel tegen »2.V,I te Delft. Het besluit van deze competitie is veel beter geweest dan de aanvang deed ver moeden. De eerste 2 wedstrijden werden n.l. verloren, daarna volgde een gelijk spel, terwijl de laatste drie alle in een over winning werden omgezet. Deze wedstrijd begon direct met een Leldsch overwicht, hetgeen echter niet door doelpunten kon worden uitgedrukt. In het laatste gedeelte der 1ste helft kwam deze meerderheid evenwel gedeci deerd tot uiting door een drietal goede doelpunten, zoodat de rust met een 30 voorsprong aanbrak. Na de rust werd direct nummer vier in het Delftsche net gedeponeerd. Dit had tot gevolg dat D.Z.V. krachtiger ging spelen, waardoor zij een fraai tegengoal wist te scoren. De strijd ging hierna gelijk op, waarbij de Zijl nog eenmaal wist te doelpunten, zoodat het einde kwam met een verdiende 51 overwinning van de Zijl. MOTOR IN BOTSING MET VRACHTAUTO Twee ernstig gewonden. Gisteravond om half elf is de motor fietsrijder Aten uit Wormerveer op het kruispunt ZeestraatKoningstraat in hot sing gekomen met een vrachtauto uil Haarlem. De gevolgen waren zeer ernstig. Zoowel de heer Aten als diens duopassa- giere, mej. Rothe uit Beverwijk, moesten per ziekenauto naar het roode kruis-zie- kenhuis worden vervoerd. De toestand van den heer Aten was zeer bedenkelijk. Zijn rechterbeen js verbrijzeld en moet waar schijnlijk worden- geamouteerd.:Mej. Rothe heeft zware verwondingen aan de beenen gekrezen doch haar toestand- baart geen zorg. De vrachtauto, die gisteravond in be slag werd genomen, is hedenochtend door de politie vrijgegeven. De inname van Durango. De correspondent van Havas bij de troe pen van Franco bericht, dat Durango werd genomen, nadat het geheel door de recht- sche troepen was omsingeld. De Basken hadden hier ongeveer vijfduizend man met twintig zware vechtwagens samengetrok ken. Vanaf gisterochtend vuurde de artil lerie van Franco op de concentraties van den vijand en een aantal vechtwagens wer den buiten gevecht gesteld. Tegen 1 uur in den middag waagden de regeeringstroe- pen twee uitvallen, een naar het noord westen, de andere naar het zuidwesten. Zij werden evenwel teruggedreven door het kruisvuur van de automatische vuurwapens en het .spervuur van het berggeschut. Onder dekking van het vuur slaagde de genie van Franco er in, een brug te slaan ter vervan ging van de brug, welke door de regeerings- troepen was vernield, en te half vier in den middag drongen de brigades uit Navarra, gesteund door de requetes en phalanxisten de stad definitief binnen. Na de bezetting van Durango maakten de rechtsche troepen zich nog meester van twee dorpen, welke op tien kilometer ten Noorden van Durango liggen, terwijl ook de bergen Capuna y Motrella werden bezet. Het aantal krijgsgevangenen is zeer groot en mén kan zeggen, dat het een record is sedert het offensief in het Baskenland. Ver moedelijk bedraagt het een vijfduizend, die Durango verdedigden en niet terug konden trekken. Opnieuw zijn vier Britsche schepen Bil bao binnengevallen. Hoare zeide gisteren in het Engelsche Lagerhuis, dat Engeland de aanmaning tot voorzichtigheid aan Britsche schepen had teruggenomen. 500 Spaansche weezen zullen in Mexico worden opgenomen. De evacuatie van de burger bevolking van Bilbao. Britsche diplomatieke kringen zijn van oordeel dat het Britsch centraal comité tot hulp aan Spanje zeer zeker den steun van de regeering zal ontvangen bij zijn po gingen de burgerbevolking van Bilbao te evacueeren Dit beteekent, dat indien mrs. Manning, die naar Bilbao is gegaan om als afgevaardigde van het comité met de Bas- kische autoriteiten te onderhandelen, tot een overeenstemming komt met deze auto- rieiten, de Britsche koopvaardij- en oor- j logvloot vermoedelijk zullen helpen.Dezelfde kringen wijzen er op, dat Engeland steeds heeft, medegewerkt aan menschlievende maatregelen, zonder onderscheid van partij. 3h .('Ml DE POSTVLUCHTEN. De „Rietvink" is uit Indië' terugkeerend om 2.10 uur op Schiphol geland. TOEKENNING BIGGENMERKÉN EN MESTVARKENS. Van bevoegde ziide wordt ons medege deeld, dat de minister van landbouw en visscherij besloten heeft twintigduizend biggenmerken beschikbaar te stellen voor: 1. landbouwers die: a. voor eigen rekening a's hoofdberoep den akkerbouw of de veehouderij uitoefe nen; b. een bedrijf exploiteeren, waarvan naar de gegevens van de inventarisatie van de maand Mei 1936 de kadastrale oppervlakte van den cultuurgrond niet meer dan 5 ha. is; c. een toewijzing van ten hoogstens twee varkens en d geen toekenning van biggenmerken hebben. 2. landarbeiders die: a een toewijzing van ten hoogste twee varkens en b. geen toekenning van biggenmerken hebben. Ten hoogste zal aan de daarvoor in aan merking komende personen kunnen wor den toegekend een aantal biggenmerken, gelijk aan het aantal toegewezen mest- varkens Mocht het aantal van twintig duizend merken niet toereikend zl1n om alle aan vragen welke aan de geste'de eischen be antwoorden, te voldoen dan zullen de merken allereerst worden toegewezen aan hen die er de grootste behoefte aan hebben. Voorts heeft de minister besloten, vijftien duizend varkens toe te wlizen aan die landarbeiders en kleine boeren (d.w.z de landbouwers die aan de onder la en b ge stelde voorwaarden voldoen), die tot dusver geen toewijzing van mestvarkens hebben gehad en wel in de gelegenheid zijn varkens voor eisen gebruik te messen en die wat hun gezinsomvang betreft, hiervoor in aanmerking komen. DE CIVIELE LIJST VAN HEI ENGELSCHE HOF. De parlementaire commissie voor de ci viele lijst van het Engelsche Hof, heeft haar werkzaamheden onder voorzitter schap van Neville Chamberlain besloten. Men meent te weten, dat zij geen enkele uitkeering aan den hertog van Windsor in overweging heeft genomen. Het voorstel tot nationalisatie van de inkomsten der hertogdommen Cornwallis en Lancaster is verworpen. Het Lagerhuis zal na het reces over het verslag der commissie beraad slagen. BRAND IN ZIEKENHUIS. In den afgeloopen nacht is brand uit gebroken in den tempel van Sjoe Soe in de omgeving van Peking. Deze tempel was ingericht voor hen. die verslaafd zijn aan verdoovende middelen. Tijdens den brand ontsnapten achthonderd verpleegden. De politie slaagde erin vijfhonderd van hen terug te brengen, de overigen bevinden zich nog op vrije voeten. Later zijn 400 van de 500 weer gevaiten opnieuw ontvlucht. UIT NED. OOST-INDIE. DE AMPULLEN-ZAAK. Beklaagden vrijgesproken. BATAVIA, 29 April (Aneta/ANP). De raad van justitie heeft beide beklaagden ln de Ampullen-zaak vrligesbroken. daar het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen wordt »»acht. (De eisch was tegen den apotheker één iaar gevangenisstraf en tegen den behan delend geneesheer twee maanden hechtenis voorwaardelijk). DE OVERSTROOMINGEN IN AMERIKA. In het Oostelijk deel van de Vereenlgde Staten en Canada is het water geweken. In het overstroomde gebied vond men 28 lijken van personen die door het water CONFERENTIE DER OOSTZEESTATEN UITGESTELD. De conferentie der OostzeestatenLi- tliauen. Letland en Estland, die vandaag geopend had zullen worden, is tot de tweede helft van Juni uitgesteld. In wel ingelichte kringen wordt verklaard, dat de reden van dit uitstel gezocht moet worden in de resultaten van de Scandinavische conferentie, die de vorige week te Hel- singfors ls gehouden. Men had verwacht, dat deze conferentie zou besluiten tot een politiek van nauwere samenwerking met de Baltisclie entente, met de bedoeling een neutraal Scandina- visch-Baltisch blok te vormen. Het blijkt, dat tegen deze politiek is besloten en in verband daarmede is de Oostzee-conferen- tie uitgesteld. Men hoopt dat de toestand zal worden' opgehelderd tijdens de komende bezoeken van den Zweedschen minister van buiten- landsche zaken, Sandler, en den Britschen onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, lord Plymouth. AMSTERDAM, 29 April. Sterk aanbod beheerscht de markt. Scher pe koersverliezen over de geheele line. Op laagste niveau eenigen steun geboden. Ver liezen gemiddeld 15 proeent. Amerika flauw Beleggingen vaster, vooral de Oude Schuld Reeds aanstonds bij opening van de of- ficieele effeetenmarkt viel waar te nemen dat de flauwe houding van New York hier diepen indruk had gemaakt en dat de koersverliezen van hedenmorgen niet van voorbijgaanden aard waren Integendeel, was tot dusver het publiek 'oog betrekke lijk afziidig gebleven zoodat een begin van koersdaling weer weldra werd gestuit, he den werd de markt overladen met een stroom van verkooporders, waardoor de koersverliezen een bijna paniekachtig aanzien verkregen. Het publiek gaf er heden den voorkei* aan zoo snel mogelijk tot liquidatie over te gaan, en daar hiertegenover geen enkele steun geboden werd, viel het niet te verwon deren dat de koersdaling vrij gevoelig was. In dit opzicht was hier het zelfde verschijn sel waar te nemen als in Londen waar de prijzen eveneens 'n dalende richting insloe gen. Het bleef tenslotte New York dat voor onze markt toonaangevend is, en de eerste noteeringen van Wallstreet, die van een eenigszins onregelmatig verloop blijk gaven, werden ter beurze dan ook met belangstel ling waargenomen. Op het laagste punt van den dag ont moetten de koersen wel eenigen steun, maar deze was toch van zeer beperkten aard, en kon niet verhinderen, dat de koersverliezen voor de leidende fondsen gemiddeld 15 procent bedroegen. De rubbermarkt kreeg behalve de alge- meene tendenz nog het effect te verwer ken van de flauwe stemming van het pro duct op de loopende markt, zoodat niet slechts de kleine soorten, maar ook het hoofdfonds Amsterdam Rubber was aan geboden op 271 en hiermede nog beneden dit peil van hedenmorgen was. Ook de Suikerfondsen leden gevoelig verlies, en de op de internationale confe rentie bereikte overeenstemming over de uitvoerquota kon hieraan niets veranderen. H.V.A. was gedecideerd flauw op 468 en hetzelfde was het geval voor de andere soorten en de Cultuurbanken. Ook de Industrieelen kregen hun deel. Philips werd geleidelijk iets beter, maar tegenover het verlies van 18 procent be- teekende dit nog niet veel. Unilevers en Aku waren beide 7 procent lager. Sterk aanbod heerschte ook in Scheep vaartwaarden en Holland-Amerika-lijn liep 10 procent terug. Tabakken waren flauw, maar niet naar evenredigheid. Op de Amprikaansohe markt werden de gevoe ligste verliezen geleden door Steel en Bethlehem. Op de beleggingsmarkt was de oude schuld aan den vasten kant, de Ieren bleven ongewijzigd. WISSELKOERSEN. Londen 9.017/8 (9.01). Berlijn 73.33 (73.32'/!). Parijs 8.18'/! (8.123/4). Brussel 30,80 (30.79V*). Zwitserland 40.80 (41.78). Kopenhagen 40.271/! f40.22'/-1Stockholm 46.50 (46.45). Oslo 45.32'/! <45.27'/i). New- York 1.82 7/16 (1.82 7/16). Praag 6.37 (6.37) Prolongatie 1. Part. disc. 1/4. Daggeld 1/4. Registermarken 35 3/8. Crediet Sperrmar- ken 8. Effectensperrmarken 16 7/8. Reis marken 50. Bankpapier 413/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 28 April. Melkveiling „Leiden". Week van 2 tot 8 Mei. Consumptiemelk 1ste klas f. 5.50; 2e klas f. 5.25; 3e klas f.5; In- dustriemelk f. 4.40 tot f. 4.80. Prijs voor te leveren boventaxe-melk in georganiseerd overleg, voor het district Leiden voor de week van 2 tot 8 Mei. ge lijk aan den door de regeering vastgestel- den prijs. Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloe menveiling-Ver. JLeiden en Omstreken", 28 April. Bloemkool I per 100 stuks f. 4.7015.50; Bloemkool II f. 2.50—9.70; Pieterselie f. 1— 1.40; Radijs f. 2.404.40; Kropsalade f.1— 4.70; Selderie f. 0.30—1; Wortelen f.11; Ra barber f0.501.10; Kroten gekookt per 100 kilo f.3—6; Witloof f.3—14; Postelein f.27 —28: Spinazie f.3—7; Uien f. 2.20—2.40; Wortelen f. 1.70—3.70; Andijvie f.6—17; Prei f. 1.50—2.20. GOUDA, 29 April. Veemarkt: aangevoerd in totaal 1885 stuks, waarvan 47 slacht- varkens. Vette van 2324 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 440 magere var kens, prijzen van f. 2535 per stuk; 798 biggen f. 1215; Geldersche biggen f. 12— 15; 6 runderen f.210240: 350 nuchtere kalveren f.610.50; 1 schapen; 274 lam meren f.913; 18 bokken en geiten f.2 tot f. 8. Aigemeene markt: 249 partijen kaas, prij zen le kwal. met rijksmerk f. 1921.50; 2e kwal. f. 1718; handel matig; 463 ponden boter. Goeboter van 6570 cent per pond; Weiboter 6065 cent per pond; 206.500 stuks eieren. Kipeieren van f. 2.502.75 per 100 stuks. Eendeieren van f. 2.302.60 per 100 stuks. Handel matig. Coöp. Zuid-Hollandsohe Eierveiling g. a. (C. Z. H. E.) te Gouda. Aanvoer 168.200 kipeieren. Prijzen: 56/58 KG. f. 2.25—2.60 per 100 stuks; 58/60 KG. f. 2.60—2.65; 60/62 KG. f. 2.65—2.75; 62/70 KG. f. 2.75—3.40; Bruine 58/68 KG. f. 2.70 3.50; Kleine eieren f. 2.452,55; aanvoer 1500 eendeneieren. Prijzen f. 2.302.50 per 100 stuks. KATWIJK A. D. RIJN, 28 April Groen- tenveiling. Waschpeen per 100 KG. f. 3.25— 4.25; witlof per 100 KG. f.711; spinazie per 100 KG. f. 4.50—5.75: prei per 100 KG. f. 2.703.50; radijs per 100 bos f. 3.40 4.20; sla per 100 krop f. 4.504.60. TER-AAR, 28 April. Centrale Veiling - Spinazie f. 0.13—0.31, andijvie f. 0.31—0.36, slavellen f0.090.21 per kist van 4 KG. Peulen f.9.8010.00. snijboonen f.6.80 7.40 per 10 KG. Postelein f. 0.180.22 per KG. Witlof f. 6.40—12.00 per 100 KG. Radiia f. 2.10—3.10. rabarber f. 3.10—2.60 per 100 bos Sla 1.13.50 per 100 stuks. Bloem kool l'/i18 ct. per stuk Selderie f. 0.90 f. 1.10 per 25 KG. VEUR, 28 April. Engelsche komkommers le soort f. 1517. idem 2e soort f. 1014, ld. 3e soort f. 7—10, gele komkommers le soort f. 1315, idem 2e soort f. 1013. idem 3e soort f.810; kropsla le soort f. 2.504.20, idem 2e soort f. 1,101.50, stofslag f. 5.60 6.90, bloemkool le soort f. 8.5011.20, Idem 2e soort f. 67.80, idem, uitschot f. 4.005.90 tomaten, midd. f.34—36. andijvie per kilo 69. spinazie 4 kilo 1031, postelein f. 22.50 —24. raapstelen f. 1.30—1.50. rabarber per 100 bos f. 2.503.60. snijboonen 4854, radijs f. 2.103.00, prei f. 2.603.70, seldery f. 0.70—1.30. ROELOFARENDSVEEN, 28 April. Groen- tenveiling. Aardbeiën 5685 cent per doosje. Sla f. 12.50 per 100 krop. VOORSCHOTEN, 28 April. Kippeneieren f. 2.50—3.40 per 100; Eendeneieren f. 2.40 2.70 per 100: Kippen 40--60 cent per stuk; Konijnen f. 0.75—1.30 per stuk; Duiven 10 cent per stuk WADDINXVEEN. 28 April. Eierenveiling. Aanvoer 843 kipeieren. Prijs f.2.753. Een partij eendeieren f. 2.25 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3