Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Donderdag 29 April 1937 SCHEEPSVERBINDINGEN Uit de Rijnstreek BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AALSMEER. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Aalsmeer der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, hield een le denvergadering in ..De Oude Veiling", on der voorzitterschap van den heer G. Oud. die ïr. K. Volkersz uit Lisse welkom heette. De secr., de heer C. J. Augustijn, las de notulen, welke onveranderd werden vast gesteld. Bij punt bestuursmededeelingen. herinnerde de voorzitter o.m. aan het mooie succes, dat de collectieve Aalsmeer- sche bloemeninzending in Den Haag heelt behaald. Vóór de heer Volkersz zijn on derwerp: ..De cultuur van amaryllisbollen. speciaal de vegetatieve (ongeslachtol'ikei vermenigvuldiging" behandelde, sprak de voorzitter een kort inleidend woord in verband met het onderwerp. Voor de ama- rvllis-cultuur was in dit centrum een 7- tal jaren geleden belangstelling ontstaan. Aanvankelijk kon hiervoor veel enthou siasme geconstateerd worden, doch de cul tuur bleek minder gemakkelijk te zijn dan men zich had voorgesteld. Naar spr.'s mee- r.ing heeft de kweeker zich in deze te gauw uit het veld laten slaan. Men diende zich met nieuwen moed op de cultuur van amaryllis te werpen De amaryllis behoort oorspronkelijk thui- ln Centraal- en Zuid-Amerika. waar deze bolbloemen onder verschillende kli matologische omstandigheden moeten le ven. Meer dan 50 soorten zijn van de Ama ryllis bekend. Vandaar, dat de buitenge wone verscheidenheid welke bij deze bloe men In de cultuur wordt aangetroffen, gezocht moet worden in haar herkomst. Niet één amaryllis is gelijk aan de andere. Spr. behandelde dan in het bijzonder de vermenigvuldiging van de amaryllis-bol- len waarbij hij uitvoerig uiteenzette de z g ongeslachtelijke of vegetatieve manier i uitholling, zooals bij tulpen wordt toege past en deeling van de bollen). Heel mooie resultaten waren hiermee verkregen, mede in verband met gelijkheid van eigenschap pen. bloei en bloeitijdstip. De kweeker diende bij de cultuur in de eerste plaats geen gebruik te maken van zaad. omdat dit altijd te veel variatie opleverde en het in de cultuur er om ging een zoo veel mo gelijk constant ras te kweeken. waarmee men met de vegetatieve methodes de beste kans maakte. Lantaarnplaatjes verduidelijkten het ge- sprokene. Van de gelegenheid om met ir Volkersz van gedachten te wisselen werd door de leden een druk gebruik gemaakt. De voorzitter dankte ir. Volkersz harte lijk. Jaarvergadering „Bloemenlust" De Coöp. Veilingsver „Bloemenlust" heeft haar jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Meer Pzn. Deze heette de leden welkom en inzonderheid den heer Mensing, secr. van den Aalsm. Tuinbouwbond. Hoewel het in de bloemisterij zeker nog lang niet in orde is, kan toch in het alge meen eenige verbetering geconstateerd worden. Dit geldt zeker niet voor alle be- orijven, en voor meerdere kweekers rijst de vraag, of ze nog van den ondergang te redden zullen zijn. De eenige weg voor verbetering van den economischen toestand, ook voor Aals meer. is terugkeer tot het vrije ruil- en handelsverkeer. De notulen werden vastgesteld. Goedgekeurd werden het jaarverslag, be nevens de balans- en exploitatie-rekening 1936. Door den heer J. C. Mensing werd een zeer uitgebreid verslag uitgebracht om trent de werkzaamheden van den Aals- meerschen Tuinbouwbond in 1936. Spr. constateerde, dat de veilingomzetten zich weer in stijgende lijn hebben bewogen. Spr. verheugde zich over de saneering, waardoor vlucht uit andere takken van land- en tuinbouw in de bloemisterij voor komen wordt. Dat het Bloemkweekerscrediet veel en nuttig werk heeft gedaan toonde spr. met cijfermaterieel aan. De heer Mensing wees o.m. ook op eenige verbetering in den export, zoowel wat het aantal K.G. als de ontvangen bedragen betreft, een verbete- ting. welke zich ook in het eerste kwartaal van 1937 heeft doorgezet. De heer J. v. Zijverden voerde nog het woord in velband met het zilveren jubi leum van „Bloemenlust". Hij roemde de gezonde financieele politiek en hoopte dat èn bestuur én bedrijfsleider, de heer J. Moleman. nog vele jaren tot heil der vereeniging behouden zouden mogen blijven. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur unaniem besloten had, den bedrijfs leider. den heer J. Moleman, tot directeur te bevorderen. Met applaus werd dit goed gekeurd. Den nieuwen directeur roemde spr. als een niet te waardeeren kracht. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur besloten had. voortaan de veilings gebouwen gesloten te houden voor verga deringen van alle politieke partijen. Wat den omzet betrof, was t/m. Dinsdag f 118.000 meer geveild dan over denzelfden tijd van 1936. moest worden toegeschreven aan het ver- lioogen van de leeftijdsgrens voor toelating thans weder alleszins bevredigend is. Het bestuur sprak er zijn tevredenheid over uit, d.at in elk geval het onderwijs op peil kon worden gehouden, alsmede over de verkregen gunstige resultaten. De gehouden bloembollenkeuring ln de lokalen te Hoofddorp en Nieuw-Vennep, die in ware bloementuinen waren her schapen. was een groot succes en leverde dit resultaat op. dat van de 20 prijzen, welke welwillend beschikbaar waren ge steld. er 11 in Hoofddorp en 9 te Nieuw- Vennep werden toegekend. Ook voor de 1 ehouden tentoonstellingen van het werk der leerlingen werd een groote belangstel ling aan dgn dag gelegd Van den heer Jac. Qriekspoor, die ge durende vele jaren als gedelegeerde van het gemeentebestuur in het schoolbestuur zitting heeft gehad en wiens naam als het. ware met de Nijverheidsschool was samen gegroeid, werd op hartelijke wijze afscheid genomen. De van veel dank en waardee ring getuigende toespraken die tot den heer Griekspoor gericht werden, gingen met de aanbieding van een blijvend aan denken en bloemen gepaard. In de commissie van beheer werd In dc plaats van den heer Griekspoor als gede legeerde van de gemeente henoemd mevr. A OnosKonstapel Het personeel der school Is thans als volgt samengesteld: mej. J. Garssen, leera- res-leidster; mej. Joh van Driel, nuttige handwerken; mej. T. Zwerus. costuum- en linnennaaien; mej. G. A Reimerink, idem; mej. J. E. v. d. Gaast. koken en huishoud- onderwijs; de heeren A. F. J. v. d. Broek en A. v. d. Ploeg, voortgezet lager onder wijs; de heer A Nieuwkoop, administra teur; mej. A. M. Krabbendam, huishoud ster; de heer N. Dasselaar, stoker en di verse werkzaamheden. De balans wijst in ontvangst en uitgaat een bedrag aan van f. 78.272.32. De heer S. S. Disma, ambtenaar op het kantoor van de inspectie der directe belastingen te Hoofddorp is vandaar met ingang van 1 Mei as. overgeplaatst naar Den Haag. Gevonden voorwerpen: ter secretarie van deze gemeente is aangifte gedaan dat is gevonden: een pak verbandwatten; een stuk rails; twee chemische dictaten; een hooivork: een hoed; een portemonnaie; een zijden sjaal en een belastingplaatje. De vanwege de afd. Haarlemmermeer van de N.H. Ver. ..Het Witte Kruis" ge houden verkoop van het Emmabloempje ten bate van de t.b.c.-bestrijding heeft te Hoofddorp opgebracht de som van f. 159. H. de Jonge db., Terweeweg 82 van Leiden; Wed. M. H. Toonn geb. v. Middelkoop, de Kempenaerstraat 64 van A'dam. Vertrokken: J. S. S. Oort verpl., naar Leiden Schelpenkade 49; J. A. Ouwendijk geb Bink naar Leiden H. Rijndijk 180a; K. Hau db. naar Duitschland; A. E. de Goederen geb. Pama huish. naar Voorscho ten, de Kempenaerstraat 16; T. M. M. Harmsen db. naar Den Haag, Willem III- stiraat 129; J. W. Beumer. naar Den Haag, Fr. Valentijnstr. 118: I. Verhoeven, instr. maker naar Leiden, Anna van Saksenstr. 1; J. B H. Grotenhuis en gez. best. chr. me- taalb. naar Leiden, de Laat de Kanterstr. 4; J. J. Stienstra contr. B.B, en gez. naar Batavia N.I.; A. J. Jaegers, naar Zaandam, Bloemgracht 60; A. M. A. Schlömer naar Haarlem, Ruychaverstraat 5; J. A. L. Molen kamp naar Leiden. Langegracht 206; A. Simek db. naar Leiden. Schelpenkade 41; J. M. Gerritsen db. naar Nijmgen, Mesdag straat 30; S. Wassenaar geb. Zandbergen, naar Katwijk. Voorstraat 17: K. IJ. Bin nendijk geb. Elbel naar Leiden, Lage Morsohweg 3: F. A. Woldhuis, 1.1. verpl. n. Utrecht, Catharijnensingel 101; C. A. F. Passchier geb. van Overbeek naar Noord- wijk. Voorstraat 75 bov.; E. Muske en gez., elec. tech., naar Den Haag, Damasstraat 57; Zw. Bruins verpl. naar Amsterdam. Am- stel 51. Burgerlijke Stand. Geboren: Arno z. van W. Bogaards en H. H. Mol; Antonius Jacobus z. van J. A. J. Kortekaas en J. J. Vreeburg; Jannv Jacoba d. van W. de Ruyter en K. Duindam; Theodor Helmut Herbert Hans z. van W. G. Th. Hora en C. Mulder. Overleden: Johanna P. Moerel. 16 jaar. Ondertrouwd: A. v. d. Vijver 26 jaar wonende te Rijnsburg en E. Verhaar 21 jaar; H. P. M. Meskers 21 jaar wonende te R'dam en A. v. d. Luit, 22 jaar. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. BENTHUIZEN. Des nachts is op den Hoogeveensche- weg een hooge paal waaraan de electrische draden waren bevestigd, geheel afgereden. Uit de diepe sporen die langs de paal leiden, wordt geconcludeerd dat zulks door een vrachtauto gebeurd is. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hicolaas. Z van W. Harding en M, Brandjes Jan, Z. van R. Kisteman en J. Weterink Gunvor Laila Ingeborg, D. van J. P. Th. de Brabander en A. J. Pettersson Cornelia Johanna Maria, D. v. G. P. Lommerse en C. J. van Dril Hugo, Z. van J. van den Akker en A. C. Dubbis. Ondertrouwd: C. J, Wijfjes en J. H. Rusman L G. Lieverse en C. Seijsener J. P. Zandbergen en C. M. Pijpers Getrouwd: L J. Spoor en G. J. J. A. Bos. Overleden: J. Brandsma. Vr. 66 j., echt- genoote van S Nieuwenhuis. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Wassens. Haarlemmerstr. 62 M. H. van de Poll. Sixlaan 5 L. Kuijper, Meerstraat 5 A. M. Dirksen, Mariastraat 18. Vertrokken: L. J. Spoor. Middelburg. Lan- gevielestraat 65 G. J. J. A. Bos. Middel burg. Langevielestraat 65 C. C. Murk, Haarlem, Zijlweg 144 H van Kooten, Haarl.meer, Venneperweg 1213 Wed.e. H. W. van Egmondvan der Wel, Bennebroek, Brants-stichting, Dageraad Th. M. van der Eerden. Lisse, Veldhorststraat 43 P M. de Groot, Haarlem. Bosch en Vaartstr. 5 N Claassen. Heemstede Zandvaartkade 3 W. Hogewoning. Bloemendaal, Vogelen- zangscheweg 73 J R. van Lierop, Noord- wijkerhout, Zilkerduinweg 60 d J. N. J. de Groot, Haarlem. Berkheidestraat 13 P. Klein. Haarlem. Stuijvesandtstr. 31 O. H. van den Dungen, Haarlem, Stuijvesandt- straat 31 M. A. Kamp, Haarl'meer, Lis- serdijk 483. Geboren: Jan Johannes, z. van G. Baren- drecht en J. Feenstra Wilhelmlna Lioba Maria, d. van J. H. Res en L. Meester - Willem Gerardus, z van C. van Pijpen en A. Biesheuvel Gerardina Maria, dr. van J. van der Voort en G. Langeveld Wilhel mus Petrus, z. van J. C. Verdegaal en M. H. M. Hendrickx. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. van Kesteren, Nieuwe Haven 19, naar Oegstgeest R. J. Stutvoet, Fl. Schoutenstraat 3, naar Kampen H. Stienstra. Zuiderstraat 30. naar Amsterdam H. W. van Wijk en gezin, J. P. Gouver neurlaan 54. naar Muiderberg igem. Mui den i. Gevestigd: J. Hogenes, Lindelaan 18. van Alphen a/d. Rijn M. Keverkamp, Rust- hofflaan 28. van Leeuwarden P. C. J. van Reisen, Hoofdstraat,,335, van Katwijk W. H. van den Beid. Hoofdstr. 167, van Schalk wijk H Langeveld en gezin. Hoofdstraat 104, van Noordwijk P. Ciggaar. Wasbee- kerlaan 26, van Wehren (Sleeswijk Hol- steijn). r, voor onnoodig de clementie was ingeroepen, want zoowel het spel als de gezongen dia loog waren best ingestudeerd en werden vlot uitgevoerd. Het nummertje „Een vogel tje" was buitengewoon lief en het jeugdige sopraantje zong de solo correct. Nadat de grootere leerlingen enkele figuurdansen met pianomuziekbegeleiding hadden uitgevoerd, gaven de jongsten nog een paar nummers. Het doktersbezoek was geestig; de dokter beschikte over een mooie stem. Dezen jeug digen knaap hebben wij al eens eerder op een zanguitvoering een tenorsolo hooren zingen, maar ook in het vervullen van een tooneel- rolletje is hij op zijn plaats. Een oud-leer linge van deze school, de jongejuffrouw J. Vink liet voor afwisseling de aanwezigen genieten van pianospel, waarna het man dolinegezelschap uit deze gemeente, onder leiding van mej. Joh. Rosier enkele num mers uitvoerde en eveneens met succes. Men toonde zich mild met applaus! De heer J. H Rutten deed enkele mede- deelingen in verband met het bericht van de opheffing van de school Rijndijk. Spr. toonde aan dat de dalende lijn in het leer lingenaantal niets verontrustend is en be streed, dat het in de toekomst zoover zou komen dat het aantal leerlingen zóó zou zakken, dat het hoofd met 1 leerkracht zou overblijven. Spr. drukte allen op het hart: „blijft de openbare school trouw". Na de pauze deden het mandolinegezelschap en enkele leerlingen zich hooren, waarna de heer J H. Rutten met een woord van dank dezen avond sloot. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. C. van der Helm, geb. Koppen, Z. Ondertrouwd: W, Willemse en A. M. Luk G. J. van der Meer en M. Th. Spring in 't Veld. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Elisabeth Helena, d. van P G. Helgersom en C. J. Koek Alida Eve lina, d. van J. A, Tuinman en J. Wolvers. Gehuwd: Petrus Adrianus Hoek, 26 j. en Alida Wilhelmina Maria van Egmond, 25 j. In de vergadering van stemgerechtigde lidmaten der Ned. Hcrv. Gemeente alhier, is in de vacature van ouderling, ontstaan door het overlijden van wijlen de heer G. Jonge- neel, gekozen de heer P. Timmers. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Cornells, Z, van J. v. Ge. nieren en G. Wilschut Leendert, Z. v, H. de Kwaadsteniet en A. P. Boer. Ondertrouwd: C. Alblas en K. Konbig, Getrouwd: H A. Schlüter 27 j. en J. M. Th. Lünneman 27 j, H. de Jong 21 j. en M. Gelderblom 22 j, G. Blom 27 j, en Th. Straver 19 j. P. Severijnen 28 j. en C. Straver 27 j. P. Poes 29 j. en T. Ver beek 26 j. Lezing Jules Buyssens. De heer Jules Buyssens, uit Brussel, hield In hotel „Klaassen" voor de vereeniging „Arboricultura" een lezing over: „Moderne bloemen- en plantrijke tuinen". Spr. begon met het verschil tusschen rechtlijnige tuinen en tuinen in landschap stijl uiteen te zetten. Rechtlijnig kan mooi zijn, mits men er voor zorgt de kleuren van de bloemen en de hoogte van de plan ten goed tot hun recht te laten komen. De tijd, dat men takken Geraniums enz van één kleur verwerkte is voorbij; thans worden de kleuren in een groep verwerkt waardoor men wel bijzonder mooie effecten verkrijgt .Dit toonde spr. aan met. een groote serie lichtbeelden. Beginnende niet de tuinen uit de vorige eeuwen, kwam spr. tenslotte bij den tegenwoordigen tuin aanleg. Aan het einde van zijn voordracht werd de heer Buyssens toegesproken door den heer Doorenbos, directeur der ge meente-plantsoenen te 's Gravenhage. die ;zijn hooge waardeering uitsprak voor het- 1 geen de heer Buyssens voor den modernen 'tuinaanleg gedaan heeft. Daarna dankte de voorzitter, de heer Weyer uit Rotter dam, den spreker voor dezen hoogstaan- den avond. Het aantal kiezers dat voor 1937 in deze gemeente op de kiezerslijst voorkomt bedraagt 4056. Gevonden: Lipssleutel snoeimes, paar motorhandschoenen. stel rubber bagage- riemen en een geldstuk. Inlichtingen poli tiebureau. w STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J.-Th. Hendriks en J. W. M van Wensveen. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. C. van der Pijl. geb. van der Post, D. M. C. van Santen, geb. Ne- derpelt, Z Ondertrouwd: C A. van der Meer en Th. J. Spijkertand M. Overdevest en A. M. van der Ham N. J. van Vliet en M. H. A. van Winden. HAARLEMMERMEER. De Nijverheidsschool te Hoofddorp en Nieuw-Vennep. Aan het jaarverslag van de Nijverheids school voor meisjes te Hoofddorp en Nieuw-Vennep, uitgaande van de midden- standsvereeniging „Haarlemmermeer", kan het volgende worden ontleend: Het afgeloopen jaar was over 't alge meen voor de school niet bepaald gunstig, doordat het leerlingenaantal per 1 Mei nogal belangrijk was teruggeloopen, het geen natuurlijk niet zonder invloed ge weest is op de inkomsten der school. Ge lukkig is dit reeds gebleken van voorbij- gaanden aard te zijn, omdat het aantal leerl'ngen waarvan een vermindering OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Philippo en vr.. bankwerker Sumatrastraat 36 van Leiden: M. G. H. Jochems verpl. Endegeest van Poortugaal; W. H. Munster verpl. Endegeest van Bus- sum; A, van Noort. melkboer Geversstraat 11 van Warmond; M. H. van Noort geb. Vlasveld. Geversstraat 11 van Voorhout; M Minnée db. Haarl.trekvaart 21 van Lisse; J. B. Otto db. Fred. Hendriklaan 7 v. Leiden; J van Egmond verpl. Endegeest van Am sterdam; H. van der Horst geb. v. d. Berg Ch. de Bourbonl. 8 van Utrecht; A. J. Her mans. Prins Hendriklaan 1 van Jena Dtl.; J. W. Happe en gez. apotheker Terweeweg 3 van Niikerk; M. Vester, db. W. de Zwij gerlaan 5 van Alphen a. d. Rijn; P. Dethmers arts Julianalaan 23 van Leiden; C. Westveer gem. veldwachter Duivenvoor destraat 27 van Wormerveer: A. Epding db. Wald. Pyrmontlaan 14 van Dortmund; Fr Halkema en gez. gep. Luit. Kol. Prins Hendriklaan 11 van Bandoeng N.I.; L Burgers schilder, de Kempenaerstraat 23 van Bussum; G. Rollof geb. de Graaf f en dr., Duivenvoordestr. 21a van Zoetermeer; E. M. Verburg db., Warmonderweg 18 van Alphen a d. Rijn; E. Hesselink, Fred. Hen driklaan 6 van Leiden; J. E. M. Wijmans kunstschilder Zoutkeetlaan 1 van Arnhem; A. de Mooij slager Javastraat 8 van Rijns burg; G Visser, db., Regentesselaan 33 van 's-Gravenhage; D. v. d. Veur en gez., huis- - child., Borneostraat 19 van Leiderdorp; G. ■H. G. Wolters h. i.d. huish., Rhijng.str.weg 58 van Amersfoort; M. G. de Groot db„ Oranjelaan 6 van Leiden; H. W. Tieleman, chef reisbureau, Emmalaan 93 van Leiden F. da Groot en gez.. schoolhoofd N. Ind„ van Assendelfstraat 1 van Koedoes N.I.; J. Bonda, Leidschestraatweg 9 van Groningen, VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Johanna, dochter van C. Me- clielse en W. C. M. de Ruyter Maria Fla- menetta Innocentia, dochter van P. F. X. Sanders en I M M. A Bouvy Jannie, dochter van A. Boesveld en J. L. van der Does Margaretha, dochter van H. Velt- huizen en M. Both. Ondertrouwd: F. W. H. van der Steen, 27 jaar en C. Smit. 22 jaar J. H. Jan- son, 26 jaar, Zoetermeer en V. A. C. den Elzen. 25 jaar J. C. Knijnenburg, 34 jaar Wassenaar en P. Bakker. 35 jaar K. T. Spoelstra, 29 jaar en A. A. Fidrich, 23 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. A. Wijfje, van Boxtel, Leid- sche weg 544 G. R. Groenhout, van Den Haag, Noortheystraat 35 M. E. F. Hen- drikse, van den Helder. Leidsche weg 191 J. van Zadelhoff. van Doetinchem, idem C J. Begeer, van Wassenaar, Leidsche weg 221 M. E, Lange, van Wassenaar, idem R. R. Brouwer, van Dalfsen, idem 191 C. Kemmers, van 's-Gravenhage, School straat 43 H A. van Nieuwenhuyzen, v. Haarlemmerliede, Molen 3 P. L. de Munnick, van Lausanne, Leidsche weg 191 H. J. J. Seelig, van 's-Gravenhage. idem A. Snipe, van Koudekerk, Rijndijk 76. Vertrokken H. Th. Kortekaas, naar Amsterdam, van Ostadestraat 194 B. Schootemeyer, naar I Amsterdam, van Baerlestraat. 71 J. L. van Hout, naar 's-Gravenhage Riouw- straat 108 I. Boom. Rijndijk 172, naar Wassenaar, Oostdorperweg 178 W. G. Berrlng, naar Baanr, van Heemstralaan 47 A. C. Vroolijk, naar Utrecht, Spino- zastraat 2 bis a P. D. van Zeist, naar Leiden, Schelpenkade 14 P. L. de Vreede, naar Pijnacker, E. 278. Ouderavond Openb. Lagere School. In het gymnastieklokaal achter het Raad huis werd een buitengewoon goed bezochte ouderavond gehouden van de O.L. school, hoofd de heer J. H. Rutten. De heer J. H. Rutten sprak een woord van welkom. Opgemerkt werden o.a. Jkvr. L. H. Baronesse Schimmelpenninck van der Oye, de gemeentesecretaris A. P. Schram de Jong en het raadslid A. Bakker. Hierna opende de heer Rutten met zijn leerlingen het programma met het laten zingen van een drietal nummers. Een waar dig en mooi begin, een zangkoortje dat ge hoord mag worden! Vervolgens voerden de jongste leerlingen een paar muzikale tooneelstukjes op, waar ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gonda, dochter van J. Dorre- paal en G. Pop Eduard, zoon van C. Provilij en G. A. Wittke Wilhelmus Hen- di icus, zoon van C. Turk en M. J. v. Velzen Anna Maria, dochter van L. A. v. d. Hoeven en P. M. de Jong Quirina Jo hanna. dochter van Th. Ammerlaan en J. A. Winters. Getrouwd: Quirinus de Jong, 28 jaar, van Hazerswoude en Cornelia Johanna Berg, 25 jaar. van Zoeterwoude Leonardus Nico- laas Berg, 24 jaar van Zoeterwoude en Ma ria de Jong. 24 jaar, van Hazerswoude. Ondertrouwd: Gerardus Johannes Am merlaan. 30 iaar en Quirina Antonia War merdam, 24 jaar, beiden van Zoeterwoude Johannes Antonius de Rijk. 26 jaar. van Uithoorn en Maria Jacoba Olsthoorn, 35 jaar. van Zoeterwoude, Loop der Bevolking. Gevestigd: G. C. Berk, van Alphen a. d. Rijn G. G. v. d. Berg, van Haarlem A. N. Basen en gez.. van Herkingen J. C. van Hameren, van Bloemendaal A. v. d. Boogaart, van Rotterdam J. Hage van Woerden J. Achterberg, van Noordwijk J F A. Bontje van Boxte! AC Piet van Bloemendaal T. C. Kerkvliet, van Warmond A. P. M. Smient en gez.. van den Haag T. Roozendaal, van Koudekerk J. v. d Broek, van Alkemade J. H. G. v. d. Maat, van Aalsmeer G. Beurze, van L«iden. Vertrokken: J. G. v. d. Valk, naar Gent Brugge IB.) W. A. Westerveld. naar Heemstede P. C. v. d. Hoorn naar Voor schoten I. J. Klaver en gezin, naar Lei den J J. van Teyllngen, naar Wasse naar C. Slingerland, naar Alkemade T. .T. Rijsdijk. naar Alphen a. d. Rijn M. A. Spierenburg naar Voorburg J. Ach terberg, naar Leiden M. A. Elderhorst, naar Bergen J. van Hoven naar Leiden P. C. v. d. Ham. naar Wassenaar A. M. Dobbe en C. M. Dobbe, naar den Haag. Voor rekening der gemeente werd ten raadhuize alhier aanbesteed de leverantie van ongeveer 500 M3. grind. Er waren slechts 2 inschrijvingen binnengekomen, n.l. J. M. Samson te Leiden, voor Rijn- grind f. 2.32 en voor Maasgrind f.2 11 per M3. en van J. C. van der Ploeg te Hazers woude voor f2.20 per M3. zoowel voor Hol- landsch- als Duitsch grind. De gunning is aangehouden. In het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg is een Moedercursus geopend door den voorzitter van het Wit-Gele Kruis, den heer C. H. de Boer alhier Deze cursus, die onder leiding staat van Zuster Hoskom, enquétrice van het Wit-Gele Kruis in Zuid-Holland, telt momenteel 23 leerlingen. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Cornelia, d. van C. F. Wisse en L. Saintfiet; Gijsbertus, z. van G. de Koning en N. Bloemendaal. Overleden: G, v. d. Engel, 33 jaar, echt genoot van E. Wildschut. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. A. de Prie, hulp i. d. huish, Heerenweg 62. van Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, d. van D. L. de Bock en T. Pulleman. NIEUWE WETERING. De muziekver. „Door gunst verkre gen" alhier, zal ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana 30 April des avonds 7 uur een marsoh houden. De muziek zal opgesteld worden aan de Drie sprong bij den heer P. Straathof en vervol gens langs het gemeentehuis van Alke made gaan en via Oude Wetering over de v.m. Spoorbrug langs de Ringvaart en Nieuwe Weteringsche burg, hetgeen hei eindpunt is. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Abraham, zoon van A. van der Slik en E. M. Veldhuizen Ber- nardus Johannes, zoon van J. A. A. Koot er, A. M. Hendrikse Jannetje Barbara dochter van P. Lugtigheid en L. Hoogduin Anton Bernhard Heinrich, zoon van B. Albers en T. Bremer Johannes Leonar dus Maria, zoon van L, J. van der Goes en G. A. van der Zwaan. Ondertrouwd: A. van Elswijk. oud 23 jaar en N. Lagerwaard, oud 20 jaar Getrouwd; A. van Elswijk. oud 23 jaaf in N. Lagerwaard oud 20 jaar. Getrouwd: W. C. J. Janson. oud 26 jaar en A G Janson. oud 23 jaar. Overleden: J. B. Lugtigheid, oud 1 dag. De volgende schepen zijn morgen radio- telegrafisch te bereiken via het kuststa- cion Scheveningen haven: Alchiba Alcyone, Alpherat, Baloeian. Boschfontein. Chr. Huygens, Colombia, Cottica, Crijnssen. Hoogkerk, Joh. de Witt, Joh. van Oldenbarnevelt. Kota Radja, Marnix van St. Aldegonde, Meerkerk, Me- liskerk, Nijkerk. Poelau Tello, Randfon- tein, Sibajak, Springfontein. Streefkerk. Venezuela, Volendam, Zuiderkerk. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aange nomen door alle telegraafkantoren en door „Radio-Holland", GEBOREN Maria Elisabeth, dochter van H. N. Loos tn S. J. Kok Jacobus Wilhelmus Corne lls. zoon van C. G. Kerkvliet en J. M. A v. d. Zon Johannis Willem, zoon van C. van Oeveren en M. v. Giesen —Mart Cornelis Jan, zoon van J. Boon en N. Wie gel Steven, zoon van S. Slappendel en M J. Zonneveld Gerarda. dochter van A. J. Weijers en G. Heemskerk Pieter Jo* hannes, zoon van A, v. d. Voet en M. J. Staal Elizabeth Catharina. dochter van J. I. Sturm en S. J. Brandes Margare tha Anthonia, dochter van G. Filippo eo J. W. v. d. Steen. ONDERTROUWD. G. M. v. d. Voorn, jm, 27 jaar en Th. ft Janson, jd., 26 jaar P. B. F. de Jong' Jm., 31 jaar en J. W. M. v. d. Drift, Jd.* jaar D. Korpershoek, jm., 31 jaar en Kooien, Jd. 30 jaar. GEHUWD R. de Jonge, jm. en G. Oudshoorn. jd. L. P. Leune, jm. en J. Lof, jd. A. Los. jm. en H. M. Mark, jd. A. A. v. d. Met), jm. en M. Swaan, jd. Th. G. v. d. F?el, jm. en P. J. Verberg, jd. J. Velzel, jat en I. Theisen. jd. A. Zitman. Jm en J" Kruit, jd. A. H. Bakker, jm. en W. J. "e Haan, jd. J. Mugge, jm. en M. de Haas. aj. J. Dorrepaal. jm. en A. v, d. Boon. OVERLEDEN. S. Moraaldc Bruin, Wede., 73 jaar.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14