BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 29 April 1937 GEMENGD NIEUWS Hoofdpijn, Kiespijn. teT omn°5 Het aantal stemgerechtigden bij de verkiezingen. Het aantal stemgerechtigden voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen be draagt 4.452.484. Bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen, gehouden in April 1933. bedroeg het aantal kiezers 4.126.490, van wie er 3.899.655 94.501/.) aan de stemming hebben deelgenomen. Bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten, gehouden in April 1935, bedroeg het aantal kiezers 4.238.446, van wie er 3.945.456 (93.09 procent) aan de stem ming hebben deelgenomen. Het aantal kiezers in de onderscheidene kieskringen is bij de a-s. verkiezingen als volgt: Kieskring I Kieskring II Kieskring m Kieskring IV Kieskring V Kieskring VI Kieskring VII Kieskring VTII Kieskring EX Kieskring X Kieskring XI Kieskring XII Kieskring XIII Kieskring XIV Kieskring XV Kieskring XVI Kieskring XVII Kieskring XVIII „Economische vraagstukken van dezen tijd". Rede van oud-minister, mr. Steenberghe, te Tilburg. 's-Hertogenbosch 244.851 Tilburg 216.807 Arnhem 249.182 Nijmegen 214.641 Rotterdam 330.703 's-Gravenhage 278.304 Leiden 230.802 Dordrecht 290.315 Amsterdam 449.009 Den Helder 1 204.155 Haarlem 253.618 Middelburg 139.779 Utrecht 244.421 Leeuwarden 227.127 Zwolle 290.498 Groningen 223.550 Assen 114.136 Maastricht 250.586 Begrafenis E. Th. de Veer. Buitengewoon groote belangstelling, voor al uit luchtvaartkringen, werd gistermid dag betoond bij de begrafenis van het stoffelijke overschot van den heer E. Th. de Veer, oud-directeur van den luchtvaart dienst. Daar waren ot> Oud Eik en Duinen te Den Haag aanwezig oa: mr. G. van der Meulen, secretaris-generaal van het de partement van waterstaat, waarnemend voorzitter van den raad van bestuur der KX.M.; vice-admiraal Vos, oud-vice-admi- raal J. de Graaff, ir. J. E. F. de Kok, voor zitter van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart en commis saris van de K.L.M.; de heeren A. Plesman, directeur van de KX.M.; Hans Martin, hoofd van den dienst AmsterdamBatavia en kolonel van Hoogenhuiize, chef van de afdeeling personeel der KX.M.; jhr. van den Berch van Heemstede, directeur-gene raal van de International Air Association; mr. Sinnighe Damsté, directeur-generaal der belastingen; ir. J. Blackstone, lid van den raad van bestuur der K.L.M. en regee- ringscommissaris van de K.N.I.L.M.; G. A. Dunloo, commissaris van de K.L.M.mr. J. Draaijer, directeur van den rijkswater staat; dr. Wolff, directeur van den rijks studiedienst voor de luchtvaart; P. Gui- lonard, onder-directeur van de K.L.M.; J. Steenbeek, secretaris van den raad van bestuur van de K.N.I.L.M.; kol. Walaerdt Sacré, algemeen secretaris van de Kon. Ver. voor Luchtvaart, mr. dr. Schönfeld, raadadviseur van het departement van waterstaat; ir. Damme. directeur-generaal der P. T. en T gep. kolonel Tinbergen, mr. L. H. Slotemaker. algemeen secretaris van de KX.M.; H Schmidt Crans, chef-instruc teur van de Nat. Luchtvaartschool; D. de Vries, hoofd der afdeeling handel van de K.L.M.; bestuursleden van l'Union Frédé- rique en vele andere vrienden en beken den. In den stoet kwamen o.a. mede de hee ren H. Ch. E. van Ede van der Pais, direc teur van den luchtvaartdienst en J. C. Mollema, oud-zee-officier. In de rouwkaoel werd orgelmuziek ten gehoore gebracht. De heer J. C. Mollema sprak woorden van afscheid als vriend. Hij schetste den thans overledene als een man van een voud, die geen roem of glorie zocht, doch slechts wilde dienen. MAASTRICHTS NIEUWE BURGEMEESTER. Jhr. mr. W. Michiels van Kessenich als zoodanig benoemd. Bij Kon. Besluit van 26 April ls met in gang van 15 Mei a.s. benoemd tot burge meester der gemeente Maastricht; jhr. mr. W. Michiels van Kessenich, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Beek. Jhr. Michiels van Kessenich, die mr. L. E. J. van Oppen opvolgt als burgemeester van Maastricht, is op 16 Oct. 1902 te Lan- genbrüch (Duitschlandgeboren. Hij stu deerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1929 zijn meestertitel behaalde Vervolgens was hij werkzaam ter gemeen tesecretarie van GeldroD tot hij op 22 April 1933 met ingang van 15 Mei d.a.v. benoemd werd tot burgemeester van Beek (Limburg) In samenwerking met den thans over leden Commissaris der Koningin, baron van Hövell tot Westerflier. richtte hij in 1931 het .Ximburgsche Landschap" op. Jhr. Michiels van Kessenich was tevens secretaris van de streekplancommisie „De Meierij" in Noord-Brabant. Sedert eenige jaren maakt hii deel uit van het hoofdbe stuur van den A. N. W. B. Tijdens zijn korte ambtsperiode te Beek kwamen onder zijn bestuur o.m. tot stand een nieuwe R.K. Kerk te GenhoutBeek, twee nieuwe R.K. scholen voor lager on derwijs, een algemeene begraafplaats en een gasdistributienet. In 1936 werd jhr Michiels van Kessenich benoemd tot algem^n voorzitter van den R.K. Llmburgschen Kiezersbond. WEG UTRECHT—ARNHEM. Openstelling nieuw gedeelte nabij Amerongen. De K.N.A C meldt, dat het nieuwe ge deelte van den weg Utrecht—De Bilt Driebergen—Arnhem, gelegen bij de kom van Amerongen en aansluitende aan den bestaanden betonwee. op 1 Mei wordf opengesteld voor het openbaar verkeer Mr. M P. L. Steenberghe heeft gister avond voor de aid. Tilburg van de R.-K. Staatspartij gesproken over „Economische vraagstukken van dezen tijd." De R.-K. Staatspartij, aldus spr., heeft tot 1935 loyaal aan de aanpassingspolitiek van dit kabinet medegewerkt. En 1935 bleek echter duidelijk, dat de aanpassing verder niet kon vorderen. Het kostenpeil kon door deflatie niet meer naar beneden worden gebracht en de druk op de groote massa van ons volk werd te zwaar. Des niettegenstaande stond het kostenpeil van ons bedrijfsleven nog ten minste 20°'o bo ven dat van de rest van de wereld. Per soonlijk was spreker van meening. dat de verdere noodzakelijke aanpassing slechts door devaluatie zou kunnen geschieden. Wie in het verleden gelijk heeft gehad, zou de moeite van het bespreken niet waard zijn, ware het niet dat ook voor de toekomst hieruit lessen te trekken zijn. Men kan thans gemakkelijk zeggen, aldus spr.. dat de feiten de aanpassingspolitiek ln het gelijk hebben gesteld, doch wanneer men de feiten inderdaad op den keper be schouwd, dan ls dit moeilijk vol te houden. Vergelijkingen ten bate van de aanpas singspolitiek kunnen slechts worden ge maakt ten opzichte van den toestand vóór September 1936. Feit is, dat wanneer men de werkloozencijfers van Augustus 1933 met Augustus 1936 vergelijkt, het aantal werk- loozen met 110.000 is toegenomen. Kijkt men na de devaluatie en vergelijkt men de werkloozencijfers van Februari 1933 met die van Februari 1937, dan is het aantal werkloozen slechts 55.000 grooter. De laat ste maanden voor de devaluatie nam het aantal werkloozen in verhouding van het jaar tevoren nog geregeld toe met 30.000. De afgeloopen mahnden verminderde de werkloosheid met c.a. 25.000, eveneens in verhouding tot het jaar tevoren. Merk waardig is ook, dat de groote stijging van onzen uitvoer (het eerste kwartaal van dit jaar tegenover het eerste kwartaal van het vorige jaar een stijging van 58°/o) pas na de devaluatie intrad. De verbetering van de flnancieele po sitie van 't Rijk. de opleving ln de scheep vaart, de bezetting van de scheepswerven zonder Rijkssubsidie, de opleving in de textielindustrie, de metaalindustrie en an dere, de herleving van het hypothecair crediet zijn alle eerst na September 1936, d.w.z. na de devaluatie begonnen, meende spr. De devaluatie heelt ons de gelegen heid gegeven aan de wereldopleving deel te nemen, zeide hij. Sprekers vaste overtuiging is dan ook, dat door het uitblijven van de devaluatie ln 1935. ons land anderhalf jaar langer de misère van de depressie heeft gekend en, wat erger is, anderhalf jaar vlugger in de nieuwe depressie zal komen dan noodig was geweest. Spreker wees vervolgens op de groote be- teekenis van de handelspolitiek ook voor de naaste toekomst. Men kan zeer goed de onderlinge gebondenheid der volken aanvoelen en toch de handelspolitiek in de eerste plaats bezien. Steeds werden ver beteringen van onze handelspolitiek tegen gehouden door optimistische verklaringen ten opzichte van internationalen vrijhan del. die in aantocht zou zijn. Ook thans vernemen wij weer dergelijke klanken. De Oslo-conferentie, waarvan men tevoren kon zeggen, dat zij slechts zeer geringe resul taten zou kunnen hebben en waarvan nu reeds van officieele zijde wordt verklaard dat de resultaten inderdaad buitengewoon gering zijn. wordt ook al tot het wekken van dergelijke verwachtingen misbruikt. De feiten bewijzen echter voor degenen, die eenigermate regelmatig de dagbladen lezen, dat de nieuwe handelsbelemmerin gen nog steeds niet van de lucht zijn. De Vereenigde Staten, die men als voorbeeld aanhaalt voor het baanbreken van de vrij handelsgedachte, heben nog steeds een in voerrecht, dat gemiddeld bijna 40°/, be draagt. Alleen al de defenslebelangen van ver schillende landen brengen mee. dat men in de eerste jaren zeker niet op vrijhandel behoeft te rekenen. Nederland zal hieruit de lessen moeten trekken en zorgen, even goed voor de economische als voor de mili taire bewapening. Wat de landbouwpolitiek aangaat, be wijzen ook de tegenwoordige omstandig heden dat een landbouwsteun absoluut noodzakelijk is. Wel is het zaak thans nu de gewijzigde omstandigheden zich conso- lideeren, ernstig na te gaan in hoeverre meer vrijheid binnen het raam van vol doenden steun kan worden gegeven. POLYGOON GAAT DE KRONINGS FEESTEN TE LONDEN FILMEN. De zeer groote belangstelling, die in Nederland bestaat voor de Kroningsfeesten te Londen op 12 Mei as., heeft Polygoon doen besluiten een eigen opname-staf naar de Engelsche hoofdstad te sturen. Zij heeft zich bovendien verzekerd van de opnamen van de British Pictorial Pro ductions Ltd., de vervaardigers van het Empire News Bulletin, (het nationale journaal van Engeland) „Universal Tal king News" (Wereldnieuws). Deze Maatschappij, die de beschikking heeft over 30 verschillende standpunten langs de route waar de Koninklijke Stoet zal passeeren, en die tevens een vergun ning heeft om opnamen te maken in de Westminster Abbey, verzorgt voor meer dan 1000 bioscopen ln Engeland het jour naal. De opnamen van deze belangrijke Engel sche Journaal Fabriek zullen gecombineerd worden met de reportage die de Polygoon operateurs zelf zullen vervaardigen en die speciaal hun aandacht zullen wijden aan ons Prinselijk Paar, dat bij de Kronings feesten aanwezig zal zijn. Het Nederlandsche publiek zal weinige uren na de radio-uitzendingen de Kro ningsfeesten in beeld en toon kunnen zien en hooren. DE RIJKSWEG DEN HAAG-ROTTERDAM. Begin 1938 een belangrijke schakel bü Delft voltooid. Naar de K.N.A.C. ons meldt zal de vol tooiing van een belangrijken schakel in dezen drukken verkeersweg, n.l. de omleg ging beoosten Delft, indien zich geen bij zondere omstandigheden voordoen, begin 1938 een feit zijn geworden. Het thans nog slechts te verharden wegvak heeft een lengte van ruim 4 K.M. en sluit, eener- zijds aan den bestaanden weg aan nabij het benzinestation, tusschen Rijswijk en Delft en anderzijds nabij het viaduct over den Delfgauwschen weg. In afwijking van de indeeling van de reeds bestaande weggedeelten wordt het profiel van het nieuwe wegvak gevormd door twee. door een berm of door een vluchtheuvel gescheiden, afzonderlijke rij banen van door 0.50 M. breede cement- betonnen kantstrooken. Langs vrijwel de geheele lengte worden zoowel aan de Oost- als aan de Westzijde parkeerbermen zooveel mogelijk ter breed te van 2.40 M. aangelegd, terwijl de afzon derlijk gelegen rijwielpaden worden ge combineerd met de parallelwegen, voor zoover deze laatste althans noodig zijn. Aangezien de weg geen kruisingen a niveau verkrijgt wordt de Brasserskade (richting Nootdorp) door middel van een viaduct over den weg gevoerd en de kruising met den weg naar Pljnacker door een viaduct over dezen weg en de Pljn- ackersche vaart tot stand gebracht Behalve genoemde kunstwerken komen nog drie vaste bruggen in dit betrekkelijk korte wegvak voor. DE VEILIGHEIDSCONFERENTIE. De Nederlandsche regeering biedt een thee aan. Gistermiddag ls de eerste internationale veillgheidsconferentie gesloten. In de slot' zitting, welke in de Rolzaal te Den Haag gehouden werd. besloten de deelnemers over twee jaar een tweede conferentie te Rome te houden. Na sluiting van de zitting heeft de Ne derlandsche regeering den deelnemers aan de conferentie een thee ln Hotel des Indes aangeboden. De Minister van Sociale Zaken en me vrouw SUngenberg namen de honneurs waar. Minister Slingenberg heeft het gezel schap met enkele hartelijke woorden wel kom geheeten. Hij zeide. dat de Nederland sche regeerina verheugd ls, dat deze eerste veillgheidsconferentie in ons land is gehouden en achtte haar doel van groote beteekenis. De bevordering van de veilig heid en 't voorkomen van ongevallen kun nen bijdragen tot de bevordering van het menschelijk geluk. De Minister hoonte. dat het werk van deze conferentie, dit doel zooveel mogelijk benaderd heeft. Na ongeveer dezelfde woorden in het Fransch te hebban gesproken, beantwoord de de voorzitter 'van deze conferentie, mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye de toespraak. Namens de leden der confe rentie dankte de heer Schimmelpenninck hartelijk voor deze ontvangst. Hii ver zekerde. dat gepoogd ls een internationaal cpntact tot stand tebbrengen: Hierna verspreidden de aanwezigen zich om in de halj en de aangrenzende zaal ver- verschlngen te>gebruiken. DE PRIJS VAN CONSUMPTIE AARDAPPELEN. Minister wij geen export-toeslag. Minister Deckers deelt naar aanleidig van vragen van het Tweede-Kamer lid Vervoorn, betreffende het toekennen van een exporttoeslag od consumptie-aardan- pelen. mede dat het hem bekend is dat er, evenals zulks in andere jaren het geval was, nog onverkochte voorraden consumn- tie-aardappelen bij de telers aanwezig Zijn. Uit de hem ten dienst staande ge gevens blijkt echter, dat van abnormaal groote hoeveelheden niet kan worden ge sproken. Dat deze aardappelen door de telers niet verkocht zijn kunnen worden, meent de minister dan ook te moeten ont kennen. Voorts is het den minister bekend, dat de opbrengst van de aardaopelen voor vele kleine boeren een belangriik deel van hun inkomen uitmaakt. Dit is dan ook een van de redenen, waarom steun wordt verleend De minister kan de meening. aLs zouden de productie-kosten het totale bedrag van den marktprijs voor gedenatureerde aard- rocelen en den denaturatletoeslag over treffen, niet onderschrijven. In verband met het hierboven vermelde is de minister van mening, dat van een groot verlies op de teelt van consumptie- aardaopelen niet kan worden gesproken. Naar zijn meening bestaat dan ook geen aanleiding, maatregelen te nemen om den prijs dier aardaorelen op een hooger peil te brengen, zulks te minder, daar reeds een regeling ls getroffen, krachtens welke voor de goede consumptie-aardapDelen. welke aan bepaalde verelschten voldoen, een hoogere denaturatlevergoedlng kan worden toegekend dan voor de mindere soorten. De vraag, of de minister wil bevorderen, dat voor het toekennen van een export toeslag de overtollige voorraden tegen een loonenden prijs kunnen worden geruimd, wordt ontkennend beantwoord, aangezien de uitvoer van aardappelen ook zonder toeslag zeer bevredigend is en niet ver wacht kan worden, dat een toeslag den uitvoer zou stimuleeren en een wijziging van de prijzen hier te lande tot gevolg"zou hebben. Auto over den kop. De inzittende passagier kwam om het leven. Gistermiddag omstreeks vier uur ls op den rijksstraatweg te Oldebroek een auto, bestuurd door den 24-jarigen chauffeur G. Pikkert, over den kop geslagen. De inzit tende 28-Jarige heer J. Wamst uit Haren- dcrmolen kwam hierbij om het leven. Voor de verongelukte auto reed een hooiwagen On het moment, dat P dezen wagen passeerde, naderde en tegenligger. De auto's raakten elkaar nog juist. P. rem de krachtig, waardoor de auto over den kep sloeg. De bestuurder kwam er met lichte verwondingen af. De heer Wamst werd uit den wagen geslingerd en bleef zwaar gewond liggen. Hij overleed enkele oogenblikken na het ongeluk. De inzitten den van den tegenligger bekwamen geen letsel. De beide auto's werden deerlijk ge havend. KIND DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN Doodelijk ongeluk te Amsterdam. Gisteravond omstreeks half acht stak een vierjarig meisje, dat ln de Spaarn- dammerstraat te Amsterdam woonde, on voorzichtig deze straat over. Zij werd daar bij gegTepen door een petroleumtankauto. Een wiel van den zwaren wagen ging het kind over het hoofd, waardoor de dood on middellijk Intrad. Blijkens getuigenverkla ringen treft den chauffeur niet de gering ste schuld. BOERDERIJBRAND TE ELST. Het geheele gebouw in vlammen opgegaan Door onbekende oorzaak ls gisteravond om kwart over elf brand uitgebroken in de groote boerderij „Brienenshof" te Eist (Betuwe), gelegen aan den rijksweg Arn hemNijmegen. In een oogwenk stond het geheel met riet gedekte pand in lichter laaie. Dank zij de gunstige windrichting leverde 't vuur, dat tot ver in den omtrek was te zien, geen gevaar voor de belendende perceelen op. De boerderij, we'ke bewoond werd door den heer J W. B. Weis en die eigendom is van den heer A. Cats te Arnhem, ging geheel in de vlammen op. De brandweer uit Eist kon een groote in de nabijheid stonde schuur, behouden. Van den inboedel en de inventaris is nagenoeg niets gered gered. OP EEN ONREWAAKTFN OVERWEG GEGREPEN. Gistermiddag heeft een rangeerende lo comotief op een der onbewaakte overwe gen tusschen Doetlnchem en Zelhem een kippenkoopman aangereden. Het slachtof fer was terstond' dood. D? man liep naast ziin flets; waarop hij een korf met dertig kuikens vervoerde. Hij heeft blijkbaar niet opgelet, zoodat de ma chine hem green. De korf kwam onder de locomotief terecht en werd fijngemalen, zoodat slechts twee kuikens er het leven afbrachten. De Identiteit van den man is nog niet vastgesteld. Vermoedelijk ls hij afkomstig uit Drumpt. BUÏTENLANDSCH GEMENGD. EXPLOSIE IN EEN VLEESCHHAL In een vleeschhal te Moskou zijn door een lichtgasontploffinc een persoon ge dood en twee en dertig ernst'g gewond. reTtlen personen liepen lichte kwetsuren op. De oorzaak van de explosie is vermoe delijk een lek in de gasleiding. M. H. BINGER 70 JAAR. De heer M. H. Binger te Amsterdam die een vooraanstaande plaats ln de organisa ties der werkgevers in het drukkersbedrijf heeft bekleed, hoopt Zaterdag 1 Mei den 7G-jarigen leeftijd te bereiken. De heer Binger heeft onafscheidelijk zijn naam verbonden aan de Linotype, die hij in 1894 heeft Ingevoerd en die hij in de courantenwereld algemeen ingang heeft doen vinden, hetgeen van groote beteekenis voor de ontwikkeling der couranten is ge weest. Ook heeft het Binger-systeem bij de berekening van den kostprijs voor druk kerijen veel opgang gemaakt. Als directeur van de dagelljksche beurscourant en de paragon industrie en handelmaatschappij neemt hij zeer actief aan het commer- cieele leven deel. Voorts is de jubilaris nog bestuurder van de grafische school te Am sterdam en van het pensioenfonds voor 't drukkersbedrijf ln Nederland. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP. De bloemententoonstelling te Boskoop werd gisteren bezocht door den directeur- generaal van Landbouw, ir. A. Roebroek, die in gezelschap was van ir. R. P. Bont huis Verder hebben gisteren ook de Deen- sche en de Zwitsersche gezant een bezoek aan de tentoonstellingsterreinen gebracht. CONTINGENTEERINGEN. In zijn memorie van antwoord inzake een groot aantal contlngenteerings-ont- werpen erkent de minister, dat de contin- genteering van veekoeken een zekeren last legt op het veehouderijbedrijf, dat op zijn beurt weer noodlijdend ls, doch hij ziet geen mogelijkheid om dit bezwaar geheel te ellmineeren. DE BLOEI VAN DE VRUCHTBOOMEN. Het koude weer ten split, aldus meldt ons de K N.A.C. zullen zeer binnenkort de boomgaarden ln de Beemster ln bloei komen Naar verwacht mag worden zullen de hoornen hier tusschen 1 en 10 Mei ln vol len bloei staan Hoewel de Beemster in bloesemtool niet meer dat schitterend as pect van voorheen zal dragen, doordat steeds meer grond als bouwterrein wordt verkocht toch blüft een bezoek aan dezen zeer mooien polder alleszins de moeite waard Daar de bloesem hier later komt dan in de overiee boomeaardstreken heeft men hier het voordeel, dat de vruchtboo- men veelal zullen staan in een omlijsting van 1one eroen Een mooie route voert van Purmerend over den Purmerenderweg links af Volgerwee recht-af Middelwee linksaf Rijperweg rechtsaf Jisoerweg, rechtsaf Oosthulzerwee rechtdoor rijden tot de Oost- dyk en deze voleen tot Purmerend. Dit tochtje ls vanzelfsprekend voor uitbreiding vatbaar De berichten uit de Betuwe luiden min der gunstig. Zoodra de zon maar een dag of twee wil schiinen zullen ook hier de bongerds hun blcserrr uieri ln vo'le Drach' uttsm-eiden Zooals het zich thans laat aan zien zal er Zondag a.s. aan een bezoek aan de Betuwe nog weinig vreugde te beleven zijn. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per st. 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw drog. 401 (Ingez. Med.) VOOR VRIJDAG 30 APRIL. Hilversum I. 1875 M. Algemeen Pro. gramma, verzorgd door de KRO 8,00_ 9,15 en 10,00: Gram. muziek 11,30: Bij. belsche causerie - 12,00: Berichten - 12,15: De KRO-Melodisten, solist en gram. muziek 2,00: Orgelconcert - 3,00: Zang en piano In de pauze: Gramofoonmuzlek 3,3o; Gramofoonmuziek 3,45: KRO-Kamer- orkest 4,30: Gramofoonmuizek 5,00: KRO-orkest 5,455,55: Gram. muziek - 6,00: Land- en tulnbouwhalfuur 6,20: KRO-oirkest - 7,00: Berichten - 7,15: Cau serie n.a.v. den verjaardag van H.K.H Prinses Juliana 7,35: Musica catholica 8,00: Berichten A.N.P. 8,15: Carillon concert 8,35: De Koninklijke Militaire kapel 9,00: Het Koninklijk 's Hertogen- bosch' Mannenkoor 9,15: Vervolg Mill- taire kapel 9,40: Vervolg Mannenkoor 9,55: Gramofoonmuzlek 10,00: Zang en plano 10,15: De KRO-Melodisten en solist 10,30: Berichten A.N.P. 10,40 KRO- Melodisten (vervolg) 11,0012,00: Gra. mofoonmuziek. Hilversum II. 301 M. - 8,00: VARA; 10,00' VPRO; 10,20: VARA; 12.00: AVRO; 4,00: VARA; 7,30: VPRO; 9,00: VARA; 10,40: VPRO; 11,00: VARA 8,00: Gram. muziek 10,00: Morgenwijding 10,20: Gramo foonmuzlek 10,40: Declamatie 11,00: VARA-Groot-orkest (opn.) 12,00: Gram. muziek 12,30: Kovacs Lajos' orkest en de „Zaankanters" 2,00: Juliana van Stol berg op de Dillenburg, causerie 2,45: Orgelspel 3,00: AVRO-Dansorkest. In de pauze: Sportreportoge 4,00: Orgelspel - 4,30: De Ramblers 5,00: Kinderuurtje 5,30: Vervolg dansmuziek 6,05: Gram. muziek 6,30: Polltek radiojournaal 6,50: Viool en plano 7,00: Hoofdmomen ten uit de geschiedenis der Nederlandsche Arbeidersbeweging, causerie 7,20: Ver volg concert 7,30: Berichten V.G.P. - 7,35: Wie herkent Christus, causerie - 8,00: Aan den avond van 30 April, causerie 8,10: Vrouwenkoor „Vox Jubilans" - 8,30: Reportage 9,00: De Flierefluiters, soliste, het Zuider Vrouwenkoor „Mlgnon" en gramofoonmuziek 9,30: VARA-orkest 10,30: Berichten A.N.P. 10,40: Avond- wijding 11,00: Jazz-muziek (gram. pl.) 11,3012,00: Gramofoonmuziek. Droitwich. 1500 M. 10,05—10,20: Cau serie over Babyverzorging 10,4010,50: Pianovoordracht 11,10: Orgelconcert 11,50: BJB.C.-Dansorkest 12,35—1,20: Birminghamsch Philharm. strijkorkest en soliste 2,40: Gramofoonmuziek 3,20: Gevarieerd programma 3,50: Spartrepor tage 4,10: Gramofoonmuziek 4,35: John Reynders en zijn orkest 5,20: Be richten 5,45: B.B.C.-harmoftle-orkest en solist 6,30: Voor tuinllefhebbers 6,50: Viool en cembalo - 7,20: Reveu-programma 8,20: Berichten 8,40: The responsibi lities of Empire, causerie 8,55: B.B.C.- orkest en solisten 10,30: Herman Da- rewskl en zijn Band 10,50—11,20: Dans muziek (gram. pl.). Radio Paris. 1648 M. 6,10 en 7,20: Gra mofoonmuziek 11,35: Colonne-orkest en zang 3,20: Gentil-kwartet - 4,50: Plano- voordracht - 5,05: Zang - 5.50: Verv. plano- voordracht 6.05: Vervolg zang 6,20: Gramofoonmuziek 7.05: Celloconcert 7,35: Zang 7,50: Cello en piano 8,20: Gevarieerd programma - 9,50: Gramofoon muziek 10,2012,20: Parijsch Philhar- monisch Orkest. Keulen. 456 M. 5,50: Militair concert 6,30: Gramofoonmuziek 7,50: Kwin tet en balalaika-kwartet 8,50: Gramo foonmuziek 11,20: Westduitsch Kamer orkest 1,35: Gevarieerd concert 3,20: F Kauffmann's orkest 5,20: Dresdensch Philharmonisch orkest en solist 7,30: Voor soldaten (militair concert en oproep voor oud-strijders) 9,50: Pianovoor dracht en declamatie 10,3011,20: Om roep-Amusementsorkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 11,20: Gramofoonmuziek 11,50: Kleinorkest 12,30: Salonorkest 12,501,20: Gramo- foonmuziek 4,20: Fud Candrlx' dans- orkest 5,05: Sonate-concert 5,35: Gra mofoonmuziek 5,50: Zang 6,20: Gra mofoonmuziek 7,20: Salonorkest 7,50: Radiotooneel 8,50: Omroepdansorkest 9,30: Dito 10,00—10,20: Gramofoon muziek 484 M.: 11,20: Gramofoonmuziek 11.50: Salonorkest 12,30: Klein-orkest 12,50: Zang 1.00—1.20: Gramofoon muziek 4,20: Accordeonmuziek 4.50: Piano-voordracht (gram. pl.) 5,35 en 6,10: Gram. muziek 6.35: Zang 7,20: Symphonré-orkest en soliste 9,30—10,20: Gramoofonmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7,30: Or gelspel (gram. pl.) 7,50: Het Omroep orkest, Mannenkoor en solist 9,20: Be richten 9,50—11,20: Omroep-Amuse- mentsorkest. Om 10,05: Weerbericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF ÉN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. 4 Voor Vrijdag 30 April. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV enz 3e programma: 8.00: Keulen 9 20: Gram muz. G.R.D 10.20: Keulen 1105: Parijs Radio 12 20: Brussel VI. 14)'40: Droitwich 15 20: Keulen 16.20: Brus sel Fr 17.20: Keulen plm. 18 50: Londen Reg 20.20: Droitwich 20.40: Brussel Fr. 21 20: Brussel VI. 2130: Brussel Fr 21.40: Weenen of diversen plm. 22 25: Parijs Radio 4e programma: 8.00: Brussel VI 820: diversen 9.35: Londen Ree. - 11-jjJJ; Droitwich 12,35: Londen Re» 1820; Droitwich 17 20: diversen l7"- Droitwich 20 20: Gram muz. G.EO. olm. 21.50: Londen Reg. 22 50: DroltwK®- Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10