[EID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 28 April 1937 UILTJE Gouden Echtvereeniging te Voorhout Uit de Rijnstreek THIJS IJS EW DE BOOZE DOOI Van het echtpaar P. v. d. Berg-van Duin SPORT RIJNSBURG. COMMISSIE TOEZICHT OP HET ONDERWIJS. Laatste vergadering. De commissie van toezicht op het lager onderwijs, welke bij gemeenteraadsbesluit ls opgeheven, kwam in slotvergadering bijeen. De voorz., de heer M. Pieper, rele veerde de installatie der commissie op 29 September 1921, deelde mede. dat alleen de heeren C. H. A. Collee en J. H. v. Star- kenburg van dien datum af onafgebroken zitting hebben gehad, de eerste tevens als secretaris en gaf in het kort aan. welke werkzaamheden zijn verricht. De burge meester voerde daarna 't woord en bracht dank aan de leden der commissie voor alles, wat zij in het belang van het on derwijs hebben gedaan. De melkprijs ls ln deze gemeente met 1 cent per liter verlaagd. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" heeft f. 119.17 opgebracht. VOORHOUT. Door de plaatselijke melkslljters al hier is de melkprijs met 1 cent per liter verlaagd en nu gebracht van 10 op 9 cent per liter. VEUR-LEIDSCHENDAM. Bijeenkomst Chr. Hist. Kiesvereeniging. Voor de Chr.-Hist. Kiesvereeniging sprak de heer Cnossen van Woerden over „Chrls- telijk-Historisch juist nil". Vrijheid is zon der een krachtig gezag niet denkbaar aldus spr. Met dit laatste van Goddelijke oor- sprohg is het meestal wonderlijk gesteld. De tijden en omstandigheden hebben zich ge wijzigd; kunnen we nu nog met ons Chr. Hist, beginsel voor den dag komen? Moet er niet iets nieuws komen? Voor spr. staat vast van neen. Onze vrijheid wordt belaagd, het lijkt er op, dat sommigen blind zijn voor de gevaren daarvan. De nationale eenheid, welke tot uiting is gekomen vooral bij het huwelijk van Prinses Juliana, is anders dan een gelijk geschakelde eenheid ons van boven opgelegd. Oranje heeft den grondslag gelegd van onze vrijheid. Wij wenschen ge zag naar Godswoord. Nooit zijn de Chr. Hist, afgeweken van hun richtlijnen, nooit afgeweken van gezag en vrijheid. Onze vrij heid wordt het meest belaagd door commu nisme en fascisme. De N.S.B. richt zich voornamelijk tot het platteland, gebruik makende van de door de regeering getrof fen crisis-maatregelen. Doch spr. ls niet bang voor de plattelandsbevolking; deze ls teveel gehecht aan geloof en vrijheid. Communisme en fascisme zijn afkomstig van het liberalisme, allen zijn gebouwd op de volkssouvereiniteit evenals Vrijzinnig Democratie en Soc. Democratie. Daarom Christ. Hist, juist nu. Spr. besloot met een opwekking voor de Chr. Hist, lijst. De bijeenkomst werd afgewisseld door declamatie van de Christ. Hist. Jongeren groep uit Voorschoten onder leiding van den heer Fortgens. Aan de Coöp. Groenteveiling werden gisteren de eerst tomaten aangevoerd. WASSENAAR. Vergadering van het Nut. In de Nutsspaarbank hield 't Dep. Was senaar een ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer H. J. Ph. Kramer Besloten werd ln de plaats van de twee af tredende leden van het hoofdbestuur, die niet herkiesbaar zijn, te verkiezen de beide eersten van de voordracht. Tot afgevaar digde naar de 151e alg. vergadering te Amsterdam werd gekozen de heer Kramer terwijl deze eveneens tot afgevaardigde werd benoemd naar de Districtsvergade ring te Den Haag. Voorts deelde de voorzitter mede dat de bibliotheek het afgeloopen Jaar een groote uitbreiding van boeken heeft ondergaan. Door aankoop en schenking werd de boe- kenrij met 700 deelen uitgebreid, zoodat deze nu bedraagt 2750 stuks. Verder dankte hij de heeren Pantekoek, Simons en de Visser voor de groote toewijding aan deze bibUotheek wederom in het afgeloopen jaar besteed. Na rondvraag volgde sluiting. Vereeniging van Oud-Leerlingen der Tuinbouwcursus. In „Het Wapen van Leiden" hield de afd. Wassenaar haar maandelijksche leden vergadering onder voorzitterschap van den heer H. Schipper. De notulen van den secretaris werden onveranderd vastgesteld. Nadat diverse in gekomen stukken voor kennisgeving waren aangenomen werden twee candidaat-leden voorgedragen. Door de heeren P. Kelderman en Schip- Per waren diverse collecties violen en pri mula's medegebracht, die ln het kort wer den besproken. Tot leden der jury om het in,gezondene te keuren werden aangewezen de heeren P. Kelderman, Ter Burg en Ket. Na de pauze werd van deze keuring ver slag uitgebracht, Bekroond werden Amr- ianchleroblongifolia syn. Canadesia 7 p.; Berberis Darwinii 10 p.; Ulicu europaea 9 p.; Prunus communis roesa plena 7 p., inzen der H. Schipper; Tropaellum Golden Glean PJ Kropslag Mei-koningin 9 p.; Bloem- 19 p.; Wortelen 8 p.; Stamsnijboonen i° P-l Stamprlncessenboonen 10 p.; Radijs 7 P.; Raapstelen 8 p.; Postelein 10 p.; Aard ig'®1 eensteling 10 p., Inzender G. Ver- De heer G. Verllnd beantwoordde de ln de vorige vergadering gestelde vraag: „Kan men in een betrekkelijk kleine tuin met succes vruchtboomen planten?" Het antwoord is in het kort saamgevat bevestigend, mite men met aHe tekortko- mmgen van den betreffenden tuin en alle TV6re factoren voldoende rekening houdt. De voorzitter deed mededeelingen omtrent te Wassenaar te houden Bondsdag. De oorbereidingen beginnen reeds een meer w j vorm te krijgen. a de rondvraag volgde sluiting. ZEVENHOVEN. a Onder de varkens van B. aan den urei doet zich een geval van pest voor. 'AT Is de overwinnaarI UILTJE. De strenge keuring van een leger Nederlandsche Rc okers heeft hij roemrijk doorstaan Nu rookt hem ieder, die hooge eischen stelt, want UILTJE wint door prijs en kwaliteit! PENAAL 6 ct. n Heerlijke sigaar! 835 (Ingez. Med.) ALPHEN. TENTOONSTELLING VAKCURSUS VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Resultaten van den cursus zeer bevredigend Zooals reeds kort door ons gemeld, zullen de verschillende door de jeugdige werkloo- zen van den gemeentelijken vakcursus ver vaardigde werkstukken morgenavond in het gebouw aan de Wilhelminastraat, ten overstaan van den deurwaarder S. Geerts- ma, publiek worden verkocht. Gisteren en vandaag zijn de werkstukken in het ge bouw tentoongesteld. Evenals het voorgaand jaar, werd 't aan tal cursisten voor den vakcursus in April door seizoen werkzaamheden minder, waar om de afdeellng voor timmerlieden voor- looplg gesloten moest worden. Op het oogenblik wordt de cursus nog voortgezet voor de afd. metaalbewerkers en schilders. Dit jaar liep het aantal bezoekers van den cursus sneller terug dan voorgaand jaar. aangezien door de beginnende opleving vooral in de metaalindustrie vele jeugdige werkkrachten plaatsing konden vinden. Vanaf de oprichting van den cursus werd deze bezocht door 240 cursisten. Hiervan werden er 170 in de bedrijven geplaatst, alleen sinds Japuarl jil. reeds,42. Door de lage loonen en het te wérksteiieii van jeugdige personen was voor de oude ren dikwijls moeilijk plaats te krijgen. Grooten steun ondervond de commissie van de fa. Samson. Van de op den cursus vervaardigde voor werpen was een deel bestemd voor het boschpark, terwijl enkele werkstukken door de cursisten zelf werden meegenomen. De opbrengst van de verkooping is bestemd om een gedeelte van de subsidie van rijk en gemeente terug te betalen. Verg. der C. H. Kiesvereeniging. Door de Chr. Hist. Kiesver. „Groen van Prlnsterer" werd in het IJsclubgebouw een openbare vergadering gehouden, waarbij als sprekers optraden mej. Mary Lang- man uit Lelden over het onderwerp: Vrou wenkiesrecht en ds. A. W. M. Odé, N. H. predikant te Koudekerk over: „Wat willen wij, Chr.-Historischen?" Na opening door den voorzitter der kiesver. den heer J. Tuinman, wees mej. Langman op het ont staan van het algemeen kiesrecht, de taak die de vrouw te vervullen heeft, zonder dat zij dit soms wil, de stemdwang, hoe het te verdedigen is dat de vrouw zich ook op politiek terrein beweegt, daar ons land toch ook door een vrouw de Ko ningin wordt geregeerd. Daarom noem de spreekster den stemplicht van groot ge wicht, doch het ls dikwerf verkeerd, dat de vrouwen stemmen zonder eenig inzicht op het regeeringsbeleid. Bovendien is het stemmen van de vrouw niet alleen van ge wicht doch ook het stellen der candldaten. Den vrouwen is een bijzondere post toe vertrouwd; vandaar het belang, dat zij beter moeten zijn voorgelicht. Men moet het niet alleen van anderen verwachten, doch in de eerste plaats moet de vrouw ook zelf de handen uitsteken en niet een blanco stembiljet uitbrengen, wat een voorsprong aan anderen geeft. Spreekster wekte op, in vertrouwen op de Chr. Hist, beginselen, bij de as. verkiezing te stem men op lijst 4 no. 1. Ds. Odé wees er op, dat er tusschen wen schen en willen een belangrijk verschil bestaat. Wenschen doen dikwerf zij, die geen verantwoordelijkheid hebben. De Chr. Hist, willen het gezag op grond van Gods Woord in de eerste plaats eerbiedigen en beoogen 'n chr. regeering. Ook in de poli tiek moet Gods Woord het richtsnoer zijn. De C. H. wijst af de gedachte van volks souvereiniteit, zoomede de Staatssouverei- niteit', doch staat voor de Godssouvereinl- teit. Zij wil het parlementaire stelsel hand haven. al zijn er fouten gemaakt en is door velen, o.a. de N.S.B. hier veel critiek op uitgeoefend. Het tegenwoordige kabinet heeft ln de laatste 4 jaren toch blijk ge geven van veel activiteit. De controle, zoo als die bestaat door dit stelsel op het re geeringsbeleid, is van groot belang. Ook voor de regeerders, die toch immers zon dige menschen zijn, heeft men te bidden en moet men eeren. Het regeeringsbeleid in één hand te leggen, dus m.a.w. de dic tatuur, heeft groote schaduwzijden. Het afhankelijk zijn van één, die toch ook niet onfeilbaar kan zijn. is onverantwoordelijk en ongewenscht en wat zou er dan van de vrijheden van ons volk terecht komen? Het buitenland heeft' ons te dien aanzien veel geleerd. Daarentegen bevordert het pari. stelsel een gezonde samenwerking tusschen regeering en het volk. Tenslotte besprak spr. uitvoerig de Chr Hist, begin selen en het verkiezingsmanifest om met een krachtige opwekking tot het uitbren gen van ieders stem op No. 1 van lijst 4 ,",Jhr. de Geer. geven wij de eer", te ein digen. Nadat de voorzitter beiden sprekers dank had gebracht voor de zeer duidelijke en leerzame uitzettingen, eindigde ds. Odé met dankgebed. TcraardebesteUing van A. J. v. Greuningen Op de alg. begraafplaats aan de School straat werd teraarde besteld dc nog be trekkelijk jeugdige A. J. v. Greuningen, die in de kracht van zijn leven Zaterdagmid dag door een verkeersongeval in de Julia- nastraat vrijwel onmiddellijk overleed. De overledene werd grafwaarts gedragen door zijn vrienden, gevolgd door zijn ouders, broers, familie en tal van leden van het Leger des Heiis alhier. Nadat de kist in het graf was neergelaten, trad als spreker naar voren een Officier van het Leger des Heiis, die wees op he,t zoo plotseling ver scheiden en de smart der ouders en familie en tevens woorden van troost en verma ning sprak naar aanleiding van een schriftgedeelte uit Romeinen 8. Nadat een drietal liederen gezongen was, eindigde spr. met dankgebed. De belangstelling op het kerkhof "was zeer groot. Uit het jaarverslag van d? Ger. Kerk blijkt,-dat het ledental over 1936 is toege nomen. Het aantal'Öelijden'de en doople den bedraagt 1999. Het financieel verslag kon met een batig saldo worden gesloten. Voor verschillende diensten 'werd uit een nalatenschap f. 3000.ontvangen. Door de Ras- 'en Konijnenfokkersver. Ons Belang" zal alhier op 6 Mei a.s. in hotel „Centraal" een Jong Dierendag wor- I den gehouden. Verwacht worden ruim 200 inzendingen, zoodat er voor de liefhebbers j weer hee! wat te zien zal zijn. BOSKOOP. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdag a.s., des nam. te 7 uur ten gemeentehuize bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 8 April 1937. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel inzake het erfpachtsterrein nabij het spoorwegstation in verband met de stichting van het tentoonstellingsge bouw. 6. Voorstel tot vaststelling van enkele pensioensgrondslagen. 7. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1937 8. Voorstel tot goedkeuring van een wij ziging der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1937. 23. Plots hield de sneeuwval op, en. Pets!" daar viel een regendrop.en nog een, nog een, nog veel meer; even later stroomde 'tneer! „Ik ga", zei Hagewit, „mijn grot nu maar weer binnen „Neen, wacht", sprak Thijs, „het spel gaat nu beginnen!" En Ja daar viel iets naar beneden, uit de lucht allen schrokken, zeer geducht, en vielen om van schrik; want in een plas van regen en van slik stond nu de Dooi, heel boos en kwaad, met een gemeenen glimlach op 't gelaat. „Ha!" riep hij, nadat hij nog vele ana're kreten had geslaakt: „daar zit degeen, die mij heeft losgemaakt. Nu ben 'k niet meer te remmen Jullie zult wel moeten zwemmen Morgen hoopt het echtpaar Pieter van den Berg en Wilhelmina van den Berg-Van Duin, wonende Prinsenweg No. 8 te Voorhout, den dag te herdenken, dat het vóór 59 jaren in ondertrouw ls gegaan. Beide oudjes mogen zich nog in een goede ge zondheid verheugen, terwijl de a.s. bruidegom nog steeds zijn werkzaamheden ver richt bij de fa. P. v. Reisen alhier De a s. bruid heeft den gezegenden leeftijd mogen bereiken van 74 Jaren, terwijl de a.s. bruidegom 77 jaar is. In de afgeloopen 50 jaren is hun echtvereeniging gezegend met een kindertal van 11, waarvan nog 5 in leven zijn. Daarenboven zijn zij in het bezit van 22 kleinkinderen en 1 achter kleinkind. Het zal hun, evenals hun kinderen, aan belangstelling zeker niet ontbreken! De verjaardag van Prinses Juliana. A.s. Vrijdag, den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, zullen jonge dames oran- jespeldjes ten verkoop aanbieden, waarvan de opbrengst bestemd is voor Boskoop's Oranjecomité. Onder auspiciën van dit co mité zal op dien dag in de avonduren een muzikale rondgang door de gemeente wor den gemaakt. Ged. Staten dezer provincie hebben ue gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1937 goedgekeurd. HAZERSWOUDE. Aanbesteding. Het maken van een sluis voor den polder Rietveld is gegund aan gebrs. Smits te Zoe- termeer, voor f9495, zijnde de laagste in schrijvers. De sluis, die is gelegen nabij den Riet- veldschen molen alhier, zal voor de scheep vaart van 10 Mei af tot half September 1937 afgesloten zijn. Naar wij vernemen, zal de door de gemeente aangekochte nieuwe motorbrand spuit type Chevrolet", geleverd door de fa. v. d. Berge te Heiligerlee. a.s. Zaterdag wor_ den geprobeerd en wel op het Dorp om 10 uur. Daarna zal men naar den Rijndijk vertrekken om ook daar een proef te leveren. Het zal zeer interessant zijn deze proef bij te wonen. KOUDEKERK. Wegens ziekte van den heer G. de Wolf, directeur der Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" werd tot tijdelijk directeur benoemd de heer H. Zirkzee te Leiden. NIEUWKOOP. Raadsagenda. De raad is spoedeischend bijeengeroepen voor hedenavond te 7 uur ter behandeling van een voorstel tot het converteeren van een geldleening tot een bedrag van f. 74.900 Deze werd op 1 Sept. 1931 aangegaan bi] de N.V. Levensverzekerings-Maatschappij „De Nederlanden" van 1845 te 's-Graven- hage, toen groot, f. 108.000.tegen een rente van 4 1/4%.' Men heeft thans een aanbieding van de Hollandsche Sociteit van Levensverzekeringen te Amsterdam tegen een rente van 3 3/4%. Voorts komt nog op de agenda voor de benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wegen.1; be danken van den heer 1 J Koolc. Aanbe volen worden No. 1. Adr. Blijleven Wzn., No. 2, G. H. Bosnia. NIEUWVEEN. A.s. Donderdag zal alhier de Emmabloem. collecte gehouden worden. Deze wordt har telijk aanbevolen. Tot koster bij de R.K. Kerk alhier, is benoemd de heer J. Wetter. Met deze be noeming blijft het kosterschap in deze familie, daar zijn vader, wijlen de heer J. Wetter meer dan 16 jaar de R.K. Kerk als zoodanig gediend heeft. NOORDEN. Tusschen de zaagmachine. Toen de 18-jarige P. O. werkzaamheden verrichtte, had hij het ongeluk met zijn hand tusschen de zaagmachine te geraken. Van O. moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. TER AAR. Feestavond Ver. E. H. B. O. Uit propagandistische overwegingen or ganiseerde de afd. Ter-Aar van de Ver. E.H.BO. een feestavond in het gymna stieklokaal van de Chr. Nat. School aan den Aardam, waarvoor groote belangstel ling bleek te bestaan. O.m. waren aanwe zig de burgemeester, de doktoren Quartel en Byl en de heer A. Meyerink, hoofd-con- sul der Ned. Ver. tot Redding van Drenke lingen. Voorts waren de afdeelingen Lei- muiden. Zevenhoven en Bodegraven ver tegenwoordigd. Burgem. Hogenboom opende in zijn kwa liteit van eere-voorz. der Vereen, met een welkomstwoord; hij stelde het nuttige werk der E.H.B.O. in het licht. De voorz. dé heer S. Valk sprak een kort propagandawoord, waarna de heer Meye rink een lezing met lichtbeelden hield over het redden van drenkelingen in auto's. Deze interessante lezing bevatte veel leerzame voorbeelden, hoe men wél en niet te werk moet gaan. Nimmer mag de kap van de auto vernield of de ruiten in geslagen worden, want hierdoor ontsnapt de in elkaar geperste lucht, waarop de wa gen drijft en waarvan het slachtoffer ge- ruimen tijd kan leven. Dit slachtoffer of eventueele redders moeten wachten al thans wanneer de auto in diep water ligt tot de z.g.n. evenwichtstoestand is inge treden en de deur dus gemakkelijk ge opend kan worden. Duidelijk werd dit alles door lichtbeelden geïllustreerd. Na een koffiepauze, waarin op een origineele wijze ruim f. 33 voor de kasten van den avond werd bijeengezameld, in ruil waarvoor de redders van de kas wat speelgoed ontvingen, voerden eenige dames een tweetal samenspraken op, die de aan wezigen niet weinig amuseerden. Hierna volgde opvoering van een aantal practische oefeningen door de cursisten, toegelicht door dr. Quartel. Met betrekking tot de oprichting van een reddingsbrigade, deelde dr. Q. mede, dat de theoretische opleiding volgende week Dinsdag begint, waarbij de practische oefeningen i zwemmend redden) einde Mei zullen aanvangen. Voorts, dat voor 30 da mes en 19 heeren het diploma, na gehou den examen, met twee jaar is verlengd. Hierop werd door de cursisten, bij mon de van den heer J. de Bruin, aan dr. Q. een wachtkamertafeltje met plant aange boden als blijk van erkentelijkheid voor diens vele bemoeiingen voor de E.H.B.O. Hierna sluiting der bijeenkomst. DUIVENSPORT. „DE BONTE DUIF". Wedvlucht van St. Kathelijne Wavre (België), gemiddelde afstand 122 K.M. hemelsbreedte. Deze vlucht gold voor het kampioen schap. Er waren 154 duiven ingeschreven. Door het slechte weer konden de duiven eerst om 9 uur 15 min. met N.W. wind in vrijheid worden gesteld. Gebr. v. d. Oord, die verleden jaar het kampioenschap kor ten afstand wisten te veroveren, plaatsen zich wederom als eersten. De uitslag is als volgt: Gebr. v. d. Oord, le, 3e. 11e, 19e, 20e, 25e, 27e en 38; J. P. van Hooidonk 2e, 37e en 39e; A. v. d. Made 4e, 7e, 9e. 12e, 15e en 28e; R. P. de Graaf 5e. 32e, en 40e; J. S. A. Bailey 6e, 13e. 17e, 18e, 26e en 34e; P. van Zijp 8e, 10e, 16e, 22e en 24e, H. J. van der Steen 21e en 33e; J. J. Vliegenthart 23e en 30e: A. P. de Kroon 29e; W. Siera 31e: W. v. d. Steen 35e en 36e. De eerste vogel werd geconstateerd om 11 uur 41 min. 16 sec. en bereikte een ge middelde van 844 m. per min. De laatste voor de punten in aanmerking komende duif werd geconstateerd om 12 uur 32 min. 48 sec. Deze vlucht gold tevens als eerste voor den Smittenaar-beker. beschikbaar gesteld voor de stations St. Kathelijne Wavre t/m. Bordeaux. LEIDSCHE POSTDUIVENVEREENIGING „DE VRIENDENCLUB". Deelgenomen werd aan een wedvlucht vanaf St. Kathalyne Waver België, afstand hemelsbreedte ongeveer 121 K.M. De dui ven werden om 9 uur met W.N.W. wind in vrijheid gesteld. In concours waren 226 duiven, wat een puntengetal aangeeft voor de leden van 37 en voor de donateurs van 19 in het seizoen 1937, aangezien er ook voor de donateurs serieprijzen zijn. Door de koude luchtstroomingen was het weer allesbehalve goed om het oriënteer- vermogen bij de duiven op te wekken. De beste uitslag maakt Joh. Vogelenzang met No. 1, 3, 4, 11 en 26 te klokken. W. ie Mair zat hem vlak op de hielen met 742.64 me ter en klokte 2. 17 en 18. Ch. v. d. Pluym 5, 19. 22, 24 en 34. A. P v. d.Voort 6. 25 en 37 _F. Hofman 7 en 30. C. Vlaardinger- broek 8, 33 en 35. A. v. Polanen 9, 23 en 32. G. A. L. v. d. Reijden 10 en 36. L. v. d. Nieuwendijk 12, 16 en. 20. i. Gijsman 13 en 14. Joh Neuteboom 15. J Philippo 21, 28 en 29 en G. F. v. Dorp 27 en 31. De laatste prijswinner der leden werd geklokt om 12 uur 16 minuten en 40 se conden en maakte 'n snelheid van 617.04 meter per minuut. De uitslag van de do nateurs is als volgt: A. Piket 1 en 11. J. v. d. Bui-£ 2. P. v. d. Berg 3, 4 en 16. J. Jansen 5. F. Delsasso 6 en 17. G. P. v. d. Rotte 7 en 8. W. Abrahams 9 en 15. A. v. Rijsbergen 11 en 16. H. L. Duyn 12, 13 en 18 K. Brandt 19. De le duif werd gecon stateerd om 11.47.45 uur en maakte een snelheid van 714.21 meter per minuut, de laatste prijswinnaar maakte 524.82 meter. As. Vrijdag inkorven voor Vilvoorden, waar alle groepen tezamen komen. Het is een prachtige losplaats in België. De af stand is dan 138 K.M. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7