LEIDSCH DAGBLAD - Tweede B!ad Woensdag 28 April 1937 BABY'S HUIDJE WlfiWAl HUID'EN JlWI IjlMM&KiNDEQ RECHTZAKEN Uit de Omstreken LUCHTVAART AGENDA BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN KIN/T EN UITEREN. Wrijf Uw hoofdpijn weg mee DAMPO De zaak-Onnes. (Vervolg van gisteren). Na de pauze zet het Hof het getuigen verhoor voort. Koning komt voor het getuigenhekje. Hij vertelt, dat hij voor de inbraak wel eens serieuse zaken met Onnes heeft gedaan; de toen gevoerde onderhandelingen met de Hollandsche Gronderedietbank leidden tot niets. President: „Hebt u nooit serieus onder handeld over verkoop of beleening van schilderijen met Onnes?" „Nooit," zegt getuige Koning met klem. „In Februari, toen de plannen voor de in braak werden gemaakt, sprak ik met Onnes af, dat we zouden correspondeeren over de Nicolaas Maes en de twee van der Veldes. Maar twee van de drie schilderijen waren toen voor mij al twee maanden van de baan." President: „Dus camouflage." Getuige: „Juist, en ik heb nooit iets an ders beweerd," President: „En die brief aan Groeneveld dan, waarin u schrijft, dat de prijzen te hoog waren, ofschoon het werk prima was. U verzoekt in dat epistel de vaststelling van een Iageren prijs." Koning: „Dat briefje schreef ik op ver zoek van Groeneveld." President: „De Groeneveld's ontkennen dat." Koning: „Dat moeten zij weten." Direct na de inbraak op 2 Maart, zegt de president, las u het gebeurde op het kasteel in de courant. Juist antwoordt Koning ik wist nog van niets Ik las 't verhaal in de courant. Ik wist alleen, dat de Inbraak vóór 1 Maart moest worden uitgevoerd. President: „Niet erg beleefd van Wit- braad om u niet direct te vertellen dat de order was uitgevoerd. Hij had toch van u opdracht gekregen om in te breken Koning ihaastig): „Pardon.... om te verhuizen. Zoo noem ik het liever." De president leest dan een brief van Koning van 11 Maart voor. Ook die brief gaat over de drie schilderijen en eindigt: „Ik zal dankbaar zijn voor een spoedig besluit." Koning:: ,,'t Ging om den laatsten zin. De jongens werden lastig en wilden geld zien." President: „De laatste zin luidt: „Met de meeste hoogachting en vele groeten." Die zin zult u zeker wel niet bedoelen." Koning repeteert dan nog eens het ver haal, dat hij reeds vele malen deed: „Ik moest geld hebben, want die kerels dreigden me dag en nacht en Onnes zat op fluweel..." Op 9 Mei, dus geruimen tijd later, volgt weer een dringend verzoek om een „defini tief besluit". In dien brief vraagt Koning, waar hij Onnes te Amsterdam kan ont moeten. President: „Onnes zegt, dat van zijn kant van camouflage geen sprake was... Get. Koning: „Ieder die de brieven met aandacht leest, weet waar hij aan toe is. Als 'k ooit nog eens een gecamoufleerde briefwisseling moet opzetten, zal ik 't be ter doen." Zeer uitvoerig bespreekt de president de verschillende telefoontjes tusschen Onnes en Koning omstreeks de inbraak, alsmede de dreigbrieven, door Witbraad aan Onnes gestuurd, die in hoofdzaak door Koning zijn opgesteld. In groote trekken behandelt het Hof dan met verdachte het gebeurde in den nacht van de inbraak. Mr. Jolles brengt enkele belastende punten naar voren, doch onver zwakt handhaaft Onnes zijn verdediging: Van inbrekers wist ik niets President: „Nadat u de verzekeringssom had geïncasseerd, bleef u nog steeds cor respondeeren met den man. die u chan teerde, zooals u zegt. U schreef o.a.: „Ik zou het zeer op prijs stellen u te spreken," en „met de meeste hoogachting"Zoo schrijft men toch niet aan een chanteur." Koning wil dan eenige mededeelingen over de betaling van een wissel doen. Op verzoek van de verdedigers van Onnes wor den de deuren gesloten, omdat dat de voor waarde is, die Koning stelde. Na tien minuten is Koning gereed met zijn verhaal en worden de deuren heropend. Nadat Koning nog eenige vragen zijn ge steld, schorst de president de behandeling tot morgenochtend. - waar iedere Moeder „angstig" voor is, om dat het zoo gauw rood en ontstoken wordt, hljjft blank, zacht en gaaf door regelmatige behandeling met Zwitsal-Poeder, de „vocht- keerendeHuid- en Kinderpoeder met de eigenschappen van Zwitsal - de zalf met onbegrijpelijke geneeskracht. - Tegen trans piratie, blaren, verbrande en ontstoken huid is Zwitsal-Poeder ook voor ouderen geschikt, zoodat U verstandig doet steeds een bus bij de hand te houden. 8 GROOTE BUS AO c. POEDER 350 (Jngez Med.i LUCHTPOSTVERBINDING ROND DE WERELD VOLTOOID. De Chinaclipper. welke verleden week uit San Francisco is vertrokken om de luchtpostverbinding tusschen New-York en Hongkong in te wijden, is gisteren te Hong kong gedaald. Door dezen nieuwen dienst, welke de Pan American Airways verbindt met de Impe- lial Airways, is de luchtpostverbinding rond de wereld voltooid. DE POSTVLUCHTEN. Vanochtend om 5.55 uur is de „Djalak" mei twee passagiers voor Karachi en een voor Lydda. van Schiphol naar Indië ver trokken. Voor de tusschen-trajecten hebben zes passagiers plaats besproken, resp. een Halle Leipzig-Alexandrië, een Lydda-Bag- dad. twee Calcutta-Bangkok, een Calcutta- Penang en een Medan-Singapore. Het toestel vervoert 180 K.G. vracht. 306 K.G. briefpost en 20 K.G. pakketpost. De „Edelvalk" is hedenochtend van het vliegveld Tjililitan vertrokken met mede neming van 241 K.G. post, 21 K.G. pak ketpost. 50 K.G. goederen. Twee passagiers maken den tocht van Batavia tot Amster dam mede, elf passagiers zijn geboekt voor t.usschentrajecten, terwijl er 11 wegens plaatsgebrek geweigerd moesten worden. BENTHUIZEN. De vingers verbrijzeld. Bij de grondwerkzaamheden voor den bouw van een pompgebouw in den Noord- polder had de werkman W. M. S„ het onge luk met zijn hand tusschen 2 klpkaxren be kneld te raken, waardoor een der vingers van de linkerhand gedeeltelijk werd ver brijzeld en een andere vinger vrij ernstig werd gewond. Dr. Steur te Zoetermeer ver leende de eerste hulp. De bouw van een bouwmanswoning met bijkomende werken aan den nieuwen weg Benthuizen—Blelswijk voor rekening van het bestuur der werkinrichting voor hulpbehoevende blinden, gevestigd te Rot terdam, is opgedragen aan Gebr. Schellin gerhout, als zijnde de laagste inschrijvers. DE PLAN VAN DEN ARBEID-VLAG. Drager tot een gulden boete veroordeeld. Op 1 Mei van het vorige jaar maakte de politie te Amsterdam proces-verbaal op tegen den drager van een Plan-van-den- arbeid-vlag, daar deze h. i. een opzichtig teeken was, uitdrukking gevende aan een bepaald staatkundig streven. De kantonrechter wees in deze princi- pieele zaak een vrijsprekend vonnis. In hooger beroep echter vorderde de officier van justitie een geldboete van een gulden. De rechtbank heeft thans vonnis gewezen en den drager van de vlag veroordeeld tot een gulden boete, daar zij het uniform- verbod, waaronder deze zaak valt. overtre den achtte. BELEEDIGING VAN MINISTER COLIJN. De leider van Zwart Front veroordeeld. Gisteren heeft de rechtbank te Utrecht den leider der fascistische organisatie Zwart Front, den 31-jarlgen A. J. M. uit Oisterwijk, veroordeeld tot duizend gulden boete subs, drie maanden hechtenis wegens beleediging van minister Colijn in een openbare vergadering te Utrecht, waar hij het regeeringsbeleid becritiseerde. De eisch had geluid drie maanden gevangenisstraf. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Hoogere prijzen voor alle soorten. De prijzen op de slachtvee-afdeelingen stonden begin dezer week alweer op een wat hooger niveau. De aanvoeren waren oVer de geheele linie eenigszins minder en alles kon dan ook schoon worden ver kocht. We noteerden TO tot 80 ct. per K.G. geslacht gewicht, terwijl er nog voor extra fijne kwaliteit wel 5 cent hooger werd be steed. Beneden de 70 cent per K.G. was niets goeds te koop. De prijzen zijn dus wel sterk opgeloopen en zooals de toestand op het oogenblik is, laat het zich aanzien, dat er door den tegenslag van het weer en den kleinen voorraad stalvee, een verdere stijging aanstaande is. Intusschen is ook het magere weidevee in prijs gestegen. De goede tot beste soor ten f. 175 tot f. 225 en soms hooger. Jong fokvee is er veel te weinig en daardoor is het buitengewoon duur. Voor éénjarige beesten zagen we reeds ver boven de f 100- f. 130-f. 140 besteden. Ook de pinkstiertjes voor de fokkerij zijn zeer hoog in prijs. Slachtstieren varieerden van 60 tot 68 ct. per KG. geslacht. In melkkoeien was de handel in doorsnee wel wat stroever, maar toch bleven de prijzen hoog. We noteerden van f. 170 tot f.275. Belgische koopers zien we op het oogenblik niet en daar is ook geen be hoefte aan. De vette kalverenmarkt had een matig, doch wel prijshoudend verloop; 2234 cent per pond. Extra fijne kwaliteit was nog iets hooger. De nuchtere kalveren werden vlug en aanvankelijk duurder verhandeld. Veel van dit artikel schijnt ook in blik te worden geëxporteerd. De wolveeprijzen waren bij een vluggen handel en korten aanvoer ook weer hoo ger. De nog loopende uitvoerconsenten moeten worden afgewerkt en kosten den exporteurs op het oogenblik veel geld. De aanvoeren van zuiglammeren zijn nog zeer onvoldoende om als aanvullend ex port-artikel te kunnen dienen. De varkensmarkt viel begin dezer week niet bepaald mee. De prijzen bleven, on danks verhooging der officieele spekprljzen met 4 cent per K.G.,op eenzelfde niveau: 2324 cent; zware boven de 200 K.G., en kele tot 25 cent per pond. HAARLEMMERMEER. Auto te water. De bestuurder van een personenauto van den heer O. te Hoofddorp raakte op den Kruisweg te Hoofddorp bij het passeeren van een motorrijder de macht over 't stuur kwijt, met het gevolg, dat de auto in den focht terecht kwam. De bestuurder wist zich tijdig in veiligheid te stellen en be kwam geen letsel. De zoo goed als nieuwe auto werd echter deerlijk gehavend en is later met behulp van een takelauto weer op het droge gebracht Een zeldzaam voorrecht! Het echtpaar Leendert Silvis en Adriana de Koekkoek, wonende aan den Spiering weg in het dorp Vijfhuizen alhier geniet thans het zeldzame voorrecht op een 60- jarige echtvereeniging terug te mogen zien. Deze achtenswaardige oudjes ide man is 90 en de vrouw 89 jaar), die zich in 1878, komende uit Dirksland eerst in Nieuw- Vennep hadden gevestigd, om daarna in het dorp Vijfhuizen te gaan wonen, al waar ze nu ongeveer 20 jaren verblijf heb ben gehouden, genieten,nog een vrij goede gezondheid er. kunnen heel wat vertellen van hun wedervaren uit hun huwelijks leven. De moeilijkheden des levens zijn hun ook niet bespaard gebleven, doch niette min kunnen ze, met groote dankbaarheid op de afgelegde levensbaan terugblikken. Door de politie alhier is aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht de arbei der B. uit deze gemeente als verdacht van diefstal van geld uit incasseer-appa raten. Actueele advertenties in de krant zijn loonend. Aansluitend bij het nieuws in de courant over den Spaanschen bur geroorlog, adverteerde een wijnhan del met een kleine advertentie in één courant. Hij wees daarin op het feit, dat de regelmatige sherry-aan voer door den oorlog in gevaar kwam, doch dat hij juist een groote lading had ontvangen. Hoewel de advertentie in de krant slechts klein was geweest, verkocht deze zaak toen op één dag tweemaal zooveel sherry als ooit tevoren. Een markant staaltje van de verkoopkracht van actueele reclame, die aansluit bij het nieuws. Een middel dat juist met dagbladreclame zioo uitmuntend is te verwezenlijken. 351 HEDEN. Amlcitia: Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Spr. dr. v. d. Sleen over Suriname, 8 uur nam. Den Burcht: N.S.B. Spr. de heer W. O. A, Koster. 8'/i uur nam. Gerecht 10: Theosophisch Genootschap; 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Ned. Meisjesclub; 7'/i uur nam. Donderdag. Den Burcht: Ned. Chr. Vrouwenbond, Spr. dr. v. d. Valk. 8 uur nam. Marekerk: JublleumaVond Leger des Hells; 8 ur nam. Nutsgebouw: Verg. Bellamy. Spr. mr, Manussen. 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Vrljz Chir. Federatie Kamppro. pagandaavcnd, 7'/i uur nam. Zomerlust: Prop. feestavond Ver. t. Bev. der Belangen van T.B.C.—patiënten, 8 uur nam. KATWIJK. Burgerlijke Stand. zigen hartelijk welkom en bracht vooral den regisseur, den heer J. v. d. Steen van Noordwij k a. Zee hulde voor het werk, dat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Het muziekensemble „De toffe jongens" uit Leiden zorgden voor de nocdige muzikale afwisseling. In „Haar laatste wil" moet een erfenis worden verdeeld. De overleden tante heeft echter in haar testament bepaald, dat de familieleden 4 dagen in haar huis moeten logeeren. alvorens het testament door notaris Penning zal worden geopend. Juist deze 4 dagen brengen de spanning in het spel. Ruzie is aan de orde van de „minuut", wat de klerken van notaris Penning volgens de in het testament gemaakte bepaling ijverig noteeren. Alle spelers hebben hun rol zoo gespeeld, dat de lachsalvo's niet van de lucht waren. Inzonderheid de kruidenier Groen, deed vooial dcor het komische, zijn mimiek en kleeding, de zaal daveren. Na de opvoering heeft de regisseur de heer J. v. d. Sieen nog een kort woord ge sproken, waarin hij den aanwezigen dank bracht voor hun groote opkomst. Er is zooals spr. zei, hard gewerkt niet alleen op de repetities maar ook thuis. Na afloop bleven velen nog gezellig bijeen. Uitgesproken: M. de Jong, meubelmaker te Leiden, Haagweg 180; r.c. mr. J. L. L, Wery: cur. mr. G. W. van Stapele te Leiden. L. Schroder, te Wassenaar, van Zuijlen v. Nijeveltstraat 238; r.c. mr. J. R. Thor- becke; cur. mr. J. Blom te Wassenaar. Opgeheven J. de Jong. te Noorden, gem. Nieuwkoop. A. de Mooy. Oegstgeest. GEBOREN George Johannes, z. v. F. H. M Kok en W M. v. Egmond Johannes Jacobus, z. v J. J. Zlrkzee en C. v. d. Meel Hendrik Simon, z. v. S. H. Klein en C. J. Slewe Sjoerd. z. v. W. J. Bruins Slot en D. M. Barber Cornelia Maria, d. v. P. Beek man en G. M. Lindenburg. ONDERTROUWD. A. A. G. v. d. Kley jm. 27 j. en J. H. E. v. d. Poel jd. 25 j. OVERLEDEN. P. Sieval wedn. 89 j. NIEUWE UITGAVEN. Door de Alg. Ned. Ver. voor Vreemde lingenverkeer te Den Haag is uitgegeven „Gaan Holland sien". een aanbeveling voor een bezoek aan ons land in de Zuid- Airikaansche taal. Geboren: Arië Jan'.z. van A. v. Beelen en P. de Jong; Catharlha Ludivina Maria d. van P. J. Lange en M. P. Odijk; Elizabeth Francina Wilhelmina d. van J. J. Steen- hart en E. Hoste: Arte z. van A. den Hol lander en M. Parlevliet; Arie, z. van L. v. d. Meij en A. van Rijn; Janny, d van D. Hellenberg en L. van Duijn. Tijmstraat 41; Maria Klazina, d. van A. Kooiman en K. Hoek; Maarten Cornelis, z. van D Heek en J. Barnhoorn; Gijsberta. d. van M. van Duijn en L. van den Oever; Jacoba, d. van M. van Duijn en L. van den Oever; Maria Johanna, d. van A Schouten en C. W. de Groot; Aagje. d. van G. Vooijs en J. de' Jong. Overleden: Abraham Durieux. oud 85 j., wedn. van P. Hus; Adriana Dubbeldam, oud 69 jaar, wed. van K. Haasnoot. Ondertrouwd: C. de Mol en A. M. den Haas; N. J. v. Duijvenbode en E. Varkevis- ser; C. van Dijk en A. van Duijvenbode; G. Haasnoot en A. van Staveren; A. F. Zwanenburg en W. Varkevisser. Getrouwd: C. Zuijderduijn en L. Plug; A. Hartevelt en C. van der Plas. LISSE. Verjaardag Prinses Juliana. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana wordt door het Oranje-comité alhier tegen Vrijdagavond een muzikale rondwandeling met fakkel optocht georganiseerd. Het staat ieder vrij zich bij dezen optocht aan te sluiten. Wegens bedanken van den beer C. Schrama als lid van den gemeenteraad in de vacature-L. Onderwater is benoemd de heer Jac. Th. de Vroome. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Boerenleenbank. Gisteravond hield de Coop. Boerenleen bank haar jaarvergadering in hotel „De Roskam". Wegens familieomstandigheden kon de voorzitter, de heer L. v. Paridon, niet aanwezig zijn en werd de vergadering gepresideerd door den heer R van Delft. Aan het' financieel verslag van den kas sier. den heer Jac. Meijer ontleenen wij het volgende: Aan spaargelden is in 1936 ontvangen f. 95.475 98; in loopende rekening f. 127.098 14 aan rente in loopende rekening f. 3408,96 en rente van de Centrale Bank f. 766.55; uitgegeven was aan spaargelden f. 74.134.72; in loopende rekening f. 123.720.48: van de Centrale Bank f. 67.417; aan rente in loo pende rekenin- f.844 91; aan rente voor spaargelden f. 3818.02. De diverse uitgaven waren f. 633.31. Uit de ba'.ans vermelden we de volgende cijfers: Bezittingen: uitstaande voorschotten f. 44 330 50: te goed in loop. rek. f. 80.862.51. Schulden: aan spaargelden f. 143.982.37: schuld in loop rek f. 21.084.34. Het reservefonds was f. 14.969 48. Op voor stel van het bestuur besloot de vergadering de winst over 1936 ad f. 712.20 bij de re serve te voegen. Het aantal dagboekposten was 2330 De balans en de winst en verlies rekening werden goedgekeurd en den kas sier dank gezegd. Bii de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren J. v. d. Perk en H. Ravensbergen herkozen. Een voorstel van het bestuur om het be drag dat één persoon op een spaarbank boekje mag hebben te verhoogen met f. 5000 en met goedkeuring van den R. v. T. tot f. 10.000 werd met al", st. aangenomen. KATWITK AAN ZEE. REVUE EN TOONEELGEZELSCHAP „AMICITIA". Fraaie uitvoering. In de feestelijk versierde en goed be zette zaal van hotel „Du Rhin" gaf deze vereeniging een opvoering van het blijspel „Haar laatste wil". De opvoering mag zeer goed geslaagd heeten; de leden hebben getoond iets goeds te kunnen brengen. De opvoering werd ingeleid door den voorz. den heer J. v. Rijn. Spr. heette de aanwe- NOORDWTJK. Afscheid van den heer J. Dijkstra. Dezer dagen had in intiemen kring het afscheid plaats van den heer J. Dijkstra als ambtenaar ter secretarie dezer ge meente, zulks in verband met het hem verleende eervol ontslag wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd. Nadat burgemeester van de Mortel des morgeps in de vergadering van B. en W. woorden van waardeering had gesproken lot den scheldenden functionaris werd hem namens het gemeentebestuur een fraaien eikenhouten rooktafel aangeboden. In den namiddag nam het gezamenlijk secretarie-personeel officieel afscheid in de daartoe met bloemen getooide raadzaal. In eenvoudige maar sympathieke bewoor dingen memoreerde de gemeente-secreta ris, de heer B. Ike, den twintig)arigen loop baan van den scheidenden functionaris in dienst der gemeente Noordwijk. Op de hem eigen geestige wijze bracht de heer Dijkstra hierna allen hartelijk dank voor de bewijzen van belangstelling bij dit afscheid. Vervolgens werd de eere wijn rondgediend, waarna persoonlijk af scheid werd genomen. B. en W. hebben aan den heer D. Marbus alhier, vergunning verleend voor het bouwen van een woonhuis aan de Schoolstraat en aan den heer W. W. Siddré alhier voor het verbouwen van twee woon huizen aan de Voorstraat tot drie wo ningen. OEGSTGEEST. Raadsagenda. D e.v. vergadering van den gemeenteraad is vastgesteld op Dinsdag 4 Mei des avonds te 7 uur. 1. Opening. 2. Notulen, Ingekomen stukken en mede deelingen. 3. Vaststelling van het kohier verlich tingsbelasting voor het jaar 1937. 4. Mutaties Inzake den burgerlijken stand met wijziging van de verordening regelende de verdeeling der werkzaamheden. 5. Voorstel van B. en W. betreffende de extra hulp aan werkloozen over 1937. 6. Idem betreffende deelname aan het voorzieningsfonds voor kunstenaars. 7. Idem tot verlenging van het voorschot ingevolge art. 103, 3e lid der L.O. wet 1920 voor het jaar 1937 aan de bijzondere lagere scholen. 8. Idem tot inwilliging van het verzoek van het bestuur van de bijz. lagere school aan den Endegeesterstraatweg om beschik baarstelling van gelden voor den bouw van een rijwielloods met het maken van een toegang. 9. Idem tot toekenning van een subsidie over 1934 aan het R.K. Lyceum v. Meisjes te 's Gravenhage. 10. Idem inzake het verzoek van in de ge meente gevestigde kappers om vaststelling van een verordening, waarbij het verboden zal zijn de kappers- en barbierszaken des Dinsdags vóór 13 uur geopend te hebben. 11. Idem tot wijziging van de legesveror dening. 12. Idem tot verhuur van een strook grond achter de Emmalaan aan S. Bijl en J. J. Maandag. 13. Comptabiliteitsbesluiten. - Rondvraag. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderdag Inenting tegen diphterle, 3uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nan. „De tuin van Allah". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagna middag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lido-Theater Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Romeo en Julia". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 1 „Merijntje Gijzen's Jeugd". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur; Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De twee weezen". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Aprt! tot en met Zondag 2 Mei a.s. waargenomen door de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594; J. P. M. ten Dijk. Haven 18, telef. 85 en mej. J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Pot 50 ct. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 347 (Ingcz. Med.) Propaganda-avond Ned. Blindenbond. In Het Witte Huis is een kunst- en film avond gehouden, uitgaande van den Ned. Blindenbond. De bijeenkomst stond onder leiding van dr. K. Simon Thomas die inzonderheid de heeren Joh. v. d. Berg en W. Spanbroek welkom heette. Daarna zette de heer v. d. Berg als bondspropagandist het doel van dezen avond en het werk van den bond uit- Ce%e ét gevarieerde programma werd geopend met een vertolking van het „Adagio" van Beethoven en de „Marche Funèbre" van Chopin, voor welk keurig pianospel de blinde heer Spanbroek met een daverend applaus werd beloond. De lieer Joh. v. d. Berg, die even als zijn partner het gezicht moet missen, declameerde „Ode aan de jeugd", „de Ster ren", „Moed" en „de Dijk" van Adama van Sceltema. Voor deze fraaie declamatie toonde men zich oprecht dankbaar. Na een door de heer Spanbroek muzikaal geïllustreerd kort voor-filmpje, werden 2 deelen van de propaganda-film „Wat wil willen" gedraaid, waarbij de heer v. d. Berg nadere toelichtingen gaf. Hierna werd op het doek gebracht een film van de opening der school voor geleide-honden, welke plechtigheid is verricht door H. K. H. Prin ses Juliana. Hierbij werd een mooi over zicht verkregen van het onderwijs aan blinde kinderen en de vakopleiding van de blinde jeugd. De heer v. d. Berg zeide, dat er helaas nog zoo veel menschen zijn die niet weten, en er ook geen rekening mede houden, dat de blinde mensch geestelijk volwaardig is. Hij betreurde 't dat er in de Nederlandsche wet voor den blinde geen bescherming is te vinden en hulp. Het blinden-instituut moet bestaan door de medewerking van particu lieren. Spreker stelde echter op den voor grond dat men de blinden niet moet be klagen zonder te helpen, doch helpen zon der te beklagen. Vervolgens zette spr. het doel en werk van den Ned. Blindenbond uiteen en drong daarbij op daadwerkelijken steun aan. Na de pauze werd nog muziek en decla matie ten beste gegeven en als laatste film werk het werk vertoond van de Bondsorga- nisatie, waar blinden werk en vacantie in 't licht werden gesteld. Na een woord van dank tot het comlie van voorbereiding door den heer v. d. Berg, volgde sluiting door dr. Simon Thomas. Omstreeks kwart over zes gisteravond is op den Ouden Rijksstraatweg achter htt Groene Kerkje een auto, bestuurd door -H- v. D. uit Haarlem, door het defect geraken van de stuurinrichting tegen de in de bocni staande verkeersafscheiding opgereden. Het hekwerk werd daarbij geheel ver nield en de auto zóó ernstig beschadigd,"® deze niet meer in beweging was te brengen- De bestuurder kwam er wonder boven won der zonder letsel af. De auto is met at kraanwegen van de garage Kamsteeg we„- gesleept. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6