PRESTO BINNENLAND wiïmmm LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Woensdag 28 April 1937 w. n 1' Z AKKERTJES VOOR DE SCHOONMAAK Prinselijk paar te Soestdijk.| H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zijn gisteravond om half elf, zonder gevolg, uit Reckenwalde op het Paleis Soestdijk aangekomen. Het Prinselijk Paar heeft ter hoogte van Enschede met autopech te kampen gehad. De wagen, een Zeppelin Maybach. welke bij gelegenheid van de verloving den Prins en de Prinses werd geschonken, geraakte defect. In een garage hebben monteurs ge tracht de auto te herstellen, doch toen men hiermee na een kwartier nog niet gereed was. heeft het paar de reis met een mlllioen. auto van het gevolg voortgezet. DE DALENDE WERKLOOSHEID. De steunuitgaven verminderen. In zijn gisteravond te Aalten gehouden rede. heeft minister-president dr. Colijn - aldus het „Vad." - bij zijn bespreking van het euvel der werkloosheid gezegd, dat het een hoopvol verschijnsel ls, dat de uit gaven voor steun In het eerste kwartaal 1937 drie millloen gulden minder hebben bedragen dan in de overeenkomstige pe riode van 1936, terwijl er bovendien een climax is in de cijfers; voor Januari was het gunstig verschil een half millioen, voor Februari een millioen en voor Maart l'/i Dreigt een nieuw conflict bij de Ned. Scheepsbouw Mij.? De metaalbewerkers, werkzaam bij de Ned. Scheepsbouw-Maatschappij te Amsterdam en aangesloten bij den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond. heb ben gisteravond vergaderd en met groote meerderheid van stemmen de voorgestelde loonsverhooging verwor pen. De Roomsch-Katholieke arbeiders aanvaardden haar met een kleine meer derheid. Aangezien het grootste ge deelte der arbeiders aangesloten is bij den modernen bond, kan mpn de voor stellen als verworpen beschouwen, waardoor wederom een ernstig conflict dreigt. De Metaalbond had namens de directie der Ned. Scheepsbouwmaatschappij mede gedeeld, dat deze de loonen met vijf pro cent wilde verhoogen. Haar toezegging was minder verstrekkend dan die der directies der Amsterdamsche Droogdokmaatschappij en de Ned. Dokmaatsehappijwelke een gunstiger wijziging in de loonschaal wil den invoeren, waardoor de loonen in de diverse groepen genivelleerd werden. De Ned. Scheepsbouwmaatschappij wenschte zich te bepalen tot een verhooging met vijf procent, op grond van het feit. ddt vol gens haar mededeeling de toestand der maatschappij nog geenszins florissant is. Zij vestigt er de aandacht op, dat men thans nog bezig is met de uitvoering van orders, welke twee jaar geleden opgedragen werden en waarvoor de prijzen zoo scherp mogelijk werden vastgesteld en gebaseerd op loonen van toen. De orders, welke nu binnenkomen, kun nen niet direct worden uitgevoerd, omdat het materiaal eerst na langen termijn ge leverd wordt. De besturen der organisatie hadden gaarne gezien en verwacht, dat de leden de gedane voorstellen hadden aanvaard. Zij zien het verloop van het opnieuw ge rezen conflict met. eenige zorg tegemoet. Een nieuwe conferentie met den Metaal- bond, als vertegenwoordiger der Nederl. Scheepsbouwmaatschappij, met de arbei dersorganisaties zal worden aangevraagd. WENSCHEN INZAKE DE STEUN REGELING'. R.K. Werkliedenverbond kwam bijeen. Te Utrecht werd gisteren een buitenge woon druk bezochte vergadering gehouden van het R.K Werkliedenverbond. De heer H. J Kuiper, verbondsbestuurder hield een inleiding over wat de wenschen zijn der katholieke arbeidersbeweging in zake de steunregeling. Het bedrijfsleven werkgevers en arbei ders) en de overheid dienen te zorgen aldus spr. voor een doelmatige en meer afdoende op de wet steunende werkloos heidsverzekering en werkloozenverzorging. De katholieke arbeidersbeweging dient alles erop te zetten om te voorkomen, dat de zorg voor de valide onvrijwillige werk- looze arbeiders op den duur ontaarden zou In armenzorg. Integendeel, de huidige re gelingen dienen op grond van sociale overwegingen op tal van onderdeelen te worden herzien en verbeterd. Ook de steunverleening aan werklooze valide arbeiders dient wettelijk te worden geregeld. De heer Kuiper maakte vervolgens enkele critische opmerkingen over de huidige regeling om daarbij enkele verlangens te formuleer^!. Ons kleine landje, aldus spr., is in een te groot aantal steunklassen n.l. negen onderverdeeld. Te weinig wordt rekening gehouden bij de steunregeling met de elementaire levensbehoeften van het k.n- derrijke gezin. Niet alleen het loon van het gezinshoofd of van den kostwinner dient als basis van de steunberekening en de steunverleening te gelden, maar het gezamenlijke of totale gezinsloon, d.w.z. het loon. dat door de gezamenlijke gezinsleden is verdiend of ver diend zou kunnen worden, dient als basis van de steunverleening te gelden. De in komsten uit arbeid verkregen worden voor een te groot deel op den steun in minde ring gebracht. De vergadering vereenigde zich met de door den inleider ontwikkelde opmerkin gen en verlangens. Nederlandsche Vereeniging voor Huisvrouwen. Algemeene vergadering te Zeist. Gistermiddag is te Zeist een aanvang ge maakt met de 24e algemeene vergadering van de Nederl. Vereeniging voor Huisvrou wen. Er waren een kleine 300 deelneem sters, aldus de N. R. Crt. Na een welkomstwoord van den voorzit ster van de afdeeling Zeist, mevr. A. van de Velde-Smit heeft de presidente van de vereeniging, mevrouw C. Eerdmans-de Holl een openingswoord gesproken, waarin zij o.a. opmerkte, dat hoewel het ledenaantal I van de vereeniging niet vooruitgaat, deze toch steeds krachtiger wordt, door de op richting van tal van nieuwe af deelingen. Nadat de vergadering besloten had een telegram te zenden aan de Ko ningin, zijn de verschillende jaarver slagen en begrootingen goedgekeurd. Tot groote vreugde stemde het de presidente, te kunnen mededeelen, dat de Koningin zich bereid heeft ver klaard het be scherm vrouwschap van de Huisvrouwenvereeniging te willen aanvaarden. Blijkens het jaarverslag 1936 is het aan tal afdeelingen met vier toegenomen, maar het ledental liep eenige honderden achter uit. Hopelijk zal de propagandafilm daarin verbetering brengen. Blijkens het verslag van het Jaco'oa- fonds, welk fonds strekt ten bate van huis vrouwen, die voor herstel van gezondheid rust behoeven, geeft de financieele toestand van dit fonds alle reden tot tevredenheid. Het j aar sloot met een voordeelig saldo van bijna f. 3450. Ook voor de vereeniging zelf was het afgeloopen jaar niet ongunstig. Een saldo-van bijna f.975 werd overgehou den. Vervolgens heeft de vergadering het voorstel van het hoofdbestuur om het huishoudelijk reglement in dien zin te wij zigen. dat bij veriaezingen het stelsel van de volstrekte meerderheid wordt verlaten en men terugkeert tot het oude stelsel: verkiezing volgens relatieve meerderheid, goedgekeurd. Nadat vervolgens de vergadering ge schorst was Ls op het Slot van Zeist een oificieele ontvangst gehouden door het ge meentebestuur. Niet meer in staat nog iets te doen aan het vele werk, dat te wachten ligt? Dan zullen één of twee van die kleine "AKKERTJES" snel en zeker Uw Neder! andsch nare hoofdpijn verdrijven en Product Uw geest weer helder maken I Onschadelijkl 't Zijn ideale pijn stillers bij Zenuwpijn, Kiespijn, enz. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont want de grondstoffen welke Duitschland noodig heeft en het tot voor kort gemak kelijk verkreeg, zijn schaarsch geworden. Het nieuwe leven in de Oslo-vennootschap is een andere uiting van drang naar meer armslag en het schijnt meer te zullen op leveren dan men aanvankelijk verwachtte. Het zwaartepunt ligt bij Engeland, dat door zijn late en sterk geprovoceerde be keering tot het protectionisme en het aan gaan der Ottawa-verdragen de deur heeft gesloten. Spr. ontkent niet, dat zich bij de econo mie gevallen kunnen voordoen waarin het kapitaalverlies en de werkloosheid te be langrijke factoren zijn om lijdelijk toezien te veroorloven, maar in het algemeen zul len deze minder zwaar wegen dan het voordeel voor den consument van vrije concurrentie en zal de kunstmatige hand having van werkgelegenheid verplaatsing zoo niet vermeerdering van werkloosheid be teekenen. Wil men autarkie niet, dan moet men 't vrije bedrijfsleven behouden, dat geens zins bandeloosheid beteekent, want de staat is daar om toe te zien en om te kee- ren of te breken, wanneer het algemeen belang door de aanmatiging van indivi dueel of groepsegoïsme bedreigd of ge schaad wordt. Aan den terugkeer tot vrijeren ruilhan del staan niet alleen de tolboomen in den weg. maar zooals uit het verleden geble ken is, ook de instabiliteit der wisselkoer sen. Het zou onder de tegenwoordige om standigheden geen zin hebben, naar een stabilisatie-overeenkomst te streven, want, werd zij bereikt, zij zou geen duurzame stabiliteit brengen, wanneer niet tevens de budgetten der voornaamste landen in orde gebracht werden en de betaling in den vorm van goederen en diensten weer alge meen aanvaard werd. Men kan echter wel de stabiliteit krachtig bevorderen door te beginnen het laatste te doen en nu de conjunctuur de officieele wegneming van barrières vergemakkelijkt, is het oogen- blik om althans dien stap naar grootere stabiliteit te ondernemen, gunstig. Spr. wees er ten slotte op. dat de bij zondere positie van Nederland uit hoofde van zijn structuur een verdere beperking van economische vrijheid bedenkelijker maakt dan voor groote landen, wier hulp bronnen vele zijn en die zich eerder, maar ook niet met duurzaam economisch voor deel, een gesloten huishouding kunnen veroorloven. De tegenwoordige strooming in het buitenland naar grootere vrijheid moet dan ook van hier uit zoo krachtig mogelijk gesteund worden en wel voorna melijk door de wegneming binnen of aan eigen grenzen van zooveel mogelijk der bestaande hinderpalen, waar mogelijk met beding van gelijke tegemoetkoming van andere landen en onder handhaving der meestbegunstiging, welke de verspreiding der grootere vrijheid verzekert. dan komt zij zeker voor ons land te laat. De eenige dienst, die het communisme aan de democratie kan bewijzen, bestaat in het besluit tot opheffing van de communis tische partijen. Rede H. D. Louwes. De heer H D. Louwes. lid van de Tweede Kamer sprak over: „Om geheel het volk". Spr. waarschuwde tegen de verwachtin gen die men speciaal op het platteland van het nationaal-soclalisme heeft. Rede prof. Geyl. Het woord was hierop aan prof. dr P Geyl. Spr. noemt zichzelf nationalist, het geen niet zeggen wil. dat hli geen hoogere maatstaven erkent dan de nationale, in tegendeel. Maar hil ziet het nationale als een door de natuur gegeven eeledine van het cultureel en politiek leven der mensch- held en miskenning daarvan acht hii on vruchtbaar of erger. In ons eigen cultuurleven ziet hU een overstrooming door vreemde invloeden. Mussert of Moskou is een valsche leuze Nationaal-soclalisme en communisme ziin beide het product van maatschappelijke verhoudingen en historische ontwikkeling in andere landen waaraan wij vreemd staan. DE „LUTINE". Vergunning voor nieuwe werkzaamheden. Lloyds heeft, naar Lloyds lijst meldt, aan den heer A. Volker te Scheveningen ver gunning verleend om werkzaamheden te verrichten aan het wrak van de „Lutine", gedurende een periode van 12 maanden. ,Eenheid door Democratie' 354 dngez Med.) Nederlandsche vereeniging voor vrijhandel. Naar grootere vrijheid BEZICHTIGING VAN DE LAND GOEDEREN DER KONINGIN. De landgoederen van de Koningin gele gen onder Wassenaar en Voorschoten zullen van 28 April a.s. af des Woensdags voor het publiek worden opengesteld. Kaarten voor de bezichtiging zijn te ver krijgen aan het hek van het portiershuis Horstlaan te Wassenaar. Rede van dr. E. Heldring. Voor de Ned. Vereeniging voor vrijhan del heeft gisteravond in een bijeenkomst in hotel Wittebrug, te Den Haag. waar vele vertegenwoordigers uit industrieele en com- mercieele kringen aanwezig waren, dr. E. Heldring een rede gehouden over het on derwerp: „Naar grootere vrijheid?". Na een historisch overzicht te hebben gegeven vroeg spreker: ..Wat is van het buitenland te verwachten?" Ook daar heerschen stroomingen naar grootere vrijheid. De Vereenigde Staten geven daaraan, althans op handelspolitiek gebied, onder het te genwoordige bewind de leiding en zetten hun inzichten reeds eenige Jaren in daden om. Het beschouwt de vergemakkelijking van de internationale handelsomzetten als essentieel voor het wereldherstel en het wil ook, geen raad met zijn goudvoorraad wetende, liever goederen dan nog meer goud ontvangen evenals wij dit moeten wenschen. Men heeft den indruk, dat de Vereenigde Staten invloed op Engeland en Frankrijk trachten uit te oefenen, hun partners in de driehoeksafspraak betref fende den wisselkoers, om eveneens tege moetkomender ten aanzien van den invoer te zijn. Hetgeen deze landen tot nu toe in feite deden, verwekt geen rooskleurige ver wachtingen, maar de snelle stijging van de kosten van levensonderhoud veroorzaakt er ongerustheid, welke wellicht tot een wen ding kan leiden, evenals het inflatiege- vaa'r, vroeg of laat (misschien te laat), een wijziging in de goedkoop-geld-politlek der Engelschen kan brengen, Engeland en Frankrijk hebben, wellicht ter wille van de Amerikaansche vriendschap, den Bel gischen premier, den heer Van Zeeland, uitgenoodigd, na te gaan, of de kansen op een vermindering der handelsbelemmerin gen voldoende gunstig zijn om een nieuw initiatief ter bereiking van dit desideratum te wettigen. Ook Duitschland wil mede werken, zegt dr. Schacht. Geen wonder, Minister Oud, prof. Geyl, H. D. Louwes en Koos Vorrink voeren het woord. De Nederlandsche beweging „Eenheid door Democratie" heeft gisteravond in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam een nationale demonstratie gehouden. Geopend werd door den voorzitter dr. Faber Rede minister Oud. „Wij houden hedenovond een nationale demonstratie, dat beteekent. dat wii hier bijeen zijn om te zamen te getuigen voor een eenheid in echt Nederlandsehen geest, voor een eenheid in vrijheid". Met deze woorden ving de Minister van Financiën, mr. P. J Oud. zijn rede aan Vervolgens wees spr. op de groote waarde voor onze geestelijke vrijheid en de plicht om die vrijheid hoog te houden. Het parle mentaire stelsel zooals we dat thans bezet ten is het resultaat eener ontwikkeling van een lange reeks van jaren. Vrije verkiezingen beteekenen vrije partij vorming en deze is een der grootste geeste lijke goederen, omdat zij de gelegenheid opent eigen beginsel in eigen organisatie naar buiten te dragen. Democratie vordert regeerders, die zelf standig hun taak vervullen, maar zelfstan digheid moet met verantwoordelijkheid ge paard gaan. Democratisch gezag is gezag, gebaseerd op vertrouwen en vertrouwen is voor het gezag het meest hechte fundament. De beteekenis van onze democratische gezindheid komt. vooral uit in de wijze, waarop wij ons tegenover de minderheid gedragen. Voor den democraat moet de vraag, wat de vrijheid en het recht van andere eischen niet minder belangrijk zijn dan de vraag wat gevorderd wordt door zijn eigen recht en zijn eigen vrijheid. De daarvoor verelschte innerlijke geestes gesteldheid bij het volk te ontwikkelen is de taak van iedere democratische partij. De leider in de democratie heeft hier be langrijk werk te verrichten. Medewerking aan de staatkundige opvoeding van het volk sta voor hem op den voorgrond. Rede Vorrink. De heer Koos Vorrink, voorzitter der S.D. A.P., herinnerde aan een ineenstorting der democratie in Italië en Duitschland. Vanaf het aan de macht komen van het fascisme in beide landen ligt de grens van de be schaving in Europa aan den Rijn en op de toppen van de Alpen van Savoye. Sindsdien zijn velen de oogen open ge gaan en zij hebben begrepen, dat het diep ste wezen eener Europeesche cultuur zich niet verdraagt met eenigerlei vorm van dictatuur, niet met fascisme en niet met communisme. De communisten verklaren op hoog bevel van Moskou bekeerd te ziin tot de demo cratie en zi.i maken vlijtig propaganda voor het vormen van een zoogenaamd volksfront met alle anti-fascistische partijen, terwijl zli de sociaal-democraten bii voortduring met eenheidsfront-aanbiedingen lastig val len. Als voorzitter van de S.D.A.P. meent spr. gerechtigd te zijn om te verklaren, dat er geen enkele reden bestaat om in Nederland tot een samenwerking met de communisten te besluiten. Er ls alle reden deze bekeering tot de democratie niet als oprecht te beschouwen, Maar zelfs al zou dit wel het geval zijn, DE OCTROOIRAAD 25 JAAR. Op 1 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Octrooiwet in werking trad en dat de Octrooiraad werd geïnstalleerd. Naar wij vernemen zal de herdenking van dit feit geschieden op Maandag 7 Juni as. in een bijeenkomst des namiddags in de Ridderzaal, te Den Haag, waar de Oc trooiraad een receptie zal houden. De herdenking op 7 Juni zal worden besloten met een door de regeering aan te bieden gemeenschappelijken maaitijd. AFSCHEID BURGEMEESTER VAN DORDRECHT. Na afloop van de gisteren te Dordrecht gehouden vergadering van den Dordtschen gemeenteraad, heeft burgemeester P. L. de Gaay-Fortman, die op 1 Mei a.s. zijn ambt gal neerleggen, afscheid van den raad ge nomen. Hij was burgemeester dier ge meente vanaf 1923. EEN NIEUW VERKEERSBORD VAN DEN A.N.W3. HOUDT SCHERP RECHTS NU PAKKEN VOOR li fcCTS 353 (Ingez. Med.) Zooals algemeen bekend is komt het her haaldelijk voor. dat de weggebruikers zich niet houden aan het voorschrift om niet alleen rechts te houden, maar ook zich niet verder van den kant van den weg te ver wijderen dan. zooals de wet ook voor schrijft: ..door de omstandigheden gerecht vaardig^ wordt". Aangezien hierdoor niet alleen de capaci teit van den weg noodeloos wordt vermin derd, maar ook de veiligheid van het ver keer meermalen ernstig in gevaar wordt gebracht, heeft de A.N.W.B aan den Mi nister van Waterstaat vergunning gevraagd om op verschillende plaatsen van belang rijke Rijkswegen borden te mogen plaatsen van het bovenstaande model. Ongetwijfeld zullen deze een groote opvoedende wer king hebben. DE BOSKOOPSCHE BLOEMENTENTOONSTELLING. Nadat een dezer dagen minister J. A. de Wilde een bezoek had gebracht aan de bloemententoonstelling te Boskoop, hebben gisteren de gezant van Venezuela, de heer Gustavo Herrera, de pauselijke internun tius mgr. Paola Globbe en enkele Britsch- Indische prinsessen, die op de doorreis naar Engeland waren, om daar de kro ningsfeesten bij te wonen, de tentoonstel ling bezocht. Gistermiddag is ook nog een Engelsch gezelschap, bestaande uit 300 personen, naar Boskoop gekomen. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Vrijdag niet-plaats hebben. Bij K. B. van 24 April is benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's-Her- togenbosch, ter standplaats de gemeente Berlicum: J. L. M. Wedemeijer, candidaat- notaris te Eindhoven. VOOR DONDERDAG 29 APRIL. Hilversum I, 1875 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Pontificale H. Mis 10.00 Gramo- foonmuziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 KRO.-orkest en Gramofoonmuziek 2.00 Handwerkcursus 3.00 Gramofoon muziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Cursus handenarbeid 5.155.45 en 6.00 Zang 6.45 CNV.-kwartiertje 7.00 Berichten 7.15 „Alles wel aan boord?", causerie 7.30 Gram.muziek 7.45 Reportage 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-Berichten 8.15 NCRV.-orkest 9.00 „De wondere band", causerie 9.30 Vervolg concert m. m. v. Dubbel Gem. kwartet. (Om 10.00 Berich ten ANP.) 10.4512.00 Gram.pl. Hierna: Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. AVRO.-Uitzending 8.00 Grampl. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek 10.30 Het Omroep orkest m. m. v. solist. I. d. pauze.' Declama tie 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gramo foonmuziek 2.00 Gram.muziek 3.00 Naaicursus 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Zang en piano 5.00 Voor de kinderen 5.30 De Palladians 6.30 Sporthalfuur 7.00 Voor de kinderen 7.05 Filmmuziek 7.30 En- gelsche les 8.00 Berichten ANP. Mededee- lingen 8.10 Omroeporkest en solist 9.00 „Is een reis naar de maan mogelijk", causerie 9.30 Utrechtsch Stedelijk orkest, m. m. v. gem. koor en soliste 10.20 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. (In de pauze: Reportage) 1.00 Berichten ANP, Hierna tot 12.00 AVRO.-Dansorkest. Droitwich, 1500 M. 10.05 „At home today", causerie 10.2510.50 Gramofoon muziek 11.10 BBC.-Welsch orkest m. m. v. solist 12.05 Sopraan en bariton 12.35 Het Norbert Wethmar Piano-kwintet (tot I.20) 2.10 „It occurs to me", causerie 2.35 Stedelijk orkest Bournemouth m. m. v. soliste 4.05 Gram.muziek 4.35 Lou Preager en zijn Band 5.20 Berichten 5.40 Boekbespreking 6.00 Het BBC.-Dans- orkest 6.40 Declamatie 7.00 Populair concert m. m. v. solisten, BBC.-Mannen- koor en het BBC -Theaterorkest 7.45 Ca baret 8.00 „Craftsmanship", causerie 8.20 Berichten 8.40 „I protest", causerie 8.45 BBC.-Harmonie-orkest 9.20 Kerk dienst 9.40 Viool en piano 10.20 Harry Roy en zijn Band 10.5011.20 Dansmu ziek (gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 6.10 en 7,20 Gr.pl. 11.35 Omroeporkest en zang 1.20 Gra mofoonmuziek 3.50 Zang 7.05 Zang 7.35 dito 7.50 Calvet-kwartet en zang 9.05 Omroeporkest en solisten. Keulen, 456 M. 5.50 O. Fricke's orkest 7.50 E. Börschel's orkest 8,50 Gramo foonmuziek 9.20 Volksliederenconcert II.20 Mlitair orkest 12.35 Omroepkleln- orkest 3.20 Omroepkleinorkest 4.35 Viool en piano 5.20 Militair concert 6.40 Gram.muziek 7.30 dito 8.05 Om roeporkest 10.00—11.20 Militair orkest, boerenkapel en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Omroeporkest 12.30 Omroepdansorkest 12.501.20; 4.20 en 4.50 Gramofoonmuziek 5.50 en 6.20 dito 7.20 „Friederike", zangspel 9.30 10.20 Gramofoonmuziek 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Omroepdansor kest 12.30 Omroeporkest 12.501.20 Gramofoonmuziek 4.20 dito 5.35 Zang 5.50 Vioolvoordracht 6.20 en 7.20 Gra mofoonmuziek 7.45 dito 8.05 Radio- tooneel 9.3010.20 Omroepdansorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Fr, Weber's orkest en solisten 8.20 Radio- tooneel 9.20 Berichten 9.50 Cello en piano 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Fr. Weber's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 29 April. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO, VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO, NCRV enz 3c progTamma: 8.00: Keulen of diversen 10.05: Londen Reg. 11.05: Parijs Radio 12.20: Brussel VI. 12 35: Parijs Radio 13.50: Keulen 14 20: Gram.muz. G.R.D. —14.35: Londen Reg, 15 20: Keulen 16.20: Brussel Fr. 17.20: Keulen 19.05: Parijs Radio - 19.20: Keulen 21.20: Brussel BI. 21.40: Weenen of diversen 22.50: R. Danmark 4e programma: 8.00: Brussel VI. 0 20: diversen 9.35: Droitwich 11.05: Lon den Reg. 14 35: Droitwich 17.20: diversen 17 40: Brussel Fr. 18 20: Droitwich 19.30: Sportriraatje J G A. Janssen (journalist) 20.00: diversen 20.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10