LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 26 April 1937 Officieele Crisispublicaties Plaatst Uw advertenties THIJS IJS EW BE BOOZE DOOI alweer geen bollen-zondag. Teleurstelling m tweede kringen. Het had gisteren een echte „Bollen-Zon- dag" moeten zijn maar het weer was win derig. koud, girauw en zonloos. Hyacinthen, tulpen en zelfs nog vele narcissen bloeien volop: het had dus in de bollenstreek zoo prachtig kunnen zijn, als men zich tenminste had kunnen koesteren onder een warm zonnetje! Maar helaas, hot leek wel in het hartje van den winter! Fietsers tornden met dikke winterjassen tegen den wind op, de auto's waren dicht geklapt en de wandelaars hielden de handen stijf in de zakken. Zoo heerschte er, zoowel bij de bezoekers die niet giroot in aantal waren zoowel als bij de bloemenvenkoopers in het alge meen een gedeprimeerde stemming. Aller hoop blijft nu op den volgenden Zondag gevestigd. De bloemen zullen er dan nog zeker mooi voorstaan en wij mogen nu toch eindelijk wel eens verwachten, dat het weer ons genadig zal zijn. Alle soorten bloembollen staan op meer dere plaatsen gelijktijdig prachtig in bloei. Aan de bloemen ligt 't dus zeker niet, dat het bezoek tot nu toe zoo sterk teleurstelt. Maar zoolang men langs de velden staat te trappelen van de kou, is er toch niet veel aardigheid aan! Zelfs de boottochten, georganiseerd door V.V.V. te Hillegom, een attractie waarvan men zich veel had voorgesteld, liggen stil in afwachting van warm weer! Men houde in de bollenstreek, ondanks alles, den moed er in, wie weet, valt het a.s. Zondag nog mee! AALSMEER. gemeenteraad. De herziening der verkoop- en erfpacht- prijzen - Conversie geldleeningen. De raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester J. Kastelein. Alle leden waren asinwezig. Ingekomen was een mededeellng van Ged. Staten, in verband met 's raads protest tegen verlaging der presentiegelden. Genoemd college kon geen termen vinden aan het verlangen der vroedschap te voldoen. Tot leden der com missie van toezicht op het L. O. werden benoemd de heeren: J. Schaper, A. v. d. Zwaard Pz. en N. J. Bekker, tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer W. v. Leeuwen Wz. De capitulanten- verordenlng werd in dier voege gewijzigd, dat hierbij nog is gevoegd de functie van chauffeur-reiniging. De precario-verorde- ning, welke indertijd was herzien en waar bij o.m. het recht voor het overspannen met draden van openbarén gemeentegrond iradio-distributiebedrijf) r werd verhoogd van 25 tot 50 cent per strekkenden meter, is opnieuw vastgesteld in dien zin, dat ver- hooglng van genoemd recht vervalt. Het kohier straatbelasting voor 1937 werd vast gesteld op f. 19.580.84, idem hondenbelas ting (suppl. kohier) op f. 160. Goedgekeurd werd een aanvulling der politieverorde ning, inzake z.g. verbod tot bekladden enz. van openbare wegen en aangrenzende eigendommen. Bovendien om vervulling van tuinen en andere perceelen tegen te gaan. De voorzitter deelde mede. dat tij dens de a.s. verkiezingen de verschillende politieke partijen gebruik kunnen maken van de borden, welke door de gemeente in de omgeving der stembureaux worden geplaatst. Aan A. C. van der Schaft en D. Knlep werd dispensatie van art. 3 der verorde ning, betreffende eischen voor het verlee- nen van drankvergunningen en verloven A, ten behoeve van hun perceelen Pont- weg 1 en Kudelstaart verleend. Besloten werd tot 't sluiten eener overeenkomst met het destructorbedrijf „Amstelland" N. V. te Uithoorn. Het gemeenteland in den Stommeerpolder is onderhandsch verhuurd voor 1937 aan J. den Hertog, 9'/i H-A. voor f. 290 en A. Sikkema, l'/j H.A. voor f.85. Tot taxateurs ten behoeve der vijfjaar- lljksche taxatie der gronden, ingebracht in het gemeentelijk grondbedrijf werden benoemd de heeren P. D. Keessen, W. Maarse Jr. en P. Ravestein, tegen een ho norarium van ieder f. 50. De herziening van verkoop en verfpachtprijzen, ten behoeve van enkele bouwterreinen in Plan-Zuid, werd aangehouden. Het ging in deze voor al hierom, dat meerdere raadsleden de verkoopsprijzen van f. 2.85 per M2. in ver band met bouw van arbeiderswoningen te hoog vonden en die op plm. f. 2.50 per M2. gesteld wenschten te zien. B en W. met de commissie van het grondbedrijf zullen nu eerst de herziening nader onder het oog zien. Aan W. Spaargaren Cz. werd een voorschot verleend voor het stichten van een landarbeidersplaatsje aan de Berken laan in Plan-Zuid. Besloten werd tot con versie van een tweetal geldleeningen, resp. groot f. 45.000 a 5% en f. 41.600 a 5 3/4 °/o en hiervoor opnieuw een leening aan te gaan tegan ten hoogste 4<7o, tegen den koers van 100. Nadat verschillende leden hun oordeel hadden uitgesproken over de meer of mindere noodzakelijkheid om een nieuwe vuilnisauto (kosten plm. f.3000), aan te schaffen, werd met de stem van D. Jongkind tegen besloten, om tot aankoop over te gaan. Voor extra hulp aan werk- loozen (B-steun) werd door den raad het bedrag van f. 640 toegestaan. Ingekomen was een adres van caféhouders, betreffen de verlenging sluitingsuur hunner inrich tingen gedurende de zomermaanden tot middernacht (12 uur). Thans is het 11 uur en des Zaterdags 11.30 uur. De meerder- derheid van B. en W. stelde voor, goed gunstig op het adres te beschikken, vooral in verband met het vreemdelingenverkeer, inzonderheid voor de watersportmenschen. Het voorstel werd verworpen met 76 st. Goedgekeurd werd de overeenkomst met de N.v. H.IJ.S.M. Inzake onbewaakten overweg in Stommeerkade, in gebruik ne men door gemeente van 'n gedeelte Stom meerkade, alsmede vervallen voorwaar den aanleg voetpad van Lijnbaan tot Sta tion. Ter voorziening in de vacature G. Hommers als plaatsvervangend lid van het stembureau, stemdistrict 1. werd benoemd de heer C. N. F. van Sas. Hierna sluiting. HILLEGOM. In den loop der vorige week zijn hier twee rijwielen ontvreemd. Deze schijnen tegenwoordig gezocht te zijn. In de naaste omgeving komen ook meer gevallen van diefstal van rijwielen voor. Aan de Beekkade ontstond een schoor steenbrandje, dat binnen enkele minuten door de brandweer was gebluscht. Vermoed wordt dat de schoorsteen niet behoorlijk geveegd was. De politie heeft een onder zoek Ingesteld. De Staatk. Ger. Partij alhier hield een openbare vergadering in de bibliotheek kamer van het Nutsgebouw. Spreker was de heer J van Bochove uit Zeist. Zijn on derwerp luidde: „In isolement onze taak". Gevonden: rozenkrans in etui, gummi laars, koffertje met kinderkleeding. In lichtingen bij de politie tusschen 7 en 8 u. nam. De voeding van kinderen met een warm middagmaal gedurende den winter in Huize St. Joseph is stop gezet. Het ver loop van het werk was, evenals het vorige Jaar, gunstig. Het bestuur is dankbaar voor de bijdra gen in geld en natura en voor de mede werking. KATWITK AAN ZEE. Ledenvergadering Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. Deze vergadering werd in het Jeugdhuis gehouden en door den voorzitter den heer W. Kulk, geopend. Het geheele bestuur, uitgezonderd da voorzitter, was aan de beurt van aftreding. De heeren D. de Jong, Nlc. van Rijn, Van der Bent, Jac. v. d. Plas, C. van Beelen, M. Plug, Th. Koeke- bakker, werden herkozen; in de vacature D. van Beelen. werd gekozen de heer KI. Haasnoot. Er werd besloten, dat het be stuur de afgevaardigden naar de algemee- ne vergadering te Scheveningen benoemen zal. BIJ de rondvraag brachten enkele leden bezwaren te berde over de onbillijke ver deeling van werk. dat van de gemeente uitgaat. Men besloot dit bij den Chr. Be sturenbond aanhangig te maken, zoodat deze bij B. en W. op een betere regeling kan aandringen. Hierop volgde sluiting met dankzegging. De collecte voor de halfwezen- en zie kenzorg in de Herv. Kerk bedroeg f 73.80. Visscherij-examens. Bij de in de Vlsscherijschool alhier ge houden examens voor het certificaat ter verkrijging van voldoende kennis in de in ternationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Leen Dijkhuizen, Arle van Duyvenvoorde, Rein Schaap Kzn., Plet de Jong Azn., 'Jan van Dijk, Teun Ouwehand, Corn. Guljt, Hen drik van Duyvenvoorde, Marlnus v. d. Plas, allen van hier en Plet van Duyn van Noordwljk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser. Rijksgedele geerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examencommissie voor stuurlieden te Den Haag. Jaarverslag 1936 der Commissie van Plaatselijk toezicht op het L.O. Het volgende is aan bovengenoemd Jaar verslag ontleend. De commissie hield in het afgeloopen jaar vier vergaderingen, n.l. in April, Juni. September en December Be halve enkele gevallen van wettige verhinde ring, waren alle leden steeds present. Daar de in 1936 periodiek afgetreden le den weer werden benoemd, kwam aanvan kelijk in de samenstelling der commissie geen verandering. Door het overlijden van den heer J. J. Kraal, wiens verdiensten als hoofd der school en als lid der commissie dankbaar werden herdacht, ontstond een vacature, die nog niet is aangevuld. In de plaats van den heer Kraal werd tot vlce- voorzitter benoemd de heer A. Kuipers. Door de leden, hiertoe aangewezen, werd het jaarlijksche schoolbezoek op den be paalden tijd verricht. Blijkens de ter ver gadering uitgebrachte rapporten hadden de heeren op de verschillende scholen alles in goede orde aangetroffen en waren zij vol daan over de wijze, waarop het onderwij zend personeel zijn taak vervulde. De klach ten over hinderlijk lawaai, veroorzaakt door voorbijrijdende wagens en karren, werden op verschillende scholen herhaald. De commis sie hoopt, dat door de nu aangebrachte nieuwe bestrating in de Weeshuisstraat ver betering te dezen opzichte is verkregen voor de school van den heer Selnstra. Ook voor de school aan den Noordwljkerweg te Kat wijk Rijn is eenige verbetering te consta- teeren. De commissie beveelt nu nog den Sluisweg voor een betere bestrating aan, opdat ook daar het onderwijs zooveel moge lijk van het hinderlijke rumoer bevrijd worde. Naar de commissie ter kennis kwam is in het afgeloopen jaar verzuimd bekend te ma ken, wanneer toelating van leerlingen tot de openbare school zou plaats hebben. Zij vertrouwt dat maatregelen genomen zullen worden, dat een dergelijk verzuim zich niet zal herhalen. De gezondheidstoestand van leerlingen en personeel gaf geen reden tot bijzondere op merkingen. Bij een op sommige scholen door den schoolarts ingesteld speciaal on derzoek, bleek nogmaals duidelijk, dat de schoolartsendienst in een werkelijke be hoefte voorziet. Voor de wijze waarop de schoolarts zijn taak vervult, heeft de com missie niets dan lof. Met verwijzing naar hetgeen in het vorige Jaarverslag daarom trent is opgemerkt, spreekt de commissie de hoop uit, dat spoedig de algemeene finan cleele toestand der gemeente zoodanig worde gewijzigd, dat overgegaan kan worden tot invoering van het vak lichamelijke opvoe ding. De commissie dankt den gemeenteraad voor de goede zorgen aan het onderwijs besteed en hoopt dat ook in de toekomst de goede gang van het onderwijs in onze gemeente zijn medewerking moge onder vinden. Toestand van stuurman v. d. Zwan minder gunstig. Naar wij vernemen is de toestand van onzen plaatsgenoot den stuurman v. d. Zwan van den stoomtrawler Gezlna Katha- rina IJM. 50, die onlangs na een hem aan steunvergoedinq erwten en veldboonen. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C gedenatureerd in het tijdvak van 19 April 1937 tot en met 24 April 1937 f. 1.50 per 100 kg. zal bedragen. 267 Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd bedraagt de steunvergoeding f. 1.per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van 't dorsch- briefje in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op f. 1.per 100 k.g. PRIJZEN VERSCH RUGSPEK. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat de prijzen, welke voor versch rugspek bij haar ingeleverd, wor- ocn betaald, met ingang van Maandag 20 April 1937 verhoogd zullen worden, voor zoover dat spek afkomstig'is van varkens, geslacht na 24 April 1937. Van 26 April 1937 af zijn de prijzen tot nader order als volgt: Per strook zonder wang: A-spek boven 28 k.g. f0.56 B-spek van 2427.9 kg. f. 0.55 C-spek van 1823,9 kg. f. 0.53 D-spek van 1317,9 kg. f. 0.48 G-spek van 1012,9 kg. f. 0.49 H-spek van 89.9 kg. f. 0.45 I-spek van 6—7.9 kg. f. 0.42 Alles per kg.; laatste drie soorten zonder achterkinkel. 269 De overige voorwaarden zijn ongewijzigd gebleven. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend dai de prijzen voor de met ingang van Maandag 26 April 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor ba- conbereiding, verhoogd zijn met 3 cent per kg. geslacht gewicht. Deze prijzen zijn tot wederopzegging als volt: Prijs per kg. geslacht gewicht in centen: KWALITEIT: Van Van Van Van Van 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 80 kg kg kg kg kg IA IB IIA IC IIB IIIA IIC IIIB IIIC CC 61 59 57 51 64 62 60 58 56 54 66 64 62 60 58 56 64 62 60 58 56 54 Beneden 50 kg. naar kwal. max. 50 cent ■•191;. a Onder geslacht gewicht wordt verstaan net koud gewicht na Slachting (d. i. 't warm gewicht verminderd met 2»/o). 268 Deze prijzen 'worden verlaagd met 2 ct. per kg., wanneer de varkens als nood- en spoedgevallen zijn aangeboden; met 5 ct. per kg. wanneer het spek der varkens r.a slachting zacht blijkt te zijn en wanneer het varken na slachting, strepen, vlekken of onderhuidsche bloeduitstortingen ver toont, waarvan de aanwezigheid reeds bij de afneming door den kringzaakvoerder is geconstateerd. Voor varkens, welke voor het risico van den leverancier zijn afge nomen, worden deze prijzen alleen dan uit betaald, wanneer deze varkens na slach ting in goede conditie zijn. Is zulks niet het geval, dan wordt de werkelijke waarde na slachting vergoed. Zeugen, beeren of blnnenbeeren mogen niet geleverd worden. Blijkt het varken na slachting toch een blnnenbeer te zijn, dan geschiedt de betaling op basis van 60»,o der genoemde prijzen, tenzij de kringzaak voerder reeds bij de ontvangst de meening heeft geuit, dat het varken vermoedelijk een binnenbeer is, in welk geval niet meer dan de werkelijke waarde na slachting wordt vergoed. Deze prijzen gelden niet voor de varkens, welke bestemd zijn om levend te worden uitgevoerd. een groote brandkast. Daar in het kerkge bouw geen geldswaarden worden bewaard, was ook hier de buit nihil. Uit een en an der is gebleken, dat het alleen om geld te doen is .geweest. De politie heeft een nauwkeurig onder zoek ingesteld. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare verga dering bijeenkomen op Woensdag 28 April a.s., des avonds te 7 uur. Punten van behandeling: 1. Opening; 2. Voorstel van B. en W. tot vervroegde af lossing van een geldleening groot f. 80.000.- en het aangaan van een nieuwe geldleening groot f. 80.000.-. Rondvraag. Het ligt in het voornemen tegen 4 Mei a.s. opnieuw een raadsvergadering uit te schrijven. Na een diensttijd van ruim 11 jaar in onze gemeente als Rijksveldwachter, is de heer J. G. v. d. Stel met ingang van 1 Mei as. benoemd tot Brigadier der Rijksveld- waoht, ter standplaats Noordwijk. Zoowel in burgerlijke als in politiekringen in onze gemeente wordt het vertrek van dezen functionaris die om zijn altijd trouwe en correcte plichtsvervulling bekend stond, ten zeerste betreurd. RIJNSBURG. Beroep aangenomen. Ds. M. Baan predikant bij de Ch.r Ger. Gem. alhier heeft het voor de tweede maal op hem uitgebrachte beroep naar Bussum Naarden aangenomen. SASSENHEIM. Tramstagnatie. Doordat de chauffeur van een met sinaas appelen beladen vrachtauto verblind werd door een tegenligger, geraakte deze van den straatweg en reed over den wissel van de trambaan, waardoor de stangen verbo gen werden en het tramverkeer vertraging ondervond. Om den wagen weer op het goede pad te krijgen, moest de lading, bestaande uit een 150-tal kisten, afgeladen worden. Ondanks het late uur trok een en ander toch veel bekijks. Van de bloembollenschuur van den heer W. aan de Teijlingerlaan is 'n groote hoeveelheid lood ontvreemd. boord overkomen ongeluk, naar een zieken huis op Helgoland werd overgebracht, min der gunstig. Dezer dagen is zijn vrouw naar Helgoland vertrokken. LISSE. Gevonden: 3 bonnen voor gehakt; een cheque; wieldop van auto; jongensfiets. Inlichtingen op het politiebureau. NOORDWIJKERHOUT. Geldleening Noord-Zijderpolder. In een spoedeisehende vergadering van leden van den Noord-ZIJderpolder werd be sloten, om ten behoeve van de overname der poldergemalen een geldleening aan te gaan met de N.V. Haarlemsche Levens verzekering Maatschappij van f. 10.000 a 3 3/4 pCt. met een aflossingstermijn van 15 jaren. Onze plaatsgenoot A. Gijzen is aan genomen als volontair bij de gemeente politie alhier. OEGSTGEEST. NACHTELIJKE INBRAKEN. Ook een bezoek aan „Het Groene Kerkje". Bij het aanbreken van den dag bemerkten de families O. en Z„ wonende aan den Haarlemmerstraat/weg, dat men des nachts te hunnen huize een ongewenscht bezoek had gebracht. Door het van buiten af uit boren van de raampennen waren de, waar schijnlijk mieer dan één, inbrekers binnen gekomen. Hoewel alles beneden was door zocht, bleek er niets dan geld te zijn mede genomen. echter in geringe hoeveelheid. Daar de buit bhjkbaar niet oldoende was, werd ook nog een bezoek gebracht aan „Het Groene Kerkje" Hier is men binnen gekomen door het uitboren van een deur kozijn. waardoor het slot vrijkwam. Ook daar is blijkbaar alles nagezocht, behalve VALKENBURG. Voor beroep bedankt. Gistermorgen deelde ds. Steenbeek aan de gemeente mede, dat hij voor het beroep naar Jutfaas heeft bedankt. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk", heeft f. 41.80 opgebracht. VEUR. Burgerlijke Stand. Getrouwd: H v. Dongen en G. Rienstra. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vergadering A.-R. Kiesvereeniging. De afd. van de A.-R. kiesver „Neder land en Oranje" hield een goed bezochte verkiezingsvergadering in het dienstgebouw van de Geref. Kerk, met als spreker dr C. Beekenkamp uit Lelden over het onder werp „Drieërlei verzoeking". Spr. wenschte te waarschuwen 't brood- vraagstuk te stellen in het midden van de verkiezingen en geen genoegen te nemen met een soort van Christelijkheid, welke schijnbaar vereenigbaar zijn met den leu gen van de Chr.-Dem. Unie en den wolfs- angel van de N.S.B. Spr. spoorde aan waakzaam te zijn tegen beginselprogramma's, welke ons diets willen maken, dat ons geloof geen gevaar loopt, als we een knieval doen voor dicta tuur of democratie in al zijn vormen. Red ding kan alleen brengen, zoowel stoffelijk in het het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldi ook voor onze „Kleine Advertenties" als geestelijk, de aanvaarding van Gods souvereiniteit. Na beantwoording van en kele vragen werd de bijeenkomst met dankzegging gesloten. Gevonden: 1 radiateursleutel. 1 koste loos rijwlelbelastingmerk, 1 huissleutel. Adres Bureau van Politie. Niettegenstaande de politie den gehee- len nacht per auto de beide gemeenten heeft doorkruist, hebben „vingervluggen" toch nog kans gezien bij de R. aan den Achterweg te Veur de wasch uit den tuin te ontvreemden. Wegens ingetreden slapte is aan ds Coöp. Maalderij „Nooit,gedacht" te Veur 'n drietal arbeiders ontslagen. VOORSCHOTEN. Opheffing O.L. School Rijndijk? Aan de leden van den raad hebben B. en W. een voorstel doen toekomen tot ophef fing van de O.L. school aan den Rijndijk op een. nader te bepalen datum. Zij motl- veeren dit als volgt: Geruimen tijd heeft het college zich bezig 'gehouden met den toestand, waarin het schoolgebouw verkeert. Deze is n.l. zooda nig, dat ingrijpende, doch tevens kostbare, maatregelen niet kunnen uitblijven. Vrijwel vast staat, dat het wegnemen van verschillende minder gewenschte toestan den en gebreken, niet anders zal kunnen geschieden dan door den bouw van een nieuwe school. Veilig, aldus B. en W„ kan hiervoor een bedrag van f. 40.000 worden aangenomen. Aangezien deze kosten geheel voor rekening van de gemeente blijven, zal het duidelijk zijn, dat het, Indien op een andere wijze eveneens een bevredigende oplossing is te verkrijgen, alleszins aanbe veling verdient, die extra uitgaven niet ten laste der gemeente te brengen. Deze oplossing zal zijn, overbrenging van de Rijndijksohool naar de school (Dorp). Deze wordt thans bezocht door 90 kinderen en biedt plaats aan 192 leerlingen; er is dus ruimte genoeg om de 48 kinderen van den Rijndijk te kunnen plaatsen. Aange zien het getal leerlingen aan de school (Dorp) zich in dalende lijn beweegt, is er rekening mee te houden, dat het hoofd der school spoedig niet langer door 2, doch slechts door 1 onderwijzer zal worden bij gestaan, hetgeen niet in het belang van het te geven onderwijs is te aohten. Bij dit alles komt nog, dat het hoofd der school, de heer J. H. Rutten aan het einde van 1937 het onderwijs gaat verlaten en dan zou de vacature kunnen worden ver vuld door overplaatsing van het hoofd der school Rijndijk, den heer J. H. Romijn. Ten slotte hebben B. en W. aan het voor stel toegevoegd een lijst met de afstanden, die voortaan door verschillende kinderen moeten worden afgelegd. Voor de meeste kinderen bedraagt de afstand 3.4 en zelfs 5 K.M. Volgens B. en W. valt deze afstand nogal mee en zullen zij ten overvloede nagaan of voor leerlingen beneden 'n bepaalden leef tijd, dan wel wonende op een bepaalden afstand van het dorp een vervoersregellng is te treffen. 21. Toen Thijs zijn plan had uitgelegd, vonden allen 't lang niet slecht de Eskimo'tjes lachten luid. en Hagewit de sneeuwman schreeuwde het van blijdschap uit; ook Brom-oom knikte heel ver heugd, en zei: „O, lieve deugd, o, lieve deugd; dat heb Je knap ver zonnen Nu werd met 't uitvoeren van 't plan begonnen. De Sneeuwman ging heel hard aan 'tblazen, en 'twas heusch om je er over te verbazen— dikke vlokken vielen neer; eerst een beetje, toen veel meer. Je begrijpt, dat 't na een tijdje weer ver dwijnen zou. maar 't smelten ging niet zóó erg gauw; allen kregen het weer koud zij stookten toen een vuurtje van droog hout. en Thijsje sprak: „Houdt nu maar je gemak; wij zullen spoedig merken, of onze list gaat werken". 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7