LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 26 April 1937 D.V.S. III kampioen 3e klasse L.V.B, Zaterdag- tegen Zondag competitie. U.V.S. is uitgebekerd. S.E.P.L.D.W.S. 1—2. HET K.N.V.B.-ELFTAL TEGEN WEST HAM UNITED. Van Spaandonck spil. Voor den internationalen wedstrijd, welke een vertegenwoordigende ploeg van den K.N.V.B. op 6 Mei (Hemelvaartsdag) te Arnhem op het Vitesse-terreln zal spelen tegen West Ham United heeft de Keuze Commissie van den K.N.V.B., na overleg te hebben gepleegd met de Oostelijke dis trictscommissie. het volgend elftal samen- g^Stold Doel: Halle (Go Aheadi. Achter: Wilders (Blauw Wit) en Kolde- wijn (Heracles). Midden: Hey (S.C.H.), van Spaandonck (Neptunus) en Rcelofs 1G0 Ahead i. Voor: Nagels (Ensched.i. Heetjans iP.E. C.>, Lungen (A.F.C.i, Smit (Haarlem) en Bergman (Blauw Wit). Vertegenwoordigende L.V.B.-ploegen spelen 11. Een nuttige oefenwedstrijd. „BIRMINGHAM" NAAR AMrT" Een wedstrijd op 9 Mei teem het Amsterdamsch elftal. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Amsterdamschen Voetbalbond.' in sa menwerking en in overleg met de directie van de N V. het Nederlandsch Sportpark besloten de eerste divisieclub Birmingham uit te Mxxiigen voor het spelen van een wedstrijd tegen het Amsterdamsche elftal, welke ontmoeting op Zondag 9 Mei a.s. in hel Olympisch Stadion is vastgesteld. Birmingham, een der beste clubs uit de League, heeft deze uitnoodiging reeds aan vaard. De beide cupfinalisten Sunderland en Preston North End. die oorspronkelijk wa ren uitgenoodigd, hadden in verband met het zeer zware seizoen medegedeeld niet naar Amsterdam te kunnen komen. Tegen Birmingham zal het Amsterdam- sclie elftal op zijn sterkst uitkomen, daar Ajax geen kampioenswedstrijd op 9 Mei benoeft te spelen en ook de spelers van Blauw Wit, D.W.S. en A.F.C. ter beschik king zijn. BLAUW WIT NAAR HET OLYMPISCH STADION. Naar wij vernemen is dezer dagen in een aigemeene vergadering van de voetbalver- eeniging Blauw Wit besloten het geheele terreinencomplex, bij het Olympisch Sta dion gelegen, in gebruik te nemen. Blauw Wit zal dus ook voor wat haar lagere elf tallen betreft, in de toekomst niet meer op de terreinen bij het Nieuwe Diep spelen. Dit besluit houdt in, dat de hockeyclub „Amsterdam" en de cricketclub V.R.A. niet meer van de velden van het Olympisch Stadion zullen kunnen gebruik maken. Beide vereenigingen zijn dus genoodzaakt naar een ander terreinencomplex om te zien Wij vernemen nog nader, dat Blauw Wil eerst in Mei 1938 haar nieuwe velden zal kunnen bespelen. Een 52 nederlaag tegen Scheveningen. Op het NJB.L.O.-terrein vond gisteren de bekerwedstrijd tusschen de beide oude rivalen U.V.S. en Scheveningen plaats. Het is den fanatiek spelenden Scheveningers daarbij gelukt de Leidsche tweede klasser, zij het dan wat geflatteerd, met 52 te kloppen en zichzelf zoo in een volgende ronde te plaatsen. Technisch was het spel van de thuis club, vooral in de eerste helft, wel wat beter dan dat van de gasten, bij wie het feller op den bal zitten en sneller han delen, alsmede het doortastende spel der voorhoede het minder technische werk ruimschoots vergoedden. Bij U.V.S. speelde nagenoeg den geheelen wedstrijd v. d. Reyden middenvoor, wat oi. geen succes was. Jammer blijft het dat de voorhoede, zooals ln de eerste helft, na verscheidene goede aanvallen, een schutter voor een degelijke afwerking blijft missen. De half- linie speelde in het eerste deel een heel goede partij, terwijl het backstel de snelle en fanatieke aanvallen der bezoekers voor- loopig wist te breken. Platteel opende voor U.V.S. met een goed doelpunt de score, terwijl de linksbinnen der gasten den stand gelijk maakte en voor de rust zijn club de leiding wist te geven. U.V.S. zette na de rust het spel aanvankelijk goed in. Een serie aanvallen bracht echter slechts enkele niets opleverende corners. Toen Scheveningen zioh had losgemaakt volgden enkele snelle en steeds gevaarlijke aan vallen, uit één waarvan de linksbinnen onhoudbaar een derde doelpunt fabri ceerde. 13. Snel ging het spel van doel tot doel, waarbij de gasten echter door snel ler en meer resoluut handelen steeds ge vaarlijker waren. U.V.S. schiep zich ook wel eenige goede kansen, doch het schot bleef zoek of was te zacht. Na een over- rr-nnelenden aanval van Scheveningen ontstond een doelworsteling voor het Leid sche doel, waaruit de middenvoor een vierde doelpunt maakte, l4. De blauw- witten gaven het nog niet op. Fel kwam U.V.S opzetten, waarbij het doel der gasten menigmaal in gevaar verkeerde. De verde diging van Scheveningen liet echter weinig gelegenheid tot schieten. Uit een der cor ners bracht Knul met een onverwacht en fraai schot den stand op 24. Fel bleef de strijd, totdat de rechtsbinnen der gas ten na een algemeenen aanval eerst tegen de bovenlat knalde om daarna den terug- sprlngenden bal rustig in het U.V.S-doel te koppen. Dit waarlijk meesterlijke doelpunt bracht den stand op 25, waarmede het einde van den wedstrijd aanbrak en waar door U.V.S. door het steeds lastig te over winnen Scheveningen was uitgeschakeld. SPORTMAN III—A.S.C. IV 2—4. Sportman is het eerst ln den aanval, doch gescoord wordt er voorloopig niet. De rust komt met blanken stand. Na de pauze weet de rechtsbuiten van Sportman het eerst te scoren (1—0). A.S.C. maakt echter sneedig gelijk 1-1)Nogmaals weet de rechtsbuiten van Sportman zijn club de leiding te geven, 2—t. A.S.C. maakte echter weer gelijk 2—2. Nu krijgt A.S.C. het beste van het spel en door nog 2 doel punten te maken stelt zij de overwinning veilig. In een Zaterdagmiddag gespeelden wed strijd. waarin de punten broederlijk wer den gedeeld, hebben de vertegenwoordigen de elftallen van de Zaterdagmiddag- en Zondagcompetitie der L.V.B. elkaar ont moet. In dezen wedstrijd welke als oefen wedstrijd was bedoeld voor de a.s. Bedrijfs voetbal- en Vier Bondentournoolen hebben beide elftallen getoond wat van hen in de komende voetbalkampen verwacht mag worden en mogen wij uit deze generale- repetitie conclusies trekken, dan meenen we dat zoowel het Zaterdagmiddag- als het Zondag-elftal in deze tournooien geen slecht figuur zullen slaan. Kwam het Zaterdagmiddag-elftal vol ledig uit. de opstelling werd reeds eerder gepubliceerd, het Zondag-team telde voor beide kanthalfs invallers voor C. Vermeu len en H. Honsbeek, waarvan vooral de laatste zich zijn plaats in dit elftal waar dig toonde. De lage score 11 toont reeds de kracht der beide verdedigingen, temeer waar het spel zich snel van doel tot doel verplaatste en beide keepers, die hun taak uitstekend verstonden en geen fout hebben gemaakt, handenvol werk kregen. De mid denlinie der Rood-witten in deze kleu ren betrad het Zaterdag-elftal het veld zette de voorhoede herhaaldelijk aan het werk. Dat de verdediging der Zondag- menschen voor hen te sterk bleek is eer der de waardeering voor het vele defen sieve werk, als een verwijt voor de betref- fenden voorhoede. De Zondag halflinie was minder dan van hun tegenstanders. Ver meulen vormde hier de zwakke plek, ter wijl v. d. Wllk het wat kalmpjes aan deed. De aanvallen der voorhoede waren dikwijls verrassend en snel en had hier een mid denvoor gestaan, die de spelkwaliteiten van zijn medespelers had gedeeld, de score zou ongetwijfeld hooger geweest zijn. Over den wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Het waren twee volkomen gelijkwaar dige partijen en die elkaar bekampten, al dient hier direct een kleine veldmeerder- heid van het Zaterdagmiddag-elftal ver meld, een meerderheid die in de stoere verdediging en de verrassend gevaarlijke aanvallen van de andere zijde haar tegen hanger vond. Na ruim een half uur opende J. Wind- horst de score, waarmede hij het Zaterdag elftal de leiding bezorgde, welk doelpunt even later aan de andere zijde met een onhoudbaar schot van J. v. d. Krogt werd beantwoord. Na de rust bleek dat W. Bergshoeff, die in de eerste helft reeds met een knie blessure sukkelde was vervangen door Perfors die met A. Windhorst van plaats wisselde en zich daar niet onverdienstelijk heeft geweerd. Het lijkt ons voor de L.V.B. elftal-com missie geen al te moeilijke opgaaf om met deze teams twee vertegenwoordigende elf tallen te kiezen, die in de diverse tour nooien een uitstekend figuur zullen slaan. SCHOTEN—HILLINEN 3—0. Om den H V.B.-beker. Hillinen heeft het niet tot de finale kunnen brengen en is met flinke cijfers door Schoten verslagen. Hoewel de bezoe kers in het veld geenszins de minderen waren, kon ook nu de voorhoede niet ge vaarlijk genoemd worden en sporadisch werd er dan ook een schot gelost Schoten deed het beter en nam de leiding met een voor Van der Jagt onhoudbaren kogel. Nog voor de rust werd de voorsprong op for tuinlijke wijze vergroot, toen Van der Schrier dan bal verkeerd beoordeelde en in eigen doel kopte. De tweede helft was een vechten van Hillinen's voorhoede tegen de hechte Scho- ten-defensie, en nu liep het bepaald niet mede, toen Freeke juist naast schoot. Scholte passeerde de geheele achterhoede, doch voor Boeser gekomen, ging het schot hoog over. Eenige goed genomen corners van links bleven zonder positief resultaat. Bij een der Schoten-aanvallen werd de Hillinen-doelman voor de derde maal ge passeerd. Wel bleef blauw-wit sterk aan vallend spelen, maaar zelfs werd geen legengoal gescoord. Schoten won met 30. doch een of twee doelpunten had Hillinen wel verdiend. Spannende strijd in Delft. Vergezeld van een groote suppor- tersschare heeft L.D.W.S. gisteren in Delft na een uiterst feilen en nerveu- zen strijd een buitengewoon kostbare zege behaald en daarmede hebben de Leidenaars zich aan den rand van de derde klasse geplaatst. S.E-P. verdedigde haar allerlaatste kans om zich te handhaven en de Delftenaare hebben onzen stadgenooten op uiterst felle wijze de zege betwist, zoodat tot de laatste minuut onzekerheid bestond of de oranje- blauwen hun zoo moeilijk verkregen voor sprong zouden kunnen behouden. Weliswaar schuilde er in de Delftsohe stormloopen niet zoo bijster veel gevaar, maar door de verdedigende houding der L.D.W.S.-defensie waren deze aanvallen tegen het einde, toen de thuisclub alles op den aanval zette, vrij talrijk. In deze periode van S.E.P.-ovenwicht kreeg de Leidsche aanval enkele fraaie kansen, die echter door slecht schieten en gebrek aan geluk verloren gingen. In de eerste helft heeft L.D.WS., ge steund door den kraohtigen wind, een groote meerderheid gedemonsteerd en reeds in de eerste minuten veroverden de Leidenaars een voorsprong toen Starre Sr. na een vlotten aanval den bal voor het S.EP.-doel bracht en Brouwer van dichtbij scoorde, 1—0. LD.W.S. bleef sterker en niet zonder veine wist de DeQftsdhe doelman enkele schoten te stoppen, maar langzaam werd toch ook de Deutsche aanval actiever. Na dat enkele kansen onbenut waren gebleven, was het de S.E-P.-linksbuiten, die met een mooi, scherp schot doelpuntte. 11. Nog voor de rust hernam L.D.WS. de lei ding toen rechtshalf v. d. Steen een vrijen trap mooi voor doel plaatste en v. d. Voort den onvoldoend weggewerkten bal onhoud baar in het net plaatste. 12. Rust. Na de hervatting was S.EP, met den wind in den rug meestal sterker, al was het verband in de voorhoede ver te zoeken, waardoor de Leische verdediging voor niet al te moeilijke problemen werd geplaatst. De L.D.W.S.-aanval trachtte met snelle aanvallen de S.E.P.-verdediging te over rompelen, maar de Delftsche verdediging gaf weinig kans tot schieten. De tijd ver streek en alleen de laatste oorner op het LD.WS.-doel bracht nog sensatie, want het geheele S.E.P.-elftal, de backs incluis, stelden zich voor het Leidsche doel op. De L.D.WS.-verdediging werkte den bal weg, die in de voorhoede belandde, die zonder tegenstanders mogelijk tot scoren wgren gekomen. Het eindsignaal van den voor treffelijk leidenden heer Swaneveld ver ijdelde deze poging echter en het einde kwam met een moeilijke 2l zege voor de Leidenaars. L.D.W.S. V—SPORTMAN V 2—3. Met wind mede spelend heeft L.D.W.S. direct het beste van "het spel, en het Sport man-doel wordt steeds onder vuur geno men. Na ongeveer 20 min. geeft dan ook de linksbuiten LD.WJ5. de leiding 10. Uit een snellen doorbraak brengt rechts buiten Ravensbergen met een goed schot de partijen op gelijken voet 1—1. Nog vóór de rust hergeeft de midvoor aan LD.W.S. de leiding 21. Na de pauze is het wederom de goed spe lende Ravensbergen die gelijk maakt 22. Hierna komt L.D.WS. wat meer in den aanval, doch Van Egmond staat steeds op de goede plaats. Als dan de linksback een bal half raakt, maakt Boom aan alle spanning een einde, en scoort enkele minuten voor het einde de winnende goal voor Sportman 23, waarbij het bleef. Scheidsrechter Caspers floot gced. D.S.O. n—L-F.C. rv 4—6. D.S.O heeft eenige invallers. Zij heeft spoedig een 31 voorsprong, maar nog voor de rust maakt L.F.C. twee goede doel punten en zoo is het 33 met rust. De D.SO.-backs waren niet al te best op dreef en hierdoor maakte L.F.C. na de pauze nog 3 doelpunten. Aangezien de D.S.O.-voorhoede ook al niet in topvorm speelde, kon zij hiertegen maar één doel punt maken en zoo kwam het einde met C4 voor L.F.C. Het zal in de nog restee- rende wedstrijden beter moeten gaan, an ders zien we D.S.O. nog geen kampioen worden. Momenteel heeft zij nog de leiding. LUGD. V—ROUWKOOP in 3—2. De hekkensluiters staken enthousiast van wal en zij namen na 10 min. de leiding i01). Midvoor Sieval schoot echter spoe dig hierop den gelijkmaker in het Rouw koop-doel 111Dezelfde speler bracht nog voor de rust den stand op 21, na goed spel van Smit. Na de pauze zetten de gasten er alles op doch de Roo c.s. wisten stand te houden. Wederom na goed spel van Smit scoorde Sieval ten derde male (31). Toen de gasten een tweede tegenpunt scoorden (32). kwam er opnieuw spanning doch met onveranderden stand kwam het einde. SPORTMAN n—ALPHEN IV 4—10. Direct ontwikkelt zich een forsch par tijtje en Sportman neemt door haar rechtsbinnen de leiding (1—0). Kort hierop maakt Alphen gelijk. Zij weten zelfs de leiding over te nemen (12) en zelfs tot 13 op te voeren. Nu is de beurt weer aan Sportman (23). Beide partijen sco ren voor de rust nog éénmaal (34). Na de rust maakt Sportman direct ge lijk (44i. Sportman schijnt hiermede al haar kruit te hebben verschoten, mede door 't uitvallen van den handlgen links binnen. Alphen kan hierdoor den stand zonder veel moeite tot 10—4 opvoeren. Het terrein was slecht. QUICK BOYS V—O. CLUBJE III 4—3. De gastheeren wisten een overwinning te behalen, hoewel het pas eenige minuten 1 voor het einde beslist werd, toen de keeper jvan O. Clubje een bal in eigen doel werkte en daarmee den stand op 43 voor de Katwijkers bracht. De heer Van Egmond leidde goed. L.D.T.S. UI—LUGDUNUM VIII 8—6. Nadat de thuisclub met de rust een 4—2 voorsprong had, hernam groen-wit na de rust de leiding 145). Weer kwam Lugd. achter te staan (65). doch een omzetting in de groen-witte gelederen bracht den gelijkmaker (66)). Twee fouten van den weifelenden L.D.T.S.-keeper brachten groen wit ten slotte in „veilige haven" (6—8). LUGD. (A)—U.V.S. (A) 1—4. Deze vrijwel beslissende wedstrijd weed door de blauw-witte jeugd op verdiende wijze gewonnen. Zij is nu vrij zeker kam pioen der adsp. A. Voor de rust gaf groen wit uitstekend partij en na 15 min. joeg rechtsbuiten Douma het leer langs den verrasten v. Well (101Kort voor de rust wist Kantebeen voor U.V.S. gelijk te maken en met 1i werd gerust. De tweede helft gaf direct een goeden Lugd. aanval te zien, doch v. Well redde door uitloopen. Dit gaf de blauw-witten moed en spoedig nam zij de leiding II2), terwijl dadelijk hierop Rietbergen de score tot 31 opvoerde. Lugd. mistte hierna een strafschop, terwijl Kantebeen met een ver schot den stand tot 14 opvoerde. Tot het einde toe bleef U.V.S. het spel beheerschen, doch gedoel punt werd er niet meer. „FOREHOLTE" (VOORHOUT). De uitslagen uit Voorhout zijn: Foreholte-comblnatie—T.Z.B. I 25 en Foreholte I—Llsse Hl 3—3. D.V.S. III is kampioen geworden van de 3e klasse L.V.B. Op onze foto (van links naar rechts): Geknield: F. v. Duuren, A. Hlllebrarid, I. Baart, L. v. d. Linden- (aanv.i. Staande: W. Hillebrand, J. Chaudron, F. Offermans, J. de Jong, D. Bonnet. H. Piket, A. v. Rooyen. A.S.C. VI—ALPHEN V 0—7. De bezoekers waren direct na den aftrap in den aanval: na vijftien minuten spelen wist Heemrood de score te openen, ter wijl uit een penalty de stand op 20 werd gebracht, nog voor het verstrijken der eerste helft was het 40 voor Alphen. Na de hervatting was A.S.C. iets meer aanval lender dan daar voor doch tot doelpunten brachten zij het ook nu niet. Daarentegen wist Alphen nog driemaal het net te vin den. zoodat het einde kwam met een 7—0 overwinning voor de bezoekers. ALPHEN JUNU.V.S. (b) JUN. 11—0. De Alphen Jun. hebben een gemakkelijke taak gehad. Met dubbele cijfers werd de U.V.S.-jeugd aan den kant gezet. Het was Baltes die voor Alphen de score opende, waarna op volkomen regelmatige wijze de score voor de rust werd opgevoerd tot 5-0. Na de rust had Alphen het voordeel van den sterken wind en kwam U.V.S. nauwe lijks meer aan het woord. Het was dan ook een onafgebroken belegering van het U.V.S.-doel. Nog 6 doelpunten werden aan de score toegevoegd, waarbij IJkema als fabrikant van het elfde doelpunt juist ook het honderdste doelpunt voor de Junioren ter wereld bracht. TER LEEDE I—ONS CLUBJE I 5-1- Vanaf den aftrap is de thuisclub in de meerderheid wat spoedig in een doelpunt wordt uitgedrukt. Nog geen 10 minuten later is het 20, waarna de gasten er beter ln komen. Zij zijn een oogenbllk zelfs in de meerderheid, maar slecht schieten voorkomt goals. De rust gaat ln met 20. Na de pauze zijn de gasten het eerst aan het woord. De thuisclub wordt zelfs terug gedrongen. maar bij een snellen uitval wordt het 30. Eindelijk hebben de gasten succes door hun linksbuiten, die met een vliegend schot de eer redt. De thuisclub weet nog twee maal te doelen en het einde komt met 5-1. Het was een vinnig gespeelde wedstrijd, die goed geleid werd. De adspiranten, die vooraf speelden, wonnen van de adspiranten van Katwijk met 10. RIJNSE. BOYS II—QUICK BOYS III 0—3. Door dezen wedstrijd te verliezen heeft R.B. practisch haar kampioenskans ver speeld. Ondanks het feit dat R.B. gedu rende driekwart van den strijd in de meer derheid is geweest, is zij er niet in ge-i slaagd ook maar één goal te scoren. Quick Boys daarentegen benutte de weinige kan sen, welke zij kreeg. Bij de Rijnsburgers werd beter gecombineerd, soms wel eens iets te veel in de breedte, doch doelpunten maken schijnt men in Rijnsburg verleerd te zijn. Rijnsb. B. speelde het eerst met den wind in den rug. Steeds waren de gast heeren in den aanval, zonder echter bij zonder gevaarlijk te zijn. De enkele uitval len van Quick Boys brachten meer gevaar met zich mee. Bij een van die uitvallen opende de linksbuiten de score. Nadat RE. nog een strafschop gemist had brak de rust aan. Na de thee het zelf de aspect van de eerste helft. De Rijns burgers waren in deze periode ook niet bijster gelukkig. Quick Boys maakte nog 2 doelpunten. Dat er niet meer doelpunten gemaakt werden kwam door het uitste kende keepen van den Rijnsburgsche doelman. Enkele zekerschijnende doelpun ten wist hij te voorkomen. De heer v. Vliet leidde zooals altijd uitstekend. De adspiranten van Rijnsb. Boys brach ten het er beter af. Zij stuurden de Al- phensche jeugd met een 72 nederlaag naar huls. QUICK BOYS II-WETERINGSCHE BOYS I 5—2. Dat het tenslotte 52 voor de gasthee ren werd, zal wel niemand Zaterdagmid dag verwacht hebben. Immers tot ver in de tweede helft hadden de gasten nog een 2—1 voorsprong en niets wees erop. dat Quick Boys daarna nog viermaal zou doel punten. Over den wedstrijd kan het vol gende gemeld worden. Q. B., dat geheel volledig is, heeft in de eerste helft het meeste nadeel van den wind, doch niette min wordt het doel der gasten direct be laagd en de achterhoede moet daar alle zeilen bijzetten om aan de keurig opgezette aanvallen der Katwijkers het hoofd te bieden. Een kwartier na het\ begin moest de keeper zwichten voor een schot van Meyvogel. 10. Veel geluk heeft de blauw witte aanvalslinie daarna niet. Eerst gaan eenige schoten rakeling over, daarna ziet Meyvogel een ineens ingeschoten bal van den binnenkant van den staander terug in het veld springen en een dito schot van Taat gaat rakelings langs den verkeerden kant van den paal. terwijl de keeper der gasten uit het goede hout gesneden blijkt te zijn. Een doelpunt komt juist aan de andere zijde, waar de middenvoor met een keurig schot de partijen op gelijken voet brengt. 11, met welken stand gedraaid wordt. Na de rust wegen de partijen goed tegen elkaar op. Spoedig weet W. B. de lei ding te nemen. Het duurt dan vrij lang voordat Hoek met een onverwacht en listig boogschot in den uitersten bovenhoek de schaal weer ln evenwicht brengt, 2—2. Tot ongeveer 10 min. voor het einde blijft de stand zoo. doch dan komt op radicale wijze het keerpunt. Uit een voorzet van De Jong kopt Meyvogel de winnende goal langs den keeper, 3—2 en nauwelijks is af getrapt of weer is het Meyvogel. die den verbluften keeper voor de vierde maal het nakijken geeft, 42. Noch is het niet ge noeg, want direct hierop is het 52. nu door een scherp schot van Parlevliet. Drie doelpunten in nog geen vijf minuten Hierna blijven echter de achterhoeden meester van het terrein, zoodat met 6—2 het einde komt. De leiding was goed. S C.O. in—QUICK B. IV. De dertiende competitie-wedstrijd ls voor Q. B. geen beletsel geweest om een groote overwinning op S.C.O. m te behalen. Met niet minder dan 16 moest S.C.O. de meer derheid der a.s. kampioenen erkennen. Met de rust was de stand 0—3. Na de pauze kwam S.C.O.. gesteund door den vrij ster ken wind, flink opzetten en zij had da- aelijk succes. Q. B. beantwoordde dit met in de eerstvolgende 10 minuten 3 doel punten te scoren. Met 10 man werd verder gespeeld, wat geen beletsel was om het spel geheel in handen te nemen. De stand onderging echter geen verandering meer en met 16 kwam het einde. A. R. C. n—SLEUTELS I 3—0. In de eerste helft ging de stryd vrywel geiyk op en hoewel aan weerszijden de doelen in gevaar kwamen, duurde het vrij lang eer de score werd geopend. Eerst een kwartier voor de rust slaagde Jongeneel er in de thuisclub de leiding te geven. Na de pauze vielen de gasten sterk aan en zij deden al hun best geiyk te maken, zoodat ARC. teruggedrongen werd. Men slaagde er in stand te houden en twlnting minuten na rust scoorde Bergshoeff voor A.R.C. een tweede doelpunt. A.R.C. bleef daarna ster ker en tegen het einde (er werd niet meer afgetrapt), maakte v. d. Spelt een mooi derde doelpunt, zoodat A.R.C. met 3—0 won. A. R. C. IV—SLEUTELS II 3—0. De gastheeren waren byna doorloopend in den aanval, maar hun voorhoede bracht talryke kansen om zeep. Bovendien toon de de Sleutels-doelman zün vak goed te verstaan en zoo duurde het tot aan de rust aleer A.R.C. de leiding nam door v. d. Linden. Ook na de pauze was A.R.C. steeds in den aanval. Van Vliet bracht den stand op 20, terwyi Zoutman kort voor het einde een derde goal scoorde 30, in wel ken stand geen verandering meer kwam. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De te Boskoop gespeelde wedstrijd, voor de comp. van den G.V.B. tusschen het 4e elftal van de Bosk. Boys en Moordrecht III eindigde in een overwinning voor de thuis club (60). Het 5e elftal van de Boys, wat tegen Voorwaarts II heeft gespeeld, moest het onderspit delven, en verloor met 2—0 van Voorwaarts. UIT VEUR-LEIDSCHEëDAM. De uitslagen van gisteren zijn: AW 2— PFC 2 0—0; AW 1—Velo 1 2—2. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN TE WASSENAAR. De uitslagen uit Wassenaar zyn: Westlandia IBI. Zwart I 03 Blauw Zwart aDocos a 50 Blauw Zwart cRava c 2—0 ITALIË—HONGARIJE 2—0. In het tournooi om den Europa-beker speelde het Italiaansche eütal te Turijn tegen Hongarije voor 45.000 toeschouwers. Deg gastheeren wonnen den wedstrUd met 2—0.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10