Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 24 April 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS AGENDA Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. RECHTZAKEN PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 25 APRIL. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorin, hallelf, ds. ten Cate. EglLse Wallonne: Dix heures et demie, Mr. E. Mlchelin, pasteur a la Haye. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. de Meijere. Vrijz. Jeugdkerk (Gerecht 10): Nam. lialfacht, me], ds. Modderman van Doetin- chem. Rem Geref. Gem.: Voorm. halfelf prof. dr. G. J. Heering. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. halfelf, dr. Boersema. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10): Nam. 6 uur. ds. J. G. Ubbtnk. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): Voorm. halfelf, Gez. Mis. Hooglandsche Kerk: Voorm. halfelf (Jeugddienst), dr. J. Riemens (koor). AALSMEER. Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur. ds. Alkema: nam. 6 uur, ds. van der Linde. Ned. Herv. Kerk, Oost: Voorm. 10 uur. ds. van der Linde; nam. 6 uur (jeugddienst), ds. Wildschut van IJmuiden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. t Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Heerma. Doopsgezinde Kerk: Voorm. 10 uur, ds. R. C. de Lange. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhulzen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk Julianastraat)Voorm. halftien. ds. Scheers; nam. halfzeven, ds. de Bruin. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven. ds. Stehouwer. Kinderkerk „Bethel: Voorm. 10 uur, de heer Slager. Ned. Herv. Kerk Oudshoornscheweg) Voorm. 10 uur, dr. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Klaaijssen van Dordrecht. Geref. Kerken (Hooftstraat)Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm 10 uur (H.A.) en nam. 6 uur (HA. en Dankz.), ds. Bosch. De Ruljterstraat: Voorm. 10 uur (HA.) en nam. 6 uur (H.A. en Dankz.), ds. Mulder. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.)Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Lokaal van Mandersloostraat)Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 erf nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. H. J. Kasteln van Hoorn. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie ds. Aalders. NIEÜWVEEN. Ned. Herv. Kerk (verbeterde opgave): Voorm. 10 uur, ds. J. ten Bruggencate van Den Haag. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. H. van Dijk van Rijnsaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven (Bed. H.A.), ds. W. van Dijk van Zevenhoven. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. K. J. Brouwer van Oegstgeest. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur: ds. Visser; nam. halfzes, ds. Bouma van Noordwijk- aan-Zee. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Bouma; nam. 5 uur, ds. Visser van Noordwijk- Binnen. Geref. Kerk in H.V. (Egbert de Grootstr.): Voorm. 10 uur, de heer A. van Kampen; nam. 3 uur, de heer K. van der Berg. Jeugdkerk: Voorm. halfelf, mej. dr. C. Gerllngs. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. van der Bos. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Heyn. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. H. van Dijk. Chr. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer van Heyst; nam. 5 uur, ds. J. Schone- veld van Groningen. Kerkzaak Voorm. halftien. ds. de Bel van Warmond; nam. 5 uur, de heer van Heyst. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien, ds. van der Loo; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. Broekstra: nam. 6 uur, ds. van der Loo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Baan. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis)Nam. 5 uur. leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden (Gymn.zaal Raadhuis)Nam. 7 uur, ds. C. Burger van Deventer. WASSENAAR. Dorpskerk (verbeterde opgave): Voorm. 10.05 uur, ds. J. W. Groot Enzerink van Leiden; nam. halfzes, ós. ten Kate. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Polder): Voorm. half tien en nam. halfzeven (Bed. H.A. en Dankz.), ds. Baan van Rijnsburg. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ooltgensplaat T. H. Oos- tenbrug te Gouderak. Aangenomen: Naar Frederiksoord W. v. d. Ven te Retranchement. Naar Utrecht (als algem. secr. der Vrijz.Chr. Jeugdcen- trale), K. Terpstra te Rottevalle-Dracht- stercompagnie. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Ridderkerk M. Heikoop te Utrecht. Bedankt: Voor Giessendam R. Kok, te Veenendaal. VRIJE GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Zwijndrecht L. de Voogd te Puttershoek. DE VACATURE VAN WIJLEN PROF. DR. A. VAN VELDHUIZEN. De commissie van voordracht 27 Mei bijeen. Naar wij uit goede bron vernemen is de commissie van voordracht voor de benoe ming van kerkelijke hoogleeraren van wege de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk bijeengeroepen tegen Donderdag 27 Mei a.s. in het gebouw der Synode te 's Graven- hage tot het formeeren van een drietal in de vacature ontstaan door het overlijden van prof. dr. A. v. Veldhuizen aan de Rijks universiteit van Groningen, welke voort duurt door het bedanken van dr. F. J. Fok- kema te Oegstgeest. PROF. Dr. D. H. Th. OBBINK. Morgen herjjenkt de hofprediker, prof. dr. D. H. "Th. Obbink, hoogleeraar aan de Rijksunivei-iteit te Utrecht, den dag waar op hij vóór 40 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Herman Theodoras Obbink werd 23 Jan. 1869 te Aalten geboren. Hij ontving van ds. B. ten Kate zijn eerste lessen in het Latijn en Griek;ch, bezocht het Chr. gymnasium te Doetincliem en studeerde aan de Rijks universiteit te Utrecht theologie. In 1896 werd hij candidaat in Gelderland en 25 April 1897 aanvaardde hij zijn ambt te Hoogersmilde. sprekende over Ps. 90 17. De jubllars was achtereenvolgens predi kant te Kamperveen, Middelburg en 's Gra- venhage. In zijn eerste gemeente promo veerde dr. Obbink tot doctor in de theolo gie op een proefschrift getiteld: „De hei lige oorlog volgens den Koran", onder wij len prof. Lamers. In de Residentie was dr. Obbink leeraar Hebreeuwsch aan het Ste delijk Gymnasium. Na vier jaar in de hof stad te hebben gearbeid ontving hij een benoeming tot hoogleeraar aan de Gem. Universiteit te Amsterdam als opvolger van prof. Brandt om onderwijs te geven in d« Algemeene Godsdienstgeschiedenis en den godsdienst van Israël. 17 OctobeT 1910 deed prof. Obbink zijn inaugureele oratie ovea „De beteekenis van Egypte en Babel in de oude religieuze denkwereld", na 17 Septem ber tevoren zijn arbeid in Den Haag te hebben neergelegd sprekende over Matth. 6 33, waarmede hij ook in deze stad zijn intrede deed. In September 1913 aanvaard de prof. Obbink een benoeming tot hoog leeraar aan zijn Alma Mater om Algemeene Godsdienstgeschiedenis te doceeren, wat tevoren mede door prof. dr. Hugo VissCher geschiedde. Met een oratie over „Oud- Egyptische voorstelling" aanvaardde prof. Obbink zijn ambt te Utrecht. Prof. Obbink beweegt zich op verschil lend gebied. Zoo was hij voorzitter van de stichting Hoenderloo te Hoenderloo, be stuurslid van de Ned. Zendingsschool te Oegstgeest, hoofdbestuurslid van het Ned. Zendelinggenootchap, bestuurslid van het Utrechtsche Dlaconnessenhuls en van de Jan van Nassaukweeksohool te Utrecht, voorzitter van het Lyceum te Bussum, idem van het bestuur van de Vluchtheuvelkerk te Zetten, van de kerkelijke vereeniging „Gemeentebelang" te Utrecht en notabel van de Ned. Herv. Gem. aldaar. Tal van deze functies moest hij om redenen van tijdsgebrek neerleggen. Zeer veel heeft de jubilaris gepubliceerd. We noemen van zijn werken: De godsdienst van Israël (4 drukken); Oostersch leven (2 deelen)Het Bijbelsch Paradijsverhaal en de Babylonische bronnen; Godsdienst wetenschap; Inleiding tot den Bijbel; Op Bijbelschen bodem (2 drukken); De Psal men van Valeton (2 drukken) en zijn Ver korte uitgave van de Bijbelvertaling. Daar naast verschenen tal van artikelen en bij dragen in binnen- en tauitenlandsche tijd schriften. Prof. Obbink was redacteur van „Practisch Christendom" en redigeert de „Overdenkingen", terwijl hij eindredacteur is van het Algemeen Weekblad voor Chris tendom en Cultuur. Zijn wetenschappelijke verdiensten von den erkenning in zijn benoeming tot lid van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen; van 't UtreChtsch Genootschap der Wetenschappen, van de Ned. Mij. van Letterkunde: van het Oostersch Genoot schap; van het Genootschap voor de ken nis van de antieke beschaving en van de American Oriëntal Society. H.M. de Koning benoemde den jubilaris 16 September 1929 als Haar hofprediker als opvolger van ds. W. L. Welter. In die kwa liteit leidde de hoogleeraar de rouwdien sten bij de uitvaart van wijlen H.M. de Koningin-Moeder en van Z.K.H. Prins Hen drik en mocht hij 7 Janunari jJ. het huwe lijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.KH. Prins Bernhard in de Groote Kerk te Den Haag mede voltrekken. AALSMEER. Jaarverslag „Bloemenlust". Aan het jaarverslag 1936 der Coöp. Vel- lingsvereeniging „Bloemenlust" ontleenen wij, dat het voor het eerst wederom in stijgende lijn gaat met het geveilde be drag sedert 1930. De secretaris de heer v. Itterson, concludeert, „dat met groote dankbaarheid tijdens het zilveren jubileum herdacht en waardig gevierd ls de groote beteekenis van het veilingwezen voor ons kweekers. Het was een zonnig moment uit een zeer zorgelijk 1936. Een schrille tegen stelling hiermee vormt wel het onderwerp „steun" of beter gezegd „geen steun". Er zijn kweekers, wier bruto geveild bedrag nog 10 a 25 pCt. bedraagt van wat zij vroeger veilden, terwijl hun kweekerij en vaste lasten dezelfde bleven. Een der leden veilde in het gunstigste jaar f. 24.922.69 en thans f. 3384.96; een ander resp. f 17.593,04 en f. 3575.37. Wat de f. 300.000 betreft, welke in 1936 door de regeering zijn be schikbaar gesteld voor vergoeding van on verkochte producten, hiervan ontving „Bloemenlust" (over ruim 9 maanden) bijna f. 50.000 of ruim 2'/i°/o van het ge veilde bedrag. Dat de praktijd de vergoe ding hiervoren genoemd niet in gelijke procenten over de kweekers uitstrooit, hiervan geeft de secretaris een tweetal voorbeelden: No. 1 ontving 4/5 °/o, No. 2 zelfs 18 van zijn geveild bedrag. De meening van No. 1, wat het nuttig effect der vergoeding betreft, zal dus waar schijnlijk afwijken van die van No. 2. De secretaris schrijft in dit verband: Wij ho pen de vergoeding voor de minimum-prij zen te behouden, zoolang er geen belang rijke verbetering in ons bedrijf intreedt, doch hulp van eenige beteekenis mag het nooit heeten. Het geveilde bedrag steeg voor het eerst weer, het juiste bedrag is f. 1.903.624.53, zijnde 12.71% meer dan in 1935 (hierbij zijn niet inbegrepen de gel den, ontvangen voor vergoeding van mi nimum prijzen I. Het totaal geveilde be drag was f. 214.717.64 hooger dan in 1935. Bovendien werd ontvangen van de Ned. Sierteeltcentrale een bedrag van f 49.599.84 verminderd met 7%, wat dus wil zeggen, dat door de gezamenlijke kweekers, die aan „Bloemenlust" veilen, ten getale van 650. f. 245.815.26 meer is ontvangen. Het ledental bedroeg per 31 Dec. 534, het aan tal zenders 116. Door leden en zenders buiten Aalsmeer werd geveild voor plm. f. 180.496.83. Aan Bloemkweekerscrediet werd verstrekt f. 70.426.00, aan veillngcre- diet f. 68.743.16. Uit de statistische gege vens blijkt o.m., dat in 1936 werden ge veild: 2.230.498 Am. anjers, onbrengst per stuk 4.37 cent; grootbl. chrysanten 614.235 5.53 centlkleinbl. ld. 429.576 bos (8.44 cent per bos); rozen 74.693.740 (1.76 cent); seringen 2.114.180 (4.65 cent) lathy rus 353.508 bos (6.66 cent per bos); freesia 262.140 bos (11.51 cent per bos); dahlia's 416.468 bos (3.65 pent per bos); tulpen 643.341 bos van 12 stuks (12 cent per bos); narcissen 251.664 bos van 12 stuks (8.14 cent per bos). het voorjaar, koop tijdig een pot 1^73 Clngez. Med.) HAAGSCHE RECHTBANK. Ondeugdelijk vleesch. Wegens het in voorraad hebben van vleesch, dat niet voor de consumptie meer geschikt was, is de fabrikant G. W. Z. uit Leiden door den kantonrechter veroor deeld tot f. 1000 boete. subs, een maand gevangenistsraf. De Rechtbank heeft hem in hooger be roep tot f. 300 boete, sutos. een maand hechtenis veroordeeld. Aanrijding. Wegens het aanrijden van een wielrijder met een door hem bestuurde auto, op een brug nabij Alphen aan den Rijn. is E. H. M. uit Lisse door den kantonrechter veroor deeld tot f. 25 boete subs. 15 dagen hech tenis. Verdachte had in hooger beroep be toogd dat de wielrijder slingerend had ge reden. De Rechtbank heeft M. vrijgesproken. IIAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Voor den Politierechter stond terecht de 53-jarlge bakker Th. V. uit Beverwijk, wien verduistering in dienstbetrekking van f. 693.93, ten nadeele van den graanhan delaar J. W. Middelkoop te Vijfhuizen ten laste was gelegd. Een reclasseeringsrapport luidde niet ongunstig en adviseerde een voorwaarde lijke straf, onder streng toezicht. De officier van Justitie elschte een ge vangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar en onder toezlchtstel- ling van de Geref. Ver. van Drankbestrij ding. De Politierechter vonniste tot 6 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht stelling. NATIONALE VEREENIGING „PRO REGE" Ds. T. J. Hagen gaat heen als voorzitter. Naar wij vernemen heeft ds. T. J. Hagen, Geref. predikant te Delft en oud-legerpre- dikant in de 2e divisie zijn ontslag geno men als voorzitter van de Nationale Ver eeniging „Pro Rege", die hij ln 1918 in het leven riep en sindsdien als voorzitter heeft gediend. Gebrek aan tijd heeft ds. Hagen tot dit besluit genoopt. Het hoofdbestuur heeft in de plaats van ds. Hagen tot voor zitter benoemd de heer B. Geleijnse, direc teur van de Rudolphstichting te Achter veld en oud-leeraar aan de Kon. Mil. Aca demie te Breda. Op de eerstvolgende alge meene vergadering der vereeniging zal ds. Hagen het presidium officieel aan zijn op volger overdragen. Geweldige stijging van den aanvoer. Wat vergelijkingen met 1935 betreft, geeft 1936 te zien, dat de aanvoer van Am. anjers 3'/i maal grooter werd, dahlia's 100.000 bos, freesia's 80.000 bos, lathyrus 5000 bos, plumosusgroen 45.000 bos. pru nus 60.000 tak, rozen 2.000.000 stuks, se ringen 340.000 tak, tulpen 67.000 bos. Van sneeuwballen liep de aanvoer met 14.000 tak terug. Ook het feit, dat 45.000 num mers meer zijn geveild bewijst, dat „Bloe menlust" beduidend meer te verwerken De prijsstijging. Van 4 producten, nd. grootbl. chrysant, prunus, roos en sering, steeg de doorsnee- prijs, van alle andere daalde deze. Flnancieele toestand kerngezond. De balans per 31 Dec. 1936 vermeldt aan bezit en schuld een bedrag van f. 404.257.21 de exploitatie-rekening aan verliezen en winsten f. 147.100.11. Aan vellingkosten werd ontvangen f. 135.692.31, diversen f. 11.407.80, tezamen f. 147.100.11. terwijl de exploitatiekosten bedroegen f. 102.268.23, zoodat resteert f. 44.831.88. Voorgesteld wordt te bestemmen voor afschrijving op gebouwen f26000, 1 terugbetaling aan de leden f.18000, tezamen f. 44.000. Het saldo ad f. 831.88 bij te schrijven op de kapitaalrekening. De gebouwen staan na de afschrijving nog voor een som van f. 307.000 op de balans. Oorspronkelijk hebben ze (met hun installaties) f850.000 gekost, waarvan bijna tweederde is afge lost. De secretaris noemt dan ook den fl- nancieelen toestand van „Bloemenlust" kerngezond. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Franciscus Leonar- dus, zoon van G. B. Buskermolen en M. P. van Eijg Cornells, zoon van L. J. Vreeken en E. Brouwer Adrianus, zoon van J. Wcij en E. M. van Harten Rutger, zoon van J. W. G. Nielander en M. J. D. Blokhuis. Ondertrouwd: W. J. Schrama, oud 30 jaar en H. M, Sloothaak, oud 23 jaar A. Maar- se, oud 26 jaar en E. Weij, oud 22 jaar. Getrouwd; T. P. Eveleens, oud 23 jaar en J. Piet, oud 19 jaar. Verkooping. Door notaris H. Bax is ln „De Oude Vei ling" alhier in het openbaar verkocht: een Derceel land met de daarop gebouwde 2 kassen, ketelhuls en schuurtje, te Aalsmeer aan den Aalsmeerderweg ln den Oostein- derpoelpolder, groot 23.90 are. Gekocht door den heer P. Aalbersberg te Aalsmeer-Oost voor f. 7400.—. Verder zijn in veiling ge bracht: Waarborggeld van Rijnland, groot f.394.—, rentende f9.85 per jaar; idem f, 414.f. 10.35 per jaar; idem f. 1223.20, f. 30.58 per jaar; idem f. 71.80 f. 1.79 per jaar. Behoorende tot de nalatenschap van din heer G. Maarse. Kooper de heer Jac. v. d. Laarse Pz., Leimuiderdijk. Haarlem mermeer voor f. 1141. „Aalsmeers Koorvereeniglng" heeft met medewerking van de Mannenzangver. ..Werkmanslust" uit Krommenie, een mooi geslaagd concert gegeven in ,De Oude Vei ling". Zoowel van de zangnummers, welke „A. K." als Werkmanslust" vertolkten, is veel genoten. De bioscoopzaal was geheel met belangstellenden bezet. Woorden van welkom en dank zijn gesproken door den voorzitter van ,.A. K.„ den heer G. Maarsen Dzn. Door de ver. „Eenheid door Democra tie" is alhier een afdeellng opgericht met aanvankelijk 34 leden. Het voorloopig be stuur bestaat uit de heeren: N. J. Bekker, voorz.; A. van Es, secr.; Jb. Maarse Jbz., penningm.; Joh. Hofman en D. Eveleens Wzn. BENTHUIZEN. Bij J. v. Eeden—Petersman Jr., alhier, is een postduif komen aanvliegen met ring aan den poot, gemerkt: Nurp. 36-1936 -109 BPK. Eveneens is bij P. Francken een postduif komen aanvliegen met een gum- mirlng aan den poot, genummerd 207 bin nenzijde 115; aan den anderen poot een aluminlumring, gemerkt: Holland 34-6302. Het laatste dier is doodgegaan. Op de O. L. School had de bezichti ging plaats van de handwerken der meis jes, vervaardigd in het afgeloopen jaar. Hiervoor was groote belangstelling. Het werk zag er keurig uit, zoowel van de kleintjes als van de grooten. Het onder wijs blijkt bij de onderwijzeres, mej. Van der Lelie, ln vertrouwde handen te zijn, hetgeen bleek uit de groote tevredenheid der ouders. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Idonia, dochter van M. Schreurs en H. W. Kauffman Petrus Martinus. zoon van D. J. Vastenhout en A. Tli. Schreurs Andrea Clasina, dochter van J. G. Nieuweveen en D. C. Maarsseveen Pieter Cornelis, zoon van J. Spaargaren en J. van Diest Johannes, zoon van M. van der Maarl en M. L. Vonk Elizabeth, dochter van W. Kroes en E. M. Benraadt Gijsbert, zoon van C. van Wijgerden en J. van der Weide Antonius Johannes AJoyslus, zdon van H. G. Zikking en P. Th. Schiphorst Antje Hermhia, dochter van Th. Tit en T. Kramer Marnus en Gijs bert, zoons van H. A. Hoogmoed en E. van Bruinisse Adriaan, zoon van P. de Vries en J. Buis Adam, zoon van A. Griek- spoor en F. bij de Leij Cornelis, zoon van J. Markus en H. M. Jansen Pieter, zoon van K. Walraven en D. C. Jeronimus Johannes Cornelis, zoon van H. Stroet en M. E. C. Somers Geertruida Maria, doch ter van W. Jansen en A. Thuis Johannes zoon van P. M. Lanser en J. Jonker. Ondertrouwd: Joannes Th. P. H. Bis schop, 28 jaar en Elisabeth C. van Zanten. 23 jaar Johannes Robijn, 50 jaar en Johanna M. Schoemaker, 41 jaar Wil lem Bergisch, 28 jaar en Susanna E. Stuur man, 18 jaar Hermanus Vermeulen, 20 HEDEN. Maredijk: Fancy fair groep I afd. Leiden N. P. V. 310 uur nam. Rapenburg 23: Tentoonstelling Vakschool voor Meisjes. 1012 uur voorm. en 3—5 uur nam. Toonkunst (N. Rijn): Kath. Dem. Partij. Spr. mr. Peters. 8 uur nam. Zomerlust: Tooneelver. „T.I.G." 8.15 uur nam. Den Burcht: Overijsselsch-Geldersche Ver. 8 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur, voorm, en 6'/i uur nam. Maredijk: Fancy fair groep I afd. Lelden N. P. V. 310 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Maandag. Jeruël: Bidstond te 8'/« uur nam. Prediker: Tijdrede van den heer Dron- kers. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdat inenting tegen dlphterle. 3'/« uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De tuin van Allah". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagna middag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lido-Theater Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Romeo en Julia". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.1-5 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Merijntje Gijzen's Jeugd". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De twee weezen". Zondag 4—7 en 8—11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8 Oegstgeest, telefoon 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, de Bruijne, P. van Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. jaar en Johanna van Breen, 19 jaar - Gerrlt A. C. Kortenoeven, 27 jaar en Janna van Tol, 25 jaar. Gehuwd: Wilhelmus Kortekaas, 23 jaar en Maria A. Trompert, 17 jaar Thomas J. Kauffman, 29 jaar en Idonie Everaardt. 24 jaar Petrus van der Vlugt, 26 jaar en Maria Röling, 26 jaar Hubeftus C. Bakker, 29 jaar en Elisabeth Voeten, 28 J. Johannes Roos, 30 jaar en Margarelha Schalk, 25 jaar Willem J. Spaargaren. 29 jaar en Martina E. Pannekoek, 25 jaar Hendrik van Gend, 32 jaar en Pleter- nella van der Moren, 36 jaar. Overleden; Arie Vellekoop, 74 jaar, geh. met A. T. de Vries Aart van Arkel, 44 j. geh. met G. T. Reijm Maria Kok, 84 j-, wed. van P. J. C. Dijkman Pieter tie Leede, 79 jaar, wed. van A. Verweij Oeds van der Meulen, 65 jaar, geh. met A. Resoort. Loop der Bevolking. Gevestigd: Gerrit Meijer, van 's-Graven- hage. Schuilhoevelaan 7 Hendrik Zwaan van Amsterdam, Nieuwemeerdijk 239 Cornells D. van Wlerlngen, van Nieuwer- Amstel, Schipholweg 81 Gijsbertus J. G. Koekenbier. van Amsterdam, Olmenlaan 11a Nicolaas de Vries, van Aalsmeer, Aalsmeerderdljk 369 Hermanus F. A. Tjemkes. van Amsterdam. IJweg 136a Pieter Schuilenburg, van Lisse, Lisserdijk 204 Bernardus Schaftenaar, van Am sterdam, Reigerstraat 58 Marinus Nleuw- üorp, van Beverwijk, Platanenlaan 19 Wilhelmus C. Meere, van 's-Gravenhage, Schipholdijk 189 Pieter Klapmuts, van Amsterdam, Pelikaanstraat 23 Jan Cu- veller, van Hillegom. Nieuwstraat 40 Jacobus Goudsblom, van Hillegom, Venne- perweg 458. Vertrokken: Arend Slinger, naar Am sterdam, v. d. Helstplein 1 Theodorus P. Smit, naar Amsterdam, 2e Oosterparkstr. 6 hs Simon P. Meivogel, naar Aalsmeer, Ulterweg 292 Hendrik F. Bruines, naar Aalsmeer, Dahllastraat 7 Petronella J. van Steljn, naar Zevenhoven. No. 171 Theodoras van der Wiel, naar NoordrvlJ- kerhout, Zilk, Wassenaarscheweg 12 Jo- hann R. Gang, naar Amsterdam. Wou- bruggestraat 41 2 he Korstiaan Baren- dregt, naar Amsterdam, Akerpolderstr. 1 Cornelis Slinger, naar Amsterdam, Lut- kemeenveg 50 Jacobus J. Ludlage, naar All-.emade, D. 87a Herman Blom. naar Mijdrecht. Vrouwenakker G. 33 Jolian J. Schutte, naar Amsterdam. Leimuiden- straat 50 1 hg Willem J Verhoeve, naar Amsterdam, Aalsmeerweg 56 hs Cornelis H Lagendijk, naar Haarlem, Zuidpolder straat 18. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6