Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 April 1937 AGENDA a (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE LUCHTBESCHERMING. Mijnheer de Hoofdredacteur, Ik gevoel mij zeer verplicht, dat de heer Van Vianen zoo vriendelijk is geweest voor mij te lnformeeren. welk resultaat de HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Het aanleggen van wegen in Badhoevedorp Verlaging huur middenstandswoningen. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester mr. A. Slob. Bij de Ingekomen stukken werd mededeeling ge daan van een voorstel van den heer J. van brandproeven op het luchtbeschermlngs- Delden om bij den minister van sociale symposium In Nov. jj. hebben gehad. Voor de objectiviteit lijkt het mij echter niet slecht, hier even aan te geven, hoe de demonstratie betreffende de brandbom men op genoemd symposium in zijn werk is gegaan. Een kist. bestreken met de door den heer Van Vianen genoemde verven, werd van een brandbom voorzien, welke werd aan gestoken. Uiteraard was van den afstand, welke in acht genomen moest worden, niet goed te zien, welke wanden van de kist het eerst vlam vatten, die welke bestreken wa ren met diammonlumphosphaat, dan wel die, welke bestreken waren met waterglas en krijt. Ook de groote gloed van de bran dende bom verhinderde dit. Het resultaat was echter, dat, nadat de bom was ultge- zaken adhaesle te betuigen met het ver- 'oék van het N.V.V. tot het geven van een duurtoeslag van 5°/« op de rijkssteunuit- keering. Aan adressant zal gelegenheid worden gegeven om zijn adres nader te completeeren, waarna B. en W. prae-advies zullen uitbrengen. Voorlezing werd gedaan van een brief van Ged. St.. waarbij mededeeling wordt gedaan, dat het raadsbesluit van 29 Dec. 1936, waarbij aan de levensverzekeringsmij. „Utrecht" vergunning is verleend tot het aanleggen van wegen enz., in Badhoeve- dorp. zal worden vernietigd. In overwe ging wordt gegeven dit besluit in te trek ken De heer Randsdorp stelt namens 10 andere raadsleden voor, bedoeld besluit ln te trekken en tegelijk aan B. en W. op te af te nemen, zou spoedig genoeg overvol zijn. Doch, zooals gezegd, den laatsten tijd liep het, gezien de verdere omstandig heden. nog vrij goed. al kan niet van loo- nend worden gesproken. Waschpeen ging voor f. 1.60 tot f. 2.75 per 100 KG. Dit arti kel is thans het hoofdproduct van den aanvoer. Er is nog genoeg voorraad. Ra barber bracht van f. 2.40 tot f. 3 per 100 bos op. Roode kool komt nog in kleine kwantums. De prijs was van f. 1.80 tot f. 2.20 per 100 KG Prei per 100 KG van f. 22.40. De eerste koude-grond-splnazie ging vlug weg tegen f. 8—f. 11 per 100 KG. Bij een iets toenemenden aanvoer wordt een groote daling verwacht. brand, de kist brandde als een lier. Hierna dragen een uitbreidingsplan te ontwerpen werd een proef genomen met een onbe schermde kist, en Inderdaad was te con- stateeren, dat deze kist nog beter brandde, dan de vorige. Doch pas nadat de leider van de demonstratie een van zijn helpers had verzocht, de eerste kist om te trappen, waardoor het vuur van de buitenlucht was afgesloten, doofde het vuur daarin lang zamerhand uit. Wellicht is men aan de Hembrug optimistischer gestemd omtrent het welslagen van deze proef, dan ik. Ik geloof echter, dat de resultaten, zooals die inderdaad waren, niet hebben aangetoond, dat ook waterglas met krijt een goed be schermingsmiddel ls tegen brandbommen thermiet-bommen). Ik merk trouwens op, dat de zegsman van den heer Vianen zich omtrent het resultaat van de pToeven, wel heel voorzichtig uitdrukt! Met dank voor de plaatsing, verblijf ik. Hoogachtend. Uw abonné, Dr. L. M. MISPELBLOM BEYER— v. d. B. v. E. DE EMMABLOEM-COLLECTE. Zeer geachte Redactie, Beleefd verzoekt het bestuur der Vereen, tot Bestrijding der tuberculose plaatsing van de volgende regelen in Uw veelgelezen b!ad. Morgen, Zaterdag 24 April, za! wederom da Emmabloemco'.lecte worden gehouden, de collecte die beoogt gelden te verzamelen noodig voor hei uitzenden van tuberculose patiënten. Aan deze collecte, een van de collecten met de oudste brieven blijft de naam verbonden van wijlen Koningin Emma, die zooveel gedaan heeft ore het leed der lijdenden te verzachten. Zij was het, die elk jaar weer één der eersten was om Haar offer in de busjes der collectan ten te doen. Dit Jaar valt de dag samen met het 26- jarig Jubileum van de Zuid Holl. Vereen, tot bestrijding der tuberculose. 25 jaar ge leden werd de bestrijding der tuberculose ter hand genomen. Wanneer wij terugzien op dit tijdvak dan kunnen wo constatee- ren, dat deze bestrijding een groot succes ri geweest. Enorm is de afname van het sterftecijfer aan deze gevreesde ziekte; des alniettemin sterven per jaar in Nederland nog altijd 3000 personen aan longtubei- culose. De gemeente, de provincie, het Rijk steunen ons werk met groote subsi dies, we kunnen echter den flnancieelen steun van de burgerij niet missen. Dringend kom ik deze collecte ln uw be langstelling aanbevelen. Laat toch ieder een die gezond is, bedenken hoe bevoor recht hij Lr boven een lijder aan deze ge vreesde ziekte. Door het offeren van uw kleine bijdrage helpt u mede om men- schen. die buiten hun schuld ziek gewor den zijn, hun gezondheid weer te geven Laat deze collecte een succes worden, opdat wij voor eiken patiënt die maatrege len zullen kunnen nemen noodig voor zijn herstel Namen? het Bestuur van de Vereen tot bestr. der tuberculose te Leiden, A. J. B. POORTMAN, Secr.-pennlngm. Hedenavond tusschen 7.30—7.45 uur zal de heer dr. A. J B Poortman op verzoek van een der bestuursleden van de Nederl. Vereenlging tot bestrijding van Tuber culose, afd. Leiden, voor de microfoon van het Oem. Radlo-DistrlbutlebedriJf een causerie houden ten behoeve van de mor gen te houden „Emmabloem-collecte". en binnen den kortst, mogelijken tijd bij den raad in te dienen De beide hierboven- eenoemde stukken zullen in de volgende raadsvergadering met het prae-advies van B. en W worden besproken. Aan den heer W Meijer te Hoofddorp wordt eervol ontslag verleend als onder wijzer aan de openbare ulo-school, terwijl in zijn plaats wordt benoemd de heer J. A. Wessels, onderwijzer te Coevorden. Voor het geven van één uur nuttige handwerken aan de openbare ulo-school te Hoofddorp wordt benoemd mej. G. Over- beek, aldaai Overeenkomstig de aanbeveling van B. en W. worden benoemd de leden voor de stembureaux voor de komende kamerver kiezing. Vastgesteld wordt de vergoeding ln de exploitatiekosten, bedoeld in art. 101 van de L O.-wet. ten behoeve van enkele bijz. scholen, alsmede het verleenen van een voorschot krachtens artikel 103 van ge noemde wet Goedgekeurd wordt de loopende huur van een perceel grasland, gelegen langs de hermsloot van den Zwanenburerdijk na bij den IJweg weer opnieuw met het pol derbestuur voort te zetten voor den tijd van 7 jaren tegen een verlaagden huurprijs. Vastgesteld wordt een besluit als be doeld in art. 36, 4e lid van de woningwet, met betrekking tot het uitbreidingsplan voor Zwanenburg Goedgevonden wordt eeii crediet te ver leenen voor de verbetering van een gedeel te van de Raadhuislaan te Hoofddorp en voor de yerbeterine van de waterafvoer langs eén gedeelte van de Kruislaan en den Fortweg te Hoofddorp Tot een volgende vergadering wordt aangehouden het voorstel om een gedeelte "an het gemeentelijk sportterrein te ver huren voor gébruik als landijsbaan. De verordening op de gemeentepolitie, «velke op 29 Oct. 1936 was vastgesteld wordt Ingetrokken en overeenkomstig den wensch j op dV mesthoop*gewo"rpem"lk" weigér aldus van het departement van blnnenlandsche sprnüke menschen Christenen te noemen. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der N.S.B. Deze vergadering gehouden in hotel de Zwaan werd geopend door den groepsleider den heer P. M. v. d. Berg, waarna de heer Th. Zuitenhuis uit Amsterdam het onder werp: „Onze strijd" behandelde. Het gaat, aldus spr„ om de leuze „Mus- sert of Moskou". Op de puinhoopen der democratie bouwt de nat. soc. partij den nieuwen staat. Spr. leverde vervolgens crltlek op de Vrljz. Dem., AR. en de S.D.A.P. en stond dan stil bij de groote politieke verdeeldheid van het Nederl. volk. De godsdienst heeft men ln den strijd be trekken. Men heeft het Christendom tot een partij gemaakt. Nooit zullen wij, nat. socialisten, de kerk, het geloof ln den strijd betrekken. Nooit zullen wij de eeuwigheids- waarden in de politiek betrekken. Wij nat. soc. zullen pal staan tot den laatsten man voor het Huis van Oranje en Koningin Wilhelmina. Colijn moet een 35 tal spreekbeurten ver vullen. Als hij soms te Katwijk komt spre ken, moet ge hem een 4-tal vragen stellen, of anders aan den voorzitter der A.R.-kies- vereeniging alhier: 1. Minister Colijn; hoeveel werkloozen waren er toén ge in Mei 1933 aan de regeering kwam? Toen waren er 130.000, nu 600.000. 2. Wat is er van uw program omtrent de defensie tot stand gekomen? Er is slechts één schip voor Indië gebouwd en Nederland heeft eigenlijk geen leger meer. 3. In 1933 hebt ge gezegd te Zijn vóór verkiezing van het gezag. Wat hebt gij Colijn. Chr. staatsman, gedaan om het communisme te weren? Op Jezus' sterfdag gingen in alle landen stichtelijke liederen door de radio, alleen ln Rusland en Neder land niet; zte naar de VARA op Goeden Vrijdag. 4. Wat hebt ge gedaan voor de inkrim ping der bedrijven? De boeren worden nagezeten door 1400 accountants en duizenden crisisambtena ren. En nu mijn vraag, aldus spr., als Colijn die feiten kan loochenen, welnu stemt dan Colijn, maar als hij hét niet kan en dat is zoo, geeft Mussert dan de kans en Katwijk stemt voor 100 voor de N.S.B. Waarom zijt gij accoord gegaan met de voedselvernletiging? Ieder jaar worden er bidstonden voor het gewas gehouden en eenige weken later worden de producten (lngez. Med.) lonaise (a dur) van Chopln. De begelei ding van solisten en koor, werd door de heeren Hermans goed verzorgd. Na afloop zongen de aanwezigen staan de Gez. 96 1. Geslaagd te Den Haag voor het examen machinist op stoom-zeevlsschers- vaartuigen de heer Joh. Verduyn Jzn, leerling van de Visscherljschool alhier. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" heeft f. 12(.50'/t opgebracht. De levering van aardappelen voor een 20.000 tal personen op de te houden Jam boree is gegund aan onze plaatsgenöoten, de heeren Herm. Parlevliet en Leen van Duyn uit de Adrlanastraat. De heer J. A. Collette heeft bedankt voor zijn benneming als bestuurslid van de Katwijksche Reddings Brigade. LISSE. R.-K. STAATSPARTIJ. Patnou de derde keer, dat je de taartjes laat aanbakken!.,., het is ver schrikkelijk! wat moeten we tegen d» klanten zeggen?? Kunt u geen brand-uitverkoop hou den??!! zaken gewijzigd en opnieuw vastgesteld. Ingewilligd wordt een verzoek van het bestuur van de vereenlging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel te Vijf hulzen om uit de gemeente kas te verstrekken de noodige gelden voor het maken van een magaziin voor leer middelen, welke ruimte tegelijk dienst kan doen als spreekkamer voor het hoofd der school, alsmede voor het maken van een rijwielbergplaats en een bergplaats voor brandstoffen. De huren van de middenstandswoningen der gemeente, gelegen in het dorp Nleuw- Vcnnep worden verlaagd en opnieuw vast gesteld. Het Markplein te Hoofddorp wordt aan gewezen als algemeen parkeerterrein, ter wijl 8 verschillende wegen op den gebrul- kelijken Beursdag, speciaal zullen worden aangewezen aio verboden terrein voor het parkeeren van auto's. Nadat enkele financieele regelingen wa ren vastgesteld kwam de rondwaag aan de orde. Hierbij werd de wenschelijkheld naar voren gebracht dat er bij de tewerk stelling bij den aanleg van het wandelbosch een behoorlijk rouleeringssyateem zal wor den toegepast. Dit werd toegezegd. De heej van Delden informeerde of de ambtenaren in dienst van de gemeente ook een verklaring hadden geteekend dat zij geen lid waren van een verboden vereeni- ging: voorts werd de wenschelljkheid be sproken dat spoedig zal worden overgegaan tot uitbreiding van de gemeentepolitie, waarbij tevens de wensch werd te kennen gegeven dat de R.K. politieagenten niet zouden worden achtergesteld. Met betrekking tot de nieuwe brug, wel ke zal worden gemaakt over de Kromme Tocht tot verbinding van de Burgemees ter Amersfoordtlaan met de Schuilhoeve- laan te Badhoevedorp,w erd door den heer de Zeeuw medegedeeld dat deze kwestie spoedig zal worden afgedaan. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-overzicht. Het is een buitengewoon koud voorjaar. En allerwege hoort men klagen over het koude weer, over gebrek aan zon, over overtollig water. Niet alzoo in alle krin gen, want het staat vast, dat, wanneer wij een moble maand Maart en een mooie halve maand April hadden gehad, de loop van zaken een heel andere voor de tuin ders was geweest dan nu. Zeker ls het, dat de prijzen heel wat ongunstiger zouden zijn geweest. Een paar mooiere dagen le verden het bewijs reeds. De voorjaars groenten staan in de kassen, doch ook al voor een gedeelte op den kouden grond, gereed om spoedig te oogsten. Een, twee dagen warm weer, dat wij in dezen tijd van het jaar toch heel gewoon zouden vinden, bracht dan aan de veilingen een overweldigende aanvoer, met ongetwijfeld lage, misschien wel afbraakprljzen. De ..„„M IJHL belt, die den laatsten tijd niets behoeft uit de schitterende voordracht van de Po- Het volk verlaat de partijen en sluit zich aaneen. De tegenstelling is gekomen „Mussert of Moskou". De moskouvleten accepteeren diie tegenstelling volkomen Sommigen meenen, dat het met het com munistische gevaar niet zoo'n vaart zal loopen In Spanje staat de regeering geheel onder den invloed der communisten; zij brachten bij de verkiezingen daar slechts 3 uit. De heeren hebben daar een hel kunnen ontketenen waar men zich geen voorstelling van kan vormen. Het N.V.V. gaf f. 10.000 voor de priestermoordenaars in Spanje. De N.S.B. waarschuwt het volk, ook hier te Katwijk voor het communisme. De kracht van de N.S.B. heeft een zedelijke basis. In de taak, die de kerk had, ls deze te kort geschoten. Als Hlt-ler niet In Duitschland aan het bewind gekomen was, hadden hier in ons land de priesters en predikanten met den rug tegen de muur gestaan Met een opwekkend woord om Mussert te -kiezen, eindigde spreker. Uitvoering Chr. Zangver. „Excelsior". Deze vereenlging gaf een zeer goed ge slaagde uitvoering in de zaal voor Chr. Prot. Belangen. De heer P. Siderius open de met gebed, en liet zingen Ps. 136 1. Na een kort openingswoord, werd door het koor a capeila gezongen „De wereld zingt Oods lof en „Advent" van J. W. Franck. De dirigent had aan de nuancee ringen alle zorg besteed, ofschoon het ons voorkwam, dat het koor in deze nummers er nog niet geheel „ln" was. Stralend en met vuur werden de koren uit „Josua" van Handel gezongen, waarvan wij In 't bijzonder vermelden het koor, „Heil, heil, macht'ger Josua" en het bekende mooie koor, „Seht! er kommt met Prels gekrönt." Het was van den dirigent een goede ge dachte om met het koor gedeelten van het onvoltooide oratorium „Christus" van Men delssohn, in te studeeren. Dit werk wordt weinig uitgevoerd. Het koor heeft ook hierin blijk gegeven, goed geoefend en ge disciplineerd te zijn. Hoe mooi klonk het Choral: „Wie schön leuchtet der Morgen stern" en het Klaagkoor: „Ihr Töchter Sions, weint iiber euch selbst". Vooral dit koor en het slot er van „über euch selbst" werd prachtig en beheerscht gezongen. Dit oratorium werd besloten met een ko raal voor mannenkoor: „Er nlmmt auf seinen Rücken". De heer Hollander ver vulde in „Christus" de partij van Evange list. Hij beschikt over 'n zeer goede tenor stem, wat ook duidelijk bleek tijdens de door hem gezongen aria's. Mej. Adrl Roe- lofs, eveneens een koorlid, zong zeer ver dienstelijk. Inzonderheid de twee liede ren „Heer mijn hart ls boos en schuldig" en „Gij badt op eenen berg alleen", uit de Kleengedlchten van Cath. van Rennes. wa ren heel mooi. Haar werden prachtige bloemen aangeboden. Dezen avond heb ben wij ook weer het virtuoze spel van den heer Jan Couvée kunnen beluisteren. Het was een waar genot hem de Turksche marsch van Mozart te hooren spelen. Zijn technisch kunnen sprak ook ten zeerste Rede van pater Henry de Greeve. De afd. Ltsse van de R.-K. Staatspartij hield in het H.B.G.-gebouw een alg. ver gadering. Als spreker trad op pater Henry de Greeve met het onderwerp: „Ons zelf". Ongeveer 1500 personen woonden de vergadering bij. Geopend werd door den heer Jac. Th. de Vroomen. Pater de Greeve begon met te wijzen op de groote belangen, die bij de as. ver kiezingen op het spel staan. Bij de verkiezingen gaat het om begin selen. Dit Is velen niet meer duidelijk. Bpr. zette uiteen wat wij onder politiek te verstaan hebben, n.l. om op een of an der sociaal terrein stappen te doen bij de Regeering om een ideaal verwezenlijkt te zien. Daarbij bedenke men dat er ook ln de politiek een Godsrijk is. Practlsch gaat het er in de politiek om dat de weg bereid wordt voor de toekomst. Daarbij moeten We niet eenzijdig zijn Bij de stembus moet het beginsel spre ken. Duitschland heeft het systeem: géén beginsel. Een systeem, dat geen gezag bo ven zich kent. Een beginsel dat te ver trouwen is, werkt ordenend. Het christelijk beginsel bevat alle eigenschappen en ele menten voor een goede ordening. Het heeft deze elementen niet omdat Goseling of Aalberse het zeggen, neen het heeft deze elementen omdat het uit Christus ls. Spr. begrijpt niet, dat een Katholiek met beginsel zijn stem uitbrengt op de K.D.P. of het Nat. Socialisme. Hij gaat ln tegen het Katholiek zijn, tegen den wil van zijn Bisschop, tegen zijn gezond verstand en tegen de redelijkheid. Met voorbeelden uit het buitenland deed spr. zien welke droe vige toestanden men krijgt door verdeeld heid. Eenheid is de eenige oplossing tot ordening. Vervolgens besprak spr. den wensch en wil der Bisschoppen. Wanneer Bisschoppen zich gaan bemoeien met poli tiek, doen zij dat niet voor hun pleizler. Zoodra het geestelijk terrein aan de orde komt door de politiek dan zijn de Bis schoppen verplicht om te spreken, De man die ter stembus gaat moet over iets heen, want op zijn weg ligt de wil van zijn Bisschop dien hij moet vertrap pen of er om heen draalen. Die man for ceert zijn geweten en zijn geloof heeft ge leden. Met donderend applaus betuigde de ver gadering instemming met het gesprokene. OEGSTGEEST. Kerkconcert Chr. Gem. Koor „Hallelujah". Het Chr. Gem. koor ..Hallelujah" gaf gisteravond onder leiding van den heer Henrl Welbooreil een concert in de Paulus- kerk. Dit kleine koor. waarover wil reeds meermalen een gunstig oordeel mochten uitspreken, is sedert de laatste uitvoering weer merkbaar vooruitgegaan. Dit vindt niet alleen oorzaak in een ijverige en vol hardende studie, maar zeker ook ln het enthousiasme dat van den directeur uit gaat. Er werd meer dan voorheen, met be zieling gezongen; ook technisch was er vooruitgang. De voorzitter C. Koenen heette allen har telijk welkom en ging voor in gebed. Het programma werd geopend met een drietal koralen van Joh. Seb Bach, vertolkt door den heer Hennie Schouten op het mooie kerkorgel. De heer Schouten is hier geen onbekende en wist. als uitstekend Bachvertolker door ziln moolen aanslag en tuiste registreering, met deze koralen een wlldlngsvolle sfeer te scheppen. In aansluiting daarop zong het koor een tweetal fragmenten uit den 42sten Psalm van Felix Mendelssohn n.l. „Zooals 't hert dorst naar frissche waat'ren" en „Wat be droeft gil U, mijn ziele", waartusschen de sopraan-soliste, mej. Wllma Godefroy de aria „Mijne ziel verlangt naar den Heer" zong. In deze welgekozen deelen uit dit machtige werk wist het koor, na een wat aarzelend begin, een mooie klankvolume te ontwikkelen Ook de sopraan-soliste wist ons zeer te bekoren, In nog meerdere mate had zij gelegenheid haar heldere stem in het daarop volgend; .Jauchzet Gott. ln allen Landern" van Julius Johann Welland. Het technisch fraai verzorgde orgelspel van den heer Schouten ln het Praeludium HEDEN. Rapenburg 23: Tentoonstelling Vakschool vóór Meisjes. 7V<9'/i uur nam. Stadszaal: R.-K. Staatspartij. Spr. mr. O. Goseling. 8.15 uur nam. Ka t w ij k-a a n-Z ee (Casa Cara): Herv. Staatspartij. Spr. ds. Llngbeek en ds. Gravemeyer. 8 uur nam. Zaterdag. Maredijk: Fancy fair groep I afd. Leiden N. P. V. 310 uur nam. Rapenburg 23: Tentoonstelling Vakschool voor Meisjes. 1012 uur voorm. en 3—5 uur nam. Toonkunst (N. Rijn)Kath. Dem. Partij. Spr. mr. Peters. 8 uur nam. Zomerlust: Tooneelver. „T.I.G." 8.16 uur nam. Den Burcht: Ver. 8 uur nam. Overljsselsch-Geldersche DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vlet: Donderdai Inenting tegen dlohterle. 3'/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags; Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De tuin van Allah". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagna middag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater,'Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater. steenstr, 39: 8.18 uur nam. „Romeo en Julia". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 Uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str, 7 „Merljntje Gijzen's Jeugd". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De twee weezen". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 Uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagdlenst der Apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 April a.s. waargenomen door de apotheken: G, F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8 Oeg8tgeest, telefoon 274. In G. van Fel. Mendelssohn viel op. In het geliefde „Lauda Sion" van Mendelssohn voor koor, sopraansolo en orgel, mochten wij constateeren dat de directeur met het ter beschikking staande materiaal de moeilijk heden vrti goed heeft weten te overwinnen. Me.! Godefroy die hierin de soil vertolkte, heeft zich bil het koor heel goed weten aan te passen. Mede droeg tot het welslagen de fraaie orgelbegeleiding bh. Het eeheel werd een succes. De heer Koenen sprak het slotwoord waarin hll welverdiende hulde bracht aan den directeur den heer Henrl Welbooren. als ook aan mej. Godefroy en den heer Schouten. De wijdingsvolle avond werd besloten met het slotkoraal uit de „Johannes Pas sion" van Joh. Seb Bach, gezongen door het koor. met orgelbeleidlng Tooneelavond „De Gildespclers". In „Irene" hebben „de Gildespelers" een tooneelavond gegeven, waarvoor de belang stelling groot was. De baten waren be stemd voor het jeugd-gilde. Hoewel een halfuur te laat werd begonnen, heerschte er een gezellig stemming. De avond werd geopend door den heeri J. 8. van Mameren met een woord van welkom. De tijd van wachten werd verkort door een opgewekt strijkje onder leiding van den heer N. Verhoeven. Eerst werd opgevoerd ..Het bronzen beeldje" 'n korte een-acter. Hieraan werk ten mede eenige van do jongste leden der tooneelclub die, goed bezien, nog wel 't een en ander op dit gebied hebben te leeren. Hierna werd door de eigenlijke tooneel- groep opgevoerd het blijspel „Als 'n kwar tel" van H. Bakker en E. J. Terllnge. De regie was in handen van den heer A. Nek Jr. De verwikkelingen, die zich in dit stuk voordeden, doordat de heer Evers (A. Nek Jr.) door verkeerde speculaties het geld van zijn pleegdochter Paula (Annie Plai- sieri aanroert, het steeds op haar qui-vlve zijn van Tante Lcentje (Ben Plaisier) die zich voor de huisgenooten Oost Indisch doof houdt en zoodoende achter de waar heid komt dat men haar ln huls duldt om haar geld: de pogingen van mevr. Eggers (mej. 8. Voets) om haar zoon (A. Gelder blom i aan haar pleegkind te binden; de jonge liefde van Paula voor een jongen man, die later door Tante Neeltje uit den nood der werkloosheid gehaald wvrdt, kortom de heele opzet van het stuk wist te boeien en soms te ontroeren, 't Applaus gai dan ook het bewijs dat het gebodene zeer op prijs werd gesteld Er was Inderdaad goed gestudeerd hetgeen tot uiting kwam in het waarlijk vlotte Spel. De pauze werd aangevuld met muziek van het strijkje Namens het jeugd-gilde sloot de heer van Mameren dezen welge slaagden avond met een woord van dank aan spelers (sters) en muziek. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6