LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Vrijdag 23 April 1937 WEERBERICHT. Binnenland RECHTZAKEN SPORT Buitenland /CHEEP/ TJCINCENl BEURSOVERZICHT Barometerstand, Gistermiddag 3 uur: 764. Hedenmiddag 3 uur; 768. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt.. Hoogste stand 769.3 le Brest en Scilly. Laagste stand 753.6 te Kopenhagen. Verwachting tot den avond van 24 April Matige, later afnemende Noordwestelijke tot Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets kouder. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Sinds gisteren kwam er een belangrijke wijziging in de luchtdrukverdeeling. De luchtdruk steeg in het Noordwesten regel matig, zoodat zich een verbinding vormde van het gebied van hooge luchtdruk over de Golf van Blscaye en dat over Groenland. De depressie over het Skagerak kreeg ver sterking, eenerzljds door een daalgebled van den luchtdruk uit de richting Schotland, en anderzijds door luchtdrukdalingen over de Baltische staten en het Oostelijke Oostzee gebied. In Oost-Duitsohland en Polen dalen de barometers. Deze verandering tezamen van de luchtdruk in het Noordwesten en Noor den zal den wind in het Noordwesten hou den en luchtaanvoer uit koudere streken tengevolge hebben, met geleidelijke daling van temperatuur in onze omgeving. De regenval werd geringer. In de Alpen viel nog veel sneeuw. (Santis meldt in den nacht nog 29 m.m. neerslag), doch in den nacht afname van de zeer groote koude. (Jungfrajoch hedenmorgen minus 8, Santis minus 4 graden). In het Westen js het in de bovenlucht leer warm, evenzoo bij ons boven 2000 Mtr. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parys; W.N.W., 11 gr.' C., goed. Londen: N.W., 10 gr. C.. mist. Berlijn: Z.W.. 6 gr. C., regen. Antibes: Wlncist., 14 gr. C., fraai. Innsbriick: Windst., 4 gr. C., regen. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.l 12 uur 's midd.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 3 uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 2.06 uur; nam. te 14.16 uur. licht op voor fietsers e.a. Vrijdag: 7.40 nam. tot 4.17 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 23 April: OP: 17.19 uur; onder 3.33 uur. SCANDINAVIË. Bijeenkomst der ministers van buitenl. zaken. De conferentie der Scandinavische mi nisters van buitenlandsch® zaken te Helslngfors heeft een officieele mededee- ling gepubliceerd, waarin o. m. gezegd wordt, dat de ministers het er over eens zijn, dat de beraadslagingen over een con ventie der kleine staten voltooid moeten worden. De conventie moet bepalingen be vatten over uitwisseling der begrootingen, toezicht op wapenhandel en -aanmaak en Instelling van een gemeenschappelijk or gaan voor de uitoefening van toezicht. Verder zijn economische vraagstukken bestudeerd. Met voldoening wordt vastge steld, dat de" conferentie kan bijdragen tot uitbreiding van den buitenlandschen han del en tot samenwerking bij overeenkom sten betreffende den handel. De ministers zijn eenstemmig van oor deel, dat geprotesteerd moet worden tegen het opbrengen van schepen in de Spaan- sche wateren, De Noorsche, Deensche en Flnsche ministers hebben de uitnoodlging van Zweden, in den herfst dan dit Jaar te Stockholm bijeen te komen, aanvaard. De Noorsche minister is gistermiddag vertrokken, terwijl zijn Zweedsche en Deensche collega's heden zullen volgen. ENGELAND DUUR-ZITTING VAN HET LAGERHUIS. Een incident De sociale League wordt ontbonden Het bezoek van minister Daladier. Tijdens de begrootingsdebatten in het Lagerhuis heeft sir Arthur Salter, voor- ®alle chef van de afdeeline economische van het Volkenbondssecretariaat en onafhankelijk afgevaardigde voor Oxford, warm hulde gebracht aan den Franschen rniI?'er Blum, voor de door hem gespeelde oi ln de verbetering van den internatio nalen toestand. het i t>epleitte de noodzakelijkheid van net sluiten eener overeenstemming met de hei,eenStaten en met Frankrijk ten "cnoeve van verlaging der tariefmuren, hwuu hleld SDr een oleidoot voor uit- j enting van den mternationa'en handel en deed oomerken. dat Groot-Brlttannië geen "evaav 1 utwv-duwdiiiiic kctyii dtmTi Dt overstroomd te worden met biteü "a®®1- W€l ®r o®11 tekort aan te u«en en de prijzen te zien stijgen. Aan gezien de houding der Vereenlgde Staten en van de landen der „Oslogroep" in dit opzicht standvastig Is Is. zoo zeide tui. het oogenblik gekomen de Britsche douane- Dolitiek te wijzigen Spr. gaf uiting aan de hoop, dat het monetaire accoord tusschen Frankrijk, Engeland en de Vereenlgde Sta ten de eerste staD zal zijn, welke tot groote ontwikkeling zal komen. Minister Chamberlain heeft het woord gevoerd naar aanleiding van de crltiek. die op de door hem Ingestelde winstbelasting ls uitgeoefend. „Deze critiek aldus Cham berlain, heeft mij geenszins verrast; Ik had deze verwacht. Ik moest echter de verhou ding tusschen inkomsten en uitgaven voor langeren ti(d vastleggen; de bewapenings lasten, die voor de komende vijf jaren 1 5 milliard pond bedragen, heb ik niet alleen od de inkomstenbelasting kunnen afwente len, daar zit niet door de minst draag- krachtigen kunnen worden oogebracht. De extra-winstbelasting is geenszins uitslui tend ingesteld voor de bewapeningswinsten: ik geloof n.l. dat deze tak van industrie geen abnormale winsten maakt. Vóór de indiening van de „Finance Bill" hoop ik gelegenheid te hebben een onderzoek in te stellen naar de gevaren, die aan de nieuwe belasting verbonden kunnen zijn. Ik wil soepel blijven ten opzichte van hetgeen te mijner kennis wordt gebracht". Chamberlain waarschuwde voor over ijlde conslusies, zoolang niet bijzonder heden over de belasting bekend zijn. De tot nu toe gedane mededeelingen vormden slechts een korte uiteenzet ting van de nieuwe belastingplannen. In parlementaire kringen hebben de verklaringen van Chamberlain een gunsti- gen indruk gewekt, daar er uit bliikt dat de Kanselier van de Schatkist onder be paalde omstandigheden bereid ls wijzigin gen te brengen in de wet op de extra- winstbelasting. Tijdens de behandeling van den steun aan de door de crisis getroffen gebieden, wérden door de oppositie obstructie-redevoeringen gehouden. De speaker, sir Dennis Herbert, wilde de debatten sluiten, terwijl een La- bour-afgevaardigde nog sprak. Een van de andere Labour-afgevaardlgden, Aneurian Bevan, riep toen tot den speaker: „Ga van den voorzitterszetel af, uw gedrag is ver schrikkelijk, ik heb nog nooit zooiets ge zien." Bevan weigerde zijn verontschuldiging aan te bieden en op voorstel van den mi nister van arbeid werd hij geschorst; vier dagen zal hij niet in het Huis mogen ver schijnen. Het Huis sprak zich met 119 te gen 43 stemmen uit voor de schorsing. De vergadering duurde vanochtend nog voort. Reeds 18 uur was men toen in zitting bijeen (in 1936 werd een zitting van 34 uur gehaald!) Naar de politieke correspondent van de News Chronicle meldt, heeft Sir Stafford Cripps besloten, dat de Socialist League met Pinksteren ontbonden zal worden. Aanvankelijk had het bestuur besloten zioh niet neer te leggen bij het besluit van het bestuur van de arbeiderspartij om alle leden van de socialistische "liga-tilMe slui ten, doch de liga in stand te houden totdat het congres van de arbeiderspartij in Octo ber uitspraak zou hebben gedaan. Men heeft thans zijn houding herzien uit vrees dat het leden, die 1 Juni uit de partij zouden wor den gestooten. wel eens onmogelijk kon worden gemaakt in de partij terug te kee- ren. Naar men weet, ls de ban tegen de liga uitgesproken omdat zij een eenheidsfront had aangegaan met de communisten en de onafhankelijke arbeiderspartij, nadat de po gingen van haar leden om ook de arbeiders partij te bewegen tot een dergelijken stap, mislukt waren. De Fransche minister van oorlog Da ladier, heeft gisteren tijdens een receptie, welke door de Alliance fran?aise en de Fransch-Britsche vereeniging te Man chester was georganiseerd, een korte toe spraak gehouden. De minister zeide met name: evenmin als gij. willen wij ooit meer oorlog. Even min als gij droomen wij van eenige over winning. Doch ik geloof, dat wij 't recht hebben te hopen, dat onze vrijheid zal ge waarborgd zijn. Wij wenschen, dat alle volken eensge zind leven. Engeland heeft, evenals Frank rijk, het recht geen dictatuur te willen en wij hebben het recht gehecht te zijn aan de democratie, welke onze beide naties groot heeft gemaakt. Als ware vrienden zullen wij alle pro blemen bestudeeren en wij hopen tezamen, dat het goede begrip in de wereld ten slotte zal overwinnen. Europa kan op vrede hopen, Indien wij broederlijk vereend blijven voor het wel zijn der geheele menschheld. Dan zal er geen plaats meer zijn voor haat, noch voor oorlog. nieuwe fabriek van de kon. ned. zoutindustrie te boekelo. Vanmorgen heeft de minister van Water staat, jhr. dr. van Lidt de Jeude, het mas sale, nieuwe fabrieksgebouw van de Kon, Nederlandsche Zoutindustrie te Boekelo, ge legen aan het Twente-Rijnkanaal te Hen gelo (O.), geopend. Van groot belang is zoo zeide de mi nister dat Nederland thans in eigen zout- behoefte kan voorzien. Hij hoopte, dat de goede samenwerking tusschen zout-produ- centen en zoutzleders. welke tot dusverre heeft bestaan, ook in de toekomst zal mo gen blijven voortduren. Van den aanleg van het Twente-Rijnkanaal heeft de directie van de Kon. Ned. Zoutindustrie gebruik ge maakt om daaraan deze nieuwe modern ge outilleerde fabriek te vestigen, waarin niet alleen zout, doch ook electro-chemische producten zullen worden geproduceerd. De minister deelde mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, den directeur van de fabriek, den heer G. de Haas te be noemen tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. begrafenis van den burgemeester van soest. Vanochtend om half twaalf is op de al- gemeene begraafplaats te Soest het stof felijk overschot ter aarde besteld van inr. Iv Deketh, in leven burgemeester van Soest I voorzitter en beschermheer van divers" plaatselijke vereenigingen. Een prachtige krans van het prinselijk paar hing aan utn lijkwagen. Aan de groeve is o.m. gespro ken door den locoburgemeester van Soest, wethouder H G. Gasille. Een vertegen woordiger van H M. de Koningin woonde de begrafenis bij. RUSLAND De sabotage in de industrie. De voorzitter van den raad van volks commissarissen, Molotof, heeft eenigen tijd geleden in een bijeenkomst van het cen traal comité der communistische partij nadere mededeelingen gedaan over de sabo tage in de sleutelindustrieën. Hoewel nog niet alles bekend was van de door Trotzkisten en andere agenten ge pleegde sabotage, kon volgens Molotof wel gezegd worden, dat aan het bedrijfsleven, en ln het bijzonder aan de zware Industrie, ernstige schade is toegebracht. Volgens den premier hebben honderden personen, die vooraanstaande functies in de zware in dustrie bekleedden, en waarvan velen lid waren van de communistische partij, zich jarenlang aan sabotage schuldig gemaakt. De verklaringen, die de beklaagden ln de jongste processen tegen de contra-revolu- tionnairen hebben afgelegd, hebben nog lang niet alles aan het licht gebracht, en de contra-revolutionnalre activiteit zou dieper wortelen dan men oppervlakkig zou denken. Naar de „Prawda" meldt, heeft de direc teur van de electro-technische school te Moskou. Goerewitsj, voor studiebeurzen be stemde gelden ten bedrage van 142 000 roe bel verduisterd, voor welk feit hij ter dood veroordeeld is. Een viertal medeplichtigen werd ieder tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. druk goederenvervoer bij de ned. spoorwegen. Onze spoorwegmedewerker meldt:: Het goederenvervoer bij de Ned. Spoor wegen is in den laatsten tijd zoo belangrijk toegenomen, dat op verschillende stations extra personeel te werk gesteld moest wor den, o.a. te Amsterdam moest 40 man los personeel aangenomen worden. In verband hiermede moesten ook verschillende extra goederentreinen Ingelegd worden en andere goederentreinen vergroot worden. de toestand in de binnen scheepvaart. Vanmorgen zijn te Amsterdam op uit noodlging van de S.D.A.P. en het N.V.V. bijeengekomen vertegenipjordigers van or- gai isaties eh andere 'deskundigen, die rechtstreeks of zijdelings 'bij de binnen scheepvaart belang hebber, of betrokken zijn, ten einde besprekingen te voeren om trent het dezer dagen gereed gekomen nieuwe hoofdstuk van het „Plan van den Arbeid", betreffende de binnenscheepvaart. Tei vergadering warei. o.m. aanwezig de heertn B. Brutel de la Rlvière als vertegen woordiger van den minister van sociale zaken, dr. Joh. Hanrath, sous-chef van het centraal bureau voor de statistiek te 's-Gravenhage, de Kamerleden van Braam beek, IJzerman, Donker en Drees, benevens vertegenwoordigers van tal van organisa ties. Inleidingen werden gehouden door de heeren H. Vos en W. Drop. Vervolgens werd gepauzeerd, waarna vragen gesteld konden worden. het ongeval bij de leger- manoeuvres in brabant. Het hoog militair gerechtshof wees heden sententie in de zaak tegen den 22-jarigen wachtmeester W. F. B„ die tijdens de leger-manoeuvres in Brabant in September van het vorig jaar aan het touw van een kanon had getrokken, waardoor het 'kanon was afgegaan en een soldaat was gedood. B. werd conform den eisch wegens dood door schuld tot een maand hechtenis ver oordeeld. VOETBAL. schoolwedstrijden van A.S.C. Wij herinneren eraan, dat een eventueel niet doorgaan der school wedstrij den van A.S.C. morgen zal worden bekend gemaakt door het uitsteken van een rood-zwarte vlag aan „de Harmonie", Breestraat. GOLF. WERSTRIJD TE NOORDWUK AAN ZEE. De Noordwij ksche Golfclub organiseert Zondag een eclectic medalplay wedstrijd over alle 18 holes. Bijzondere telling. Siaxttijd tot 2 uur n.m. TURKIJE Turksche-Iraneesche overeenkomsten. Na afloop der onderhandelingen tus schen Turkije en Iran ls een officieele •medédeeling gepubliceerd, waaruit blijkt, dgt een geheele reeks overeenkomsten ls onderteekend. In de eerste plaats ls een overeenkomst betreffende de veiligheid in de grens streek en ter regeling van mogelijke con flicten in die streek tot stand gekomen. Verder zijn overeenkomsten betreffende justltleelen bijstand, den douanedienst, scheepvaart en luchtvaart en een handels verdrag gesloten. TWEE BRANDEN IN EEN WEEK TE EERBEEK Voor de tweede maal is deze week aar. den Koedijk te Eerbeek (Gld.) een boer derij afgebrand. Tijdens afwezigheid der bewoners is gisteravond de boerderij van den landbouwer Radelink tot den grond toe afgebrand. Er kon niets in veiligheid worden gebracht. Eenige geiten en een paar varkens zijn ln de vlammen omgeko men. De boerderij was verzekerd Maandag j.l. brandde de groote hofstede van den landbouwer Relnders, grenzende aan de boerderij var. landbouwer RaJeliuk eveneens tot den grond toe af. de vergadering van HET lagerhuis De bijeenkomst van het Engelsche La- Eerhuis is hedenochtend te ruim half twaalf geëindigd na eenn vergadering van 20 uur 54 minuten. De vergadering werd onder algemeen applaus gesloten. de 40-urige werkweek in frankrijk. De eigenaars van hotels, café's en restau rants in het departement Seine-et-Oise hebben op een te Versailles gehouden ver gadering besloten, dat zij, indien de 40- urige werkweek in hun bedrijf wordt toe gepast, hun zaken voor den tijd van een maand zullen sluiten. Dit besluit is het antwoord op het drei gement van hun bedienden, In staking te zullen gaan als de 40-urige werkweek niet wordt toegepast. JAPANSCH VOORSTEL INZAKE DE GRONDSTOFFEN-KWESTIE. De „Asahi SJimbungs" bericht, dat de minister van buitenlandsche zaken van Japan, Sato, besloten heeft in de komende vergadering van de grondstoffencommissie van den Volkenbond voorstellen in te die nen inzake een nieuwe verdeeling der na tuurlijke rijkdommen. Deze voorstellen zouden zijn gebaseerd op herstel van den vrijen handel door: 1. aankoop van grondstoffen; 2. ontwikkeling van de natuurlijke hulp bronnen der wereld; 3. Internationalen handel. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. kon. ned. stoomboot mij. RHEA, 21 Apr. v. Oran Burriana. JUNO, 22 Apr, v. Patras n. Antwerpen. HERMES, 22 Apr. v. Tunis n. Alexandrië. VENEZUELA, uit., pass. 22 Apr. v.m. 9 u. de Azoren. SIMON BOLIVAR, thuisr. pass. 22 April de Azoren. DEUCALION, 22 April v. R'dam te Lissabon holland—WEST- afrika-lijn. MAASKERK. 22 April v. Amst. n. Hamburg. REGGESTROOM. 22 April n.m. v. W. Afrika te Amst. kon. holl. lloyd. SALLAND, 22 April v. Amst. n. Z. Amerika. RÓTTEKDAA1SCHE LLOYD BUITENZORG, uitr., pass. 22 April Sagres. SOEKABOEMI, thuisr. 24 April v. m. 9 u. te Genua verwacht. holland-afrika lijn HEEMSKERK, thuisr., pass. 22 April Dun- geness. holland—o. azie lijn. SEROOSKERK, uitr., 22 April te Shanghae. NIJKERK, uitr., 22 April v. Navalakki. holland—amerika-l1jn. BOSCHDIJK, uitr., 22 April te Antwerpen. rotterdam—z.-amer1ka lijn. ALPHACCA, 22 April v. R'dam te Hamburg. aandeelen maar weinig bii de vorige slot- noteerlngen. doch onder beurstijd trok de 'roers celi deHJk aan. Het beste voorbeeld hiervoor werd ge leverd door Scheepvaart Unies. Rubber fondsen konden zich nauwelijks handha ven; de koersen verschilden wel niet zoo veel bij die van gisteren, doch in meer dere gevallen moest toch een nadeelig verschil worden opgeteekend. hetgeen moest worden toegeschreven aan de reac tie der rubberprijzen te Londen. In Ta bakken ging weinig om; de koersen van de Sumatra-aandeelen verschilden bijna niet van die van gisteren. Voor Suikerfondsen bestond slechts ge ringe belangstelling; H.V.A's bleven zich rondom 500"/» bewegen, enkele andere soorten golden een kleinigheid lager. Klaarblijkelijk wordt een afwachtende houding aangenomen in verband met de berichten van de suikerconferentie te Londen, waaruit niet veel valt te dlstll- leeren. doch die den indruk wekken, dat de onderhandelingen niet 'zoo vlot verloo- pen, als men het aanvankelijk had willen doen voorkomen. Industrieelen trokken slechts geringe at tentie; de Philips aandeelen moesten het gisteren behaalde koersavance thans we derom afstaan. Petroleumaandeelen wer den op kleine schaal verhandeld: Konink lijken werden een kleinigheid lag;r afge daan. De belegeingsmarkt was -stilde Ned. Staatsobligatiën waren zoo goed als onveranderd. De kleine reactie ln Wallstreet had op de animo voor Amerikaansche shares een domper gezet; Anaconda's werden nóg in een open hoek verhandeld, en werden in navolging van New-York iets lager afge daan. Van den handel in staalaandeelen was vrijwel niets overglebleven. De koersen kwamen algemeen iets beneden die van gisteren te liggen. wisselkoersen. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. HOOGLAND, 21 April v. Langerbrugge op de Tyne. SCHOKLAND, 21 April van de Tyne n. Har- lingen. SLIEDRECHT, 22 April v. Dublin te Immingham; wordt 24 April te Amst. verwacht. ST. ANNALAND, 22 April v. d. Tyne naar Hamburg THEANO, 21 April v. Belfast n. Fowey. VECHT. Port Gentil n. Hamburg, pass. 22 April Las Palmas. ZONNEWIJK, 21 April v. Melllla n. IJmui- den. ROTTERDAM, tank, 22 April te Cristobal; heeft machineschade, doch kan de reis voortzetten. AMSTERDAM. 23 April Evenals de laatste dagen had de effecten beurs heden een kalm voorkomen De han del bewoog, zich in kalme banen en slechts enkele specialiteiten zorgden voor de noo- diee afleiding. In de eerste Dlaats werd de aandacht getrokken door de aandeelen JavaChina—Ja—n liin. die druk verhan deld werden en waarvoor "o"d" kooc'ust bestond zoodat die zich wederom konden verbeteren. De geheele soheepvaartafdee- Ung ontleende hieraan klaarblijkelijk een stimulans: bii de opening verschilden de koersen van de bekende toonaangevende Londen 9.01 1/4 (8.99 7/8), Berlijn 73.42'/: (73.43). Parijs 8.10 3/4 (8.12). Brussel 30 83 (30 81'/:). Zwitserland 41.70 (41.73). Kopen hagen 40.25 (40.171/: iStockholm 46.45 (46.35), Oslo 45.30 (45.221/:). New York 1.82 5/8 (1.82 5/8). Praag 6.37 (6.37) Prolongatie 1 Part disc. 1/4 "/o. Dag geld 1/4 "/o. Registermarken 35 3/8, Crediet Soerrmarken 18 3/4. Effectensperrmarken 17 3/4, Reismarken 50. Bankpapier 42. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 23 April 1937. Veemarkt. Aan gevoerd totaal 797 runderen, 443 kalveren, 749 schapen, 932 varkens. Noteeringen: 27 stieren 140—260, 5262 ct. p. K.G., tam: 328 kalf- en melkkoeien 170310, mat; 281 varekoeien e.a. 140200. goed; 163 vette koeien 150285, 48—74 ct. p. KG, (schoon gewicht, vlug; fokkalveren 1116, vlug; 27 vette kalveren 4085, 6492 ct. p. K.G. (schoon gew.), mat; 416 nucht. kalveren 511, vlug; 50 vette schapen 2236, vlug; 400 vette lammeren 1836, vlug; 299 weide- schapen 1626, vlug; 158 lammeren 510, vlug; 308 mestvarkens 1737 ,tam: 590 big gen 1115, tam; 6 paarden; 1 veulen; 23 bokken en geiten 312, lui; 34 zeugen 50 77. tam. Kaasmarkt, 23 April 1937. Goudsche kaas le soort f. 18.50—19.50, 2e soort f. 17—18, 31 part.; Leidsche kaas le sort f. 1718, 9 part. Totaal 40 part. Handel traag. BODEGRAVEN, 22 April. Aanvoer 19780 stuks eieren, prijs kipeieren, wit f 2.6C 2.80, bruin f 2.70—3. Eendeieren f 2.10 2.80. HOOFDDORP, 22 Aprü. Rogge f 8.60—9. Chevalier Gerst f 8.509. Haver f 7,75 8.25. Duiveboonen f 910. Paardeboonen f 7.257.75. Bruine bóonen f 1011. Groene Erwten f 8.759.25. Vale Erwten f 14—15. Gele Mosterd f 1314. Kanariezaad f 14.60 —15.50. Kajrwijzaad f 23.5024. Blauwmaan zaad 123.50—24. LEEUWARDEN, 23 April 1937. Zuivel: - Sleutelkaas 24; Goudakaas 27—31; Edam merkaas 5—45: Aanvoer 2473 K.G. Mijnbo- ter 1.461.32: Veilingboter 1.301.27 p. K.G. Aanvoer 12/6 vaten. Commissie 72. Vereen van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 8-8.50. 40 plus 13,50- 14: Goudsche kaas 20 plus 88.50. 40 plus 13.5014; Broodkaas 40 plus 13.5014; Leidsche kaas 20 plus 8.509 per 100 K.G. Stemming goed. NIEUWVEEN, 22 April. Kipeieren: aan voer 2658 stuks, prijs per 100 st. f. 2.10 2.75. Eendeneieren: aanvoer 317 stuks, pr. per 100 st. f. 1.902.60. Ganzeneieren: aan voer 5 stuks, prijs per stuk 5 cent. Kaas per pond 28 cent. RIJNZATERWOUDE. 22 April. Eieren- velling. Aangevoerd 1185 kipeleren. Prijs van f. 2.60—2.90 de 100. Partij eendeleren, prijs f. 2.50 de 100. VEUR. 22 April. Gele komkommers, le soort f 17. 2e f 10. Kropsla, le srt. f 2.50— 4.90. 2e f 1.20—2.20. Stoofsla f 3—6.20. An dijvie p. K.G. f 0.070.12. Spinazie p. 4 K.G. f 0.10—0.26. Postelein f 17—19.50. Raapstelen f 11.40. Rabarber per 100 bos f 2.50—4.20. Radijs f 2.40—3.60. Prei f. 2.20— 4. Seldery f. 0.401. VEUR, 22 April. Vrije veiling. Aanvoer 7821 kipeleren, f. 2.653.15 p. 100 st. Kip pen f 0.350.75. Konijnen f. 0.25—1.05 p. st. WESTLAND, 22 April. Coóp. Centrale Westlandsche Snij bloemenveiling. Hortensia f. 0.401.00; Azalea 0.351.20; Cineraria 1554 c., Heksen 1625 c.; Ge raniums 9—14 c.; Calveeolaria 818 cent; Silvestry 69 c.: Galla 21—24 ctalles per pot; Viooltjes 8—14 c.; Primula Vera 18 25 c„ beide per bak; Anjers 6.40—8.40; Vio lieren 3.80—6.10, beide per 100 stuks; Cop land 11—17 c.; Yellow 10—16 c.; Bartigon 15—18 c.; W Pitt 17—19 c.; Elizabeth 15— 23 c.; Painted Lady 10—12 c.; Wedgewood 1424 c.; Yellow Queen 14 c.; Imperator 23 c.; Lathyrus 2333 c.; Anemonen 4—8 c., alie per bos. WOUBP.UC-GE, 22 April Eierenveiling. Aanvoer 3600 eieren. Prijs kipeieren f. 2.45 —2.60. Eendeieren f. 2.302.40 p. 100 stuks. ZEVENHOVEN. 22 April. Aanvoer 3394. Kipeleren f 2.50—2.95 p. 100. Eendeleren f 2.50. Bananen f 0.22 p. 5 stuks.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3