UITVOERING WIJ ontvingen zooeven een pracht zending Ylisco en Vliscolinnen - Haircord Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 21 April 1937 RADIO. Zijden en Wollen Stoffen Garnering - ZIE DE ETALAGES - ten die van de natuur houden, medewerk ken; hier vraagt men zich af of dit werke lijk de resultaten van menschenhanden zijn. Werkelijk, iets mooiers, iets schooners, heeft men nog nimmer gezien Langzaam aan, want om het vlug te doen, heeft men te veel aantrekkingspunten, zakt men weer af in een valleiachtig gedeelte, waar de Sneeuwballen, Magnolia's, Japan- sche Coniferen hoogtij vieren en waar de bloemtakken van de Witte Brem als franje's omlaag hangen. Hier treft ons de elegante Erica Carnea. een heidesoort, volop in bloei als onderbeplanting gebruikt. Ook hier weer een rustig zitje om even te verpozen na al het mooie, dat men hier in dit gedeelte te bewonderen kreeg! Direct naast deze rustplaats staat een in zending diversen in den meest uitgebreiden vorm, zoowel wat vaste planten, lagere en hoogere bloemheesters als groenblijvende gewassen betreft. Tegenover deze mooie in zending kunnen de liefhebbers van rots- planten hun hart ophalen; hier kunnen zij te kust en te keur uitzoeken en noteeren wat het meest naar hun gading is. De Primula's, Saxifraga's, Anemonen, Thymsoorten, Vio len, Sedum's enz, vindt men er in tientallen soorten vertegenwoordigd. Zoo blijft men maar dalen en stijgen, tot men ten slotte weer op een heuvel belandt, van waar af ge een onvergetelijk gezicht krijgt op het slot, met een groote zonnewij zer op den voorgrond. Hier heeft de architect van den aan leg, de heer J. H. van Straaten van Nes, zijn doei volkomen bereikt', hier iaat hij zien, wat zijn opzet geweest is en wat zijn streven in de toekomst is, n.l. een „volkspark" te krijgen zooals de natuur dit aangeeft en een villa-beplan- ting, zooals dit panorama ons te zien geeft. De kunstschilder van dit mooie doek heeft gezorgd, dat zijn werk samen vloeide met de bloemenpracht, de ar chitect van de tentoonstelling zorgde er voor dat zijn werk voortvloeide in de teekening. Als men op dit punt rustig geniet en den blik wendt naar het gedeelte, dat wij reeds bewandelden, is het. alsof wij weer geheel andere aspecten aantreffen, terwijl de kleur- schakeeringen zich geheel anders voordoen dan voorheen, hetgeen natuurlijk te wijten is aan het vallen van het licht. De bloemvakken voor het Slot zijn volko men natuurgetrouw aangelegd en fraai gol vend gehouden. Hier zijn het de blzöndere zachte tinten van de sterk domineerende Azalea Mollis, keurig verwerkt met Astilbe Japonica in diverse soorten. Clematis Prins Hendrik, Witte Brem, de heerlijk rieken de Viburnum Carlesii, Magnolia's en tal van andere bloeiende gewassen, te veel om allen te vermelden. Ook hier weer die bui tengewoon goed geslaagde afwerking met de voor dit doel zoo uitstekend geschikte Acer palmatum In diverse bladkleuren, Japansche dwergconiferen, larkentooomen en zoovele andere siergewassen. Is men tenslotte tot bij het Slot gena derd, dan krijgt men tegenovergesteld een kijkje op het Rosarium. Wij wandelen dan langzaam daar naar terug. Een inzending Clematis, Paeonia's enz. trekt hier bizondere aandacht, zoowel als het hier tegenover liggend vak met enorme exemplaren van Rhodendron Catawb. Boursault. Ook de mooie Cedrussen en Sierkersen op stam, die hier in grooten getale vertegen woordigd zijn trekken ons naar zich toe, alsof zij dit gedeelte volkomen beheerschen. Buitengewoon sluit zich hier een groep Japansche dwerg-coniferen bij aan. Het is een keurcollectie, die aantoont, wat er op dit gebied te verkrijgen is. Men vindt er de Thya's, Juniperus, Chamaecyparis. Abies, Cedrus, Cryptomeria's, in de meest uitge breiden vorm en soorten vertegenwoordigd. Verder gaande ontmoet men voor de derde maal een heuvelachtig terrein met een zitje, waardoor men als 't ware uitgenoodigd wordt weer even te pauzeeeren en uit te rusten, om het geheel te kunnen overzien. Een reusachtige groep dubbelbloemige Sierkersen treft ons ter linkerzijde, een eveneens groote groep Rhododendrons, Sierkersen in treurvormj gouden en blauwe regen prijken voor ons, terwijl achter ons de Azalea Mollis bij tientallen soorten de aan dacht vragen en onze reukorganen streelen. In dit gedeelte zijn het ook weder de bizon der goed gekweekte, zware planten van de winterharde Camellia, Rhododendron race- mosum, Azalea Hinomayo, Osmanthus Dela- vayi en de blauwe Hydrangea Mariesii, die met talrijke meerdere soorten op den voor grond komen, terwijl de kleurencombinatie der Rhododendrons hier buitengewoon ge slaagd is. Een groep bremsoorten, in meer dan tien kleuren, valt bizonder op en men ziet tegenover zich een sierlijk aangelegde combinatie van bloem- en bladplanten, die doorsneden wordt door een droge bedding van een voormalige beek, rijk beplant met de prachtvolle Aronskelkachtige Lysichitum camtschatcense, Dotterbloemen en derge lijke. Bij de nog in de bedding aanwezige boomstronken heeft zich een varen-vegita- tie ontwikkeld, terwijl het allernieuwste dwergroosje Peon er uitstekend voldoet. Hieromheen vindt men een collectie Aza lea Vuykiana hybriden, die alle gedoopt zijn met componistennamen, zooals Joh. Strauss, Schubert, Mozart, Beethoven, enz. KATWIJK AAN DEN RIJN. Van gemeentewege zijn op een twee tal plaatsen borden geplaatst waarop ver schillende politieke partijen propaganda mogen maken. Aangezien de N.S.B. zich al eerder niet aan de gemeentelijke voor schriften heeft gehouden en zonder toe stemming ia gaan kalken op muren enz. zal deze partij van de borden geen gebruik mogen maken. KATWIJK AAN ZEE. JAARVERGADERtNG DER KATW1JKSCHE REDDINGS BRIGADE. Verslagen en uitreiking der diploma's. Langzaam aan is men weer bij het Rosa rium genaderd. Doch het is nog niet moge lijk het bosch te verlaten, voor wij vermeld hebben dat zich hier nog een Inzending be vindt waarin men de resultaten aanschouwt van een 35-jarigen arbeid, n.l. het kruisen, zaaien en voortkweeken van de Japansche Azalea's. De hieruit verkregen resultaten zijn werkelijk verrassend, de kleuren zijn in tenser geworden, het gewas sterker, waar door de winterhardheid zooveel te beter werd. Men kan er genieten van de zacht- rose Pink Star. de dieprose H. Whitelegg, de Witte White Lady en vele andere, Van zeer veel belang voor de kweekers- rijn de nieuwigheden, terwijl de leek en Plantenliefhebber kan zien welke vorderin gen en verbeteringen door menschenhan den verkregen zijn. Men kan zich verlusti gen in nieuwe aanwinsten van Camellia's, Hydrangea's, Clematis. Seringen, Rhodo dendrons en zoowel Japansche Azalea's, en de Moi]is variëteiten. De jury zal zeker op ««punt geen gemakkelijke taak gehad Sla v0111 Pi' te maken welke een waar- ïjö houdbare plaats ln de toekomst zullen "ben! Er is zoovéél op dit gebied, dat het Deze vergadering werd in hotel de Zwaan gehouden. De voorzitter de heer D C. O. Boekhoven heette allen welkom. In den af- geloopen zomer, aldus spr., hebben de leden van de K.R.B. véél nuttigen arbeid op het strand verricht en dat heeft veel voldoe ning gegeven aan de dames en heeren, die daar op post waren. Het bestuur is hier bui tengewoon erkentelijk voor. De cursus E.H.B.O. was een groot succes. De propa- ganda-avonden trokken veel belangstelling. Dit alles heeft ons geprikkeld om op den ingeslagen weg voort te gaan. Spr. deed een beroep op alle leden om het werk te steu nen; laat het niet op een enkeling aan komen. Spr. eindigde met den wensch, dat er in 1937 nog méér animo zal zijn om ons werk te doen; de naam van de K.R.B. staat zeer goed bekend ln het geheele land; laat onze brigade de beste van alle zijn! Mevr. BootMontagne las de notulen der vorige vergadering, waarvoor de voor zitter haar zijn dank bracht. De voorzitter deelde mede, dat nog niet tot den aankoop van een schrijfmachine en een strandwagen Is overgegaan; de kas liet dat niet toe. Ook kon niet tot de aan schaffing van zuurstofapparaten overge gaan worden. Gelukkig is de hulp van de gemeente toegezegd. Deze zal een drietal apparaten aankoopen, waarvan de K.R.B één toegewezen krijgt voor de post op het Noorderstrand en één voor die op het Zui- derstrand. Deze apparaten blijven het eigendom van de gemeente; maar wij mogen die gebruiken en ze op kosten der gemeente laten vullen en desnoods repa- reeren. Wij zijn de gemeente daarvoor bui tengewoon erkentelijk en betuigen onzen bijzonderen dank. Ook op andere wijze on dervinden wij medewerking. Door jeugdige werkloozen is ons materiaal opgeschilderd en opgeknapt. Alles ziet er keurig uit. De posten Noord en Zuid zullen in den herfst onder handen genomen worden. De post Zuid verkrijgt een grootere wachtruimte, 'n W.C. is er reeds aangebracht. De post Noord staat te hoog opgesteld. Er zijn nog onderhandelingen gaande om die verlaagd te krijgenwij hppen, dgt het resultaat nog verkregen zal worden voor het komende seizoen. Om de badgasten op de hoogte te 'stellen van de gevaren der zee, zullen kleine waarschuwingen gedrukt worden en op het strand en elders verspreid worden. Dan deelde de voorzitter nog mede, dat de K.R.B. door de N.Z.H.R.Mij. medegedeeld zal worden, wanneer de reddingboot ln zee gaat om bij eventueele ongevallen, zooals laatst te Zandvoort, hulp te kunnen bieden. De secretaresse mevr. Boot bracht nu haar jaarverslag uit. Daarin werd in herinnering gebracht de gehouden propaganda-avon- den. Het droogzwemmen en het zwemmen dn de Binnenwatering hebben met groot succes plaats gehad. Het redding-materiaal werd belangrijk verbeterd en aangevuld. Thans is de K.R.B. eigenaresse van drie reddingvletten met bijbehoorende wagens op gummibanden en 14 haspels. Melding werd gedaan van de vele ongevallen op Noorder- en Zuiderstrand. die reeds den afgeloopen zomer vermeld zijn. Tegen per sonen, die valsch alarm maken, zal de politie in de toekomst streng optreden. Door de leden van E.H.B.O. werden 211 personen verbonden, terwijl ten slotte 79 verdwaalde kinderen met behulp van de K.R.B. werden terecht gebracht. Aan het Koninginnefeest werd met een reclame wagen deelgenomen. In October 1036 werd de cursus E.H.B.O. onder leiding van dr. W. E. Huetang aangevangen. Door 33 per sonen werd het eerste jaarsexamen afge legd. Aan de herhalingsexamens namen 7 leden met succes deel, hun diploma's wer den tot 1940 verlengd. Het verslag vermeldt de schade door de stormen den afgeloopen winter aangebracht. Zooals immer was de samenwerking met B. en W evenals met den inspecteur van politie uitstekend. Aan het lid W. de Lange werd op 4 Februari j.l. een diploma uitgereikt als waardeering voor zijn moedig reddingwerk op het Noorderstrand. De K.R.B. mocht de mede werking ontvangen van de Centrale Werk- paats voor Jeugdige werkloozen. Het sei zoen 1937 staat thans voor de deur. In 1936 telden wij één verdrinkingsgeval, laten wij hopen, dat zoo'n geval in 1937 niet zal plaats vinden en dat, met behulp der K.R.B. Katwijk de veiligste badplaats langs onze kust zal blijven. De voorzitter bracht mevr. "Boot dank voor de keurige wijze, waarop het jaarverslag was samengesteld Wegens verhindering van den penning meester, den heer L. H. Slotemaker door ziekte, las mevr. Boot zijn verslag voor. De ontvangsten bedroegen f. 1292.81'/*; de uitgaven f. 1164.50; zoodat het batig saldo is f. 128.31'/*. Maar, aldus de voorzitter, daarvan moet nog ongeveer f. 70 betaald worden. De kascommissie, bestaande uit mej. A. Parlevliet en den heer C. Kruyt bracht schriftelijk rapport uit, dat alles in orde was bevonden en bracht dank aan den heer Slotemaker, die aftrad als penning meester voor alles wat deze voor de K.R.B. heeft verricht, waarbij de voorzitter zich namens de vergadering aansloot. Tot leden der kascommissie 1938 werden benoemd de heeren C. Kruyt en N. Ouwehand en als reservelid mej. van Duyvenbede. Nu volgde bestuursverkiezing, waarmede i'/s uur gemoeid was. Wegens drukke be zigheden en andere particuliere oorzaken bedankt-en de heeren B. Vis, A. Durieux, A. Parlevliet en L. H. Slotemaker. De aftreden den mevr. Boot en mevr. Kuipers werden direct herkozen, die haar herbenoeming aannamen. Na vele vrije stemmingen en herstemmingen werden gekozen de heeren N. Remmelzwaal, D. Parlevliet Lzn. en C. Boot, die hun benoeming aannamen. De heer J. A. Coilette, die eveneens gekozen was, hield zijn benoeming nog in beraad. De voorzitter bracht dank aan de aftre- denden, die zich niet meer herkiesbaar wilden stellen. Het speet hem, dat ze het bestuur verlieten; hij hoopte, dat ze als lid, nog hun beste krachten aan de K.R.B. willen geven voor het werk uit liefde voor de menschen. Tijdens de stemmingen kwam dr Hueting de vergadering binnen, die met luid applaus werd begroet, waarna de voor zitter hem ook welkom heette. De heer Vis dankte voor het vertrouwen zooveel jaren in hem gesteld; hij blijft zich nog steeds beschikbaar stellen voor het les geven in droogzwemmen. Ook de heer A. Durieux sprak woorden van dank en stelde zich eveneens bereid om nog het een en ander voor de brigade te doen. De voorzitter deelde diploma's uit aan de geslaagden voor de cursus E.H.B.O., wier namen vermeld zijn. Spreker sprak over de prettige wijze, waarop dr. Hueting de cursus geleid heeft als medisch-leider Uit dankbaarheid daarvoor boden de cursisten dr. Hueting aan het boekwerk: „Hypnose, Psyche en Bloeddruk!' van dr. Berthold Stokvis met een voorwoord van-prof. dr. E. A. D. E. Carp. Dr. Hueting sprak deze buitengewone att De heer Boot bracht vafi den luchtbeschei zitter deelde een en hij zal zich met den binding stellen wat Mevr. Boot deelde in Maart 1938 haar herden-ken. Zij heeft rden van dank voor ntie, ter sprake de kwestie ingsdienst. De voor- Indei; daarvoor mede, luiaèipeester in ver- ze zaak betreft, ede, ddt de brigade 5 jarig bestaan zal plan opgevat om 'n bazar te houden. Een dames-comité, waarin zitting hebben mevr. Woldringh v. d. Hoop als voorzitster en mevr. de Bruin willen buiten het bestuur om een bazar organi- seeren. Zij zou dan jvillen, dat de leden 'n bonte avond zelf in elkaar zouden zetten. Nadat hierover nog van gedachten werd gewisseld, ring. sloot de voorzitter de vergade- werkelijk een kunst is iets te brengen dat het bestaande verbetert. Onder de meer zeldzame gewassen treft men mooie planten aan van Rhododendron hlppophacoides. Fhylladoce empetreformes, een heide-achtige, Ribes sanguineum var. splendens. Distylium racemosum, behooren- de bij de tooverhazelaar. Comptonla asple- nlfolia, met varenachtige bladeren en vele andere. De buitenzijde van het gebouw wordt om zoomd met kerngezonde planten van Buxus in verschillende vormen. Hulsten en een uitgelezen sortiment Japansche coniferen. Tot slot een woord van hulde aan den archiect, den heer J. H. v. Straten van Nes en aan zijn staf van trouwe mede werkers. Dat deze unieke tentoonstel ling geslaagd is, daarvan zijn wij over- Chr. Zangvereen. „EXCELSIOR" KATWIJK-AAN-ZEE. Dir. JAN COUVÉE - Acc. H. HERMANS. D.V. op DONDERDAG 22 APRIL, 's avonds om 8 uur in de Zaal v. Chr. Prot. Belangen aan de Voorstraat. Medewerking verleenen9956 ADRI ROELOFS, Alt, Katwijk aan Zee. A. DEN HOLLANDER, Tenor, JAN OOUVÉE. Vleugel, Alkmaar. Geör. HER-MANS. Vleugel en Orgel. Haarl. O.a. wordt uitgevoerd„CHRISTU 9", Onvolt. Orat. van Mendelssohn. Toegangsbewijs tevens Tekstboekje 40 cent. voorgenomen huwelijk. De heer H. J. Vester betuigde zijn dank voor de door den voorz. gesproken woorden en voor de belangstel ling tijdens zijn ziekte ondervonden. De notulen werden goedgekeurd. Ver schillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Aangewezen werden de leden der stembureaux. Het voorstel om de huur van ambtswo ningen wegens weddeverlaging per 1 Oct. 1937 gelijktijdig te verlagen van f.475.tot f. 460.— voor de burgemeesterswoning en van f495 tot f480.— voor de secretaris woning, werd z. h. st. aangenomen. Bij de verordening op het beschilderen van wegen en muren ziet de heer Kruithof zich ge noodzaakt te wijzen op de vernieling welke is aangebracht aan de S.D.A.P .-biljetten door de jeugd. Spr. verzoekt B. en W. een schrijven te richten aan de scholen. De heer Spierenburg is het met den heer Kruithof eens en voegt hieraan toe. dat ook grooteren zich aan vernieling schuldig ma ken. De voorz. zal het door den heer Kruit hof verzochte onder de oogen zien. De ver ordening wordt aangenomen Het voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting 1937 i.v.m. de noodzakelijkheid van benoeming van een leerling-ambtenaar werd z. h. st. aangenomen Op voorstel van den voorz. wordt het voor stel tot wijziging der begrooting van het waterbedrijf in geheime zitting behandeld. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Overleden: Maria van Steljn, oud 41 jaar ongehuwd; Maria Louise Helena Vacher, oud 57 jaar, echtgenoote van J. J. H. Klomp. OndertrouwdMichael Petrus Arnoldus Meissen, oud 30 Jaar won. alhier en Elisa beth Antoinette Augustine Kok, oud 23 jaar, te 's-Gravenhage. VOORSCHOTEN. De a.s. verjaardag van Prinses Juliana. 30 April a.s. den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana zal 's middags een zang uitvoering door de schoolkinderen worden gegeven onder leiding van den heer S. S. Leppink en 's avonds een concert door „Benvenuto". De burgemeester van deze gemeente ver zoekt den ingezetenen op dien dag door het uitsteken der nationale driekleur blijk te geven van hun aanhankelijkheid aan het Koninklijk Huis. Gevonden: een rijwielbelastingmerk; een rozenkrans in etui; een taalboekje iFranschi; twee triplexplaten; een porte- monnaie met- inhoud; een damestasclï; een rijwiebelastingmerk. Inlichtingen bij de politie des v.m. tus- schen 9 en 10 uur. WARMOND. Jaarvergadering St. Mathias. Onder groote belangstelling hield de R K. muziek-, zang- en tooneelver. St. Mathias haar algemeene jaarvergadering in Hotel de Zon. De voorzitter opende met een woord van welkom tot de aanwezigen in het bijzonder tot den pastoor. Spr. bracht dank aan al len. die in het afgeloopen jaar de ver. hadden gesteund. Spr. memoreerde 't ver trek van den heer C. Schölvinck in wien de ver. een zeer verdienstelijk bestuurslid heeft verloren. Tenslotte werd medegedeeld, dat de ver. haar medewerking zal verleenen bij het inhalen van een jong priester uit deze ge meente. Door den secretaris werd een jaarverslag uitgebracht. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 1578.75 en de uitgaven f. 1687.19. Het te kort over de jaren 1934 en 1935 bedroeg f. 157.17 welk tekort echter door extra gif ten was gedekt. Niettegenstaande de groot ste zuinigheid was betracht sloot dg reke ning toch nog met een nadeelig saldo van f. 108.36. De kascommissie verklaarde boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden, In de kascommissie voor 1937 werd in plaats van den heer Th. Weyers benoemd de heer B. Moerkerk. In de vacature C. Schölvinck werd tot bestuurslid benoemd de heer v. d. Voort. De voorz. de heer Zwetsloot werd herbe noemd Zonder discussie werd aangenomen het voorstel van het hoofdbestuur tot wijzi ging van art. 4 van het huishoudelijk re glement. Bij de rondvraag kwamen heel wat verzoeken en verlangens naar voren, en waar deze verzoeken uitvoerbaar waren en in het belang der vereeniging, werd in williging toegezegd. de e.v. vergadering met bepaalde voorstel* len zal komen. Het programma voor diverse middag- en avondexcursies werd opgemaakt. Deze ex cursies bepalen zich uitsluitend tot de meer vakkundige en leerzame excursies. Tot leden der jury om het ingezondene te keuren werden aangewezen de heeren G. Verlind, J. van Vlugt en D. van Barneveld. Na de pauze bracht de jury verslag uit. Voor prijsvraag I: 3 Cineraria's en prijs vraag II 3 bloeiende planten werd ieder een eersten prijs toegekend. Inzender de heer J. van Noort. Voor het puntenstelsel waren voorts ingezonden 8 verschillende vazen met evenveel soorten Freesia's voor het puntenstelsel. Deze werden bekroond vanaf 10 tot 8 punten. Verder behaalden een pot Streptocarpus hybr. 9 en 2 potten Calco- laria's 9 punten Inzender eveneens de heer J. van Noort. Hierop sprak de heer A. H. Aartse over de Cyclamen-cultuur. Geheel aan de hand van de praktijk bracht spr. de geheele kweek van deze cultuur naar voren, welke praktische uiteenzetting met volle aandacht werd gevolgd. Met een wel verdiend dankwoord door den Voorzitter werd deze lezing besloten. Na gedachtenwis- seling bracht de heer D. van Barneveld na mens de controlecommissie verslag uit van het controleeren van de boeken en beschei den van den penningmeester. Deze waren, in prima orde bvonden; op voorstel van de Comissie werd tot decharge besloten. Hierna sluiting. ZEVENHOVEN. Door den zolder gevallen. De werkster I. viel bij den veehouder W. door den zolder en werd bewusteloos op genomen met een lichte hersenschudding. Dr A. Lucardie verleende de eerste hulp. 9954 Aanbesteding. In het Gemeentehuis had de aanbeste ding plaats van het herstellen van de, door den storm van dezen winter vernielde be tonnen. afrit naar het strand voor de Var- kevdsserstraat-. Er werd ingeschreven door ae fa. Zwanenburg voor f. 2405; door A. de Best voor f. 2600; door fa. K. Haasnoot en Zn. voor 2707 en door W. en L. Guijt voor f. 2757. De gunning werd aangehouden. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Het plakverbod. WASSENAAR. Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". In het Dorpshuls hield de aid. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde haar maandelijksche vergadering, onder voorzitterschap van den heer Polder man. Na opening, werden de notulen onveran derd vastgesteld. De heer Maarsen, die als afgevaardigde der vereeniging. zitting heeft in de Wassen. Ver. voor Vreemdelingen Verkeer deed voor lezing van een schriftelijk door hem uitge bracht jaarverslag. Een tweetal nieuwe leden werd tot lid aangenomen: De Voorzitter deelde mede, dat dit jaar DONDERDAG 22 APRIL 1937 Hilversum I 1875 M. 8.00—9.15 Kro, 10.00 Ncrv, 11.00 Kro, 2.00—11.30 Ncrv. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst 10.45 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest en Gra- mofoonplaten 2.00 Handwerkcursus 2.55 Gram.pl. 3.00 Vrouwenhalfuur 3.30 Gram.pl. 3.45 Bijbellezing 4.45 Cursus handenarbeid v. d. jeugd 5.15 5 45 en 6.00 Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" 6.30 Causerie vanwege het Leger des Heils 7.00 Berichten 7.15 Journ. weekoverzicht 7.45 Reportage 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-ber. 8.15 Kerk- concert 9.45 Gram.-pl. 10.00 Berichten ANP 10.0511.30 Gram.pl. Hierna; Schriftlezing. Hilversum II 301 M. Avro-uitzending 8.00 Gram.-pl. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek 10.30 De Octopho- nikers en declamatie 12.30 Gram.pl. 1.30 Kovac's Lajos' orkest 2.00 Voor de Vrouw 2.30 Pianovoordracht 3.00 Naai cursus 3.45 Grampl. 4.00 Voor zieken, en thuiszittenden 4.30 Gram.-pl. 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Kovacs Lajos' orkest 6.30 Sportpraatje 7 00 Voor de kinderen 7.05 Vioolvoordracht 7.30 Engelsche les 800 Berichten ANP. Mededeelingen 8.10 Het Omroeporkest m. m. van declama tor 9.00 Gram.-opnamen 10.15 Renova- kwintet 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Avro-Dansorkest. Droitwich 1500 M. 10.05 Causerie „At home today" 10.25 Dansmuziek (gr.pl.) 11.05 Het BBC-Schotsohe orkest m. m. v. soliste 12.05 De BBC-zangers 12.35 Luigi Voselli's Hongaarsch orkest 1.20 Het Harp-Trio I.50 Gram.pl. 2.10 „It occurs to me", cau serie 2.35 Het Sted. orkest van Bourne mouth m. m. v. soliste 4.05 Gram.pl. 4.35 BBC-Dansorkest 5.20 Berichten 5.40 „This and That", causerie 6.00 Eddie Carroll en zijn Band 6.35 Concert door Blaastrio 7.00 ,The Quaker Girl", ope rette 8.00 Taalkundige causerie 8.20 Berichten 8.40 „The Budget", causerie 8.50 Zangvoordracht 9.20 Kerkdienst 9.40 Literair programma 9.55 Het Or- chestre Raymonde 10.35 Jack Harris en zijn Band 10.5011.20 Dansmuziek (gr.- platen). Radio Paris 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram pl. 11.35 Omroeporkest en zang 1.20 Gr.- platen 4.05 Pianovoordracht 7.05 en 7.35 Zang 7.50 Ortambert-kwartet en solisten 9.05 Fragm. „L'amour masqué", operette 9.50 Gram.pl. Keulen 456 M. 5.50 H. Putsche's orkest 7.50 S.A.-ork. - 11.20 Ork.-conc. - 12 35 Orar.- klelnorkest - 3.20 Kamermuz - 5.20 Militair orkest 6.45 Gram.pl. 7.30 Omroeporkest 8.35 Hoorbericht 9.50 Zang 10.20 II.20 Geo Engel's orkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram.- platen 11.50 Salon-orkest 12.30 Om roeporkest 12.501.20 Gram.-pl. 4.20 Kamermuziek 5.50 en 6.20 Gram.pl. 7.20 Omroepsymphonie-orkest 9.3010.20 Gram.-pl. 484 M.: 11.20 Omroeporkest 12.30 Salon-orkest 12.501.20 Gram.pl. 12.30 Omroeporkest 5 35 Cello-voordracht 5.55 en 6.35 Gram.pl. 7.20 Salonorkest en zang 8.35 Cabaret "9.3010.20 Popu lair concert. Deutschlandsender 1571 M. 7.30 Het Om roeporkest m. m. van solisten 9.00 Radio- tooneel 9.20 Berichten 9.50 Trioconcert 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Fr. We ber's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 22 April. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8 00; Keulen of diversen 10.05Droitwich 1105: Parijs Radio 12.20: Brussel VI. 12 35: Parijs Radio 13.20: Londen Reg. 15.20: Deutsch landsender 17.20: Londen Reg. 18.20: Brussel VI Dim 18 45: Keulen 19.05: Parijs Radio 19.20; Brussel Fr. 20 20: Rome of diversen. 4e programma: 8 00: Brussel VI. 8.20: diversen 9.35Londen Reg. 12.35: Droitwich 17.20: diversen 17.40: Droitwich 19 30: SDortpraatje door den heer J G A Janssen (journalist) 20 00: deze af deeling haar 10-j. bestaan herdenkt. tuigd" Van harte hopen wij, dat de zon De raad vergaderde onder voorzitterschap Het bestuur was van meening ter gelegen- 'jo^naiisii aan dit weislagen zal mogen medewer- van burgemeester G. Bulten. De heer H. J. heid van dit jubileum den leden iets te "J"™!™ o -met moeten aanbieden, b.v. ln den vorm van een Dvoiuvlch 23 20 R. Danmark. ken en dat duizenden en duizenden be- Vester werd door den voorz. begroet zoekers de belooning mag worden voor zijn aanwezigheid na een langdurige ziekte, excursie tegen sterk gereduceerden prijs. In deze stoere werkers! Het ls ten vcdle j De gemeente-secretaris de heer M. P A. jprincipe kon de vergadering zich met dit verdiend! I Meissen werd geluk gewenscht met zijn I voorstel vereenigen zoodat het Bestuur op Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7