KATWIJK AAN ZEE Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 17 April 1937 Officieele (risispublicaties THIJS IJS EW BE BOOZE DOOS f*- HAARLEMMERMEER. Ledenvergadering Centraal Genootschap. De aMeeling Hoofddorp van het Centraal Genootschap voor kinderherstelllngs- en vacantle-kolonies hdeld ln de Beurs te Hoofddorp een algemeene ledenvergade ring. De voorzitter, de heer J. J. Dengerink, opende. Na behandeling van enkele Ingeko men stukken, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waaruit bleek dat het aan tal leden pl. m. 600 bedraagt en 22 kinde ren ln kotonfóhulzen werden ondergebracht met een verpleglngsduur van 6 weken. Nadat de heer Venbert een gunstig verslag had uitgebracht van de gehouden boeken- contróle, werden tot bestuursleden herko zen de heer Dengerink en mej. Klomp. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering werden gekozen de heeren Denge rink en de Nljs, terwijl tot leden van de flnancieele conmissie werden benoemd de heeren Venbert, Tanls en de Tello. Bij de rondvraag werd het voorstel ge daan om aan de drie bestaande vereeni- gingen een bijdrage te doen toekomen. Dit werd goedgevonden. Verder werd besloten tot het bestuur van de afdeellng van het Witte Kruis het ver zoek te richten een afgevaardigde aan te wijzen in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Helder. Bijtijds gered! De heer v. D. uit Hoofddorp zag. terwijl hij met zijn auto den Hillegommerdijk bij Nieuw-Vennep passeerde, dat er een kind in de ringvaart lag en reeds ln zinkenden toestand verkeerde. Hij bracht zijn auto onmiddellijk tot stilstand, sprong gekleed te water en mocht het genoegen smaken, het. kind een jongetje van 3 Jaar nog bijtijds van een anders wissen dood te red den en behouden aan wal te brengen. Een woord van hulde aan dezen kranligen red der ls op z'n plaats. Raadsagenda. De Raad vergaderde op Donderdag 22 April a.s. des n.m. te 2 uur, ter behande ling van de volgende punten: Verzoek van tien heer W. Meijer om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare U.L.O.-school te Hoofddorp; benoeming van een onder wijzer en van een onderwijzeres voor de nuttige handwerken aan genoemde school; Benoeming van leden van de stembureaux voor de Tweede Kamer-verkiezingVoor steden tot het verleenen van voorschotten krachtens de lageronderwljswet 1920; Voor stel tot wederinvoeren van het vak: Han delskennis op de openbare U.L.O.-school te Hoofddorp; Voorstel tot continuatie van de huur van een perceel grasland (Oude Veldweg) in het dorp Zwanenburg; Vast stelling van een besluit als bedoeld in arti kel 36 vierde lid der woningwet inzake Zwanenburg; Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voor de verbetering van een gedeelte van de Raadshuislaan en voor de verbetering van den waterafvoer langs een gedeelte van de Kruislaan en den Fortweg aldaar; Voorstel tot verhuur van een gedeelte van het gemeentelijk sport terrein te Hoofddorp voor gebruik als ijs baan; Nadere vaststelling van de verorde ning op gemeente-poli tieVerzoek van het bestuur van de vereeniging tot stich ting en instandhouding van een school met oen Bijbel te Vijfhuizen tot het ontvangen van de noodige gelden voor nader omschre ven uitbreiding en veranderingen; Nadere vaststelling van de huren voor de midden standswoningen te Nieuw-Vennep; Vast stelling van een algemeen parkeerverbod voor enkele wegen in Hoofddorp, welk verbod alleen zal gelden voor eiken Don derdag van des morgens 9 tot des middags 1 uur en wel voor een gedeelte van den Stationsweg vanaf het postkantoor tot aan den Kruisweg, de Manegelaan gelegen tus- schen den Stationsweg, den Oostelljken Hoofdweg vanaf den Kruisweg tot aan de Parklaan, den Kruisweg vanaf de brug over de Hoofdvaart tot aan de Daverslaan en de Raadhuislaan vanaf den Westelijken Hoofdweg tot aan den Fortweg; finantieele regelingen. Van station tot winkel Naar wij verne&en is aan het voor malige stationsgebouw van de Haarlem mermeerlijnen te Nieuw-Vennep een andere bestemming gegeven. Het is thans als winkel verhuurd. Door de Haarlemmermeersche ge- meente-politde werd aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht de arbeider H. uit deze gemeente als verdacht van gepleegde diefstallen van petroleum en aardappelen. Vanwege de afd. Haarlemmermeer van van N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" zal op Donderdag 22 April a.s. de bekende Emmabloemcollecte, ten bate van de t.b.c.- bestrijding worden gehouden. Uitgezonderd Zwanenburg, dat bij Half weg behoort, zal dan in de geheele ge meente op dien dag de bloempjesverkoop Plaats hebben. Tot kerkmeesters van de parochie St. Joannes den Dooper te Hoofddorp werden door den Bisschop van Haarlem benoemd de heeren A. Huijsmans, C. R. Rotteveel en G- J. Maissan. De collecte van het comité „Jong Holland snakt naar werk" heeft te Nieuw- Vennep opgebracht ruim f. 150.—, te Ab- wnes ruim f. 70.— en te Vijfhuizen f. 80.—. Vanwege de afd. Hoofddorp van de V.A.ra. werd in „de Landbouw" te Hoofd dorp oen goedgesaagde propaganda-feest- avond gehouden en opgevoerd de cabaret- rcvue „Is dat soms wat voor U?" Medewer king verleenden Henk Smal en Leo Norden (komische duettisten Johny Plms (humo rist) en „The Footlight Girls" Het orkest stond onder leiding van Jo Krab. ^werking van het welverzorgde pro- wiÏÜj waarbij nog een propagandistisch J'erd gesproken, droeg ieders tevre- zeiiio u ,weg' terwijl de avond met een ge- Wllig bal werd besloten. HILLEGOM. Tegen het kladden. De politie, die per motorrijwiel surveil leert om het bekladden van de straten te weren, heeft des nachts twee Leidenaars aangehouden. Men was hier met twee auto's gekomen en had nabij de Twentsche Bank een begin gemaakt om een politieke leuze op het pleintje te schilderen. Toen men de politie zag naderen, verdwenen de twee auto's met achterlating van twee per sonen, een groote partij papieren en verf. Het laatste is in beslag genomen. Na ver hoor zijn de bedde mannen vrijgelaten. De bloembollenbeurs was door 140 personen bezocht. De handel was normaal kalm. De narcis was ruim vertegenwoor digd met bloemen van de N.V. L. Stassen Jr. en van den heer N. Heemskerk te Ben- nebroek. Prachtige bloemen waren die van Oranje Glow, Mrs. Barclay, John Evelyn, Rêve d'Or, Trompet Pride of Hillegom en zuiver witte Trompet Beersheba van den heer Heemskerk, benevens Oranje Beauty, Substance en After Glow van N.V. L. Stas sen Jr., alhier. Des nachts ls getracht konijnen te stelen. De dieren zaten al in een zak, doch zijn toen, vermoedelijk op de vlucht door storing, achtergelaten. De konijnen knaag den een gat in den zak en ontsnapten op hun beurt ook! KATWITK AAN ZEE. Jaarvergadering Chr. School voor L. O. en U. L. O. Deze druk bezochte vergadering werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter de heer C. van Tongeren merkte op, dat er de laatste twee jaren zeer veel van het bestuur was gevergd. De heer C. J. Lugthart deelde daarvan het een en ander mede. In 1935 slaagden alle candldaten voor Mulo-examen, ln 1936 allen op één na. De penningmeester de heer D. Parlevliet bracht zijn verslag uit, waarbij bleek, dat er een tekort ls van f. 1143.37. Dit heeft naar middelen doen omzien om de gelde lijke zorgen te verminderen. Het bestuur deed daarom het voorstel tot het heffen van een vergoeding voor het gebruik van extra leermiddelen. De be doeling is per jaar en per leerling f. 1 te heffen. Na breedvoerige besprekingen werd besloten dit voor een Jaar als proef in te stellen, doch bij wijze van tegemoetkoming bij meerdere kinderen uit één gezin, vanaf het vierde kind af vrijstelling dezer heffing te verleenen. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. De heer Eikerbout hield een inleiding over Bijbelsche geschiedenis en Gods dienstonderwijs, waarna de voorzitter met dankgebed sloot. TE HUUR een bestaande MANUFACTU RENZAAK, goeden stand, desgewensdht in ventaris overnemen. Huurprijs bovenwo ning met winkel f. 8.per week. Aanvraag met brieven onder letter L. aan W. VAN BEELEN Czn., Katwijk a. d. Rijn. 9844 OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Dethmers, geb. Glerum. Ju- lianalaan 23, van Heemstede L. Verhaar en gezin, bloem.kn„ Rijnsburgerweg 20, van Rijnsburg M. Heuvelman, db Gevers- straat 45, van Leiden N. Nobel, leerl.- verpl. Endegeest, van Rotterdam C. C. Remmerswaal, geb. Devilee, Rhijngeester- straatweg 30, van Leiden M. SprelJ en gez., Fred. Hendriklaan 31, van Alphen aan den Rijn I. C. C. Munnik en gezin, H- Morschweg 73, van Leiden Fr. van der Horst, geb. Boersma, A. v. Burenlaan 4, van Utrecht J. Bonder, verpl. Endegeest, van Odoorn. Vertrokken: J. A. Burgers van A. v. Bu renlaan 15, naar Lelden, Rijnsburgerweg 40 B. Bollee en gez., klerk, van H. Morsch- weg 76b, naar Wassenaar, Rijksstraatweg 298 P. Swets en gezin, v. Fred. Hendrik laan 11, naar Hoorn, Koepoortsweg 43. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Ida, D. van R. van Til en H. G. Bouman, H. Morschweg 103 Gerrie WUhelmlna, D. van C. W. van den Haak en G. v. Osnabrugge. Overleden: J. I. Vonhout 75 J. Na ln den breede daarbij te hebben stil gestaan wekte spr. 0D bli de a.s verkiezin gen op te komen voor de Ned. Herv. Kerk en dus te stemmen op de candldaten der H.GS. Na gedaehtenwlssellne volgde sluiting. SASSENHEIM. In het vereenlgingsgebouw der Ned. Herv. Kerk werd ten bate van dit gebouw een opvoering gegeven van „November storm", een schets van de Zeekust. Deze schets was al eens voor het voet licht gebracht op het jaarfeest der Jonge- lingsvereen. en werd nu op verzoek nog eens vertoond. De opkomst was goed en de uitvoerenden hebben zich op uitstekende wijze van hun taak gekweten. VEUR-LEIDSCHENDAM. De Emmabloemcollecte ten bate der T.B.C.-bestrijdlng heeft opgebracht 114.81. RIJNSBURG. Herv. Geref. Staatspartij. De afd Rijnsburg van de H.GS. verga derde achter Avondrust De voorzitter, de heer W. Kralt opende na het zingen van Ps. 89 8 met gebed en het lezen van Ro meinen 13. Daarna trad als spr. op ds. H. E. Grave- meyer van Amsterdam met het onderwerp: „Protestantsch Nederland". Spr. ging aan de hand van de historie de wording van ons land na en ln verband daarmede het ontstaan van de Ned. Herv Kerk; de wor stelstrijd met Spanje en ook met de R.K. kerk. Daarna behandelde hij de vrijheid en de gezagskwestie aan de hand van Ro meinen 13. De R.K. zUn ln de eerste plaats gehoorzaam aan den Paus. De H.G.8 wil het woord Gods boven kerk en staat. De R.K. kerk noemt spr. een vermenging van christendom en heidendom. In dit verband wees hit op de deformatie: de misvorming. Thans komt de R.K. kerk ln ons land tot groote machtsontwikkeling en A R en C H. werken daartoe mede. Bittere vruchten voor het Protestantsche Nederland; rijpe vruchten voor Rome o.a. de vele Roomsehe benoeming. Voorts hekelde spr. de coalitie politiek, die de kloosters vele mlllioenen opleverde en ook de Missie in Indlë te voorschijn riep. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Johannes Hoogstraten, 77 j. wedn. van E. Ciggaar. Geboren: Gerardus Antonlus, z. van M. J. de Jong en E. v. Werkhoven. Bijeenkomst der K. J. M. V. Onder groote belangstelling van de zijde der leden, zoowel als van gencodigde toe komstige leden, nam de voorzitter de heer M. P. A. Meissen afscheid van de K. J. M. V. Hl) opende met een woord van welkom tot den algemeen Bondsvoorzitter drs. W. J. Dijsselbloem, een eerelid en alle overige aanwezigen. De notulen van den heer Th. v. d. Hulst als secr., werden onveranderd vastgesteld. De vice-voorzitter de heer L. P. H. Ver sier, gaf eenige indrukken van den persoon van den heer Meissen, zijn werken en zijn prestaties. Hulde bracht spr. aan dezen energieken mensch. hopende dat zijn wer ken en streven ds K. J. M. V.ers van Voor hout wat meer enthousiast zou hebben ge maakt voor hun beweging en dat zijn werk navolging zou mogen vinden. Als tolk van de vergadering nam spr. afscheid van den voorzitter, daarbij een smaakvol opge maakte bloemenmand overhandigende. Eén de oud-voorzitters feliciteerde zijn scheldenden opvolger met den levensweg welke hij zich in zijn illusie heeft gedacht te zullen afleggen, terwijl spr.. herinnerend aan de daad, die de heer Meissen stelde door het voorzitterschap te aanvaarden, den leden wenschte, dat zij zich zouden eigen maken de spreuk welke destijds door de nu scheidende voorz. werd uitgespro ken: „Wil men (gelukkig door het léven gaan. draag dan bi] tot het geluk van anderen, want de vreugde aan anderen ge geven, ondervinden wij weer (terug) in eigen hart". Na een welgemeend dankwoord van den scheldenden voorz. volgde verkiezing van een voorzitter, waarbij, met overgroote meerderheid van stemmen werd gekozen de heer L. P. H. Verster, zoodat in de nu ontstane vacature moest worden voorzien. Na één vrije stemming werd in het bestuur gekozen de heer Fr. v. Geer Lzn., die zijn benoeming accepteerde, waarna beide be noemden dankten voor het in hen gestelde vertrouwen. De bondsvoorzitter de heer Dijsselbloem hield een korte propaganda-speech. Deze kernachtige en leerzame rede, dwong den voorz. den wensch te uiten, dat zij rijpe vruchten moge afwerpen voor de Voor- houtsche afdeeling der K. J. M. V. Met de K. J. M. V. groet sloot de voorz. deze bijeenkomst. Het werkloozen-comlté heeft besloten, van heden af de collecten voorloopig wederom om de 14 dagen te doen plaats vinden en niet wekelijks. De collecte wordt hartelijk aanbevolen. VOORSCHOTEN. Gevaarlijk gooien! Bij de politie deed de chauffeur P. A. S. te Rotterdam aangifte van het feit dat schooljongens een ruit in zijn cabine had den stukgegooid. Laat toch een ieder medewerken om aan dit gooien met steenen paal en perk te stellen. Vele en groote luiten zijn reeds inge worpen. emallle reclameplaten vertconen de sporen van het gooien, maar erger wordt het, wanneer zelfs verkeersongeval len het gevolg zouden zijn van dit kwaad. Op iederen ouder rust de plicht hun kinderen op het gevaar te wijzen, voordat het te laat is! Propaganda-avond R.K. Blindenzorg. De ver. „R.K. Blindenzorg" ln de provin cie Zuid-Holland hield ln het R.K. Vereni gingsgebouw een propaganda-avond. Daar toe had zich een eere-comité gevormd on der leiding van pastoor P. Meyer en een comité van uitvoering onder leiding van kapelaan L. A. Brabander. 's Middags was er een goed bezochte kin dermatinee, waarin vertoond werd een na tuur-, een komische- en een blindenfilm De propaganda-avond werd geopend door den voorzitter van het comité van uitvoe ring, kapelaan L. A. Brabander, die zijn vreugde uitsprak over de groote belangstel ling. Aanwezig waren o.a. pater Fransen en prof. van Bergen Henegouwen van Zoeter- woude, burgemeester M. F. Berkhout, weth. J. A. Mens en de heeren J. M. Hofmeester en A. C. Hoogeveen, resp. secretaris en pen ningmeester van R.K. Blindenzorg en Ro bert Coppes (een blinde), voorzitter van den R.K. Blindenbond „St. Odllia". Medewer king was verkregen van het Matrozenkoor „Hofstads koorknapen" onder leiding van den heer Theo van Elferen o.a. bekend door de radio. Het programma opende met het „Ave Maria'1 van T. Hamer. Verschillende motetten werden onberis pelijk uitgevoerd. Het was een avond van hoog muzikaal en artistiek kunstgenot! Tel kens klonk dan ook een daverend applaus op. Deze uitvoering was werkelijk voor velen een openbaring en deed zien, wat kan wor den bereikt met de menschelljke stem, wan neer met liefde en taaie volharding wordt gestudeerd. De heer Robert Coppes. voorzitter van den Ned. R.K. Blindenbond sprak de aanwezigen toe en zette uiteen, hoe men zich ln het in stituut te Grave wijdt aan de belangen van de blinden om hun moeilijk levenspad, zoo licht mogelijk te maken. Spr. riep de hulp in van alle menschen om door hun finan- cleelen steun dit werk te helpen schragen en te kunnen uitbreiden, opdat den blinden zooveel mogelijk aldus de behulpzame hand wordt geboden. Vervolgens werd op het doek vertoond de blindenfilm „Het licht inwen dig" dat de aanwezigen duidelijk deed zien wat er in de blindeninstituten wordt ge daan om de blinden verschillende nuttige werkzaamheden te leem, waardoor het mo gelijk wordt dat ook zij zich een bestaan kunnen veroveren ln het maatschappelijk leven. De heer A. C. Hoogeveen. penning meester sprak een woord van dank. Ver schillende prijzen werden nog verloot, waar na sluiting volgde. Uitvoering „De Lofstem". In het gebouw voor Chr. Belangen gaf de Chr. Gem. Zangver. „De Lofstem" onder lei ding van den heer Aart Smlnk te Heem stede en het Chr. kinderkoor „De jonge Lof stem" onder leiding van Mej. Riek Meye- rlng te Katwijk aan den Rijn gezamenlijk een zanguitvoering. Het gebouw was nagenoeg geheel gevuld toen de voorzitter, de heer T. de Groot, de aanwezigen verzocht te zingen ps. 150 vs. 1 waarna hij voorging in gebed. Na een kort openingswoord, waarin hij bijzonder welkom heette de beschermvrouwe van het kinderkoor, Jonkvrouwe L. H. Baro nesse Schimmelpenninck van der Oye en den beschermheer van het zangkoor W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye en ds. J. C. Houtzagers, betrad het kinder koor het podium om het programma te openen met „De naam van Jezus". Reeds het opkomen en plaatsen innemen van deze kleintjes is een bijzonder aardig begin, maar wij hebben respect voor de dirigente mej. Riek Meyering, die kans zag met haar kin derkoor te bereiken, wat wij kregen te hoo- ren. Zuiver van toon, uitspraak en nuancee ring werden ook de twee volgende nummers „Morgenlied'1 en „Nu vlagt er de lente" ge zongen. Toen was het de beurt van de grooten. het zangkoor onder leiding van den heer Aart Smlnk, die allereerst zongen „Leid door de zwarte nacht", gevolgd door „O, mijn ziel na korten slapenstljd" en „Lof Gods". Voor al het laatste nummer, waarbij aan het koor bijzondere eischen worden gesteld, klonk mooi, zonder afbreuk te doen aan de beide anderen. De jeugd besloot voor de pauze met „De klepperklompjes"; „Bruidsvaart in de sneeuw en „De verkeersagent". Er kwam aan het applaus bijna geen eind! Ook bij deze nummers moeten wij het geduld be wonderen, dit de kinderen te leeren en te doen uitvoeren. Na een korte pauze zong ,,De Lofstem" „Die mijns harten vrede zijt" en „O, Kerst nacht"; de jonge Lofstem „De veldmuis"; „RiJtoertje"; „Een wedstrijd op schaatsen" en „Strooi vandaag een enkele bloem". Waarna het zangkoor het programma be ëindigde met „Rustig ondergaan". Het was een mooie avond; zoowel de kleintjes als de grooten hebben ons doen genieten. Ds. J. C. Houtzagers verrichtte de sluiting. WASSENAAR. Bijeenkomst „Vreemdelingenverkeer". In het RJC. Vereenlgingsgebouw ln de Kerkstraat hield de Wassenaarsche Ver eeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer een propaganda-avond. De voorzitter, de heer Zeedijk opende en wees op het groote nut voor Wassenaar om vreemdelingen te trekken. Spr. deelde mede, dat het voor een goede propaganda noodzakelijk is, een goede en practische gids uit te geven. Tot sprekers voldoening kon hij evenwel mededeelen, dat een der gelijke gids was verschenen. Spr. besloot met allen op te wekken pro paganda voor de vereeniging te maken en neg meer leden te werven. Hierop volgde het optreden van het be kende Kleinkunst-Ensemble „Leberto". De conferencier John Kloos wist er de goede stemming in te brengen, terwijl de heer Leberto met zijn goochelkunst de zaal in verbazing bracht. Ook de cabaretière Riek Bouwens gaf eenige aardige liedjes ten gehoore terwijl tot slot de grappen makers Brook en Rosfleld eenige staaltjes gaven van komische tap-dansen. Het geheel is een buitengewoon geslaagde avond geworden! STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw-centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C gedenatureerd in het tijdvak van 12 April 1937 tot en met 17 April 1937, f. 1,40 per 100 Kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijd vak gedenatureerd, bedraagt de steunver goeding f. 0,90 per 100 Kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorsch- briefje in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op f. 1 per 100 Kg. 9813 INLEVERING VAN SPEK. De Nederlandsche Veehouderij-centrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van Dinsdag 20 April 1937 tot nadere aankondiging de inlevering van spek te IJmuiden moet geschieden bij de N.V.! Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries. De inlevering zal kunnen geschieden des Dinsdags en Donderdags 's morgens van 912 u. en 's middags van 25 u. 9814 Gevonden: Te bevragen op het politie bureau aan de van Zuylen van Nijevelt- straat: 1 kinderbroekriem: kam; diverse heerenhandschoenen; rolschaatsen; sleu tel: damesparapluie; drie rijwielhandkap- pen; ceintuur; das; diverse dameshand schoenen; huissleutel; kompas; step: ge wicht; rijwielbelastingmerkrijzweepje; kerkboek; tabakszak; hond; drie le leer boeken; rijwiel; mantelceintuur: bood- schappentasch; jutezak; doosje met kom pas; alpino; meetstaaf; schooltasch met inh.; dameshoed; groentenkist met radijs; kinderportemonnaie met inh.; 2 jutezak ken met stukjes marmer; wandelstok; mo torhandschoen; kinderschoentjes. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: H. J. van Smorenburg naar Abcoude E. Kas, naar Nieuwkoop. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. Klerks, v. Nieuwkoop en E. Kas. Ondertrouwd: Theodoris Henricus Jan maat jm. 29 j. en Maria Johanna Blom- mestljn jd. 26 j. v. Mijdrecht. Geboren: Wilhelmina Johanna Theresia, d. v. J. Bouwmeester en S. Droog. Na aanbesteding door Polder Nieuw koop van de levering van 500 M3. grint werd dit gegund aan den laagsten inschrij ver A. Oudenallen te Woerden voor f. 2.26 per M3. Het onderhoudswerk voor 1937 werd ge gund aan den laagsten inschrijver S. v. d. Loo te Nieuwkoop voor f. 1081. ZOETERWOUDE. Morgen zal in deze gemeente de jaar- lijksche Emmabloemcollecte worden ge houden, waarvan de netto-opbrengst be stemd is voor de T.B.C.-bestrijding in deze gemeente. Een ieder wordt verzocht een bloempje te koopen en het werk der ver eeniging op deze wijze te steunen. Tegen den slager van der H. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der vleeschkeuringswet, wegens het onttrekken van vleesch aan de voorge schreven keuring., A. s. Woensdag vergadert de commis sie voor bijzondere en commissie steun B. Voor genoemden datum kunnen aanvra gen om steun worden ingezonden, adre3 Raadhuis. 14. Thijsje's plan om naar dien bergtop toe te gaan, was mak'lijker gezegd dan 'twerd gedaan zonder' roeispaan, zonder roer, was 'tmoeilijk om er heen te komen; gelukkig maar, dat tóch de tafel in de goede richting voer, omdat het water naai' dien kant ging stroomen. De tafel schommelde zacht heen en weer; de regen stroomde steeds nog neerOom Brom kon 't niet erg goed verdragen, en bleef maar zachtjes klagen: „Cch och, och och, wat naar ls dit nu toch; neg nooit heb ik zóó nat gezeten, en nu juist heb 'k mijn paraplu vergeten Doch Thijs, gezeten op den tafel-steven, zag dat zij naar den berg toe dreven; heel vlug ging hij nu met zijn handen roeien. Dat zal hem erg vermoeien, maar alle ongerief ten spijt, brengt hij het vaar tuig langzaam naar de veiligheid. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7