LEIDSCH DAGBLAD - ïweede Blad Zaterdag 17 April 1937 De strijd in Spanje KERK- EN SCH00LNIEUWS ^TtN/T t» lITÏERE^j RECHTZAKEN Prof. A, Rinkel. FINANCIEN LAND- EN TUINBOUW AGENDA De blokkade ran Bilbao. Het geschil tusschen de Engelsche regeering en de oppositie over de kwestie van de blokkade van Bilbao is in het La gerhuis opnieuw aan de orde geweest. Verscheiden labour- en liberale afge vaardigden stelden Eden vragen, welke deze beantwoordde zonder iets toe te voe gen aan zijn eigen verklaringen en die van Sir John Simon bij het grcote debat twee dagen geleden. Attlee vroeg den minister, of hij niets te zeggen had over den nieuwen toestand te Bilbao als gevolg van de ontvangst van een telegram van den Britschen consul in deze stad, waarin verklaard werd, dat er geen mijnen waren gelegd in den ingang van de haven en dat de Baskische batte rijen in staat waren, koopvaardijschepen in de zone der territoriale wateren te be schermen Eden deed uitkomen, dat de consul zich er toe bepaald had, te voldoen aan den wensch van den president der Baskische regeering, dat de Britsche regeering zou ingelicht worden omtrent den toestand. Het rapport in kwestie ging dus niet uit van den consul van Groot-Britannlë, die in dit geval slechts als tusschenpersoon optrad. Lloyd George vroeg vervolgens, of de regeering bevestiging had ontvangen van de aanwijzingen, door den Baskischen pre sident gegeven. Eden bepaalde zich er toe te antwoor den: „Wij worden voortdurend ingelicht door de Britsche marine-autoriteiten, die zich ter plaatse bevinden", hetgeen Attlee deed opmerken, dat de betrokken autori teiten of op" zee. óf te Saint Jean de Luz zijn, terwijl de Engelsche consul te Bilbao woont. Eden legde er daarop den nadruk op, dat de consul volkomen bevoegd was. om over de toestanden in de stad te oordeelen, maar niet in dezelfde mate over de toe stand ter zee. De minister weigerde nader op de zaak ln te gaan. De rejeering van Catalonië. Naar Havas meldt, heeft president Com- panys aan de journalisten meegedeeld, dat de Catalaansche kabinetscrisis is opgelost. De voorloopige regeering legt haar functie neer en er zou een nieuw ministerie ge vormd worden van dezelfde samenstelling, zij het ten aeele met andere personen, dan voor de crisis. De Catalaansche linkerzijde behoudt haar ministers van onderwijs, financiën en politie, de C.N.T. (syndica listen) behoudt defensie, volkswelvaart, volksgezondheid en socialen bijstand, de U.G.T. (socialisten) behoudt justitie, ar beid, openbare werken en voedselvoorzie ning. de pachtersunie haar minister van landbouw. Tarradellas blijft de eerste raadsman van Companys. Duitsche vliegtuigen naar Spanje? Het ministerie van luchtvaart en marine te Valencia deelt mede, dat de laatste da gen van Hannover 36 vliegtuigen naar de nationalisten zijn verzonden. Deze toestel len zijn van de Duitsche vliegtuigenfabriek rechtstreeks naar Burgos overgevlogen door verkeersvliegers van de Lufthansa. De vliegtuigen vliegen des nachts op een hoogte van 3GOO tot 4000 meter over Fransch grondgebied met gedoofde boord- lichten. HAAGSCHE RECHTBANK. Wegens diefstal van een portemonnaie met inhoud heeft G. J. F. uit Leiden te recht gestaan Tegen hem was een jaar gevangenisstraf gevraagd. De rechtbank heeft hem veroor deeld tot vier maanden gevangensstraf. A. N. uit Rijpwetering heeft terecht ge slaan verdacht van inbraak in een land huis aldaar. De officier vroeg tegen hem tien maanden gevangenisstraf, doch de rechtbank sprak hem vrij. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Frauduleus vervaardigde mar garine, verborgen in eierkisten met dubbele bodem. Principale hechtenis. T. G. R. winkelier te Boskoop, die des wege reeds eerder werd veroordeeld, moest terecht staan wegens het clandestien ver vaardigen van margarine In beslaggenomen waren 32 hoeveelheden te zamen uitma kende 16 K G., die zetmeel bleken te bevat ten, Voorts had verdachte zich te verant woorden wegens het in voorraad houden daarvan terwijl hij tevens nog was ver bal lseerd wegens het vervoeren van onge- banderolleerde boter Als getuige werd ge hoord de controleur E. uit Woerden van de crisiscentrale. Getuige deelde mede. dat men de margarine had aangetroffen in eierenkisten met dubbelen bodem. Door het wegschuiven van een plankje had men deze listige bergplaats ontdekt. Verdachte be weerde dit, te hebben vervaardigd van bak- kersvet dat men bij een vorige controle over het hoofd had gezien, tevens zeide hij zulks te hebben vervaardigd voor eigen ge bruik. Noch ambtenaar noch kantonrech ter vonden dit geloofwaardig, temeer, gelet op de groote hoeveelheid. De ambtenaar deed een boekje open van verdachte: z.i zit het knoeien hem in het bloed. Voor de vorige veroordeeling heeft hii gratie ge vraagd en hoewel hieroo ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk gunstig werd geadviseerd had hii deze afgewezen, daar hij nog zelden zoo'n slecht rapport van iemand had gezien. Er is' in de omgeving nog een knoeier die hem weliswaar over treft, doch, om een sportterm te gebruiken, zou hij hem „de tweede" wil noemen. Ver dachte meende dat dit rapport was toe te schrijven aan concurrentie, wat den ambte naar deed opmerken dat het O.M zijn rapporten tocb heusch niet vraagt aan concurrenten Na dit uitvoerig requisitoir vorderde hij voor he* vervaardigen een principale hechtenis van 2 weken en voor het in voorraad houden een geldboete van f 200 ^ibs 3 maanden hechtenis. Voor het 3e feit. het vervoeren van boter zonder banderolle werd de zaak aangehouden op het verweer van verdachte dat hii 1 K G. gebanderolleerd en 1 K G. zonder bande- PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 18 APRIL. LEIDEN. Doopsgezinde Gem.: Voorm. halfelf, ds. G Heerlnga van Hengelo. Eglise Wallonne: dix heures et demle, Mr. E. Mahieu. pasteur a Delft. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Makkink. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10): Nam. 6 uur, ds. C. Vermaat. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mispelblom Beljer. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls): Voorm. halfelf, ds. E. J. van den Brugh van Tiel. Vrijz. Chr. Federatie (Doopsgez. Kerk): Nam. half acht, oecumenische dienst. Vrije Geref. Gem. (Nathanael): Maan- dagnam. halfacht, de heer Rustige van Leerdam. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): Hedennam 9 uur, dienst; Zondagvoorm. halfelf, Gez. Mis. AALSMEER. Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur, ds. W. Bijlsma van Halfweg; nam. 6 uur, ds. Alkema. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur, ds. Alkema; nam. 6 ur, ds. van der Linde. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Lange. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Heerma. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. G. Th. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. H. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Voorm. halftlen, ds. Stehouwer (bev.) en nam. halfdrie (Intrede), ds. G. Ph. Scheers. Hulpgebouw (Gouwsluis) geen dienst. Kinderkerk „Bethel" geen dienst. Ned. Herv. Kerk Oudshoornscheweg) Voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegleter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. half tlen en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerken (Hooftstraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 6 uur, ds. Mulder. De Ruljterstraat: Voorm. 10 uur, ds. Mul der; nam. 6 uur, ds. Bosch. Martha-StlchtlngVoorm. 10 uur, ds. Meijer. Chr Geref. Kerk (v. Reedestr.)Voorm. halftlen en nam. 6 uur, leesdienst. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftlen (Voorb. H.A.), ds. Kliisener; nam. 6 uur, ds. P. Pouw van Benschop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. J. Simon van Gouda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (HA.) en nam. 5 uur (Dankz.), ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Hendriksen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer van Harte van Ter Aar; nam. 6 uur, ds. Slddré van Noordwljk-Blnnen. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. H. Meijering. rolle had vervoerd, wat zi. niet verboden is. Hierover zal de betrokken verbalisant dus worden gehoord De kantonrechter ver oordeelde verdachte tot 2 weken principale hechtenis en een geldboete van f. 100 subs. 1 maand hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen margarine. Verkeersovertredingen. H. uit Bodegraven had zich schuldig ge maakt aan een verkeersovertreding Onder zijn toezicht had n.l zekere de Br. een aanrijding veroorzaakt Na het hooren van eeniee getuigen, waarbij over het al of niet aanwezig zijn ter plaatse van wielrijders of kerkgangers nog al eenig meeningsverschil bestond werd deze zaak aangehouden tot het hooren van getuiee B die niet was verschenen. Th. was bij donker met ziin auto plotse ling dwars over den weg gereden, waardoor de motorrijder M tegen een boom was gereden en diens motorrijwiel belangrijk werd beschadigd. Tusschen de motorrijder en verdachte bestond verschil van meening over het stilstaan der auto of 't achteruit rijden. Verdachte beriep er zich op dat hij, toen hij den motorrijder zag aankomen, tijdig had gestopt en er voldoende ruimte was om te passeeren, terwijl de motorijder het tegendeel naar voren bracht. Hierna aangehouden. De automobilist S zou langs den West- kanaalweg de ingehaalde melkauto. be stuurd door W. v. W. uit Langruigewelde te veel hebben gesneden en even verder plot seling hebben gestopt Volgens den bestuur der der melkauto. had hij ruimte gegeven om tepasseeren. doch verdachte had te vroee naar rechts uitgehaald en was toen plotseling gestopt. Hil had geen stoplicht gezien en niettegenstaande krachtig rem men. was hii op de auto van verdachte gereden Verdachte beweerde evenwel dat, toen hii de auto bijna was gepasseerd ge tuige teveel naar links uithaalde. Hii hoor de toen een tik. vermoedde een aanrijding en was 30 a 35 M. voor de melkauto ge- stoot na het stocteeken te hebben gegeven, teneinde te zien wat er was gebeurd. Een andere getuige verklaarde ook dat er een afstand tusschen de wagens zou zijn ge weest van zeker 30 a 35 M v. W had dus tijdig kunnen stoppen. Het bewiis bleek dus onvoldoende en verdachte werd vrijge sproken. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat)Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. LEEVIUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. J. Rauws van Oegstgeest. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfdrie (Bed. H.A.), ds. Aalders. NIEÜWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Speelman Evangelisatie: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. Hoeufft van Velsen van Ter Aar. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. J. Hof man van Waarder; nam. halftwee ds. W. van Dijk van Zevenhoven. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur, ds. H. B. Visser. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.30 uur. ds. J. G. Frerichs van Haarlem. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. N. J. Cupédo. Gerei. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. B. Bouma. Geref. Kerk in H.V. (Egbert de Groot straat): Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. 3 uur, ds. P. A. E. Sillevis Smltt. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Jan sen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. de Voogd van Delft; nam. 5 uur, ds. J. J. Kloots van Maassluis. Willem de Zwijgerkerk: Voorm. halfelf, dr. Boersema. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfdrie, ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Heyn. R1JNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. H. van Dijk. Chr. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. P. Pras van Katwljk-aan-Zee; nam. 5 uur, de heer van Heyst. Kerkzaal: Voorm. halftlen, de heer van Heyst; nam. 5 uur, ds. J. de Jong van Schevenlngen. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien. ds. Broekstra; nam. 6 uur, prof. dr. K. Schilder van Kampen. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, prof. Schilder; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur, ds. Baan. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuls)Nam. 5 uur, leesdienst. Ver van Vrijz. Hervormden: geen dienst; Maandagnam. 8 uur, wijdingsspel. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. E. Jongens van Lelmuiden Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. W. van Dijk. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Angerto, A. H. Visser, cand. te Doetinchem; te Loosduinen (2de pred- pl.) F. K. v. Evert te Hellevoetsluis. Aangenomen: Naar Elim, F. J. Zuyder- duin te Nieuw-Dordrecht; naar Genemui- den, T. v. d. Hee te Polsbroek, die bedankte voor Oude-Tonge. Bedankt: Voor Boven-Hardinxveld en voor Neerlangbroek, T. H. Oostembrug te Gouderak; voor Groot-Ammers, F. F, de Looze te Den Ham (O.). GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Enkhulzen: P. Honkoop te Den Haag en M. Heikoop te Utrecht. ZEVENDE DAGS-ADVENTISTEN. Beroepen: Te Den Haag-Haarlem, P. Taekema te Nieuwe-Pekela. Naar wij vernemen heeft prof. A. Rinkel, te Utrecht, gekozen tot aartsbisschop de«r Oud-Katholieke kerk, zijn benoeming aan genomen. De wijding zal plaats vinden na Pinksteren. MEVR. THEO MANN-BOUWMEESTER 87 JAAR. Morgen zal mevr. Theo Mann-Bouwmees ter haar 87sten verjaardag vieren. NIEUWE UITGAVEN. De Hobaho. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van Hobaho, uitgave van N.V. Holland's Bloembollenhuis te Lisse, is een jubileum nummer uitgegeven. JAARVERSLAG N.I.L.L.M.IJ. Winst f. 464.800. Aan het jaarverslag van de N.IL.L.M.IJ. ontleenen wij het volgende: In 1936 kwam voor rond f. 33 millioen aan nieuwe verzekeringen tot stand (v.J. f.29 millioen). Het bedrag, dat door afkoop verviel bleef f. IV» millioen beneden dat van 1935. In totaal was per ultimo 1936 verzekerd ruim f. 170 millioen, verdeeld over meer dan 37.000 contracten. Nieuwbouw werd ln het afgeloopen jaar niet gesteund. Op hypotheken werd door uitstel,, vermindering van aflossing of executie een verlies geleden van f. 25.500. De koerswinst op effecten bedroeg f. 1.202.900. Dit bedrag werd ten gunste van de reserve voor rentedaling en verdere voor zieningen gebracht. Het totale bezit aan „vaste eigendom men" maakt onder ultimo 1936 na afschrij ving van f. 265.700 een bedrag uit van f 4.727.100, staande tegenover een geschatte waarde van f. 5.600 600. De netto-huurop brengst bedroeg f. 258.800. Met betrekking tot den rentevoet, waarop de premiereserve is berekend, kan worden medegedeeld, dat deze na verdere om rekeningen in 1936 hans voor 62V» °/o der reserve 3'/j»/0 bedraagt en voor 37'/t% daarvan 4"/o; de gemiddelde rentevoet van de reserve der NILLMIJ-portefeuille is onder ultimo 1936, 3,688 °/o. De gemiddelde rente der beleggingen bedroeg 5,04 tegen 5,14% over 1935. Verder is een extra dekking van ruim 16 3/4 der berekende wiskundige reserve ad f. 42.955.273 aanwezig. Na afschrijving van alle acquisitie-kos ten laat de verlies- en winstrekening een bruto saldo van f. 464.800. Hiervan is toe gevoegd aan de reserve voor eventueele rentedaling en verdere voorzieningen f. 216.800, terwijl aan aandeelhouders zal worden uitgekeerd f. 67.250, zijnde 5 over het gestorte- en 1'/» °/o over het niet-ge- storte kapitaal, zoodat coupon No. 17 be taalbaar zal zijn met f.25 voor aandeelen serie A en f. 11.87»/» voor de aandeelen serie B en C. Als bedrijfsoverschot, dat na afloop van het vijfjarig tijdvak voor minstens 90 aan verzekerden met aandeel in de winst ten goede zal komen, is f. 150.656 afgezon derd. Als zoodanig komt tezamen met het bedrag over 1935 ad f. 117.395, thans dus f. 268.051 op de balans voor. DE PRIJZEN VAN DE BIGGEN. Op le vragen van den heer Droesen, be treffende den prijs der biggen, heeft de minister van Landbouw en Visscherij ge antwoord, dat het hem bekend is, dat deze prijzen in het algemeen op een meer be vredigend niveau gelegen hebben dan de prijzen der vette varkens. In zooverre kan inderdaad van een minder gunstige ver houding gesproken worden. De minister is echter niet van oordeel, dat de biggen- prijzen in het algemeen te hoog zijn ge weest. Wanneer de teeltrcgeling uitsluitend be staan zou uit een beperking van den aan- fok, dan zou zulks tot gevolg kunnen heb ben, dat het aanbod van biggen dermate zou dalen, dat, bij een gelijkblijvende vraag, de biggenprijzen tot een onredelijke hoogte zouden stijgen. Om dit te voorko men, is echter naast de toewijzing van big- genmerken voor iederen varkenshouder vastgesteld welk aantal varkens boven 25 KG. door hem ten hoogste tegelijkertijd mag worden gehouden. Door deze vast stelling wordt er naar gestreefd, de vraag naar biggen in evenwicht te houden met het aanbod daarvan. Het Is den minister bekend, dat de biggenprijzen in de laatste maanden niet onbelangrijk zijn gestegen. De gestegen voederprijzen maken echter een stijging, zoowel van de prijzen der biggen als van die der varkens, noodzakelijk. Daarbij komt, dat ln het voorjaar over het alge meen een zeer groote vraag naar biggen ontstaat, welke verband houdt met den aankoop van biggen, welke bestemd zijn cm in de wintermaanden voor huiselijk ge bruik te worden geslacht. Om een zoo juist mogelijke verhouding tusschen biggen- en varkensprijzen tot stand te brengen, zal binnenkort de nieuwe toewijzing van het aantal ten hoogste te gelijkertijd te houden varkens volledig van klacht worden. De minister is niet bereid een algemeene regeling te treffen, waardoor fokkers ver plicht zouden worden een gedeelte van hun biggen tegen verlaagde prijzen door bemiddeling van de landbouw-crisls-orga- nlsaties beschikbaar te stellen, aangezien gevreesd moet worden, dat zulk een alge meene regeling bij de uitvoering tot ern stige moeilijkheden en wellicht ook tot groote onbillijkheden aanleiding zou geven. Wel is een onderzoek gaande naar de vraag of op de een of andere wijze aan kleine boeren en houders van varkens big gen kunnen worden verschaft onder voor- dcellge voorwaarden. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. 10.000 varkens aan Italië verkocht. De slachtveeprijzen, die bij tamelijk ruime aanvoeren ln het begin dezer week een weinig terugliepen althans voor de mindere soorten moesten tot eenigszins lagere prijzen worden afgegeven, doch hon den zich in de tweede helft der afgeloopen week toch weer herstellen. J.l. Woensdag te Den Bosch was weer een iets vlottere stemming en cle prijzen trokken weer wat aan. Ook Donderdag te Delft bij een kort aanbod een vastere markt, terwijl op de Vrijdagmarkten n.l. hier ter plaatse, te Leeuwarden en Zwolle een behoorlijke handel was met betere prijzen. De goede kwaliteiten 7072 cent. Prims of extra kwaliteit wat hooger en de 2e en 3e soort respectievelijk 62—66 en 55 60 cent p. KG. slachtgewlcht Slachtstieren met kalmen handel vrijwel stationnalr. Op de gebrulksvce-afdeelingen waren de aanvoeren thans wel op het hoogtepunt HEDEN. Schouwburg: K.V. „Lltteris Sacrum" „De Sabfjnsche Maagdenroof". 8 uur nam. Stadszaal: Prop.-avond Speeltuinvereen. „Oosterkwartier". 8 uur nam. wykgebouw Langestraat: Teeken- en zaagwerk tentoonstelling, 2'/»5 en 79»/i uu: nam Zondag. Doopsgez kerk: Oecumenische dienst. Vrijz. Chr. Federatie. 7.30 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur Voorm. en 3.30 en 7.30 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uurn am. Nutszaal: Evang. Gemeenschap. Samen komsten te 3 uur en 8 uur nam. Maandag. Den Burcht: Jaarverg. U.V.S. 8 uur nam. Harmonie: Voordracht Mad. Jama over spraak- en stemgebreken. 8 uur nam. Leger des Hells: Samenkomst te 8 uur nam. Leidsche Schouwburg: Abonnements voorstelling „Een vrouw in haar bloei"; 8 uur 15 nam. Oud Hortuszioht: Leidsche Radlover. 8.15 uur nam. Rehoboth: Herv. Staatspartij. Spr. ds. Gyzel, van A'dam. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: C.J.V. „Nomateg". „In de mist". 8 uur nam. DAGELIJKS "-4 's-G ravenha ge: Gebouw West einde-Torenstraat, Citroen Automobielten toonstelling show, voorm. 10 uur nam. (tot 19 April). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: DondeTdai. Inentlnz tegen dlDhterle, 3»/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „De lokkende stem". Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voor stelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Maria Stuart". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 1 „Een wedloop met Amor". Iederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Een hemel op aarde". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/» uur. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 April a s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwiit. Vlschmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren: Film, De Graaf f, De Jager, Renaud en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholta, telef. 390. van de voorjaarsmarkten. Zoowel melk koeien als guste weldekoeien waren ruim aangeboden. De handel was voor het melk vee goed en in verhouding tot begin dezer week ook zeer vast ln prys. Wat kwaliteit is, wordt momenteel ge kocht en we zagen de beste melkkoeien tot f. 275 toe verkoopen. Beneden de f. 200 had men niet veel te zeggen. Het guste weide- vee ging wel eenigszins sleepend. maar toch nog prijshoudend van de hand, met een Hauwen afloop voor de mindere soor ten. We noteerden van f. 135 tot ruim f. 200 per stuk. De vette kalverenmarkt was in de afgeleopen week buitengewoon flauw gestemd. De verkoop was bepaald slecht en nogal aanmerkelijk lager in prijs. 18 tot 32 cent per pond levend gewicht. Nuchtere kalveren hadden ondanks groot aanbod een vlotten handel, f. 611 p. stuk. Dat artikel vindt veelal zyn weg in ge- conserveerden toestand voor export. De wolveemarkt kon zich ook weer in een wat betere belangstelling verheugen. Er was weinig aanbod en de importeurs kon den door het koele weer, voor Frankrijk en ook voor België weer wat zware schapen gebruiken. De eerste weldelammeren waren thans aan de markt, doch zij waren niet van de gewenschte kwaliteit. De pryzen voor dit lichte en onsoortlge Gronlngsche goed wa ren van f. 7 tot f. 9 per stuk. Te Delft wer den Donderdag de zwaarste er uit voor f 11 verkocht. Voor de vette varkensmarkt zijn weer betere perspectieven geopend. De prijzen dreigden iets te zullen dalen, maar er Is, naar we vernemen, dezer dagen een order ln Italië geplaatst van ongeveer 10000 zware enekvarkens die geslacht geleverd moeten worden. De komende week zullen dus de prijzen wellicht Iets hooger zijn. want een betere kooplust was in den loop van deze week reeds merkbaar. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6