Oplossingen Goede oplossingen Goede oplossingen RAADSELS Ben je een slimmerd De slaperige hofnar ■iiiiiiniiiiniiiiNiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil De prijzen der grooteren zijn bij loting toegekend aan: JO DRABBE. 13 jaar JO WASSENAAR. 12 jaar. De prijzen der kleineren zijn bij loting toegekend aan: SARY AKKERMAN. 7 jaar CORRY VAN MASTRIGT, 10 jaar. De prijzen kunnen aan onze Bureaux worden afgehaald a_s. j| 1 Woensdag tusschen 12 uur en m j halléén of tusschen 4 en 5 uur. 1 I Red. „LD." van de Prijsraadsels der kleineren: I. Naam, maan. I. Bark, ark. ar. 3. Tachtig, de t en ig er af, blijft acht. 4. Voorn, baars, zalm, griet. van de Prijsraadsels voor de grooteren ontvangen van; Gerrie Kuneinans, Gretha van Vegter, Dirkje van Vegter, Ali Verschoor, Jo Pracht, Dientje Olivier, Prijna Hartevelt, Jannie van Biezen, Anny Boekestein, Kla- zientje Ryling, Rie Hartevelt, Walter Simon Thomas, B. Wielinga, Cornells J. Arbouw, Corrie Holleman. Tonia Wielinga, Coba Crama, Corrie de Pree, Gerard de Pree, To Colpa, Cornelis Vooys, Willy van Rijn, Meintje v. d. Berg, Beppy Sierat, Wim Zil- verentant, Jo Drabbe, Adriaan van Vliet, Boukje van Vliet, Jo Outshoorn. Mappy Riihrwiem, Wander van Es, Ans Vollenga, Rie Vollenga. Jan de Graaf, Dirk Crama, Bep Groenhuyzen, Jopie Voogdt, Rietje Këttenis Geeske Koolstra. Piet Starre, Tine v. d. Pot, Rika de Graaf, Bep Vos, •Angenieta Siere. Marie Brokaar, Jo Wil schut, Henny van Wijk. Corrie de la Rie, Toos Border, Mien van Rooyen, Jo Wasse naar, Dorus de Geus, Kees de Geus, Joh. Corn Horteveld, Jopy Hofstra, Frans de Water, Judith de Roode, Frans Langebroek Teuni den Hooglander. Leny Haitwijk, Gretha Hulsbos, Freek van der Loo, All Varkevisser. Lies Schenkeveld, Neeltje van Katwijk. Piet Lagas, Annie Keyzer, Wim Keyzer Ma rietje Laman. van de Prijsraadsels voor de kleineren ontvangen van: Adrie van Leeuwen, Daniël Opdendrees, Triena van Vegten, Coba Verlind, Trieneke van Manen, Herman Seriier, Jopie Seriier, Elly v. d. Boogaart, Jannie Hartevelt, Mein tje Kasbergen, Co Hartevelt. Theo Brussee, Suze van der Spree Loekie Favier, Mini Favier, Matthijs Nolles, Corrie Kret, Wim Nieuwenburg, Jan Hugenholtz, Abraham Fakkel. Henny van Vliet, Nlesje Martijn, Jannie van Kampenhout. Anneke Sioos, Sjef Hendriks, Piet Zilverentant, Jack Gij- zeuij, Truus Brugmans, Marietje van Vliet, Berardus van Vliet, Geertruy de Groot, Jannie Werk. Corrie Poeliyoe, Saartje Poe- liyoe, Isa Poeliyoe, Wim de Graaf, Gerrie van Strien, Lydia Botemans, Matthl van Leeuwen. Sary Akkerman, Annie Schip pers, Geertrui van Es, Bennie de Bruin, Grietje de Graaf, Loekie de la Bije, Ida Maria de Graaf, Brammie Kret, Koosje Kret, Allda Stikkelorum, Corry van Mas- trigt, Herbert Gijsman, Emma de Groot, Meiske Mulder, Jan Bronsgeest, Eli Kips, Marietje Hoppenbrouwer, Nico Snuit, Pie- ter Vos, Hans Chaudron, Bep Bouter, Roeli den Hartog, Cor Plaizier, Jan Plalzier, Adze van der Kooi, Gerard Langebroek, Mientje de Water, Abram Smit, Joh. den Hoog lander, Paulus Laman, J. Hoogendoorn, Jan Hulsbos, Cornelia van der Loo, Greta Var kevisser, Dik Schenkeveld, Trudy Wlote, Klaasje van Schaik, Wim van Heel, Tinie Stormezand, Cor Korpelshoek, Rietje Keyzer. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Joh. van Oldenbarneveltlaan 64, den Haag ▼oor allen om uit te kiezen; de grooteren vier, de kleine ren drie goede oplossingen Ingebonden door Wim de Graaf. Welk spreekwoord staat hier E-,g.n h..r. i. .ou. wa.r n. Ingezonden door Meintje Kasbergen. Wat vliegt er door de lucht bonder vleugels? m. Ingezonden door Trijntje Durieux. 't Is helder wit van kleur En, heeft geen smaak of geur; Hoog in de lucht geboren Gaat 't op de aard verloren. Eerst dwarrelt het in 't rond Dan rust het op den grond Koud is het van natuur En meestal kort van duur. IV. Ingezonden door Rietje Kettenls. Mijn geheel is speelgoed van meisjes van 10 letters. Ongeschaafd hout is niet glad maar 3. 9, 10; aan een vinger draagt men een 3. 4, 5. 6; in een 7 8, 5 vangt men wel water op; 5, 8. 8. 4, 7 is 't zelfde als nim mer; een 2. 9. 7 graaft men in den grond; 10. 8, 3. 1 krijgt men van het varken. V. In gezonden door Wim Nolles. Maak van de volgende acht letters eenige woorden: e o o k r 1 t s. Ie. Een gebouw waarin men afzondelijk leeft. 2e. Iets wat alleen heeren gebrriken. die rooken. 3e. *t Overblijfsel van een groente. VI. Ingezonden door Corrie Kret. Een getal plus een deel van het koren noemen u een plaats in ons vaderland. VII. Ingezonden door Jo Drabbe. Welke alen dienen nooit om opgegeten te worden? vni. Ingezonden door drietal Keijzer. Welke vogel is bijna nooit gelukkig? MISSCHIEN KEN JE DAN DE ANTWOORDEN OP DE VOLGENDE VRAGEN. Waarom is er ruime tusschen de spoorstaven? Spoorstaven liggen nooit stijf tegen el kaar. maar tusschen de afzonderlijke dee len is een beetje ruimte overgelaten. Waar om is dat? Omdat alle metalen uitzetten wanneer de temperatuur stijgt en krimpei als de temperatuur daalt. Zelfs de in onz< streken betrekkelijk kleine verschillen ir de temperatuur van dag en nacht zijn tocl in staat belangrijke veranderingen in he voiume van de metalen te veroorzaken. Di uitzettingsverschijnsel is voor ingenieur; en architecten van enorm practisch be lang. Als de spoorstaven werden gelegi zonder tusschen de afzonderlijke stukkei ruimte open te laten, dan zou de onweer staanbare kracht van uitzetting de stalei eenvoudig doen omkrullen en er zoudei natuurlijk verschrikkelijke treinontsporin gen plaats hebben. Waarom heet de tram „tram"? Meer dan een eeuw geleden moet zeker Outram de eerste geweest zijn, die voor stelde om wagens op gladde rails of spo ren te plaatsen, waardoor ze sneller voor uit zouden kunnen komen. Deze rails ol sporen werden weldra bekend als Outram Way. later afgekort tot tram-way en ten slotte tot tram. Een koning had eens een hofnar, die oa een avond juist naar bed wilde gaan, toei zijn meester hem liet roepen om hem iet te hooren vertellgji. De hofnar gaapte eens in stilte en begaf zich toen naar 's koning slaapvertrek. Hij vertelde de volgende geschiedenis: ..Een boer kocht op de markt honderd schapen. Toen hij met deze kudde naar huis ging, was de beek die lui moest doorwaden door een wolkbreuk zoo hoog gestegen, dac de doortocht levensgevaarlijk zou zijn. Wat te doen? Er was daar alleen maar een kleine roeiboot, waarin behalve voor den boer slechts voor één schaap plaat: was". En nu vertelde de nar heel uitvoerig van de moeilijkheden, die de boer ondervinden moest om met zijn schapen aan den over kant te komen Daarna zweeg hii. ..En hoe ging het toen verder?" vroeg de koning .Laten we hem op deze manier eerst al schapen stuk voor stuk naar den overkant brengen", antwoordde de nar. „Wij kunnen intusschen naar bed gaan. En als morgen alle schapen er zijn, vertel ik verder" De koning moest, lachen om dit listige bedenksel en gaf den nar zijn zin: hij mocht dadelijk gaan slapen. Veel vluggere en gemakkelijkere verhui zing door gebogen staalmeubels met hulp van een ma&neet.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22