STADSNIEUWS No. 23(35 78sfe Jaargang DONDERDAG 15 APRIL 1937 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Excursie Ver. „Oud Leiden". Hef Carillon van den Stadhuisloren Een goed voorbeeld! Dif nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van cms Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week t.0.18 Franco per post f. 2:35 per 3maanden f- portokosten. (voor binnenland f.0.88 per mud.) Naar het oude Gravensteen. In aansluiting op de in de Lakenhal ge organiseerde tentoonstelling van platen, prenten en teekeningen, betrekking heb bende op het Gravensteen en als voortzet ting van de door ir. Hugo A. van Oerle gehouden lezing met lichtbeelden, heeft gistermiddag een groot aantal leden der Ver. „Oud Leiden" een excursie naar dit oude gebouw gemaakt. Het aantal deelne mers was zoo groot, dat het gezelschap in twee groepen moest worden gesplitst, waar van de eene werd rondgeleid door ir. van Oerle en de andere door den heer N. J. Swierstra. De deelnemers konden thans door eigen aanschouwing kennis nemen van de vele interessante bijzonderheden van dit oude grafelijke bezit, dat door het actieve be stuur van „Oud Leiden" in de laatste da gen zoo in het middelpunt der publieke be langstelling is geplaatst. De directeur van „Templum Salomonis", de heer P. J. Dee had bovendien de zeer gewaardeerde attentie gehad om in een der vertrekken een kleine tentoonstelling uit eigen bezit in te richten. Ongetwijfeld zullen velen met groote be langstelling hebben kennis genomen van het inwendige van dit gebouwencomplex, waaraan veel te veel stadgenooten en te lang onverschillig zijn voorbijgegaan. Moge de gewekte belangstelling thans ook leiden tot de spoedige res tauratie, waaraan dit gebouw op ver schillende plaatsen zoo dringend be hoefte heeft en waarop het krachtens zijn eeuwenoude historie volledig aan spraak mag doen gelden! Zaterdagmiddag wordt 'n tweede excursie gehouden ADRESSEN AAN DEN RAAD. Van de Woningbouwverecn. „Ons Belang" en den L.B.B. en R.-K. Volksbond. Aan den Raad der Gemeente Leiden zijn onderstaande adressen gezonden: „Geven niet verschuldigden eerbied te kennen: J. Gerritsen en P. J. Schouten, respectievelijk voorzitter en secretaris der woningbouwvereeniging „Ons Belang", ten deze domicilie kiezende Alexanderstraat 8; dat zij met groote teleurstelling kennis hebben genomen van het voorstel van Bur gemeester en Wethouders aan den Ge meenteraad om het beginselbesluit van 21 Maart 1932 inzake den bouw van een aan tal arbeiderswoningen met Rijksvoorschot in te trekken, o.a. voorzoover betreft de d.oor de woningbouwvereeniging „Ons Be lang" te bouwen woningen: dat bovengenoemde bouwvereeniging telt 675 leden, waarvan er slechts 405 een wo ning hebben kunnen betrekken, zoodat nog 270 leden op een voor hen geschikte wo ning wachten; dat er onder de 405 leden, die in een woning van de vereeniging wonen, zijn, die door de grootte van hun gezin op zedelijke gronden, noodzakelijk een goedkoope één gezinswoning moeten hebben; dat door de Vereeniging kosten noch moeiten zijn gespaard om deze woningen gebouwd te krijgen; dat door allerlei oorzaken, buiten den wil van het bestuur van „Ons Belang" om, dit bouwplan ten achter is geraakt bij de bouwplannen van andere woningbouwver- eenigingen en de uitvoering daardoor is verschoven naar een periode, dat de wo- ningsvoorraad iets ruimer was geworden. Niettegenstaande dit, blijft het bestuur van meening, dat aan dergelijke ééngezins woningen nog groote behoefte bestaat en wijst slechts in het kort op het groot aan tal personen, dat zich. hoewel in Leiden hun werkkring hebben, gevestigd heeft in Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, om dat zij in Leiden geen geschikte woning kunnen vinden. Redenen waarom zij den Raad der Ge meente Leiden beleefd, doch dringend ver zoeken het voorstel van Eurgemeester en wethouders, sub b, voorzoover het „Ons Belang" betreft, niet aan te nemen en „Ons Belang" alsnog in de gelegenheid te stellen oeze woningen te bouwen; subsidiair de beslissing aan te houden en aan te nemen het voorstel van het lid van Uwen Raad den heer Schiller inzake een woning- en grzinstellig en een onderzoek naar den toe stand der woningen in de Gemeente Lei den." Het adres gaat vergezeld van een Me morie van Toelichting, waarin een over zicht wordt gegeven van de inzake het 6de bouwplan der vereeniging gevoerde cor respondentie. Geven beleefd te kennen: de Leidsche Bestuurdersbond en de R.-K. Volksbond; dat zij zich tot Uw Raad wenden met het nadrukkelijk verzoek, er bij dc regeering °P te willen aandringen tot het verstrekken zap een duurte-toeslag aan de gesteunde tterkloozen; dat deze duurte-toeslag noodzakelijk moet worden geacht in verband met de verwachten prijsstijging; dat sedert October 1936 de nood in de gezinnen der werkloozen steeds grooter is geworden en er voor de aanschaffing van kleeding en dekking geen geld meer be schikbaar is; dat reeds eenige gemeenten een verzoek als dit tot de Regeering hebben gericht; dat de minister blijkbaar wacht op aan drang uit meerdere gemeenten om tot de irvoering van duurte-toeslag over te gaan; dat adressanten de overtuiging hebben, dat ook Uw Raad de billijkheid van dit verzoek zal inzien en dat zij de verwach ting hebben, dat, indien Uw Raad en vele andere met dit verzoek tot de regeering komen, deze hiervoor niet ongevoelig zal blijven. 'tWelk doende, voor den Leidschen Be stuurdersbond, J. M. C. de Roo, voorzitter; C. Snel, secretaris. Voor den R.-K. Volksbond, J. H. Nyhuis. voorzitter; D. Haverkorn, secrtaris. ORANJE-GARDE, VENDEL LEIDEN. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Ds. D. T. Los over levensverzaking of levensaanvaarding. In de Luthersche Kerk hield de Evan gelische Maatsohappij gisteravond een openbare bijeenkomst, waarin ds. D. T. Los. Herv. pred. te Heerenveen gesproken heeft over .Levensverzaking of levensaan vaarding". Dr. J. Riemens, Herv. pred. alhier, die als voorzitter ds. Los met een ankel woord in leidde zette in het kort de bedoeling van de Evangelische Maatschappij uiteen. Na drukkelijk verklaarde spr., dat de E. M. er toe mede wil werken om de geestelijke vrijheid op te bouwen en hierbij de zege ningen van de Reformatie in het licht wenscht te stellen. Het is volstrekt niet hare bedoelng de F. R. K. te kwetsen. Ds. Los. die hierna gelegenheid kreeg zijn rede uit te spreken, begon ook met op te merken, dat de E. M. het oog richt naar de beginselen en geen haat wil zaaien tusschen R. Katholieken en Protestanten. Er is echter groot verschil tusschen de R.K. en de Protestanten. Het Protestantisme laat aan de wereld iets nieuws zien. Maar het R. Katholicisme daarentegen is volgens spr. een oudbakken grootheid. En al is er veel. dat in de R.K. Kerk eerbied en bewondering afdwingt, werpen wij het dieplood verder uit dan zien wij dat bij al het mooie in dit werk het karakter van het R. Katholicisme demon streert de verzaking van het leven. Schenkt de R.K. Kerk eenerzijds haar kinderen groote vrijheid, anderzijds legt zij haar leden een onmenschelijk zich buigen en overgeven op. Het wezen van de R.K. Kerk is dan ook de verzaking van het le ven. Met tai van R.K. uitspraken t. o. v. de missie, het barmhartigheidswerk, het doen van goede werken enz. toonde spr. deze levensverzaking aan. Voorts wees ds. Los er op. dat de R.K. Kerk bezig is de schep pingsorde van God uit het leven weg te nemen en Gods Scheppingsmajesteit aan te randen. Mede hierdoor raakt zij Jezus Christus als den Verlosser der wereld kwijt. Vervolgens zette spr. uiteen, dat wij de moeilijkheden van het leven moeten aan grijpen. Levenservaring zullen wij moeten opdoen. Ais wij christenen willen zijn, dan zullen wij net als Christus het leven moe ten aanvaarden. Midden in het volle men- schenleven zullen wij gaan staan. Die hou ding zal de onze zijn, want dat is de Pro- testantsche houding. Levenservaring wil ook zeggen dat wij gelukkig zijn met onze plaats midden in het gezin. Ons geld en ons goed zullen wij beschouwen als een gave Gods. Heerlijk is het, wanneer wij als Protes tanten met Luther zullen kunnen zeggen: „Ons staat de sterke Held terzij, die God ons heeft verkoren". Nadrukkelijk stelde ds Los dan vast, dat met Christus het Christendom valt of staat. In tegenstelling met de R.-K. Kerk. die Jezus van den troon heeft afgezet en Maria daarop geplaatst, zullen wij als Protestanten Christus op Zijn troon laten. Wij moeten van de juiste theorie, dit is de kracht van Christus, uit gaan en deze in de praktijk omzetten. In de kracht van Christus zuilen wij in deze wereld het getuigenis van de kerk uitdragen. Spr. waarschuwde er verder voor om niet laksch te zijn in het belijden van onze be ginselen. De Protestantsche vrijheid zullen wij op waardige wijze bewaren. Christus roept ons toe deze vrijheid te bewaren; Hij toont ons daarbij Zijn trouw en zal Zijn werk ook uitvoeren. Dr. Van Wijngaarden heeft na het uit spreken van deze rede in een korte toe spraak nog opgewekt om het werk van de Evangelische Maatschappij te steunen. Na het uitspreken van het dankgebed zong de gemeente tenslotte het Lutherlied. Leden- en oudcr-vergadering. In haar concertgebouw heeft de Oranje- Garde gisteren zoowel een leden- als ouder- vergadering gehouden. Dat beide vergade ringen op één avond werden vastgesteld, hield verband met een aanbieding van het Duitsche Verkeersbureau te Amsterdam, dat verschillende films van Duitschiand's prachtige natuur en steden enz. vertoonde. De ledenvergadering was in den voor avond; huishoudelijke aangelegenheden waren hier niet te behandelen, zoodat na een kort openingswoord van den voorzit ter direct tot vertooning van het filmpro gramma kon werden overgegaan. Ais eerste film werd vertoond een rol prent van de openingsfeesten te Berlijn van de Olympische Spelen op 1 Augustus 1936. Daarna werd vertoond de eerste ge luidsfilm in de Nederiandsche taal en wel een magnifieke rolprent van den Rijn. met zijn prachtige steden Keulen, Bonn. Mainz e.a., met zijn burchten, zijn wijnbergen, zijn scheepvaart en de geheele sfeer, die den bezoeker altijd weer boeit. Dan maak ten wij een tochtje naar het Duitsche Mid delgebergte, de Harz. Tenslotte werd een tochtje gemaakt door de heerlijke Beier- sche Alpen van Garmisch-Partenkirchen naar de Königssee. Bier ontplooit zich het Zuid-Duitsche landschapsbeeld in al zijn schakeeringen. Fotografisch feillooze op namen, natuurlijke bevolkingsscènes en volksdansen met volksgebruiken hebben een zoodanige uitwerking op de bezoekers gehad, dat men zich inderdaad op een reis door dit heerlijke natuurgebied waande. Een luid applaus bewees, hoe de leden deze films waardeerden. In. de voortgezette ouder-vergadefing werden dezelfde films verotond, waaraan nog werd toegevoegd een algemeen over zicht van de wintersport. Deze film „Zon en sneeuw over Duitschland" heeft o.ï. wei den grootsten indruk op 't publiek achter gelaten. Het behoeft geen betoog, dat een woord van hartelijken dank werd gericht tot het Duitsche Verkeersbureau te Amsterdam, dat de vertooning van deze films geheel gratis heeft willen verzorgen. De Twentsche Bank. afd. reisbureau, had voor een groot aantal brochures over Duitschland ge zorgd, zoodat tenslotte ieder bezoeker thuis nog eens rustig kan nadroomen over het genotene. Na afdoening van enkele huishoudelijke aangelegenheden, werd op de gebruikelijke wijze door den tweeden voorzitter gesloten. Bij den voorzitter der Finan- cieelc Commissie van het alge- gemeen comité tot aanbieding van een geschenk voor het nieuwe Raadhuis, den heer H. Vlieger, is van een milden gever, die zijn naam onbekend wenscht te doen blijven, een gift van f. 1000. binnengekomen voor het toekom stig carillon in den Stadhuistoren. Hopelijk viijdt dit prachtige voorbeeld navolging! DE JODEN ONDER DE VOLKEN. DRIEVOUDIG JUBILEUM. Zaterdag 1 Mei zal de heer P. A. de Gooyer den dag herdenken, dat hij 25 jaar geleden werd benoemd tot directeur der Nationale Bankvereeniging, thans Rotter- damsche Bankvereeniging, welke instelling op dienzelfden dag hier ter stede werd ge vestigd. Tegelijkertijd zal ook de heer N. D. de Boer, algemeen procuratiehouder, zijn 25-jarig jubileum vieren, Lezing van ds. J. van Nes. Voor een groot aantal belangstellenden heeft ds. J, van Nes van 'sGravenhage gis teravond in Rehoboth gesproken over: „De Joden onder de volken". Spr. begon met een verwijzing naar de lijdensweken en in verband daarmede ver telde hij de bekende legende van den wan delenden Jood. In deze legende wordt ons het beeld van het lijden der Joden onder de volken „in de ballingschap der eeuwen" geteekend. Zooals deze legende samenhangt met Christus' Kruis. Zoo ook is de geschiedenis der Joden in de ballingschap niet te verklaren zonder dat Kruis. Spr. liet dezen samenhang zien door ach tereenvolgens te spreken over de oorzaak van de Joodsche ballingschap, het lijden der Joden in die ballingschap en het einde dier ballingschap. De oorzaak van de ballingschap ligt in de houding der Joden tegenover het Kruis. Was onder den ouden dag het wonen in de schaduw van het Kruis een zegen, later na de verwerping van den Messias ver anderde dit in een vloek. Duidelijk liet ds. Van Nes uitkomen, dat wij den Kruisdood van Jezus niet aan de Joden mogen wreken, want ook de christenen staan schuldig aan dien dood. Maar dat neemt niet weg, dat na Jezus' verwerping de Joden in ellende zijn gekomen. Vervolgens stond spr. stil bij het lijden der Joden door de kruistochten en door de valsche Messiasverwachtingen, met name die onder Sabbatai Tsewi in de 17e eeuw, die voor de Joden zulk een bittere ontgoo cheling bracht. Ook wees hij op het lijden, dat de Joden thans vooral in Duitschland. Polen en ook in Palestina te verduren heb ben. Echter is er voor den Jood een moge lijkheid van redding uit de ellende. Want wanneer zij gaan tot het licht van het Kruis, komt er een einde aan hun balling schap. In Christus Jezus is er vrede en blijdschap ook voor den Jood. Spr. wekte in dit verband de christenen op om van de liefde van Christus onder de Joden te ge tuigen. Na deze rede, liet ds. Van Nes nog vele lichtbeelden zien, vele van Joodsche schil ders. over het leven en lijden der Joden onder de volken. Vooral de ontroerende pla ten van Abel Pann gaven daarvan een beeld. SCHOOL MEDUSASTRAAT A. Ouderavond. Aan bovengenoemde school is een vrij goed bezochte ouderavond gehouden. Er waren evenwel minder ouders dan anders. Het hoofd der school, de heer A. W. I. Korswagen opende met een hartelijk wel komstwoord, in 't bijzonder tot mej. T. Wartena. de vergadering. De voorzitter der oudercommissie, de heer A. v. Poelgeest, las daarop de notulen van den vorigen avond voor, welke onverarvderd werden goedge keurd. Volgden nog eenige mededeelingen en 't jaarverslag, terwijl de kascommissie verklaarde, dat 't saldo na controle in orde bevonden was Daarna kreeg mei. T. Wartena. leerares aan de kweekschool aan het Rapenburg, gelegenheid om haar lezing over „In en om de kleuterschool" te houden. Met aandacht volgden de aanwezigen deze interessante en vaak leuke lezing, die hen soms deed wenschen ook nog jong te zijn om mee te kunnen doen. Voorwaar, een goede opwek king voor de ouders hun kinderen naar de „kleuterschool" te zenden, wat hun karak tervorming en gemeenschapszin ten goede komt. Een warm woord van dank aan mej T. Wartena, ook voor het vertoonen van door haar zelf vervaardigde lichtbeelden. wa>- zeker niet misplaatst. Vervolgens liet een kopje koffie met koek en sigaren zich uitstekend smaken, terwijl er tevens gelegenheid was de Kleu tertentoonstelling te bezichtigen. Allerlei grappige teekeningen en boetseervoorwerpen der kinderen dwongen de bewondering der ouders af. Daarna werden de plannen van 't school reisje en de loterij onthuld, welke direct de goedkeuring der aanwezige ouders weg droegen. De bedoeling is de kinderen een leerreisje te laten maken onder leiding van het personeel, maar er is geen geld genoeg. Hierin wordt nu door de loterij voorzien. Ook zal nu aan behoeftige kinderen eenige noodzakelijke steun verleend worden, wat schoeisel betreft b v. Een opwekkend woord van den heer Kruit (secretaris van den Centralen Ouder raad! om de Openbare School te steunen oogstte een dankbaar applaus Aangezien de rondvraag niets opleverde, sloot de heer A. W. I. Korswagen, te on geveer kwart voor elf. deze geanimeerde vergadering met een „Steunt de Openbare School". BINNENLAND. Herziening van het kinderrecht; een wets ontwerp ingediend. (3e Blad). Een fabriek voor sportvliegtuigen te Voor» burg. (3e Blad). Jaarverslag van de Twentsche Bank, (Financiën, 3e Blad). Plechtige opening van het nieuwe Raad huis te Nieuwveen. (2e Blad). Beroepsvorming voor jeugdige werklooze onderwijzers; installatie der commissie van onderzoek. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Het Engelsche Lagerhuis verwerpt het debat der Labour-motie inzake de blok kade van Bilbao. (3e Blad), Nieuwe beschuldigingen van verraad tegen over de niet-inmenging in Spanje. (3e Blad). Pogingen in Spanje een neutrale militaire dictatuur te vormen onder Miaja? (Laatste Berichten, le Blad). Conferentie-nieuws. (Buitenland, le Blad). Het bezoek van Schacht aan Brussel. iBuitenland, le Blad). Roosevelt voor de democratie. (Buiten land. le Blad). Twee ernstige rampen in Japan; een ont ploffing en een brand. (Buitenl. Gem., 3e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. LEIDSCHE SPAARBANK. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Rechten: mej C. M. Vink iBlocmenJaa!) en de heeren J. H. Lobstein (Goor) en Yauw Tjwan Liang (Den Haag) en voor het voorbereidend kerkelijk examen: mej. H. J. Laman Trip (Wageningen), Verslag over 1936. Aan bovengenoemd verslag is bet vol gende ontleend: Het te goed der inleggers bedroeg op 1 Januari 1936 f. 8.453.293.21. Het vermeer derde door inlagen met f. 4.723.768.90 en door rentebijschrijving met f. 231.885.51. To taal f. 4.955.654.41. Saldo f. 13.408.947.62. Het verminderde door terugbetalingen met f. 5.090.003.19, f. 8.318.944.43, overge bracht naar Reserve niet opgevraagde pos ten f. 326.15. Op 31 December bedroeg het te goed der halve f. 8 318.618.28. Op de rekening Postohèque- en Girodienst werd gedurende het jaar 1936 gestort voor bijschrijving op de rekeningen van inleggers of wegens salarissen, pensioenen, enz. f. 777.563.69 en beschikt resp. overgeschre ven f. 768.510.99, waardoor deze per 31 December 1936 sluit met een saldo van f. 22.234.83. In effecten werd voor eene waarde van f. 162.782 belegd. Een bedrag ad f. 328.516.27, berekend naar de balanswaarde op 31 Dec. 1935, werd verkocht, respectievelijk afgelost met een bedrag van f. 354.410.75, zoodat hierop een voordeelig saldo van f. 25.894.48 te boeken viel. Ten gunste van de Reserve voor koersverschil van effecten kon f. 260.220.70 bijgeschreven worden. De reke ning effecten geeft derhalve een saldo op 31 December 1936 van f. 4.816.721.60. In hypotheken werd in 1936 f. 25.000 belegd, naar de Reserve overgebracht f. 75.100.en afgelost f. 169.516. Het saldo per 31 December 1936 bedraagt f. 3.705.830.—. Gedurende het boekjaar werden 46 busjes minder afgegeven dan teruggebracht. Aan het eind van het boekjaar bedroeg het aan tal in bruikleen gegeven busjes 1350. Het daarmede gespaarde bedrag f. 28 037.3-1. De gekweekte rente bedraagt f376.097.39. Te goed over 1936 f. 124.788.55. f. 500.885.94. Al reeds verantwoord in 1935 f. 128.835.52. Rente In rekening-courant met de Neder iandsche Bank f. 1.635.67. Rente, betaald bij aankoop van effecten f. 641.92. Zegelkosten van prolongatie-akten f.f. 131.113.11. f. 369.772.83 waarvan aan de inleggers ver goed in den loop van het jaar f. 6.271.66, op 31 December 1936 bijgeschreven f. 225.613.85. f.231.885.51. Voordeelig saldo f. 137.887.32. Aan de Reserve voor hypothekenrisico werd f. 40.000.en aan de Reserve voor achterstallige hypotheekrente f. 14.272.61 toegevoegd. Het saldo op 31 December 1936 bedraagt resp. f. 140.000.en f50.000. Het bedrag der Reserve ad f. 762.033.21 werd met de rente ad f. 32.491.61 op dit fonds en het voordeelig saldo van 't Hoofd kapitaal ad f. 68.312.78 (totaal f. 100.804.39) vermeerderd. De Reserve sluit daardoor met een saldo van f. 862.837.60, uitmakende 10.37% van het inleggerskapitaal of 17.91% van het effectenbezit der Spaarbonk. De rekening van het Hoofdkapitaal sluit met een voordeelig saldo van f. 68.312.78. De rente, welke dit jaar gemiddeld van het Hoofdkapitaal werd gemaakt, bedroeg 4.362 percent. In 1935 was dit 4.260 percent. Het aantal inleggers bedroeg 1 Januari 1936 18.460, 31 December 1936 18.531. Over gebracht naar de Reserve niet opgevraagde posten 166, 18.415, dus minder 45. Het bedrag der inlagen bedroeg over 1935 f. 5.052.063.71, over 1936 f. 4.723.768.90, min der ingelegd f. 328.294.81. Het bedrag der terugbetalingen was over 1935 f. 5.769.978.58, over 1936 f. 5.090.003.19, minder terugbetaald f. 679.975.39. Als nieuwe inleggers werden ingeschre ven in 1935 1550, in 1936 1570. dus meer 20. Het aantal inleggers, dat in den loop des jaars hun te goed geheel terugnam, bedroeg in 1935 1574, in 1936 1615, dus meer 41. Gedurende het boekjaar 1935 was het aantal inlagen 25671, in 1936 25799, dus meer 128. In den loop van het jaar 1935 hadden 25461 terugbetalingen plaats, in 1936 26703, dus meer 1242. Het aantal deelnemers aan den afhaal- dienst op 1 Januari 1936: 1453, 31 December 1936: 1470. AantaL posten In 1935: 61557, in 1936: 60344. Bespaard bedrag in 1935: f. 181.479.—in 1936: f. 181.071.25. 1 Januari 1936 waren in bruikleen ver strekt 1396 busjes, sedert afgegeven 179 bus jes, 1575 busjes en teruggebracht 225 busjes. 31 December 1936 alzoo in gebruik 1350 busjes. Gedurende het 1935 zijn 1545 busjes ter/ opening aangeboden, inhoud f 31.540.28, in 1936 1529 Inhoud f. 28.037.34 dus minder 16 Ibuajes, dus minder f. 3.502.94.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1