Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 14 April 1937 Moowitte tanden, IV© ROL f HAARLEMMERMEER. inji THIJS IJS EW DE BOOZE DOOI De draaibruggen over dc Ringvaart. In het werkprogram van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder is voor dit jaar ook opgenomen het verrichten van herstel lingen aan eenige over de Ringvaart gele gen draaibruggen, o.a. bij Lisse, Hillegom, Bennebroek, Halfweg, Sloten en Lelmuiden. Een bedrag van ongeveer f. 5225 werd hier voor beschikbaar gesteld. In verband met het plan tot den bouw van een nieuwe brug bij Halfweg, vernemen we, dat de aanbesteding vermoedelijk nog dit jaar zal plaats hebben. Reparatie van de oude, thans nog in gebruik zijnde brug, werd echter toch nog wenschelijk geacht. Vanwege de afd. Hoofddorp van de Chr. Historische Unie werd in de Jeugdka- pel naast de Ned. Herv. Kerk een openbare vergadering gehouden, waarin als spreker optrad mr. G. E. van Walsum van Rotter dam, met het onderwerp: „Waar het niet en waar het wél om gaat". Deze rede, die jnet veel aandacht werd gevolgd, gaf den aanwezigen een helder inzicht waarom ze naar sprekers oordeel zich niet moesten scharen aan de zijde van een der nieuwe partijen, die in den laatsten tijd opgeko men zijn. Er werd gelegenheid gegeven tot debat. Door den heer de Mol werden ter af wisseling eenige stukjes gedeclameerd. De voorzitter van de voetbalver. Kat wijk deed bij de politie aangifte van het feit, dat vooral des Zondags het terrein in de Koestal vernield wordt door jongens, die er aan het spelen zijn. Ook zijn er verle den week een zevental krui-planken ter waarde van ong. f. 10 ontvreemd. Gevonden: een heerenrljwiel, dat on beheerd voor het postkantoor is aangetrof fen, een zwarte kortharige hond, een zwart vulpotlood, een vulpenhouder, een sleutel en een portemonnaie met inhoud. Inlichtin gen bij de politie. NOORDWIJK. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een tweetal rijwielen. Gevonden: een ceintuur een dames muts, een portemonnaie met inhoud, een gebreide handschoen, een ruwharige fox- terrier. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 13 uur namiddag ten politiebureau te Noord- wijk-Binnen. HILLEGOM. Accordeon-Ensemble „Excelsior". Het Hillegomsch Accordeon Ensemble „Excelsior", waarvan de heer H. van Mars bergen directeur is, heeft een uitvoering ge geven in de zaal van hotel Sistermans. De belangstelling was goed voor het ensemble, dat pas een half jaar bestaat. Het gezelschap heeft een negental num mers ten gehoore gebracht, met pianobege leiding en slagwerk. Veel bijval oogstte het gezelschap, vooral met „Über den Wellen", een wals van Rosas. Als solist-accordeonisten traden op de hee- ren Henk Prins en Nico Kieft. De „Wereld-Schlager", uitgevoerd in een speciaal costuum en met bijzondere belich ting, oogstte een enorm applaus. Afnemende werkloosheid. Volgens de opgaaf van de Arbeidsbemid deling is de werkloosheid in de week van 4 tot en met 10 April verminderd tot 456. Een Jaar geleden stonden er 545 werkloozen in geschreven. Buitenlandsche scholieren op bezoek. Voor de derde maal waren hier gisteren buitenlandsche scholieren op bezoek. Eerst kwaiH een kleine groep Engelsche scholieren toen verleden week een 400-tal Belgische, en nu gisteren weer ongeveer 400 Belgische en Engelsche scholieren. De laatsten troffen het veel beter wat het weer betreft en nog beter wat den stand van de bloemen te velde aangaat. Op het oogenbllk zijn er reeds veel bloeiende narcissen en aardig wat hyacinthen te bewonderen. De trein met het groote gezelschap arri veerde om half een: aan het station was de R.K. Harmonie „Crescendo" aanwezig om de Jeugdige bezoekers een welkom door middel van haar muziek toe te roepen. De nationale liederen zijn gespeeld en gezon gen. In vier groepen verdeeld ging men naar de gebouwen der firma's Gebrs. van Zanten, M. van Waveren en Zn., Leeuwenstein, F. Rijnveld en Zn. en A. C. van der Schoot om de lunch te nuttigen. Intusschen be zichtigden de scholieren en hun geleiders de velden, welke zoowel op de wandeling heen als terug zijn gepasseerd. Beladen met tuilen bloemen en pakjes bollbn der firma van der Schoot (waar ook gramofoonmuziek was) trokken de gasten naar het -station, waar weer muziek was en waar de beste stemming heerschte. Er was een ware verbroedering der drie naties. De algemeene leider de heer Borren be dankte voor de hartelijke ontvangst in Hillegom. Prof. Portielje, directeur-generaal van het Departement Kunsten en Wetenschappen, was ook aanwezig. De politie zorgde voor de regeling hier ter plaatse. KATWIJK. De Tuinbouw. De afd. Katwijk a. d. Rijn van de R.K. Land- en Tuinbouwbond hield een verga dering in het Parochiehuis, waar als spr. optrad ir. van Ausem, alg. seer, van den L.T.B. De voorzitter opende en heette den spreker welkom. Ir. v. Ausem hield een In leiding over de zoozeer gewenschte voor lichting aan de jongere tuinders, gaf een overzicht over de ordening der laatsten tijd. alsmede over de nieuwe pachtwet, waarvan nog niet vaststaat-, dat deze zal worden aangenomen, hield een beschou wing over het noodzakelijke credietwezen en besprak de moeilijkheden der vaste las ten, de handelsverdragen van Nederland met andere landen om ten slotte een over zicht te geven van wat de L.T.B. zich voor stelt ten behoove der boeren en tuinders m een vierjarig tijdvak te zullen kunnen bereiken. Na gedachtenwisseling sprak de geestelijk adviseur, pastoor Hesp, een dank woord aan den geachten spreker van dezen avond. Het was voor de L.T.B.'ers een mooie leerzame avond. KATWIJK AAN ZEE. De wielrijdster mej. W. v. L. uit de Varkevissershraat is op den hoek Varke- visserstraatAnnastraat aangereden door oen wielrijder O. uit de Tooropstraat. Haar kleeren en rijwiel werden vernield. De Politie stelt een onderzoek in. Op den hoek DwarsstraatVoorstraat kwam een personenauto, bestuurd door k S. uit Leiden in botsing met een vracht auto, bestuurd door H. V. uit de Zuidstraat, rv ®°hade aan de eerste auto toegebracht dat j bnderling geregeld. De oorzaak was, ^at de vrachtauto geen voorrang verleend vifT Een zekere H. deed bij de politie aan win va? het feit- da' te zijnen nadeele een «uwe trui is ontvreemd. NOORDWIJK AAN ZEE. GEMEENTERAAD. De capitulantenregeling Het as. Tulpen- feest - Uitbreidingsplan Noordduinen 'verdaagd. De Raad kwam bijeen ter behandeling van een kleine agenda, waarvan afdoening voor een bepaalden datum noodzakelijk v/as Alle leden waren opgekomen. Bij de mededeelingen vernamen wij dat de be grooting behoudens enkele kleine opmer kingen van Ged. Staten was goedgekeurd. Tot groote verwondering van eenige leden, was ook het door den Raad verworpen voorstel aangaande het Capitulantenstel- sel door Ged. Staten goedgekeurd, waarbij bleek dat B. en W. gebruik gemaakt had den van art. 151 der Gemeentewet, waarbij hun ln bepaalde gevallen bevoegdheid ver leend wordt een door de Gemeenteraad verworpen voorstel alsnog ter goedkeuring voor te dragen. Desgevraagd verklaarde de voorzitter dat de Capltulantenregeling hem evenmin sympathiek was en dat hij cr juist dezer dagen bij de benoeming van een nieuwen agent van politie voldoende gezanik van had ondervonden. Er viel ech ter toch geen ontkomen aan en er was ten slotte niets onwettigs gebeurd. Aangaande de bouwterreinen aan de Panhuysstraat, zoo zou een nieuwe verkaveling in het ont werp Uitbreidingsplan wellicht de aan trekkelijkheid tot aankoop verhoogen, waarover dus spoedig meer vernomen zai worden. De bewoners der Egmonderstraat adresseeren aan den Raad teneinde plant soen en groenzoom te verbeteren, terwijl van de opmerking om assuranties bij voor keur bij plaatselijke agenten onder te brengen, zooveel mogelijk nota genomen zal worden. Een verzoek om crediet voor aanleg van een centrale verwarming van de Herv. Schoolvereeniging, werd in han den van B. en W. gesteld om praeadvies. De belooning van den gemeente-genees heer werd veranderd ln f. 125 p. j. plus f 15 per gezin, waar medisohe hulp verleend wordt op acte van onvermogen, hetgeen echter blijkens verstrekte mededeeling slechts sporadisch voor schijnt te komen. Aan de Ver. tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer werd een extra subsidie toegestaan van f. 200 voor het georganiseerde tulpenfeest van 28 April tot en met 1 Mei, hetgeen grootsch is opgezet. Geopend zal worden met een persconferentie, waar waarschijnlijk radio-journaal en film-journaal acte de presence zullen geven, terwijl beslo ten zal worden met een bloemencorso. Mozaiken van gekopte bloemen zullen naast vlagvertoon met opschrift Noord wijk bloemenbadplaats het dorp sieren, terwijl op het Lindenplein door ge- costumeerde dames in tentjes bloemen verkocht zullen worden. De voorzitter juichte het genomen initiatief ten zeer ste toe en wees op plaatsen als Mon- treux waar thans jaarlijks een bloe- menfestijd gehouden wordt, waarmede men ook in het klein begonnen is. De bedoeling is hoofdzakelijk om door trekkende bezichtigers der bloembol- lenveiden iets speciaals te bieden en daarmede reclame voor Noordwijk te maken. Het crediet werd toegestaan, nadat o.a. de heeren Van der Wiel en Vogelaar ge vraagd hadden of er geen Zondagen in dit feest betrokken zouden zijn. Wel valt de verjaardag der Prinses in dit tulpenfeest, welke dus eveneens op waardige wijze gevierd kar. worden, terwijl wanneer dit feest slaagt, getracht zal worden hieraan een permanent karakter te geven, ook voor andere jaren. Teneinde ln staat te zijn aan de bebou wingsvoorschriften voor de Noordduinen wijzigingen aan te brengen in overeen stemming met de nieuw ontworpene voor de geheele gemeente bij het nieuwe ont werp Uitbreidingsplan, verzoeken B. en W. de beslissing uitbreidingsplan Noordduinen welke vóór 15 April moest plaats vinden, met 3 maanden te verdagen, waarover de heer Liefferink zijn teleurstelling niet on der stoelen of banken stak. Alles is met spoed behandeld, goedgekeurd, tijdig aan genomen, en nu komen B. en W. bulten voorkennis der commissie met voorstel tot verdaging. Een uitvoerige discussie ontspon zich, waarbij vooral het spook der zomerhuis jes door de Raadzaal zweefde. Na een krachtig pleidooi door den wethouder van openbare werken, den heer Meijer, werd het voorstel z.h.s. aangenomen, waarbij de heer Liefferink wil geacht worden te heb ben tegengestemd. Ten behoeve van het autopark werd wederom voor één jaar het parkeerterrein bij den vuurtoren inge huurd voor f. 50. Het bleek verpacht te zijn aan een gegadigde, welke 9 cent per auto en 15 cent per autobus aan de ge meente terugbetaalt. Het laatste punt der agenda behelsde het huren van den Staat van het strand benoorden K.M. paal 81. De Inspecteur dei- Domeinen in Den Haag heeft echter als voorwaarde gesteld, dat bij eventueele ver lenging van den Noordboulevard het stille strand met een gelijke lengte in Noorde lijke richting wordt opgeschoven. Inmid dels blijkt uit de discussies dat de Mij. Zeebad een contract van deze strekking met Domeinen heeft aangegaan, zonder hierin B. en W. of overheid te kennen, waarover de voorzitter in zeer duidelijke bewoordingen zijn misnoegen te kennen geeft. Ook uitten verschillende raadsleden zich ln dien geest, hetgeen resulteerde in een motie Van der Wiel, waarin B. en W. verzocht worden te trach ten een nader compromis met Domeinen probeeren te bereiken, welke z.hs. werd aangenomen. Inmiddels werd het strand wederom gehuurd als vorig jaar. teneinde aan de politie voldoende vrijheid van op treden te kunnen geven. Bij de rondvraag vroeg de heer Lieffe rink hoe het mogelijk is. dat B. en W. bouwvergunning hebben gegeven voor het bouwen van een winkelhuls in de Hoofd straat op het nauwste gedeelte en waar om dit niet wat naar achteren geplaatst. Ook andere Raadsleden bleken hier weinig mee ingenomen De voorzitter zal hierop in een volgende vergadering antwoorden. Dezelfde spreker vroeg om eenige terrei nen van de gemeente voor het seizoen wat op te knappen. Verder werd bepleit het bespoedigen der werkzaamheden aanbren gen wegdek Zeeheldenkwartier, het plaat sen van urinoirs, het zeer spoedig uitleg gen van een plankier naar het strand, het sloopen van een paar gemeentewoningen te Noordwijk aan Zee, waarvoor inmiddels reeds opdracht gegeven was, het niet voor zien ln de vacature Dijkstra en last not least het arbeidscontract voor gemeente werklieden, hetgeen al zoo lang op het verlangensiijstje staat. Daarna sluiting. RIJNSBURG. De avondveilingen welke door de ver- eenigingen „Flora" en „Bloemenlust" wor den gehouden, staan thans ln het middel punt der belangstelling. De Ver. van Snij bloemenhandelaren alhier heeft 't vraag stuk ter hand genomen en in een binnen kort te houden ledenvergadering zullen die avondveilingen een punt van ernstige be spreking uitmaken. SASSENI^^. De collecte voor„Jolijt Holland snakt naar werk" heeft alhier ruim f. 218 opge bracht. Een mooi resultaat, waarvoor col- lectrices en collectanten voorzeker dank toekomt. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ten nadeele van den monteur J. Sch., wonende in de Veenestraat, is van het ter rein van de constructlewerkplaats Massaar aan den Stompwijksoheweg een rijwiel ontvreemd. De 85-jarige heer Struyve, wiens echt- genoote Juist in de bruidsdagen van hun 60-jarlg huwelijk overleed, ls thans ook overleden. De teraardebestelling had gistermiddag onder groote belangstelling plaats. Een krans geschonken door het Indertijd sa mengestelde herdenkingscomité dekte de baar. Ter gelegenheid van het 25-Jarig be staan van de afd. van den R.K. Land- en Tuinarbeldersbond St. Deus Dedlt was een feestelijke bijeenkomst belegd. Aanwezig waren pastoor Kammers, de kapelaans van Vught en Wentholt. de heeren de Koning L.T.B.van der Heyden R.K. Volksbond, Meester R.K. Bouwarbeidersbond, Lange- veld R.K. Transportarbeidersbond, enz. Verder waren er nog bloemstukken van de zusterafdeelingen in den omtrek, en van andere R.K organisaties. Inplaats van den Bondsvoorzitter A J. Loerakker, die niet was gekomen sprak het hoofdbestuurslid de heer Zalman, een feestrede uit. De R.K. Toonelclub Ajdolf Kolping bracht hierna een tweetal tooneelstukjes Tot slot werd nod het woord gevoerd door een achttal pejsonen uit de R.K. beweging. VOORHOUT. In de stallen der B.N.S. alhier ls een geval van pest onder de varkens geconsta teerd. Als voorzorgsmaatregel hebben alle hokken en stallen een grondige reiniging ondergaan. Dit is ln dezen winter het tweede geval ln deze gemeente. De collecten in de Ned Herv. Kerk al hier hebben over Maart opgebracht, voor de Kerk f. 46,34 en voor de diaconie f. 24,67. Tot kerkmeester der R.K. Parochie alhier is door den bisschop van Haarlem herbenoemd de heer L. A. Prins. In de vereenigde zitting van Kerk- en Armbestuur is tot armmeester herkozen de heer H. J. Vester. In de loop van Maart werd op het kantoor der posterijen alhier op spaar bankboekjes Ingelegd f. 1288.73 en terug betaald f. 1595.44. Derhalve minder inge legd dan terugbetaald f. 306.71. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 6. WARMOND. Vergadering der R.K. Kiesvereeniging. Onder groote belangstelling hield de afd Warmond van de R.K. Staatspartij in hotel De Zon een algemeene vergadering. Als spreker zou immers optreden de bekende redenaar en auteur pater H. de Greeve. De w.n. voorzitter de heer den Dunne opende met een woord van welkom. De verkiezings strijd zal fel zijn als nimmer te voren, al- DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. 9617 (Ingez. Med.) bevredigend was. Echter werd gehoopt, dat dit Jaar gunstiger zou verloopen en dat een voordeelig saldo zou worden bereikt. Hierna las de secretaris het jaarverslag dat werd goedgekeurd. Vervolgens deed de penningmeester rekening en verantwoor ding. De uitgaven bedroegen met inbegrip van het nadeelig saldo over 1935 ad f. 13,42 ln totaal f. 2933. Deze inkomsten werden gedekt. De voorzitter deelde mede, dat het ver blijdend mocht worden genoemd, dat het waarborgfonds van f. 2200 niet behoefde te worden aangesproken, hetgeen voor hem aanleiding was de hoop uit te spreken, dat het waarborgfonds ook voor dit jaar ge handhaafd zou kunnen worden. Hierna werden als bestuursleden herko zen de heeren mr. S. B. W. Graaf van Lim burg Stirum en J. J. M. Wiegman. Besloten werd dit jaar het concours te dus spr. Hij hoopte en vertrouwde dat de Katholieken op 26 Mei eendrachtig zouden samenwerken om voor de R.K. Staatspartij j QP tot het gewenschte succes te komen. Hierna houde*Tóp Ten Tjuli aT'Getracht" zaï las de secr. de notulen die onder dankzeg- worden internationale ruiters voor dit con- glng werden vastgesteld. Pater de Greeve had als onderwerp ge kozen „Beginselen: geen feiten". Men ver valt tegenwoordig te veel in de groote fout achter de feiten te loopen, zonder te letten op het beginsel. De tijd is zwaar, moeilijk en hard en al mogen de feiten wel eens dringen naar een andere richting, een rich ting die echter nimmer bevrediging kan schenken, uiteindelijk zal het beginsel het toch moeten winnen. Hoe dikwijls moet ik hooren: „Maar wat hebt U daarmede nu te maken" gewoonlijk gevolgd door een tweede vraag: „Wat moeten de Bisschoppen zich met de politiek bemoeien". Maar aldus spr. wij hebben er allemaal mede te maken, zon der uitzondering en waar de politiek nu eenmaal niet losgemaakt kan worden van groote geestelijke belangen, bemoeien de Bisschoppen zich er niet alleen mede, maar ls dit zelfs hun plicht. De gedragslijn aldus van de door ons te voeren politiek moet gebaseerd zijn op de volgende vier punten. 1. Een te vertrouwen beginsel. 2. de eenheid; cours te Interesseeren, hetgeen de aan trekkelijkheid zal verhoogen. Vergadering „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar hield bo vengenoemde tuinbouwvereeniging haar maandelijksche ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom en spreker drukte er zijn voldoening over uit. dat op alle prijsvragen werd Ingezon den. Na het voorlezen van de notulen, die accoord werden bevonden, kwamen eenige ingekomen stuk-ken ter tafel die voor ken nisgeving werden aangenomen. De secretaris, de heer van der Salm, bracht een beknopt verslag uit over de geslaagde excursie naar de tentoonstelling „De Hof- stadbloem" te Den Haag. Tot leden der jury om het ingezondene op de uitgeschreven prijsvragen te keuren, werden aangewezen de heeren D. A. de 3. de wil van de Bisschoppen; 4. het poli- Rooij, G. Verlint en P. Kelderman. tiek advies. Uitvoerig stond spr. bij al deze - - - - vier punten stil en gaf hiervan een duide lijke uiteenzetting. Meer speciaal behandel de hij het politiek advies en toonde duide lijk aan dat het niet alleen nuttig maar ook noodlg is dit advies te volgen, daar de ge middelde kiezer nu eenmaal niet de vele en groote politieke vraagstukken kan beoor- deelen. Spr. spoorde aan op 26 Mei te stem men op No. 1 van lijst 1. Een hartelijk ap plaus en een dankwoord van den voorzitter beloonde spr. De heer van Leeuwen bracht een keurig verslag uit van de vergadering der Kamercentrale. Als afgevaardigde naar De heer W. C. van Zetten hield een lezing over de rozen in den siertuin. Spr. had hier van een groote studie gemaakt. Uitvoerig werd ingegaan op de verschillende onder deden. de rozencultuur betreffende. Behan deld werden o.a. de bestaande groepeerin gen der rozensoorten, de juiste plaats van aanplanting, de vereischte grondbewerking en bemesting van den planttijd, en de juiste manier van planten, het al dan niet ge bruiken van versieringen in den rozentuin verband houdende met de omgeving en de aanpassing daaraan en tenslotte de meest voorkomende ziekten, beschadigingen en de de Kamer en Statencentrale werd aange- diverse bestrijdingsmiddelen daartegen. Met wezen de heer den Dunne en als plaatsver vanger de heer Luyten. Als voorzitter werd gekozen de heer G. van Elburg. Hierna sluiting. Inbraak. tan - Des nachts ls ingebroken in de consis toriekamer van de Ned. Herv. Kerk alhier. Verschillende kasten zijn opengebroken, doch de buit was gering. Slechts een zeer klein bedrag aan geld wordt vermist. De politie stelt een nauwgezet onderzoek in Diefstallen van ijzer. Mocht het de politie gelukken de daders van de diefstal van ijzer op de werf der firma Schoonboom en v. d. Gevel te ach terhalen, thans ls wederom aangifte ge daan dat een aanzienlijke hoeveelheid ijzer is ontvreemd zoowel van de werf van ge noemde firma als van het terrein van de A.B.C. alhier. Ook hier stelt de politie een onderzoek in. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is aan den heer W. Kaak eervol ontslag verleend als veldwachter dezer gemeente en zulks met ingang van 1 Mei a.s. WASSENAAR. Vereeniging „Concours Hipplque". In hotel „Den Ouden Deyl" hield de ver. „Concours Hipplque" een ledenvergadering De voorzitter wees er op, dat alhoewel het weer bij het concours in 1936 niet had medegewerkt, het resultaat toch niet on- 11. De Dooi, die door heel vriendelijk te praten, oom Brom er vlug toe had gebracht hem los te laten, was verschrik'lijk sterk, en verrichtte grimmig en heel snel zijn werk; de stortvloed was door niets te remmen, en Thijs zou al heel spoedig moeten zwemmen. Maar dit bedacht hij niet hij waadde zoekend voort, zooals je ziet. en gunde zich geen rust,, want hij was heel ongerust. Hij vroeg zich af, met angst en vreezen: „Waar zou oom Brom toch wezen?" Zoo zocht hij, in het water, ln den regen: en eind'lijk zag hij in de verte iets bewegen; „Thijs! Thijs IJs!" zoo riep een stem en ja, daar had je hem. Oom Brom kwam snel op Thijsje aan: „Ach ach. ach ach", zei hij, „wat heb ik nu gedaan een welverdiend en warm applaus werd spr. dank gebracht door de vergadering met hetgeen door dezen naar voren werd ge bracht. De jury bracht verslag uit van de gehouden keuring. Voor prijsvraag I lui dende 3 Cineraria's, werden toegekend: ie prijs met 26 punten C. van der Salm; voor prijsvraag III, 5 soorten bloelende Verboog; prijsvraag II luidende: vollegronds primula's: le pr. met 27 p. W. v. Tol; 2de pr. met 26 p. C. van der Salm; voor prijs vraag III, 5 takken soorten bloeiende heestertakken van elk soort ten hoogste 5 takken 2e pr. met 24 punten C. van der Salm. Na een aangename gedachtenwisseling, hield de heer H. A. N. Jansse als mede-jury lid een bespreking over de ingezonden tuin- teekening op de uitgeschreven prijsvraag. Spr. feliciteerde den Inzender onder motto X voor het keurige werk zoowel wat het teekenwerk betreft als de indeeling ervan. De jury vond het geheel dan oo.-: zeer goed geslaagd, evenals die betreffende den aan leg ln vrijen stijl, die een keurig geheel vormt. Met lof der jury werd aan den in zender een eersten prijs toegekend. Slechts op enkele ondergeschikte punten had de jury een andere oplossing willen zien. De inzender was de heer P. Kelderma.ii die door den voorzitter werd gecomplimenteerd voor het gepresteerde. Na rondvraag volgde sluiting. Propaganda-avond van D.V.S. De Chr. Mondaccordeonver. „Door Vriendschap Sterk" gaf onder leiding van den directeur G. Borremans Jr. met mede werking van de Accordeonver. O.B.K. direc teur G. Borremans Sr van Den Haag een propaganda-uitvoerlng in het gebouw voor Chr. Belangen Geopend werd met het zingen van Ps. 100 1 en gebed. Wegens verhindering van ds. Ten Kate heette de heer A. C. Verschoor de talrijke aanwezigen hartelijk' welkom en dankte namens de vereeniging allen, die èn door het koo"»n van loten èn door het beschikbaar stellen van prijzen dezen avond reeds bil voorbaat tot een financieel suc ces voor D.V S. gemaakt hebben Daarna was de daad aan D.VS dat een groot aantal nummers od de bekende pit tige wtize uitvoerde. Het blijkt wel. dat deze vereeniging onder leiding van den heer Borremans nog steeds goede vorde ringen maakt. O.B.K dat hier reeds meermaien in sa menwerking met DV.S. is opgetreden, kan ook thans weer oo een geslaagde uitvoering terugzien. Het daverend applaus was een welverdiende belooning. Een vroolijke noot oo het programma was de dirigeerwedstrljd. waaraan een drietal dames en heeren uit het publiek deelnam. Ds. ten Kate die tijdens de uitvoering was binnengekomen dankte de uitvoerenden voor het gebodene en den directeur voor de wlize. waaroo deze de vereeniging leidt. Spr. wekte de leden oo. om de club trouw te blijven vooral in het reDetitiebezoek en zoo mogelijk het ledental te versterken. Hierna sluiting met het zingen van Gez. 180 1 en dan'.-gebed ZEVENHOVEN. - De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. heeft goedgevonden neg een 8om van f. 225 bij te dragen aan den gemeentetoren, wegens prijsstijging van verschillende ma terialen. De gemeente draagt, nog bij f. 875. Het z.g. Balkjespad dat er treurig uit zag, wordt nu van gemeentewege verbeterd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7