LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 14 April 1937 Het prinselijk paar trekt zijn woonplaats binnen VISSCHERIJ-BERICHTEN De „blijde incomste" te Baarn Stadsnieuws BEURSOVERZICHT Buitenland WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 754. Hedenmiddag 3 uur: 751. BINNENLANDSCH WEEKBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand: 770.6 te Reval. Laaeste stand: 745.0 te Muenchen. Verwachting tot den avond van 15 April: In het Noorden zwakke tot matige wind uit Oostelijke, in het Zuiden meest zwakke wind uit uitoenloopende richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk tegen. Weinig verandering in temperatuur BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking over Scandinavië breidde zich naar het Noordwesten uit. Het centrum van de Oceaan-depressie ligt thans bewesten IJsland. In het Zuidwesten op den Oceaan is de luchtdruk snel stijgen de De depressiekern. welke gisteren over Zuid-Frankrijk lag breidde zich belangrijk uit en werd iets dieper. De luchtdruk was hedenmorgen in geheel Frankrijk, op het Zuiden van de Brltsche Eilanden, in onze omgeving en in Midden-Europa onder 750 m m. In dit geheele depresslegebled waaien meest zwakke winden, alleen aan den Noordoostkant van dit gebied, het Noorden van ons land en Noord-Duitschland. is het luchtdrukverval grooter en is de wind .matig tot krachtig uit het Oosten. De lucht in het depressiegebied is zwaar bewolkt of betrok ken met plaatselUk regen. In Scandinavië en in het hoogedrukgebied is de wind meest kwak met heldere tot lichtbewolkte lucht. De temperatuur was vanmorgen ook in Scandinavië vrijwel overal boven het vries punt. In het Oostzee-gebled. tusschen het hoogedrukgebied en de depressie, waaien krachtige Oostelijke winden, met gedeelte lijk bewolkte lucht. De bergstations in Duitschland en Zwitserland zijn alle in nevel gehuld. Jungfrauioch. 3500 M hoog, meldt, daarbij nog eeh,.tempera.tuug.van 11 gr. C. In onze omgeving wordt verwacht, dat de lucht meest zwaar bewolkt tot betrok ken zal blijven, terwijl waarschijnlijk regen zal vallen. Voor het Zuiden des lands wordt zwakke veranderlijke wind verwaoht, ter wijl in het Noorden nog matige tot zwakke wind uit Oostelijke richtingen waarschijn lijk Is. VERTREK VAN DE KONINGIN NAAR HET LOO. Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin om Zaterdag in den loop van den dag het Huis ten Bosch te verlaten, om voor het zomerverblijf het paleis Het Loo te betrekken. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: windstil. 10 gr. C. regenachtig. Londen: N.O, wind. 9 gr. C.. betrokken. Berlijn: O.ZO. wind, 10 gr C, betr. Antibes: windstil, 11 gr. C.. bewolkt. Innsbruck, windstil, 8 gr. C.. regen. LCCHTTEMPERATUÜR. 9 uur voorm.: 10 gr, C. (50 gr F.). 12 uur 'smidd. 11V« ri. C. (53 gr. F.). 3 uur nam.: llVt gr C. (53 gr. F.i. noOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. V.m. te 5 u. 15 min.: n.m. te 17 u. 44 mih. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 7.25 n.m. tot 4.36 v.m. MAANS. OP- EN ONDERGANG. 14 April: op: 6 u. 45; onder: 23 u. 43. DE G. 1 DEMONSTREERT TE SOESTERBERG. Vandaag zijn met het nieuwe Fokker product het G. 1-vliegtuig eenige vluchten uitgevoerd boven het vliegveld te Soester- berg. Deze werden bijgewoond door een groot aantal militaire autoriteiten, o.w. de inspecteur van de militaire luchtvaart, res.- luit.-generaal M. Raaymakers, en de com mandant van de luchtvaartafdeeling, luit.-kolonel F. A. van Heijst, die de ver richtingen van de G. 1 met gretige belang stelling volgden. Voorts waren aanwezig dr. ir. H. J. van der Maas van den Rijksstudiedienst voor de luchtvaart. Van de Fokkerfabrieken waren aanwezig de heeren A. Fokker, ir. J. A. van Tijen en andere leden van de direc tie van de Fokkerfabrieken. Nadat werktuigkundigen het vliegtuig uit de hangar hadden gerold, bezichtigden de militaire autoriteiten de G. 1 eerst op den grond, waarbij de bijzondere romp constructie zeer de aandacht trok. De mo tor werd daarna warm gedraaid en de heer Meinecke, invlieger van de Fokker-fabrie ken klom in het vliegtuig. Na een vlotte start en een scherpe bocht werd het vlieg tuig door den vlieger op voldoende hoogte ge bracht. Bij de daarop volgende demonstra ties kwamen de groote wendbaarheid en de stijgsnelheid van het vliegtuig duidelijk tot mtmg. Scherp, tegen de lucht afstekende, toonde het moderne vliegtuig heel duidelijk zun prachtige lijnen. Nadat de heer Meinecke het vliegtuig ?sn den grond had gezet, heeft luitenant- vneger-lnstructeur Van Gemeren nog kor- n tijd met de G. 1 gevlogen. VRIJWILLIGE ORGANISATIE VAN SPORTVLIEGERS. Eenige sportvliegers hebben na maanden lange voorbereidingen op 2 Maart J.l. beslo ten tot de oprichting van de vrijwillige or ganisatie van sportvliegers. In deze vergadering werd besloten deze vereeniging op te richten met de bedoeling om, voor zoover noodig na bekomen mach tiging door de overheid, door hare leden per luchtvaartuig hulp en/of bijstand te verlee- nen zoowel aan de overheid en verder aan allt.i, die daarvoor naar het oordeel van het bestuur in aanmerking komen, waarbij voorts op de statuten de koninklijke goed keuring werd aangevraagd. Het bestuur werd op deze vergadering als volgt samengesteld: D. L. Asjes, W. Bolken, C. E. van 't Groenewout, J. U. M. de Kuy- per, D. H. Reinders. Diverse enthousiasten op luchtvaart-ge bied die op de hoogte werden gesteld van de oprichting van bovengenoemde vereeni ging, hebben hunne medewerking toege zegd, terwijl de heer D. Kolff voorzitter van den raad van beheer van de nationale luchtvaartschool, in de vergadering van 6 April j.l. werd aangezocht het eere-voorzit terschap op zich te willen nemen, welke functie door hem gaarne werd aanvaard. De organisatie kan zich verheugen in den actieven steun van kundige adviseurs, on der wie de heer H. W. Schmidt Crans, als vliegtechnisch adviseur. Vele sportvliegers hebben reeds hun steun en medewerking toegezegd Nauwe samenwerking met bestaande luchtvaart- instanties werd reeds gevonden. UIT NED. OOST-INDIE. EERVOL ONTSLAG. BUITENZORG, 14 April. (Aneta). Op verzoek is éervol ontslag verleend met In gang van 20 December 1937 aan den offi cier van justi'ie te Batavia mr. J. J. Werkman. AARDVERSCHUIVING. BANDOENG. 14 April (Aneta) In het onder-district Tjisaroea heeft een aard verschuiving plaats gevonden, waarbij vier mannen en een vrouw zijn bedolven en omgekomen. uo GEBREK AAN GIETIJZER. BATAVIA, 14 April (Aneta/ANP). Heden ochtend heeft op het departement van economische zaken een bespreking plaats gehad met machinefabrikanten waarbij de moeilijkheden zijn besproken, welke voor Indische gigterijbedrijven voortvloeien uit den onbeperkter uitvoer -van .oud gietijzer. De vrees voor gebrek aan deze grondstof wordt nog versterkt door de mogelijkheid van onvoldoenden aanvoer van nieuw giet ijzer uit Europa. Bepaalde besluiten werden ter bijeenkomst niet genomen. In feesttooi gestoken tot zelfs in de buitenwijken was het anders zoo rus tige Baarn ook al door den grooten stroom vreemdelingen, heden bijna onherkenbaar geworden. De groote dag, de intocht van het prinselijk paar in zijn woonplaats Baarn, waarop deze gemeente zich reeds zoo langen tijd had verheugd en voorbereid, was thans daar en het is een ontvangst gewor den die zelfs de stoutste verwachtingen overtrof. Te circa half drie vertrokken prinses Juliana en prins Bernhard, gezeten in een met 4 paarden a la Daumont bespannen karos, te paard begeleid door twee offi cieren van het Koninklijk Huis, van het paleis om zich langs den rijksweg Amster- dam-Amersfoort naar ,,de Oranjeboom", het kruispunt Rijksweg-Generaal v. Heutz- laan te begeven, waar een schitterende eerepoort stond opgesteld. Via de Gene raal van Heutzlaan werd gereden naar de Juliana-Bernhard eik aan de Jullanalaan, waar de kinderen die op 7 Januari J.l. de zen boom hebben geplant, met hun schop pen stonden opgesteld. Vervolgens ging het prinselijk paar naar de Koningin Em- mabrug, voor deze gelegenheid versierd door den heer J. L. Pierson. Daar werden aan prinses Juliana door een kleindoch tertje van den heer Pierson bloemen aan geboden en werden de leden van het da- gelijksch bestuur van het Juliana-Bernhara comité, dat deze feesten organiseerde, aan de vorstelijke personen voorgesteld. Hier werd de stoet geformeerd. Hij was als volgt samengesteld: voorop in een rijtuig de commissaris van politie, de heer B. F. Kipp; daarna 12 ruiters van de landelijke rij vereeniging ,,de Eemruiters", gevolgd door 20 ruiters van de rij vereeniging „Baarn", die allen op schimmels wanen- gezeten, het geen een bijzonder fraaier, aanblik ople verde. Na deze ruiters kyanV een rijtuig, waarin gezeten was de burgemeester van Baarn, jhr. mr. G. C. J. van Reenen en een rijtuig met den kamerheerrtap prinses Ju liana. Thans kwam de 'lAros met de prin ses en den prins, aan weerszijden begeleid door twee officieren van het Koninklijk Huis. te paard. Het slot van den stoet werd gevormd door twee hofrijtulgen. De route welke de stoet nam, was zoo gekozen, dat zij langs de mooist versierde gedeelten van het dorp voerde. De tocht ging dan ook niet alleen door het centrum en de villawijken, maar ook door de arbei dersbuurten, waar men van de versiering niet minder werk. had gemaakt. Voor de verschillende sohöleh werd even gestopt en kregen de schoolkinderen gelegenheid bloe men aan de prin6esz«an te bieden. De officieele ontvangst geschiedde op de Brink, waar voor deze gelegenheid een fraai ontvangstpaviljoen was opgericht, naar ontwerp van den gemeente-architect den heer F. F. de Boers, een en ander ge houden in de Baamsche kleuren: blauw wit. Een fleurig gezicht boden h;:r de vele vaan dels, we'Jke naast de muziekter.. stonden opgesteld, waarmede afgevaardigden van de voornaamste Baarnsche vereenigimgen acte de présence gaven. Nauwelijks was de vorstelijke stoet bij het paviljoen aangekomen of de Baarn sche Harmonie „Crescendo" zette onder leiding van haar dirigent, den heer J. K. van Dapperen, het „Wilhelmus" in, dat spontaan werd meegezongen door de groo te massa, welke zich op het Brinkplein be vond. Ditmaal was het het dochtertje van wethouder Fernhout, dat de prinses een bouquet overhandigde. De burgemeester, jhr. van Reenen, richt te zich vervolgens tot de vorstelijke per sonen en zegde dank voor de aan over heid en bevolking gelegenheid om 't prin selijk paar in zijn nieuwe woonplaats fees telijk te verwelkomen. De burgemeester stelde het gemeentebe stuur aan prinses Juliana en prins Bernhard voor. Als slot van de plechtigheid zong een uit alle scholen samengesteld kinderkoor van 300 schoolkinderen, twee liederen, „Hollands vlag" en „Wij willen Holland houen". Terwijl de stoet zich in beweging stelde speelde de harmonie „Crescendo" wederom het volkslied. Een vroolijk ge zicht leverden in de hoofdstraat de kleu ters van 3 en 4 jaar op leerlingen van de Amalia bewaarschool die, allen met vlaggetjes gewapend, prinses en prins toe wuifden, en waarvan een tweetal. H. K. H. een ruiker aanbood. Onder groote belang stelling van een dichte haag menschen, die overal langs den weg stonden opgesteld, werd de rest van den tocht volbracht. Op de Torenlaan gekomen, werd nog even halt gehouden voor het ziekenhuis, een in stelling, mede door wijlen Koningin Emma gesticht en thans nog door prinses Juliana gesteund. Ook hier had de prinses bloemen in ontvangst te nemen. De Torenlaan was tevens het einde van deze grootsche in tocht. Het escorte stelde zich aan weerszijden van den weg op, waarna de vorstelijke per sonen zich langs de Gedenknaald van Waterloo en door de Koningslaan naar het paleis begaven. Baarn heeft de nieuwe bewoners van het paleis Soestdijk inderdaad een vorstelijke ontvangst bereid, daarmede op ondubbel zinnige wijze blijk gevend hoe blij men is, dat de gemeente weder leden van het Oranjehuis onder haar Ingezetenen telt. AMSTERDAM, 14 April De kleine koersstijging in Wallstreet had nog ter beurze van Amsterdam een gun stige uitwerking. Over het algemeen be stond een aangename tendenz, doch de handel was niet omvangrijk. Voor enkele fondsensoorten echter werd toch nog goede belangstelling aan den dag gelegd. Voor de scheepvaartpapieren openbaarde zich eenige vraag, zoodat die vrijwel over de geheele linie een koersavance konden boeken. Aandeelen Hollandsche Stoomboot Mij. werden uit de markt genomen, in verband met het dividend. Goed gedispo neerd waren voorts de petroleumfondsen. De affaire in deze aandeelen was wel niet groot, doch desniettemin konden Ko ninklijken enkele procenten avanceeren; voor Shell Unions werd eenige belangstel ling aan den dag gelegd, naar aanleiding van de gunstige winstramingen. De han- dei in rubberwaarden was van kleine af metingen. De stemming was overigens prijshoudend. De meeste soorten bewogen zich op onge veer het slotniveau van gisteren. Tabakken waren vrijwel onveranderd. Deli Batavia's echter verkeerden vrij krachtig in herstel. Onder de rubriek der industrieelen kwamen de Philipsaandeelen boven 350°/o. Aku's ver oorzaakten zoo nu en dan eenige beweging en waren daarbij goed prijshoudend. Uni levers echter onveranderd. Op de suikeraf- deeling bestond eenige vraag voor H.V.A.'s, die een vijftal punten konden oploopen. Ook Nisu's waren goed van toon, evenals de aandeelen in Indische cultuurbanken. De vrij optimistische beschouwingen omtrent de suiker-conferentie te Londen speelden hierbij klaarblijkelijk een rol. In aandeelen Deli Spoor alsmede de claims, vonden nog vrij flinke omzetten plaats. De claims wer den hoofdzakelijk afgedaan tusschen f. 15 en f.16. Voor Amerikaansche fondsen was de animo weer eenigszins herleefd. In Ana conda's ging het vrij levendig toe. Ook Bethlehem Steels. United States Steels en Republic Steels, werden in open hoeken ver handeld, tegen verhoogde prijzen. De Beleggingsmarkt was stil. De oude 3Vi> obligatiën Nederland waren ook thans weer vast gestemd. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 1/4 (8.963/16). Berlijn 73.38 1/2 (73.41). Parijs 8.15 1/2 (8.15 1/2). Brussel 30.77 (30.78). Zwitserland 41.64 (41.62). Kopenhagen 40.02 1/2 (40.02 1/2). Stock holm 46.20 46.20). Oslo 45.05 (45.05). N.- York 1.825/8 (1.825/8). Praag 6.33 (6,33). Prolongatie 1. Part. disc. 1/4. Daggeld 1/4. Registermarken 35 7/16. Credlet Sperr- marken 18 1/2. Effectensperrmarken 17 5/8 Reismarken 50. Bankpapier 42. KON. NED. GROFSMEDERIJ. Op de balans per 31 December j.l. van de Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden komen de volgende posten voor: Actief: onuitgegeven aand. f. 490.000; ge bouwen f. 463.626: werktuigen f. 216.917; ke tels f. 3.215; vaartuigen f.494: gereedschap pen f.3590; modellen f.1674; terreinen f. 37.450; Effecten reservefonds f. 255.566; effectenrekening f. 33.123; assurantie f.732: dubieuse debiteuren f. 5.808; res.fonds Ris. Bank f. 16.899; invaliditeitsverzeker. f.206; omzetbelasting f.566; Leembruggen, Guipin Muiskens f. 163; R. Mees en Zn. f. 102; Post- chèque en giro-dienst f. 3.931; Amst. Bank pondendepot f. 467, diverse debiteuren f. 339.832; inventaris f. 42.187, kassa f.1126. Totaal f. 2.297.458. Passief: Kapitaal f. 1.000.000; Leening 300 mille f. 96.000; Idem 500 mille f. 460.000, Reservefonds f. 268.928; Verschenen cou pons f. 269; Dlvidendrekeniing f. 182; Re serve belangen personeel f. 8210; Interest rekening f. 6.210; Opdr. dub. dibiteuren f. 5.808, Ongevallen verzekering f. 1.341; Ned. Bank f. 134.000; Diverse crediteuren f. 356.507;„Totaal f. 2.297.458. Verlies en winstrekeningDebet. Inte rest rekening f 33.672: afschrijvingen f. 29 548; verzekeringen f. 12.912 Totaal f. 76.183 Credit: Brutowinst f. 74.300; te gereserveerd voor dub debteuren f.100; idem voor ongevallenverzekering f.552: Reservefonds overboeking zuiver verlies f.1230. Totaal f.76 183 Voorgesteld wordt geen dividend uit te keeren. De directie deelt mede, dat er een belangrijke opleving in het bedrijf valt te constateeren sedert eind 1936. Alle afdeelin- gen zijn thans goed van werk voorzien. DE BISSCHOP VAN LONDEN TEGEN COMMUNISME, FASCISME EN PACIFISME. Gisteravond heeft mgr. Winnington Ingram, bisschop van Londen, aan een banket ter gelegenheid van het honderd, jarig bestaan van de „City of London- sohool" een rede gehouden, waarin hij het communisme, het fascisme en het pacifisme aanviel. Hij zeide o.a.: „Wij -verlangen niet, dat onze jonge lieden pacifisten worden, want het is de plicht van éën jongen man zijn vaderland te verdedigen". Ook wil de bisschop niet, dat de jeugd fascist wordt, opdat er tenminste één land zij, dat ge looft aan democratie en vrijheid en ook het communisme verwierp hij, ómdat „een volk zijn koning moet eeren en hem al zijn Ver trouwen schenken". ARTUR STADLER TE WEENEN OVERLEDEN. De ook in ons land zeer bekende Oos- tenrijksche teekenaar Artur Stadler is op siechts veertigjarigen leeftijd aan de ge volgen van een longziekte in een sanato rium te Huetteldorf-Hacking, vlak bij Wcenen, overleden. Stadler heeft in den wereldoorlog als soldaat meegestreden. De oorlogsteekeningen, die hij gedurende dien tijd en in latere jaren vervaardigde, trok ken ten zeerste de aandacht. Zij lieten al net gruwelijke en het beestachtige van de moderne manier om oorlog te voeren zien en zij waren een aanklacht tegen hen. die oen oorlog veroorzaakt hadden Ook hield hij zich geruimen tijd in Ne derland op. waar hij zich ten zeerste voor Javaansche kunst interesseerde. Hij heeft een reeks van gekleurde teekeningen van Javaansche wajangpoppen gemaakt, die door het koloniale museum te Amsterdam aangekocht werden teneinde daar ten toongesteld to worden. gegeven over den strijd in het Baskenlan- Hij gaf als zijn meening te kennen, daJ hier gesproken kan worden van een strijd van man tegen machine. Op het oogenblik zeide hij, vechten de regeeringstroepen in het Baskenland tegen de zwaardere en betere bewapening der rechtschen en hun grootere beweeglijkheid. Een half Jaar ge leden deed zich voor de regeering het zelfde probleem voor rond Madrid en aan de Oostkust, doch thans Is zij in het voor deel. Alles wijst er op, dat de zaken een zelfde wending zullen nemen rond Bilbao en Santander, waar het moraal der regee- ringsstrijdkrachten bewonderenswaardig was. MAIKT daT*' MOORDENAAR TERECHTGESTELD. Hedenoohtend is in de gevangenis te Sofia een zekere Kirohveng terechtgesteld, bijge naamd de „Bulgaarsóhe Landru". Hij was zeventien jaar geleden wegens vier moorden tot levenslange gevangenis straf veroordeeld. doch eenige maan den geleden kreeg hij gratie en werd hij in vrijheid gesteld. Nauwelijks was hij uit de gevangenis ontslagen, of hij vermoordde twee oude mensdhen. TENTOONSTELLING ,,'T MOLENWIEKJE". Vanmiddag om twee uur is in Maison Bruins, Rapenburg 8 alhier de door ons reeds aangekondigde tentoonstelling „Het Molenwiekje" door het publiek opengesteld. Wanneer wij het tentoongestelde bezien, dan staan wij verwonderd over het fraaie werk dat door de kantklosters, die voor en onder leiding van het Molenwiekje werken, is vervaardigd. Temeer krijgt men hiervoor bewondering wanneer men weet, dat de vervaardigsters behooren tot de eenvoudig- sten zoo niet de armsten van onze'platte landsbevolking. Het is de bedoeling, dat het tentoonge stelde kantkloswerk wordt verkocht; reeds tegen lagen prijs zijn eenvoudige kleedjes enz. te krijgen. Ook morgen zal de tentoonstelling ge opend zijn. Het weekblad Handelsbelangen neemt om op de crediteurenlijst in het faillisse ment van H Msuicman alhier Deze lijst telt 19 crediteuren met een totaal passief van f 23 372 09 waarvan preferent f. 14.793 91. De baten zün nog niet volledig bekend. De strijd in Spanje. De Britsche reeders en de blokkade van Bilbao. De reeder Newbigin uit Newcastle deel de hedenochtend aan de pers mede, dat de bond van reeders in Noord-Engeland overwoog een delegatie naar Londen te zenden om de aandacht van de regeering te vestigen op de moeilijkheid, welke ge schapen is door de blokkade van Bilbao en een deel van de Spaansche kust. Hij voegde hieraan toe, dat de verklaring van Baldwin voor de reeders een teleurstelling was. Het zal thans nog moeilijker worden de schepen te bemannen, niettegenstaan de de hoqge gages en premies, voor de vaart op de Spaansche wateren. Men wacht thans met het laden van de schepen op een duidelijke verklaring van de regeering. De deken van Canterbury over den strijd aan het Baskische front. De deken van Canterbury, die een be zoek aan het Baskische front heeft ge- j bracht, heeft tegenover den Reuter-cor- respondent te Madrid zijn indrukken weer- VISCHPRIJZEN. j Tarbot per K.G. 0.820.71; Griet per kist v.-50 KG. 38—11; Tongen p. KG. 0.98—0.74; Groote schol per kist van 50 K.G. 22; Mid delschol per kist van 50 K.G. 27—22; Zet- schol per kist van 50 K.G. 4221; Kleine schol per kist van 50 K.G. 33—4.60 Bot per kist van 50 K.G. 25; Schar per kist van 50 K.G. 71.10; Tongschar per kist van 50 K.G. 3422; Roggen per 20 stuks 2523, Vleeten per stuk 3.251.60; Pieterman en i Poontjes per kist van 50 K.G. 4.803.10; Groote schelvlsch per kist van 50 K.G. 23— 18; Middel schelvisch per kist van 50 K.G. 2220; Kleinmlddel schelvisch per kist van 50 K.G. 1813.50; Kleine schelvisch per kist van 50 K.G. 145.10; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 5618; Gullen per kist van 50 K.G. 207; Lengen per stuk 2.13 0.43; Heilbot per K.G. 0.90—0.72; Wijting per kist van 50 K.G. 4.501.90: Koolvisch per stuk 0.600.20; Makreel per kist van 50 K.G. 2.25—2.05. Aangevoerd: 1 steur van 17 K.G Prijs f. 18.70. Aangekomen 9 stoomtrawlers: IJM. 417 met 1234; IJM. 1910 met 2813; IJM. 78 met 3152; IJM. 167 met 1819; IJM. 98 met 2215; IJM. 22 met 1613; IJM. 133 met 1909; LlM. 16 met 2581; IJM. 161 met 1102 en de log gers: RO. 9 met 542; K.W. 34 met 566; K.W. 76 met 892; K.W. 23 met 546. 8500 vaten haring naar Rusland verkocht. De reeders vereeniging voor de Ne- derlandsche haringvisscherij heeft heden haar eerste-h.iriivcontract-1P37 met Rusland afgesloten. Deze verkoop betreft 8500 Schotsche tonnen haring van den restant-voonaad-1936. De le vering zal plaats vinden vóór den aan vang van het seizoen-1937, t.w. voor 10 Mei as. AMSTERDAM, 14 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 264 vette kalve ren: le kwal. 5662 cent per KG. levend gewicht; 2e kwal. 4654 cent; 3e kwal. 38 44 cent; 189 nuchtere kalveren f.58.50 per stuk; 136 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 KG., 56—57 cent per KG. slachtgewicht; zware varkens 5556 ct.vette varkens 5455 cent. BENTHUIZEN. 13 April. Aanvoer. 2298 kipeieren, prijs f. 2.453; 339 eendeieren, prijs f. 2.40—3 per 100. KOUDEKERK, 13 April. Eierveiling „Kou dekerk Rijndijk". Aanvoer 7773 eieren. - Kipeleren f. 2.603.20; eendeieren f.2.10— 2 00; boter f. 0.550.64; pluimvee f.0.50 0.75; eenden f. 0.601.00. RIJNSBURG, 13 April. Bloemenveiling. - Tulpen per bos: Copland 812 ct.; Barti- gon 816; Elisabeth 16—22; Castor 12—14; Hindenburg 1214; Rijzende Zon 1420; La Reine 6—10; Murillo 6—8; Ibis 8—10; Gele Prins 812; Couleur Cardinal 1418; Theeroos 812; Cramoisie Brillant 810; Parma 1418; Electra 610; El Toreador 610; Schlegel 810; Prosperity 68; Artls 6-8; W, v. Leiden 12-16; W.-Valk 8-12; W. Zwaan 10-14: Witte Lelies f. 5—6.80 per 100 kelk; Lathyrus wit 6070 ct. per 100; 100 kelk; Lathyrus wi 6070 ct. per 100; idem rose 7080 ct.; Blauw 6080 ct.; Iris per bos 1322 c.; Freesia's, geel,, 1420 ct. per bos. Groentenveiling, 13 April. Roode kool f.23; gele kool f. 2.503: uien f. 0.60 f. 1.20; boerenkool 1015 ct.; kroten 2025 ct.; waschpeen 3560 ct. RIJPWETERING, 13 April 4719 kipeieren 2.503.20, 587 eendeler.en 2 202.70 per 100 stuks. Kaas 0.300,44 per K.G. 10 konijnen 0.501 05 2 hanen 0.70 oer stuk. WESTLAND, Coop. Centr. Westl. Bloemen veiling van 13 April. Hortensia 401.10, Azalea 30—1.00, Heksia 1631 ct., Cineraria 2033 ct„ Geraniums 1214 ct., Calla's 17- 24 ct., Calceolaria's 1724 ct., Silvester 8-13 cent. p pot; Madelieven 1627 ct., Viooltjes 2440 ct.. Primula Vera 3036 ct., Eische- veria 1622 ct. per bak; Copland 69 ct., Bartigon 8—12 ct., Pitt 10—14 ct., Clara Butt 711 ct., Irissen 1316 ct., id. geel 11—17 ct., idem wit 15—26 ct.. Violieren 9—12 ct„ Anemonen 4—6 ct., Lathyrus 13— 19 ct., Pierson 6—7 ct., Elisabeth 12—16 ct.. Zwanenburg 16—18 ct„ Krelage 12—13 ct. per bos. WESTLAND, Veilingen van den Bond Westland, 13 April. Postelein 1622 cent, spinazie 7—14 ct. per kilo; andijvie 2034 cent per bak; sla 2.504.40 per 100; kelen 70—90 ct., peen 20—30 ct., radijs 3.004.70 per 100 bos; rabarber 3.004.30 p. 100 bos. WOERDEN 14 April Aanvoer 83 partüen kaas. Met riiksmerk le kw. 1920 idem 2e kw. 1718. Handel flauw. VEUR, 13 April. Kropsla, le soort f. 3-4.80, 2de soort. f. 1.20- 2.30; stoofsla Ko. f.3—7; bloemkool, le soort. 9 16; Andijvie 4 Ko. 3656; spinazie 4 Ko 24- 74; raapstelen f.1—1.30: rabarber oer 100 bos f.3 50— 7.80; snüboonen 6072; radüs f 1.803.60; prei f.2.10—3.50; selderie 40—120. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3