mdÈr—Ékm Een tweede plan-Deterding ^)N/L^J£rTIR^ waarschijnlijk De strijd in Spanje LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 14 April 1937, GEMENGD NIEUWS Eerste plan leverde goede resultaten op Een onderhoud met dr. ir. Dijt. 'nRwestie van volhouden BOERDERIJBRAND TE WINKEL. Vier koeien en drie kalveren in de vlammen omgekonitn. Gisteravond Is omstreeks half elf brand uitgebroken in de boerderij van den heer J. van Essen te Winkel (N.-H.i. De bewo ners wisten zich te redden door via de ra men het huis te verlaten. Vier koeien en drie kalveren kwamen in de vlammen om. Het overige vee, dat in een aangrenzende schuur was ondergebracht, kon worden gered. De boerderij is tot den grond toe afge brand. De burgemeester, de gemeenteveldwacht en de rijksveldwacht waren op het terrein van den brand aanwezig. De boerderij was reeds afgebrand, toen de brandweer kwam, en deze kon slechts een aangebouwde schuur en een nabystaan- de schuur behouden en van de boerderij de nablusschingswerkzaamheden verrich ten. De belendende perceelen liepen geen ge vaar op. Verzekering dekt de schade. BRAND IN EEN PAKHUIS TE ROTTERDAM. Gisteravond omstreeks tien uur is brand ontdekt in Dand 5 aan de Bierhaven te Rotterdam, welk pand eigendom is van den heer Davids en verhuurd aan de firma Felix Akkersdijk. handel in granen. Het pand Is als Dakhuis in gebruik en er lagen Dartljen bruine boonen en erwten opge slagen. De brand is uitgebroken in een luchtkoker, welke vrijwel achterin is ge leden Het vuur woedde op de tweede ver dieping en vla den luchtkoker is het door geslagen tot en met de vierde verdieping, maar alleen in de buurt van den koker heeft het gebrand. Er ontwikkelde zich zooveel rook, dat de manschappen van de afdeeling brandbluschmiddelen met rook- maskers moesten assisteeren. Het vuur werd met twee stralen od de waterleiding ge- bluscht. WIELRIJDER DOOR AUTO AAN GEREDEN. Gisteravond is op den weg, loopende van het station Giessendam naar den dam te Giessendam een ernstig ongeluk voorgeval len. De 19-jarige zoon van veldwachter Broekhuizen, aldaar, die op den wag fiet ste, werd door een auto, bestuurd door den heer P. uit Wassenaar, gegrepen. De jon geman werd over een hek geslingerd, en kwam in een tuin terecht waar hij, met een ernstige hersenschudding, bleef liggen. De bestuurder van de auto stapte even uit om naar zijn slachtoffer te kijken, waarna hij instapte en verder reed. Blijkbaar is de man toch onder den indruk geweest want een eind verder is hij met zijn wagen in een sloot langs den weg gereden, waarna hij zich te voet naar Gorcum begaf. Gisteravond is hem door de politie tje Hardinxveld een verhoor afgenomen. De toestand van den aangeredene. die naar de ouderlijke woning vervoerd is, was van morgen redelijk. DE RATTENVANGSTER VAN DEN ANDEL. De vrouw van een arbeider te Den An- del had last van ratten en zette daarom een val, waarin den volgenden morgen reeds een dikke langstaart gevangen zat. De rattenvangster wilde van deze gele genheid gebruik maken om te onderzoeken of haar jonge hond een goede ratten vanger was, en nam daarom den hond en den val mee het weiland in. Daar zette ze de klep van de kooi op en de rat schoot de vrijheid tegemoet. Iedere hond is echter geen rattenvanger en ook de hare bleek de rat liever op een afstand te beschou wen, dan van dichtbij. Dieren in doodsangst doen gekke din gen en zoo ook de rat, die tot groote ont steltenis van de vrouw recht op zijn be laagster afkwam. Met een gil nam de vrouw een sprong, struikelde over de kooi en viel languit op den grond. Toen ze weer overeind krabbelde was het griezelige monster verdwenen. Maarze voelde iets op haar rug, onder haar kleeren. Het krabbelde Het schoof heen en weer. Even staat de rattenvangster stil, ont zet, niet in staat iets te doen. Toen, als een bezetene, sprong ze het veld over, he vig gillend en om hulp roepend. Een arbeider die in de buurt werkte, kwam aanhollen. Hij zag de leege val. het snuffelende hondje en de bewegende bult op den rug van de juffrouw. Hij zag, be greep en handelde. Een stevige kneep van zijn groote hand, een gesmoorde piep, en een rattenleven was geëindigd. Een trillende en bevende juffrouw met eenige krabbels op haar rug dribbelde naar huis terug. Achter haar huppelde vroolijk het hondje. In het land lag de kooi met de doode rat ernaast (N. v. h. N.l HUIS TE NIJMEGEN LEEGGESTOLEN. Een merkwaardige inbraak is Maandag te Nijmegen gepleegd. Tijdens de afwezigheid van den bewoner B. W. V., hebben inbrekers zün woning in de Groote Gas leeggehaald. De eeheele in boedel hebben de dieven meegenomen Er was geen geld in de woning aanwezig. Van de daders heeft de politie nog geen enkel spoor ontdekt. BUITENLANDSCH GEMENGD. HEVIGE BRAND. Een hevige brand, welke het dorp Kreu- ze'oer bij Heillgenstadt, in Thuringen, heeft geteisterd, heeft het halve dorp in de asch gelegd. Drie en twintig families zijn dakloos ge raakt, 27 huizen zijn een prooi der vlam men geworden. Veel vee is omgekomen. De brandweer van het plaatsje stond machteloos tegenover de vuurzee. Toevallig trok een troep militairen uit Muehlhausen op een oefening door het dorp. De man schappen verleenden assistentie bij het blusschingswerk. Eenige soldaten liepen tamelijk ernstige brandwonden op. (Speciale G. P. D.-Berichtgeving). Haarlem, 13 April. Nog eenige dagen, en het Plan-De terding zal tot uitvoering zijn gebracht. En met succes! Want het heeft be antwoord aan zijn tweeledig doel: de positie van de Nederlandsche markt te verbeteren en te voorzien in de tekor ten, welke er In Duitschland beston den, aldus dr. ir. M. D. D.vt, die ons dezer dagen een onderhoud heeft toe gestaan over de resultaten van het plan van Sir Henri Deterding. Het is alles zeer snel in zijn werk ge gaan. Er moest spoed worden betracht, wilde men voldoen aan één der doelstel lingen: het verleenen van winterhulp aan de behoeftigen in Duitschland. Op 3 December van het vorig jaar heeft Sir Henri Deterding mij over zijn plan ge sproken en 16 dagen later kreeg ik de op dracht het tot uitvoering te brengen. De laatste veertien dagen van December zijn uiteraard niet geschikt voor dringend werk. Nochtans rolde reeds op 5 Januari 1937 de eerste geladen wagon naar Duitsch land. In een maand tijds waren dus alle voorbereidende maatregelen getroffen, waarvan ik wil noemen de onderhandelin gen met de belde regeeringen, het in het leven roepen van inkoop- en distributie organisaties en de zeer uitvoerige publi caties. Trouwens, de geheele uitvoering van het plan is met een zeer snel tempo gepaard gegaan. Er zijn slechts drie maanden mee gemoeid geweest, hetgeen eigenlijk nog langer is, dan oorspronkelijk in de bedoe ling heeft gelegen, want de opzet was, dat alles slechts twee maanden mocht duren. Doch dit stulttë op ernstige bezwaren van practischen aard. Zoo kon Duitsch land b.v. niet zulke enorme voorraden te gelijk verwerken, hetgeen overigens niet te verwonderen was, wanneer men weet. dat er niet minder dan 40.000.000 stuks eieren naar Duitschland vervoerd zijn. Deze uit voer werkte sttmuleerend op de eiermarkt, die dan ook een duidelijk stijgende ten- denz heeft vertoond. Zijn de eierprijzen in den regel ln Februari lager dan in Ja nuari, dit jaar was het tegenovergestelde het geval. De kaasexport. Ook de kaasmarkt is gunstig door de uitvoering van het plan-Deterding beïn vloed als gevolg van de aanzienlijke kaas- lnkoopen, die in totaal 2.000.000 K.G. be droegen. Zonder een verontrustende hoog te te bereiken, stegen de eler- en kaas- prijzen tot een gezonde basis, hetgeen juist de bedoeling van dr. Deterding is geweest. Het eigenaardige was. dat de eier- en kaasmarkten onmiddellijk zijn terugge- loopen nu wij onze aankoopen hebben stop gezet, hetgeen ook het geval was met de botermarkt. De aankoop van 1.000.000 K.G. boter, heeft sterk stimuleerend gewerkt op de boterpryzen, die tot een bedenke lijk niveau waren gedaald. In de laatste jaren dreigde Duitschland meer en meer als afzetgebied van Neder landsche zuivelproducten verloren te gaan. Hoewel de totale Invoer van boter in Duitschland ln het jaar 1936 ten opzichte van 1934 met bijna 25»/» gestegen is. is de Nederlandsche boterexport naar Duitsch land in hetzelfde tijdvak met een even groot percentage gedaald! En voor kaas en eieren zijn deze cijfers al niet veel beter. Mogelijk zal het plan-Deterding ook voor de toekomst stimuleerend op onze export naar Duitschland blijven werken. Aardappelmeel. Zeer groot waren ook de hoeveelheden aardappelmeel, die naar Duitschland zijn vervoerd. Via de aardappelmeelcentrale te Veendam werd er 15.000.000 K.G. gekocht. De hoeveelheden hadden een dergelijken omvang aangenomen, dat de pakhuizen te Hamburg en te Embden tot berstens toe gevuld waren, hetgeen ook de oorzaak was, dat de uitvoering van het plan een maand langer heeft geduurd. Ook de aardappel- meelprijzen ondervonden onmiddellijk de gunstige gevolgen van een zoo aanzien lijke afzetverruiming. Voorts zijn er ook aardappelen uitgevoerd, zij het in minder groote hoeveelheden dan aardappelmeel. Ik schat het gewicht op 2.500.000 K.G. Landbouwproducten zijn er in het alge meen niet bij het plan-Deterding betrok ken geweest. Daaraan was niet zoo een groote behoefte. Alleen is er 2.000.000 K.G. stapel-uien aangekocht. De aankoopen van vee zijn ook beneden de ramingen gebleven, omdat het over schot niet zoo groot, was als men aanvan kelijk heeft gedacht. De sterke teeltbe perking was hier de oorzaak van. Het was vooral deze teeltbeperking, die de heer Deterding zoo gaarne zou zien verdwijnen. Hij stelt zich op het standpunt, dat teelt beperking nooit tot een gezonde economi sche basis kan leiden en met leede oogen zag hij, hoe andere landen onze plaats op de wereldmarkt innamen. De teeltbeper king bleef aanhouden en het overschot was daardoor niet zoo groot. Van het aan vankelijke plan om 15.000 stuks vette koeien te koopen, moest dan ook worden afgezien, aangezien de prijzen daardoor tot een onnatuurlijke hoogte zouden wor den opgevoerd. In het plan werd derhalve het aantal tot 6000 teruggebracht en uit eindelijk zijn de aankoopen niet boven 5400 stuks gekomen. Deze stelling is bij de geheele uitvoering van het plan voor oogen gehouden: Wan neer er hier te lande geen overschot of wanneer er 'fn Duitschland geen tekort was, moest-er-niet worden gekocht. Voor varkens is men wel tot het ge raamde aantal gekomen. 30.000 stuks zijn er ten behoeve van het plan gekocht. Ook de varkensmarkt heeft hiervan natuurlijk een gunstlgen invloed ondervonden. Ten slotte is er nog 2.750.000 K.G. spek naar Duitschland uitgevoerd. De spekprljzen konden hierdoor een wat beter niveau be reiken. Omtrent de bereikte resultaten zelde de heer Dyt: „Over het geheel geno men zijn wij zeer tevreden met de be reikte resultaten. De tweeledige doel stelling heeft aan beide zijden gun stige gevolgen gehad. Wij hebben sta pels dankbetuigingen, zoowel van Duit- sche als van Nederlandsche zijde. Ook de medewerking van de autoriteiten uit belde landen was alleszins bevredigend. Nog een tweede plan-Deterding? Men kan dan ook zeggen, dat de uitvoe ring van het eerste plan-Deterding volko men geslaagd is, aldus de heer Dyt. Eerste plan-Deterding? Ja, inderdaad eerste plan-Deterding! Er is een mogelijkheid, dat Sir Henri Deterding ook volgend jaar een en an der zal ondernemen om tot een verbe tering van den toestand te geraken, al behdeft zulks niet te geschieden op dezelfde wijze als het eerste plan. Sir Henri Deterding moge over kapitalen de beschikking hebben, toch kan hij niet elk jaar f. 10.000.000 neerleggen! Wanneer de toestand daartoe aanleiding geeft zal de heer Deterding wellicht het volgend jaar weer iets ondernemen. Want hij gaat van het standpunt uit, dat wan neer de toestand zich in de toekomst ont wikkelen blijft zooals nu, de Westersche beschaving ten onder zal gaan. Hij is een vurig aanhanger van de aloude economi sche stelling: een gezond Europa kan niet buiten een gezond Duitschland. Voor het behoud van de Westersche cul tuur en de Westersche beschaving heeft dr. Deterding op de bres gestaan. En dit zal hij ook in de toekomst blijven doen! NIEUWE UITGAVEN. Noordwijk-aan-Zee. Door de Vereeniglng voor vreemdelingen verkeer „Noordwijk Vooruit" zullen 5000 exemplaren worden verspreid van de zoo juist verschenen Hotel-, Pension-, Villa-, Huizen-, en Kamerlljst van de badplaats Noordwijk voor 1937. Verder wordt door genoemde vereenlging een folder uitgegeven, waarin een beeld wordt gegeven van Noordwljk's centrale ligging en de gemakkelijke wijze waarop het van onze groote steden uit te berei ken is. WIJ ontvingen van de Uitgevers My. J. B. Wolters te Groningen: Frans Leerboek voor U.L.O.-scholen, 3e deel, door K. van der Kool, E. Scheenstra en G S. Jonkmans. „Aide Traducteur", recueil de difficul- tés a l'usage des classes supérieures des lycées classiques et modernes par le Dr. K. Wagenaar et M. J. Ornée. M.J. Koenen's Verklarend Handwoorden boek der Nederlandsche taal, 18e druk, uit gegeven door dr. J. Endepols. Van de Uitgevers My. Bruna en Zn., te te Baarn: „Het Rad van Avontuur", door Rein Valkhoff en Piet Marée. Van W. J. Thieme en Cie, te Zutphen: „Napoleon", door Louis Madelln, uit het Fransch vertaald, door H. Dunlop. Van de Uitgeverds My. Bruna en Zn., te Utrecht: „Ridder Templar", door Leslie Charteris Van Van Holkema en Warendorf N.V. te Amsterdam: „Drie Kameraden", door den bekenden schryver Erich Maria Remarque, uit het Dultsch vertaald, door Nico Rost, Van de Uitgev. My. W. E. J. Tjeenk Willink te Zwolle ln de Schuurman en Jordens editle: „Omzetbelastingwet 1933", 2e druk, be werkt door mr. J. van der Poel, hoofdin specteur der Invoerrechten en accynzen te Rotterdam. twee negers gelyncht. De sheriff van Grenada (V. St.) heeft mededeeling ontvangen, dat een menigte van honderd personen twee negers heeft gelyncht, die wegens moord op een blanke waren aangehouden. De aanvallers hebben zich meester gemaakt van de arrestanten. Van 't front. Hoewel beide partijen lange communiqué's uitgeven, gebeurt er aan de fronten niets Zij bónden deze mannen aan een paal vast van beteekenis. De aanval van Miaja bij en richtten een brandstapel op, waarna zy hun slachtoffers ter dood brachten. vreemd incident OP schietterrein. Op het sohietterrein van Bisley Enge land! heeft zioh gisteren een vreemd in cident voorgedaan. Toen een compagnie der Schotsche garde langs het terrein mar cheerde, werd plotseling op haar gevuurd. Een lid der garde werd gedood. De overi gen konden zich slechts redden door zich op den grond te werpen. De autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld. OVERSTROOMINGEN IN ZWEDEN. Het smelten der sneeuw heeft tot groote overstroomingen in midden-Zweden geleld. Het spoorwegverkeer tusschen Vesteroe en Stockholm is gestaakt en de verbinding wordt onderhouden door autobussen, die over de gedeeltelijk onder water staande wegen rijden. Men vreest, dat Stockholm I evenals in 1924 gedeeltelijk zal worden over stroomd. Madrid is mislukt en ln Biskaje staat de aanval van Franco stil. Voor de radio maakte generaal Quiepo de Llano gisteren melding van Nederlanders by de regeeringstroepen voor Madrid. Wat daarvan juist zy? Uitbreiding mijnenvelden. De marinecommandant van San Sebastian heeft een waarschuwing gepubliceerd voor zeevaarders, volgens welke het om militaire redenen gevaarlijk is, te varen naby Kaap San Adrian. De autoriteiten weigeren iedere verant- woordeiykheid voor ongelukken, die het gevolg zouden zyn van het niet in acht nemen van deze waarschuwing. Op grond van inlichtingen, afkomstig van generaal Franco, heeft het Engelsche mini sterie van handel medegedeeld, dat de Spaansche nationalisten het mijnenveld tusschen Socratif en kaap Falco, in de Mid- dellandsche Zee, en tusschen kaap Vidlod en kaap Malhichaco zullen uitbreiden. De kruiser der rechtschen, „Almirante Cervera" heeft opnieuw draadloos medege deeld, dat elk koopvaardy schip van vreemde nationaliteit, dat de Baskische kust nadert, in beslag zal worden genomen of in den grond zal worden geboord. Het Moeilyke Begin, door Emmy Vosma. Uitgave W. J. Thieme en Co. Zutphen. Wanneer deze roman was aangekondigd geworden als een „roman voor oudere meisjes", dan zouden we hem uit de vol heid van ons hart aan alle meisjes aan bevelen als een gezond, frlsch boek. Nu is het waarschijnlijk de fout van de uit gevers het werk te propageeren als een gunstige uitzondering op zooveel psycho logische romans vol diepzinnige problemen en overgevoelige menschen. Daarom be gonnen we met een groote verwachting te lezen en toen is het een teleurstelling ge worden. Want deze geschiedenis uit on derwijzerskringen is wel erg simpel en uiterst naïef en litérair staat het geheel op een tè middelmatig niveau om te kun nen boelen. Dit boek wekt den Indruk, dat de schryfster zelf nog piepjong Is en nog niet genoeg levensbezonkenheid bezit om zelfs de eenvoudige problemen ln het jonge gezinnetje dat zij wil uitbeelden, menschkundig te bezien. Want het is voor ons lezers werkeiyk niet zoo interessant te weten hoe de auteur zelf de moellyk- heden van haar helden zou oplossen, als zy ze niet tot een beter dan het sentimen- teele en wat traditioneele einde van dit verhaal weet te brengen. Zooals ln den aanvang gezegd een pret tig boek voor onze half volwassen meis jes, ze zullen er geen kwaad uit leeren. C. N. WIJ candidaat eersle Was sers trainen ons ie^eren dag en houden ons lichaam lit. WIJ eten geregeld ROTTERDAM, TEL. 53949 DEN HAAS, TEL. 333299 9609 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. ZOETERMEER. Ver. tot verbreiding der Geref. Waar heid. Nam. 6 3/4 uur. ds. Kruyt van Dlemen. VOOR DONDERDAG 15 APRIL. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk: Nam. 71/4 uur, ds. Dubois van Oud-Beyerland. BOSKOOP. Geref. Gem.: Nam. halfacht, ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Varik, C. Metselaar, cand. en hulppred. te Usselmonde. Bedankt: Voor Leeuwarden, H. J. Drost te Aalten. HONDERD TRANSVAALSCHE ONDER WIJZERS OP REIS. Onder leiding van den heer A. Stoffberg van de Oosteindschool te Pretoria zijn 100 Transvaalsche onderwhzers en onderwyze- ressen od een uitgebreide reis naar Enge land, Schotland. Noorwegen, Denemarken, Duitschland, Italië, Frankryk en België vertrokken. Het gezelschap zal ook een be zoek brengen aan Nederland en stelt zich voor vanuit Brussel ln Rotterdam te arrl- veeren, om vandaar uit bezoeken te bren gen aan Den Haag. Amsterdam, de Wierln- germeer. enz. DS. L. BALK. A.s. Zaterdag viert ds L. Balk, em pre dikant te Zeist, zijn gouden ambtsjubileum. De jubilaris werd in 1859 geboren en in 1886 candidaat in Overijssel, om 17 April 1887 te Sebaldeburen het predikambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hil in 1889 naar Griipskerke (Z.welke standplaats in 1894 met Rumpt (Geld.) verwisseld werd. Tot aan zijn emeritaat, dat hem 1 Juni 1927 verleend werd. heeft de jubilaris deze gemeente gediend. Na ziin emeritaat bleef hij er nog wonen tot 1935 toen hy zich metterwoon te Zeist vestigde. Meer dan 25 jaar heeft de jubilaris deel uitgemaakt, van het classicaal bestuur van Bommel waarvan de laatste jaren als praeses. Ongeveer 40 jaar was ds. Balk secr-penningm. van de afd. Beesd van het Ned, By belgenootschap. VOOR DONDERDAG 15 APRIL. Hilversum I, 1875 M. 8.00—9.15: KRO —10.00 NCRV 11.00 KRO 2.00—11.30 NCRV 8.00—8.15 en 10.00: Gram.pl. 10.15; Morgendienst 10.45: Gram.pl. 11.30: Godsd. halfuur 12.00: Berichten 12.15: KRO-orkest en gram.pl. 2.00: Handwerkcursus 3.00: Planovoordracht en gram.pl. 3.45: Bijbellezing 4.45: Cursus handenarbeid v. d. jeugd 5.15 5.45: Gram.pl. 6.00: „Medische zending, haar motief, taak en werking", causerie 6.30: Gram.pl. 6.45: CNV-kwartiertje 7.00: Berichten 7.15: Causerie vanwege de Nederl. Chr. Relsvereeniging 7.35: „De Vondeluitgave van Albert Verwey", cause rie. 8.00: Berichten ANP. Herh. SOS-ber. 8.15: Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" en het Residentie-orkest 9.15: „Het Protestantisme in Oostenrijk en Hongarye-' causerie 9.45: Vervolg concert 10.25: Berichten ANP 10.3011.30: Gram.pl, Hierna: Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. AVRO-Utzendlng 3.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwyding 10.30: Het Omroeporkest en soliste. I. d. pauze: Declamatie 12.30: Kovacs Lajos' orkest en gram.pl. 2.15: Gram.pl. 3.00: Naaicursus 3.45: Gram.pl. 4.00: Voor zieken en thuiszittenden 4.30: Gram.pl. 5.00: Voor groote kinderen 5.30: De Palladians 6.30: Sporthalfuur 7.00: Voor de kinderen 7.05: AVRO-Dans- orkest 7.30: Engelsche les 8.00: Be richten ANP. Mededeelingen 8.10: Gra- mofoonpl. 8.15: Concertgebouw-orkest en soliste. I. d. pauze: Radiotooneel 10.30: Gram.pl. 11.00: Berichten ANP 11.10—12.00: AVRO-Dansorkest. Droitwich. 1500 M. 11,05: „At home today", lezing 11,25: Dansmuziek (gr.pl.) 12.05: B.B.C.-Welsch orkest en solist 1,05: Alt en tenor 1,35: Het Wethmar Trio en soliste 2,20: Het Whiteway En semble 2,50: Gram. pl. 3,10—3,30: Causerie 3,35: Sted. orkest Bournemouth en solist 5.05: Gram. pl. 5,35: Joe Loss en zyn Band 6,20: Berichten 6,40: Boekbespreking 7,00: B.B.C.- Schotsche Strykorkest 8,00: Gevar. pro gramma - 9,00: „The Need for New Words", causerie 9.20: Berichten 9.40: Radio tooneel 10,20: Kerkdienst 10,40: Viool en piano 11,3512,20: Roy Fox en zyn band. Radio Paris. 1648 M. 6,10 en 7,20: Gram. pl. 11,35: Omroeporkest en zang 1,20: Gram. pl. 3,50: Zang 4,05: Gram. pl. 4,20: Radiotooneel 7.05: Zang 7,50: Andolfi-kwartet en solisten 9,05: Omroeporkest en soliste 9,50: Gram. pl. Keulen. 456 M. 5,50: Omroeporkest 7,50: Omroepkleinorkest 8,50: Gram. pl. 11,20: Orkest-concert. 12,35: Rijks- arbeidsdienstorkest 1,35: Omroepkwintet 3,20: Gevar. concert 4,05: Gram. pl. 5,20: Militair concert 6,20: Omroep kleinorkest 8,20: Literair-muzikaal pro gramma 9,50: Cembalo-voordracht 10,2011,20: Omroeporkest. Brussel. 322 en 484 M 322 M.: 12,20: Gram. pl. 11,50: Omroeporkest 12,30:' Salonorkest 12,50—1,20: Gram. pl. 4,20: Salonorkest, en soliste 5,50 en 6,20: Gram. pl. 7,20: Klein-orkest 8,20: Gram. pl. 8,35: Radiotooneel 9,30— 10,20: Omroepdansorkest 484 M.: 11,20: Gram. pl. 11,50: Salonorkest 12,30: Omroeporkest 12,50—1,20 en 4.20: Gram. pl. 4,30: Zang 5,50 en 6,35: Gram. pl. 7,20: Omroeporkest 8.35: Dito 9,30 10,20: Gevar. concert. Deutschlandsender. 1571 M. 7,30: Radio tooneel 7,50: Het Omroeporkest 9,20: Berichten 9,50: Concert door blaaskwin- tet 10,05: Weerbericht 10,2011,20: Dansmuziek (Gr. pl.) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V: RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 15 April. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV enz 3e Programma: 8.00: Keulen of diiv. 11.05: Parijs R. 12.20: Brussel VI. 13.20: Keulen 14.20: Londen Reg. 16.20: Keulen 19.06: Parys R. 19.20: Brussel Fr. 20.20: Keulen 21.20: Droitwich 21.40: Londen Reg. plm. 21.50: Berlyn 23.20: R. Dammark of div. 4e Programma: 8.00: Brussel VI. 8.20: diversen 9.20: Parijs R. 9.35: Gram.- muz. G.R.D. 10.35: Londen Reg. 14.20: Droitwich 18.20: diversen 18.40: Lon den Reg 19.00: Droitwich 19 37: Sportpraatje d. d. h. J. C. A. Jan en (journalist) 20 00: Droitwich 21.05: Parys R. 22.20: Droitwich. Wyzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10