Uit de Rijnstreek Htëkèkr- LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 13 April 1937 THIJS IJS EU DE BOOZE DOOI SASSENHEIM. Het voorjaarsfeest ten bate van de muzlekvereen. „St. Ambrosius" in het K.S.A.-gebouw mag zich in een groote be langstelling verheugen. Verschillende attracties zorgen er voor, dat het geld overgeheveld wordt in de kas der vereenlglng. Er heerschte een gezel lige drukte. In een onbewoond huis zijn door ver breking van den muntmeter, daaruit een dertigtal gaspenningen ontvreemd. De po litie heeft de zaak in onderzoek. VEUR-LEIDSCHENDAM. Jaarverslag Coöp. Boerenleenbank. Onder leiding van den heer L. C. S-yn- man hield de Coöp. Boerenleenbank zijn jaarvergadering. Medegedeeld werd dat tengevolge van de lage rentestand de winst lager was dan over 1935, de inleg op den Spaarbank was f. 25.000.hooger dan in 1935. Aan spaargelden werd ingelegd f. 106.321,12 en terugbetaald f. 97.561. Dc totale inleg bedraagt f. 285.530.10. Ver leend werd aan voorschotten f. 4200. waardoor dit bedrag thans bedraagt f. 194.298.99, afgelost werd aan voorschot ten f. 16.015.80. Bij de Centrale Bank is ge stort f. 81.469.11. De saldi der rekeningen bedroeg f 229.358.10 van de balans f, 326.541.12. Tot lid van de controlecommissie werd in plaats van de heer J. van der Meer, welke niet herkiesbaar was, gekozen de heer A. van der Wijk. De heeren L. C. Stijnman en J. Wijsman werden als be stuurders herkozen. In verband met de door de Centrale Bank ingevoerde renteverlaging met een half procent, werd besloten de rente der te verleenen voorschotten met een gelijk percentage te verhoogen en die der spaar gelden te verlagen. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere 7928 (Ingez. Med.) VOORSCHOTEN. Motorrijwiel verbrand. Des nachts, omstreeks kwart voor drie is in de Schoolstraat, ter hoogte van de Pauwenstraat, de motorrijder J A. F. uit Den Haag met zijn motorrijwiel geslipt en gevallen. Het motorrijwiel geraakte in brand en werd geheel vernield. De motor rijder bekwam geen lichamelijk letsel. Aanrijding. Gistermiddag omstreeks kwart voor vijven is op den Leidscheweg wijkzuster B. 't L„ terwijl zij met haar rijwiel geheel rechts van den weg stond van achteren aangereden door een, met een paard be spannen, wagen bestuurd door J. V. te Delft. Zij kwam hierdoor te vallen, waardoor zij enkele schaafwonden bekwam en haar rijwiel beschadigd werd. V. verkaarde bang te zijn geworden voor een achter hem aankomende vrachtauto, waardoor hij zijn paard naar rechts trok. Er was op dat oogenblik geen ander, ver keer op den weg, dus geen reden voor hem om nog meer naar rechts uit te wijken. Tegen V. is proces verbaal opgemaakt. Tegen den strooper K. v. d. N. alhier, ls proces-verbaal opgemaakt wegens het vervoeren van snoek in besloten tijd. WASSENAAR. EXCELSIOR. Huldiging van drie zilveren jubilarissen. Drie leden van de Muzlekver. „Excelsior" herdachten het feit, dat zij gedurende 25 jaren aan genoemde vereenlglng verbon den waren n.l. de heer L. C. Veerman als Directeur en als leden van het korps de heeren L. de Gast en P. van der Meer. Nadat de heer Veerman vergezeld van diens echtgenoote aan den Lange Kerkdam per auto was aangekomen werden zij aldaar opgewacht door het muziekkorps. Aan mevr. Veerman werden bloemen overhan digd, waarop eveneens ln de auto plaats namen de Voorzitter, de heer D. Hofman en de Secretaris, de heer H. van Elk. In feeste- lijken stoet werd hierop de tocht voortge zet naar het eigen repetitielokaal in de Schoolstraat. Lans de rdhte bestond er veel belangstelling. Bij aankomst in het lokaal werd de jubilaris opgewacht door burge meester J. J. Wiegman die den jubilaris hartelijk feliciteerde waarbij deze zeide dat de heer Veerman zeer veel gedaan heeft in het belang van Excelsior, dit heeft hel pen grootmaken en dat hij daarmede tevens het belang van Wassenaar heeft gediend. In een recht hartelijke speech door den voorzitter, den heer Hofman werd de heer Veerman gehuldigd, waarbij hij den nadruk legde op het feit, dat niet enkel geldt den duur van het dirigent zijn maar juist de wijze, waarop die taak door den jubilaris werd vervuld. Ook huldigde spr. de beide andere jubi larissen voor hun kameraadschap en vriendschap, die naar hij hoopte, zij nog vele jaren zullen blijven betoonen. Den heer Veerman werd een enveloppe met inhoud overhandigd; den beiden anderen werd ieder een horloge ten aan denken geschonken. Aan mevr. Veerman werd dank gebracht voor de vele opofferingen, die zij zich heeft moeten getroosten. Haar ter eere werd een driewerf hoera aangeheven, gevolgd door een „lang zullen zij leven". De heer Veerman dankte tenslotte voor de huldiging. Van de receptie werd door tal van deputaties gebruik gemaakt, ter wijl ook vele particulieren, o.a. wethouder Ruys van hun belangstelling deden blijken. Nadat het officieele gedeelte was afgeloo pen, bleef men nog eenigen tijd in gezel lig samenzijn bijeen. ZEVENHOVEN. De R.K. Middenstandsvereeniging tal trachten een Santosfonds op te rich ten. Een commissie is benoemd uit de hee ren J. van 't Hoofd en P. de Kuyer. ZOETERWOUDE. Gevonden: een portemonnaie mei*in houd; een belastingmerk. Terug te bevra gen bij den veldwachter a. d. Rijndijk. ALPHEN. Aanbesteding. Door het Algemeen Armbestuur onzer gemeente werd ln het secretariegebouw aanbesteed: het verbouwen van het Wees- en Armhuis aan den Oudshoornscheweg te Alphen aan den Rijn. De inschrijvingen waren als volgt: C. M. Deerenberg f.5760; W. v. d. Helm f 5460; W. v. Bieren f 6495; De Raad en Tolk f.6283; Snel en Henrlj f.6523; S. Tromp f.6243; M. van Beusekom en De Kleer f.6285; F. Donker f.6359; J. Gesman, Oudenes en Turkenburg f. 6974; W. v. d. Leek f.6290; M. Hoek f.4548: K. de Jong f.6329; C Koppe f.5297; J. Vonk f.5312 en A. v. Dam f.5691, allen aanne mers te Alphen a. d. Rijn. De gunning werd aangehouden. Begin van kolendampvergiftiging. Bij het ontwaken gevoelden verschil lende gezinsleden van de familie S. in de Hooftstraat zich gistermorgen minder goed en kwamen bij de kinderen braakverschijn- selen voor. De dokter constateerde kolen dampvergiftiging. Door het snel Ingrijpen en tijdig ontdekken bleef het gezin dus voor erger gespaard. Enkele leden van het gezin moesten wel in bed blijven, doch gevaar is niet aanwezig. Li den Hoorn reed de bestuurder van een melkauto. genaamd F. N. eerst een lantaarnpaal en vervolgens een telefoon paal omver. De bestuurder deed toezegging de schade te zullen vergoeden. Mej. J. Z. had tijdens haar werkzaam heden aan den Rijn het ongeluk van den stoep te vallen. Op haar hevig hulpgeroep dat eerst niet werd gehoord kwam gelukkig de klompenmaker K. toesnellen, die het genoegen mocht smaken de dren kelinge door het toesteken van een stok op het droge te brengen. Gevonden: 1 belastingplaatje in etui, 1 vulpenhouder. 1 vouwstoeltje, 1 porte monnaie met inhoud, 1 bril. Inlichtingen Politiebureau. Tot bestuursleden der Oranjeschool zijn in de jaarvergadering benoemd de hee ren E. v. d. Pol en P. J. Batelaan ter ver vulling van de vacaturen K. Salverda en S. Kool Uit de jaarverslagen bleek, dat de exploitatie niet ongunstig was. Tevens is het 25-j. bestaan dat onlangs herdacht werd gereleveerd. De opbrengst van de busjes van Uit bouw der N.H. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt f. 137.79. Te Oudshoorn werd na een vergade ring waarbij als spreker optrad ds. J. Hart kamp, opgericht een Ger. Mannenvereeni- ging met aanvankelijk 15 leden. Ten bate van de zending werd in de N.H. Kerk gecollecteerd een bedrag van ruim f. 150.—. Spreker was de bekende zen deling De Neef. BODEGRAVEN. Onze stationschef, de heer J. v. Veen is door de Directie der Ned. Spoorwegen benoemd tot stationschef 2de klasse alhiei BOSKOOP. Geslaagde feestavond. Voor de Boskoopsche werkloozen, alsmede voor hun echtgenooten, heeft in 't gebouw „Flora" een gecombineerde feestavond plaats gehad. Medewerking werd verleend doorde har monie „Excelsior", de Zangver. „Zang Zij onze Leus" .turnvereeniging „Hou-Vast" en de arbeiders geh onth.tooneelclub „Den Zwakken tot Steun", die elk voor zich er in zijn geslaagd, hun minder bedeelden dorps- genooten een onvergetelijken avond te be zorgen. De tentoonstelling in „Ons Jeugdhuis" aan de Julianastraat. van werkstukken, ge durende den afgeloopen winter door de jongens en meisjes vervaardigd, is een groot succes geworden. Zeer velen, die belang stellen in dit nut tige jeugdwerk hebben aan de tentoonstel ling, die als goed geslaagd kan worden ge noemd, een bezoek gebracht. Op 19 April van nam. 14 uur voor Burg. Coüjnstraat, Voorkade en Zuidkade; op 20 April van voorm. half 1012 en van nam. 1 tot half 4 uur. voor Dorpstraat, Zijde en Bootstraat; op 21 April van voorm. half 1012 en nam. 1 tot half 4 voor Reijerskoop, Nieuwstraat e.a. niet genoem de straten, bestaat er in het gymnastiek lokaal der openbare school gelegenheid voor herijk van maten en gewichten. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering Ziekenverpleging. De Ver. „Ziekenverpleging" hield in café Verhaar aan den Rijndijk haar jaarlijk- sche, matig bezochte ledenvergadering. De voorzitter, de heer F. Wezelenburg Kzn., heette allen hartelijk welkom, waarna me- dedeelingen webden gedaan van ingekomen stukken. De secr., ds. Kiehl, las de notulen en bracht zijn uitgebreid jaarverslag uit. Wijlen de heer L J Windhorst, die vele jaren als depothouder op het Dorp was werkzaam geweest, werd dankbaar her dacht. In diens plaats was benoemd, de heer A. J. de Kort, en als bode was de heer W. Lindhout opgetreden. Van het materiaal was op het Dorp van 19 artike len 96 keer, en aan den Rijndijk van 12 artikelen 108 keer gebruik gemaakt. Dank baar werd mededeellng gedaan van den arbeid, verricht door zuster Boer. 469 be zoeken werden afgelegd, 23 gezinnen staan onder haar toezicht Het aantal leden der vereeniging bedraagt 325. Voorts deed de penningmeester, notaris Engelberts rekening van de ontvangsten en uitgaven. Het batig saldo van het vorige jaar bedroeg f. 310.55, waardoor de ont vangsten f. 670.05'/!, de uitgaven f. 286.76'/! alzoo een batig saldo groot f. 383.29 in kas is. Bij monde van den heer A. Heesterman werd rapport uitgebracht, die verklaarde alles in goede orde te hebben, en tot goed keuring dezer rekening adviseerde. Secretaris, penningmeester en finan- cieele commissie werden dank gebracht voor al den arbeid welke ln het belang van de vereeniging, welke een zegen blijkt voor ae gemeente, is verricht. Op voorstel van den voorzitter werd besloten van het ba tig saldo f. 200.— te storten in het T.B.C.- fonds. Met bijna alg. st. werden de aftr. bestuursleden, de heeren Engelberts, Zoete en den Braver herkozen; zij namen, voor zoover aanwezig, hun benoeming aan. Tot commissieleden voor het nazien der reke ning over 1937 werden gekozen de heeren Heynis en Blijleven. Medegedeeld werd, dat op 14 April a.s. den verkoop van de Em- mabloem zal plaats hebben, welke collec te hartelijk bij onze ingezetenen wordt aanbevolen. Men bedenke hierbij dat de opbrengst van deze collecte ln hoofdzaak bestemd wordt voor uitzending van zwakke kinderen naar vacantiekolonies, en dtï aanvragen daartoe dikwijls om financieele redenen moet worden beperkt. Na rondvraag volgde sluiting. Raadsagenda. De Raad komt morgen des voorm. te 10 uur bijeen. 1. Beëediging van het nieuw gekozen raadslid den heer W. van Klaveren; 2. In gekomen stukken; 3. Begrooting, dienst 1937; 4. Aanvulling stembureau in district II; 5. Verzoek om vermindering van schoolgeld; 6. Verzoek om ontheffing van hondenbelasting; 7. Verzoek van de Ten- toonsteliingsvereenlgmg „Boskoop" om een medaille beschikbaar te stellen; 8. Wijzi ging begrooting 1936: en hetgeen verder door den voorzitter of de leden mocht wor den ter tafel gebracht. Vergadering A.-R. Propaganda-Club. De A.-R. Prop.-Club vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer C. Bogaards. Na opening, behandelde deze de wet op de Ondernemersovereenkomsten. Deze wet geeft aan den Minister een vér gaande deligatie van macht, en grijpt, via een sterke inbreuk op ons verbintenissen recht, diep in het economisch leven. Zij kan vergeleken worden met de andere cri- siswetten; doch zij gaat verder en draagt geen tijdelijk karakter, omdat de Regee ring een blijvende verandering in de eco nomische structuur zeker achtte en tot maatregelen genoodzaakt werd door de sterke ontwikkeling der kartels, zoowel na tionaal als internationaal. Anderzijds moet de consument beschermd worden, en de organisatie voor het geheel bevorderd. Het initiatief tot bindend verklaring gaat niet van den Minister, maar van de bedrijfsgenooten zelf uit en strekt zich uit op economisch terrein, al is het ook mo gelijk dat sociale elementen onder de be schikking vallen; daarom ls op aandrang der Kamer een vertegenwoordiger der ar beiders in de commissie van den Econo- mischen Raad benoemd. De verbindendverklaring strekt zich niet alleen uit tot de ondernemers, doch ook tot afnemers, leveranciers en wederver- koopers. tot allen die een redelijk belang bij de bindend verklaring hebben. Uit het oogpunt van rechtsbedeeiing vol doet de wet aan de zuivere beginselen, omdat zij breekt met de abstracte idee van het overeenkomstenrecht en de weg baant om sociaal te leven en te ordenen. Op dit actueele onderwerp volgde een leerzame bespreking. De voorzitter sloot daarop de vergade ring. waarna de heer Van den Berg voor ging in dankgebed. De landbouwer C. van Schie had het ongeluk van den hooizolder te vallen, en daarbij een rib te brenken. KOUDEKERK. De collecte voor de Diaconie bracht over Maart in de Ned Herv. Kerk op f. 119.38. het verjaringsfonds bracht op f. 29.54, Plan 1936 f. 22.45. A.s Woensdag zal alhier de Emma- bloemcollecte ten bate der TB.C.-bestrij ding gehouden worden. NIEUWVEEN. Feestavond Nic. Boys. De voetbalclub „Nic. Boys" heeft in de zaal van Schreuder aan leden en donateurs een feestavond gegeven, ter eere van het ongeslagen kampioenschap van het 2e elf tal. De avond werd met een toepasselijk woord door den voorzitter Óen heer Th. Haakman geopend, waarbij hij de Nic. Boys mer, hun promotie feliciteerde. De geestelijk adviseur sprak het kranige elftal, dat op hel podium was opgesteld, eveneens harte lijk toe en spoorde aan om steeds goede voetballers te zijn in de R.K. Sportbeweging. De heer Taskin, hoofd v. d. Dloc. Haarl. Voetbalbond, wenschte het 2e elftal geluk met het behaalde kampioenschap. De avond werd in vroolijke stemming doorgebracht. De voorzitter dankte allen die medegewerkt hebben om dezen avond zoo te doen slagen. De officieele opening van 't Raadhuis. Omtrent de officieele opening van het nieuwe Raadhuis, kan nog het volgende worden medegedeeld: Gelijk bekend, zal de plechtigheid plaats vinden a.s. Donderdagmiddag 2 uur. door den waarn. commissaris der Koningin, Jfcr. mr. von Fisenne. De kinderen der hoogste klassen der 3 scholen, zullen voor 't Raad huis eenige liederen zingen, waarna het dochtertje van den loco-burgemeester, H. S. Ran, den heer von Fisenne een kussen zal presenteeren, waarop de sleutel van het nieuwe Raadhuis ligt. Daarna wordt ac deur geopend en zal het gezelschap zich naar de Raadszaal begeven, waar diverse toespraken gehouden worden. Na afloop hiervan zal men het Raadhuis bezichtigen Den inwoners wordt vriendelijk verzocht de vlaggen uit te steken om het dorp een feestelijk aanzien te geven. De secretarie zal Donderdagmorgen tot half twaalf geopend zijn, waarna zij ge sloten blijft tot Vrijdagmorgen. Vergadering A. R. Kiesvereeniging. De A. R. kiesvereen. hield een openbare vergadering ln de Geref. Kerk. De vooiz.. de heer P Spreij, opende door te laten zin gen Ps. 77 vers 7 en ging voor in gebed, waarna gelezen werd Ps. 146. Na een inlei dend woord van den voorzitter, sprak inr. H. Bijleveld uit Amsterdam over: „Anti revolutionair juist nü". Spr. noemde de A. R. partij, een bevoorrechte partij, omdat zij sinds 1876 niet haar beginselen heeft behoeven te wijzigen, zooals de tegenstan ders dat wél hebben moeten doen. De ver dachtmaking van de A R. door andere partijen is veelvuldig. Wij zijn geen zelf bewuste menschen, aldus spr.. maar wij willen blijven bouwen op de twee oude pij lers. Gehoorzaamheid aan Gods ordonan- ilën. Dat moet den jongeren ook tot voor beeld gesteld worden! De verkiezingspro paganda van de S.D.A.P. heeft jaren iang beloften bevat, waar niet veel van is te recht gekomen. Zoo ook nu het Plan van den Arbeid, wat spr. een volksverdwazing noemde, alsof de regeering geen openbare werken ter hand heeft genomen en het nog. De A. R. komen niet met plannen, maar doen daden. De Chr. Dem. Unie heeft cok een leuze, die noch christelijk, noch democratisch is. Onze tegenstanders wil len ons meenemen naar het buitenland, aldus spr. en laten zien hoe daar geregeerd wordt, door verschillende partijen, als S. D. A. P., N. S. B. of Communist. Spreker zette de verschillende buitenlandsche staatsvormen uiteen, welke alle duidelijk tegen de A. R. beginselen indruischen Na beantwoording van vragen, dankte de voorzitter den heer Bijleveld voor zijn rede, en de aanwezigen voor hun aan dacht. Hij liet zingen Ps. 38 vers 4, waar na mr. Bijleveld met dankgebed sloot. RIJNSATERWOUDE. Ernstige aanrijding. Alhier vond midden ln ons dorp een ernstige aanrijding plaats. Onze plaatsge noot. de ongeveer 20-j. wielrijder P. J. werd aangereden door een motorrijder, komende uit Santpoort. Op den motor zaten man en vrouw met tusschen zich in hun 5-jarig zoontje. Zij zouden een familiebezoek te Gouda afleggen. Belden, zoowel de motor rijder als de wielrijder, werden tegen den grond geslingerd. Het ergst waren er aan toe het 5-J. zoontje van den motorrijder en de heer J. Het knaapje bloedde hevig uit den mond. Beide slachtoffers werden bij omwonenden binnengedragen De ontboden geneesheeren. Bijl uit Oude- Wetering en Stapencea uit Leimuiden con stateerden bij beiden een hersenschudding. Met de ziekenauto van de firma Maarse en Kroon werden beiden naar hun woon plaatsen vervoerd. De motorrijder en zijn vrouw kwamen met lichte verwondingen er af. De motor was lichtbeschadigd, doch het rijwiel was totaal vernield. De schuldvraag wordt door de politie onderzocht. De mo torrijder reed volgens ooggetuigen met een kalm gangetje. Beide patiënten maken het naar omstandigheden vrij goed. ZOETERMEER. Naar wij vernemen, heeft de heer J. v. Bergen-Henegouw, die de busdienst Zoe- termeerDelft onderhoudt, plannen ge maakt om den dienst uit te breiden met een buslijn ZoetermeerBleiswijk naar Gouda. Dit gaat in samenwerking met de Ned. Spoorwegen, daar het station alhier bin nenkort zal worden gesloten. 10. Geen wonder, dat ons Thijsje schrok; het was ook heusch een heele schok hij dacht nog even, dat hij droomde, want niet alleen zag hij. dat alles overstroomde, maaar ook oom Brom was niet te zien. „Hij staat buiten al, misschien", dacht Thijs „maar ik snap niet, dat hij mij niet vlug wakker maakte, toen hij zag. dat alles onder water raakte Thijs opende de deur van 't kleine huis, maar buiten was het lang niet pluis de overstrooming was nog pas maar aan 't beginnen, en 't water stortte-zich reeds door de deur naar binnen De regen gulste neer. en alle sneeuw was reeds zoo bruin als teer alles, alles was aan 't smelten, ja, inderdaad stond heel 't Noordpoolgebied op stel ten! Maar 't ergste was. dat waar nu Thijs ook keek. niets was te zien, dat op oom Brom geleek... VOOR WOENSDAG 14 APRIL. Hilversum I, 1875 M. NCRV.-Uitzen- ding 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek 8.30 Gram.pl. 9.30 Gelukwenschen 10.30 Morgendienst 11.00 Ensemble Van der Horst 12.00 Be richten 12.15 Gram.pl. 12.30 Vervolg concert 1.30 Gram.pl. 2.00 Orgelspel 3.00 Chr. lectuur 3.30 Vioolduetten 4.30 Felicitaties 4.456.45 Kinderuur 6.00 Landbouwhalfuur 6.30 Causerie over het Binnenaanvaringsreglement en stoom machines 7.00 Berichten 7.15 „Vacan- tieplannen" .causerie 7.30 Gram.pl. 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS.-Ber. 8.15 Arnhemsche Orkestver- eeniging en soliste 9.00 „De catechisatie", causerie 9.30 Vervolg concert 10.20 Berichten ANP. 10.25 Schaakcursus 10.4012.00 Gram.pl. Hierna: Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. VARA.-Uitzending 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.00—11 30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 9.30 Kookpraatje 10.00 Mor genwijding 10.20 Causerie over de ge schiedenis van de Ned. Arbeidersbeweging en gram.pl. 11.00 „De juiste kleuren in onze woning", causerie 11.30 „Heeft de werklooze belang bij de vakbeweging?" causerie 12.001.45 VARA.-Orkest en gram.pl. 2.00 Gram.pl. 2.30 Voor de vrouw 3.00 Voor de kinderen 5.30 De Ramblers 6.05 Orgelspel 6.30 „Gedach- tencomplexen uit dezen tijd", causerie 7.00 Zang 7.30 „Vrijzinnig Protestantisme Internationaal", causerie 8.00 Herh. SOS.-Ber. 8.03 Berichten ANP., VARA- Varia 8.15 Gram.pl. 8.30 VARA.-Groot- orkest en soliste 9.30 Fragm. „VARA.- Maandrevues" 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers 10.30 De Flierefluiters solisten en gram.pl. 11.3012.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.35 Dansmuziek (gr.pl.) 12.05 „One Man's Meat'1 causerie 12.20 Het BBC-Mid- 'and-orkest en solist 1.20 Het Birming- hamsch Hippodrome-orkest 2.20 Gram.pl. 3 05 Het. Metropolitan Politie-orkest 3.50 Pianovoordracht 4.20 Vesper 5.10 Het MacArthur kwintet 5.35 Het BBC- Dansorkest 6.20 Berichten 6.40 Fran- sche causerie 7.00 Pianovoordracht 7.20 Willie Lewis en zijn Band 8 05 Het BBC-Symphonie-orkest 9.00 Berichten 9 20 Vervolg concert 10.10 Het BBC.- Theater-orkest en soliste 11.00 Zang 11.20 Het BBC-Dansorkest 11.50—12.20 Jazzmuziek (gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 6.10 en 7 20 Gr.pl. 9.20 dito 11.20 Colonne-orkest en zang 2.20 Orkest, koor en solisten 4.50 Pianovoordracht 7.25 „Rigoletto", opera. Keulen, 456 M. 5.50: Westduitsch Ka merorkest 7.50 Gram.pl. 11.20 Orkest concert 12.35 Landesorkest Gouw Baden en solisten 3.50 Omroeporkest 5.40 Zang 6.20 Omroeporkest 7.35 „Kohle und Erz Stal und Eisen", rijkszending 8.05 Omroepkleinorkest 9.5511.20 Om- roepkleinorkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram.pl. 11.50 Kleinorkest 12.30 Om- roepdansorkest 12.501.20 Gram.pl. 5.20 Zang 5.35 Gram.pl. 5.50 Zang 6.20 Gram.pl. 7.20 Omroepsyphonie-or- kest 9.3010.20 Dansmuziek gr.pl. 484 M.: 11.20 Gram.pl. 11.50 Omroep- dansorkest 12.30 Kleinorkest 12.50— 1.20 Gram.pl. 4.25 Pianovoordracht 4.40 Radiotooneel 4.55 Pianovoordracht 5.10 Zang 5.25 Gram.pl. 5,35 Klein orkest 7.20 Variété-programma 9.30 10.20 Omroepdansorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Muzi kale causerie 8.05 „Kohle und Erz Stahl und Eisen", rijkszending 8.35 Blaasconcert 9.20 Berichten 9.50 Kwartetconcert 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Fr. Weber's dansorkest. GEM.. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 14 April. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV enz 3e programma: 8 00 Keulen of diversen 9.50: Deutschlandsender of diversen 1105: Londen Reg. 11.20: Keulen 12 20: Brussel VI. 12 35: Londen Reg. 14.20: Parijs Radio 16.20: Londen Reg. 17.10: Brussel Fr. 18.20: Keulen 19 05: diversen 19 25: Parijs Radio. 4e programma: 8 00: Brussel VI. 8.20: diversen 8.50: Rarijs Radio 9 35: Grammuz. GP..D 10 35: Droitwich 1135: Londen Ree. 12.20: Droitwich 1820: diversen 18.40: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7