Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 13 April 1937 Heren- en Jongeheren-Cosluums Wij ontvingen weer een pracht sortering in de nieuwste dessins Veiling te Katwijk a. Zee AGENDA AALSMEER. De Bloemenhandel. Aan de veilingen in deze gemeente was gedurende de afgeloopen week een zeer ïuim aanbod van velerlei bloemproducten. Het voorjaar liet hierop zijn invloed blijk baar reeds meer of minder gelden, want o.m. van seringen was een groote aanvoer. Deze bloemen toch, in een vergevorderd stadium van natuurlijke ontwikkeling als zij reeds zijn, laten zich nu heel gemak kelijk en snel forceeren en het gevolg was dan ook toeneming van het aanbod. Wat de prijzen der seringen betreft, over het. geheel genomen bewogen deze zich in meer of minder dalende lijn. terwijl de afwijken de kwaliteit niet steeds te verkoopen was. Gelukkig was er nog wat vraag voor ex port, zoodat de betere, voorn, van de witte Mad. Fl. Stepman. geen onbevredigende opbrengst gaven. De rozen, waarvan even eens een belangrijk aanbod, waren aan vankelijk zeer laag in prijs, doch de op brengst kon zich in den loop der week (.enigszins herstellen Met de Am. anjers loopt het de kweekers in verband met de geldelijke opbrengst niet mee; de prijzen zijn veelal aan den lagen kant, wat even eens van de calla's kan gezegd worden. Van het artikel freesia is steeds nog een flink aanbod, dat vlug verhandeld wordt. Hoe wel ook van deze bloemen de opbrengst la ger werd. zijn de prijzen voor de betere kwaliteit toch niet onbevredigend te noe men. De bolbloemen, tulpen, narcissen, anemonen enz., werden ook lager in prijs, evenals de Jap. lelies. Dank zij veel vraag kon de lathyrus, welke nu bij flinke par tijen wordt aangeboden, in de betere kwa liteit nog een alleszins bevredigenden prijs opbrengen. De potbloemen en -planten werden" de laatste week eveneens bij groote hoeveelheden aangeboden; tusschen Pa- schen en Pinksteren is het aan deze af- oeeling van het bedrijf, mede door de perk- planten, zeer druk en vinden vele handen bij het vervoer werk. Dat de cultuur van perkplanten ditmaal van grcoten omvang is. kan nu in het begin van het seizoen ïceds geconstateerd worden uit den om vangrijken aanvoel. Aanbesteding. Door het bestuur van de Woningbouw- rereen. ..Goed Wonen" is aanbesteed het schilderwerk van 24 woningen aan de Hadleystraat alhier. Voor het binnenschil- derwerk werd het hoogst ingeschreven door M. Kortenhoeve, N.-Vennep f. 1650.het laagst door Jc. Goldsteen te Haarlem f.854, buitenwerk: C. Pannekoek te Aalsmeer f. 1080.F. Louers, Maastricht f. 360. massa: M. Kortenhoeve, N.-Vennep f.2325; J. J. Homelen, Boxtel f. 1100.De gun ning werd aangehouden. Teraardebestelling van wijlen den heer Th. Borst. Gistermiddag is op de nieuwe algemeene begraafplaats teraardebesteld het stoffelijk overschot van den heer Th. Borst, in leven schilder in dienst der gemeente. Een nood lottig auto-ongeluk had hij met den dood bekocht. Voor deze droeve plechtigheid be stond groote belangstelling. Personeel van Gemeentewerken droeg de kist. welke be dekt was met talrijke kransen de aula binnen. Allereerst is daar gesproken door den directeur van Gemeentewerken, ir. Gijzen, die memoreerde, dat de overledene 10 jaar de gemeente had gediend, waarvoor spr. hem hartelijk dankte, mede namens het gemeentebestuur. Ir. Gijzen had dikwijls met B. in vertrouwen gesproken; hij nam geen genoegen met het aardsche zonder meer en had zich steeds doen kennen als een oprecht kameraad, als schild voor de zwakken en als een actief strijder voor rechtvaardigheid. De moeilijkheden des le vens had B. steeds moedig het hoofd gebo den; hij wist zich gedragen door zijn groot vertrouwen op God. Ook namens het be drijf, personeel en kameraden dankte spr. B. voor alles wat hij had mogen zijn, te vens als lid van de Burgerwacht, waarmee hij als vaandeldrager naar het Stadion te Amsterdam zijn laatsten tocht maakte. Verder is gesproken door den heer De Ridder, voor. Ned. Chr. Bond van Perso neel in Publieken Dienst; den voorzitter plaatselijken Besturenbond, den heer H. Bax, op wiens verzoek gezongen werd de zoo treffende Psalm: „Gelijk het gras is ons kortstondig leven"; den voorzitter der Coöp. Begrafenls-vereenlging, den heer Weerman. In al deze organisaties had de overledene leidende functies bekleed. Ds. IJ. Alkema, Ned. Herv. predikant, was de laatste spreker. Als tekstwoord had deze gekozen de Eerste Brief van den Apostel Paulus aan de Corinthiërs, hoofd stuk 15 1227. Van den overledene kan spr. getuigen, dat hij in Christus leeft en vermaande allen, op Hem te zien: Die u leiden zal door de moeilijkheden des levens. De predikant had veel gesproken met B. over geestelijke dingen; zijn hart was er vol van. Hij sprak woorden van berusting en troost tot de nabestaanden en besloot met de bede, dat het Gode zou mogé behagen om de overtuiging van den over ledene velen ten zege te doen zijn. Na de teraardebestelling heeft een zoon van den overledene een dankwoord ge sproken. BENTHUIZEN. Jaarvergadering Burgerwacht. De leden der Burgerwacht hielden hun jaarvergadering in de openbare school. De eere-voorzitter. burgemeester A. Ver heul Az., opende en heette de nieuwe leden hartelijk welkom. De notulen werden door den secretaris penningmeester. den heer L. Voorwinden, gelezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de ont vangsten hadden bedragen met inbegrip der saldi f 165.49, de uitgaven f. 159.53, al- zoo een batig saldo van f 5.96. De heeren E C. Achterberg en P. Francken, die de rekeningen hadden nagezien, rapporteer den alles in orde bevonden te hebben. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren E. C. Achterberg en J. Timmerman Jr. Den aftredenden bestuursleden de hee ren J. VermrMlen en L. Voorwinden werd dank gebracht. Wegens het bedanken van J. Vermeu len werd in diens plaats tot commandant der 3de groep gekozen de heer J. Bulls. Na het zingen van het volkslied sloot de voorz. met een woord van opwekking de vergadering. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Willem de Vlaming, 25 j. te Zoetermeer en Grietje Hartman, 27 j. alhier HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het verrichten van schilderwerken aan 24 wo ningen van de Bouwvereenlging „Goed wonen" te Aalsmeer (bouwkundige C. van Damme te Hoofddorp), werd ingeschreven als volgt: Er waren 3 perceelen en wel A. binnen- schilderwerk aan 12 woningen; B. buiten schilderwerk aan 24 woningen en C: A en B te zamen. M. Kortenoever te Nieuwvennep: A. f.1650; B f700; A en B f.2325; H. F. v. d. Bos en Zn. te Heemstede: A. f 1425.. B f. 800; A en B f. 2225; P. van Veen te Heem stede: A f 1385; B f812; A en B f2197; Gebr. Pruis en v. d. Steeg te Deventer: A 1 1480: B f478; A en B f.1954; A. Zoet te Nieuwveen: A f1160; B f515; A en B f 1685: Pac. Goldstein te Haarlem: A f854; B f 698; A en B f.1526; Heuvellnk en Co. te Den Haag: A en B f. 1330: F. Lauers te Maastricht: A f 870. B f360: A en B f 1230; J. J. van Homele te Boxel: A f 665; B f 480; A en B fllÖO; C. Pannekoek te Aalsmeer: A f 1649; B f 1080. De gunning is aangehouden. Weer een inbraak. De heer E.. wonende aan den Bemiebroe- kerweg bij den Spieringweg alhier, ontdekte dat er 's nachts in zijn woning was inge broken. De dief of dieven wien het blijk baar om geld te doen was hadden zich door forceering van een raam toegang tot het huis verschaft en in een paar vertrek ken alles overhoop gehaald. Ze werden ech ter teleurgesteld, konden niets van hun gading vinden en zijn zonder den door hen begeerden bult weder vertrokken. Vermoedelijk zijn hier dezelfde personen aan 't werk geweest, die Zaterdagnacht in Hoofddorp op twee plaatsen hebben inge broken. De politie stelt een onderzoek in. Een gauwdief. Toen een wielrijder een bezoek bij een dokter bracht en zijn rijwiel aldaar neer zette, maakte een gauwdief van deze gele genheid gebruik om de fiets weg te kapen. Hoewel de politie er spoedig mee in kennis werd gesteld, is het spoor van den dader nog niet gevonden. Belangrijke werken. Door de zorg van het Polderbestuur is in den laatsten tijd de verdere uitvoering van vele belangrijke werken met kracht voort gezet, zooals een groote verbetering van het wegennet over een afstand van ongeveer 150 K.M., gepaard gaande met vernieuwing van bruggen; verruiming van vaarten en toch ten, waardoor het bemalingsvraagstuk van den polder bijna geheel tot oplossing is ge bracht, bestrating van den Ringdijk over een afstand van pl.mu 50 K M. enz, Al deze groote werken, die nagenoeg geheel hun beslag hebben gekregen en waarvoor het Polderbestuur zeker een woord van waar deering toekomt, hebben de aantrekkelijk heid van dezen mooien Polder aanmerkelijk verhoogd en leveren voordeelen ook van geldelijken aard in niet geringe mate voor de landbouw op. De werkzaamheden voor het verbou wen van de O.L. school No. 1 aan den Hoofd weg bij den Spaarnwouderweg alhier zijn thans in vollen gang. In verband hiermede doet het gymnastieklokaal nu tijdelijk als leslokaal dienst en zag de gymnasttekveree- niging „Lijnden" zcih genoodzaakt naar een andere gelegenheid voor haar oefeningen om te zien. Ze had de gewenschte oplossing spoedig gevonden en heeft voorloopig de be schikking gekregen over een lokaal in de R.K. school aan den Spaarnwouderweg. De te Hoofddorp opgerichte Padvin- dersvereeniglng is er in geslaagd de be schikking te verkrijgen over een eigen clubgebouw en heeft Zaterdag dit Jeugd- gebouw in een opgewekte stemming be trokken, waarbij vertegenwoordigers van vereenigingen uit den omtrek van hun be langstelling blijk gaven. Bij deze gelegenheid werd ook 'n marsch door het dorp gemaakt, o.l.v. tamboers, pijpers en hoornblazers, terwijl de dag met een gezelligen avond in het clubge bouw besloten werd. ZIET DE ETALAGES - VRAAGT ZICHTZENDING TELEF.no. 221 KATWIJK AAN ZEE 9552 HILLEGOM. Concert „Cantate et Jubilate". Het gem. koor „Cantate et Jubilate", waarvan mej. C. W. M. Hoogervorst diri- gente is gaf een concert in de goed bezette zaal van den heer Sistermans; het podium was met palmen en bloemen gedecoreerd. Het koor zette in met „Veni Sancte Spi ritus" waarop liederen volgden van Gluck, Jacob Handl, Bortnianski. Brahms en Strootman. Voor de pauze is de dlrigente gehuldigd met bloemen Na de pauze liet het koor, dat a capella zong, genieten van liederen van Zijderlaan, Schubert en Mangold. De aanwezigen toon den zich zeer dankbaar. Welwillende medewerking is verleend door het talentvolle trio. mevr. Nelly de Bock piano, de heer Jac. Reinalda viool en de heer Onne v. d. Klashorst cello Zij brachten ten uitvoer het trio in G Dur van Mozart en na de pauze Opus 49 van Men delssohn Bartholdy. Zoowel de beschaafde hoogstaande zang van het koor als de instrumentale mede werking van het trio deden het concert met veel succes bekronen De voorzitter de heer J. Versteege heeft de medewerkenden gehuldigd. Mevr de Bock had bloemen in ontvangst te nemen. Het was een avond van veel kunstgenot, die 'n aangename herinnering achter laat! Jeugdclub van 't Nut. Zaterdagmiddag is de jeugdclub gesloten met een feestje, dat voor de ouders en be langstellende leden van 't Nut was georga niseerd. De zaal was geheel bezet, toen de voorzitter het openingswoord sprak. De kleintjes van de olufo vingen aan met het bewegingsspel, getiteld schoonmaak, waarop vier jongens verschenen, die onder toezicht van hun leider aan het boksen trokken, hetgeen de toeschouwers zeer vermaakte. Adht meisjes vertoonden gymnastische be wegingen, waarna een luitenant en een oppasser een samenspraak, hielden. In de pauze was er gelegenheid de werk stukken van de club te bezichtigen, vlechtwerk, kleuren, plakken, teekenen. enz. Twee stukken hiervan zijn geschonken aan den Bazar voor de t.b.c.-bestrijding. Verder kreeg men te genieten van een zanjspelletje. deolamatie en een dansje, om te besluiten met het uitreiken van diverse leuke prijsjes in versohtllende af- deelinigen. De vioe-voorzitter van 't Nut heeft de dames leidsters en de heeren leiders van de club bedankt voor hun werk onder aan bieding van bloemen aan de dames. Namens de kinderen zijn aan deze dames en heeren geschenken aangeboden. De voorzitter besloot den feestmiddag met een tot ziens tot de olulbgenooten bij een of twee duinwandelingen in den zomer en bij de heropening in den aanvang van het volgende winterseizoen. Het was een recht gezellig feestje, waarvan klein en groot hebben genoten. VRAGEN AAN B. EN W. Inzake het Burgerlijk Armbestuur. De heer K. L. Pijnacker, lid van den raad dezer gemeente, heeft per brief aan het college van B. en W. de volgende vra gen gesteld: 1. Hebben B. en W. al kennis genomen van de verschillende handelingen, die ver richt worden door het B. A„ die in strijd zijn met iedere gezonde opvatting en ln- druischen tegen recht en rechtvaardig heid? Zoo ja, zijn B en W. dan bereid zoo spoedig mogelijk daarin verandering te j brengen? Zoo neen, zijn B. en W. dan be reid op korten termijn een onderzoek In te stellen? 2. Is het B. en W. bekend dat door di verse heeren, zitting hebbende in het B. A verschillende malen getracht is, een steuntrekker van het B. A te bewegen bij hen te gaan werken voor een appel en ei, onder het z.g.n. motief, dat hij dan na 3 weken in den Rijkssteun kon vallen en dan de vruchten er van kon plukken, maar in werkelijkheid om zelf een goedkoope kracht te hebben? Zoo ja, zijn B. en W. dan bereid om zulke personen direct uit het B. A. te ont slaan, evenals die heeren die hun goedkeu ring daaraan verleend hebben? Zoo neen, willen B. en W. dan al het mogelijke in het werk stellen om de bewij zen hiervan te doen verkrijgen? 3. Is het B. en W. ook bekend, dat zon der het minste of gcringstoe onderzoek in te stellen ej diverse personen zijn, die zon der het minste of geringste onderzoek ln derstand? Zoo ja. willen B en W. dan bevorderen, dat zoo lets in de toekomst niet meer voor valt? Zoo neen, zijn B. en W. dan bereid zoo spoedig mogelijk daar een onderzoek naar ln te stellen? 4. Is het B. en W, bekend, dat wanneer er verzoeken om onderstand bij B. A. wor den aangevraagd, er soms wel 6 a 8 weken overheen gaan voordat zoo Iemand pas steun wordt verleend? Zoo ja. willen B. en W. dan bevorderen, dat in de toekomst dergelijke zaken binnen 14 dagen maxi mum afgehandeld worden? Zoo neen, zijn B en W. dan bereid te bevorderen, dat binnen het max. van 14 dagen aan hen. die naar gebleken controle daarvoor ln aanmerking komen, direct onderstand ver leend wordt? De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk", heeft alhier f. 233.90 opge bracht. Dit bedrag is ongeveer gelijk aan dat van verleden jaar. Door Mgr. Huibers, bisschop te Haar lem, zijn tot kerkmeesters der St. Martl- nusparochie 'alhier benoemd de heeren G. H. Hermans en mr F. J. Gerritsen. Tot lid vaii het R.K. Armbestuur voor de beide parochies alhier is door mgr Hui bers te Haarlem benoemd de heer A. W. Koppers. De functie'in het Armbestuur ziin thans als volgt verdoold: A. Leliveld, voorzitter; D. Sistermans. vice-voorz.; G J. W Mathot secretaris en A. W. Koppers, penningm. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Kath. Katwijk. Gisteren hield de R.K Ver. Katholiek Katwijk haar jaarvergadering In het Parochiehuis. Pastoor Hesp opende, waar na het laarverslag van den secretaris ge tuigde van een oogewekt vereenigingsleven. Het financieel verslag van den penning meester wees een batig saldo van ongeveer f. 100 aan. De per. aftr. bestuursleden de heeren L v. Paridon en Jac. Rietveld wer den met bijna algem. st herkozen. Op ver zoek van het kerkbestuur zal K.K., aldus werd besloten, zich weer belasten met het organiseeren eener bloembollenvelllng ten bate der kerk. Een commissie werd benoemd tot regeling dezer aangelegenheid. De com missie zal bestaan uit de heeren Hub. van Paridon C. v. d. Lubbe. L. J. v d. Valk en P. H Castenmiller. Den heeren. die zich de vorige maal hiermede hadden belast werd dank gezegd voor hun werkzaam heden. De veiling zal gehouden worden op een nader vast te stellen dag in het Parochiehuls. Enkele andere parochieele en huishoudelijke aangelegenheden werden nog besproken, waarna sluiting door den pastoor volgde De Tuinbouw. Vele tuinders waren ter vergadering op komen in „De Roskam" om voornamelijk te komen luisteren naar hetgeen ir. v. d. Rieten, landbouwkundige, zou mededeeien betreffende het gebruik van kunstmest stoffen. Ir. v. d. Rieten gaf een uitvoerige uiteenzetting over dit gebruik en toonde de economische en financieelc voordeelen door dit gebruik duidelijk aan. Spr. had een aandachtig "gehoor; bij de rondvraag- wer den door hem nog meerdere gestelde vra gen over bemesting in het algemeen, naar genoegen van de vragenstellers beant woord. Vele tuinders hebben hun kennis op dit gebied weer verrijkt. In een der werkplaatsen van het St. Willibrordus-College hebben onbekenden zich een partij lood toegeëigend, zonder hiertoe bevoegd te zijn. De politie doet onderzoek De heer H. A. Fennes heeft bedankt als secr. der R.K. Voetbalvereen. K. R. V. KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd te den Haag als stuurman op stoomvlsschersvaartuigen onze plaats genoot J. van Duyvenbodc. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana d. van C. van Duijn en L. Kloos; Cornelia d. van D. Verloop en C. D. de Wit; Cornells Johannes z. van D. Lugthart en M. S, Altema; Lena d. van A. Hoek en W. van Duijn; Arendje Hendrika d. van W. Vooijs en A. van der Plas; Kla- ziena d. van A. Wassenaar en C. Jonker; Jannetje d. van J. van Duijn en D. v. Dulj ven voorde; Pleter z. van J. Guijt en M. van Dijk. Overleden: Hiltje de Vries, oud 77 Jaren, weduwe van P. Bakker; Geertrulda Otten, oud 73 jaren, echtgenoote van J. Otten: Antje van der Plas. oud 27 jaren, d. van T. v. d. Plas en J. de Jong. Ondertrouwd: D. Ruwaard, en P. de Mol; H. J. van Leeuwen en L. v. d. Plas; P. de Mol en J. Remmelzwaai; LJ. van der Bent en E. Hartevelt. Getrouwd: L. Haasnoot en L. Kuijt; A. G. Gijzenij en E. Teljeur. ten overstaan van den Deurwaarder J. H. OOSTERWIJK, ultt Lelden, op WOENSDAG 14 APRIL a.s., des avonds te 6 uur en op DONDERDAG 15 APRIL a.s., des namid dags te 2 uur en des avonds te 7 uur, in het GEBOUW GESINK aan de Voorstraat, naast de O. L. School, van 9577 Diverse Meubilaire en andere Roerende Goederen. Bezichtiging vóór den aanvang op de velllngsdagen. (Tngez. Mrd LISSE. Morgen zal alhier de Emmabloem- collecto worden gehouden. NOORDWIJK. Voor het as. Tulpenfcest. Zooals reeds eerder werd gemeld, heeft de pi. vereeniglng voor vreemdelingenver keer „Noordwijk Vooruit" het initiatief ge nomen om tijdens den bloeitijd der bloem bollen in deze gemeente een tulpenfeest te organiseeren. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor, om aan genoemde vereeniglng, zulks overeenkomstig haar verzoek, een subsidie van f. 200 te verlee- nen voor het organiseeren van dit tulpen- feest. Verdaging uitbreidingsplan Noordduinen. B. en W. stellen den Raad voor de be slissing op het ontwerp uitbreidingsplan voor de Noordduinen, waarvan de vaststel ling zou moeten plaats hebben vóór 15 April a.s., voor ten hoogste drie maanden te verdagen. B. en W. stellen den Raad voor aan den gemeente-geneesheer naast de vergoe ding, welke hij geniet voor het, uitoefenen van de armenpractijk ad f. 15 per gezin per jaar een toelage toe te kennen van f. 125 per jaar als vergoeding voor het verrichten van Vaccinatie en doodschouw. OEGSTGEEST. Geslaagde „Bonte Avond" van W.I.K. Door de afd. operette en dans van de Amusementsver. W.I.K. is in „Irene" een „Bonte Avond" gegeven. Het was een goede gedachte van het be stuur om den toegang voor werkloozen een reductie toe te staan tegen de helft van den toegangsprijs. Hiervan is een dankbaar gebruik gemaakt. De avond werd geopend door den heer H. Medendorp, met een hartelijk welkom tot de zeer vele aanwezigen, waarna hij dankte voor de bij de voorbereidingen van dezen avond ondervonden medewerking. Gelijk zoovele vereenigingen, heeft ook W.I.K. met flnancleele zorgen te kampen, hetgeen voor hem aanleiding was, om een ernstig beroep te doen tot aansluiting als donateur (trlce). Wij moeten allen eendrachtig samen werken, om W.I.K. groeiend en bloeiend te maken. Want het genoegen ls voor de kinderen en dat mogen wij hen niet ont houden. maar zoo mogelijk nog uitbrei den. Daarom gewaagde spr. met vreugde, dat zoovelen hebben medegewerkt aan het verzamelen en schenken van prijzen voor de te houden verloting. Een groepje W.I.K. kleuters verscheen direct daarop in danspas voor het voet licht om met een zangstukje van Clemen tine Ward, een vroolijk entrée te maken, waarop volgde de fabel van la Fontaine „De Krekel en de Mier", van Hendrika van Tusschenbroek. Beide kindergroepen verwierven een dankbaar applaus voor de keurige (uitvoe ring. Een heel mooi nummer was de „Bloe- mencantate", van Geertr. van Fladera- cken, waarin met zang van koren 'n fraaie HEDEN. Leger des Heils: Bazaar te 7.30 uur nam. Morschweg 59: Samenkomst 8 uur nam. Pniël: Vragenavond ds. J. Rlemens, 8,15 uur nam. Prediker: Geref. Bond, ds. L. Vroeg in de Wey, 8 uur nam. „Zomerlust":"Ned. Roode Hulp afd. Lei den. Spr. Postma. 8 uur nam. Woensdag. Federatiehuis: Theosophisch Genoot schap, 8.15 uur nam. Luthersche Kerk: Evang. Mij. Spr. ds. Los van Heerenveen, 8 1/4 uur nam. Malson Bruyns: Tentoonstelling Het Molenwiekje 25'/i uur nam. Nutsgebouw: Spirltlsch Genootschap. 8.15 uur nam. Rehoboth: Lezing over de Joden. 8 uur namiddag.. Royal: „Zwart Front" Spr. Am. Meyer, 8 uur nam. Delft (Phoenixstraat 47): Aandeelhou- dersverg. N. V. Rljnlandsche Betonbouw- Mlj. 8 uur nam. Noordwijk aan Zee (JulianaweglGeref. Bond. Spr. ds. v. Amelde van Elburg, 8 uur nam DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdar Inenting tegen dlphterle. 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur, v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Als mannen begeeren". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdag- nam. 2 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „San Francisco". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Artisten". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „She". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/t uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds Jot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor SDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 April a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vlschmarkt 4. telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. vertolking werd gegeven van sneeuwklok jes, crocussen, tulpen, trompet-narcissen en andere bloemen, waartusschen een ver kwikkende zon haar stralende warmte gaf door solozang van Corry van Leeuwen. Evenals ln de vorige, merkten wij ook weer bij dit nummer op, dat mej. Jo Kort man bijzondere aandacht heeft geschon ken aan duidelijke uitspraak en zuiver heid van zang. Nog volgde het zangstukje, het Spin- licdje. van Hendra. van Tusschenbroek, uitgevoerd door een groep van de grootste meisjes, waarbij ook Corry van Leeuwen als sopraan-soliste optrad. Na een korte pauze werd uitgevoerd het kluchtspel in één bedrijf „De geleende koe- kepan" van dezelfde schrijfster. De belde hoofdpersonen vrouw van Stappen (Riek Bouman en baas van etappen (Nelly van Grol) hebben zich hierbij zeer verdienste lijk onderscheiden. De overigen wisten zich bij hen heel goed aan te sluiten, waardoor het geheel als een waar succesnummer is te beschouwen. De pianobegeleiding van Yda van Grol heeft aan het welslagen van al deze zangnummers veel bijgedragen. In eenige toepasselijke woorden heeft de heer Medendomp, als bewijs van groote waardeering in het werk van de leidster, Jo Kortman en de pianiste Yda van Grol, ieder een prachtige doos bonbons aange boden. In de hierop volgende pauze is onder leiding van den chef veldwachter, den heer J. C. Krijger een verloting gehouden. Na de pauze werden een tweetal één- acters uitgevoerd, n.l. „Jansen en zijn vrouw leeren fietsen", door eenige leden van de afd. zang van de Rijnsburgsche Reclteerclub D.V.V. waarin mej. W. van Delft en de heer A. Hoogewoning A.zn. de hoofdfiguren voorstelden, daarin bijgestaan door eenige andere leden en daarna „De levende modepop", waarin op den voor grond traden de heeren C. en W. Kralt en W. de Mooij. Beide geestige stukjes oogstten zeer veel bijval en gaven een vroolijk slot aan dezen welgeslaagden avond. De heer Medendorp sloot met een woord van dank aan alle medewerkenden. Onderscheidingen voor dc firma G. Lubbc en Zn. De firma G. Lubbe en Zn. te Oegstgeest is op de tentoonstelling De Hofstadbloem te 's-Gravenhage bekroond met een kleine gouden medaille en een eereprijs alsmede met een zilveren medaille. Drie variëteiten werden bekroond met een getuigschrift van verdienste. Op de keuring van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur verwierf deze firma een verguld zilveren medaille voor de in zending narcissen en drie getuigschriften van verdienste voor inzending primula's. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6