BINNENLAND DELFTSCHE SLAOLIE De Kroning van Koning George VI LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 13 April 1937 KERK- EN SCH00LNIEUW5 Gouden jubileum van het Leger des Heils. Onze gezant in Spanje. De versterking van de vloot. Pfcrsonen- Thans zijn wij steeds aangewe- De kroning van de Koningin. - Het kroningsgewaad van Koningin Elizabeth. De ceremonieele Koninginnekroning. - De dames van het gevolg CALVÉ-KWALITEIT Op komende begrooting eerste gelden voor een nieuwen kruiser. Feestelijke herdenking in de hoofdstad. waarts in een land, waar ons werk ge waardeerd wordt. Deze waardeering blijkt wel heel duidelijk uit het fraaie gedenk boek. waarin vele vooraanstaande Neder landers van hun sympathie getuigden en waarin een duidelijk beeld wordt gegeven van het werk van het Leger des Hells in Nederland Wordt overgeplaatst naar Oostenrijk en Hongarije. Naar wij vernemen is de heer R. C. T. Roosmale Nepveu, tot dusver H. M. gezant in Spanje, bestemd om, na het vertrek van den heer L. G. van Hoorn, die, zooals dezer dagen is medegedeeld, naar Boeka- zen op het concertgebouw of kerken. In die citadel zou dan ook het hoofd kwartier kunnen worden gevestigd. De bu reaux zijn thans - op de Pr. Hendrikkade zeer slecht ondergebracht. Ook een nieuw kindertehuis in Zeist is dringend noodzakelijk evenals de vergrooting van de Blijkens de memorie van antwoord aan corPS-sebouwen, waarin de evangelisaties de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp ?^)n gevestigd. Op den hoek van de Rapen- tot wijziging van de Dienstplichtwet erkent burgerstraat te Amsterdam staat het te- de regeering, dat op het oogenblik in de huis voor vrouwen en kinderen, dat veel te Europeesche wateren feitelijk over te wei- KlEin k. evenals het tehuis voor ongehuw- nig bruikbare eenheden der Koninklijke de moeders te Rotterdam. De Drevonstlch- Marine wordt beschikt. Worden de plan- ting is bezig met aankoop en inrichting nen der regeering uitgevoerd, dan zullen van een tehuis bij Scheveningen ter ver in de toekomst echter steeds een kruiser j vanging van de barmhartigheidspost in de en een leader met een twee a drietal jagers Hemsterhulsstraat te den Haag. in Nederland aanwezig zijn. waardoor de Wij gaan vol moed en vol plannen voor- zich thans voordoende moeilijkheden van organisatorischen aard niet meer zullen voorkomen. Met betrekking tot het door verschei dene leden bepleitte denkbeeld om tot den bouw van een nieuwen kruiser over te gaan. wordt nog eens herinnerd aan het geen de regeering bij een vorige gelegen heid reeds heeft medegedeeld, nl. dat in het maritieme defensieplan de aanwezig heid van drie kruisers is voorzien naast twee flottieljeleiders, die hetzelfde kaliber van geschut zullen voeren als de kruisers. Natuurlijk brengt dit standpunt mede, dat te zijner tijd voor de verouderde kruisers vervanging noodig is. De minister van Defensie is van meening. dat op de begrooting voor 1938 een eerste termijn zal dienen te worden aangevraagd voor de vervan ging van een der twee oudere kruisers. De beslissing dienaangaande zal, gelijk men begrijpen zal.: echter eerst door het dezen zomer optredende, kabinet moeten worden genomen. Het overbrengen van de volledig beman de materieel-reserve naar Indië met daar nevens aanvulling van de vloot in Europa, mede opdat hier de opleiding kan blijven geschieden, zou in wzen een uitbreiding van de vloot boven die der regeeringsplan- nen met ten minste een kruiser, drie jagers en vier onderzeebooten beteekenen. Deze uitbreiding zou tengevolge hebben een ver hooging van ongeveer 7 millioen van de jaarlijksche begrooting voor den aanbouw en instandhouding van deze schepen, als mede voor de bezoldiging van het meer benoodigde personeel. Daar in zulk een ge val bovendien aan belangrijke uitbreiding van de capaciteit der opleidingen niet zou zijn te ontkomen, waardoor de genoemde bedragen nog belangrijk zouden worden verhoogd, acht de regeering een dergelijke uitbreiding, lettend op wat reeds voor het regeerlngsplan noodig is en op den finan- cieel-economischen toestand des lands, voorshands niet te verwezenlijken. De dislocatie, zooals de regeering zich die voorstelt, werd reeds in het oog gevat bij de besprekingen over de personeels organisatie 1936, welke in begin 1936 ten departemente plaats hadden en waarbij het huidige hoofd van het departement der marine in Nederlandsch-Indië tegenwoor dig was. Het behoeft intusschen wel geen betoog, dat bij andere omstandigheden dan waarop de regeering haar dislocatie plan deed rusten, in die dislocatie steeds elke wijziging kan worden .gebracht, die de regeering wenschelijk acht. Zij is het, die over het gebruik der vlooteenheden ten behoeve van het Koninkrijk beslist. De regeering is erkentelijk voor het feit, dat vele leden zich verklaarden aan te sluiten bij het, door de regeering aan vaarde. stelsel van geleidelijke versterking. Er is eenige tijd gemoeid geweest met het overleg met andere departementen van algemeen bestuur omtrent de samen stelling van de in 't voorloopige verslag be doelde commissie, alsmede met het ver garen van de g eg ovens, welke de commissie in beschouwing zal moeten nemen. Dit voorbereidend werk nadert zijn voltooiïhg, zoodat het instellen van de commissie spoedig kan worden tegemoet gezien. terwijl Prinses en Prins tusschen 3 en 5 uur in Soest zullen aankomen. Des avonds om 10 uur wordt in tegenwoordigheid van de vorstelijke personen een groot vuurwerk af gestoken. Het voornaamste programmapunt van Vrijdag is een openlucht-bioscoopvoorstel ling. Tenslotte wordt op Zaterdagavond een fakkeloptocht gehouden. Donderdagmiddag na twee uur zijn alle wegen, waarlangs de vorstelijke stoet zich beweegt voor het rij verkeer gesloten. Omtrent de aankomst van Prinses Juliana en Prins Bernhard te Baarn kun nen wij nog mededeelen, dat zij morgen middag om half drie van het Paleis te Soestdijk zullen vertrekken. Morgenavond wordt te Baarn vuurwerk afgestoken. DE A.S. BLOEMENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP. Diverse nieuwtjes. De nationale jury voor de as. groote bloe mententoonstelling te Boskoop bestaat uit de volgende personen: Voorzitter: H. Hartlleb, Rotterdam; leden: mevr. Bickervan Lennep, Drieber gen; baronesse Creutz. Warmelo; mej. Hingst, Rijswijk, mej. M. C. Karsten. Ter- borg; mevr. Röellvan Loon, 's-Graveland; mevr. SchorerStael van Holstein van Vloten. Heerde; mevr. van Tets van Goid- schalxoirdHooft. Zeist; J. G. Bailego, Lei den; J. K. Budde, Utrecht; Jhr. mr. C. Dedel, den Haag; G. J. van Dijk, Aerdenhout; dr. M. v. Gimborn, Doorn; B. C. D. Hancgraaff, Wassenaar; H. Th. 's-Jacob, Elspeet; J. H. Kaufmann, Ouderkerk a. d. Amstcl: D. T. Ruys, Wassenaar; C. Thlm. Amsterdam. De jury voor de nieuwigheden is als volgt samengesteld; voorzitter: H. Hartlleb, Rot terdam; J. K. "Budde. Utrecht; L. J. Endtz, Boskoop; B. B. C. Felix, Boskoop; Wm. C. Hage, Boskoop: J. H. Kaufmann, Ouder kerk a. d. Amstel; Hugo Koster, Boskoop; rest zal worden overgeplaatst, als H. M Anth. Kluis, Boskoop; H. A. Verschuren, gezant in Oostenrijk en Hongarije op te treden. De 'neer Roosmale Nepveu, is in Spanje sedert 16 November 1931. Hij is ridder in de Orde van den Nederlandsehen Leeuw, commandeur in de Orde van Oranje Nas sau en drager van verschillende buiten- landsche orde-teekenen. DE INTOCHT VAN HET PRINSELIJK PAAR TE BAARN. Een uitgebreid feestprogramma. Zooals wij reeds hebben gemeld zal het Prinselijk Paar morgen feestelijk te Baarn worden ontvangen, terwijl de blijde incom- ste te Soest Donderdag zal plaats vinden. Voor Donderdag. Vrijdag en Zaterdag is door de Soestenaren een uitgebreid feest programma samengesteld. Zoo zullen Don derdag een aantal herauten op verschil lende punten van de gemeente de bevolking kond doen van de blijde tncomste van het Prinselijk Paar. Des middags zal het mu ziekkorps van het eerste half regiment huzaren een muzikale rondgang maken, Haps. Op Dinsdag 20 April, zal. nadat in den nacht van Maandag op Dinsdag de bloemen in het gebouw zijn gebracht, door de jury de keuring worden verricht. De officieele opening zal plaats vinden op Woensdag 21 April des v.m. te 10 uur; door wie, is nog niet bekend. H.M. de Koningin heeft voor deze tentoon stelling een groote medaille beschikbaar ge steld. Voorts heeft het tentoonstelllngsbestuur nog medailles ontvangen van den minister van Landbouw en Visscherij. mr. dr. C. A. Deckers, verschillende gemeentebesturen, de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Gouda e.o. en die van Rijnland. Door bemiddeling van de Ned. Spoorwe gen wordt thans een breede strook grond, behoorende bij het spoorwegemplacement toegevoegd bij den aanvang van de Park laan te Boskoop, waardoor bij den ingang van het tentoonstellingsgebouw een groot en ruim terrein verkregen wordt, hetgeen het verkeer tijdens de tentoonstellingsdagen zeer ten goede zal komen. (Van een specialen Reuter-correspondent.) V. In tegenstelling tot andere monarchieën, waardoor de kroning van den vorst diens ecntgenoote automatisch tot Koningin of Keizerin is gewijd, bestaat in Engeland de traditie, dat de wettige echtgenoote van den koning bij diens kroning eveneens tot koningin wordt gezalfd en gekroond. Juist deze traditie was het, die voor vele Engel- schen de gedachte aan een huwelijk van den Hertog van Windsor met mrs. Simp son, indien Eduard niet zou zijn afgetre den onaanvaardbaar maakte. Voordat iemand er aan dacht, dat Prin ses Elizabeth ooit koningin van Engeland zou worden, genoot zij reeds als Hertogin Het Leger des Heils zal op Hemelvaarts- van York bij het Engelsche volk een zeer dag op feestelijke wijze zijn vijftigjarig be- groote populariteit, evenals haar tienjarig staan in Nederland vieren. Op dien dag dochtertje Elizabeth, de vermoedelijke zullen duizenden uit den lande samenko- troonopvolgster. De kroning van de Ko men in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam ningln zal dan ook een belangrijk onder- om het zegenrijke werk van het leger ge- deel van de plechtigheid worden, durende de afgeloopen halve eeuw te her- Het toilet, waarin Koningin Elizabeth denken. Woensdagmiddag 5 Mei. zoo ver- gekroond zal worden, verschilt slechts wei- telde commandant Bouwe Vlas ons, zal een nlg van dat. waarin 26 jaar geleden Ko- receptie in maison Coutourier vele. Neder- nigin Mary werd gekroond. Voor de eerste landers gelegenheid geven van hun sym- maal echter zal het gewaad der Koningin pathle te doen blijken. geheel vervaardigd zijn van zuiver Engel- De groote herdenking echter zal op He- sche zijde, afkomstig van de zijdewormfarm melvaartsdag plaats vinden onder leiding 1 die Lady Hart Dvke op Lulllngton Castle van Samuel Hurren, den directeur van ir. Kent" heeft gesticht. de Londensche kweekschool, 's Morgens te half tien wordt de bijeenkomst geopend met een lof- en dankstond waarna de in ternationale gasten welkom worden ge- heeten. Behoudens toestemming van den burgemeester zal 's middags te twee uur een optocht door de stad worden gehou den, waaraan 30 zegewagens, die het werk van het heilsleger uitbeelden, 10.000 heil soldaten en 900 muzikanten deelnemen. Om vijf uur zullen 6000 medewerkers de speciaal voor deze gelegenheid gecompo neerde jubileumcantate ten gehoore bren gen, waarna van 68 een bijeenkomst de viering zal besluiten. Voor de toekomst, zoo vertelde comman dant Vlas verder, hebben we weer groote plannen. We gaan weer verderWe willen in de eerste plaats de villa „Berk en Helde" aan de van Hengellaan te Hilver sum koopen als tehuis voor oude dames en oude vrouwelijke officieren van het leger. Aan de koopsom ontbreekt nog f. 28.000. maar we hebben nog nooit tevergeefs een beroep op het Nederlandsche volk gedaan. De traditioneele kroningsmantel der En gelsche koninginnen heeft een prachtige sleep, die vier yard lang is en evenals de mantel zelf is vervaardigd van konings purper fluweel. Mantel en sleep zijn ge voerd met het fijnste hermelijn en afge zet met een band van prachtig goud-bor duursel naar motleven van eikenblaren en eikels, die wederom omzxnrd is met een rand van hermelijn. Op de deep zelf is in goud geborduurd de roos van Engeland, de distel van Schotland, het klaverblad van Ierland, de ster van Indië en het gekroon de monogram van de Koningin. Het crème kleurige zijden gewaad, dat de Koningin onder dezen mantel draagt en dat even eens zwaar met gouddraad geborduurd is, reikt tot den grond, zoodat alleen de pun ten van de goudgeborduurde, crèmekleu rige zijden schoentjes er onder zichtbaar zijn. Mantel en sleep zijn zóó zwaar, dat de Koningin deze zonder hulp niet alleen kan dragen en de zes sleepdraagsters dienen dit geval dan ook niet,zooals gewoon Een ander toekomstplan is de vestiging lijk, uitsluitend voor de decoratie. Bij het v: "i een groot centraal gebouw te Amster- betreden van de Westminster Abbey draagt dam, een legercitadel, zooals die ook in an- de Koningin een fluweelen baret, die bij dere Europeesche hoofdsteden bestaan, met haar kroning wordt vervangen door de een bijeenkomstzaal voor minstens 3000 noninginnekroon. Terwijl de Koning viermaal gezalfd wordt. n.l. op het hoofd, op de borst en in de palmen van zijn beide handen, wordt de Koningin slechts eenmaal gezalfd. Zij knielt voor het altaar, waarna de Aarts bisschop van Canterbury, bijgestaan door den Deken van Westminster, haar de ge wijde olie op het hoofd giet. Onmiddellijk daarna schuift de Aartsbisschop haar den met juweelen getooiden gouden ring aan den ringvinger van de rechterhand en wordt haar de prachtige koninglnnekroon op het hoofd gezet. Op hetzelfde oogenblik zetten de adel lijke dames van het gevolg, de Peeressen van Engeland, zich de kronen, waarop zij volgens haarwteng recht hebben en die zij tot dan toe In de hand hebben gedragen, zelf op het hoofd. De Aartsbisschop geeft de Koningin dan de Ivoren, met een duif versierden staf in de linkerhand, wel ke handeling, evenais de voorafgaande, gepaard gaat met het uitspreken var. oen kort gebed, waarna de Koningin van haar plaats voor het altaar opstaat en, gesteund door twee bisschoppen, terugkeert op haar troonzetel naast den koning. De beide koninklijke hertoginnen, de Hertogin van Kent en de Hertogin van Gloucester, zullen bij de kroningsplechtig heid eveneens fluweelen mantels van ko ningspurper dragen, eveneens met herme lijn afgezet, en overigens zal hun toilet veel gelijkenis toonen met dat van de Peeressen, wieT mantels echter niet purper-, maar karmozijnrood zijn. Vele oudere dames herinneren zich nog, hoe zij in verband met den langen duur van de plechtigheid en de vele uren wach ten. die daaraan voorafgingen, bijna flauw dreigden te vallen van den honger. De jon geren trekken daaruit thans wijze lessen en in de voorgeschreven ruime gewaden met de vele plooien en vouwen zullen zij ongetwijfeld een plaatsje vinden, waar zij eenige sandwiches in kunnen verbergen, om deze tijdens het wachten achter een waaier op tc eten In den binnenkant van de waaiers die bij de plechtigheid gebruikt worden, laten de meeste dames trouwens spiegeltjes be vestigen, waarin zij tijdens de plechtigheid af en toe een blik kunnen werpen, vooral na het moment, dat zij bij de kroning van de Koningin haar Hertoginne-, gravinne- of markiezinnekroontje, op het hoofd moeten zetten Welke vrouw immers zou. zelfs bij veel minder plechtige gebeurtenis sen dan deze dan niet willen weten .hoe het staat", om het dan, door een lichten druk. zoo flatteus mogelijk te doen uit komen! (Nadruk verboden). 9553 anger. Med.) DE HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN NEDERLAND EN RUSLAND. Onze uitvoer is sterk gestegen. Het rapport van het volkscommissariaat voor den buitenlandschen handel der Sovjet-Unie bevat een artikel, dat gewijd is aan de handelsbetrekkingen tusschen de Sovjet-Unie en Nederland. De invoer van Nederlandsche goederen in de Sovjet-Unie bereikte in 1933 een waarde van 5.300.000 gulden, en steeg tot 13.700.000 gulden in de eerste 11 maanden van 1936, of met meer dan 250 pet. De uitvoer der Sovjet-Unie naar Neder land daalde in dezelfde periode naar waar de van 35.800.000 tot 20.100.000 gulden. In het rapport komen de volgende cijfers voor van de Sovjet-Russische douanesta tistiek, die een beeld geven van den vollen omvang van het handelsverkeer met de Sovjets. In 1931 bedroeg de uitvoer der Sovjet- Unie naar Nederland 128.300.000, in 1932 94.200.000, In 1933 123.400.000, in 1934 96.400.000, in 1935 70.500.000, ln 1936 53.800.000 roebel. De uitvoer van Nederland naar de Sov- Jet-Unle bedroeg ln 1931 58.600.000, in 1932 52.100.000, in 1933 53.300 000, ln 1934 68.700.000, in 1935 85.400.000. in 1936 72.700.000 roebel. Deze voor Nederland voordeelige ver anderingen op de handelsbalans met de Sovjet-Unie waren aan den eenen kant een gevolg van den sterk gestegen uitvoer naar Sovjet-Rusland, aan den anderen kant een gevolg van de beperking of vol ledige stopzetting van den uitvoer van eenige Sovjet-Russische artikelen, tenge volge van het verhoogde btnnenlandsche verbruik. De 'betalingsbalans tussohen de Sovjet- Unie en Nederland is voor Nederland nog gunstiger, daar de Sovjet-Unie per jaar voor het charteren van Nederlandsche scheepsrulmte 2 tot 3 millioen gulden be taalt. WIJZIGING DER ZIEKTEWET, In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende het ontwerp van wet tot wijziging der Ziektewet, zegt de minister van sociale zaken ter voldoening aan den door eenige leden geuiten wesnsch om nader te worden ingelicht omtrent de wijziging, welke artikel VI beoogt te bren gen ln het bestaande artikel 67 van de Ziektewet: Inderdaad zal, Indien het onderhavige wetsontwerp tot wet wordt verheven, daar mede aan het bestuur der Rijksverzeke ringsbank de bevoegdheid worden, ontno men, welke het thans bestaande artikel 67 der Ziektewet aan genoemd bestuur ver leent. Ingevolge dat artikel ls het bestuur der Rijksverzekeringsbank bevoegd om, Indien voor de ziekenkas van een bepaalden Raad van Arbeid de voor het gebied van dien raad vastgestelde premiën onvoldoende zijn gebleken ter bestrijding van de ten laste van de ziekenkas komende uitgaven, een evenredige verhooging der premiën te he velen. In T stelsel van gelijke premiën voor de ziekenkassen van alle Raden van Arbeid dat in het onderhavige wetsvoorstel ls belichaamd, post echter zoodanige bevoegd heid niet meer. Bij behoud van die be voegdheid zou immers elk oogenblik de gewenschte eenheid van het premietarief kunnen worden doorbroken. Het nieuwe artikel 67 voorziet daarom op andere wijze ln de mogelijkheid, dat het voor de zie kenkassen van de Raden van Arbeid vast gestelde premietarief voor de ziekenkas van een bepaalden raad niet voldoende blijkt om de uitgaven te bestrijden. Die andere wijze is dan deze. dat aan de Koningin de bevoegdheid wordt gegeven om zulk een tekort van een ziekenkas van een Raad van Arbeid om te slaan over de zieken kassen der overige Raden van Arbeid. APOTHEKERS-ASSISTENTEN. De algemeene apothekers-assisten bond, hield ln Krasnapolsky te Amsterdam on der leiding van den heer H. J. Reumer Jr., zijn 47e algemeene Jaarvergadering. Bij de opening wees de voorzitter er op. dat de verhouding tegenover de Mij. tot Bevordering der Pharmacie beter is gewor den, mede doordat de bond zich op het standpunt stelt, dat het behartigen van de belangen van de drogisten, niet op den weg ligt van den Apothekers-assistenten bond als zoodanig De verslagen werden met alge meene stemmen goedgekeurd. In verband met het ln werking treden van de werk- loozenkas werden eenige wijzigingen aan gebracht in de statuten, het huishoudelijk ïcglement en het reglement van de werk- loozenkas, behoudens goedkeuring door den betrokken minister. Vervolgens hield de economische advi seur van den bond, de heer W. J. de Jonge, een inleiding over de veranderde verhou ding tusschen werkgevers en werknemers, waarbij hij er op wees. dat de maatschap pelijke verhoudingen steeds meer dwingen tot een samenwerking tusschen werkgevers en werknemers In het hoofdbestuur werden gekozen de heeren G. de Ridder, J. Dalmeyer en L. Grevellnk. Herkozen werden de heeren W. Roosenburg en J. M. L. Vogt, resp. als pen ningmeester en secretaris. NEDERLANDERS BIJ DE NON-INTER- VENTTIF - CONTROLE, Naar wij vernemen heeft dc commissie voor de controle op de non-Interven! ie in den Spaanschen oorlog benoemd tot chief observing officer den kapitein-luitenant Ier zee der koninklijke marine reserve, P. H. van Coutei Piccardt Wieringa De heer Wieiinga zal zijn standplaats te Dover hebben. Than: is hij sinds eenige weiten werkzaam op het departement van de fensie in verband met de werving van Ne derlanders voor de contrölc. NED BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Eergisteren is te Utrecht, onder voor zitterschap van den heer A. A. Bierlee, de jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederlandschen bond tot het redden van drenkelingen gehouden. Op voorstel van den heer Breidenbach is besloten de jaarverslagen in „De Brigade" te public teren. De kleinere brigades stelden contributie- verhooging voor, doch de grootere brigades uit Rotterdam en Amsterdam bestreden deze voorgestelde verhooging. Het resul taat was, dat het bestuursvoorstel om de contributieregeling ongewijzigd te hand haven werd aangenomen. De aftr. leden mr. A. Kastein, J. W. van Gemen en H, W, E. Struve Jr., werden bij acclamatie herbenoemd. Mr. A. R. M. Mommqrs, die zich niet langer als rechts kundig adviseur kon beschikbaar stellen en ook voor zijn overige functies moest be danken, werd onder applaus van de ver gadering tot lid van verdienste benoemd. Als rechtskundig adviseur werd mr. W. H, Morren, inspecteur van politie te Amster dam, benoemd. De heer J. H. Mahr (Amsterdam) stelde zich niet langer beschikbaar als secretaris van de technische commissie. In zijn plaats werd de heer J. D. Timmermans (Utrecht) gekozen. Een voorstel van het bondsbestuur om examengelden te heffen werd na langdurig debat verworpen. De Haarlemsche brigade had een voor stel ingediend om den bond, evenals de Kon. Ned. Zwembond, te organiseeren in kringen en afdeelingen. De voorzitter deel de daarop mede, dat binnen afzienbaren tijd een rapport is te verwachten, daar reeds enkele besprekingen met de heeren Sabel en Kellenbach, van den K.N.Z.B. hadden plaats gevonden. Een voorstel van den heer Ph. J. v. Veen (Rotterdam) om de redactie-commissie van „De Brigade" op te heffen en daarvoor in de plaats te stellen één verantwoordelijken redacteur werd verworpen. De heer v. Veen deelde daarop mede, dat hij niet langer als redacteur kon optreden. Tot leden van de redactie-commissie werden benoemd de heeren J. C. Keulenaar en P. E. v ,d. Veen; een derde lid zal het bestuur hieraan toe voegen. De administrateur P. E. v. d. Veen (Utrecht) werd bij acclamatie herbenoemd. De volgende jaarlijksche algemeene ver gadering zal te Haarlem worden gehouden ln verband met het 25-jarig bestaan van de brigade aldaar. N.R.Crt. PLAATSVERVANGEND VOORZITTER VAN DEN A.N.W.B. Het dagelijkse!) bestuur van den A.N.W.B. heeft als plaatsvervangend voorzitter aan gewezen den heer H. P. J. Bloemers. bur gemeester van Arnhem en lid van het dagclijksch bestuur van den bond. BANK VAN INTERNE BELANGEN. De raad van beheer der bank voor Inter nationale betalingen, die gisteren te Bazel zijn gewone maandelijksche bijeenkomst heeft gehouden, heeft den president der Nederlandsche Bank, mr. L. J. A. Trip als lid van den raad herkozen, VERSPREIDE BERICHTEN, In den ouderdom van 52 jaar is te Westzaan overleden de heer Maarten Mole naar, lid der directie van P. Molenaar en Go's Meelfabrieken N.V. te Westzaan. In den speelgoedwinkel: Zou u dit niet voor me kunnen rullen?..., het was een meisje! PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 14 APRIL. LEIDEN. Geref. Gem. (N. Rijn): Nam. 8 uur, ds. P. Honkoop van Den Haag. Nomateg (Boerhaavestr. 21): Bijbellezing te 8 uur nam. ZOETBRMEER. Geref. Gem.: nam. 6,45 uur, ds Hofman werd B, C. Visser te Okkenbroek. NED HERV. KERK. Aangenomen. Naar Meppol Th. A. Vos tc Nieuwe Pekele. Bedankt. Voor Assen (Evang.)H. W. Ca- zemier te Marrum Voor Ernst, E. v. Asch te Sommelsdijk. Voor Makkum en Corn- werd B. C. Visser te Okkenbrlek. GEREF. KERKEN. Aangenomen. Naar Antwerpen-Mechelcn (als hulppred.) W. Fijn van Draat Jr.. cand. te Laren (N.-H.) 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10