Uit Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Vrijdag 9 April 1937 Burgerllijke Stand. Geboren: Johana Maria Christina, dr. van F. Briër en M. C. Verliave Johannes, zn. van J. L. Burgers en M. Padding Agatha Ida, dr. van R. van Til en H. G. Bouma. Overleden: J. van Leeuwen geb Snijders, 75 j. C. Schoenmaker, 63 j. J. v. Brug gen, 67 j. Th. H. J. de Josselln de Jong geb.' Wetsels, 78 j. J. I. Vonhout, 75 j. Uitvoering „Kunst en Genoegen". De tooneelver. „Kunst en Genoegen" gaf een uitvoering in „Irene". Deze nog Jonge vereeniging heeft zich blijkbaar al een groote schare van aanhangersisters) weten te verschaffen, hetgeen dan ook waarlijk niet als een bijzonderheid is te beschouwen omdat K. en G. sedert het eerste optreden altijd iets aantrekkelijks weet te geven. Zoo was de groote zaal van Irene geheel bezet, toen de voorzitter de heer H. v. d. Ven opende met een hartelijk welkom en mededeelde, dat de vereeniging zich in een voortdurend stijgend ledental mag ver heugen. Eenerzijds is dit een goed teeken. doch daarnevens is noodlg, dat het ook in financieel opzicht blijft voortgaan. HIJ wekte allen op, zich bij K. en G. aan te sluiten als donateur(trice). De heeren Trijselaar en Handgraag voer den de één-acter „Vergelding" op, waarna het blijspel „Beurskoorts" van Max. Rei- mann en Otto Schwartz volgde. In dit geestig getinte tooneelwerk treffen wij Peter Emmerling de apotheker (Bart v. Leeuwen), die met het geld van zijn vrouw Lotje (Truus Eradus) aan het spe- culeeren is gegaan. Het gaat, zooals ge woonlijk, in den beginne hiermede op en neer. totdat al spoedig het eene gat wordt gestopt met het andere. Zijn goedgeloovige vrouw weet van deze toestanden niets af. maar merkt weldra door een toenemende zenuwachtigheid van haar man, dat er iets niet in orde is. Plotseling wordt dan een bezoek aange kondigd van de schoonouders dr. Lam- brechts en Amalla zijn vrouw. (resp. Toon v. d. Poel en Coby Bol). Schoonmama onderwerp haar dochter aan een scherp verhoor over het wel en wee van het echtpaar en geeft daarbij blijk dat zij niet „voor de poes" is. Plotse ling dalen de papierwaarden en trekt de apotheker er korten tijd tusschen uit voor een pleizierreisje. In het verloop van het stuk maken wij dan nog kennis met mej. Paula (Jopie de Leeuw), dochter van het nog jeugdige echtpaar die blijkbaar zeer Ingenomen is met een jong advocaat Rudolf Knesebeck (Lo van Leeuwen), Cornells Lindeman prosivor, Louise Wachtel telefoniste en Christine de huishoudster der familie (resp. Theo Schaay. Annie en Jeanne Sjardijn). Schoonmama treedt regelmatig op met een zelfbewuste houding, waarbij de liefde tusschen de apotheker en zijn vrouw dreigt vernietigd te worden Aan het einde komt echter alles weer goed terecht en vinden eij elkander, zooals zij voor een verder leven wenschelijk achten. Op keurige wijze is dit stuk gespeeld, wij merkten in vele opzichten een vooruit gang op. Zoo gaf o.a. dr. Lambrechts 'Toon v. d. Poel) een uitstekende vertolking als de echtgenoot waarbij hij zich tevens als een goed humorist ontplooide. Amalia zijn vrouw (Coby Bol) was voor haar rol als geknipt, voornaam deftig maar geraffi neerd sluw. Peter Emmerling de apotheker (Bart van Leeuwen) was een hartstochtelijk specu lant en speelde zijn rol schitterend. Ook Lotje zijn vrouw (Truus Eradus) vertolkte haar rol voortreffelijk, evenals Paula, de dochter, (Jopie de Leeuw) die weer talentvol spel te zien gaf. J„C1^rlstine de huishoudster (Jeanne Sjar dijn) heeft haar zeker niet dankbare deel wel tot een zeer goed einde gebracht. Ook de overigen hebben door een juiste uit beelding het hunne bijgedragen tot welsla gen van het geheel. De regie was in vertrouwde handen van den heer M. Tijselaar. Keurig verzorgd was het grimeerwerk van den heer P. v. d. Pijl uit Lelden. Een daverend applaus viel het gezel schap ten deel. Vermelden wij nog dat de versterkte gramofoonmuziek was beschikbaar gesteld door den heer Nouwens (Oegstgeest), de meubileermg van de fa. Leeuwin (Lelden) en de belichting van den heer M. Kort (Oegstgeest). Geslaagd voor het eindexameh der Middelbare Landbouwschool onze plaats genoot J Bonda; deze verwierf tevens de Sloetpnjs. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. fl. Muussers en P. M. Weerdenburg J. Th. Hendriks en J. W. M. van Wensveen. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vanwege de Centr. Ver. tot bestrijding der Tuberculose zal Woensdag a.s. de Emmabloem worden aangeboden. De Rijkspolitie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de expediteursfirma B. en W. wegens overtreding van de wet op de evenredige vrachtverdeeling. De kunstmesthandelaar B. K. heeft bij de Rijkspolitie aangifte gedaan dat van zij n opslagterrein aan het Achterom een partij zakken is ontvreemd. WARMOND. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag 14 April a„s. in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Bemerkingen begrooting 1937. 3. Benoemingen. 4. Ver laging huishuur der voormalige onderwij zerswoning. 5. Wijziging Instructie voor den havenmeester. 6. Comptabiliteit. 7. Vaststelling kohier hondenbelasting 1937. 8. Wijziging der verordening ter voorko ming van brand. 9. Reclame's school- en havengeld. 10. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 11. Rondvraag. Op Woensdag 26 April zal een gezel schap Zwitsersche dames en heeren van de ..Burgenverein" een bezoek brengen aan deze gemeente. Zij zullen een bezoek bren gen aan het bekende restaurant „Meerrust" en een boottocht maken over de Kagerplas- sen. Vervolgens zullen zij naar Vlissingen reizen om van daaruit over te steken naar Fngeland. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: T. Aikema, huish., uit 's Gra- verihage, Storm van 's Gravesandeweg 79: Aboe Bakar Djaar. Moh„ Ned. ond.. uit Leiden, Kerkstraat 47; M. Th. v. Amster dam, dienstb., uit Leiden, Bloemcamplaan 43: E. J. Balguerie Guerin, wed. v. J. M. A. Bicker Caarten, z.b„ uit Den Haag, Schouw- weg 81-33; E. Bauwer, wed. van Th. Wey- henke, uit De Bilt, Schouwweg 72; P. Bos nians, leeri. verpleegster, uit Brussel, Wlt- tenburgerweg 102; D. v. d. Burg en gez., employé B.P.M., uit Semarang. N.O. Indië, Tulpweg 25; G. Buringa, dienstbode, uit Den Haag, Zljdeweg 40; W. B. van Buren, z.b. uit Den Haag, Ridderlaan 1; A. v. Dalen, dienstb. uit Zwijndrecht, Eikenlaan 10; A. M. Derksen, dienstbode, uit Didam, Ridder laan 1; H. Elias, dienstb., uit Den Haag, Storm van 's Gravesandeweg 57; P. H. C. Esser, z.b,, uil Den Haag, Rijksstraatweg 342 AD C. Geluk en vrouw, apotheker, uit Den Haag, Storm van 's Gravesandeweg 69; M. A. Goddijn, dienstb., uit Sassenhelm. Santhorstlaan 27; C. C. A. v. Haren, mr. l.d. rechten, uit 's Gravenhage, Teijllngerhorst- laan 35; J. M. Hlllen, diienstb., uit Rechter- feld, Wittenburgerweg 90; E. Jurreit, keu kenmeisje. uit Berlijn, Schouwweg 69; L. P. H. Leeman, koopman, uit Batavia, v. Z. v. Nijeveltstraat 24; M. S. van Lunteren, uit Rotterdam, Wilhelminalaan 4; M. R. Medwed, dienstb.. uit Den Haag, Konijnen laan 40; C. J. M. Mllcx, hulp i. d. huish., uit Rotterdam, Wilhelminalaan 2; M. Moo- ten, dienstb.. uit Leiden, Rijksstraatweg 378; R A. den Ouden en vr„ adj. secr. v. h. Centr. Com. v. d. A. R. Klesver., uit Den Haag, Storm v. 's Gravesandeweg 79; C. C. v. d. Pouw Kraan, dienstb., uit Leimulden, Raaphorst 4; E. Pijl, z.b., uit Groningen, Oranjelaan 1: J. Rasch. uit Den Haag, Tulpweg 20; C. W. J. Rink, bouwkundige, uit Rotterdam. Schouwweg 32; M. E. Arink, apotheker, uit Rotterdam, Schouwweg 32; M. E. G. Roos, religieuse-onderwijzeres. uit Bakel c.a., Kerkstraat A 26; A. Sabee, z.b.. uit Den Haag, Rijksstraatweg 777; M. Sasse, dienstb., uit Voorburg, Duinweg 4: Jkvr. A. R. Schuurbeque Boeije, wed. van J. S. F. v. Hoogstraten, en zoon. z.b., uit Den Haag. Konijnenlaan 40; J. M. Sips, kapster, uit Breda, Langstraat 101; M. G. de Lavieter, geb. Smit, leidster Montessori-onderwijs, uit Bussum, Papegaaienlaan 11; H. J. A. v. Soestbengen en gez., accountant, uit Sut- ton-Surrey, Oranjelaan 3; A. v. d. Veen, geb. Stob, z.b., uit Kloosterburen, Rozen- steinstraat 2b; W. J. v. Tellingen, onder wijzeres. uit Sutton-Surrey, Oranjelaan 3; E. M. Wallisch, dienstb., uit Den Haag, Ko nijnenlaan 40; F. Werner, dienstb., uit Den Haag, Bloemcamplaan 66; P. A. Zuiderduin, dienstb.. uit Delft. v. Z. v. Nljeveltstr. 223; A. M. A. Zuur, z.b., uit Den Haag, Raap horstlaan 17. Vertrokken; M. Dempewolf, n. Den Haag, Flat Marlot; J. I Persoon, n. Den Haag, Krltzingerstraat 135; H. H. Klatt, n. Den Haag, Pr. Mauritslaan 49; R. Hoedemaker, n. Bepgschehoek, Dorpstraat 7; H. Roelink en gei., n. Makassar, Ned. Indië; K. Schlei- blecker, n. Den Haag, v. Hogenhoucklaan 60; F. G. van der Melden, n. Haarlemmer meer Hoofddorp, Hoofdweg 592; H. Verheul n. Zutphen, K. Beukerstraat 6; L. Fröllch, n. Den Haag, Waalsdorperweg 40: A. Stlg- ter, n. Scheveningen, Haagschestraat 101; G. van Gent, n. Den Haag. Middelstraat 9; M. Petrasch, n. Den Haag. Laan van Meer- dervoort 345; G. M. P. Dieben, n. Bode graven, Pensionaat St. Joseph; G. Butter, n. Leiden, Fruinlaan 6: A. W. v. d. Berg, n. Den Haag, Parkflat Marlot 26; C. A. v. d. Nieuwendijk, n. Den Haag. Wlllemstr. 36; L. C. M. Linnemeyer, geb. Nlessen, n. Los ser, Bentheimerstraat 40; G. Boersen. n. Haarlem, Noordertuindorplaan 50; A. C. v. Gorsel, n. St. Maartensdijk, Westvest A 403; S. J. de Lee en kind, n. Haarlem. Prof. v. d. Waalstraat 36; J Melet en gez.. n. Den Haag, Groenewegje 167; Wed. R. Hasel- hoff, geboren J. Wijnmaftn, naar Den Haag. Ruychroklaan 124; J. A. Hogendoorn. n. Valkenburg (Z.H.), Zonneveldlaan 1; E. J. J. C. Hoekstra, n. Haag. Arnhemschestr. 11: Ph. C. Kortman, n. Den Haag. Stations plein 37; D. J. A. Peetoom, geb. de Keyzer, n. Amsterdam, Leonardostraat lOh; P. Hei wegen, n. Renkum. Beukenlaan 33: J. Var- kevisser. n. Katwijk. Mich, de Ruytrestraat 57; C. Kamp, n. De Werken en Sleeuwijk; M. L. Weidman, n. Den Haag (Schev.). Grand Hotel; M. Balhom. n. idem; P. Ja cobs en vr„ n. Den Haag, Herman Coster- straat 214; M. W. Swiebel. n. Den Haag, Nassaulaan 9; M. R. v. Duinen, geb. Liem- berg. n. Groningen, Verl. Heerenweg 107a; J. C. Meijer, n. Lisse, Akervoordelaan 33. Burgerlijke Stand. Geboren: Genardina Johanna Petroneila, d. van J. v. d. Broelk en J. E. Haagen; Mar- tlen Simon, z. van W. van Dijk en M. Mos- tert; Antonius Leonardus, z. van J. G. T. Wolters en C. M. J. Bellekom; Albertus Christiaan, z. van C. Hilgeman en P. Tlm- mers; Petrus Wilhelmus, z. van P. W. Lubbe en A. C. v. d. Velde; Wilhelmlna Petroneila, d. van J. J. C. Schiferll en P. W. Spee; Gijsbertus Arnoldus Antonius, z. van W. Jansen en G. A. Noordover. Overleden: Johanna Maria Renard, oud 60 jaar, echtger.. van A. v. d. Woude; Ger- trud Theodora Becker, oud 35 Jaar, echtg. van A. J. H. de Zwart; Lubbertus Les, oud 65 jaar, echtg. van G. J. Brouwer. Ondertrouwd: P. van Barnveeld en N. A. IJzerman: N. van Keppel en J. v. d. Zwaan; J. v. Zanten en A. v. d. Veen: J. R. ten Cate en N. L. van Gheel Gildemeester; Jhr. W. G. Röell en M. A. B. del Court. Gehuwd: J. van Duinen en M. R. Liem- berg; A. H. W. Beijersbergen en J. C. van Eeden; G. H. Llndemeijer en L. C. M. Nles sen. Propaganda-avond „De Lofstem". In het gymnastieklokaal van de school aan de Bloemcamplaan hield de Chr. Gem. Zangver. „De Lofstem" een propaganda- avond en levens haar eerste uitvoering. Na opening met het zingen van ps. 98 1 en gebed heette de voorzitter de heer L. Bloot allen hartelijk welkom en wees erop dat de oprichting van „De Lofstem" moet gezien worden ais een poging om ook in Nieuw Wassenaar tot een vereenigingsleven te komen. Spr. riep hiertoe aller svmpathie en medewerking in. Het zangkoor bracht onder leiding van den heer C. J. de Graaf eenlge liederen ten gehcore afgewisseld door xylophoon- en orgelspel van resp. A. Mulder en G. J. de Graaf. In aanmerking genomen dat „De Lofstem" eerst sedert September 1936 met haar repetities is aan gevangen, wat dit eerste optreden rüet ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Helena Wilhelmina, d. v. Wil lem Kruijt en Jacoba C. de Vlieg Hu- bertus Adrianus Maria. d. v Simon S. Eijs en Petroneila M. Starreveld Jan, z. v. Aïbertus Vonk en Adriana Maria v. Win kel Risje Gerritje, d. v. Marius C. Oost hoek en Gerarda R. de Bruijn Wilhel mina Heintje, d. v. Rik Busser en Wil helmina van Oostrum Cornelia Pietje, d. v. Cornells H. Schuurman en Martina P. Paling. Gehuwd: Adrianus Kiarenbeek 28 j. en Elisabeth Cornelia v. Egmond 26 j. Klaas Andrles de Bruin 24 j. en Marijtje Dom burg 21 j. Zacharlas Straver 39 j. en Hendrika Christina Jacoba Costeris 33 j. Simon van Wieringen en Neeltje Pieter- nella Sneeuw 25 j. Arie Mooij 27 j. en Johanna v. Veen 30 j. Overleden: Hendrik Verschuur 72 j„ ge huwd met Sara Bergman Gijsbertus Homburg 36 j. wedn. v. Elizabeth Allda Witner Dirk Stapper 81 j. wedn. v. Ma ria Hlllegonda Hoogervorst. Loop der Bevolking. Gevestigd: Van Appingedam, Jozeph Kroon, veehandelaar, v. Mandersloostr. Den Haag, Johannes C. Folkers, z.b., Bloem hofstraat 43 Lelden, Qeurda Rombeek, db., Raadhuisstr. 44 Zevenbergen, Jan de Visser, Rijksklerk dir. bel., Emmalaan 32 Nieuwer Amstel, Geertrulda J. Straat hof, db.. Gnephoek 55 Ouderkerk a. d. IJsel, Meinsje Speksnijder, echtgenoote v. P. A. v. Dijk, z.b., Steekterweg 194 Den Haag, Johannes H. Feenstra, onderwijzer, Pr. Hendrikstr. 64. Vertrokken: Naar Warmond, Padoxlaan 3, Adrianus v. d. Elshout en gezin, fabr.- arbeider Zeist, Verl. Slotlaan, Berndina C. van Sandwijk, administrateur Voor burg, Laan van Oostelnde 115, Wilhelmina R. Zweekhorst, db. Sassenheim, Linden- laan 18, Gerrit van der Horst en gezin, fabr.arbeider Sassenheim, Nicolaas Schellingerhout, timmerman Warmond, Heerenweg A 87a, Valentijn Labree en ge zin., bedrijfsleider Zwammerdam, A 153 Johannes Kuil en gezin, z.b. Hilversum, Rigerstr. 114, Pieter Kooijman en gezin, mach. bankwerker Sassenheim, Berken laan, Arie van der Wagt en gezin., kan toorbediende Uithoorn, Zulderlegmeer, Johannes C. Heenk, landarbeider Ber- kel en Rodenrijs, Zuidersingel, Jannetje J. Bos, hulp i. d. huish., De Bilt. Looidijk 144 Cornells A. W. van Loon, db. Hil versum. Sportstr. 27, Jabok B. Prins en gezin, bankwerker, Hilversum, Sportstr. 15 Pieter A. Tanis en gezin, bankwerker Den Haag, Stortstr. 110, Sletske de Jong, z.b. Lelden, Langebrug 27. wed. H. Schollaardt geb. v. Noort z.b. SLUITING CURSUS NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Tentoonstelling van werkstukken. De heer Kleinenberg, hoofd der school voor Nijverheidsonderwijs der Martha- Stichting, heeft de cursus 19361937 offi cieel gesloten. Deze wees op het belang tot het verzamelen van kennis en het beko men van diploma's, die overal worden ge vraagd. Zonder deze kan men niet veel verder komen. Uit het verslag bleek, dat de cursus een goed verloop had en de samenwerking tusschen leeraren zeer goed was. Het einddiploma kon worden uitge reikt aan de cursisten: J. Deistlng, F. H. de Groodt. W. Breeveld, H. v. Loenen, M. de Jong en W. A. Vellekoop. Van de 1ste naar de 2de klasse werden bevorderd 20; van de 2de naar de 3de kl. 7; van de 3de naar de 4de 6 en van de 4de naar de 5de kl. 6 leerlingen. Prof. Lieftinck uit Rotter dam, sprak namens het bestuur der Martha-Stichting. Spr. wees op de mecha nisatie, waardoor juist de vakmenschen plaatsing zullen kunnen vinden bij een op leving. Hij wekte daartoe op tot het ge trouw volgen van het onderwijs en werken en wenschte allen veel succes. De directeur der inrichting, ds. Meijer, sprak een kort slotwoord, waarbij hij dankbaar releveerde dat door de jongens het meisjeshuis was geverfd en men t.z.t. ook met eigen krach ten het pavoljoen voor de jongens hoopt te bouwen. Na dankgebed bestond gelegen heid het tentoongestelde werk der leerlin gen te bezichtigen, waarbij bleek, dat veel goed werk was verricht. Feestelijke herdenking 20-jarig bestaan Chr. Graf. Bond. Door de pi. afd. van den Ned. Chr. Graf. Bond Is in Concordia ter gelegenheid van het 20-iarig bestaan een feestelijke her denking gehouden, eeopend door d»" voor zitter den heer J. S. C. Bonte, die in het bijzonder den bondsvoorzitter, den heer J. Hofman hartelijk welkom heette De heer A. Marbus bracht het jaarverslag uit. waar in hij ook een overzicht gaf van de afge- loopen 20 jaar. Het is een tijd geweest van zorg en zegen. De afdeeling werd opgericht met 17 leden en telt er thans 93. De heer onverdienstelijk. Vooral het „Heer, mijn hert is boos en schuldig" van Cath. v. Rennes werd reeds goed vertolkt. Daarna werd een verloting gehouden, waarvoor een groot aantal prijzen beschikbaar waren. De voorzitter dankte onder aanbieding van stoffelijke blijken van belangstelling de heeren de Graaf en Mulder voor hun muzikale prestaties en wekte de aanwezi gen op om door toetreding als lid of dona teur het streven der vereeniging te steunen. Hierna sluiting met het zingen van ps. 116 7 en dankgebed. ZEVENHOVEN. Kerk- en Armen-schapen. De 74 kerk- en armen-schapen der R.K. kerk brachten op gemiddeld f. 29.25. Koo- per was de heer Roest van Ter Aar. Het rijwiel van A. v. T. alhier is ver ruild voor een oud karretje. Van den dader geen spoor. De bouw van den gemeentetoren is gegund aan den heer C. van Dijk en Zn. te Nieuwveen. D. Arleman bracht het financieel verslag uit. Het bleek, dat zoowel de bondsrekening als die der afdeeling sluiten met een batig saldo. Namens het bondsbestuur sprak de bondsvoorzitter de heer J. Hofman. Deze wees er op. dat hoewel er reeds veel is be reikt in de arbeidersbeweging, nog steeds strlld gevoerd moet worden. Vele meenen dat het christendom geen waarde heeft voor het sociale leven, maar de feiten be- wttzen, b v. in Rusland, toch wel het tegen deel. Onze tijd vraagt arbeiders die trouw voor hun beginsel uitkomen: een leven onder de kruisbanier. De heer A. Groene- veld sprak als afgevaardigde van den Chr Besturenbond, die zijn woorden deed voor afgaan met het aanbieden van een fraaien bloemenmand. Spr. merkte op dat er vooral de laatste jaren een goede verstandhouding bestaat tusschen de tvpo's en de andere afdeelingen van den besturenbond. Hij hoopte, dat dit ook in de toekomst zoo zal blijven. Voorts wenschte hij de afdeeling Gods onmisbaren zegen op al haar arbeid. De heer S. C v. d. Spelt, sprak als oud- voorzitter. Hii merkte op dat in de 15 jaar dat hii lid der afd. was er een goede ver standhouding onderling bestond. Juist door een hartellik samenwerken kan men zeer veel bereiken. Door een 8 tal leden werd een samenspraak opgevoerd: .Uit het dage iijksche leven". Duidelijk kwam daarin naar voren welke groote voordeelen het georga niseerde bedrijf met zijn samenwerking tusschen werkgever en werknemer biedt, terwiil daarentegen het ongeorganiseerde bedrijf met zijn jongens-exploitatie zeer veel ellende in de huisgezinnen brengt. Dat men in dit stuk. dat goed werd gespeeld, voor den jongen die slachtoffer werd van het ongeorganiseerde bedrijf, een goede op lossing vond. spreekt vanzelf. Het program ma werd afgewisseld met heel mooie muziek van het ensemble der Martha-Stichting en solozang van den heer L. Zuidam, terwijl een bonnetjesverkoop ten bate der t.b.c - 'oestrtiding menigeen nog een aardige ver rassing bracht De uitstekende geslaagde feestvergadering werd te middernacht door den voorzitter gesloten. Od waardige wiize heeft de afd. haar 4e lustrum heTdacht, waarbli het bestuur voor haar zorgen en goede organisatie alle lof toekomtl ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren; Johannes J. F., zoon van J. E. Klein en M. J. de Jong Catharina A. M., dochter van G. J. van der Meer en J. M. van der Meer Caroline J„ dochter van K. J. Berkhemer en A. E. Biokpoel Jacobus L„ zoon van J. Th. van der Meer en S. C. van der Meer Gehuwd: P. N. van Schie, oud 29 jaar, Jm. en H. C. van der Poel, jd., 22 jaar. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Aiida, d. van A. Vroege en P. van Muiswinkel. Ondertrouwd: G. D. van der Henst, 31 jaar en J. v. Dissel, 25 jaar C. Nell. 25 j. en A. Rijlaarsdam. 25 jaar J. Th. Koot, 38 jaar en A. M. v. d. Maat, 26 jaar J. Verburg, 31 jaar en M. C. van Brie- men, 26 jaar. Overleden: P. van Benten, 77 jaar M. Uitbeijerse, 66 jaar. echtgenoote van J. Hooftmar.. Loop der bevolking. Gevestigd: J. W. Hagen, huishoudster, van Boskoop, Koningstraat 31 A. Kraan, z. b., van Reeuwijk. Wilhelminastr. 20 IC. de Ruiter, z. b.. van Waddinxveen, Bui tenkerk 69 E. van de Kamp. z. b.. van Barneveld, Zuidzijd» 97 J. Wacht en ge zin, onderb. A'damsche Ballast Mij., van Enschede. Emmakade 119 j. Vertrokken: J. G. Edelman, schilder, n. Hilversum, Radiostraat 74 J. P. den Blijker, en echtgenoote. machinist, naar Zwammerdam. Vlietkade G. Broere, bakker, naar Alphen a. d. Rijn. Emmalaan M. M. Rijkaart, stoffeerder, naar Vree land, Breestraat 175 C. Schinkel en echtgenoote, metselaar, naar Zwammer dam, Vlietkade J. van Leeuwen, dienst bode, n. Hilversum, Kastanjelaan 20. Proces-verbaal inzake vischvervoer. lederen dag passeert in den zomertijd door onze gemeente een vrachtauto met een lading visoh, ondermaatsche schol, be stemd voor de eendenhouderijen in Har derwijk. De lading van die wagens pleegt nogal eens een zeer onaangename geur te ver spreiden en dat heeft tengevolge gehad dat verleden jaar proces-verbaal is opgemaakt. De zaak is toen behandeld voor het Kantongerecht, waarbij de vervoerder be weerde dat het versche visch was. Toen is hem reeds verteld, dat, als hij het voorjaar weer zou verschijnen, opnieuw een bekeu ring zou worden uitgereikt Dat is nu dezer dagen weer geschied. Het geval werd voor al interessant toen een plaatsgenoot, die zich voor juridische gevallen nogal interes seert den bestuurder wilde helpen en het voor hem tegen den politieman opnam. Het liep er op uit dat de politie den plaats genoot moest sommeeren te verdwijnen, waaraan deze eerst na herhaalde aanma ning gevolg gaf. Bijeenkomst Christen-Vrouwenbond. Voor de Christen-Vrouwenbond sprak in „Rehoboth" mevr AnemaGertzen uit Haarlem over „de positie der vrouw in de maatschappij". Spr. besprak o.a. de vrou wenbeweging in het algemeen, het opko men uit den liberalen hoek, gebaseerd op het valsche beginsel dat de vrouw gelijk is aan den man. de positie der vrouw in het algemeen de houding der Christenvrouw tegenover de vrouwenbeweging, haar werk voor gevallen vrouwen, de invloed van het reveil, de onjuiste opvattingen, die be stonden over de positie van de vrouw, de stichting van den Christen-Vrouwenbond in 1918 onder den indruk van de mislukte revolutiepogingen en de taak in het heden. Ook besprak zij de belangTijk grooter ge worden plaats van de vrouw in de maat schappij, haar beroepen, de drang terug onder den invloed van de werkloosheid, om te concludeeren, dat men niet alle beroe» pen voor de vrouw mag sluiten, al genieten de huishoudelijke de voorkeur. Scherp werd positie genomen tegen do gevaren, die thans van de fascistische rich tingen drijven, maar eveneens tegen den geest, die zich in de moderne vrouwen beweging openbaart en die soms meer ia een strijd tegen den man. De Christen vrouw kent haar plaats naast den man, zooals God haar heeft geschapen. Een levendige bespreking volgde. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Allda, d. van A. Vroege en A. van Muiswinkel. Ondertrouwd: G. D. v. d. Henst 31 j. en J. van Dissel 25 j. C. Nell 25 J. en A. Rij laarsdam 25 j. J. Th. Koot 38 j. en A. M. v. d. Maat 26 j. J. Verburg 31 j. en M. C, van Brlemen 26 j. Overleden: P. van Benten 77 j. M. Uit beijerse 66 j., echtge. van J. Hooftnian. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. W. Hagen, huishoudster van Boskoop, Koningstraat 31 A. Kraan, z. b. van Reeuwijk, Wilhelminastraat 20 K. de Ruiter, z. b. van Waddingsveen, Bui tenkerk 69 E. van de Kamp, z. b. vani Barneveld. Zuidzijde 97 J. Wacht en ge zin. onderb. Amsterd. Ballast Mij. van Enschedé, Emmakade 119 j. Vertrokken: J. G. Edelman, schilder naar Hilversum, Radiostraat 74 J. P. den Blij ker en echtgenoote, machinist, Vlietkade Zwammerdam C. Broere, bakker naar Alphen a. d. Rijn, Emmalaan M. M. Rij kaart. stoffeerder naar Vreeland, Bree straat 175 G. Schinkel en echtg., metse laar, naar Zwammerdam, Vlietkade J, van Leeuwen, dienstbode naar Hilversum, Kastanjelaan 20. In de Ned. Herv. Kerk werd een col lecte gehouden voor het leerstoelfonds van den Geref. Bond. Deze bracht f. 167.13 op. BOSKOOP. HET GEMEENTELIJK ABORETUM BIJNA VOLTOOID. Officieele opening op 17 April. Aan het gemeentelijk Aboretum, gelegen langs de spoorbaan en grenzende aan de Boezemkade, wordt thans de laatste hand geslagen; het nadert zienderoogen zijn voltooiing. Onder leiding van den wethouder van publieke werken, den heer E. Guldemond, bijgestaan door meerdere vakkundigen, is daar in werkverschaffing een lustoord ge sticht, waar het verblijf voor menigeen een groot genot zal zijn. Ook voor de studie heeft deze tuin zeer groote beteekenis. terwijl tevens de leek er zeer veel planten en bloemenkennis kan verzamelen. Om maar één voorbeeld te noemen: de bloe- menkersen, van deze heesters alleen, zijn' er circa 50 soorten te bewonderen. Er is een rijke verscheidenheid van planten, heesters, bolgewassen enz. aanwezig. De aanleg van den tuin, die schitterend is te noemen, vormt met de Boezemkade. (waar twee In- en uitgangen zijn) het Gemeentelijk Rosarium aan den Parkweg, benevens met den proeftuin van de ver. voor Boskoopsche culturen een schakel. Naar wij vernemen, zal het Aboretum op Zaterdag 17 April e.k. officieel door het gemeentebestuur worden opengesteld. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit zoon van Nicolaas van Bostelen en Jannigje van Ommering. De in deze week gehouden collecte Jangs de hulzen voor „Jong Holland snakt naar werk!" heeft opgebracht f. 53.11'/!. LEIDERDORP. De Chr. muziekver. „Devote" (dir. de heer F. D. van Wljck) hoopt op Hemel vaartsdag deel te nemen aan het groot nationaal concours te Rotterdam. „Devote" komt uit in de le afd. Harmonie. Tot dirigent van h«t kinderkoor, on- derafdeeilng van de zangver. „Hart en Stem" alhier, is benoemd de heer J. J. v. d. Reijden, te Leiden. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hendrik, z. v. C. J. van Leeuwen en M. van den Hooren Hendrik Arie, z. v. H. van Leeuwen en M. W. Snel. Overleden: H. C. Vianen jd. 3 j. A. Schellingerhout 77 J., echtgenoot van J. B. Heijzelendoorn. De voetbalver, „Nieuwkoop" hield een propaganda-avond, waarvoor flinke be langstelling was. Nadat de voorzitter, de heer Zwart, het openingswoord gesproken had, heeft de heer Beijen. oud-voorzitter van den Goudschen Voetbalbond, 'n krach tig woord gesproken tot opwekking voor de belangstelling bij voetbalwedstrijden, daar bij speciaal een tiental nuttige wenken gevend voor spelers, donateurs en publiek. Vervolgens heeft de heer Kersemeijer, voorzitter van de V.V. „Nieuwveen" het nut van de voetbalsport in het algemeen besproken, wijzend op de goede verhouding tusschen de beide voetbalvereenigingen te Nieuwkoop en Nieuwveen. Daarna werd een goed feestprogramma afgewerkt, dat blijkbaar wel in den geest viel van de aanwezigen. Het slot was een geanimeerd bal. Een goed geslaagde avond! WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Wilhelmina Maria, d. v. W. van der Ploeg en H. M. Hille'orand. Aan de aannemers Gebr. van Luiing is opgedragen het maken van een jacht haven aan den Achterweg alhier, nabij 't Paddegat, voor rekening van den jachten- bouwer H. Wester. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7