Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 9 April 1937 AGENDA MUSEA. DE BLOEMENVELDEN. Tengevolge van het zachter weer is er nu wat meer op de bloembollenvelden te zien. Het zijn voornamelijk de narcissen, die tot bloei gekomen zijn. doch de eerste eigenlijke „Bollen-Zondag" kan bij zonnig weer toch eerst pas de volgende week ver wacht worden. AALSMEER. Koninklijke Onderscheiding. De groote zilveren medaille, door H.K.H. Prinses Juliana beschikbaar gesteld voor de bloemententoonstelling „De Hofstad- bloem" op Houtrust, werd toegekend aan den Aalsmeerschen Tuinbouwbond. Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus Gerardus, z. van L. J. Rinkel en H. W. Kolk Nelly Janke, d. van A. van Marion en B. Mulder Hendrik z. van A. van Zuilekom en J. van Bladel Nicolaas Gerhardus. z. van J. H. van der Pol en L G. W. ten Veldhuis Overleden: Haasje Pannekoek, 57 jaar. echtgenoote van J. Eeveleens Thomas Borst. 49 jaar. echtgenoot van K den Dik- kenboer. Ondertrouwd: T. P. Eveleens. 23 jaar en J. Piet. 19 jaar. Bakfiets gekanteld. De knecht van den melkhandelaar v. L. alhier reed met zijn bakfiets, waarop zich bussen melk en een mand met eieren be vonden in de Rozenstraat, Door te kort draaien kantelde de bakfiets, waardoor melk en eieren op den weg kwamen te liggen. Van een en ander ging veel verloren. Jaarvergadering C.T.A.V. De Coöp. Tuinbouw Aankoop Ver. alhier heeft haar jaarvergadering in „De Oude Veiling", onder voorzitterschap van den heer Jb. Alderden Dzn. Na opening las de secr. de heer Alb. Spaargaren Jbz., de notulen, welke overeenkomstig werden vastgesteld. Goedgekeurd werden de reke ning en verantwoording, benevens het jaarverslag. De heer A. Baardse bracht als lid der Fin. Oommissie rapport uit. Als be stuursleden werden herkozen de heeren A. v. Leeuwen Pz„ W. P. Barendsen, G. Hansen en A. Spaargaren Jbz. Als commissaris werd gekozen, in de plaats van den heer Jb. Spaargaren (aftredend en niet herkies baar) de heer Js. v. d. Zwaard Az. Als leden der Fin. Commissie 1937 werden benoemd de heeren P. Tulp, G. Eveleens en C. Bol. Hierna sluiting. Verslag Coöp. Tuinbouwbank. Aan het jaarverslag 1936 der Coöp. Tuin bouwbank alhier ontleenen wij, dat met eenlge hoop de toekomst tegemoet gaan. Voor de Coöp. Tuinbouwbank zelve was 1936 niet onbevredigend. Het aantal reke ninghouders bedroeg op 31 Dec. 1030 tegen 1005 aan het einde van 't vorig jaar. Van 533 rekeninghouders was te vorderen f. 1.884.014.51, terwijl de Bank aan 497 reke ninghouders verschuldigd was f 1.336.328.37 waarvan f. 353.361.65 aan de Centrale Bank en f. 225.000.aan het reservefonds. Het aantal leden bedroeg 513. Het aantal spaar ders steek in 't afgeloopen jaar tot 1980. Aan spaargeld werd gestort f. 473.752.17 en teruggebracht f. 333.028.51. Op 31 Dec. was aan spaargeld ingelegd een saldo groot f. 1.163.807.06. Aan voorschotten stond in totaal uit f. 548.545.92. Het omzetcijfer wijst in ontvangsten en uitgaven een bedrag groot f. 15.423.794.31 aan. De winst bedroeg f. 19.178.48. Voorgesteld wordt deze als volgt te verdeelen: Naar reservefonds f. 3000. reserve dub. debiteuren f. 12.415.11, pen sioenfonds f. 1000.afschrijving panden f. 2763.37. Het reservefonds zal dan zijn ge stegen tot f. 228.000.—. Het geheel geeft weer een iets gunstiger beeld. Was dat het vorige jaar hoewel in zeer geringe mate reeds het geval in vergelijking tot 1934, thans is die verbete ring zelfs nog in iets rimer mate te bespeu ren. De inlagen in de Spaarbank namen met ongeveer f. 100.000.toe, terwijl ook de in rekening-courant toevertrouwde gel den hooger waren dan in het einde van het vorig jaar. De omzet, bijna 31 mlllloen, was twee mlllioen grooter dan het vorig jaar. In elk opzicht nam de bedrijvigheid naar verhouding iets toe. terwijl ook de winst duizend gulden hooger was. De secr. de heer J. Mensing eindigt met de beste wen- schen voor de Bank en voor den Aalsmeer schen tuinbouw. De rekening vermeldt aan ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 15.423.794.31, de exploitatie-rekening aan lasten en baten f. 133.798.37, de balans aan bezittingen en schulden f. 2.519.313.91. Donderdag werd deze gemeente be zocht door pl.m. een 25-tal Jongelieden, leerlingen van den tuinbouwcursus te Poel dijk, onder geleide van hun leeraar. 0.m. is een bezoek gebracht aan de Centrale Vei ling. In ,De Oude Veiling" is een feest- en prepaganda-avond gehouden, uitgaande van Coöperatie „Samenwerking" alhier. De zaal was geheel bezet. Een openingswoord is gesproken door den heer W. Harting. Mevr. Straalman, die behandelde: „De roe ping van de Coöperatie", waarbij zij vooral de vrouwen opwekte, deze te steunen. Ter afwisseling trad op het gezelschap Barthon van Amsterdam, waarvan veel is genoten. In de pauze zijn eenige taarten verloot. Een mooie, gezellige avond, welke door pl.m. 700 personen bezocht werd. HAARLEMMERMEER. Een veemarkt zonder aanvoer. Gedurende de maanden April en Mei zal te Hoofddorp op lederen Donderdag een veemarkt worden gehouden. Deze markten hebben alhier in de laatste jaren haar beteekenis vrijwel geheel ver loren. Ook Donderdag viel er van opleving op dit gebied nog niets te bespeuren, want de aanvoer was ook thans weder.... nihil. Een groote verbetering. Dank zij ook de krachtige medewerking van de dorpsvereen. „Vijfhuizen" wordt thans uitvoering gegeven aan het plan tot rloleering en demping van de wegsloot voor O. L. School en andere perceelen aldaar. Hiermede wordt een groote verbetering tot stand gebracht. Loop der Bevolking. Gevestigd: Laurens de Bruin, Relgerstr. 56Antonlus Dingjan, Kruisweg 1258 L. P. Fakkel. Parklaan 31 Johannes Horstman, Lijnderdijk 10 Simon F. Kei zer, Lijnderdljk 25 Hendrik de Looze. Nieuwemeerdijk 439 Reijer Maassen, Sloterweg 182 Albertus Oostendorp, Nieuwemeerdijk 156 Petrus C. H. de Reuver, IJweg 46 Willem de Rooij, Ven- neperweg 486 Corstlaan Verloop. Vijf- huizerdijk 243 Cornells Vermel), Ples- manlaan 4 Johannes W. Vermeij, Pe likaanstraat 21 Christoffel Visscher, F'ortweg 15 Daniel N. Vlugt. Platanen- laan 9 Abelius Wassenaar, Nieuwemeer dijk 469. Vertrokken: Wilhelm F. H. Lührsen, n. Soest, Smitsweg 38a Adrian us Chr. Bron, A'dam, Kanaalstr. 165 Hendrik Vogelsang, Bennebroek, huize „Vogelen zang Augustina J. Dijst, A'dam, Brink- straat 87 Cornells M. A. van den Boo gaard, A'dam. Westlandgracht 205 hs. Hendrik Mendrik, Aalsmeer, Dorpstr. 117 Johan N. de Bruin, A'dam, Fagelstr. 88 hs. Wed. D. Hofker, A'dam, Korte Niezel 6 Engelbertus Koster, Johannls- burg (Zuid-Afrikal Petrus de Weerdt van Lummel. Bloemfontein (Zuid-Afr.) Cornells Zoeteman, Noord-Amerlka, Cana- de G J. Gulien eehtg., Andijk. Knokkel 49 Nicolaas Tolen, A'dam, v. Woubrug- gestr. 46 2 hg. Hermanus van d. Weerdt A'dam, Adm. de Rutjterweg 297, 1 hg. Wilhelmus J. Mondriaan, A'dam, van Ol- denbarneveldstr. 18, 2 hg. Cornelis van Beek. A'dam, Ortheliusstr. 323 hs. A. Krijgsman, echt., A'dam, Jb. v. Lennepstr. 169, 1 hg. Maria Balvert, Zegveld, Mije No. 263. Vergadering der N.S.B. In de groote zaal van de Beurs te Hoofd dorp vond een openbare bijeenkomst plaats van wege de afd. Haarlemmermeer van de N S B. De zaal was flink bezet. De kring- leider, de heer Boom uit Aalsmeer, opende waarna ds. G. van Duyl begon met het verhaal van twee burgemeesters: mr. dr. in 't Velt van Zaandam, die kwam en mr. Pont van Hlllegom. die ging. Hü wees op het scherp contrast in de behandeling van den een en van den ander en stond verder uitvoerig bij deze aangelegenheid stil. Vervolgens besprak hli het z.g. ambtena renverbod, dat de N.S.B. onjuist en onbillijk acht. Wij vechten niet tegen het gezag, maar tegen het systeem en verzetten ons tegen misbruik van het gezag. Ons volk is bedwelmd door het woord „vrijheid", maar geniet in wezen géén vrijheid. Vervolgens besprak hl) uitvoerig den schoolstrijd in Dultschland en keurde na tuurlijk excessen af. De NB B. zal zich niet keeren tegen het christendom; democratie is oorlog en on- derdrukkig van de bevolking. Het oude stelsel is moe en heeft afge daan. Hij vergeleek het met een legkaart en een puzzle. Democratie is een legkaart; de verschillende partijen vormen tezamen de legkaart, waardoor het volk echter wordt verknipt. De NB.B. wil nu dit spel vernietigen; zit zal den legalen weg volgen en zitting nemen in de Tweede en Eerste Kamer en de tegenstanders zullen bemerken dat het paard van Troye wagenwijd open staat Spr. stond uitvoerig stil bij de organische eenheid van ons volk en op welke wijze het verbrokkeld wordt. Ook wees hit op de zuivelproductie en de bescherming van het internationaal Jodenmargarinekapitaal. Het organische leven van ons volk moet zijn één voor allen en allen voor één. Spr. gaf de wegen aan, die weer kunnen leiden tot de volkseenheid. Onze vrijheid bestaat in organische gebondenheid Spr. besloot met te verklaren dat ons volk in grooten nood verkeert; zedelijken nood, geestelijken nood en verwildering en wees tenslotte op de ordening door de wet van de Schepping. Van de gelegenheid tot het stellen van schriftelijke vragen werd eenig gebruik gemaakt, waarna gedachtenwisseling volgde. HILLEGOM. Bezoek van Belgische scholieren. Gistermiddag waren 400 Belglssche scholieren hier op bezoek om de bloemen- vlden te bezichtigen. Jammer was dat er nog zoo weinig bloemvollen in bloei ston den. Op het station was de Hlllevomsche Harmoniekapel aanwezig om de Braban- Qonne en andere stukken te spelen. Het gemeentebestuur was niet vertegenwoor digd: de politie zorgde voor de verkeers regeling en geleide naar de vier plaatsen, waar de lunch gebruikt werd en wel bij de firma's N.V. F. Rijnveld en Zn.. M. van Waweren en Zn., Leeuwenstein. N.V. A. C. van der Schoot en gebr. van Zanten. Overal stonden gedekte en ruim voorziene tafels, welke met bloemen waren versierd. De leiders spraken daar woorden van dank voor de gastvrijheid. Na een wandeling langs langs verschillende wegen naar het station ontvingen de gasten bloemen in groote hoeveelheid, eenschoone herinnering aan de bloembollenstreek en de vier Hille- gomsche firma's. Een mooier thuiskomst in het vaderland met zoovele bloemen is moei lijk denkbaar. De leiders. wx>. mej. dr Pos- tengen secretaresse der organiseerende ver- eeniglng te Den Haag waren vol lof voor de ontvangst en voor de leiding. Met een tot ziens ,au revoir". vertrok het vroolltke gezelschap. Dinsdag a.s. komt er weer een groep scholieren op bezoek. De 'oloemöollenbeurs was niet druk be zocht. 125 personen hadden de presentie lijst geteekend. Er was weinig handel Wel waren er mooie bloemen, anemonen van de firma Vrugt-Raven en narcissen van de firma N. Heemskerk te Bennebroek. De verkoop Van het Emmabloempje heeft f. 257,32 opgebracht. Dit bedrag is het bestuur zeer meegevallen. Er was dit jaar geen verloting aan verbonden met het oog op den as. bazar ten bate van dg T.B.C.-bestrijding. Het bazarcomité ontvangt regelmatig nog bijdragen; het houdt zich voor meer dere geschenken aanbevolen, opdat de bazar een succes mag worden! KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het gaat thans merkbaar worden, dat de voorraad vermindert. De aanvoer wordt geringer. Gelukkig, want als we enkele dagen mooi weer krijgen, wordt de aanvoer van jonge groenten zeker zoodanig, dat de prijzen aanzienlijk naar beneden gaan. De noteeringen waren dezer dagen als volgt: Waspeen per kist van 20 KG. f. 0.300.50; kroten per 100 KG, f. 1.251.60; uien per 100 KG. f.22.50; roode en gele kool per 100 KG. f. 1.602.10; knolselderie per 100 f. 4.80—7.30; prei per 100 KG. f. 3.10—3.50; groene kool per 100 KG. f. 2.103.50. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharlna Johanna, d. v. P. van der Zwet en C. A. van Gerven Jo hannes Martinus Maria, z. v. J. E. Berg man en M. I. van der Vlugt Petrus Cor nelis Wilhelmus, z. v. Th. J. Slobbe en J. M. van den Berg. Ondertrouwd: A. C. de Haas en H. J. Hoogkamer J. Molkenboer en C. M. Langelaan. Gehuwd: Th. N. v. d. Meer en H. Broek hof J. Butter en P. Hoogervorst. Motor-ongeval. Een motorrijder, komende uit de richting Lelden reed nabij de Vuursteeg alhier over een op den weg liggende steen en kwam hierdoor met zijn motorrijwiel te vallen. Hij schoof een eind over den weg en werd ernstig aan het hoofd gewond. De dichtbij wonende doctoren Duymaer van Twist en Haase verleenden geneeskundige hulp, waarna de ongelukkige per ziekenauto naar het ziekenhuis te Amsterdam werd ver voerd. Diefstal van bloemen. Ten nadeele van de fa. G. v. P. en Zn. werden ongeveer 3000 bloelende narcissen van het veld gestolen. Vergadering der Pluimvee-vereenlging. De pluimvee-vereeniging hield een leden vergadering onder leiding van den heer N. J. Dol De beschermheer, de heer J. C. de Haan. had een rondschrijven gezonden waarin de leden werden opgewekt tot een bezoek aan deze vergadering en mogelijke bezwaren tegen den gang van zaken naar voren te brengen. Hü wees er nu op. dat het zeer te betreuren zou zijn, wanneer het voortbestaan der vereeniglng zou worden bedreigd. De notulen werden gelezen en vastgesteld. Vervolgens werd bestuursverkiezing ge houden. Aftredend waren de heeren N. J. Dol. A. N. Rulgrok, K. J. Smits en A. Veld hoven (allen herkiesbaar). Er werd voor ieder aftredende afzonderlijk gestemd. De heer Dol werd niet in zün functie als voor zitter herkozen. In zijn plaats werd geko zen de vroegere voozltter de heer W. F, Daudey. Deze hoopte op volle medewerking van de medebestuursleden. De heeren A. N. Ruigrok en K. J. Smits werden als be- stuusleden herkozen. In de plaats van den aftredenden commissaris A. Veldhoven werd de pas afgetreden voorzitter, de heer N. J. Dol gekozen. Besproken werd nu het houden van een tentoonstelling. Het bestuur stelde voor een club-tentoonstelling te houden op Zater dag 19 en Zondag 20 November a.s Deze tentoonstelling moet vroeg gehouden wor den in verband met de grootere tentoon stellingen in den omtrek. Reeds werden voor deze tentoonstelling staande de ver gadering mooie prijzen toegezegd. Een verloting werd georganiseerd voor versterking der kas. Besproken werd om een lezing te doen houden over het fokken van konünen en kippen door een deskundige. Na de rondvraag volgde sluiting. Bijeenkomst „Christelijk Historische Unie". In de Ned. Herv. Kleuterschool werd door de Christ. Hist. Unie een propaganda ver gadering gehouden. Als spreker trad op den heer H. W. Tilanus van e'-Gravenhage, lid van de Tweede Kamer. De voorzitter, de heer Boot .heette na het zingen van ps. 139 1 en het lezen van en kele gedeelten uit deze psalm allen welkom. De heer Tilanus sprak over „De Christ. Hist. Unie en de a.s. Verkiezingsstrijd. De vraag bij de as. verkiezing zal zijn „Waarover gaat het"; „Welk standpunt moeten wij aannemen in het politieke leven". Wij moeten positief weten waarom wij deze of gene partij aanhangen. Bij het invullen van het stembiljet zal men zich hiervan terdege rekenschap moeten geven. Over verschillende vragen zal het oordeel van de kiezers en kieaeressen worden ge vraagd. Door de Regeering is bij de Staten Gene raal een grondwetsherziening aanhangig gemaakt. Bij de uitoefening van het stem recht zal ook een oordeel gevraagd worden over deze grondwetsherziening, alsmede over het algemeen regeeringsbeleid der laatste 4 jaren. Zien wij naar andere landen, zoo mogen wij ons nog verheugen in vrijheid van mee ning. Zien wij naar een land ais Spanje waar de keuze wordt gesteld rood of wit en deze keuze zelfs het leven kan kosten, zoo kunnen wij ons nog in volle vrijheid van gedachten uiten. Spr. besprak hierop verschillende punten der grondwetsherziening o.m. de bepaling dat revolutionaire vertegenwoordigers uit de openbare lichamen kunnen worden ver wijderd. Zeer tot verbazing van spr. vindt dit voorstel van de zijde der N.S.B. veel tegenkanting. Spr. pleitte oa. voor een strenge hand having van het gezag en behandelde de verschillende regeeringssystemen welke worden gehuldigd, doch achtte ze alle on aanvaardbaar voor het Ned volk. De financieele zorgen der Regesring wer den door spr. uitvoerig behandeld alsmede de volkseconomie. Werd in 1930 geëxpor teerd voor een bedrag van 1780 millïoen gulden, In 1935 is dit teruggeloopen op f. 711 mlllloen hetgeen een vermindering beteekent van ruim 1000 mlllioen gulden. Ook het punt der werkloosheid vormt een groote zorg voor de regeering. Voor het nieuwe kabinet ligt hier een zware taak, waarin zij krachtig zal moeten ingrijpen. Na gedachtenwisseling dankte de voor zitter den heer Tilanus voor zijn interes sante rede, waarna deze voorging in dank gebed. Loop der Bevolking. Gevestigd: K. de Vos, van Haarlem, Hee- reweg 232 G. van Wleringen, van Wan- sum, Kanaalstraat 125 Mej. A. M. van der Klauw, van Haarlem, Heereweg 234 J. A. Waaljer van Haarlem, Heereweg 10 Mej. A. Th. A. van Werkhoven, van Ahlen (Did.), Heereweg 423 P. J. Feeleus, van Leiden, Julianastraat 129 Mej. C. Jansen, van Oegstgeest, Rooversbroek 19 a Mej. J. P. Wessels. van Alkemade, le Poellaan 10 A. M. Berlemon en gezin, van Lelden, Broek- weg 32 Mej. M. M. W. Floor, van Voor hout, Nic. Damesstraat 5 Mej. G. van Dijk, van Sassenheim. 3e Poellaan 65. Vertrokken: J. C. Pauw en gezin, naar 's-Gravenhage Th. Kaptein, naar Hille- gom Mej. H. Verhaar, naar Bennebroek W. Plomp en dochter, naar Delft. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Heijmann en fam.. koop man, van Arnhem, naar Javaweg 4 J. Vallentgoed, timmerman, van Lelden, naar Duinweg 39 D. Dotinga. 11. verpl., van Den Haag. naar Zwarteweg 20 J G. Tack monteur, van Den Haag. naar Oude Werf 91 S. Zuilhof, hulp i. d. huish.. van Hll legom. naar Duinweg 3 P. W. Plug, van Den Haag, naar Stljntjesdulnstrlaat 20. Vertrokken: N. van Duljn, echtgen. van G. Jungerius, naar Rünsburg, Oegstgeester- laan 68 J. G Romün. landbouwer, naar Voorhout. Hoofdstraat, pa. J. van Steitn J. Achterberg, landarbeider, naar Zoeter- woude, Noordda 34a B. van der Wiel. naar Amsterdam, Oosterdokkade, ooi. schip „Pollux" A. Rolvers, dienstb.. naar Bloe- mendaal. Grenslaan 22 L. G. Alkemade, naar Voorhout, Leidschevaart 2 H Ree kers. idem. idem A. F. G. Hendrikse, agent van politie, naar Veenendaal, Davids- straat 35. Burgerfijke Stand. Geboren: Frans Marie, z. van F. J. van Hollemondt en C. M. Versteeg Johanna Adrlana, d. van C. Heemskerk en G Haze- noot Wilhelmus Anthonius Johannes, z. van A. van der Ploeg en C. A. Caspers Nicolaas Wijnandus, z. van N. G. M. Verweil en H. P van Bohemen Josephus Gerar dus Antonlus z. van A. J. C. Roeleveld en M. C. M. Beuk Martha, d. van D. van Duin en H Eeldel. Ondertrouwd: C. Imthorn en A. Bens- mann. Getrouwd: A. Leenheer en W. Vos. Overleden: Maria Barnhoorn 68 jaar, geh. met J. Passchier. Been gebroken. Hoe gevaarlijk het spelen van kinderen op straat is, is dezer dagen weer eens gebleken. Het 11-J. zoontje van O., dat in de Van Limburg Stlrumstraat aan het voetballen was, liep tegen het rijwiel van een passeerend wielrijder op, waardoor de jongen kwam te vallen en het rechterbeen brak. Na voorloopig te zijn behandeld, is het kind naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De 19-3- B. had de laffe aardigheid om plotseling achter op een tandem te springen, waarmede twee meisjes over de Voorstraat fietsten. Het gevolg was, dat de meisjes met het rijwiel kwamen te vallen en daarbij verschillende schaafwonden en gaten in de kleéren opliepen. Door de politie wordt tegen B. proces-verbaal op gemaakt wegens straatschenderij. NOORDWIJKERHOUT. Feestavond Chr. Voetbal-Vereeniging. In Hotel Gouwenberg gaf de Chr. Voet- bal-vereenlging (C.N.V.) een drukbezochte feestavond, welke zeer druk bezocht was. Daar ds. van Noort met vacantle op reis is, geschiedde de opening met gebed door den voorzitter, den heer Scheffer. Daarna voerden eigen krachten op het bekende tooneelstuk „Het verloren document". Er werd zeer goed gespeeld. Onder de jongelui van beiderlei kunne toonlen velen aanleg te hebben voor het tooneel- spel. Tot na middernacht bleven allen ge noeglijk bi)een. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. N. van Buuren, Einde geest, van Delft A. F. Deutman, L. de Collgnylaan 38 van Lelden C. W. Deut man geb. Terwogt, L. de Collgnylaan 38, van Den Haag Mej. J. H. van Dijk, Nas- saulaan 28 van Voorhout. J. Holtrust en gezin, L van Oud-Poelgeest 4, van Den Haag M. van Keulen en gezin. Gevers straat 24. van Zwollerkerspel Mej. M. J. van Werkhoven, Rhljngeesterstr.weg 197 van Warmond W. du Pon, Terweeweg 64 van Eibergen Joh. v. d. Plas, Warmonder- weg 20. van Lelden A. J. de Wijn, de Kempenaerstr. 62, van Leiden C. Bisdom en gezin, Leiderweg 74, van Valkenburg (ZH.) G. J. A. Saraber, Emmalaan 66, v. Magelang Mej. G. Ch. Huber, Juliana- laan 4 c, van Lelden Mej. H. Rohsner, Warmonderweg 80, van Lelden A. Ligt- hart, Terweeweg 84, van Leiden A. Kaya- doe en gezin, Regentesselaan 16, van Den Haag Mej, I. E. Marks, Oranjelaan 2, van Utrecht Mej, Fr. Groot, Endegeest van Haarlem Mej. M. Maat, Endegeest, van Rotterdam Mej. Th. A. Rietveld, Wilhel- minapark 29, van Lelden N. Rijk, W. de Zwijgerlaan 15, van Utrecht Mej. Joh. A. Meppelink, de Kempenaerstr. 98 van Noord- wijk El. Moscheik, Anna van Burenlaan 7, van Leiden L. Lignac, Julianalaan 2c, lnw., van Voorschoten Mej. Fr. Betlem, Oranjelaan 2, van Alkmaar Mej. G. M. C. de Haas, Endegeest, van Lelden Mej. A. van der Poel. Rhüngeesterstraatweg 161, van Noordwijk D. Dubbeld. Duivenvoor destraat 27, van Rotterdam Mej. M. Hak ker, Haarlemmertrekvaart 13 van Ede (Lun- teren) Mej. KI. van der Steen, Wilhel- minalaan 9, van Hazerswoude. Vertrokken: C. J, Fortmann en gezin, HEDEN. Stadszaal (kleine zaal)Mij. voor Toon kunst. Sonatenavond H. Franco Mendes en A. Poth. 8 1/4 uur nam. Zaterdag. Zomerlust: Cabaret-avond Leidsch Too- neelgezelschap. 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag 10—12'/! en 14 17 uur, f. 0.25. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; in Februari Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen» vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.16 Febr. 10 3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 uur; 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.305 uur. 'sZaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur: 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderdat Inentlne teeen dlDhterle. 3'/« uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Als mannen begeeren". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdag- nam. 2 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Ltdo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „San Francisco". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Artisten". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uurf Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „She". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2*/i uur. Katwijk-aan-Zee (Novabioscoop): Vrij dag- en Zaterdagnam. 8 uur. „Ruggles dient twee heeren". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nac^t geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 April a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapenburg 9, Telef. 807; E. B. de Metz, Kamerl. Onnes- laan 28, Telef. 3553 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. naar Leiden, Breestraat 130 a J. H. Pel, naar Rotterdam, Heemraadsingel 96 Ong Sin Sek, naar Leiden, Plantsoen 9 a Lie Hong Tjiang, naar Leiden, Plantsoen 9a G. Jungerius, naar Rijnsburg. Oegstgees- terweg 68 P. Th. J. Peerboom, naar Italië, San Hario (Genua) W. O. van der Horst, verpl. Endegeest, naar Lelden, Plan tage 10 (1.1. verpl.) M. M. de Raadt, huish. naar Tiel, Grootebrugschegrindweg 34 J. P. M. Bruins, naar Leiden, de Laat de Kanterstr. 2 M. C. Fukken, 1.1. verpl. naar Leiden, Rijnsburgerweg 121 A. Alt, db„ naar Leiden, Rijnsburgerweg 25 S. Wer ner, naar Batavia, Ned.-Indië E. Knoller, naar Batavia, Ned.-Indië M. H. Smit, db., naar Leiden, van de Brandelerkade 6 A. Strootman, db.. naar Fijnaart c.a. D 5 a J. P. Onderwater, landarb., naar Hardinx- veld p/d. H. Groeneveld J. G. Arentz, kap. inf., naar Deventer. Boedekerstr. 1 F. Akkerman, db., naar Deventer, Boedeker- straat 1 A. M. van der Endt, naar Gouda, Westhaven 11 Th. G. M. Jaspers, db., naar Leiden, Witte Singel 71 D. J. M. Hinrichs, naar Leiden. Rijnsburgerweg 15 N. J. Grotenhuis, kant.bed., naar Leiden, Verl. Bloemistenlaan 47 J. van Huijkelom naar Tilburg, Oerleschestr. 147 H. H. Pape, bootknecht, naar Lelden, Morschweg 68 a A. W. R. Ovcreem, naar Leiden, Morschweg 68 a E. Chr. Hoen, 1.1. verpl- naar Alblasserdam. C. 132 A. J. Gooszen, naar Batavia (Ned.-Indië) J. M. Bree- veld, winkelchef, naar Leiden, Thorbecke- straat 62 J. W. Muller, naar Leiden, Rapenburg 53 A. J. M. Nieuwveen, db., naar Shssenheim, Menneweg 81. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6