Prins Bernhard lid van den Raad van State LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 8 April 1937 WEERBERICHT. Plechtige installatie door H.M. de Koningin Buitenland De strijd in Spanje. RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT Uit de Omstreken MARKT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 764. Hedenmiddag 3 uur: 764. H. M. de Koningin heeft hedenmid dag om 2 uur in een buitengewone zitting van den Raad van State Z.K.H. prins Bernhard, wien, zooals men weet, werd naar het Binnenhof gereden. Hoewel het uur van installatie niet van tevoren bekend was gemaakt, waren er toch een paar honderd belangstellenden hedenmiddag tegen twee uur op het Bin- zitting in dat college is verleend, ge- 1 nenhof verzameld De politie zorgde er BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768,9 te Reval. i Laagste barometerstand 742,3 te Vest- manoer. Verwachting tot den avond van 9 April: Meest matige, tijdelijk wellicht toenemende Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind. Gedeel telijk bewolkt tot betrokken. 'Aanvankelijk regenbuien. Iets koeler. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie trekt thans in de richting van IJsland. Het gebied van hoogeluchtdruk over Spanje verplaatst zich naar Zuid-Frank rijk en breidt zich naar het Noorden uit. De randdepressies bewegen zich over het Kanaal en de Noordzee en brengen regen to; in West-Duitschland. In de Alphen blijft de toestand van groote koude met mist en sneeuw aanhouden. Geheel Duitschland ligt onder zware bewolking en de Middelgebergten blijven bij voortduring in de wolken. In Frankrijk en in Zuidwest- Engeland komt opklaring met buiig weer voor. In Scandinavië en Finland is 'tweer mooi met Oostelijken wind. In de Fooizee is de luchtdruk weer sterk gestegen na een tijdelijke daling. In het gebied van hoogeluchtdruk over Groenland komen uiterst lage temperaturen voor en wordt aan de Oostkust 36 gr. C., aan de West kust 15 gr. C. gemeld. Op het vasteland van Europa is de tem peratuur boven normaal. Het is te verwachten, dat het sombere weer spoedig zal overgaan ln helderder weer met regenbuien en gebroken lucht en iets lagere temperaturen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.Z.W. wind, 12 gr. C., zw. bc- 70lkt. Londen: Z.W. wind; 11 gr. C regen. Berlijn: Z.Z.O. wind; 9 gr. C., betr. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 9 gr. C. (48 gr F.l. 12 uur 'smldd.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 3 uur nam.: ll'/j gr. C. (53 gr. F.l HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Vm. te 1 u. 19 min.; nam. te 13 u. 26 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 7.15 nam. tot 4.50 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 8 April: op 3 u. 47; onder 15 u. 31. VERLAGING MONOPOLIERECHTEN. Voorverkoopcontracten tarwebloem „b." De commissie-Gerbrandy, bedoeld ln de algemeene verkoopwaarden voor tarwe bloem en tarwemeel en voor roggebloem en roggemeel van de fabrikanten van tar webloem en tarwemeel, resp. van rogge bloem en roggemeel, heeft ter aanvulling van haar beslissing dd. 5 April thans be slist, dat de prijs van tarwebloem ,.b", door vorenbedoelde fabrikanten te leveren op grond van loopende voorverkoopcontrac ten, voorzoover betreft het op 4 April j.l. nog niet uitgevoerde gedeelte dier con tracten, zal worden verlaagd met f. 1.15 per 100 K.G. De commissie voegt daaraan toe, dat de beoordeeling van den invloed, welke op den prijs van tarwebloem „b" wordt uitge oefend door de verhooging van de hef fing tot f. 3.15 (crisis-tarwebeschikking 1936 II, art. 3 sub h. Staatscourant van 5 April 1937 No. 63) buiten haar compe tentie valt. BRITSCHE PARLEMENTSLEDEN NAAR DUITSCHLAND. De liberale ,,News Chronicle" meldt, dat de Britsche labourafgevaardigden de uit- noodiging, die de conservatieve afgevaar- oigde Strickland tot hen had. gericht, om tusschen 7 en 12 Juni gratis een reis naar Duitschland te maken, van de hand heb- r* gewezen. Het blad weet voorts mede ve deelen, dat talrijke rechtsche parle mentsleden, die dezelfde uitnoodiging ont vingen, deze aanvaard hebben. installeerd. Om kwart voor twee vertrokken de Ko ningin, prinses Juliana en prins Bernhard uit het paleis ,,Huis ten Bosch" om zich per auto naar het gebouw van den Raad van State aan het Binnenhof te begeven. Prins Bernhard droeg voor deze plech tigheid de uniform van ritmeester bij de blauwe huzaren. Prins Bernhard in de uniform der blauwe huzaren. Er bestond van de zijde van het publiek groote belangstelling. Talrijke personen stonden voor het paleis en bij het hek om de vorstelijke personen bij het vertrek toe te juichen. Via den Bezuidenhoutscheweg ring gesloten voor, dat zij geruimen afstand van den ingang van het gebouw van den Raad van State verwijderd bleven. Ook had de poli tie de Ingangen tot het Binnenhof bezet om het rlidend verkeer den doortocht te belemmeren. Te precies twee uur reed in snelle vaart een motor met zijspan van de politie, die uit de richting Plein naderde, het Binnen hof op. Hierachter volgde de Koninklijke auto. die voor den ingang van het gebouw van den Raad van State stil hield. De Koningin stapte het eerst uit. H M. was in een grijzen mantel gekleed en droeg een groenen hoed. De prinses was in het bruin fluweel ge kleed en de prins droeg -zooals reeds is ge zegd, de uniform van ritmeester van de blauwe huzaren. Aan den ingang werden de vorstelijke personen ontvangen door den vice-presi dent jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, staatsraad C. J. Hasselman en den secreta ris, jhr. mr. dr. J. D. H. de Beaufort. Nadat de Koningin, de Prinses en de Prins waren binnengeleid en de leden en ambtenaren van den raad hadden begroet, heeft de Koningin de vergadering geopend en aan den secretaris verzocht voorlezing te willen doen van het Koninklijk besluit van 6 Januari 1937, no. 3. Hare Majesteit heeft daarop met 'n rede prins Bernhard in het hooge college ge ms talleerd. Nadat deze rede door den prins was be antwoord geworden, heeft de vice-president in een toespraak Hare Majesteit bedankt voor het voorrecht, dat Zij deze buitenge wone vergadering heeft willen voorzitten, en prins Bernhard namens de leden welkom geheeten in het college. Hare Majesteit heeft daarop de vergade- Keert de regeering naar Madrid terug? De correspondent van de „News Chro nicle" te Valencia schrijft, dat de regec- ring van Spanje de mogelijkheid over weegt binnenkort naar Madrid terug te keeren. Hij voegt hieraan -toe, dat 't per soneel van sommige ambassades-reeds op dracht heeft gekregen zich gereed te hou den naar de hoofdstad te gaan. Deze in structies werden gegeven in een golf van optimisme na het succes van de regeerings- troepen aan het Guadalaj arafront. Martinez Barrio te Parijs. De voorzitter van de Spaansche Cortes, Martinez Barrio, is gisteren te Parijs aan gekomen. Hij zal heden door Paul Bon cour namens de „vrienden van den Vol kenbond" worden begroet. Ten aanzien van dit bezoek schrijft de „Petit Journal" dat Barrio vergezeld wordt joor de Cortesleden Gasset en Pascual Leone, zijn persoonlijke vrienden en een delegatie van zeven cortesleden uit de verschillende linksche partijen. Het gezel schap zal drie dagen te Parijs blijven. Bar- ric zal een lezing houden over „Spanje en de collectieve veiligheid". STAKING IN DE GASFABRIEK TE BREST De Matin" bericht, dat het personeel van de gasfabriek te Brest (Frankrijk) een loonsverhooging eischte en twee afgevaar digden waren naar Parijs gezonden. Deze afgevaardigden zijn gisterayond te Brest teruggekeerd en deelden mede. dat zij geen genoegdoening hadden gekregen. Derhalve werd besloten hedenochtend in staking te gaan De stakers waren voornemens de fabriek te bezetten. De directie heeft aan de bevolking van Brest medegedeeld, dat zij zich op het HAARLEMSCHE RECHTBANK. Voor de Haarlemsche rechtbank stond terecht de 19-jarige gedetineerde timmer man B. G. uit Haarlemmermeer. Verdachte had uit de opslagplaats der N.Z.H.T.M. te Haarlemmerliede en Spaarn- woude ijzeren laschplaten- gestolen. Verd. bekende. De officier vain justitie eischte 6 maan den gevangenisstraf mét aftrek van voor arrest. De verdediger vroeg een reclasseerings- rapport in te winnen en verd. gedurende dit onderzoek in vryheid te stellen. De rechtbank willigde dit verzoek niet in cn gelastie de stukken in handen te stel len van den rechter-commissaris voor het inwinnen van een rapport. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE MARGATE. Keres sloeg Aljechin. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de 7de ronde van het tournooi te Margate luidden. KeresAljechin 10; Vera Menchik Thomas 10; Alexander—Buerger 10; FoltysFine 01; Milner Barry-Tylor 1-0. Keres heeft de leiding met 6'/i punt, ge volgd dooi- Fine met 6 punten. Daarna komen Ajechin. Foltis, Vera Menchik en Milner Barry ieder met 4 punten. De uitslagen in de reservegroepen waren: Groep A: Klein—Prins 1—0. Groep B: LandauMorry 10; Borman oogenblik verplicht zag de gaslevering te HansenScheffer 1—0. staken. JOODSCHE STAPPEN INZAKE DANZIG. Het uitvoerend comité van het Joodsche wereld-congres heeft vernomen, dat de Senaat van Danzig voornemens zou zijn binnenkort in de vrije stad de rassen wet geving, welke op het oogenblik in Duitsch land van kracht is, in te voeren. In verband hiermede heeft het comité een aantal stappen gedaan om te voor komen, dat de grondwet van de vrije stad, welke door den Volkenbond wordt gegaran deerd wordt geschonden en om de Jood sche bevolking te beschermen tgen aan vallen op haar rechten en belangen Het comité heeft zich gericht tot de ministers van buitenlandsche zaken van Engeland, Frankrijk en Zweden, de leden van de com missie van drie, welke door den Volken bondsraad belast is met het volgen van de gebeurtenissen in Danzig. Verder tot den Poolschen minister van buitenlandsche zaken Beek en den secretaris van den Vol kenbond Avenol. Tenslotte is een telegra fisch beroep gedaan op den hooge-commis- saris van den Volkenbond te Danzig, prof. Burckhardt. MISDADIGERSBENDE OP KOREA ONTDEKT. Volgens berichten uit Korea is de poli tie aldaar een moordenaarsbende op het spoor gekomen, welke 500 menschen tot haar slachtoffers heeft gemaakt. Reeds zijn de bendeleiders gearresteerd. Groep C: Van DoesburgVan Seters 1-0; SchelfhoutSnowden V». In groep A heeft. Klein de leiding met 6 punten uit 7; in groep B Landau met 5'/i uit 7 .gevolgd door Golombek met 5 pnt. In groep C staan Mieses en Sacconi aan den kop met ieder 5'/» pnt.. gevolgd door Van Seters en Schelfhout ieder met 4 punten. BENTHUIZEN. Aan de onderstaande personen is het werk van de onlangs gehouden publieke aanbesteding van den bouw van een elec- trisch watergemaal in den Benthuizer Noordpolder met bijkomende werken ge gund: J. de Joode het pompgebouw; W. C. van Evert het grondwerk; P. Boere levering van een electro-motor f. 3185. als zijnde de laagste inschrijvers. Door de politie werd de 13-j. knaap P. v. L„ die alhier werd aangetroffen en mededeelde de ouderlijke woning te Utrecht te zijn ontloopen, naar Utrecht terugge bracht en aan de politie overgegeven. HAARLEMMERMEER. De brandweer van Hoofddorp werd gealarmeerd voor een brand, die was uit gebroken in de woning van den heer v. S. aan den IJweg te Zwanenburg nabij Half weg alhier. Het bleek, dat de brand ln den schoor steen was ontstaan. Men was er inmid dels met andere hulpmiddelen zoo spoedig in geslaagd het vuur te blusschen en het gevaar voor uitbreiding af te wenden, dat de ter plaatse spoedig gearriveerde auto spuit geen dienst behoefde te doen. De op den Zwanenburgerdijk nabij Halfweg alhier staande oude schoolwoning. die als stempellokaal heeft dienst gedaan, zal van gemeentewege voor afbraak wor den verkocht. HILLEGOM. Vergadering Jamboree-comité. Het pl. Jamboree-comité heeft onder lei ding van den heer H. Schoonderbeek, voor zitter, in het gemeentehuis vergaderd. Na een woord van welkom en de notulen van den secr., den heer H. W. Lindeman, is medegedeeld, dat de heeren W. Jonkheer cn D E. Nieuwenhuis, resp voorzitters van Bloembollencultuur en H.B.G. persoonlijk bereid zijn tot medewerking aan de actie in de week van de Jamboree te Vogelen zang. De heer B. Rjjnveld had aanbevolen een gladiolen-tentoonstelling te organi- seeren en de Pastoorslaan (weg voor offi- cieele personen) te versieren. De vergade ring had veel ooren voor een gladiolen- tentoonstelling; pogingen in die richting zullen aangewend worden; een zaal is er voor beschikbaar Van gedachten is gewis seld over het verkeer. De brug ln den Loos- terweg I is te smal voor druk verkeer en misschien niet sterk genoeg voor zwaar verkeer met autobussen. Het gewone ver keer uit het Zuiden wordt gelegd door de Molenstraat of het nieuwe gedeelte der Van den Endelaan via de Willielminalaan near de Zilk en verder. De A.N.WB. zal voor de verkeersaanwijzing zorg dragen. Om de onmisbare gelden in te zamelen wordt een circulaire verspreid, waarin als programma wordt genoemd: versiering van alle in aanmerking komende straten, film voorstelling. tentoonstellingenconcerten, zanguitvoeringen en bevorderen van excursies van padvinders naar deze ge meente. Het doel van dat alles is, de pad vinders en de bezoekers der Jamboree hier heen te trekken door hier wat te bieden. Vergadering Vreemdelingenverkeer. In de bestuursvergadering van V.V.V. is o m. medegedeeld, dat op 25 April een Bel gische reisvereeniging een bezoek aan de bollenvelden zal brengen. Naar de alg. vergadering te Zandvoort is de heer D. E. Nieuwenhuis afgevaardigd, terwijl candidaat voor het hoofdbestuur is gesteld de heer C Velthuys, consul A. N. W. B. De wedstrijd voor tuinen kan niet door gaan wegens de geringe deelneming. Het zelfde is gerapporteerd over een bloemen corso, waarvoor onder de opgeroepenen geen belangstelling bleek te bestaan. Besloten is tot het organiseeren van boottochten langs de bloemenvelden, door middel van een trekschuit, die behoorlijk is ingericht. Tochtjes van 1 of 2 uur zullen ondernomen worden. Plaats van afvaart is de Haven bij de Hillegommerbrug. D£ proeftocht heeft goed voldaan. Bezichtiging der bollenvelden per trek schuit moet een attractie zijn, als nooit geweest en die. naar men vertrouwt, ge weldig zal inslaan! Overleg wordt gepleegd om een infor matie-bureau te vestigen en geleiders vqor gezelschappen beschikbaar te stellen. De directie van Haarlem's Bloei heeft contact gezocht om tot samenwerking te komen. In beginsel bleek het bestuur dagp wel voor te zijn. AALSMEER. Uitvoering „Olympia". De Gymnastiek- en Athletiekver. „Olym pia" heeft in het gebouw „De Oude Vei ling" haar voorjaarsuitvoering gegeven voor een geheel bezette'zaal. De voorzitter, de heer K. Eveleens Az., sprak een kort woord waarbij in het bij zonder hartelijk welkom werd toegeroepen aan den voorzitter van den Turnkring, T.C.-leden, weth. Alderden e.a. Zooals steeds, wanneer „Olympia" een uitvoering geeft, werd vlug afgewerkt, wat wel in het bijzonder noodig was. omdat ditmaal niet minder dan 20 nummers op het program ma voorkwamen, die elk voor zich veel succes oogstten. Voor afwisseling was gezorgd; het bewe gingssprookje „Asschepoetster" en een Boerendans waren heel aardige nummers, waarvan veel genoten is. Het was een mooi geslaagde uitvoering, welke met een bal besloten is en waarop In het bijzonder de directie: mej. IJ. Buisma en de heeren Joh. Jelles en C. Nauta met veel voldoening kunnen terugzien. AMSTERDAM, 8 April. De reactie in Wallstreet ging aan de Amsterdamsche beurs niet onopgemerkt voorbijBij de opening stelden vrijwel alle fondsensöorten zich op ëen verlaagd koers- peil, waarbij in sommige gevallen vrij groote nadeelige verschillen voorkwamen. De Amerikaansché shares waren in de eer ste-plaats de dupe van de historie. In Anaconda, de s.taalaandeelen, alsmede enkgle spoorwegwaarden, vonden vrij flinke omzetten plaats, doch de handel kon toch niet omvangrijk worden genoemd. Hoewel algemeen lagere noteëringen tot stand kwamen, vielen de koersen hier naar verhouding van de inzinking te New-York toch nog mee en in meerdere gevallen werd boven Amerikaansche pariteit afge daan. De locale markt ondervond hiervan den gebruikelijken weeromslag. Op de Rubber- afdeeling ontwikkelde zich nogal wat af faire in Amsterdam Rubbers en diverse andere soorten. Het hoofdfonds kreeg een vrij aanzienlijk verlies te boeken, doch onder beurstijd trad geleidelijk aan een klein herstel in. De handel in Tabakken was vrijwel, tot stilstand gekomen Senem- bah's werden enkele procenten lager ge noteerd: Het wachten was hier natuurlijk op de inteekeningen, die morgen 'n aanvang zul len nemen. Industrieelen werden op be scheiden voet verhandeld. Aku's en Uni levers waren nagenoeg prijshoudend. De Philips aandeelen waren bij de opening eenige procenten beneden het vorige slot, doch liepen naderhand langzaam aan naar boven. Suikerfondsen werd op klein» schaal verhandeld en golden algemeen lager. De affaire in scheepvaartpapieren was merkbaar ingekrompen. Aandeelen Holland Amerika lijn bewogen zich iets beneden het Deil van gisteren en eveneens was dit het geval met aandeelen Koninklijke Boot. Ook Nederlandsche Scheepvaartunies kwamen iets lager te liggen. Op de petroleumafdee- ling was de handel in Koninklijke van kleine afmetingen Reeds dadelijk werd be neden het vorige peil gehandeld en onder beurstijd kwamen geen groote reacties voor. De beleggingsmarkt was stil. Staatsfond sen was prijshoudend, zoowel van de 4 °/a obllgatiën als voor de Oude Schuld. WISSELKOERSEN. Londen 8.94 3/8 (8.94 3/4); Berlijn 73.43 (73.43); Parijs 8.36 (8.40); Brussel 30.76'/t (30.76)Zwitserland 41.60 (41.63); Kopen hagen 39.92'/» (39.45); Stockholm 46.12'/» (46:17'/»); Oslo 44.92'/» (44.97'/»); New York 1.82 5/8 (1.82 5/8); Praag 6.38 (6.38). Prolongatie 1Part. disc. 1/4; Daggeld 1/4. Registermarken 35 1/4; Crediet Sperrmar- ken 19'/»; Effectensperrmarken 18 3/4; Reis marken 49'/»; Bankpapier 43 3/4. Tusschen haakjes ztin de koersen van gisteren. LEIDEN, 7 April. Noteering Coöp. Groen ten"-. Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Lei den en Omstr." Bloemkool I 4.5013; id. 'II 7,70; Pieterselie 1,20—2,70; Radijs 1,70^-4,70; Kropsalade 1,106.70; Selderie 0,30—0,70 per 100 stuks. Kroten 0,700,90: id. gekookt 36; Witloof 212; Boerenkool 1,50—3.00; Postelein 2836; Spinazie 413; Uien 1,30—2,50; Wortelen 1,10—4,30; Sprui ten I 5—15; id. II 2—7; Andijvie 7—14; Nero 310—5,00; Roode kool 2,80—3,10; Gele kool 2,80; Prei 1,50—3,70 per 100 Kg. LEIDEN. 7 April. Noteering Melkveillng „Leiden". Week van 1117 April 1937: Con- sumptiemelk le klas 6,50, id. 2e klas 6.25, id. 3e klas 6,00; Industriemelik 4,504,60. Prijs voor te leveren boventaxe-melk in georganiseerd overleg voor het district Lei den voor de week van 11 tot 17 April 1937, gelijk aan den door de regeering vastge- stelden prijs. KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 April. - Groentenveiling. Per 100 KG.: Waschpeen f. 1.752.50; uien f.22.30; roode kool f.2—2.^0; gele kool f. 2.30—2.70: witlof f.7- 11; prei f. 3.10—3.30; kroten f.70—0.80. BENTHUIZEN, 6 April. Aanvoer 2617 kipeieren pr. f 23.05. 162 eendeieren f 2 2.25 p. 100 stuks. GOUDA, 8 April. Veemarkt: Aangevoerd in totaal 1651 stuks, waarvan 45 slachtvar- kens. Vette van 23'/» ct. tot 24 ct. per pond, levend 2 pet. korting. 362 magere varkens, prijzen van f. 2426 per stuk; 667 biggen, f. 1117; 7 runderen f. 175-225; 539 nuch tere kalveren f.68.50; 31 bokken en gei ten f.27; handel redelijk. Algemeene markt: 180 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk van f.20 21.50; 2e kwal. f.18—19; handel traag. 398 ponden Boter. Goeboter 7075 cent per pond. Weiboter 65—70 cent per pond. Handel vlug. 248.500 stuks eieren. Kipeieren f. 2.50 2 85 per 100 stuks. Eendeneieren f. 2.50 2.80 per 100 stuks Handel matig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling g. a. (C. Z. H. E.) te Gouda. Aanvoer 155.000 kipeleren. Prijzen 56/58 KG. f. 2.65—2.70 per 100 stuks; 58/60 KG. 2.70—2.80 60/62 KG. 2.80—2.90; 62/72 KG. 2.90—3.50; Bruine 58/70 KG. 2.80—3.60: Kleine eieren 2 502.60: Aanvoer 1500 een deneieren. Prijzen 2.602.70 per 100 stuks. TER-AAR, 7 April. Centrale Veiling - Spinazie f. 0.200.51. adijvie f.0.300.44, slavellen f. 0.250.35, alles per kist v. 4 KG. Postelein per KG. f. 0.24. Spruitkool f 5.60. witlof f. 3.8011.40 per 100 KG. Radijs p. 100 bos f. 1.80—2.40; prei f. 2.90—3.70 per 100 bos. Sla per 100 stuks f.24.10. Bloem kool f. 0.020.06 per stuk. Raapstelen f 1.10 —1.30; selderij f. 0.60-1.60; peterselie f3.40; boerekool f. 0.12. RIJNSBURG. 8 April. Groenteveiling. Waschpeen 2050 ct. Kroten 2025 c. Boerenkool 1015 c. Uien f0.601. Gele kool f 23. Roode kool f 23.50. 'R, 7 April. Kropsla, le soort f 35.50 ,2e soort f 1.402.50. Stoofsla f 0.07 C Bloemkool le soort f 12. Andijvie p. f 0.10—0.14. Spinazie p. 4 K.G. f0.28— ■0:56. Raapstelen f. 11.20. Rabarber, p. 100 bós f 5.809.80. Snijboonen f. 0.971.05. Radijs f 2.10—3.50. Prei f. 2.10—4.80. Sel- dery»f 0.60—1.20. VOORSCHOTEN, 7 April. Veiling V.P.V. Kippeneieren f 2.903.40 p. 100. Eenden eieren f. 2.603. VEUR, 7 April. Aangevoerd 43.074 kip eieren. prijs f. 2.90—3.50; 1120 heneieren, f.22.90; 541 eendeieren f.2.402.80; 80 ganseieren 67; 64 kippen 50120; 1 eend 40; 91 konijnen 252; 52 duiven 12—20. RIJPWETERlkG, veiling R.P V. Aan voer 4011 kippeneieren 2.403,00; 495 een deneieren 2.20—2,70; 19 konijnen 0,321.50; Kaas 0.40—0.42 p. Kg. VEUR, 7 April Het Wapen van Veur 43074 kipeierer. f. 2.903.50; 1120 hen eieren f.2—2.90; 541 eendeneieren f.2.40 2.80; 80 ganseieren f. 67 per 100 stuks 64 kippen 0.50—1.20; 1 eend 0.40; 21 ko nijnen 0.25—2.50; 52 duiven 0.120.20 p. st. VOORSCHOTEN, 7 April Vrije veiling Kipeieren f. 1.90—3.10; eendeneieren f. 2— 2.40; kippen f. 0 40—0.65; konijnen 0.30— 1.50; duiven 0.100.16. WADDINXVEEN, 7 April, eierenvelling. Aangevoerd 564 kipeieren, prijs 3.253.60 en een partijtje eendeneieren f. 2.40. Alles per 100 stuks. WESTLAND 7 April. Coop. Centr. West- landsche snijbloemenveilins Aniers 2.20 9.50. Galla 5 008.00 Amarvllikelken 5 00 6.00. Jap. lelies 6 00—7,80 Violieren 4 00— 6.00, Gerbera 3 404 60 Der 100: Plumo'a 21—37. Sprengerie 16—30 Anemonen 4—10, Lathyrus 15-24, Freesia 8—14 idem but tercup 15—26, Apotheose 16—18. Sunset 15 16. Robinetto 15. Blauw 12—17 Iris-°n 11—17. Cocland 12- 16. Bortizon 17 21. W. Pitt 18—25 Clara Butt 1011. Sanders 11—13. Yellow 1218. Mr v. d. Hoeff 13— 16 Murillo 68. Couleur Cardinal 1417, Violieren 810 per bos. 1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3