NATIONALE LOEB 1 J LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Donderdag 8 April 1937 Onze Etalages Goed gekleede Dame zeggen U, wat de in het Voorjaars- en Zomerseizoen draagt Breestraat 161 Een half mWiard gulden Binnenland BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LEVENSVERZEKERING-BANK ROTTERDAM leidsche aquarium- en terrarium- vereen. „de natuurvriend". Causerie van den heer A. W. Keyzer. Gisteravond hield de bekende Rotter- damsche amateur siervischkweeker, de heer A. w. Keyzer. in de groote zaal van Huize van Wijk. een lezing voor leden en introducé s van bovengenoemde vereeni- ging. Als onderwerp had spreker gekozen „De kweek van onze aquariumbewoners". In een inleidend woord zeide spreker, dat men in de allereerste plaats de vraag moet stellen: wat brengen wij bij elkaar en wat is een eerste vereischte. In het kort samengevat zal het antwoord luidèri, de dieren moeten kerngezond zijn, niet "te oud en de rug- en buikvinnen moe ten goed uitstaan, niet slechts een uur, •maar steeds, en de vlsschen moeten min stens eenjarig zijn. Als men deze factoren in acht neemt, zal men aldus spreker, al tijd succes boeken. Ook zal men altijd voorop moeten stellen, willen we kleur- variatle of een eenheid in kleur. Aan de hand van een 25-jarige ervaring in de liefhebberij, behandelde spreker de kweek zoowel van goudvisschen en bitter- voorns, alsmede de kweek van levend ba rende. labyrinthen, barbeelen en zalmen. Ook werd de kweek van Rasbora Heter- tnorpha besproken. Nadat spreker nog uit voerig op een 2 maanden geleden uit Ame rika geïmporteerd zelf voort te kweeken. levend vischvoedsel gewezen had, bepaalde spreker het verdere gedeelte van zijn le zing aan het groot brengen van de jonge visschen. Onder luid applaus eindigde I spreker zijn, soms humoristische causerie.' waarna de voorzitter, de heer W. Zwart, spreker dank bracht. Nadat een ruim gebruik gemaakt was van de gelegenheid tot vragen stellen, werd deze druk bezochte vergadering te circa elf uur gesloten. Zij nog vermeld, dat de secretaris wederom eenige nieuwe leden mocht inschrijven. K.JM.V. „ST. PETER KANIS". Hans Hermans over .Moskou". In het „Eigen Huis" sprak de heer Hans Hermans, redacteur van „De Tijd", gister avond over het communisme en de Trotzky- processen. Na de opening met den groet der Kath. Jongeren door den wnü. voor zitter den heer Janssen, ving spr. aan met zijn causerie. Spr. bepaalde zich niet zoozeer tot het communisme op zich zelf, als wel tot de oorzaken en gevolgen der groote Trotzky- processen. Eén van die oorzaken, die voor Stalin aanleiding is geweest tot massa- arrestatie over te gaan. was de moord op Nikolajef Kirof, den 2en December 1934 gepleegd. De processen, welke hiema wer den gevoerd en die wij niet anders kun nen beschouwen dan als één groot af schrikwekkend tooneelspel, zaten vol met fantastische onwaarheden. De achtergrond van deze processen werd gevormd door 'n strijd van de practijk van Stalin met de theorie van Trotzky. Dan wijdde spr. na der uit over de Russische industrie en haar ontwikkeling. Typische voorbeelden gaf spr. van de geringe vakkennis van den Russischen industrie-arbeider. Plaatste men in één jaar 150.000 trac toren bij Russische boerenin een half jaar was 86" o door onoordeelkundige be diening onbruikbaar. In 1934 werden in Rusland 18.000 spoorwagons gebouwd in datzelfde jaar werden er 62.000 bij spoorwegrampen verwoest! Na een korte pauze wisselde spr. nog met enkele leden van gedachten. Na enkele mededeelingen van huishou- delijken aard sloot de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze. U kent toch zeker ons ge- makkelijk betalingssysteem nederlandsche reisvereeniging. 9300 (Iusez. Med. j chr. korfbalclub „pernix". AQUARIUM- EN TERRARIUMVER. „SCATOFAGUS ARGUS". Maandelijksche vergadering. Bovengenoemde vereeniging hield haar maandelijksche vergadering in Huize Feen- stra. Tot ieders verrassing en van de cur sisten in het bijzonder, was de heer P. H. van Gijn, voorz. van de A. en T.-ver. te Arnhem hier aanwezig. De voorzitter, de heer J. Gijzenij, opende deze vergadering met een woord van welkom aan allen en in het bijzonder aan den heer van Gijn. Spr. zag hierin een bewijs,.dat de vereen, de be langstelling geniet van de liefhebbers ook buiten Leiden. Aanvankelijk zou op dezen avond behandeld worden „Het gevaar van de poelslak in het aquarium" Spr. stelde nu voor dit onderwerp aan te houden, om dat mogelijk de heer van Gijn het eên en ander had te vertellen. De heer van Gijn nam zijn géhoor in ge dachten mee naar de vindplaatsen der La byrinten, vertelde van hun gewoonten en gedragingen in de natuur om dan weer terug te keeren naar ons klein stukje na tuur in huis. Willen wij deze visch goed kweeken. dan -dienen we ook onze kweek- bakken in overeenstemming te brengen met de natuur. De Betha splendis bijv. is oan in staat twee schuimnesten te bou wen, waarvan één dient om zijn jongen te kunnen bergen, wat voor de ontwikkeling van het jonge vischje zeer noodig is. Ook vertelde spr. nog iets over de z.g. vinnen- kanker. De reden dat wij deze visch zoo kort kunnen houden ligt veel in 't water. In geen geval is het «en tweejarige visch; spr. zelf heeft een exemplaar die zeker 6 jaar oud is. Na de pauze, waarin zich drie nieuwe leden lieten inschrijven, demonstreerde spr. nog verschillende zaken met het mi croscoop. Al met al een lezing met groote practische waarde, waarvoor de spreker een hartelijk applaus in ontvangst had te nemen R.K. STAATSPARTIJ. In de dezer dagen door ons vermelde candidatenlijst van de groep Leiden, Haar lem, Den Helder en Dordrecht der R.K. Staatspartij voor de a.s. verkiezingen zijn nog eenige wijzigingen aangebracht, zoodat zij thans definitief als volgt is samenge steld: 1. Dr. L. C. J. Beaufort O.F.M., Utrecht; 2. A. J. Loerakker, Haarlem; 3. J. Groen Azn.. Zuid Scharwoude; 4. M. v. d. Weyden, Zevenhoven; 5. E. Stumpel, Hoorn; 6. Mr. dr. A. J. J. M. Mes, Heinkenszand7. F. P. Th. Rohling. Bloemendaal; 8. Prof. dr. C. C. Berg, Leiden: 9. Th. P. J. Eisen, Naald wijk; 10. G. C. W. Blonk. Nieuwer-Amstel; 11. J. D. de Kok, Loosduinen; 12. E. Th. Lockefeer, Hulst. Viering van het 15-jarig bestaan. De Chr. Korfbalclub ..Pernix" heeft gis teravond met leden en belangstellenden in de groote zaal van hotel „Den Burcht" haar vijftien-jarig bestaan herdacht. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op dr. H. Thomas, Geref. pred. alhier, die sinds de oprichting zijn sympathie voor .Jernix" reeds vele malen heeft getoond en voorts vele afgevaardigden van zuster- vereenigingen! Opgewekte muziek van „Saffho" zorgde er bij den aanvang al voor, dat er in de zaal een prettige sfeer heerschte, welke tot op het laatst van den feestavond ge handhaafd bleef. De voorzitter van liet jubileerende „Per nix" de heer Karstens sprak een welkomst woord uit. waarin hij tevens opwekte om nog meer dan dit reeds het geval is ook voor de wedstrijden belangstelling te too- nen. Met een enkel woord wees spr. tenslotte nog op het nut van een gezonde sport beoefening. als hoedanig hij de korfbal sport aanbeval. Na dit openingswoord werd een aan vang gemaakt met de afwerking van een aantrekkelijk programma, dat als eerste nummer een optreden van de „oud-leden" bracht. Een zeer vermakelijk spel vooral toen bleek, dat de oudjes een groote be hendigheid bezaten in het achteruit spelen. De junioren en dames Pernix-leden tra den achtereenvolgens met een lintenspel en een linnenweefstersdans voor het voet licht. Beide afdeelingen gaven hier aar dig wrerk te zien. Het tweede gedeelte van den avond werd in beslag genomen door de opvoering van een tooneelstuk „Voor de derde maal" waarvoor men zich de medewerking ver zekerd had van „De Abelspelers" o. 1. v. den heer D. Hendriks. Met veel élan heb ben deze spelers zich ook ditmaal van hun taak gekweten. Het stuk beleefde een goede opvoering, waarmee de aanwezigen zich kostelijk amuseerden. Parijs en de wereldtentoonstelling. Voor de afdeeling Leiden van de Neder- landsche Reisvereeniging sprak de heer Dijkman, lid van het hoofdbestuur, gister avond in een der bovenzalen van café „In den Vergulden Turk" over Parijs en de wereld ten. toonstelling Na te zijn ingeleid door den afdeelingsvoorzitter, den heer van der Horst, wees de heer Dijkman op de groote beteekenis van Parijs, waar de historie van Frankrijk gegroeid is en waar zich eigenlijk het geheele Fransche leven geculmineerd heeft Parijs is echter niet alleen historisch van belang. Het is ook 'n stad van kunst, zooals het haar weerga niet vindt en het heeft en stadsbeeld dat voor den vreemdeling, die er z'n vacantie doorbrengen komt, even mooi als interes sant is. Aan de hand van een groot aan tal lantaarnplaatjes, als gewoonlijk uitste kend geprojecteerd door den heer Geyten- beek, maakte spr. vervolgens met z'n ge hoor een rondrit door de Fransche hoofd stad en Versailles, daarbij zeer uitvoerig ingaande op het vele schoons dat de Pa- rijsche kerken en musea te bieden heb ben en bovendien terloops nog een kijkje gunnende op de drukte in de straten cn het avondvertier, dat nu eenmaal altijd geldt als een extra-attractie bij een bezoek aan Parijs. Na een korte pauze heeft de heer Dijkman tenslotte het een en ander verteld omtrent de wereldenoonseUing, welke van 1 Mei tot 1 November te Parijs zal worden gehouden en waaraan niet minder dan 45 landen zul len deelnemen. Deze expositie zal iets groots, iets ongeëvenaards worden. Er is een terrein voor ingericht, dat zich over een oppervlakte van 80 H.A. uitstrekt van den Eiffeltoren tot de Ponte de Grenelle en waar de gebouwen der verschillende landen took van Nederland) verrijzen. Aan de Hollandsche inzending zullen niet minder dan 150 kunstenaars medewerking verieenen en men mag er dus op rekenen dat Nederland uitstekend voor den dag komen zal. Heel de wereld zal trouwens wedijveren om op het gebied van kunst en techniek het beste te brengen en ontel bare vreemdelingen zullen daarom onge twijfeld naar de Fransche hoofdstad trek ken om al dat moois en belangrijks te aan schouwen. Een bezoek aan Parijs is altijd de moeite waard, aldus spr., maar dit jaar zou men zichzelf te kort doen door er niet eenigen tijd door te brengen. 9267 VERZEKERD BEDRAG. (Ingez. Med.) Dg uitvaartdienst voor den Belgischen gezant. CHRISTELIJKE MIDDENSTANDS- VEREENIGING. Lezing van den heer A. P. A. Eskens. In een der zalen van ,.Den Burcht" werd gisteravond een vergadering gehouden van den Chr. Handeldr. en Ind Middenstand. Deze vergadering, welke als slotvergadering der winter-campagne bedoeld was. kon ook worden bijgewoond door de dames en de volwassen huisgenooten der leden, die hier van een ruim en dankbaar gebruik gemaakt hébben. Na opening en gebed door den voorzitter den heer C. Schout, werden eerst eenige huishoudelijke zaken afgedaan Hierna, te ongeveer 9 uur. ving de "heer A. P. A. Eskens. oud-hoofdinspecteur van DQlitie alhier zijn aangekondigde lezine met lichtbeelden aan over „Oud Leiden", Aan de hand van heldere en duidelijke licht beelden kregen we te zien hoe Leiden er in vroegere eeuwen uitzag en hoe het stads beeld zich in den loop der rijden gewijzigd heeft. Op prettige en onderhoudende wijze heeft de heer Eskens de beelden toegelicht, waaruit bleek, dat hii over een zeer groote historische kennis beschikt De lezing werd door de talrijke aanwe zigen met zeer veel aandacht gevolgd en uit het dankbaar applaus bii het einde bleek, hoezeer men genoten had. Met eenige welgekozen woorden dankte de heer Schout den heer Eskens voor dezen genotvollen en leerrijken avond. Na dankgebed door den heer v. d. Tas sloot de voorzitter dezen mooien goedge slaagden avond. aangifte van vreemdelingen. De commissaris van politie alhier, brengt in herinnering de verordening, regelende het toezicht op in Leiden vertoevende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrich ting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden commissaris van politie i'oureau Vreemdelingendienst, Zonneveld straat alhier, geopend van 9—12 uur, van 2—4 uur en van 7IFuur). Door aangifte aan jiet Bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt ook voor dienstper soneel. voor logé's enz., van vreemde na tionaliteit Tengevolge van het losschieten van dc handrem is gisteravond omstreeks half zeven op den Oude Rijn een personen auto, toebehoorende aan G. V. uit Sas- senheim. te water geraakt. Daar er nie mand in de auto zat. hadden geen per soonlijke ongevallen plaats. Met behulp van een kraanwagen is de auto weer op het droge gebracht. A.s. Zaterdag is het 25 jaar geleden, cat de heer J, Labordus als telegrambestel ler in dienst van het Staatsbedriji der P.T.T. trad. De jubilaris heeft gedurende de laatste zes jaren de functie van bestel ler-chauffeur. 4556 (Ingez. Med.) n.v. leidsche bouwvereeniging In de gistermiddag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhou ders der N. V. de Leidsche Bouwvereeni- ging werden de balans en verlies- en winst rekening goedgekeurd en het dividend, evenals het vorige jaar, vastgesteld op 5"/« Als commissaris werd herkozen dr. c. J. A. van Iterson, alhier. Indrukwekkende plechtigheid. De pauselijke Internuntius mgr. Paolo Giobbe heeft hedenochtend in de kerk van de H. Antonius en Lodewijk (de Boschkant- kerk) een plechtige requiemmis gecele breerd voor de zielerust van den heer Ch. Maskens, den ontslapen Belgischen gezant. Voor het kerkgebouw was een eerewacht, bestaande uit honderd manschappen van het 2e regiment huzaren opgesteld, welke onder leiding van ritmeester de Kruyff stond. De kist met het stoffelijk omhulsel van den overleden diplomaat was voor het pries terkoor op een katafalk geplaatst en werd gedekt door de Belgische vlag. Op het vlag- gedoek waren de degen en de steek van den gezant gelegd en op een kussen waren de decoraties van den overledene bevestigd. Voor de kist lag de prachtige krans van de Koningin en achter de kist waren de kransen van het corps diplomatique en van het permanente hof van internationale justitie neergelegd. Een gedeelte van de overige kransen was tegen de ballustrade van het priesterkoor geplaatst. Zoo groot was het aantal bloe men, dat slechts een gedeelte naar Brussel kan worden medegenomen. De familie Maskens bestemde de overige bloemen voor het gedenkteeken voor de Belgische soldaten op de Leusderheide bij Amersfoort. Tot de aanwezigen behoorden: mevr. Maskens, de heer Leon Maskens. oudste zoon van den overledene, de tijdellik Belgi sche zaakgelastigde, baron Ruzette, leden der Belgische legatie, enz., vele leden van het corps diplomatique, de ministers Colijn, De Graeff, Van Schaick, Slotemaker de Bruine, Gelissen eri Van Lidth de Jeude, de burgemeester van Den Haag, mr. De Monchy, en vele anderen. Te precies elf uur reed een galakoets van het hof voor. waarin Harer Majesteits ver tegenwoordigers hadden plaats genomen. Het waren baron van Hardenbroek van Hardenbroek. grootofficier van de Koningin en majoor Phaff, adjudant van H.M. Hierna nam de dienst een aanvang. Het kerkgebouw was toen geheel gevuld. Op de bovenste galerij had het versterkt koor. onder leiding van den heer F. Haring, zich opgesteld. De plechtigheid duurde ruim een uur en maakte grooten indruk. Na de absoute werd de Braban?onne ge speeld, gevolgd door de Marche Funèbre van Chopin. Harer Majesteits vertegenwoordigers ver lieten als eersten het kerkgebouw, waarna de overige aanwezigen volgden. Bij den uitgang was er gelegenheid baron Ruzette en den heer Leon Maskens te con- doleeren. Nadat het grootste deel van het publiek de kerk verlaten had, werd de kist uitge dragen en in den lijkwagen geplaatst. Als volgrijtuig reed achter den lijkwagen mede de groote auto van den gezant, waarin zich bevonden mevrouw Maskens met haar zoon en een zuster van den over ledene, gravin Delia Faille de Levercghem die grootmeesteres is van het huis van Koningin Elisabeth. De overige familieleden gingen niet mede met den kleinen setoet, die vervolgens naar Brussel reed. waar het stoffelijk overschot opgebaard zal worden in de kerk van Notre Dame des Sablons. De intocht van het prinselijk paar in Baarn en Soest. Naar wij vernemen staat thans vast, dat de intocht van prinses Juliana en prins Bernhard in de gemeente Baarn zal plaats hebben op 14 April en in de gemeente Soest op 15 April a.s. Het feestprogramma voor Soest, dat ter goedkeuring aan het Prinselijk Paar zal worden voorgelegd, is in groote lijnen als volgt vastgesteld. Het Prinselijk Paar zal gelijk gemeld zijn intocht houden in een a la Dau- mont bespannen karos, welke door H. M. de Koningin hiervoor wordt afgestaan, met aan weerszijden een ordonnans offi cier te paard. Hierna volgen twee rijtuigen met twee paarden bespannen, waarin de leden van de hofhouding zullen plaats nemen, terwijl aan het rijtuig van het Prinselijk Paar een met twee paarden be spannen rijtuig, waarin de burgemeester van Soest is gezeten zal voorafgaan. Bij het raadhuis zal halt worden gehouden. Hier zullen Prinses Juliana en Prins Bern hard door tweehonderd schoolkinderen worden toegezongen. De burgemeester spreekt een welkomstrede uit. Des avonds zal in het rosarium, tegen over het raadhuis, een concert worden ge geven na afloop waarvan een groot vuur werk wordt afgestoken. Ook Vrijdag en Zaterdag, volgende op den dag van den intocht, zal het in Soest volop feest zijn. Zaterdagavond zullen ten slotte de festiviteiten besloten worden met een grootschen fakkeloptocht. De versiering van de 12 k.m. lange route, welke nagenoeg de geheele gemeente omvat, zal uiterlijk Woensdag 14 April ge reed komen. GEBOREN Bastiaantje Hendrika Johanna, d. van J J. v. Seventer en J. v. Raalte Guus Wil lem Cornells Adriaan. z. van H. A. van Koeveringe en G. v. d. Akker Cornelis, z. van A. Janssen en T. Visscher Wilhelm Ernst Peter Johan. z. ve- A vom Hofe en J. de Ridder Harmke, d. van A. Kerzaan en S. de Smit Lammechlen. d. van F. Stolp en A. Verweli Antje Klasina. d. van J. Schaap en J Schaar) Neeltje. d. vanD. J. Fasseur en J. C. Stouten Chris- tiaan Karei, z. van A. v. Weeren en M. v Ark HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging Leidsche Groothandel, Langebrug 35, Leiden. Grossierderij in koek, banket en suikerwerken. Opheffing filiaal: Oosteinde 89, „Risette", Voorburg, d.d. 1 April 1937. gehuwd E. A. W. Eggstein, 1m. en M. Fuchs jd. M. Fontein lm. en E. Welsz id. I. Pelt jm en G. B Grünfeld id. OVERLEDEN, H. Bijleveld-Blankensteln, vr., 61 jaar. De Hertog Hendrik bij Den Helder. De „Hertog Hendrik" is heden voor de reede van Nieuwediep aangekomen en wordt vanmiddag omstreeks half vier bin nen verwacht. oude vrouw overvallen. In den loop van gisteravond heeft de 22-jarige zwerver a. p. in de Zomerhof straat te Rotterdam een overval gepleegd op een 77-jarlge winkelierster, mej. C, Borstlap, die daar alleen woont. De vrouw, die met een stuk hout licht werd verwond, heeft buiten alarm geslagen, waarop door eenige burgers een vervolging werd inge zet. Op het Hofplein heeft men den dader aangehouden. Hij had het voorzien op het geld in de toonbanklade. AANBESTEDING. Vanwege den rijkswaterstaat werd heden canbesteed het uitvoeren van grond- en straatwerken en het maken van een dui- kerbrug met bijkomende werken tot ver betering van den rijksweg Bodegraven- Harmeien, onder de gemeente Woerden. Laagste inschrijvers waren de Gebrs. A. en J.A. Schouls te Leiderdorp,voor f 11.279. Minister De Wilde over de Grondwetsherziening. In de vergadering der Eerste Kamer. In de Eerste Kamer heeft minister de Wilde heden de sprekers over de Grond wetsherziening beantwoord. Niemand al dus spr. kan in ernst beweren dat de tijd thans xiio is voor een fundamenteele herziening der Grondwet. Daarom heeft spr. zich verbaasd over da rede van den heer de Zeeuw: indien er in 1933 een parlementair kabinet ware geko men met den heer de Zeeuw als lid, zouden we nu een belangrijker Grondwetsherzie ning gekregen hebben dan is 1848. De heer de Zeeuw is echter volkomen in gebreke gebleven, met constructieve denk beelden te komen. Eigenlijk hebben alle sprekers dat min of meer gedaan en dat heeft spr. niet verbaasd, want de thans aanhangige voorstellen zijn grootendeels afkomstig van een staatscommissie, Spr. heeft zelden in meer illustre gezelschap verkeerd. Zoo waren er zes fractie-leiders lid van. geflankeerd door professoren of deskundigen in het staatsrecht. Voortgaande zegt de minister niet te ge- looven dat de Tweede Kamer voorstellen van verdere strekking zou hebben aanvaard. De stelling dat de Grondwet iets onaan tastbaars zou zijn kan spr. niet aanvaarden. Het, betoog van den heer van Vessem was eigenlijk een disqualificatie van de bedoe lingen der regeering Hii zei dat alles tegen de N.S.B. ging, doch de regeering steunt niet op bajonetten, maar op het volk, ook op haar tegenstanders. De Grondwet van den heer van Vessem die naliet te zeggen hoe hii de Grondwet zou maken zou slechts één artikel be vatten: Mussen is groot en van Vessem is ziin profeet (vrooliikheld). Tegenover den heer van Lanschot ver dedigt spr. in de Grondwetsherziening het stelsel der gequalificeerde meerderheid Van het instituut der ministers zonder portefeuille moet en zal. daarvoor kent spr. de Staten-Generaal te goed weinig gebruik worden gemaakt. Het is verre van hem, kleine partiien te knauwen. Trouwens, al wat levensvatbaar is. is niet te vernietigen door een artikeltie in de Grondwet Ook verwacht snr. dat de bepaling betreffende revolutionaire verte genwoordigers weinig of nooit gebruikt zal worden. Er zijn bezwaren gemaakt tegen de ge deeltelijke opheffing van de immuniteit, wegens opruiing en schending van gehei men Het gaat niet om de leiding van den voorzitter. Waarom zou een kamerlid fat soenlijker moeten zijn in een vergadering dan in de Kamer? Spr. kan zich de ernstige bezwaren betreffende opruiing niet voor stellen. Waarom zou een Kamerlid voorts geheimen mogen verraden, wat staatsge vaarlijk zou kunnen ziin? Er is aangedron gen op algeheele afschaffing der immuni teit; ook daar is spr. het niet mede eens. Verschillende leden repliceeren, waarna de Grondwetsherziening wordt goedgekeurd. mr. c. B. lohman overleden. In den ouderdom van bijna 79 jaar is hedenmorgen in zijn wonin" té "aren. bij Groningen, overleden mr. L. b. Lohman, oud-rechter bij de rechtbank te Gronin gen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2