BINNENLAND PUROL LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 8 April 1937 Dames- en Meisjeshanden Wanneer hei prinselijk paar te Baarn komt. Het congres voor Staatspensionneering. Dr. F. H. Fentener van Vlissingen naar den Balkan. Militair eerbetoon aan superieuren in burger. T entoonstellingsgebouw „Houtrust" in gebruik genomen. Herlevend Rotterdam. Ir. A. Wurfbain t In een karot, bespannen met vier paarden a la Daumont. De route, welke het prinselijk paar bij zijn Intocht in Baarn zal nemen, zal een afstand van ongeveer twee uur gaans lang zijn. De Prins en de Prinses zullen zijn gezeten in een met vier paarden a la Daumont bespannen karos, welke wordt voorafgegaan door twaalf ruiters ln uniform van de lan delijke rijvereeniging „de Eemruiters". De stoet zal worden gesloten door twintig ruiters, t.w. tien lieeren en tien amazones, allen gezeten op schimmels. Omtrent den datum van de intocht is nog geen beslissing genomen. Ver moedelijk zal deze echter plaats vin den op 14 April. Op 15 April zou dan een bezoek aan Soest volgen. 4 A «*i Een vliegtuig van de K. L. M. is door hem gecharterd. sb F. H. Fentener van Vlissingen. Naar ons ter oore komt, zal de president van de Internationale Kamer van Koop handel, dr. F. H. Fentener van Vlissingen, binnen korten tijd per vliegtuig een reis maken naar den Balkan, om enkele groe pen van de Internationale Kamer van Koophandel, welke in de Balkanlanden gevestigd zijn. te bezoeken. De heer Fentener van Vlissingen heeft voor dit doel een vliegtuig van de K.L.M. gecharterd. Br moge nog aan herinnerd worden, dat de president van de Internationale Kamer van Koophandel ln den laatsten tijd ver schillende nationale groepen der Kamer heeft bezocht. Thans zal hij het contact met de Balkangroepen opnemen. Wij vernemen nog. dat de president ver gezeld zal zijn van den secretaris-generaal van de Internationale Kamer, den heer Vaaseur. den heer Owen Young, vertegen woordiger van de Engelsche groep en door den heer Riedberg, vertegenwoordiger van de Duitsche greep. Het gezelschap zal op 20 April van Am sterdam vertrekken om zich naar Praag te begeven. In deze stad zal de heef Fente ner van Vlissingen een voordracht houden. Op 22 dezer verlaten de heeren Praag om naar Budapest te vliegen, op 24 April gaan zij naar Belgrado, den volgenden dag naar Boekarest, den daarop volgenden dag naar Sofia, vervolgens naar Istamboel, waar zij op 27 dezer zullen aankomen. Op den 29eten wordt de terugreis aan- vaard. De eerste etappe ls IstambOel-BudA* pest en den volgenden dag wordt Buda pestAmsterdam gevlogen. Eten resolutie aangenomen. Bij den aanvang der middagzttting van het te Den Haag gehouden congres voor staatspensionneering werd bij verhinde ring van mr. Petera diens rede voorge lezen door den secretaris den heer H. A. van der Zijl. De heer H. D. Louwes, hierna het woord verkrijgende, zeide dat, „op welken grond slag wij ons persoonlijk leven en ons staat kundig leven ook mogen plaatsen, wü het er allen over eens zullen zijn, dat ons doel moet zijn: het bewerken van een maat schappelijke rechtvaardigheid, die ook vol ledig de economisch zwakkeren omvat. Sociale wetgeving al kan men elders over de wijze waarop en hoe van inzicht ver schillen is voor sprekers gevoel de ln praktijk gebrachte zedewet van Paulus: ..draagt elkanders lasten". WIJ moeten het naar sprekers gevoelen zoo zien, dat wij hebben aan te toonen, dat de uitbanning van het oud en arm uit onze nationale samenleving een eisch ls van rechtvaardigheid en naastenliefde. Mr. M .S. Kalina uit Assen sprak over .staatspensioen en middenstand". Spr. be toogde dat ook de zelfstandig werkenden in aanmerking behooren te komen voor 'n staatspensioen. De middenstanders behoo ren te zorgen dat hun organisaties zich aansluiten bij den Bond voor Staatspen sionneering en aldus te bevorderen, dat er een werkelijk Staatspensioen ook voor de kleine zelfstandigen wordt Ingevoerd. Tenslotte sprak het Tweede Kamerlid van Houten over „De staatspensionneering een eisch van sociale gerechtigheid". Spr. herinnerde aan het woord van dr. Abr. Kuijper, die zeide, dat oudemannen- en vrouwen-tehuizen, hoewel beter dan niets, een stad niet tot eere strekken en dat het een christenplicht is, den ouderdom te eeren en voor de ouden van dagen te zor gen. Ieder vindt het normaal, zes dagen te werken en zeven dagen per week te leren. Doch even normaal behoort het te zijn vijf tig- jaren te werken en tachtig jaren oud te worden zonder de eerste en de laatste vijftien jaren gebrek en honger te lijden. Met alle middelen moet ernaar worden gestreefd dat aan dê ouden van dagen niet als een liefdegave, doch als een recht wordt toegekend, wat voor hun onderhoud noo- dlg is. Een andere oplossing dan premievrij staatspensioen is het eigeh geld, dat de werkers vroeger zijn tekort gekomen. Het argument, dat er voor een pensioen voor de ouden van dagen geen geld zou zijn kan niet meer worden aanvaard. Wij zullen, aldus spreker, niet rusten voordat het staatspensioen zal zijn ingevoerd. (Langdurig applaus). Tenslotte werd met algemeene stemmen de volgende resolutie aangenomen: „Het congres enz., overwegende dat ondanks de werking der verzekerings- wetgeving (invaliditelts- en ouderdoms wet 1999) in Nederland nog tiendui zenden ouden van dagen ln nijpenden financieelen nood verkeeren, terwijl ontelbaar velen 'n onversorgden levens avond tegemoet gaan; van oordeel, dat afdoende verzorging der ouden van dagen slechts is te be reiken door invoering van premievrij staatspensioen dringt er bij de regeering en de volksvertegenwoordiging op aan maat regelen te treffen voor een herziening der Nederlandsche wetgeving op het gebied der ouderdomsverzorging en on middellijk voorzieningen te treffen ter leniging van den nood der tienduizen den uHgeelotenen". PLAATSING VAN ARBEIDSKRACHTEN IN DUITSCHLAND. Het Tweede-Kamerlid Hiemstra heeft aan den minister van Sociale Zaken ge vraagd, of het juist is, dat de minister aan de gemeentebesturen per circulaire ge vraagd heeft, hun medewerking te verlee- nen voor het plaatsen ln Duitschland oa. van arbeiders als ongehuwde melkknech ten, melkersgezinncn, paardeknechten, ar beiders voor het verrichten van akker- bouwwerkzaamheden en dat ln genoemde circulaire de volgende zinsneden voorko men: „In geval van weigering zal moeten worden nagegaan of eventueele plaatsing bij eenlge werkverschaffing dan wel steun of kasuitkeering kan worden voortgezet. Zulks geldt, mutatis mutandis, ook indien inwonende zoons geen gebruik wenschen te maken van de hier geboden werkgele genheid". Reeds eenige gemeentebesturen zouden op grond van deze circulaire aan arbei ders, die bezwaar mar k' -n in Duitschland te gaan werken, verderen steun hebben geweigerd. Voorts vraagt hij of de minister niet van meening ls, dat het verblijf voor arbeiders niet zonder gevaar ls ln een land. waar geen vrijheid van meeningsuiting bestaat ln verband waarmee hij den minister ver zoekt de in de meermalen genoemde cir culaire voorkomende verplichting te laten vervallen en de gemeentebesturen dien overeenkomstig in te lichten. 'De ministers van Defensie a. i. en van Justitie hebben op de vragen van het Tweede Kamerlid van der Waerden betref fende de verplichting voor militairen eer betoon te bewijzen aan iederen burger, die, onder voorgeven een militair superieur te zijn zulks verlangt, nog het volgende ge antwoord: In het geval, bedoeld in de betrokken sententie van het Hoog Militair Gerechts hof, heeft een ln burger gekleede officier, die er getuige van was, dat een dienst plichtige zich aan een krljgstuchtelljke overtreding schuldig maakte, dezen, na zich met naam en rang bekend te hebben gemaakt, gelast zijn naam op te geven. De vordering ging gepaard met het bevel de houding aan tc nemen. Het gold hier dus anders dan in de vragen schijnt te zijn aangenomen niet een vordering tot het bewijzen van eerbe toon, doch een optreden ter zake van een gepleegd tuchtrechtelijk vergrijp, tot welk optreden e«n meerdere, ongeacht of hij ln uniform dan wel ln burgerkleeding is, vol gens de wettelijke voorschriften verplicht is. Door de sententie, waarbij een vonnis van den krijgsraad werd bevestigd, is nog eens tot uitdrukking gekomen het voor een richtige handhaving der krijgstucht on ontbeerlijk beginsel, dat de wettelijke ge hoorzaamheidsplicht van den mindere ook geldt tegenover den meerdere ln burger- kleeding. in het onderwerpelijke geval kon in ver- band met de wljse, waarop en de omstan digheden, waaronder de meerdere ln bur ger optrad, aan diens dualiteit redelijker wijze geen twijfel bestaan. Ook overigens zijn op dit gebied ln de praetljk geen fei ten bekend met name is niet gebleken, dat burgers tegenover militairen als mili tair superieur zijn opgetreden welke aanleiding zouden kunnen geven tot eenlge naders voorziening. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct.en 25% zwaarder dan de meeste andere. 7928 (lngez Med.) Opening tentoonstelling „De Hofstadbloem". Het was heden voor 's-Gravenhage een historisch moment, toen een reeds lang gekoesterde wenseh in vervulling ging, door de Ingebruikneming van een grootsch afzonderlijk tentoonstellings gebouw. Vele Jaren had zich de behoefte daar aan reeds doen gevoelen. Talrijke pogingen werden zonder succes ondernomen, totdat eindelijk een tot dat doel gevormd comité Ijesloot den moed niet langer op te geven en na grondige voor bereiding met overwinning van tal van moeilijkheden, in samenwerking met het gemeentebestuur tot een resultaat wist te komen, dat aan de residentie de zoozeer verlangde beschikking over een behoorlijke tentoonstellingsruimte zou verschaffen. Het groote gebouw bestaat uit twee 15 meter hooge tentoonstellingshallen en een half cirkelvormig restaurant. Tezamen be slaan zij een oppervlakte van ongeveer 10.000 vierkante meter. De ingebruikneming. Voor de ingebruikneming van het ten toonstellingsgebouw bestond hedenmiddag groote belangstelling. Namens het bestuur van de N.V. ten toonstellingsgebouw „Houtrust" heeft daar bij de heer F. van Alphen een openings rede uitgesproken. Hierna was het woord aan den burge meester van de residentie, mr. 3. J. R. de Monchy. In korte trekken ging spr. de geschiede nis van de totstandkoming van het ge bouw na. Een woord van hulde en dank bracht spr. aan de vennootschap, die dit gebouw stichtte en met name aan haar president- commissaris, die hierbij de drijvende kracht ls geweest. Spr. verklaarde daarna het gebouw voor ingebruik genomen met dankbaarheid Jegens allen die daartoe hebben medege werkt en met vreugde over hetgeen hier ten nutte van Den Haag is tot stand ge bracht. Vervolgens werd gesproken door den heer Riemen», voorzitter van het comité „de Hofstadbloem", welk comité de eerste tentoonstelling ln het nieuwe gebouw or ganiseert De opening van de tentoonstelling. Vervolgens Was het woord aan den mi nister van handel, nijverheid en scheep vaart, prof. Gelissen, voor de opening van de tentoonstelling. De minister weês Op de groote economi sche beteekenis van het bloemisterijbedrijf voor ons land. De uitvoer-waarde van bloemen en bloembollen bedroeg in 1936 f. 2.597.000. Dit ls dooreen genomen 5°/a van de totale uit voerwaarde van de producten van den ge- heelen Nederlandschen tuinbouw. De crisis heeft voor de bloemisterij ern stige moeilijkheden gebracht. Doch ook hier is, zooals in elke donkere omgeving, weer een enkel lichtpunt te erkennen. Zoo zijn de mogelijkheden van verkoop ln het binnenland weer gunstiger geworden. Zoo zal de Internationaal oplevende conjunc tuur. waardoor weer grootere welvaart ont staat, de vraag naar bloemen zeer zeker doen toenemen. In den eigenlijken zin van het woord is de bloem voor den mensch geen luxe. in tegendeel, waar menschen zijn behooren bloemen. Een volk dat niet van bloemen houdt ls een volk zonder levensvreugde en zonder poëzie, en dat zijn wij Nederlan ders niet. Hierna werd de tentoonstelling voor ge opend verklaard. Voor meer dan 2 millioen aan kleinere en grootere opdrachten. Het comité voorloopig bestendigd. Onder presidium van burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn, ls ten raadhuize te Rotterdam het comité „Herlevend Rotter dam" bijeen gekomen om, nu de voor drie maanden opgezette meer werk- en meer koopactie beëindigd gaat worden, een over zicht te geven van hetgeen bereikt werd. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer L. de Groot, gaf een overzicht van hetgeen de actie aan resultaten heeft op geleverd. De gedachte van het comité: „Laat Rotterdam herleven door meer koo- pen en werk te geven" is volledig ingesla gen. De geheele actie heeft ongeveer f. 5000 gekost. Dit ls nog geen half procent vah hetgeen de actie financieel heeft opge leverd. Een tweetal circulaires ging van het comité uit. Op de eerste kwamen aan opgaven binnen f, 713.975. Op de tweede tot nu toe f. 354.529, terwijl nog ge regeld de antwoorden binnenkomen. Dit bedrag van rond f. 1.050.090, dat tot het begin dezer week binnen was, be staat geheel uit kleinere bedragen van aangeschafte artikelen, Installaties, uit gevoerde of opgedragen onderhouds werken, enz. Daarbij kwam bij het comité nog binnen f. 039.000 aan opdrachten voor nieuwe bouwwerken, benevens f. 600.000 aan belangrijke bouwplannen, welke met Rotterdam's herleving nauw ver band houden. Voorts zijn er nog een groot aantal me moriepasten terwijl als resultaat der actie ook nog vermeld worden de talrijke aan giften van personeelsuitbreiding. Op voorstel van den burgemeester is na deze uiteenzetting besloten het comité voorloopig te bestendigen. Op 63-jarigen leeftijd is gisteren te 's-Gravenhage overleden ir. A. Wurf bain, directeur der Oost-Borneo Mij., voorzitter van den raad van bestuur der K.L.M. en lid van den raad van bestuur der K.N.l.L.M. August Wurfbain werd op 22 Augustus 1873 te Arnhem geboren. Hij studeerde aan de Polytechnische school te Delft, waar hü in 1899 eindexamen deed ais technoloog. In hetzelfde jaar vertrok hij naar Indië ln dienst van de Dordtsche PetroleummijTot 1901 was hij werkzaam als technoloog. Toen werd hij chef van de parafflnefa- briek der Mij. Tusschen 1903 en 1911 maak te hij promotie tot beheerder, procuratie houder en afdeelingschef. In 1912 werd hij administrateur van de Tjepoe. In 1914 ging hij over naar de Bataafsche Petroleummij. waarvan hij ln 1918 adjunct-directeur werd. In 1923 nam hij als zoodanig ont slag. Reeds ln 1920 was lr. Wurfbain benoemd tot commissaris van de Oost-Borneo-MiJ., van welke MIJ. hij ln 1925 directeur werd, wat hij tot zijn dood toe ls gebleven. Als adjunct-directeur van de B. P. M. nam lr. Wurfbain in 1921 voor de maat schappij zitting ln den raad van bestuur van de K.L.M. en later van de K.N.l.L.M. In 1922 werd hij gekozen tot voorzitter van den raad van bestuur der K.L.M., aan welke functie hij geheel belangeloos een zeer groot deel van zijn werkkracht wijd de. ook toen hij de B.P.M. reeds vaarwel had gezegd. De functie had zijn liefde en zijn volle toewijding. Door zijn Ingenieurs der luchtvaart mij., voor welke hij zooveel gevoelde en zooveel deed, dat toen hij 10 jaar voorzitter was, de regoerlng zijn ver diensten erkende door hem te benoemen tot ridder ln de orde van den Nederland schen Leeuw. Zijn groote kennis, zijn tact en zijn toe wijding maakten hem tot een zeer geziene figuur, zoowel bij commissarissen en raad van bestuur, als bij het geheele personeel der K.L.M., dat van hem wist, dat hij een sterk gevoel van rechtvaardigheid en een warm hart voor personeelszaken had. Zijn heengaan wordt dan ook zoowel door de directie, die zoo goed met hem kon samenwerken, als door commissaris sen en raad van bestuur der K.L.M. ten zeerste betreurd en als een groot verlies gevoeld, De begrafenis van het stoffelijk over schot van den heer Wurfbain zal plaats hebben op Zaterdag a.s. op de algemeene begraafplaats te 's-Oravenhage om 12.15 uur. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zocht en blank door Purol (geel en wit) beiden in dooien ven 30 en 60 ct., tube45 ot.Verkrijgb. bij Apoth. en Drogilten. 9292 (lngez. Med.) DE TAXI-STAKING IN DE HOOFDSTAD. De rijksbemiddelaar vraagt inlichtingen. Naar wij vernemen, heeft de rijksbemid delaar, mr. dr. S. de Vries Czn. de werk gevers in het taxibedrijf te Amsterdam verzocht hedenmiddag een afgevaardigde naar Den Haag te zenden om hem ln te lichten omtrent de staking in het blok- bandtaxi-bedrijf te Amsterdam. De voorzitter van het bestuur der taxi centrale, de heer C. J. van Leusden, heeft ons in verband met de staking medege deeld, dat tot gisteravond noch het be stuur der taxi-centrale, noch de daarbij aangesloten ondernemers, van de chauf feurs eenig verzoek hebben ontvangen om in verband met de verhooging der tarieven de looncn te herzien. 4 Gistermiddag hebben de besturen van de vier werknemersorganisaties, die bij het collectief arbeidscontract partij zijn, de chauffeurs ln een gecombineerde verga dering samengeroepen. Ongeveer 600 chauf feurs waren opgekomen. De besturen ver klaarden dat zij de staking niet als een wilde staking beschouwden en dat zij spon taan de opgekomen beweging tot een goed resultaat wilden voeren. Zij deelden mede. aan B en W opschorting der tarlefsver- hooglr.g te hebben verzocht. De besturen der werknemers-organisaties zullen zich op liet standpunt stellen dat de tariefverhoo- ging moet worden teruggenomen. Mocht hieraan niet worden voldaan, dan zal in een volgende vergadering van de chauf feurs worden uitgemaakt op welke basis een loonsverhooglng zal worden geëischt. MEVROUW SUZE GROENEWEG GEVALLEN. Een lichte hersenschudding, Gisteravond is de 63-jaxige mevrouw Suze Groeneweg die te Barendrecht woon achtig is op het perron van het Delftsche Poort-station te Rotterdam van een trap gevallen. ZIJ bekwam een lichte hersen schudding en is naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Voorts heeft zij nog een kneuzing aan den pols bekomen. Hbld. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij beschikking van den directeur- generaal der P.T.T, ls, mét ingang van 1 Juni 1937. aangewezen als directeur van het post- en telegraafkantoor te Enschede de referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie M. H van der Wolde, thans te Groningen. De gewone audiëntie van den minister van financiën zai op Maandag den 12den April aanstaande niet plaats hebben. VOOR VRIJDAG 9 APRIL. Hilversum. 1876 M. Algemeen Programma verzorgd door de N.O.R.V. 8,00: Schrift lezing, meditatie, gewijde muziek (Gr. pi.) 8,30: Gram. pl. 9.30: Gelukwenschen 10,30: Morgendienst 11,00: Plano voordracht 12,00: Berichten 12,15: Gram. pl. 12,30: Orgelspel 1,30: Gram. pl. 1,45: Ensemble v. d. Horst 2,30: Chr. Lectuur 3,00: Vervolg concert 3,45: Gram. pl. 4,00: Mezzo-sopraan en piano 4,455,45: Declamatie en Gram. pl. 6,00: Gram. pl. 6,30: Causerie over kamerplanten 7,00: Berichten 7,15: Literair half uur 7,45: Reportage 8,00 Berichten A.N.P. Herh. S.O.S.-ber. 8,15: Ncrv-orkest 9,00: „Amsterdam in de Nederlandsche dichtkunst" 9,30: Vervolg Ncrv-orkest en solist (Om 10.00: Berichten ANP.) 10,30—11,30: Gram. pl. Hierna Schriftlezing. Hilversum II. 301 M. 8,00: Vara; 10.00: Vpro; 10,20: Vara; 12,00: Avro; 4,00: Vara: 7.30: Vpro; 9,00: Vara; 10,40: Vpro; 11,00: Vara 8,00: Gram. pl. 10,00: Morgen wijding 10,20: Declamatie 10,40: Gr. platen 11,10: Vervolg declamatie 11,30: Orgelspel 12,00: Kovacs Lajos' orkest en gram. pl. 2,00: Declamatie 2,30: Het Lyra-Trio 3,15: Avro-dansorkest 4,00: .Melody Circle" en gram. pl. 5,00: Voor de kinderen 530: De Flierefluiters 6,30: Politiek radiojournaal 6,50: Gram. pl. 7,00: .Hoofdmomenten uit. de geschiedenis der Ned. arbeidersbeweging", causerie 7,20: Gram. pl. 7,30: Berichten V.GP. 7,35: Religleuse causerie 8,00: Instr. kwintet 8,30: „Open vensters" lezing 0.00: Vara-orkest 10,00: Gram. pl. 10,10; Zang 10,30: Berichten A.N.P. 10,40: Avortdwijding 11,00: Jazz-muzlek (Gr. pl.) 11,30: Gram. pl. Droitwich. 1600 M. 11,20: Gram. pl. 12,05: Orgelconcert 12,50: B.B.C.- dansorkest 1,36: Het Grinke-Trio 2,20r „A rolling stone" 2,35: Gram. pl. 3,05: Polltiemuzlekcorps van Bristol 3,50: Gr. platen 4,20: B.B.C.-Midlandorkest 5,35: Het B.B C. Harmonie-orkest 6,20: Berichten 6.45; Het Willie Walker Octet 7,30: Voor Culnliefhebbers 7,50: Al Collina' band 8,20: Radio-tooneel 9.20; Berichten 940: „Scott's last expe dition". causerie 10,00: B.B.C.-orkest, B.B.C.-koor en solisten 11,06: Het New Georgian Trio 11,35: Jack Jackson's orkest 11,60—12,20: Dansmuziek (Gr. pl.) Radio Paris. 1648 M. 6,10 en 7,20: Gr. platen 10,50: Gram. platen 11,35: Poulet-kamerorkeet en zang 3,20: Ka mermuziek 4,60: Zang 5,05: Cello concert 6,50; Vervolg zang 6,05: Ver volg cello-concert 7,06Piano-voordracht 7,36: Vocaal vrouwenkwartet 7,60: Plano-concert 8,20: Gevar. concert 9,60: Gram, pl, 10,20—12,20: Orkest concert. Keulen. 466 M. - 5,60: Politiemuzlek- corps 6,80: Gram. pl. 7,50: Omroep- Amusements-orkest 8,50: Gram. pl. 11,20: Omroepkleinorkest 1,35: Gevar. concert 3,20: O, Kermbach's orkest 5.20: Dresd. Phllh. orkest en solisten 7,30: Voor oud-strijders (radiotooneel en berichten) 9,60: Schumann-concert 10,3011,20: Omroép-Amusementsorkest. Brussel. 322 en 434 M. 322 M.: 11,30: Gram. pl. 11,50: Salonotikest 12,30: Dito 12,601,20: Gram. pl.,— 4,20: Om- roepdanaorkeet 5,06: Kamermuziek 0,30: Gram, pl. 7,20; Salonorkest en so listen 7,50: Radiotooneel 8,50: Salon orkest 9,3010,20: Omroepdansorkest 484 M.: ii,2o: Gram. pl. ll,40; Zang 11,50: Omoreporkest 12,30: Dito 12,60: Zang 1,00—1,20: Gram. pl 4,20: Om roeporkest 6,35: Gram. platen 5,50: Piano-voordracht 6,35: Zang 7,20: Voor oud-strijders 9,30: Gram, pl. 9,4510,20: Accordeonmuzlek. Beutschlandsender. 1571 M 7,30: Om roepkleinorkest 8,20: Volksmuziek 6,30: Berichten 9,50—11,20: Omroep- Amusementsorkest (Om 10,05: Weerbericht) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 9 April. Ie programma: Iederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz, 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV enz 3de Programma: 8.00: Keulen of dlv. 9.20; Deutschl.s. of dlv. 10.50: Parijs R. 12.20: Brussel VI. 14.35: Droitwich 16.06: Keulen 19.05; Parijs R. 19.20: Berlijn 21.20: Droitwich 21.40: Brus sel Fr, 22.20: Berlijn 23.20: R. Dan- mark of div. 4de Programma: 8.00: Brussel VI. of dlv. 9.20: Gram.muz. G.R.D. 10.35: Lon don Reg. 12,60; Droitwich 13.36; Lon don Reg. Pl.m. 16.10: Droitwich 18.20: diversen 18.46: Droitwich 20.20: Gr.- muz. G.R.D. 22.00; Droitwich 23.06: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. Controleeren en biljetknippen in „Far wild west". 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10