ET 1 11 NU PAKKEN VOOR IZCTS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 7 April 1937 NAGEKOMEN BERICHTEN EERSTE KAMER. Uit de Omstreken De strijd in Spanje. VOOR DE SCHOONMAAK Sp&ciafls Uit de Rijnstreek C THIJS IJS EI\f DE BOOZE DOOI bodegraven. BINNENLAND. DE GRONDWETSHERZIENING, (Vergadering van heden) Aan de orde la het wetsvoorstel tot het In overweging nemen van voorstellen tot verandering ln de grondwet. De heer van Lanschot (R.K.) constateert, dat de thermometer der Dublleke belang stelling voor deze grondwetsherziening be neden vriespunt blllft. Hiervoor is de regee- ring geen verwilt te maken. Buitengewoon Ibelangrilk is deze grondwetsherziening niet. Als sommige onderdeelen verworpen wor den, blijft er niet veel van over. Naar ^enige regelingen b.v. van het inkomen der Kroon, waren noodig. Bovendien heeft deze grondwetsherziening een demonstratief en Interpretatief karakter. Spr. wijst op de belangrijke materie der delegatie van wetgevende macht. Ze is een noodzakelijk kwaad dat in de tegenwoor dige structuur no» wel tientallen laren be houden zal bliiven. De grenzen zijn zoo moeilijk vast te stel len dat de stof bezwaarlijk in de Grondwet te regelen is. Regeling der administratieve rechtspraak is dringend noodig. Dat we bij de wet van de Grondwet kunnen afwijken. Is Iets dat we vroeger nooit kenden. Spr. acht het onjuist dat de grondslagen der evenredige vertegenwoordiging zou worden aangetast. Ten onrechte wordt aan de groote partijen verweten dat ze op eenig voordeel uit zijn. In geen enkel land is de evenredigheid zoo ver doorgevoerd als hier te lande,'ook na de wijziging. Het lidmaat schap van revolutionaire partijen acht spr. in strijd met het wezen van het parlement. Ook dienaangaande is administratieve rechtspraak zeer noodig. Spr. juicht het toe dat Kamerleden niet meer onschendbaar zullen zijn bij opruiing of schending van geheimen. De heer Anema (a.r.) acht geen breeden opzet van het debat over deze ontwerpen geweneolïl. De tegenwoordige herziening zou zijn aan te dulden als een „psychologische" herzie ning. De staatskundige inhoud van de ontwer pen bevredigt niet, maar we hebben hier te oordeelen niet als juristen doch als verte genwoordigers van het Nederlandsche volk Aan in het volk levende verlangens worde zooveel mogelijk tegemoet gekomen. Dat wordt in deze grondwetsherziening gedaan. Daarom heeft de regeering met deze her ziening een goede en wijze daad gedaan, waaraan spr. en zijn fractie gaarne hun stem zullen geven. De heer Werker (v.d.) hoopt dat de regee ring zich altijd zal blijven bedenken voor het doen van stapjren inzake een verschij ningeverbod. Spr. is verheugd, wijl aan art. 7 der grondwet niet getornd Is. BUITENLAND. Van 't front. Salamanca meldt: Aan het front in Biskaje wordt de zege vierende opmarsch van de troepen van Franco voortgezet. De hoogten van Basa- gueren, Urieta, Oyargan en Amboto wer den na gevechten met den vijand bezet, evenals de Col Zumela,, de bergtoppen van Sevignan en de stellingen ten Noorden van Flormendi, welke Col Barazar beheerschen. De vijand leed zware verliezen en liet een zo? groote hoeveelheid oorlogsmaterieel achter, dat nog niet alles ls gelnventarl- seerd. In één sector moesten de rechtschen 873 gesneuvelden manschappen van de re- geeringstroepen begraven. Het oorlogsmaterieel dat ls buitgemaakt ls voldoende om alle troepen der recht schen in dit gebied uit te rusten. .Nabij Oleata werd een munitiedepot ontdekt waar 500.000 patronen. 1500 projectielen voor mortieren, 1500 handgranaten 10 mortieren en verbandmaterieel lagen oo geslagen. H Ongerustheid over een Hongaarsch journalist. Men is ongerust over het lot van den correspondent van de „News Chronicle" in Spanje, den Hongaar Arthur Koestier Na de verovering van Malaga werd hij door de nationalisten gearresteerd onder beschul diging van spionnage. Eerst werd beloofd dat hij zou worden vrijgelaten, doch later werd verklaard, dat het „onmogelijk" was hem vrij .te laten. Dit woord en het feit. dat Koestier geen enkel teeken van leven aan de buitenwereld mocht geven zelfs niet aan zijn vrouw die te Londen woont baari zeer veel zorg. De „Manchester Guardian" schrijft In verband met deze kwestie, dat allen die Koestier kennen, het onmogelijk achten, dat hij spionnage heeft bedreven. Koestier was correspondent te Berlijn tot Hitler aan de macht kwam. Vermoedelijk werd hij door een Dultscher, die hem herkend heeft dij de Junta aangeklaagd en men veron- oerstelt dat Koestier op verzoek van den Duitschen spionnagedienst gevangen wordt gehouden. AALSMEER. Geslaagd concert. Ter herdenking van haar 20-jarlg be staan heeft de Arbeiders Zangver. „Kunst en Strijd" (dir. de heer P. Zwager) een jubileumconcert georganiseerd in de Doopsgezinde Kerk alhier, waarvoor flinke belangstelling bestaat, Uitgevoerd ls het oratorium „Die Jahres- zelten", van Jos. Haydn. waaraan behalve de jubileerende vereeniging medewerking verleenden Ankie van Wickevaart Crom- melln (sopraan), Louis van Tulder (tenor) en Dick Weiman (bas-bariton), het ver sterkt „Amsterdams Kleln-Orkest" zorg de voor de begeleiding. Het geheel stond onder leiding van den dirigent, den heer P. Zwager. Van de ver tolking van „Die Jahreszelten", 'welke op voortreffelijke wijze geschiedde, ls veel ge noten. Een openings- en slotwoord is gesproken door den voorzitter van „Kunst en Btrljd", den heer Jb. Vos. Den medewerkenden werd een bloemenhulde bereid. Aalsmeers Harmonie" (dir. de heer A. Meijns) heeft besloten deel te nemen aan het Nat. Muziekconcours in Juni a.s. te Baarn. Het corps komt uit in de supe rieure afdeeling. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering Chr. Mondaccordeonvereeniging De Christ. Mondaccordeonvereeniging gaf onder leiding van den heer D. van Wouw te Lelden een- uitvoering ln de zaal Kerkplein. De heer G. Spierenburg, voor zitter der Chr. Jongelingsvereeniglng sprak het openingswoord en liet zingen ps. 155 1. Het programma vermeldde een 12-tal num mers. De heer v. Wouw zwaait nog pas kort den dirigeerstok, doch met hem is er een nieuwen geest gevaren In de Vereeniging en het was goed merkbaar dat deze reeds ls overgeslagen op de leden. Er ls goede vooruitgang waar te nemen; de leden van „Crescendo" mochten vele malen een har telijk applaus oogsten. Den directeur wer den bloemen aangeboden. Dit als bewijs van waardeering voor zijn prestaties en uit dankbaarheid. De heer W. Durlex, de voorzit ter van „Crescendo" sprak het slot woord. Spr. bracht o.m. dank aan de af gevaardigden uit Rijnsburg. uit Sassenheim. Ook aan de Accordeonisten uit Katwijk aan Zee die dezen avond tot steun van het geheel, de helpende hand (mond) geboden hadden! Voorts had de directeur nog woor den van dank te accepteeren en dankte spr. de Jongellngenvereeniging voor den daadwerkelijk ondervonden steun. KATWIJK AAN ZEE. Ongeval op zee. De opvarende Maarten v. d. Zwan van den stoomtrawler Geztna Catherlna Um 50. alhier woonachtig, heeft Vrijdag J.l. op zee een klap van een winch tegen 't achter hoofd gekregen. De trawler liep op Helgo land binnen, waar de gewonde stuurman aan wal werd gebracht. De IJm. 50 is in middels te IJmuiden binnengekomen. Op het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een portemonnaie inhoudende f. 3.33; een bruin lederen portemonnaie in houdende 75 cent; een belastingmerk; een alpino-muts; een sleutel; een kinderhand schoen. OEGSTGEEST. DE DUETSCHE KERKSTRIJD. De „Daily Telegraph" meldt uit Berllin, dat de Gestapo (geheime Staatspolitie) alle nog onverkochte exemplaren van een boek over den tegenwoordigen toestand in de Duitsche Evangelische Kerk in beslag heeft genomen. Dit boek. „Dultschers schaart u om God", was geschreven in samenwerking met den predikant en voor- maligen duikbootcommandant. Nlemueller en dr. Dibelius. De schrijvers zijn leiders van de .oppositioneele belijdenlskerk. Van het boek zijn reeds 50.000 exemplaren ver kocht. Opnieuw zijn vijf predikanten der Evan gelische kerk gearresteerd ln Oost-Pruisen en twee te Hamburg en Luebeck. Vier pre dikanten, die te Darmstadt waren gearre steerd, zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. PEST IN CHINA. Uit Amoy wordt gemeld, dat in de Chi- neesche provincie Foekien meer dan twee honderd personen om het leven zijn. ge komen tengevolge van de zwarte pest, welke hier reeds eenigen tijd woedt. Liefdadigheidsuitvoering ten bate der St. Lidwina-Vereeniging. In het Patronaatsgebouw is een uitvoe ring gegeven door de R.K. Harmonie ..Triumph" en het Amsterdamseh Tooneel- gezelschan ten bate van bovengenoemde vereenlging Als inzet speelde de Harmonie een pittige marsch waarop de voorzitter van Trlumnn, de heer W. den Boer in 't bijzonder een welkom toeriep tot pastoor de Vetten, ver schillende geestelilken. mevr. Rubenkamn en mevr. van Douveren. Hierna werd het muzikale gedeelte van het programma afgewerkt door Triumph waarbij wit mochten constateeren dat tij dens de win teroefeningen met ernst is ge- studee-d. Een kort, maar met zorg samen gesteld Drogramma werd zeer verdienste lijk uitgevoerd waarvoor het corps en den directeur, den heer C. de Haan. een wel verdiend applaus ten deel viel. Een extra compliment voor niston-solist. J. Doffer- hoff en saxophoon-solist W. den Boer mag hier zeker niet onvermeld bliiven Met bijzonder genoegen hoorden wij hierna een drietal nummers uitgevoerd door een strijkje, bestaande uit de heeren Jac. Kroon, viool, J. Rubenkamp viool. C. de Haan. clarinet en Th de Hey piano. Het warm applaus was wel een bewijs van groote waardeering! Het Amsterdamseh Tooneelgezelschap voerde op het dramatisch tooneelspel „Als God beproeft". In dit. uit 4 tafereelen bestaande werk van, en onder regie van Ed. J. M. Terlingen, treffen wij boer Tledema (Gerard Keuter) als een geloovig man die, al wat God hem geeft, blijmoedig draagt Een poging zlin hoeve tegen brandschade te verzekeren, acht hij dan als een beleedi- ging tegen God omdat men door een ver zekering Gods kastildende hand tracht te ontloopen. TWEE BRITSCHE SCHEPEN IN BOTSING. Hedenochtend ls ln dichten mist het Britsche mailschip „Taranakl", metende 3400 ton, nabij Blackhead (Wigtownshire) in botsing gekomen met het 1500 ton me tende Britsche schip „Lairdsmoor". De „Lairdsmoor" is gezonken, nadat pas sagiers en bemanning door de „Taranaki" aan boord waren genomen. De „Taranaki" is op weg naar Liverpool. Later treft hem echter dit lot en krijgt hij een sierk vermoeden dat de brand door menschenhanden ls gesticht, welk feit hem op een sterkere proef stelt waarvoor hij helaas bezwijkt Eerst nadat ziln geestelijke crisis voorbij is, komt hij tot de ontdekking van zijn dwaling en aanvaardt hü gelaten de hem toekomende straf van den wereld- schen rechter. Met merkbare aandacht werd het stuk gevolgd. Een woord van lof komt aan de medewerkenden toe voor hun van fijn gevoel getuigende uitbeelding, in het bijzonder aan Pleuntje, de dochter (Cor van der Hoek- Cortle). Japlk de halfwijze zoon (Leon Monsmai, TJeerd Tledema de boer (Gerard Keuter) en Maria zijn vrouw (Jetty van der Sloot). Een welverdiend applaus werd het gezel schap na ieder tafereel gebracht. Pastoor de Vetten heeft nog het doel van dezen avond en het werk der Lldwlnaver- eenlnging uiteengezet en besloot met een warm woord tot medewerking. Een tusschen de bedrijven gehouden verloting viel zeer in den smaak. Pastoor de Vetten dankte namens de vereeniging allen hartelijk voor de verleende medewerking en de muziek en het tooneel- gezelschao voor het gebodene Bijeenkomst der A.-R. Prop.-Club. In de bovenzaal der Ger. Kerk kwam de A.-R. propagandaclub in vergadering bij een. De voorz,, mr. C. J. Woudstra, opende met het lezen van Ps. 119 116, waarna hij voorging in gebed. De secr. las de no tulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Als bestuursleden werden gekozen de hee ren A. Zeilstra en A. Jansen. De voorzitter heette dan den spr., mr. Groen, uit Den Haag, welkom, waarna deze sprak over: „Nationaal-socialisme en Fascisme" Na een inleiding over phillsophie, rationalisme en irrationalisme besprak deze eenige be langrijke kenmerken van het fascisme. Een historisch overzicht van het fascisme in Italië met een bespreking van het inner lijke fascisme volgde. Aan de hand hiervan werd de politieke toestand in Duitschland besproken. Breedvoerig werd dit alles prin cipieel uiteengezet, terwijl besloten werd met de bespreking van de richtingen van fascisme en nationaal-socialisme. Na gsdachtenwisseling sloot de heer v. d. Bos met dankgebed. Jaarvergadering A.R. Kies vereeniging. In de bovenzaal van de Ger. Kerk alhier werd de Jaarvergadelng gehouden van de A.R. Klesvereeniging alhier. De voorz. de heer Bouda opende en heette in het bijzon der weth. van Egmond welkom, die door drukke ambtsbezigheden den laatsten tijd verhinderd was de vergadering bij te wonen. Na notulen en ingekomen stukken volgde verkiezing van een voorzitter. Als zoodanig werd gekozen de heer van Wijk, die echter Zijn beslissing aan wil houden tot na de verkiezingen. Als bestuurslid ln de vacature mr. W. F. J. Buys werd gekozen de heer v. d. Kraan. Tot afgevaardigde naar de depu tatenvergadering werden benoemd de hee ren v. Dijk en mr. Woustra. De secr. bracht zijn Jaarverslag uit, dat blijk gaf van een flinké activiteit der ver eeniging al was de opkomst numeriek niet zoo schitterend. De penningmeester gaf een overzicht van de financiën waarbij hij een pleidooi hield over verhooging der con tributie. Mr. C. J. Woudstra besprak de aanhan gige voorstellen tot wijziging van de grondwet ln verband met het de organische wetten. Historisch werd het ontstaan van de Grondwet van '18 of toegelicht. Spr. ging de voornaamste veranderingen na, die ln den loop der Jaren in deze wet zijn aangebracht. De nu aanhangige voorstel len zijn niet ingrijpend, maar toch dienen we er iets van te weten. De voorzitter dankte den spr voor zijn interessante uiteenzetting en sprak een kort woord van afscheid, waarna de heer v. Egmond voorging in dankgebed. VIER NOORSCHE VISSCHERS GEARRESTEERD. Het radio-station Vadsoe heeft van een Finsch station bericht ontvangen, dat vier Noorsche visschers die in de Sovjet-Russi sche wateren waren verdwaald, en zich naar de Finsche haven Vaiöalahtl hadden bege ven, in de militaire gevangenis daar ter stede zijn opgesloten. zinsbescherming en bescherming door de overheid moeten samenwerken. De heer Van der Tholen besprak de vroegere en tegenwoordige oorlogen, de mechaniseering daarvan en 't gevaar van de luchtmacht, niet alleen voor de combat tanten, maar ook voor de burgers. Daarom is afdoende bescherming noodig, hetgeen spr. aan de hand van veel voorbeelden en met lichtbeelden verduidelijkte. Daarna werd aangetoond, hoe bescher ming ook voor onze gemeente noodzake lijk is en welke voorbereidende maatrege len daartoe moeten worden genomen. Tot slot volgde de film van een luchtbescher mingsoefening in Vlaardlngen. VEUR-'.u.TDSCHENDAM. Bijeenkomst Herv. Ger. Staatspartij. De Herv. Ger. Staatspartij hield haar eerste verkiezingsvergadering, ln het Dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk. Op deze slechts door 8 piersonen bezochte bij- bljeenkomst sprak de heer C. Slok van Voorschoten over „Waarheen". Wanneer Nederland niet weder komt tot het woord des Heeren, waarvoor onze voor vaderen hebben gestreden, aldus spr., ko men wij er nooit. Ons land moet ln Prot. Chr. zin worden geregeerd; de bijbel moet op de openb. sch. weder worden Ingevoerd. Spr. leest hierna uit de statuten voor de beginselen van zijn partij. Men Is vóór of tegen God; een middenweg bestaat niet. Alles moet dienstbaar worden gemaakt aan Gods eer. Voltaire verklaarde Indertijd in woord en geschrift, dat God dood cn Godsdienst opium was voor het volk. Doch toen hij den dood voor oogen had, smeekte hij hem nog tijd te laten, teneinde het door hem geschrevene en gesprokene te herroepen. Tot slot riep hij uit „o God" en was niet meer. De leuze „Mussert of Meskou" is niet juist; het is vóór of tegen Christus, Christ of Anti-Christ, waarvoor spr. verwees naar Rusland, Duitschland, Spanje enz. Wie God verlaat, heeft grocte smart te vreezen. Spr. besloot met een opwekking om te kiezen de zijde van God en de Herv. Geref. Staatspartij Hierna sluiting. WARMOND. DE WATERSPORT. Een opleving merkbaar! Dat we weer aan het begin staan van het komend watersport-seizoen ls ln deze ge meente duidelijk merkbaar. Thans betreft het niet alleen de ieder jaar terugkeerende werkzaamheden, maar naar men ons mededeelt is inderdaad een opleving te zien Verschillende Jachten die Jaren hebben op- gelegen, komen weer in de vaart en ook zijn er verschillende opdrachten gegeven tot bouw van nieuwe motor- en zeiljachten. Voor enze gemeente een verblijdend tee ken 1 9216 not a (Ingez. Med.) ALPHEN. PRACHTIGE LANDSTORMAVOND. RIJNSBURG. De luchtbescherming. Teneinde voor dit vraagstuk hier ter plaatse belangstelling te wekken, was op initiatief van den burgemeester een bijeen komst in Concordia belegd, waar als spre ker optrad de heer Van der Tholen van Barendrecht. De burgemeester wees er op, hoe noodig het is, dat zelfbescherming, ge Bijzonder groote belangstelling. Voor de hier jaarlijks gehouden Land- stermavonden van de B. V. L. bestaat hier altijd veel belangstelling, doch thans was deze zóó groot, dat men niet minder dan j een viertal avonden ln het Nut heeft moe- I ten organlseeren. Het zeer aantrekkelijk saamgestelde programma, vraagt ieders aandacht. WD twijfelen er dan ook niet i aan. of de overige avonden zullen even eens slagen. De opening wordt hedenavond verricht door den burgemeester den heer P. A. Coüjn, als eere-voorzitter der pl. commissie. Gisteravond geschiedde dit dooi den voorzitter den heer W. J. SpreU, die er op wees, dat het bestuur feitelijk dit jaar geen landslormavonden had willen organlseeren, doch de aandrang van bui ten was zóó groot, dat men tot een ander besluit kwam. Na een welkomstwoord tot militaire en burgerlijke autoriteiten en an dere belangstellenden, releveerde de voor zitter de het vorig jaar in Augustus ln onze gemeente bijzonder goed geslaagde landstormdagen en complimenteerde spr., in het openbaar en voor het front van 5 Oom Brom, door angstgeschrei gewekt weer uit zijn dut, verliet nu zacht de kleine hut, en stond dan luist'rend even buiten. Hij hoorde daar de scherpe winden fluiten hij had het koud. en rilde maar toen vernam hij weer. hoe iemand in de verte gilde. Het was een kreet, vol angst en smart, en 't trof direct oom Brom's goede hart; hij ging dus nu op 'tpad, om eens te zien wie daar in de benauwdheid zat. Hij hoorde zoo nog schreeuw op schreeuw, en waadde heel vlug door de sneeuw. Hij kwam dan na een tijdje bij een rotswand aan; daar kwam naar 't scheen het bang geschreeuw vandaan. En ja; nu zag hij iemand slaan! Die was hier vastgeklonken aan den muur; en zijn gezicht stond heel erg zuur; ook riep hij steeds, met luid getier. „Ach ach, ach ach", zoo zei oom Brom; „die man staat daar ook niet voor zijn plezier...." de troep, zooals hij zich uitdrukte, den heer L. Verleun met zijn bevordering tot res. kapitein, er op wijzende, dat als er iemand is. die op een bevordering aan spraak mag maken, het dan toch zeker de heer Verleun is, die altijd vcor de be langen van den B.V.L. op de bres staat. Spr. wenschte hem dan ook toe, dat hij nog tal van jaren de belangen der B.V.L. ln het algemeen en der pl. afdeeling in het bijzonder zal mogen dienen. Onder luid applaus werd deze gelukwensch begroet. Na gemeenschappelijk zingen van het Wilhelmus, trad als spr. op generaal ma joor K. N. I. L. b.d. Chr. Kiès. oud-lid v. d. Volksraad in Ned. Oost-Indië, die het ontstaan en de wording van Ned. Indlë besprak. Bijzonder gaf hij aan, hoe door de Ver. Oost Indische Compagnie destijds de Nederlanders van gasten, blilvers en van blijvers leiders zijn geworden, doch dit ko loniaal gebied niet hebben ontstolen of op onwettige wijze hebben verkregen, zooals door verschillende stroomingen wordt ge propageerd. Spr. noemde de taak der B.V. L.'ers, die vrijwillig hun verklaring hebben afgelegd tot handhaving van het wettig gezag, dan ook grootsch, omdat het Ko ninkrijk der Nederlanden niet omvat de 8 millioen inwoners hier te lande, doch ook de 70 millioen in Ned. Indië en andere ko loniën. Na verschillende bijzonderheden te hebben medegedeeld en met cijfers de grootte van Ned. Indlë te hebben aange geven, wekte spreker op tot eenheid en als het moet, nimmer te falen. Hierna weiden vertoond de buitenge woon mooie films van het vorstelijk huwe lijk en ven bet verblijf van het prinselijk paar te Krynica, waarover een ieder zeer enthousiast bleek. De voorzitter deelde mede, dat telefonisch bericht was inge komen van het oud-bestuurslid, de heer J. Pilkes uit Hoogezand, die de pl. commis sie gelukwenschte met deze avonden en den wensch uitsprak dat vele B.V.L.'ers tot de afdeeling zouden toetreden. In de vacature van den heer Pllkeswerd voorzien door de benoeming van den heer Wissels en door vertrek van kapelaan De Jonge, door de benoeming van kapelaan Broers. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de plannen tot restauratie van het sehietlokaal zijn goedgekeurd, zoodat. de schietoefeningen volgende week Donder dag weer zullen aanvangen en tijdens de werkzaamheden aan het gebouw, de schiet oefeningen toch zullen kunnen doorgaan. Daarna volgde uitreiking der medailles van de in 1936 gehouden schietwedstrijden, waarvan de prijzen door majoor Boots op dz gehouden landdagen aan den heer Ver leun ter beschikking waren gesteld. De uitslag dezer schietwedstrijden werd des tijds door ons gemeld. De beker kwam thans ln bezit van den heer Verheul. Na uitreiking van schietdiploma's, was wel de clou de vertooning van tot in alle details schitterend verzorgde film van de roemrijke wereldreis van H. M.'s Onder zeeboot K. XVIII 20.000 mijlen over zee, welke film alsom bijzonder werd geprezen, cn nog te meer de Marine, die de Neder landsche vlag ook over de Oceanen op zulk een bijzondere wijze heeft weten hoog te houden. De prestaties onzer Marine had den aller Interesse. Een betere film had men voor dezen avond dan ook niet kun- nen vertoonen! Tenslotte sprak de voor zitter van de gew. landstormcommissie van Z H West, de heer L. G. Royaards, een slotwoord. Na zijn dank te hebben betuigd aan het bestuur en voor de aanwezigheid van militaire en burgerlijke autoriteiten op ernstige en pakkende wijze de omstan digheden van thans kortelings ln het licht stelde en het belang van de preventieve werking van het instituut der B.V.L. voor houdend en een ieder opwekkend, paraat en waakzaam te zijn. Als toesoijs vertoonde de filmoperateur nog een keurige teekenfilm, Een leder was hoogst voldaan. A s. Vrijdagavond zullen als sprekers op treden luitenant ter zee le kl. A J. Bus- senmaker, v. d. Marinestaf; res. ^apltelp mr J. L. Bakhuijzen Schuld, procureur te Amsterdam, zal het slotwoord spreken. De kwestie der Waterleiding. Naax wij vernemen is de behandeling der zaak betreffende de Bodëngraafsche Waterleiding alhier, welke gisteren voor de Haagsche Rechtbank zou plaatsvinden voorloopig 14 dagen uitgesteld. Voor de eischende partij treedt op mr. p. E. Briët te Lelden, terwijl zich gisteren voor de burgemeester onzer gemeente heeft gesteld mr. A. O. H. Teilegen te 'sGravenhage. De Bodegraafsche Waterleiding maatschappij. De jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Bodegraafsche Waterleiding Mij. alhier heeft de jaarstuk ken goedgekeurd en het dividend bepaald op IC pet. (als v. j.i. Als commissarissen werden in de plaats van de heeren J. Verhagen en B. Bateiaan, die bedankt hadden, gekozen de heeren G. Visser, ie Alblasserdam en J. T. van Ghe- sel Grothe alhier. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7