sÏÏ&YANKEE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 5 April 1937 Uit de Omstreken SCHOONMAAKaanbieding DE K.W. BIJENKORF - KATWIJK THIJS IJS EJX DE BOOZE DOOI AALSMEER. De Snijbloemenhandel. Hoewel het zeer goed aan de veilingen van snijbloemen merkbaar was, dat het Paaschfeest weer tot het verleden behoor de. was de toestand van den handel in het algemeen niet onbevredigend. De kweekers die thans nag seringen kunnen aanbieden en dat zijn er nog velen, gezien den grooten aanvoer hebben gedurende de afgeloopen week over de opbrengst geen kiagen gehad en vooral de goede kwaliteit Mad. Fl. Stepman werd uitstekend betaald, n.l. tot pl m. 30 cent per stuk. Met de ro zen, waarvan het aanbod dagelijks grooter wordt, ging het minder gewenscht en in het algemeen kon voor deze bloemen van lage prijzen gesproken worden. Onder den invloed van betere weersomstandigheden werd het aanbod van lathyrus belangrijk grooter, terwijl de prijzen lager zijn gewor den Daar deze bloemen veel voor export werden gekocht, bleef de prijs voor goede kwaliteit bevredigend. Als hoogste op brengst gold 35—48 cent per bosje. Van freesia's was steeds een uitgebreid aanbod, terwijl geconstateerd kon worden, dat de handel in deze producten zeer opgewekt was De freesia's blijken bij het publiek wel in den smaak te vallen. Van de tal- Tijke variëteiten, welke er van deze bloe men bestaan worden hier voornamelijk aangeboden de refracta alba. de buttercup en de apotheose (de witte, gele en purper kleurige!. Wat de opbrengst betreft, deze was in de betere kwaliteit per 10 stuks, resp. als volgt: 2028, 2538 en 3040 ct. Van bolbloemen, o.m. tulpen, narcissen en anemonen, was een zeer groot aanbod, ter wijl ook in deze producten een vlugge han del was. De noteeringen waren: tulpen 20 —48, narcissen 1015 en anemonen 18 30 ct. (alles per bos). De prijzen der Am. anjelieren waren in het algemeen laag, terwijl het plumosus snij groen uitstekend betaald werd. De Jap. lelies noteerden van 1217 ct. per kelk. de calla's van 1018 ct., de amaryllis van 59 cent en de Jap. ker sen van 3565 ct. Aan de vellingen van potbloemen en planten, welke tegenwoordig des Maandags Dinsdag, Donderdags en Zaterdags gehou den worden, is steeds een ruim aanbod van velerlei producten, o.m. azalea's, horten sia, cineraria's, primula obc. enz., terwijl ook de perkplanten zich door het zachte weer bij massale hoeveelheden aandienen. Vaartuig teruggevonden. Het bij schipper P. alhier ontvreemde vaartuig, waarmee de gestolen brandkast uit het kantoor van N.V. ,De Nieuwe Meer bode" is vervoerd, is Zaterdag teruggevon den achter een perceel aan den Uiterweg. Jaarverslag der C. T. A. V. Versohenen is het jaarverslag 1936 der Coop Tuinbouw Aankoop Vereeniging al hier.' De seor., die heer Alb. Spaargaren Jbz., schrijft o.m.: „De toestand bleef in 1936 ongewijzigd, d.w.z., <ie uitkomst der bloemisterij bleef benedien het peil om te kunnen spreken van een financieel loo- nende cultuur. Bijna alle bedrijven hebbe.i achterstand, want wanneer er nog geen achterstand is in de betalingen, dan zeker wel in het onderhoud. Zeer zeker doet de slechte uitkomst der bedrijven haar invloed gelden op den slechten gang van zaken bij onze vereeniging. Wanneer de bloemisten over middelen beschikten om een behoor lijk onderhoud, aan hun kassen uit te voe ren, wanneer zij in de gelegenheid waren om hun oude kassen door nieuwe te ver vangen, dan was er in de afdeeling zagerij en houtwaren behoorlijke afzet om deze tot een meer rendabelen tak van het bedrijf onzer vereeniging op te voeren. Gelet ech ter op de omstandigheden, welke elk bedTijf en ook onze vereeniging tegen heeft, kun nen wij wat de C. T. A. V. betreft, over het jaair 1936 tevreden zijn. De omzet over het jaar 1936 was circa 10 °/o meer dan in 1935, in dezen tijd een gunstig teeken. De omzet in mest en brandstoffen is belangrijk toe genomen en ook do winstmarge in die af deeling is bevredigend. Het ledental bleef vrijwel stationnair. De C. T. A. V. heeft in 1937 ook een jubeljaar; half Juni is het 25 jaar geleden, dat zij werd opgericht. Haar financiën laten echter niet toe, dat 't feestelijk wordt herdacht. Toch kan met genoegen geconstateerd worden, dat zij 25 jaar staande is gebleven en ongetwijfeld nuttig werk heeft verricht. De secretaris eindigt met den wensch, dat 1937 voor den tuinbouw In het algemeen en voor Aalsmeer in het bijzonder betere resultaten mag geven dan 1936. Er sohijnit ln het algemeen een opleving merkbaar te zijn; het gloort aan den dageraad en ofschoon er in onze bedrijven weinig van is te merken, hopen we. dat het moge doorwerken en dat het ook een gunstigen invloed doet gelden op de uitkomst der kweekersbedrijven; het zal ons allen individueel ten goede komen en ongetwijfeld ook in het belang zijn der C. T. A. V." De veilles- en winstrekening 1936 ver meldt aan uitgaven en Inkomsten een be drag van f. 67.582.06, de balans per 31 De cember aan activa en passiva f. 464.641 21. Hiet winstsaldo bedroeg f. 8958.34, terwijl af geschreven is f. 10.748. Aan loonen en sala rissen werd in 1936 uitbetaald f. 34.676.16. BENTHUIZEN. Haar kind van wissen dood gered. Het 4-j. meisje van B. v. L., dat met haar 3-j. broertje op het erf aan het spelen was, kwam haar moeder waarschuwen, dat Jaapje weg was. Vlug liep zij het erf op en zag het kind in den vijver drijven. Met groote moeite wist zij haar kind van een wissen dood te redden. Loon der bevolking Gevestigd: Anthonie Jobse, arbeider en gezin, van Boskoop Wllhelmina Maria de Groot, dienstb., van Zwammerdam. Vertrokken: Wed. J. van Aalst en gezin, naar Zoeterwoude Trijntje de Vrij. dienstb.. naar Zoeterwoude Cornelis de Vrij, veehouder, naar Waddinxveen. Wegens huwelijk is door mej. H. van Eersel. onderwijzeres aan de „School met den Bijbel" ontslag aangevraagd met in gang van 1 Juli a.s. 9131 (Ingez. Med HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp is op 60-jarigen leeftijd overleden de heer D. Rezelman, directeur van hotel „de Beurs" aldaar. Ruim 17 ja ren is hij als zoodanig werkzaam geweest. Tot onderwijzer aan de bijz. school in Badhoevedorp (hoofd de heer C. A. Kat) is benoemd de heer W. J. de Wolf te Am sterdam. De heer H wonende aan den Kruis weg alhier kwam aan den Aalsmeerder- dijk tot de onaangename ontdekking dat zijn nog in uitstekenden staat verkeerend rijwiel, dat hij daar had neergezet, verdwe nen was en dat er een oud karretje voor in de plaats gezet was, De politie stelt een onderzoek in. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie,. z. van A. Dijkhuizen en A. de Lange Johanna, d. van J. Ouwe hand en J. van der Plas IJsbrand, z. van G, van der Plas en C. Klok Maarten Jo hannes, z. van C. Pronk en E. Rijnsent Willem Leendert, z. van L. Berkheij en H. Guijt Elisabeth, d. van J. van Beelen en A. van Duijn IJda, d. van J. de Vreugd en M. van der Bent. Overleden, Jannetje Elisabeth Café 68 j„ ongehuwd Dirk van der Plas 72 J.. we duwnaar van A. Kuijt Arentina Hart kamp 9 j., d. van A. Hartkamp en P. Veens tra. Getrouwd: W. P. Heemskerk en M. den Hollander C. J. L. Coster en C. A. Relch- wein M. van der Marei en B. G. van Wilgen H. Varkevisser en M. van Rhljn W. Kloos en A. H. P. Vooijs G. Maas kant en J .Siderius. Gedurende de maand April iedere Dinsdag: en Woensdag: (uit de winkel afgehaald) 5 pond Soda 7 Groene zeep, T. en D. 5 pond 33 Glycerine-zeep, T. en D., 5 pond 33 Staafzeep, van 18 voor 15 Schura, per pak 5 Zeepvlokken, halfpond 10 Koutzeep, halfpond 9 Chloor, halfpond4 Spiritus, per fles 14 Ammoniak, 10 9109 KATWIJK AAN DEN RIJN. De R.K. Candidateniijst. Bij de stemming voor candidaten voor de groslijst voor de Tweede Kamer was de uitslag als volgt: Voor candidaten- dr. de Beaufort 165 St., Loerakker 165 st., Stumpel 166 st„ v. d. Weijden 164 st.. Groen 162 st., de Kok 2 st., Bakker 3 st.. Franke 1 St., Keysper 1 st., Lefeber 3 st., Meijne 1 st„ Steger 2 st. Als plaatsvervanger: Groen 1 st., Kohllng 166 st.. Eisen 164 st., Blonk 163 st.. Berg 163 st., de Kok 163 st., Angenent 2 st., Bakker 2 st.. Bilt 1 stde Boer 2 st., Bolsius 1 st., Deerenberg 1 st., Hellenberg Hubar 1 st., Kampschoër 1 st„ Kriek 1 st., Lefeber 2 st.. v. Kest 1 st„ Totaal uitgebracht 83f "eldige stemmen; biljetten van onwaarde 11. Visscherij-exam,ens, Bij de in de Visscherljschool alhier ge houden examens voor het certificaat ter verkrijging van voldoende kennis in de internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Jacob Jonker, Teun Dijkhuizen Jaczn., Dirk Jonker, Gijs Ouwehand'Pzn allen leerlin gen van den heer C. Varkevisser. Rijksge- rielegeerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examencommissie voor stuurlieden te Den Haag. Sloep aangespoeld. Bij de Watering kwam gistermorgen (Zondag) aandrijven 'n oude Schevening- sche sloep, waarin zich een bos touw en een anker bevonden Door jongens, die kwamen toesnellen, was binnen korten tijd deze boot gesloopt. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen van stuurman op stoom- en zeil- zeevisschersvaartuigen Jacob Hoek Gzn„ Jacob v. d. Plas Dzn.. Arie van Duyn Hzn., aJlen van hier en Gerrit Johan de Bruin van Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlin gen van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherijschool alhier. De extra-collecte in de Herv. Kerken voor de Oude Kerk heeft opgebracht l 203.70'/;. In de Geref. Kerk is door 17 perso nen belijdenis des geloofs afgelegd. NOORDWIJKERHOUT. Candidateniijst R.K. Staatspartij. De afd. Noordwijkerhout van de R.-K. Staatspartij, hield stemming voor vaststel ling van de definitieve candidateniijst voor leden van de Tweede Kamer. Er werd goed gestemd: 596 biljetten werden ingeleverd. Voor 't politiek advies ingekomen 514 bil jetten. van onwaarde 35; buiten het advies 47 candidaten: mr. dr. L. J. C. de Beaufort (o.f.m.) 556 st. lUtrecht); A. J. Loerakker, Haarlem, 550 st.; E. J. Stumpel, Alkmaar, 540 st.: M. P. v. d. Weijden, Zevenhoven. 558 st.; J. Groen, Zuid-Scharwoude, 543 st. i De vijf plaatsvervangers zijn de heeren: P. J. H. Rohling, Haarlem; Th. P. Elzen, Naaldwijk: G. C. Blonk, Veur; dr. C. C. Berg, Amsterdam; J. de Kok, Loosduinen. y De heer J. Lammers. die reeds gerui- men tijd als volontair bij de politie alhier werkzaam was, is thans definitief benoemd tot gemeente-veldwachter, alhier. Onder leiding van een ervaren leeraar (M.O.) is hier opgericht een R.K. Gymna- sttekvereeniging „Hetcules" met een flink aantal leden. Voorzitter ls de heer G. J. Horsthuys en commffcaris de heer J. Ver- séléwel de Witt Harrfpr. Tegen verschillehde bloembollenkwee kers alhier werd procés-verbaal opgemaakt wegens het plukken der bovenbloemen. Deze zijn thans hoog in prijs en worden uitge voerd naar het buitenland. Eertijds hield de Sierteelt-Centrale streng toezicht op 't pluk ken der bovenbloemen, thans is dit overge gaan op de vereeniging „De Narcis". SASSENHEIM. Tramstagnatie. Door het afloopen van een wiel van een vrachtauto werd in den vroegen morgen het tramverkeer gestremd, zoodat alle pas sagiers moesten overstappen. Het wiel kwam na een gat in een ijzeren hek te hebben geslagen, in een tuin terecht. Een kraanwagen sleepte de auto weg. De nieuwe Rijksweg. De slappe kleilaag, nabij de Sassenheim- sche Vaart is door het storten van. zand weggeperst en tot rust gekomen. Een ont zaglijke berg zand was gestort en moet nu weer worden verplaatst, opdat met het heiwerk een aanvang kan worden gemaakt. Men hoopt daar reeds deze week mee te kunnen beginnen. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. van Ieperen geb. Tas. D. Gevonden: 1 duimstok, 1 wollen da meshandschoen, 1 huissleutel, 1 jachthond, 1 Airdale Terrier. Adres bureau van politie. KATWITK AAN ZEE. Jaarvergadering Meisjesvereeniging „De Vierboet". Deze drukbezochte jaarvergadering werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis ge houden. De presidente, mevr. Gerritsen liet zingen Ps. 121 vers 1 en 4 en ging voor in gebed. Aan de hand van Efeze 6 hield zij een korte inleiding, waarbij zij nader stil stond bij het religieuse en zedelijke leven van de inwoners van Efeze. Zij waar schuwde ernstig tegen 't lezen van slechte boeken die dikwijls de oorzaak kunnen zijn, dat ons godsdienstig leven gaat Kwij nen en ons gebed verflauwt, terwiji boven dien het lezen ervan onzen geest bezoe delt. Zij hoopte, dat alle leden licht zullen mogen uitstralen, waardoor zoekende men- schen weer worden terecht gebracht; dan pas heeft de naam der ver. „De Vierboet" haar doel gevonden Nadat eenige liede ren weren gezongen bracht de secretares se mei Corrie Dijkdrenth haar jaarver slag uit De Bondsdag te Rotterdam werd door een flink aantal leden bezocht. In de plaats van mevr. TomSpaanderman, die om gezondheidsredenen het president schap moest neerleggen, werd gekozen me vrouw GerritsenVerhagen. In October werd de ringvergadering in Noordwijk be zocht, terwij! voor het eerst een gecombi neerde „gebedsavond" werd gehouden. Het werk op de afdeeling werd gedaan aan de hand van het Bondsblad. De secretaresse eindigde haar verslag met de resultaten van den gehouden C.J.O.-Oazar te memo- reeren. Uit het financieel verslag van mevr. A. Pronk—Meyvogel bleek, dat aan contributie was ontvangen f. 99.16 en dat het batig saldo f. 31.91 bedraagt. De ver eeniging telt 21 leden. De voorzitter bracht dank voor de uitgebrachte verslagen. Mej. v. d. Wiel behandelde nu een op voedkundig onderwerp, waarvan zij een goede studie gemaakt. Afgevaardigden uit Valkenburg, Noordwijk aan Zee en Noord wijk Binnen brachten de gelukwenschen over. die ook werden uitgebracht door de pi. meisjesvereenigingen „Bid en Werk en „Wees een zegen". Na de pauze volgde nog een gedicht van mej. J. Remmerzwaa! en een voordracht „Holland zoo ben Je". Het Federatiespel". waarin duidelijk tot uiting kwam de werkwijze en het doen van de j .neisjesvereeniging oogstte veel bijval, even ais het leekenspel „Strijd", waarin mei. Jo 1 d. Oever voortreffelijk de hoofdrol ver vulde. Tot slot werd gezongen; „Dankt dankt nu allen God" waarna mevr. Ger ritsen eindigde met dankgebed. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. z. van J. Driebergen en J. Glasbergen Marijtje, d. van J. v. Iter- son en M. v. d. Plas Bastiaan, z. van R. v. Delft en M. Heemskerk. Getrouwd: A. Hijneman jm. 23 j. en W. de Mooy jd. 21 j. Ondertrouwd: H. A. de Vries jm. 36 j. en J. v. Iterson jd. 28 j. Overleden: Apolonia van Egmond 74 j., echtgenoote van P. v. Egmond. De heer A. H. Omtzigt, agent der ar beidsbemiddeling alhier is benoemd tot adjunct-commies ter gemeente-secretarie te Tubbergen. VEUR-LEIDSCHENDAM. ZILVEREN JUBILEUM DER N.V. ENKES. Huldiging van diverse jubilarissen. Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat hier ter plaatse werd ongericht de N.V. Eerste Ned. Kogellager- en Schroevenfa- briek Enkes. Tegelijkertijd was het 25 jaar geleden dat de bedrijfsdirecteur de heer Rehorst en de werklieden M. Balie, H. Hoekstra, P, Mak en P. H. Strijker in dienst dezer fabriek waren getreden. Ter viering van dit zesvoudig lubileum was Zaterdag op de bovenzalen van Vronesteyn een fees telijke bijeenkomst belegd. De beide zalen waren versierd met palmen en talrijke fraaie bloemstukken afkomstig van zaken relaties. autoriteiten enz. De zalen waren dicht bezet met leden van het fabrieks- reizigers- en administratief- personeel. Toen de iubilarissen met hun echtgenooten werden binnengeleid ging een gejuich op: de echtgenooten kregen elk een fraai bloemstuk De eerste spreker, de heer H. van Leeu wen. heette allen harteülk welkom inzon derheid de commissarissen. Namens het personeel bracht deze de gelukwenschen over en sprak daarbij de hoop uit, dat zij nog vele jaren hun functie zouden kunnen blijven vervullen. Voor den raad van commissarissen sprak de heer P. van Ommeren. Deze schetste het verloop van het bedrijf, dat jaren van bloei, maar ook van zorg en inzinking heeft gehad Met dankbaarheid wenschte spr. te herdenken het feit dat de donkere crisis- dagen achter den rug ziin en de toekomst zich gunstiger laat aanzien Voortgaande wees spr er od dat in naam de heer W. A. van Berkel directeur ls, doch dat hit met groot vertrouwen de leiding steeds heeft overgelaten aan den heer Rehorst. Commissarissen zijn den heer Rehorst voor diens arbeid dankbaar en boden hem als ■blijk van waardeering aan een bronzen beeld, voorstellende ,de Arbeid". Ingekomen was een schrijven van den ln Engeland vertoevenden heer van Berkel, wien inmiddels een telegrafischen geluk- wensch was gezonden. De heer Esmeier, die dit schrijven voorlas bracht namens den heer van Berkel vooral dank aan den heer Rehorst voor diens bekwame leiding. Na men- den heer van Berkel bood hij den heer Rehorst een radiotoestel aan. Voor het kantoor- en reizigerspersoneel sprak de heer van Leeuwen, die wees op de groote werkkracht van den heer Rehorst. welke het bedrijf zoodanig heeft weten te leiden, dat dit bij industrie-, handel en autoriteiten, inzonderheid bii defensie een uitstekenden naam heeft. Met den wensch, dat de heer Rehorst nog vele jaren zijn krachten aan het bedrijf zou kunnen schenken, bood spr namens bovenvermeld personeel een groote staande klok aan. De heer P. Dol sprekende namens het fabriekspersoneel. memoreerde de goede eigenschappen van den heer Rehorst als chef en overhandigde een in brons gedreven wandbord. De heer Rehorst bracht dank aan 'allen, die dezen dag voor hem tot een waren 3. Oom Brom's beklag ontroerde Thijsje zeer, en hij vond ook de wandeling geen/-pretje meer. „Kom", zei hij, „laat ons nog eventjes de moed tezamen rapen, dan zoeken wij een plekje op, waar wij goed kunnen slapen!" ZIJ konden in Kou niet zoo gaan liggen, onbeschut, en zochten dus een huls of fjut een poosje liepen zij nu zoekend rond, maar 't duurde lang voor een van hen iets vond; doch eindelijk riep luid oom Brom: „Kom kom, kom kom! Ik zie een dak boven de sneeuw uit steken!" Oom Brom had goed gekeken daar stond een hu'sje, heelemaal gebouwd van hout het was verlaten en erg oud, maar binnen stonden nog een tafel, bank en stoelen, wat Thijsje en oom Brom zich dadelijk op hun gemak deed voelen. //JA ZEKER, ROOKT U GERUST, MAAR DENK ER OM ALLEEN RIJPE TABAK" NIEMEUERs 5TERTABAK VAN 5TOT15 CT. R HAlf 0N5 9113 (Ingez. Med.) feestdag hebben gemaakt, inzonderheid heb college van commissarissen, welke allen eveneens 25 jaar aan de vennootschap zijn verbonden. Hierna was de beurt aan de andere Jubi larissen. Als bedrilfschef bracht de heer Rehorst hen allen dank voor de ijver en toewijding aan het bedrijf door hen be toond en spak de hoop uit, dat zij nog vele jaren met dezelfde ijver hun krachten aan de fabriek mochten schenken. Als blijk van waardeering bood spr. elk een gouden horloge en een enveloppe met inhoud aan. Teneinde het geheele personeel in de feest vreugde te doen deelen. overhandigde spr. hierop aan elk een enveloppe met inhoud onder mededeeling dat ook de Maandag als een feestdag zou worden beschouwd en heb bedrijf dus niet zou werken De heer H. van Leeuwen heeft tot slob namens het personeel de iubilarissen nog toegesproken en hen ieder een passend ge schenk overhandigd. Nadat de jubilarissen allen dank hadden gebracht voor de gesproken woorden en de fraaie geschenken, werd de eerewijn rond gediend en bleef men nog gerulmen tijd) bijeen. Bij het laden van stroo op het em placement van de Ned. Spoorwegen, kreeg de chauffeur P. Sch., wonende in de Vee- nestraat, in dienst van den graanhandel firma Blonk en Zn., een baal stroo tegen zijn beenen, waardoor hij van den wagen viel en een hersenschudding bekwam. De man is daarna naar zijn woning vervoerd. VOORHOUT. Nieuwe pastoor. Tot pastoor alhier is benoemd de heer Wilhelmus Jacobus Warmenhoven, geboren 15 Januari 1888 te Rijswijk (Z.H.), momen teel pastoor te Hoek van Holland. Aanrijding. Zaterdagavond omstreeks 8 uur zou de ongehuwde mej. C. P. ln den tegenover haar woning gelegen winkel eenige benoodigd- heden gaan inkoopen. Toen zij de straat overstak, naderde met groote snelheid de melkauto van den heer C. W. Daar mej. P. hardhoorend is, bleef zij haar weg vervol gen, De heer W. kon door zeer krachtig te remmen, en geheel naar links uit te wijken, waardoor het zeer weinig scheelde of hij was tegen 'n lantaarnpaal gebotst, de aanrijding zoodanig beperken, dat mej. P. alleen eenige meters over het wegdek werd geschoven. Nadat zij in den winkel van den heer KI. eenigszins van den schrik was be komen, kon zij haar weg vervolgen. Het gebeurde is dus betrekkelijk goed afgeloopen. Voor den bestuurder der auto moge het een waarschuwing zijn, zijn vaart voortaan wat te minderen! Burgerlijke Stand. Overleden: C. J, M. Meijer, 87 j. ongeh. Gerrit Hoogervorst, 83 j„ gehuwd met Aal tje Perfors. Geboren: Hermanes Gerardus Petrus, zn. van B A. Boskamp en P. C. v. d. Berg. Ondertrouwd: Petrus Adrlanus Hoek, 26 J. en Alida Wllhelmina Maria van Egmond, 25 jaar. Gehuwd: Gerardus Tempel, 34 j. en Maria Margaretha Floor, 32 jaar. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate der confessioneele ver eeniging te Voorne en Putten, heeft alhier f. 19.63'/! opgebracht. WASSENAAR. Raadsagenda. Woensdagmorgen te 9 uur zal de raad in het openbaar vergaderen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verordening Schoolgeld L.O. en U.L.O. 4. Benoeming voorzitter en leden stembureaux. 5. Verkoop bouwterrein. 6. Ongevallenverzekering jeugdige werkloo- zen. 7. Benoeming leden Commissie tot wering van schoolverzuim. 8. Toepassing bouwverordening. 9. Doortrekking Amazone laan. 10. Overname in eigendom van grond' bestemd voor wegen. 11. Verkoop bouwter rein. 12. Wijziging legesverordening. 13. Subsidie R.K. Lyceum voor meisjes te 's-Gravenhage. 14. Subsidie uitzending naar vacantiekolonies. 15. Begrootlngswijzigin- gen. 16. Bezwaarschriften belasting. —Door den Crisisopsporingsdienst werd in samenwerking met de gemeentepolitie in spectie gehouden bij diverse slagers ter plaatse. Bij P. aan den Oostdorperweg al hier. werd een partij ongebanderolleerd vet aangetroffen en in beslag genomen. Pro ces-verbaal werd opgemaakt. Door D. alhier werd aangifte gedaan van diefstal van een ijzeren vat, inhou dende 195 liter benzine, van een terrein nabij zijn woning aan den Rijksstraatweg. Door P. alhier werd des nachts gestom mel beneden in zijn woning gehoord. Op het vermoeden dat ongenoode gasten zijn wo ning met een bezoek vereerden, belde hij de politie op. Toen deze verscheen, hadden zij evenwel de vlucht genomen, hoewel bleek dat men bezig geweest was achter de serre deur te forceeren. 3f

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7