LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 5 April 1937 WEERBERICHT. SPORT Binnenland Doodelijk auto-ongeluk onder Voorburg. Prinses Juliana en Prins Bernhard in de Fransche hoofdstad. Buitenland De strijd in Spanje. RECHTZAKEN De dubbele moord te Merkelbeek. BEURSOVERZICHT MARKT Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 761. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.3 te Her- nösand. Laagste barometerstand 750.5 te Va- lentia. Verwachting tot den avond van 6 April: Meest zwakke tot matige wind uit Ooste lijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt, of betrokken. Weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het luchtdrukverschil is sinds Zaterdag ■uiterst gering geworden. De depressie welke Zaterdag voor Het Kanaal lag was gistermorgen nog boven Centraal-Europa aanwezig doch ls thans nauwelijks meer terug te vinden. Op den Oceaan ligt een stationnaire depressie. Secundairen hier van brengen regen langs de kusten van de Golf van Biscaye en Het Kanaal en verder in Ierland en op de Noordzee. Op het vasteland ls het over groote ge bieden windstil en heerscht veel mist. Ook in Engeland en om Het Kanaal wordt mist gemeld. In het Oostzeegebied waait het matig ■uit Oost en is de lucht betrokken met hier en daar lichten regen. Alle Middelgebergten en de Alpen zijn in wolken gehuld, de topstations melden windstilte of slechts zwakke winden en betrekkelijk lage tem peraturen (Santls op 2500 meter minus 5 gr. C.). In Scandinavië komt nog lichte vorst voor doch ook hier heerscht windstilte of zwakke wind. Het is te verwachten dat in onze omge ving de wind tusschen Oost en Zuid zal blijven of Zuidwest zal worden met be wolkt en vochtig weer met kans op nu en dan een weinig lichte regen. - WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: windstil, 7 gr. C„ nevel. London-: Z.W. wind, 6 gr. C.. mist. Berlijn: windstil, 7 gr. C., regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7. gr. C f45 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 12 uur C. (54 gr. F.) 3 uur nam.: 14 gr. C. (57 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK 7.EE. Voor Dinsdag. Voorm. te 10 u. 32 min.; nam. te 23 u. 25 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 7.10 nam. tot 4.57 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 5 April: op: 2 u. 38; onder 11 u. 41. HOCKEY. Leiden—B. M. H. C. 0—2. De tweede promotiewedstrijd. Thans heeft Leiden ook haar 2en promotie wedstrijd verloren en zoodoende is de kans op het eerste-klasserschap practisch verke ken. Leiden was nog steeds gehandicapt door 't ontbreken van den linksback Haroen. Het was een uiterst-snelle, alhoewel soms wat hardgespeelde wedstrijd. Direct na de beginbully opende Leiden den aanval. De achterhoede van BMHC was echter zepr sterk, hoewel de backs veel strafcorners maakten, hetgeen misschien niet heelemaal noodig was. Van deze tallooze strafcorners wisten de Leidenaren er echter geen enkele in een doelpunt om te zetten. Er stonden dan ook steeds 5 BHMC'ers in de goal! Voor de rust kreeg Leiden 2 strafbully's toege wezen, hetgeen er wel op wijst dat het spel van de Bloemendaalsche achterhoede niet altijd even fair was. De Bloemendaalers slaagden er in beide keeren het doel voor doorboring te vrijwaren. Na een goed opge zetten aanval van BMHC gaf A. de Roos uit een voorzet van rechts zijn club op keu rige wijze de leiding. De Bloemendaalsche aanvallen waren over 't algemeen veel ge vaarlijker dan de Leidsche, dank zij de snel heid van hun voorhoede. Toch bleef de Leid sche achterhoede 't terrein meester, vooral door haar groote stlckvastheld. Ook de half- linies van beide partijen waren voortreffe lijk. Met een 10 voorsprong van BMHC ging de rust in. Na de hervatting openden de Bloemendalers weer 't offensief, doch langzamerhand kwam Leiden in den aan val. Na een scrimmage kregen onze stadge- nooten ten derde male een strafbully toege wezen, die echter al evenmin een goal ople verde. Het was weer A. de Roos. die uit een strafcorner scoorde en aldus zijn club een tamelijk veiligen voorsprong bezorgde. Lei den liet echter den moed niet zakken. Steeds talrijker werden haar aanvallen, maar het Met auto tegen kraan opgereden. Nadat de heer C. Brinkers, een 39 j. koop man uit Wassenaar, gisteravond een bezoek had gebracht aan de familie C. D. S. te Zoe- termeer begaf zich met zijn 19 j. neef Ber nard Brinkers, eveneens uit Wassenaar, vannacht te omstreeks half een per auto huiswaarts. Hij bereed den nieuwen rijks weg den HaagGouda, die echter officieel nog niet voor het verkeer is opengesteld en die langs den spoorbaan loopt. Er stond op dien Weg een hijschkraan die de heer B. vermoedelijk tengevolge van de heerschende mist niet gezien heeft en waartegen hij toen opgereden is. De botsing was zóó hevig, dat de heer C. B. op slag gedood werd. Het glas van de voorruit der auto was den ongelukkige door het hoofd gedrongen. Een passeerende wielrijder trof hem levenloos achter het stuur aan. Zijn neef vond men zwaar gewond naast de auto op den weg liggen. Tengevolge van den hevigen slag was hij er vermoedelijk uitgeslingerd. De Inmiddels gewaarschuwde politie uit Voorburg was spoedig ter plaatse, evenals de doktoren Vrijdandt en Palthe, resp. uit Voorburg en Zoetermeer, die B. verbonden en hem naar St. Anthoniushoeve te Voor burg lieten transporteeren. Naar wij ver nemen is de toestand van het gewonde slachtoffer bevredigend. Het stoffelijk over schot van den heer C. B. is eveneens naar St. Anthoniushove vervoerd. De auto werd totaal vernield. J. L. J. B. BARON SWEERTS DE LANDAS OVERLEDEN. Te Overveen is Zaterdag j.l. op 79-jari- gen leeftijd overleden J. L. J. B. baron Sweerts de Landas. oud-gemeentesecretaris van Elburg. oud-burgemeester van Haaf- ten en oud burgemeester van Epe in welke gemeente hij van 1889 tot 1926 dit ambt bekleedde. De overledene was officier in de orde van Oranje Nassau. KOKENDE KOFFIE GEDRONKEN. Kindje aan gevolgen overleden. Gistermorgen heeft het anderhalf jarig kindje van den landbouwer K. Oosterhof, wonende te Lieving, gemeente Beilen, ge dronken uit een kan met kokende koffie, welke op tafel stond. Later op den dag is de kleine overleden. AANRIJDING TE WASSENAAR. Op den Rijksstraatweg onder Wassenaar, nabij de Lijsterbeslaan had hedenmorgen een aanrijding plaats tusschen den motor rijder K. en den wielrijder de G., beiden te Wassenaar. Op dat punt stak de G. met het rijwiel aan de hand den weg over, doch bij het naderen van den motor begon hij te aar zelen. K. remde uit alle macht en trachtte nog uit te halen, doch hij kon niet ver hinderen dat G. werd aangereden. Beiden werden zij tegen den grond gesmakt en kregen verwondingen aan hoofd en handen. K. kon, nadat hij verbonden was, naar huis terugkeeren. doch G. moest naar het Wijkgebouw van het Groene Kruis worden overgebracht. hielp niet meer. Wel werd Leiden in deze periode door pech achtervolgd. Een schot van den linksbuiten werd tegen de paal gekeerd en een kogel van den rechtsbuiten ging rakeling langs het doel. Ook de cor ners leverden geen resultaat op. Tot de laat ste oogenblikken bleef Leiden in den aan val doch geen doelpunt werd gemaakt. Men veranderde de opstelling, Dros werd back en van Haaften rechtsbuiten. Ook dat baatte niet. Zoo kwam dan 't einde, dat een 20 overwinning van BMHC bracht, een over winning die geflatteerd was, 21 of mis schien wel een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Bij de gasten was voor al de voorhoede sterk met haar 2 interna tionals: Gunning, den snellen rechtsbuiten en A. de Boos. doch ook de halfllnie mocht er wezen en de backs niet te vergeten. De Leidsche opstelling was gewijzigd voor dezen wedstrijd. Van Haaften vervulde de plaats van Haroen en ondanks het feit dat hij vrijwel 't heele seizoen rechtsbuiten had gespeeld, backte hij op waarlijk sublieme wijze. Ook de andere back, de Haas, speelde voortreffelijk. Van der Scheer keepte naar behooren De halflinie was als altijd goed. De proefneming in de voorhoede, namelijk Dros rechtsbinnen en Hepkema rechtsbui ten, lijkt ons vrijwel geslaagd toe. Goekoop, de middenvoor, werd „geschaduwd" door den Bloemendaalschen spil. Ook de linker vleugel was goed, vooral den Hartog, de linksbinnen. Resumeerend dient gezegd te worden, dat Leiden zeker wel wat meer verdiénd Had. Hoewel het. Ie klasserschap waarschijnlijk niet behaald zal worden, kan zij toch met zoo'n elftal met vertrouwen 't volgend sei zoen tegemoet gaan. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn vanmiddag om kwart over twaalf in Parijs aangekomen. Door de berichten in de dagbladen van gisteren, waarin werd aangekondigd, dat de Nederlandsche vorstelijke gasten heden in de Fransche hoofstad zouden arriveeren, was het vanmorgen op de Parijsche re- dactiebureaux een getelefoneer van belang om gewaar te worden, waar het prinselijk echtpaar zijn intrek zou nemen. Tegen kwart over twaalf kwam plot seling de grijze two-seatcr voorrijden bij het hotel Crillon, waar appartemen ten waren besproken op de derde etage. De prinses en de prins waren vergezeld van graal' Czernin, madame Moffrey en baron Pantz, van het slot Mittersill. De reis van Monte Caiio naar Parijs was in recordtijd afgelegd. Weldra bevond zich een dichte haag menschen, waar ender zeer veel midincttes. voor den hootdingang van hotel Crillon om de Prinses en den Prins naar buiten te zien komen, Dc iloilandsche detectives, die zoo heel erg gK'üg, naar zij zeiden, weer eens een Hollanrische sigaar zouden proeven en een gewone Hbllandsche koffietafel zouden nuttigen, na drie maanden afwezigheid uit Nederland, stonden het geroezemoes aan te zien. Tegen half twee ontstond er eenige be weging in de hall van het hotel. Het duur de toen evenwel nog een goed kwartier, alvorens prinses Juliana en prins Bern hard, benevens eenige vrienden, naar be neden kwamen. Men kon zien, dat l>et voorname gezel schap in hooge mate verrast was bij het zien van de menigte, welke op de Place de la Concorde stond opgesteld en waardoor wel duidelijk de groote populariteit van het prinselijk paar In de Fransche hoofd stad gedemonstreerd werd. Om al te groote belangstelling te ontwij ken, begaven de prinses en prins zich naar den zijuitgang van het hotel, welke tegen over de Amerikaansche ambassade uitkomt hetgeen evenwel niet verborgen kon blij ven, met het gevolg, dat de vorstelijke per sonen, door een groote menigte omstuwd, hun weg moesten vinden naar een nabij gelegen beroemd restaurant in de Rue Royal. De prinses was gekleed in een donker grijs mantelcostuum met bont afgezet, terwijl prins Bernhard blootshoofds was. In Parijs was het vapdpag een waarlijk zomersche dag. ONGERUSTHEID OVER EEN VOOR NEDERLAND BESTEMDE D. C. 3-MACHINE. De N.V. Nederlandsche vliegtuigenfa- briek. vertegenwoordigster voor Europa van de Douglas aircraft company te Santa Mo nica, Californië, bericht ons, dat eenige ongerustheid bestaat omtrent een Douglas- vllegtuig, type D.C. 3, dat bestemd is voor de KX.M. Het betreft hier het vijfde vlieg tuig van de serie van elf D.C. 3-machi- nes, welk vliegtuig van de Douglas-fabriek te Santa Monica zou worden overgevlogen naar het vliegterrein North Beach in de nabijheid van New-York. Deze vijfde machine heeft Zaterdag j.l. om tien uur v.m. het vliegterrein te Santa Morüca verlaten, en wordt sindsdien ver mist, Het transport van dit vliegtuig werd door de N.V. Nederlandsche vliegtuigenfa- brlek opgedragen aan de Douglas aircraft company en geschiedt voor risico van Douglas op dezelfde wijze als vroeger plaats vond met de D.C. 2-vliegtuigen voor de K.L.M. en andere Europeesche afnemers en zooals ook thans met de eerste vier D. C. 3-toestellen voor de K.L.M. heeft plaats gevonden. De bemanning bestaat dan ook niet uit Nederlanders. De eerste piloot van dit toestel, de „Plu vier", is de heer Moser, de tweede Woll- folk. Er zijn voorts zes a zeven passagiers aan boord, naar men aanneemt Douglas-em ployes, of familieleden van hen. VOETBAL. A. S. C.—QUICK. De wedstrijd voor de 2e ronde van den K. N. V. B.-beker, A.S.C.—Quick wordt Za terdagmiddag om halfdrie op het A.S.C.- terrein gespeeld. In verband hiermede is het zoo goed als zeker, dat de promotiewedstrijd L.D.W.S.— S.E.P. as. Zondag eveneens op het A.S.C.- terrein zal worden gespeeld. GRAAF VAN HOGENDORP IN DEN ATJEHSCHEN OORLOG. Dezer dagen ls te Amsterdam in den ouderdom van 75 jaar de oud-zeeofficier P. G. J. graaf van Hogendorp overleden. De overledene was ridder 4e klasse in de Mili taire Willemsorde. Wij vernemen, dat het Kon. besl. van 28 Sept. 1899. waarbij aan den toenmaligen luitenant ter zee le kl. P. G. J. graaf van Hogendorp, de mili taire Willemsorde werd verleend, gegrond was op de groote verdiensten van den heer van Hogendorp gedurende de krijgsverrich tingen ter noord- en oostkust van Atjeh (1 Juni25 Oct. 1898). Graaf van Hogendorp maakte de expedi ties naar Pedir en Edi mede als comman dant der marinelandingsdivisie. Met bui tengewonen en onvermoeiden ijver en .groote mate van toewijding heeft hij zich van zijn taak gekweten en met beleid op den 19en Juni de achterhoede aangevoeld, die door den vijand van verschillende zijden werd beschoten. i Op zeer beleidvolle wijze verdreef hij op 15 Augustus 1898 den vijand pit. den omtrek van Toengkob. De vijandelijke benden be schoten in die dagen de wegwerkers in het Atjehsche. 1 ,T. v - u.T HET GUYOTFONDS. Onder presidium van den heer M. J. C. Buechll, directeur van het instituut voor doofstommen te Groningen, werd Zaterdag j.l. in „Terminus" te Utrecht een bestuurs- en ledenvergadering gehouden van het Guyotfonds (Vereeniging ter ondersteu- Ining van oude en hulpbehoevende doof stommen van alle gezindten in Nederland). Aan de rekening en verantwoording van den penningmeester, welke werd goedge keurd, is ontleend dat het kapitaal op 31 December 1936 f. 36.621,88 bedroeg. Aan giften is een bedrag van f. 15.10 binnengekomen. Aan contributies werd ontvangen een bedrag van slechts f 1134,94, zijnde f. 356,27'/» minder dan in 1935 door dat in 1936 75 personen als lid of begun stiger bedankten. De ondersteuningen waren over 1936 f. 123,50 lager dan in 1935 en bedroegen f. 2400.—. Met algemeene stemmen werd tot hoofd bestuurslid gekozen de heer ds. H. A. de Geus, Ned. Herv. predikant te De Bilt. Bij sluiting der vergadering constateerde de voorzitter, dat de Inkomsten der veree niging. in 1937 bedankten reeds 39 per sonen (21 leden en 18 begunstigers), da lende. zijn en dat zij al? gevolg daarvan in evenredigheid zal voortgaan met haar menschlievend werk. ERNSTIG ONGELUK. Vanmiddag omstreeks twaalf uur is te Loosdrecht een op hol geslagen paard op gebotst tegen 't paard en den wagen van den voerman D. J. Aalberts aldaar. De heer Aalberts viel door den schok van den bok en kreeg belde wielen van den wagen over het lichaam. Met ernstige verwondingen is het slachtoffer naar een nabijgelegen boerderij gebracht van waar hij, nadat ge neeskundige hulp was verleend, naar het diaconessenhuis te Hilversum is overge bracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. HANDELSVERKEER NEDERLANDSCH-INDIE—FRANKRIJK De regeeringspersdienst deelt mede, dat in de afgeloopen week te Parijs gevoerde besprekingen betreffende het handelsver keer Nederl.-IndiëFrankrijk hebben geleid tot een overeenkomst, waarbij van Fransche zijde het gedurende het jaar 1936 verleende driemaandelij ksch contingent voor Ned - Indische koffie voor de periode van 1 April 1937 tot 1 April 1938 is hersteld. Hiertegenover zullen in Ned.-Indië ten behoeve van Fransche artikelen voor eenige textielproducten aandeelen in den invoer worden gereserveerd. STOOMSCHIP „AMSTERDAM" IN AANVARING. Het s.s. Amsterdam, van de Harwichlijn, dat vanmorgen tengevolge van den mist met aanzienlijke vertraging in Hoek van Holand aankwam, rapporteert, dat het op dertien mijl uit de Nederlandsche kust in aanvaring is geweest met het Duitsche motorschip „Berkenau". De oorzaak moet geweten worden aan het slechte zicht. De „Amsterdam" is aan bak boordzijde geraakt, ongeveer ter hoogte van de salon. Boven de waterlijn ls een scheur ontstaan van ongeveer twee meter lengte. Aan het langzame varen van de „Amster dam" is het te danken dat het schip niet onder de waterlijn is getroffen. Na het on derzoek hebben beide schepen de réis kun nen vervolgen. De „Amsterdam" zal in Nederland her steld worden. Het ss „Vienna" is onderweg van Har wich naar Hoek van Holland om de afvaart van Hoek van Holland vanavond tijdig te kunnen doen plaats vinden. Het offensief in Biskaje. Gisteren zijn de nationalisten aan het front van Biskaje ten Noorden van Villa Real opgerukt. In den avond bezetten zij na een verwoed gevecht een stelling nabij den bergtop Aitlluitz, welke op een af stand van tien kilometer Durango be- heerscht. Deze stelling was een van de sterkste fortificaties van de regeerlngstroc- ptn aan den weg naar Bilbao. De Baski- sche regeeringstroepen boden hardnekki- gen tegenstand en de overwinning van de nationalisten in dit moeilijke terrein over treft de stoutste verwachtingen. Men ver wacht van deze overwinning onmiddellijk voordeel te hebben aan het geheele front in het Noorden en in Asturie. Een speciale correspondent van Havas meldt, dat de nationalisten gisteravond, toen het nachtelijk duister hun opmarsch aan het front van Biscaye kwam onderbre ken, bezit hadden genomen van de dorpen en stellingen van Oleata, Cordovil, Anran- guio en Monchotegui, alle gelegen op ver scheidene kilometers voorbij de belangrijke burcht Orchandlano, die pas na algeheele omsingeling kon worden bezet. De staf der regeeringstroepen, die zijn hoofdkwartier te Orchandlano had opgeslagen, had zich reeds gisteren naar Durango teruggetrok ken. De regeeringstroepen hebben verbitterd gestreden en zich verdedigd onder omstan digheden, die vaak wanhopig waren. De be volking stroomt thans naar Bilbao. Van Durango is nog slechts een puinhoop over. DUITSCHLAND PROTESTEERT TE KAAPSTAD. De Duitsche gezant te Kaapstad, Wiehl, heeft aan generaal Hertzog thans een nota overhandigd, waarin geprotesteerd wordt tegen de proclamatie tot beteugeling der politieke activiteit in Z.W.-Afrika. Huishoudster tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Vandaag heeft de Maastrichtsche recht bank uitspraak gedaan in de zaak tegen de 64-jarige M. C. van Helden, huishoudster te Merkelbeek terzake van doodslag op den landbouwer Buysens en diens schoonzuster D. Senden. De rechtbank achtte het aan verdachte ten laste gelegde bewezen, wenschte er rekening mede te houden dat verdachte een hard en wreed mensch is, hetgeen haar verwijdering uit de maatschappij voor zoo lang mogelijiken tijd wenscheKjk maakt en hield alleen rekening met haar hoogen leef tijd, bij het vermijden van het opleggen der maximum straf. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van vijftien jaar, con form den eiseh van het O. M. De rechtbank baseerde haar oordeel o.m. op een brief dien verd. aan haar dochter en schoonzoon geschreven heeft en in wel ken brief zij een volledige bekentenis af legde. welks aangevuld en bevestigd wordt door andere verklaringen van haar en van getuigen en door de rapporten der getuigen deskundigen. AMSTERDAM, 5 April. Bij het 'begin van de week viel op de Am- sterdamsche effectenbeurs een vaste stem- iqjng waar te nemen. Op de meeste afdee- llrtgen kwamen de koersen op een verhoogd peil en enkele bijzondere fondsen konden zelfs een belangrijke winst boeken. De han del was echter over het geheel genomen kalm. Op de scheepvaartafdeeling werd tamelijk druk handel gedreven in de aan deelen Kon. Stoomboot M'j., die tamelijk belangrijk hooger werden afgedaan. De aimortisatiebewijzen konden zich verbete ren. In de claims ging vanzelfsprekend nog maar weinig om. doch daarbij kon toch ook een hoogeren prijs worden bedongen en in hoofdzaak werd afgedaan tegen f.26. Aan deelen HollandAmerika-lljn waren goed gedisponeerd. De Indische lijnen waren al gemeen iets hooger. Van de petrOleumfond- sen waren Koninklijken willig, in zooverre een avance van een goede tiental procen ten kon worden gemaakt. Ook de Ameri kaansche petroleum-aandeelen ontmoetten eenige vraag, waarbij zich in Shell Unions nogal wat affaire ontwikkelde. Van de industrieelen werden de Philips aandeelen verscheidene procenten boven het vorige slot ingezet, doch onder beurs- tijd trad een kleine redactie in. Aku's wa ren prijshoudend. Unilevers vrijwel onveranderd. Tabakken trokken slechts geringe belangstelling en werden op eenlgszins onregelmatige wijze genoteerd. Voor Suikerfondsen bestond een vaste stemming. H.V.A.'s werden beduidend hooger afgedaan, doch de handel in dit fonds was gering. Voor Rubberfondsen werd nog goede belangstelling aan den dag gelegd Amsterdam Rubbers waren goed prijshoudend. Ook de meeste overige soor ten konden zich ruimschoots op peil hou den. De Amerikaansche markt had een kalm voorkomen. De stemming was goed prijshoudend. De meeste fondsen bewogen zich wederom boven pariteit. De groote omzetten vonden nog plaats In aandeelen Republic Steels. Op de beleg- gingsafdeeling was niet veel te doen, doch voor de Staatsfondsen bestond een prijs houdende stemming. De Ouo'e Schuld was vast gestemd, in het bijzonder voor Inte gralen. WISSELKOERSEN. Londen 8.95 5/8, Berlijn 73.44, Parijs 8.42, Brussel 30.78, Zwitserland 41.66, Kopenha gen 40. Stockholm 46.20, Oslo 45. New York 1.82 5/8. Praag 6.38. Prolongatie 1. Part. disc. 1/4, Daggeld 1/4, Registermarken 35'/i, Crediet Sperr- maken 19'/», Effectensperrmaxken 191/4, Reismarken 191/4, Bankpapier 42'/i. AANLEG VAN TWEE NIEUWE KANALEN BEPLEIT. De Amerikaansche afgevaardigde Alex Green uit Florida, heeft in een gisteren gehouden rede betoogd, dat de nationale verdediging en de handelsontwikkeling het dringend noodzakelijk maken twee nieuwe kanalen aan te leggen, en wel een door Florida en een door Nicaragua, ten einde de scheepsverbinding tusschen den Atlantischen en den Stillen Oceaan te verkorten. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 4 van het Tweede Blad. AMSTERDAM. 5 April. Veemarkt. Aange voerd 520 vette koeien le kw. 70—78. 2e kw. 62—68. 3e kw. 50—60 ct. per K G. slacht- gewicht. 65 melk- en kalfkoeien 180—240 eer stuk 58 vette kalveren 2e kw. 50—56, 3e kw 4450 ct. oer K.G. levendgewicht 217 nuchtere kalveren 5—8.50 63 schapen 27—30 oer stuk. 498 varkens. Vleeschvar- kens. wegend van 90—110 K.G 57—58 zware varkens 56—57. vette varkens 55—56 ct per KG. slachtgewicht. ROTTERDAM. 5 April. Veemarkt. Aange voerd totaal 2075 stuks. 274 vette runderen. 228 vete kalveren, 17 nuchtere kalveren 220 schapen en lammeren, 854 varkens 32 zuig- lammeren. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw 68. 2e kw 62 3e kw 46—56: vette ossen 66 61. 4854; vette kalveren 100 85, 63—74, varkens (levend gewicht) 48. 47. 46; schapen 54. 48. 38; lammeren 56, 46 36. Prijzen oer stuk. Schapen 35. 28 23: lam meren 28. 23. 17; zuiglammeren 14. 12. 10. Vette koeien en ossen aanvoer ruim, handel kalm prlizen onveranderd. Vette kalveren grooter, redelijk, prijshoudend, schapen en lammeren kleiner, vlug stabiel. Varkens ruimer, tamelijk onveranderd. Zuiglammeren grooter vlot hooger. VEUR. 3 April Kropsla, le soort 4 50 7.50. idem 2e soort 2 104.60. Stoofsia 10 —19. Spinazie 4 K G. 0.45—0 78 Raapstelen 0 80—1 10 WESTLAND. Coöp. Centrale Westland- sche Snif bloemen veil's? 3 April. Horten sia 0.50—1.25. Azalea 0 60—1 50 Hekse 21— 27. Cineraria 23—41. Kalanchoë 1015, Cal'a 19—22 Geranium 9—11 Silvestrv 6 15 eer pot Madelieven 1924 Eischeveiia 17—32 Primula Vera 3040 Violen 28, Wanda 1.00 per bak Anjers 3.906 00, Amarvllikelken 6.00 per 100 «tuks Copland 17—24, Bartizon 21—27. W. Pitt 23—25, Irissen 1724 Anemonen 915. Lathyrus 1—25. Freesie 8—14 Muril'o 14—17. Eli zabeth 22—29. Yellow 20 -25 Le Notre 25—26 Th Moore 15—16, Narcissen 8—11 per bos V/ESTLAND 3 April. Posielein 18—22. spinazie 914 per kg sla 4.10— 5.40 per 100 krop; kelen 1.00, radijs 2.103.80 per 100 bos; andijvie 3847 per 4 kg 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3