LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 5 April 1937 SCHERMEN. Nationale sabelwecL.rijd te Amersfoort. Swaan (Leiden) eindigt als tweede. Hij komt in de finale om den nationalen titel. (Van onzen medewerker). Te Amersfoort is gisteren een personeele (sabelwedstrijd gehouden. Het aantal deel nemers was niet zoo groot als gewenscht, doch de wedstrijd was een zéér zware, door het deelnemen van bekende sterke scher mers als de kapiteins Breemouwer, Drie bergen. Kooien. Swaan e.a. De bepaling dat van dezen wedstrijd slechts de twee best geplaatsten een plaats krijgen in de finale om het landskampioen schap. was een gezonde prikkel om zich tot het uiterste te geven. In dit sterke milieu viel op het produc tieve schermen van Driebergen, door tijdig arreteeren en het meer sabelspel van den kapitein Breemouwer die slechts één partij (tegen Kooieni met 43 verloor. Kooien verloor met dezelfde cijfers van Driebergen en laatstgenoemde was niet opgewassen tegen Swaan. die hem overtuigend wist te slaan. Swaan stond hierdoor alléén nog ongeslagen aan het hoofd en behield den geheelen Tenderen strijd de leiding. In uitstekenden stijl wist hij Kooien te kloppen, waarbij wederom zijn sterke pa rade algemeen de aandacht trok. Zijn dik wijls samengestelde nahouwen, werden keurig en verrassend uitgevoerd. De strijd om de eerste plaats ging tus- schen hem en kapitein Breemouwer en bracht hierdoor de noodige spanning. In deze partij verloor Swaan door het sterke weren van Breemouwer met 42. Beiden stonden nu gelijk met elk slechts één ver loren partij. Waar het hier echter om geen prijzen ging, doch uitsluitend om de twee. zoo begeerde plaatsen in de finale om het kampioenschap van Nederland, behoefde geen barage te worden geschermd. Hier door werd de kap. Breemouwer 1 op min der ontvangen treffers: 2. Swaan (Gijs- berti); 3. Kooien: 4. Driebergen: 5. Los: 6. Uffen: 7. Ouwerkerk (Gijsberti); 8. Kop iGijsberti); 9. Haneveld (Gijsberti); 10 Carton; 11. Oostinje. 250 ccm. 1. H. van Banning, Trimph, 124 min. 71/5 sec. 2. C. van Eys. Matchless, 124 min. 15 3/5 sec. 350 ccm 1. J. van Rijn, Sunbeam, 125 min. 21 2 5 sec. 2. C. den Haan. Velocette, 127 min. 6 3 5 sec. 3. N. Halverhout. Rudge 135 min. 28 3'5 sec. 4. F. Meijerdres, Eysink, 141 min. 14 3/5 sec. 500 ccm. 1. D. Eysink, Eysink. 113 min. 32 2'5 sec. 2. D. Renooy, Eysink. 113 min. 52 1/5 sec. 3. M. Holsheimer, Triumph. 129 min. 16 15 sec. 4 G. G. Timmer, New Im perial, 136 min. 60 3'5 sec. Zijspan klasse. 1. J. Vrieze. BMW., 97 min. 32 2/5 sec. 2. J. Dupont, Morton. 99 min. 35 1 '5 sec. De Graaf van Zuylen van Nijevelt- beker, uitgeloofd voor de beste prestatie an den middag, werd gewonnen door J. Schravendijk op D.K.W. WIELRENNEN. ..NIEUW SWIFT". OEGSTGEESTER SCHERMVEREENIGING- PARADE ET REPOSTE. De Zaterdagmiddag gehouden competitie wedstrijd op sabel tusschen de Oegstgeester Schermvereeniging en „Parade et Reposte" te Den Haag. leverde een overwinning op voor Oegstgeest. Waar de Oegstgeestenaren den steun moesten ontberen van Dreef, waren zij wel IV. Severijnen wint den Louis Dobbelman- beker. Zes A-klassers kwamen aan den start voor een strijd om den Louis Dobbelman- wisselbeker over 80 KM. Direct na den start zag het er naar uit, dat R. Riethoven één der favorieten voor een zware opgaaf zou komen te staan. Om beurten I liepen Jac. de Groot en W. Severijnen weg. zoodat Riethoven steeds bij moest trek ken. Na 10 KM. wist Schüller met een demarrage een voorsprong te nemen, ter wijl W. Severijnen zich na een felle jacht bij hem wist te voegen. Ook Jac. de Groot smaakte dit genoegen, doch zakte door een remmendefect weer af. Severijnen en Schüller liepen, elkander goed aflossend, steeds uit, terwijl het peleton bij elkaar bleef. Na 28 K.M. kreeg R. Riethoven een lekke band en alhoewel K. de Haas bereid willig zijn fiets aan hem afstond, be zorgde dit hem toch een 150 meter achter stand. Ook C. Verburg. die er iedere week beter inkomt, kreeg een lekke band. Op een geleende .fiets trachtte hij een ronde lang dit tempo te volgen, waarna hij zijn gerepareerd rijwiel wederom terugkreeg, om even daarna wederom door een ban dendefect te worden uitgeschakeld, even als R. Riethoven, die ook ten tweede male door dit euvel werd bezocht. Drie renners waren nu nog in den strijd, waarbij Seve rijnen en Schüller twee minuten op J. de Groot waren uitgeloopen 10 K.M. voor het einde nam Severijnen de leiding van Schül ler over. Op fraaie wijze wist hij nog 1 min. 42 sec. uit te loopen. In een keurigen stijl won Severijnen, terwijl Schüller op ver rassende wijze de tweede plaats bezette. Jac. de Groot toonde hier wat doorzettings vermogen vermag en legde verdiend be slag op de derde plaats. CRICKET. AUSTRALISCHE DAMES NAAR NfD^RLAND. Twee wedstrijden te Nijmegen en Overveen. Naar wij vernemen zal de Australische dames-cricketploeg, welke dezer dagen uit Melbourne vertr.<ikkenj.s voor een tournee door Engeland, ook in Nederland enkele wedstrijden speleh en wel op 22 Mei a.s. op het terrein van Quick te Nijmegen tegen een bondselftal en op 23 Mei op het terrein van het Kenneme Lyrceum te Overveen tegen het Nederlandsch dameselftal. JONGEMAN ERNSTIG DOOR MESSTEKEN GEWOND. DAMMEN. Kampioenschap van Leiden. Dc uitslagen der 6e ronde. In de 6e ronde was het resultaat, lstc Klasse: C. LansezaalS. v. Duijn 11 J. KlinkenbergJ. Zaalberg 11 S. v. d. WijngaardA. ter Haar 11 H. de Water—I. Teleng 2—0 2de Klasse, Groep A: P. ZanoliC. Pont 02 A. J. v. d. LelieC. Klinkenberg 02 F. HomborgB. de Kier 02 M. J. v. HoutenJ. v. Houten 20 2de Klasse, Groep B: J. Dreef—S. Koote 1—1 3de Klas: J. Heemskerk—T. Schimmel 0—2 C. PaauwE. Klinkenberg 20 Deze ronde, 7 partijen afgebroken. Na de zesde ronde is de stand als volkt: lstc Klasse: gesp. gew. rem. verl. pnt (xx 4 0 0 8 5x 3 1 1 7 4xx 2 2 0 6 6 2 2 2 6 3xxx 2 0 14 4xx 1 2 1 4 5x 1 2 2 4 Twist om een meisje te Vierhouten. Sedert eenigen tijd had een zekere V. te Nunspeet. connectie aangeknoopt met een meisje, dat in Vierhouten logeerde. Dit wekte de afgunst van een troepje opgeschoten jongens uit dit dorp. met het gevolg dat V. od een avond, toen hü van zijn meisje kwam. lastig gevallen werd. Toen hij nu Zaterdagavond zekeren P. uit Vierhouten, die ook tot dit troepje be hoorde, tegenkwam, ontstond er een twist gesprek tusschen beiden, dat ten slotte zoo hoog liep dat zii besloten, de oneenlgheld od een afgelegen Diaats achter de her vormde pastorie uit te vechten. Samen liepen zij naar de afgesproken plek, maar eenmaal daar aangekomen gin gen ze elkaar met messen te lijf Het einde van dit droevig drama was, dat beide vechtersbazen door^iessteken -werden gewond. Vooral P bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Mot verschillende diepe wonden aan het hoofd en den pols werd hü in hoogst ernstigen toestand naar het zie kenhuis „Salem" te Ermelo vervoerd Ook ziin tegenstander, wien 'n cees van de lin kerhand werd doorgesneden moest in het ziekenhuis opgenomen worden, maar kon dit echter, na behandeld te zijn gistermor gen weer verlaten. verzwakt. Lancel heeft als invaller keurig stand van 58.5 KM. T. van Rooyen kreeg Twee renners streden ln de B-klasse om den André Raymond-beker over een af gewerkt, doch hij kon Dreef niet geheel vergoeden. Toch mogen wij voor dezen jongenscher mer die in zoo'n korten tijd de moeilijke schermsport al zoo goed onder de knie heeft gekregen onze waardeering uitspre ken. Van de Hagenaars was vooral Kuiper sterk, hij maakte uitstekend gebruik van zijn lengte. Van Zuylen was goed op dreef. Hij won alle partijen, terwijl de watervlugge Wit- mans er twee won. Dat hij van Schouwen burg verloor lag aan het onderschatten van zijn tegenpartij, die, na met 30 te hebben achtergestaan, de partij met een fraaie directe besliste. Oegstgeest smaakte het genoegen dezen wedstrijd te winnen met 54 gewonnen partijen. 25 ontvangen en 30 gegeven tref fers. Na de pauze had een vriendschappelijke ontmoeting plaats tusschen 4 schermers van Oegstgeest en Den Haag. Deze ontmoe ting werd door Oegstgeest met 124 par tijen gewonnen. As. Zaterdagmiddag te 3 uur zal Oegst geest in de zaal aan den Terweeweg een competitie-wedstrijd trekken tegen de stu denten schermver. „Odin" uit Delft en de Haagsche Schermver. „te Werve". Indien het Oegstgeest gelukt dezen wed strijden te winnen, maken zij een goede kans op het kampioenschap op dc floret en de twee kampioenschappen voor de Natio nale personeele wedstrijden voor de 2e af- deeling en de juniores. Dit zou een prachtig slot zijn van deze eerste competitie in den Kon. Ned. Am. Schermbond geschermd. MOTORSPORT. De Duynrell-rit III. Dick Eysink eerste in de zware klasse. Schravendijk wint den Graaf van Zuylen van Nijevelt-beker. De Duynrell-rit III de eerste in 1937 is evenals zijn voorgangers weer een groot succes geworden voor de organisato ren. de motorclub Wassenaar en omstre ken. voor de Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging en tenslotte voor de motor sport in het algemeen. De officieele uitslag zal in den loop van deze week worden vastgesteld. Voorloopig luidt deze als volgt: Oefenklasse: 125 ccm. 1. H. Duysters, D.K W. 68 min. 29 3/5 sec. 2. K. Kaufman, D.K.W. 68 min. 36 1/5 sec. 3. C. Nardebelt, I.L.O 72 min 13 1/5 sec. 4. R. Kuhlenbeck. D.K.W., 73 min. 57 3/5 sec. 5. F. Pos, D.K. W., 75 min. 12 sec. 250 ccm. 1. H. Satter, Sunbeam, 78 min. 49 4 5 sec. 2. L. Bautz, D.K.W., 91 min. 22 2 5 sec. 3. G. Borstboom, O.K. Supreme. 123 min. 39 2/5 sec. 350 ccm. 1. J. v. Saarloos. Velocette, 72 min. 57 2/5 sec. 2. W. J. van Niel, T.W.N. 79 min. 161/5 sec. 3. H. Schoots, B.S.A., 82 min. 14 3/5 sec. 4. W. Dop. Velocette. 87 min. 213/5 sec. 5. W. van Katwijk. Velo cette, 90 min 15 3 '5 sec. 500 ccm. 1 A. Masselink. Rudge. 84 min 8 sec. 2. J. Keyzer, A.J.S.. 86 min 4 sec. 3. E. de Wit. Ai-iel. 86 min. 37 3/5 sec. 4 J. Ottevanger. Eysink. 92 min. 44 sec. 5. Job. Spanjaard, Ariel. 98 min. 5 sec. Wedstrijdklasse: 125 ccm. 1. J Schraven dijk, D.K.W.. 111 min. 21 sec. 2. A. Maas land, D.K.W., 123 min. 6 sec. door een wieldefeet 5 min. achterstand. Even daarna kreeg Th. Holst bandenpech en ook Stafleu werd door kettingpech achtervolgd. Zij zetten echter moedig de achtervolging in. waarbij T. van Rooyen een hoog tempo liep. hetgeen het vermoe den wettigde, dat hij het nog wel zou halen. Intusschen had zich een kopgroep gevormd uit de renners: W. v. Rooyen. M. Segaar. Lodewijk en J. Bergman, daar achter kwamen N. de Romeyn, C. Grosz en P. Verberg. Laatstgenoemden reden nog verkeerd, waardoor hun achterstand nog grooter werd. Op fraaie wijze wisten zij echter 't hoofdpeleton in te loopen. waar van N. de Romeyn echter niet vermocht te profiteeren, daar hij door pech werd uit geschakeld. Alb. Lodewijks probeerde het eens met een zwaardere versnelling, waar voor hij nu juist geen goed weer had- uit gezocht. Zijn volhouden verdient een bij zondere vermelding. Voor den eindsprint waren nu W. v. Rooyen, M. Segaar en vooral J. Bergman favoriet, hetgeen echter anders uitkwam. J. Bergman raakt dicht bij het einddoel los. terwijl P. Verberg, die een goeden wedstrijd reed, een voorsprong nam. Ieder dacht hem te zien winnen, doch door eigen schuld verloor hij. Hij werd nog door drie man gepasseerd en moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. W. v. Rooyen en M. Segaar waren goed op dreef en leverden feilen strijd. De uitslag was: 1. W. van Rooyen; 2. M. C. Segaar; 3. Alb. Lodewijks: 4 P. Verberg: 5. J. Bergman: 6 C. Grosz; 7. T. v. Rooyen; 8. Th. Holst; 9. C. Stafleu. Twaalf renners startten over 35 K.M. om den Leo Verberk-beker en de winnaar van dezen wedstrijd, nl. W. Daas heeft voortreffelijk gereden en won ten zeerste verdiend. Vele malen had hij geheel alleen de leiding en toonde hiermede een bijzon dere klasse. Van Vreedendaal en de kleine Smit konden het tempo niet volgen en zakten spoedig af. G. Marijt gaf op. Br. Massaar en F. v. d. Berg kregen een ach terstand. evenals J. Laven. Eerstgenoemden wisten schitterend op te halen, doch Laven vermocht niet bij te komen. Evenals vorige week reed J. Geenjaar wederom bijzonder goed, doch nu deed J. Bury zich eens gel den en bleef steeds vooraan. Ook Br. Mas saar mocht er wezen, evenals H. Noest, terwijl H. Holswilder en W. Rijsbergen zich een protest op den hals haalden. De uitslag werd tenslotte; 1. W. Daas, winnaar Leo Verbeek-beker; 2. J. Geen jaar; 3. J. Bury; 4. F. v. d. Berg; 5. Br. Massaar; 6. W. Rijsbergen; 7. H. Noest; 8. H. Holswilder; 9. G. Marijt; 10. G van Vreedendaal: 11. J. Laven; 12. J. Smit. De bekeruitreiking zal a.s. Woensdag avond in het clublokaal plaats vinden. P. Wassenaar 5x 4 1 0 J. Huisman Sr. 5x 3 2 0 G. v. d. Wiel 5x 3 2 0 W. Klein 5x 1 3 1 A. Sladek 5x 1 3 1 J. Dreef 6 1 3 2 D. de Roode 5x 1 1 3 D. A. Eppenga 5x 1 1 3 P. de Haan 5x 0 3 2 S. Koote 6 0 3 3 J. Kleer H. de Water A. ter Haar I Teleng M. Optendrees S. v. Duijn C. Langezaal S. v. d. Wijngaard 6 12 3 4 J. Klinkenberg 3xxx 1113 P. v. d Stel 4xx 1 1 2 3 J. Zaalberg 5x 1 1 3 3 T. D. v. d. Bosch 5x 1 0 4 2 C. Gastelaars en S. v. d. Reek moesten zich omdat zij door werkzaamheden ver hinderd zijn. terug trekken. H. de Water en A. ter Haar blijven J. Kleer op den voet volgen, hetgeen niet direct verwacht werd. terwijl spelers als J. Klinkenberg en P. v. d. Stel, beneden hun kunnen blijven. 2de Klasse. Groep A: gtsp. gew. rem. verl. pnt M. J. v. Houten 6 4 2 0 10 A. J. v. d. Lelie 6 4 119 C. Pont 5 3 117 C. Klinkenberg 5 3 0 2 6 W. Huisman jx 1 3 1 5 J. v. Houten 512 2 4 C. Teunissen 4x 1 1 2 3 A. J. v. Heeringen 4x 1 1 2 3 P. Zanoli 5x 1 1 3 3 B. de Kier 5 113 3 F. Homborg 6 0 3 3 3 Zooals verwacht werd, nam M. J. v. Hou ten de leiding over van A. J. v. d. Lelie, terwijl C. Pont iets presteert, om op de 3de plaats te komen. C. Klinkenberg en W. Huisman kunnen nog beter, als de ranglijst aangeeft. 2de Klasse. Groep B. gesp. gew. rem. verl. pnt 9 I 8 8 8 5 5 3 3 3 3 In deze groep is de strijd om de eerste plaatsen zeer spannend. G. v. d. Wiel en J. Huisman zullen het P. Wassenaar niet cadeau geven! W. Klein en A. Sladek kun nen ook nog wel een woordje meespreken. 3de Klasse: gesp. gew. rem. verl. pnt FLESCH SPRINGT UIT ELKAAR. Merkwaardig ongeluk te Gennep. Toen de arbeider H. Kaspers uit Gennep Zaterdagavond een gedeeltelijk met bessen sap gevulde flesch wilde openen, sprong deze plotseling uiteen, waarschijnlijk ten gevolge van gasontwikkeling. K kreeg de wegvliegende glasscherven in zijn gelaat, zoodat hem verschillende tanden uit den mond geslagen werden, terwijl hij verder een diepe snede in de bovenlip opliep. Bo vendien bekwam K. nog een ernstige snij- wonde aan een zijner handen. Dc verwon- dleen waren van dien aard. dat onverwijld geneeskundige hulp moest worden inge roepen. KIND OMGEKOMEN BIJ HEIDEBRAND. Jongetje stond naar hel vuur te kijken. Vrijdagavond ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak een heidebrand onder Fochteloo (F.I. Een aantal kinderen ging kijken, onder wie ook de 10-jarige Pieter Mulder. Hij bleef eenigen tijd in de nabij heid van de brandende heide staan en was blijkbaar niet bedacht op de snelheid, waarmede het vuur zich voortplantte. Voor dat het kind er erg in had stond het mid den in de vlammen. Het trachtte nog te vluchten, doch de kleeren stonden reeds in brand en er was geen tijd meer om zich in veiligheid te brengen. De heer H van der Meer zag het geyaart waarin het kind ver keerde en" snelde door de vlammenzee. Het mocht hem gelukken den jongen uit het vuur te halen, waarbij hij zich vrij ernstig verwondde. Het. kind was geheel met brandwonden overdekt. Per auto is de jon gen naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hij Zater dag is overleden. De heidebrand, die van geringen omvang bleef, is spoedig gebluscht. „Hbld." De Roode II 5x 4 0 1 8 J. Pauw 5x 3 1 1 7 C. Paauw 4x 3 0 1 6 E. Klinkenberg 5 3 0 2 6 J. Heemskerk 6 3 0 3 6 G Keereweer 4x 2 0 2 4 H. Lambooij 5 1 1 3 3 T. Schimmel 4x 1 0 3 2 F. Lardeé 4x 0 0 4 0 x Afgebroken en uitgestelde partijen. Hier geven de eerste 5 spelers elkaar niet veel in kracht toe, terwijl elke ronde, weer nieuwe verrassingen brengt. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De stand in de Nieuwelingen Klasse van de Leidsche Damvereenlging is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt N. J. Vavier 3 3 0 0 6 F. Hömbörg 3 2 0 1 4 H. Lambooij lxx 10 0 2 B. du Montier 2x 1 0 1 2 L. Martijn 2x 0 0 2 0 P. v. Leeuwen 3 0 0 3 0 BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTOBUS. Op den hoek van de Gedempte Botersloot en den Pompenburgsingel te Rotterdam is gistermiddag een motorwagen van lijn 3 in botsing gekomen met een reiswagen, welke bestuurd werd door W. C. van O., wonende aan den Diergaardesingel. Dc voorzijde van de tram werd ingedrukt, van de autobus braken verschillende ruiten. Eenige inzit tenden van de autobus kregen lichte blessu res. De 27-jarige mej. W. Oldenburg wonen de aan de Spiegelnisserkade kreeg boven dien een rechterdijbeenfractuur en verwon dingen aan het linkerbeen. De geneeskun dige dienst heeft haar naar het ziekenhuis vervoerd, waar haar opneming noodzakelijk bleek. Dc politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van de botsing in. KNAAPJE VERDRONKEN TÈ NIJMEGEN. Zaterdagavond is het achtjarig zoontje van de familie de Schaapmeester, bii het vlschen in de oude haven, van de kade in het water gevallen. Het knaapje was vergezeld van twee vriendjes, die eerst eenigen tijd na het ongeluk de politie van het gebeurde op de hoogte hebben gesteld. Deze heeft naar het lijkje gedregd, dat evenwel niet werd ge vonden. FELLE BRAND IN CAFÉ-RESTAURANT TE TIENRAY. Op het Marktplein te Tienray (L.l ia gisteravond omstreeks 10 uur brand ont staan in het café-restaurant van den heer P J. Drlessen. In korten tijd had het vuur zich uitgebreid en Iel sloegen de vlammen naar buiten. Ook de boven het café ge legen woning bleef niet gespaard. De brandweer uit Horst werd gealar meerd, doch toen deze ter plaatse ver scheen. was het pand reeds uitgebrand. De inboedel ging vrijwel geheel verloren. Slechts eenig geld en enkele papieren wist men in veiligheid te brengen. Een oogenblik bestond er gevaar dat het vuur zou overslaan naar de naastgelegen perceelen. doch zoover ls het gelukkig niet gekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. SPOORWEGAMBTENAAR UIT DEN TREIN GEVALLEN. Zaterdag is op de spoorlijn aan den Ringdijk te Amsterdam, ter hoogte van post M een ambtenaar van weg en werken der spoorwegen uit een rijdenden Dieseltrein gevallen. De man kwam terecht op de! langs de spoorlijn loopende telegraafdra den. waardoor de hevigheid van den val gebroken werd. Niettemin kwam hij toch nog zóó ernstig te vallen, dat hü een schedelfractuur opliep. Omtrent de toedracht tot dit ongeluk vernemen wij. dat het slachtoffer vermoe delijk onwel is geworden en zich naar den uitgang heeft begeven, waar hij de deurkruk heeft vastgehouden. Door de bewegingen van den trein moet de deur open zijn geraakt, waarna het ongeluk geschiedde. MOTORSCHIP „REJA" VLOT GEKOMEN. Naar gemeld wordt, is het Nederlandsche motorschip „Reja", dat Vrijdagnacht in dichten mist op de rotsen bi.i Danesdyke tusschen Flamborough en Bridlington aan den grond was geraakt, bij het getij van Zaterdagmorgen weer vlot gekomen, na negen of tien uren te hebben vast gezeten. BUITENLANDSCH GEMENGD. HET HUWELIJK VAN DEN HERTOG VAN WINDSOR. Het Engelsche consulaat te Rouaan ver klaart niets te weten van een mogelijke huwelijksvoltrekking te Saint Saens tus schen den hertog van Windsor en mevr. Simpson. Ook aan het raadhuis van Saint) Saens is niets bekend. BUILENPEST-EPIDEMIE EISCHT TAL RIJKE SLACHTOFFERS. Volgens de Chineesche bladen heerscht te Weian, in de provincie Foekien. een builenpest-epidemie, die reeds 130 dooden heeft geëischt. Men vreest, dat de epidemie zich nog zal uitbreiden. NOG GEEN RUST IN DE LEIDSCHE WIELER-BEWEGING. Een commissie, bestaande uit de heeren G. H. Hendriks, J. K. Wendt, P. de Romijn, P. Lodewijks en G. J. de Graaff Jr. heeft besloten ondanks het fusibesulit de vereeniging Swift op denzelfden voet voort te zetten Dit vindt hoofdzakelijk zijn oor zaak daarin, dat er op de gecombineerde bestuursvergadering van Swift en Nieuw- Swift besloten was. den naam van de oudste vereeniging te handhaven en daar dus niet meer over gestemd behoefde te worden. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN KATWIJK EN OMSTREKEN. In het clublokaal van de R.K. Damclub te Katwijk a. d. Rijn werd de 2e ronde ge speeld om het kampioenschap van Katwijk en Omstreken. De uitslag was: le Klasse. Groep A. R. HaasnootA. Vletter 02 J. C. v. RijnJ. Laven 02 A. SchoutenW. Böttcher 20 C. v. RossumJ. Freke uitgest. le Klasse. Groep B. F. A. Verkuil—C. v. Delft 0—2 J v. BeelenT. v. Beelen 0—2 C. KorpelshoekL. de Haan 0—2 A. WassenaarG. J. de Vink uitgest. 2e klasse, groep A: C. Durieux—C. Cederhout 11 p. v. d. GugtenTh. de Lange 0—2 FILIAALCHEF ER VAN DOOR. Te Almelo is vorige week met medene ming van eenige honderden guldens ver dwenen de filiaalchef B. P van een groot schoenenmagazijn. Hij is thans te Antwer pen gearresteerd. Een deel van het verduis terde bedrag is te Den Haag, waar P. oor spronkelijk vandaan kwam. teruggevonden. Daar P. verklaarde indertijd eenige hon derden guldens borg te hebben gestort, voordat hij in dienst kwam, zal de schade voor de firma, waaraan het magazijn toe behoort vermoedelijk niet groot zijn. De uitlevering van P. zal aan de Belgische regeering worden gevraagd. HET ONTPLOFFINGSONGELUK IN 1IET KAMP VAN MOURMELON. t Nog twee bij het ontploffingsongeluk in het kamp van Mourmelon gewonde solda ten zijn overleden, waarmede het totaal aantal dooden tot acht is gestegen. Nog drie gewonden bevinden zich in ernstigen toestand. HET SPOORWEGONGELUK TE LONDEN. Een der reizigers, die ernstig gewond werden bij het. spoorwegongeluk te Lon den. is overleden, waardoor het aantal dooden tot tien gestegen is. 1—1 0—2 2—0 A. BoskampA. Vooijs 2e klasse, groep B: R. de LangeA. Barnhoorn J. FennesJ. de Best J. Schoneveld vrij. 2e klasse, groep C: J. van ElkB. v. d. Kamp uitgest. C. CompeerG. Varkevisser 02 C. v. d. LakenJ. Kromhout 02 3e klasse, groep A: G. KoelewijnW. v. d. Elshof 20 H. KoelewijnW. Koelewijn 02 D. KloosJ. Grimbergen 02 3e klasse, groep B: S. v. d. VeldenM. Vreeburg 20 J J. LangeveldG. Peet 20 1 W. van RijnA. Beelen 02 M. v. d. GugtenF. Meijer 20 3e klasse, groep C: F. SpierenburgH. Verkuil 20 D. HartkampJ. Houwer uitgest. M. v. StijnC. P. Schoneveld uitgest. J. v. d. MeijC J. de Jong uitgest. Afgebroken en uitgestelde partijen van de vorige ronde: G. J. de VinkC. Korpelshoek 11; J. van BeelenC. van Delft 20. Rectificatie vorige ronde: J. LavenR, Haasnoot 20 moet zijn 02. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Volgens mededeelingen van generaal Tsjoe Tsjing Lan, voorzitter van het natio naal steuncomité, zijn in de Chineesche provincie K'ansoe duizenden mensohen den hongerdood nabij. Volgens schatting van een der Chinee sche bladen zijn van Kansoe's negen mil- lioen inwoners tusschen drie en vier mil- lioen hulpbehoevend. Velen stellen de com munisten voor dezen uitzonderlijken toe stand verantwoordelijk, die verleden jaar oogst en vee zouden hebben vernietigd. Wat den toestand nog verergert, is het ge brek aan voorjaarszaaizaad, waardoor de hongersnood onbepaald lang zal voortdu ren, tenzij onverwijld hulpmaatregelen worden genomen. De provinciale regeering heeft een beroep gedaan op Nanking om een millioen dollar voor hulpverleening ter beschikking te stellen. Ook in de provincies Honan, Sjensi en Kweltsjau heerschen als gevolg van plun deringen door bandieten, overstroomingen, perioden van hevige vorst en droogte, ver schrikkelijke toestanden onder de bevol king. ZES PERSONEN OMGEKOMEN BIJ EEN SCHEEPSBOTSINO. In dichten mist is het vrachtschip „Lady Cavan" nabij Calingford Lough (Enge land) in botsing gekomen met het kust vaartuig „Aider". De „Aider" zonk onmid dellijk, drie opvarenden kon worden ge red, doch de zes anderen verdronken. BOMAANSLAG IN BRITSCH COLUMBIA. Nabij Nelson in Britsch Columbia zijn gisteren vier schoolgebouwen en twee 'ïal- len door een ontploffing en daarop vol genden brand verwoest. Een vijfde school werd beschadigd. De ontploffing ontstond dooi een bomaanslag. 4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12