D E IN DE PIJP Rondom den België-Holland-wedstr ij d Na afloop in de kleedkamers Maandag 5 April 1937 Al I6T cewoNNe/M a Belgische premie-stelsel leidt tot ruw spel Wat anderen zeggen. mch wist te scheppen, ls een aantal van twee goals wel een heel schamel resul taat. Beide buitenspelers waren gevaarlijk, maar vooral Buyle heeft zich als een uit stekend voetballer doen kennen. Ook rechtsbuiten Fievez had goede momenten, maar hij miste nogal eens gemakkelijke kansen. Midvoor Voorhoof is een uiterst handige speler, maar hij miste in dezen wedstrijd te veel kansen om zijn spel goed te noemen. Ceuleers bleek een nuttige ver bindingsspeler. De scheidsrechter. De Engelsche scheidsrechter Mee. die gisteren op het vasteland debuteerde, is ons niet meegevallen Zijn beslissingen waren soms aanvechtbaar en hij floot soms niet wanneer het noodig was. Ook strafte hij soms de verkeerde partij. Een sensationeel begin. Met daverend applaus werd zooals ge woonlijk het Nederlandsch elftal door het geheel en al gevulde stadion begroet, toen het als eerste ploeg het veld betrad. Uit volle borst werd het Wilhelmus medege zongen en het gejuich was nog niet ver stomd toen ook de in het rood gestoken Belgen hun entree maakten. Nadat scheidsrechter M. Mee had laten tossen Van Heel won, maar de doel keuze leverde slechts weinig voordeel op, stelden de elftallen zich als volgt op: NEDERLAND Halle Wilders Caldenhoven Pauwe Audriessen Van Heel v. Spaendonck Lungen Bakhuys AT els Nellen O Buyle Braine Voorhoof Ceuleers Fievez De Winter Stijnen Dalem Joacim Paverïck Braet BELGIË. Het begin van den wedstrijd is buiten gewoon sensationeel. De Belgen trapten af, maar Nederland neemt den bal over en drijft dien op de Belgische helft. Onmid dellijk verhuist de bal van daar naar Buvle. wiens voorzet den bal bij Ceuleers doet belanden. Deze bedenkt zich geen oogenblik maar plaatst het leer met een hard laag schot in het net. (10). Wij kregen den indruk, dat de Nederlandsche verdediging even moest wennen aan de gladheid van het speelveld. Terwijl de bal voor het doel zweefde, gleden verscheidene spelers uit. Ware dit niet het geval ge weest, wellicht, dat dit doelpunt dan te voorkomen ware geweest. Het spel gaat dan tamelijk gelijk op. Om beurten zijn de partijen in den aanval en wij noteeren gevaarlijke attaques van den Belgischen linkervleugel, een paar goed op gezette maar slecht afgewerkte aanvallen van de Nederlandsche voorhoede en een paar goede schoten van Bakhuys en Lun gen, die echter door Braet op keurige wijze worden verwerkt. De Belgen forceeren den eersten corner, die evenwel niets oplevert en onmiddellijk daarop ondernemen de Nederlanders een. schitterenden aanval. Van Spaendonck krijgt in laatste instantie den bal en schiet keihard in. maar Braet, die buitengewoon goed op dreef is. redt zeer fraai. Dan een nieuwen aanval, waarbij Lungen keurig het leer vrij speelt, maar wederom is de zich zeer goed opstellende Braet op zijn post. Aan de andere zijde van het veld moet ook Halle eenige malen ingrijpen en ook hem gaat dit goed af. want de Deven- tenaar speelde in uitstekenden vorm. Het spel golft op en neer, voor beide doelen ontstaan scoringskansen, maar in geen der beide aanvalslinies is men erg gelukkig met het schieten. De tijd verstrijkt. Voorhoof wordt inhet strafschopgebied der Nederlanders ten val gebracht, niet unfair, maar desondanks roept het publiek om een penalty. Scheids rechter Mee laat echter doorspelen. Opmerkelijk is, dat ondanks het feit, dat geen der partijen een uitgesproken meer derheid kan krijgen, toch het wachten ais het ware is op een doelpunt van de Ne derlanders. Telkens weer opnieuw werpen de Oranjehemden zich met nieuwen moed in den strijd en telkens weten de keurig spelende Belgische backs of keeper Braet den bal weg te werken. Wilders raakt geblesseerd. Dan breekt, ongeveer een kwartier voor de rust, het beslissende oogenblik van de zen wedstrijd aan. Geen oogenblik dat een doelpunt brengt, maar een moment, waar op onze rechtsback Wilders, die tot dan toe zeer goed gespeeld had, geblesseerd raakt. Plotseling zweeft de bal hoog voor het Nederlandsche doel, tegelijkertijd springen Buyle en Wilders koppend op en komen met hun hoofden in botsinug. Beiden blij ven liggen, maar terwijl Buyle spoedig weer op de been ls, blijkt Wilders er erger aan toe te zijn. Het spel wordt eenige mi nuten onderbroken en het eind van het lied is, dat Wilders het veld verlaat. Van Heel bezet de linksbackplaats. Caldenho- ven die zich gedurende den ganschen wedstrijd bijzonder onderscheidde gaat rechtsback spelen, terwijl Bakhuys, die trouwens voortdurend in sterk terugge trokken positie gespeeld had, linkshalf gaat staan. Weinigen zullen vermoed heb ben, dat de blessure van Wilders beslis send zou zijn voor het verder verloop van den strijdmaar toch hebben de dui zenden Nederlanders hun hart wel even vastgehouden in de minuten, waarin het Nederlandsch elftal toen met tien man speelde. Want al opent Nederland weer met een paar goede aanvallen, het grootste gevaar dreigt toch op onze helft, waar eensklaps Fievez den bal vrij weet te maken, in ra zende vaart op het doel toestormt, Halle naar voren lokt en eensklaps hard en laag inschoot. Halle wordt kansloos gepas seerd en reeds juichen de Belgen voor een doelpunt, als eensklaps Caldenhoven op duikt en met een forschen trap het leer van de doellijn wegmaait! Dat was een sensationeele seconde.... en Nederland ontsnapte hier op het allerlaatste nipper tje aan een tweede Belgische doelpunt. Geen wonder dat Caldenhove een open doekje kreeg. Gelukkig komt Wilders dan het veld weer in zoodat niemand den moed behoeft te laten zakken. Wel vallen de Belgen weer krachtig aan, maar ons aanvalsquin- tet blijft niet bij hen achter. Nederland maakt gelijk. En ziet: uit een van onze aanvallen werd zoowaar de gelijkmaker, waarop men Douwe Egberts Echte Triewhe Heereti - Baai en Baai-Tabak. Nederlands geurigste pijptabak. 9108 van den aanvang af had zitten wachten, geboren, juist als men hem eigenlijk voor de rust al niet meer verwacht. Na goed samenspel van van Nellen en Lungen kreeg laatstgenoemde den bal in den linkerhoek van het veld vrij. Hij geeft hoog voor, over doelman Braet heen en op het juiste oogenblik komt Wels toeloopen en deponeert met een kalm. goed gericht schot den bal in het net (1l). Dit gebeurt vier minuten voor de rust. Maar voor de rust aanbreekt doet zich nog een nieuwe sensatie voor. Een minuut voor halftime breekt Lungen namelijk plotseling door de ver naar voren opgestelde Belgische verdedigingslinie heen, hij heeft alleen doelman Braet nog voor zich en een doelpunt schijnt niet meer te voorkomen. Juist echter als hij schieten wil, wordt hij zeer unfair genomen. De kans is verloren, want de vrije schop, die werd toe gekend. leverde niets op Even moet Halle zijn handen nog uit zijn mouwen steken en door zich voor den bal te werpen red ding brengen. Daarna trad de rust in. De tweede helft. Het begin van de tweede speelhelft brengt het met oranje of rood-wit-blauw getooide deel der bezoekers een onaangename ver rassing. De Nederlanders verschijnen name lijk met slechts tien man in het veld: de blessure van Wilders blijkt van zoo ernsti- gen aard, dat hij niet meer meespeelt Van Heel gaat weer back spelen, van Spaen donck bezet de plaats van van Heel, onze voorhoede bestaat slechts uit vier man. Zullen de Oranjemannen het tegen de numeriek sterkere Belgen vol kunnen hou den? Of zal onze verzwakte defensie den strijd vol kunnen houden tegen de met Raimond Braine zoo gevaarlijke aanvals- linie der Belgen? Braine heeft zich voor de rust een prachtig spelverdeeler getoond. die alleen met zijn schoten niet gelukkig was. Zal hij nu betere schietkansen krijgen? Het begin is bemoedigend. Het spel blijft gelijk opgaan. Zelfs zijn de Nederlanders het eerst in den aanval en nadat de Belgen een bezoek aan..Halle hebben gebracht, wist Wels goed door te breken en binnen liet strafschopgebied te komen. Daar werd hij gevloerd, maar de scheidsrechter straft deze overtreding niet. Even later lost Bak huys een van zijn bekende kogels Braet springt naar den bal, doch laat dien weer glippen en de Belgen mogen van geluk spreken, dat Paverick in de buurt is om redding te brengen. Weer stormen de drie Nederlandsche voorhoedespelers op het doel af, op korten afstand gevolgd door Bak huys. En nu is het van Nellen, die zeer un fair genomen wordt. Weer laat de scheids rechter doorspelen zonder te straffen. Al spelen de Nederlanders met tien man, zij houden kranig vol en er doen zich meer gevaarlijke oogenblikken voor het Belgische dan voor het Nederlandsche doel voor. Zoo zeer zijn de Hollanders in den aanval, dat de Belgische backs bij herhaling moeten terugspelen op hun doelman! Lungen gaat er dan van door. Hij stonnt op het doel af en even bulten het straf schopgebied brengen de Belgen hem ruw ten val. Er wordt dit maal een vrije schop voor gegeven. Bakhuys neemt dien, maar via het lichaam van een der Belgen gaat de bal corner. De Belgen worden sterker. En dan komt, na ongeveer twintig minu ten spelens het oogenblik, waarop de tegen een Belgisch elftal vechtende tien Hollan ders hun beste krachten opgebruikt hebben. Langzamerhand komt België in de meer derheid. Nederland moet zich op verdedigen toeleggen, slechts sporadisch volgen nu doorbraken van de Oranjehemden, Buyle is de eerste die vrij voor het Ne derlandsche doel komt. Hij mist evenwel. Ceuleers krijgt een kans, maar ook zijn schot faalt en hetzelfde is het geval als Braine een schietkans krijgt. Onmiddellijk daarna geeft Buyle goed voor, maar de Belgische linkervleugel mist. Een Belgisch doelpunt schijnt toch wel ze kerheid, als Voorhoof eensklaps vrij op ons doel toerent. Even wacht Leo Halle zijn kans af, dan werpt hij zich op ongeëvenaarde wijze weer op den bal. Twee, drie Belgen tuimelen over hem heen, hij raakt den bal kwijt, die bij Fievez terecht komt. Deze heeft eigenlijk niets anders te doen, dan het leer in het verlaten doel te deponeeren, maar hoog suist de bal over ons doel heen. Dat was de kans van den dag! Halle blijkt inmid dels een leelijke trap te hebben opgeloopen. Hij blijft liggen, maar gelukkig lean er al gauw een zucht van verlichting door de rijen der Nederlanders gaan. Halle kan verder spelen. Stel u voor, dat Halle niet verder had kunnen spelen! Hij zou omdat het ln de tweede helft was, ook niet vervangen hebben mogen worden! Weer kruipt Holland door het oog van een naald, als Voorhoofd hard inschiet. De bal vliegt echter rakeling voor ons doel langs! Fievez bemachtigt een minuut later den bal. Hij geeft keurig voor, Braine springt hoog op en kopt, onbereikbaar voor Hallele gen den paal! Al weer door het oog van een naald! Voor iedereen is bet echter duidelijk, dat een Belgisch doelpunt niet uit kan blijven. En het blijft ook niet uit. België neemt de leiding. Ongeveer een kwartier voor het einde zet Fievez in plaats van voor te geven plotse ling zelf door. Hij komt dicht bij ons doel en passeert Halle onhoudbaar. België heeft met 21 de leiding. Bijna gelijk! Bijna was een paar minuten later de stand toch weer gelijk geweest. Lungen krijgt den bal na goed doorzetten in goede Kaartenlief en kaartenwee De Sinjorenstad zat weer tjokvol „Ollan- ders" en de caféhouders en hoteliers zullen wel niet klagen, dat BelgiëNederland weer in hun stad werd gespeeld! Reeds Zaterdag heerschte er een drukte van be lang en met de Zondagmorgentreinen groeide de stroom nog onophoudelijk. Er zijn in België strenge maatregelen genomen om te voorkomen, dat toegangs kaarten voor den wedstrijd clandestien verhandeld worden tegen abnormaal hooge prijzen. Het resultaat is geweest, dat er kaarten bij de vleet te koop waren bij de opkoopers.De politie had aangekondigd, dat zij zou toezien, dat als er kaarten in oen vrijen handel waren, deze niet. tegen woekerprijzen verhandeld werden. Het resultaat is geweest, dat er kaarten van 8 francs verkocht werden voor vijftig en zestig francs! Er waren opkoopers, die in derdaad hooge prijzen maakten. Er waren er ook, die de kaarten tegen kostprijs moesten wegdoen. De brutaalsten brachten het er het beste af en streken de winst op.Er was onder de kaartverkoopers een schuchtere jongeling, die voor een reisbureau de overgebleven kaarten pro beerde te verkoopen. Hij had pech. deze jongeling. Want toen hij op een gegeven moment zes kaartdn liet zien en op hun echtheid onderzoeken door de „liefhebbers", waren de liefhebbers vlugger dan hij en zij verdwenen voor hij er erg in had! Tumult in het stadion. Het stadion van de Antwerp F.C, is te klein voor interlandwedstrijden, hoewel het pas vergroot is. Er waren veel te veel staan plaatsen uitgegeven. En de bezitters ervan lieten zich door een menigte politieagenten niet op een slecht plaatsje zetten. Als zij niet goed genoeg meer stonden, begonnen zij te dringen en drongen dan net zoo lang, tot de hekken bezweken. Voor den wed strijd gebeurde dat een keer of vier, vijf. Er vielen dan rake klappen en de roode kruis- zusters hadden even de handen vol. Maar tot ernstige ongevallen kwam het niet. Met Vlaamsche gemoedelijkheid liet de politie ten slotte de hekken bezwijken en de staanplaatseigenaars een goed plokje ver overen. Erger was, dat er tijdens den wedstrijd op de tribunes enkele malen hevig geruzied werd, als eigenaars van zitplaatsen met alle geweld wilden staan om beter te kun nen zien. Dan brulde al wat achter hen zat om de politie. Leege sigarettendoozen, prop pen papier en wat dies meer zij vlogen door de lucht en als dit alles niet hielp, werd er eenvoudig op geslagen. Waarom toch zoo veel toeschouwers in dat stadion gepropt? Braine weet het. Raymond Braine, de pas uit Tsjecho- Slowakije teruggekeerde prof. heeft giste ren tegen Nederland uitstekend gespeeld. Hij is een eerste klas vakman en hij weet wat hij waard is. Maar helaas heeft Braine ook al de onaangename trekjes gekregen, welke men bij de meeste beroepsvoetballers kan waarnemen. Hij paste gisteren her haaldelijk proftrucjes toe, maar bovendien gedroeg hij zich tegen zijn tegenstanders vaak op onsportieve manier. Eenmaal nam hij zelfs een dreigende houding aan. Frap pant was het vooral, dat toen Bas Pauwe op een buitengewoon handige wijze pas seerde, hij naderhand tegen den Rotter dammer een gebaar maakte en hem met de vingers beschreef hoe hij hem beet geno men had. Daarbij trok Braine een gezicht van: Ik ben de man, die het weet en jullie zijn slechts kleine jongens! Van Zeeiand's glimlach. Tot de toeschouwers bij den grooten strijd behoorde ook de minister-president Van Zeeland, die met een uiterst char mante glimlach op de tribune verscheen, waar men hem met applaus ontving. Dien glimlach is Van Zeeland heel den wedstrijd bijgebleven. Ze verbreedde zich toen de Belgen al direct de leiding namen. Maar zeer hartelijk was van Zeeiand's glimlach ook toen de Nederlanders gelijk maakten. En Van Zeeland glimlachte nog toen hij do trappen van de tribune afdaalde na afloop van den strijd. Hij wekte den indruk van een zeer geïnteresseerd toeschouwer, die echter weet. dat er belangrijker dingen op de wereld zijn dan een voetbalmatch. schietpositie, hij lost een keihard schot, dat Braet slechts met zijn vingertoppen berei ken kan. Nu juichen de Nederlanders reeds, maarde lat bracht redding. Tweemaal doet Halle dan weer zijn talen ten toonen, bij schoten van Braine en Fie vez. Even later springt een schot van Braine van Halle terug. Buyle krijgt den bal vrij, maar schiet hoog over. En dan zet Bakhuys fraai door naar Lungen, die op het doel toestormt, den bal onder zijn controle krijgt en met een goed schot scoort. Daverend gejuich barst los, maar de scheidsrechter heeft hands geconstateerd en keurt het doelpunt af. Voetbal-Holland had te vroeg gejuicht! In de laatste minuten zet Nederland alles op den aanval. Maar de spelers zijn te ver moeid en met de Belgen iets in de meerder heid komt het einde. Vol laaiend enthousiasme stormen de Belgen, als de scheidsrechter het eind signaal heeft gegeven, het veld op om hun winnende ploeg te huldigen. De muziek zet de Brabanponne ln, maar tegelijkertijd stormt ook bereden politie het veld op. De massa wijkt terug. En dan stroomt lang zaam het eivolle stadion leeg. Het was begrijpelijk, dat na afloop van den wedstrijd te Antwerpen de stemming in de kleedkamer der Nederlandsche ploeg zeer rustig was, aldus een A.N.P.-verslag- gever. Wilders lag op een tafel stil voor zich uit te kijken, met den altijd zorgenden Bob Glendenning om zich heen. De andere spelers waren, doordat zij in de tweede helft zich geheel hadden moeten geven, en eigen lijk nog meer dan dat, rustig en zonder veel praten begon men zich te kleeden. Gedepri meerd waren zij niet deze spelers, doch wel voelden allen het als een teleurstelling, dat men op deze wijze heeft moeten verliezen. Het was de heer Herberts, voorzitter van de keuze-commissie, die aller ge voelens vertolkte, toen hij verklaarde, dat de spelers niet graag tegen de Bel gen meer uitkwamen omdat met het tegenwoordige premiestelsel en de mede daaruit voortvloeiende hardheid van het spel, de kans, dat men geblesseerd geraakt, zoo buitengewoon groot is ge worden. De heer Herberts roemde de werklust van allen, vooral in de tweede helft, toen tien spelers voor elf moesten werken. Anderiesen verdient wel een extra pluim, omdat hij met een opgezwollen enkel ook in de tweede helft nog is blijven doorspe len. Het was jammer, dat Wilders moest uitvallen. Overigens: zijn indruk was, dat de Belgen beter speelden dan vroeger, al achtte hij het gelukkig, dat, nu eindelijk eens in het bultenlanod is verloren, het Nederlandsch elftal onder den druk uit is van altijd te moeten winnen. De heer de Vries, kon zich als voorzitter van de technische commissie, volkomen bij de woorden van den heer Herberts aanslui ten. De heer Lotsy had een naar gevoel. Het resultaat bevredigde hem geenszins. Reeds in het eerste kwartier hield ik mijn hart vast, zoo hard begonnen die Belgen. Overi gens is het spel van de ploeg en de spelers individueel, moeilijk te beoordeelen en met deze woorden stemden ook alle andere T. C. en K. C.-leden ln. En allen betreurden de pech, die Wilders had gehad, want Juist hij was zoo goed begonnen. In de Belgische kleedkamer heerschte na afloop een opgewekte stemming, al kregen wij sterk den indruk, dat men met de wijze, waarop het resultaat verkregen was. toch niet geheel tevreden kon zijn. De trainer, de heer Buttler was uiterst tevreden over de verrichtingen van beide ploegen. België had met meer doelpunten moeten winnen, maar het eindschot ontbrak. Hector Goetinck, een' der hulpoefenmees- ters van het Belgische elftal, was van mee ning, dat België met minstens drie goals verschil had moeten winnen. Joacim vertelde ons, dat als Nederland in de tweede helft ook met elf spelers was uitgekomen, de strijd ongetwijfeld gelijk zou zijn verloopen. Ook aanvoerder Stijnen drukte zijn spijt uit over het uitvallen van een der Oranjehemden. Raymond Braine meende, dat de over winning van België te danken was aan het uitstekende werk van de halfllnie, terwijl Voorhoof in het geheel niet over zijn eigen prestaties tevreden was„wat heb ik slecht geschoten". De scheidsrechter, de heer Mee, vond het een sportieve wedstrijd van beide kanten met meermalen uitstekend spel, al gaf deze scheidsrechter toe. dat Nederland wel zeer gehandicapt was door het spelen met tien man gedurende de volle tweede helft. Uit de Belgische Pers. Ondanks he' feit, dat dit de eerste over winning is op Nederland sinds 1931 in eigen land bevochten, zijn de Belgische bladen niet zoo enthousiast over wedstrijd en spelers, als men algemeen verwachtte, aldus de „Maandagmorgen". Le Soir begint met op te merken, dat België de overwinning verdiende. Neder land heeft echter het recht od verzachten de omstandigheden doordat Wilders uitviel. De wedstriid zelf vond het blad technisch noch tactisch goed gespeeld Door het ge weldige enthousiasme van de spelers en door hun moed hebt">n de toeschouwers toch het terrein tevreden verlaten. „Het eerste Belgische doelpunt was voor de Nederlanders een tegenslag, waarvan zij zich maar zeer moeilijk herstelden. Pas na dat zij gelijk gemaakt hadden, kon men zien, dat zu over de depressie heen waren. Wij hebben bewondering voor den moed van de Nederlandsche spelers die hoewel zti met tien man moesten spelen, zich nooit een geslagen team toonden en steeds er op uit waren om het de Belgen zoo moeilijk mogelijk te maken Met een beetje meer geluk hadden zij een gelijk spel kunnen forceeren". Wat de ploegen betreft, merkt Le Soir op, dat de beroemde Nederlandsche voor hoede ditmaal zeer zwak was, uitgezonderd Lungen die een buitengewonen wedstrijd speelde doch door Stijnen te streng be waakt werd. Bakhuys was in dezen wed strijd zich zelf niet. De middenlinie was goed doch verwaar loosde de voorhoede te veel. Het beste deel van de ploeg was onge twijfeld de achterhoede, waarin Calden hove schitterde. De Belgische ploeg heeft beter voldaan dan de Nederlandsche De achterhoede was zeer goed. De middenlinie was de beste linie van het veld vooral in de tweede helft. In de voorhoede heeft Voorhoof eenlgszins teleurgesteld, evenals de belde buitenspe lers Buijle en Fievez. Braine en Ceuleers waren stukken beter, dan hun nevenspelers. Scheidsrechter Mee ging onopgemerkt voorbij, hetgeen bij de tegenwoordige voet baltoestanden zeker een compliment ls. l'Independance Beige vond den wedstrijd een voldoening en tegelijk een teleurstel ling. Een voldoening, omdat de Belgen ein delijk weer eens wonnen; een teleurstelling omdat ze onder deze omstandigheden won nen, De striid kan in twee phasen verdeeld worden. In de eerste helft speelden de Belgen zeer goed doch na rust was het minder. De Nederlanders stelden teleur, doch men moet respect hebben voor hun moed en uithoudingsvermogen Vingtième Siecle is blti. dat de reeds bii voorbaat op papier geklopte ploeg gewonnen heeft De Nederlandsche ploeg kwam niet boven de middelmaat uit. Lungen. die Bakhuys .overklaste". Wels, van Nellen en Caldenhove waren ongetwijfeld de beste spelers van het Noord Europeesch Wunder- team. De Belgen, welke beter speelden dan de Nederlanders hebben den wedstrijd ver diend gewonnen. Buüle en Fievez. die beiden te veel in dividueel s peelden --ormden de eenige te leurstelling in de Belgische oloee Braine en Ceuleers waren veruit de besten. Scheidsrechter Mee was over het alge meen goed. GEEN WEDSTRIJD TUSSCHEN WEST EN CENTRAAL EUROPA? Zaterdag vergaderde het Europa-beker comité te Boedapest. In strijd met de ver wachting werd geen datum aangewezen voor een wedstrijd tusschen West en Cen traal Europa, welke immers te Amsterdam gehouden zou worden (naar men meende op 20 Juni). Waarschijnlijk zal deze wea- slrijd niet doorgaan. STEDEN WEDSTRIJDEN. De Zaterdag in België gespeelde steden- wedstrijden hadden het volgende resultaat AntwerpenRotterdam 20; Brussel Amsterdam 21. QUICK BOYS I—ROODENBURG I 4—0. Tweede ronde Zaterdagmiddagbeker. De gastheeren hadden invallers voor midhalf, linksbinnen en keeper, terwijl de gasten met vier plaatsvervangers versche nen en bovendien met 10 man speelden. De eerste aanvallen zijn voor de gastheeren tn al direct blijkt, dat de Leidsche achter hoede de handen vol zal krijgen. Voorloo- pig weten de verdedigers met Zlrkzee aan. het hoofd, weerstand te bieden aan de blauw-witte aanvallen. De aanvallen van Roodenburg worden wel goed opgezet, maar de afwerking ls te slordig om de trapvaste Quick Boys-achterhoede te verschalken. Het eerste doelpunt ontstaat als na een opgooi Jan van Rijn den bal goed vrij krijgt en van vrij grooten afstand een keu rig schot lo6t, dat den Leldschen keeper totaal verrast. Even later ontsnapt Quick Boys op het nippertje aan den gelijkma ker als uit een corner op het blauw-witte doel de bal hard wordt ingeschoten, doch de Wilt redt nog op de doellijn. Tien min. voor de rust zet bij een Quick Boys-aanval Jac. van Rijn scherp voor, en als men dan denkt dat Jan van Rijn zal inschieten, stapt hij op het laatste nippertje over den bal, en laat hem loopen voor den vrijstaan- den G. Pluimgraaff. die geen moeite heeft oen totaal verbluften keeper voor de tweede maal te passeeren. Hoe de Leide- naars ook zwoegden, een tegenpunt konden zij niet scoren. Na de rust geeft de thuisclub weer den toon aan, en lang duurt het niet of weer is het Jan van Rijn die op een pass door loopt, en zijn schot hoog in de Rooden- uurg-touwen ziet verdwijnen. 30. Het vier doelpunt ontstaat, als Jan van Rijn een voorzet van rechts inkopt: weliswaar stopt de Leidsche keeper den bal, doch hij kan niet wegwerken, en de toeloopende Taat heeft geen moeite voor de vierde maal ln te schieten. Hoewel er na "dit doelpunt nog vele kansen werden geschapen, bleef üc stand onveranderd. QUICK BOYS V—A.R.C. IV 0—1. De thuisclub verscheen met 10 man, maar desondanks zijn zij toch vrijwel den geheelen wedstrijd in den aanval geweest. Voor de rust misten de Katwijkers een strafschop. De rust ging ln met 0—1. Na de rust begonnen de Katwijkers een heftig offensief, doch doelpunten maken kunnen de blauw-witten niet. Nogmaals krijgt Q.B. een strafschop te nemen, doch ook nu zonder succes. En als de scheids rechter einde blaast heeft Q.B. een on verdiende nederlaag geleden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10