LIDO Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 31 Maart 193? Officieele (risispublicatie SAN FRANCISCO AGENDA AAN ONZE CORRESPONDENTEN. Wij ventoeken onzen corresponden ten ons hun nota's p. o. toe te zenden. De narcissen gaan bloeien De Narcissenvelden beginnen nu in bloei te komen. Bij het voortduren van zonne schijn en de komst van wat lentewarmte zal het niet lang meer duren, of men kan van de narclssenpracht volop genieten. HAARLEMMERMEER. DEFINITIEF WANDELBOSCHPLAN GEREED. Groot en prachtig werkverschaffingsobject. In de laatstgehouden vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmermeer is goedgevonden, dat voor het in Hoofddorp aan te leggen wandelbosch zal worden be stemd een oppervlakte van ongeveer zes hectaren, terwijl aan den bekenden Amster- damschen architect Wieger Bruin werd op gedragen, om ln overleg met den gemeente- opzichter Gevers en den hoofd-opzichter van de Heide-maatschappij Haanschoten, onder goedkeuring van B. en W„ een defini tief plan te ontwerpen. Naar wij vernemen, zijn deze personen met hun werk gereed gekomen en de voor bereidende maatregelen thans zoo ver ge vorderd, dat over enkele dagen met de uit voering van dit inderdaad mooie plan een begin kan worden gemaakt. De aanleg van dit groote werk is door den Minister van Sociale Zaken erkend als object voor werkverschaffing en vol gens de raming van de directie van de Xed. Heidemaatschappij zal daarbij een belangrijke som van meer dan f. 40.000 aan arbeidsloon kunnen worden uitge keerd, zoodat vele werklooze arbeiders bij gunstig weêr en behoorlijke arbeids prestatie, een redelijk weekloon zullen kunnen verdienen. Het wandelbosch zal bestaan uit een ruim heuvelachtig terrein met een flinke water partij; om voldoende grondspecie te hebben voor ophooging van het terrein, zal worden gegraven een groote singel of gracht, welke in verbinding staat met den Kagertocht; verder een artistiek gelegen hertenkamp, van af den Kruisweg zeer gemakkelijk en opvallend te zien, terwijl vlak bij den groo- ten verkeersdag een plaats ls gereserveerd voor een theetent met kinderspeeltuin en menagerie. In deze omgeving is ook de mu ziektent gedacht. Ongeveer ln het midden, ter hoogte van de halve breedte van den provincialen proef tuin voor de fruitteelt zal het terrein heu velachtig worden gemaakt, zoodat de bezoe ker van uit deze heuvels in westelijke rich ting een mooi overzicht heeft op den fruit- tuin en het dorp en in oostelijke richting een fraai panorama over het polderland schap. Het meer zuidoostelijk gelegen gedeelte van het park zal worden aangelegd en be plant als een echt bosch, zooals men dit op de Veluwe vindt; het zal door allerlei wan delpaden zijn doorsneden en jong en oud uitnoodlgen tot een gezonde wandeling in een mooi stukje natuur. Het achterterrein van het tegenwoordige concoursterrein zal beschikbaar blijven voor allerlei voorkeuringen op den dag van het concours-hippique en voorts desge- wenscht een bestemming kunnen krijgen als voetbalveld, terwijl vlak daarbij zullen worden aangebracht een doolhof tot ver maak voor kinderen en eenlge tennisvelden ten dienste voor gezonde sport voor ouderen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering R.K. Zangkoor. Het R.K. Zangkoor gaf met medewer king van „Marls Stella" e.a. een uitvoering in het Parochiehuis ten bate van dit ge bouw. Het programma bevatte zangnummers voor koor en voor gemengd koor, voor kwartet met planobegeleiding, kluchtspe len, uitgevoerd door jongens der hoogste klassen onder leiding van den heer J. Fennes. Het is in alle opzichten een mooie avond geworden. Het auditorium was dankbaar, de acteurs hadden volop succes, de „ver rassingen" tijdens de pauze waren een steun voor het Parochiehuls. Het grimeeren geschiedde belangloos door den heer H. Bellekom de pauzes wer den welwillend aangevuld door piano muziek van den heer L. J. v. d. Valk. Pastoor Hesp dankte allen, die tot het wel slagen van dezen „knalavond" hadden medegewerkt. LISSE. R. HSTUINBOUWSCHOOL VOOR DE BLOEMBOLLENTEELT. Eind- en overgangsexamens. De uitslag der eind- en overgangsexa mens der Rijkstuinbouwschool alhier luidt als volgt Het diploma der school werd toegekend aan: N. J. M. Bijvoet, Haarlem, met aantee- kening voor Engelsch, Dultsch. Fransch, Zweedsch en Mach.schr.; G. A. Bosch, Lei den, met aanteekenlng voor Engelsch, Fransch, Zweedsch en Mach.schr.; F. K van Bourgondiën, Hillegom. met aanteqke- ning voor Engelsch, Dultsch, Fransch, Steno, Zweedsch: H. Groet, Lisse, met aan- teekening voor Engelsch, Duitsch, Fransch, Zweedsch, Steno en Mach.schr.; M. Mon- tagne, Lisse, met aanteekenlng voor En gelsch, Duitsch, Fransch, Zweedsch. Steno en Machschr.; L. Stoutenbeek, Hillegom, met aanteekening voor Engelsch en Mach- schrijven: C. P. van Went, Noordwijk. met aanteekening voor Zweedsch en Mach.- schrijven. Van klasse I naar klasse II werden be vorderd: M. van Aken. G. R. Tromp, W. F. de Vink, te Lisse; J. Kapteijn. P. L. Krou- wel. Th. J. J. van der Voort, P. Westerbeek te Sassenheim; J. J. G. van Eeden, H. Lief- ferink te Noordwijk; C. Th. van den Bos te Heemstede. Niet bevorderd werden twee leerlingen. Van klasse II naar klasse III: B. F. L. M. de Meulder. J. Schouten, C. R Tromp te Lisse; F. O. Lommerse, C. J. M. Goemans te Hillegom; G. Papendrecht te Sassenheim; H. J. Verkade. E. Zandbergen te Noordwijk; J. W. Eggink te Voorschoten; S. A. de Haas te Bennebroek; L. P Roozen te Haarlem; Niet bevorderd werd één leerling. M. L. Haas vakleerlinge) te Lisse werd bevorderd tot klasse m. HULDIGING VAN DEN H. J. v. d. REEP. HFFR KATWITK AAN ZEE. Verkooping. In Casa Cara had de openbare verkoo ping Dlaats van twee hulzen bij afslag ten overstaan van notaris J. K. C Matthij?. Perceel I aan de Romeinenstraat 24 in bod op f.2475 afgemijnd op f.30 door D J. Kleen q.q. Perceel II nabij het Waaigat 18c ln bod od f 530 afgemijnd op f. 130 door wed. van Duyvenbode Als verdacht van diefstal van lood uit de tent van K. op het Darkeerterrein bil de Buitensluizen is door de DOlitie aangehou den een zekere van D die na verhoor weer op vrije voeten is gesteld. Door baldadigheid van een jongen is in de étalage van het filiaal van B in de Paul Krugerstraat een schade van plm f. 70 aangericht. Op het DOlitiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een belastingmerk. een blauwe kinderhandschoen, een koperen gewicht van l H.Geen grijze handschoen en een sleutel. Een Koninklijke onderscheiding. Het Jubileum van den heer H. J. van der Reep. alhier, die gelijk gemeld. 50 jaar achtereen werkzaam ls geweest bij de N.V. H de Graaf en Zonen, ls waardig her dacht. Vanaf de woningen der directeuren en het kantoorgebouw waaide de nationale driekleur. De jubilaris werdt met zijn huls- genooten genoodigd ten huize van den oudsten firmant, den heer J. M. van Til, waar ook de andere firmanten tegenwoor dig waren. De heer Van Til sprak den jubilaris toe en prees hem als een nauwgezet man van groote plichtsbetrachting. Namens de directeuren werd den jubilaris als blijk van waardeering een enveloppe met Inhoud aangeboden. Odk het corps reizigers liet zich niet onbetuigd. De reizigers en het kantoorpersoneel complimenteerden, den jubilaris te zijnen huize en lieten hun feli citatie vergezeld gaan van een prachtige rooktafel met rookstel. Ten slotte hebben ook de werklieden hem gehuldigd en kwa men hem in zijn woning gelukwenjchen. Door hen werd hem een prachtige pendule aangebeden. Ten slotte ontving de jubilaris van minister Deckers bericht, dat hem een Koninklijke onderscheiding, nJ. de eere medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. als blijk van waardSe- ring zal worden toegezonden. De Harmonie bracht hem een serenade, welke als een mooi slot van dezen voor den jubilaris en zijn gezin onvergetelljken feestdag genoemd mag worden! Vergadering Staatk. Geref. Partij. Door de Staatk. Geref. Partij afd. Lisse werd ln de Geref. Fröbelschool een open bare vergadering gehouden. Als spreker trad op de heerl J. van Bochove van Zeist, lid der Provinciale Staten van Utrecht. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer C J. Segers en werd geopend met het zingen van een Psalmvers. Na gebed las de voorzitter een gedeelte uit het boek der Kronieken. Gewezen werd op de stroomingen des tljds, die vooral trachten vat te krijgen op onze jonge menschen. Voorts werd gewe zen op de beginselverzaking der Chr. par tijen. met name de AR. Partij, die een ge heel ander geluid laat hooren dan 50 jaar geleden. De heer van Bochove sprak over: „In isolement ligt onze kracht!" Spr. wees op de historie van Israël, hoe n 1 Asa zich niet verliet oo den Heere onzen God alleen, doch ln coalitie ging met den heldensche koning Benhadad. den aartsvijand van Israël. Zoo gaat het ook thans. Men gaat in ccoalitie met Rome. hetwelk onze vijand ls voorts met hen, die Sion gram zijn, de Liberalen. Dr. Colijn zal straks met hen, die eigenlijk onze vijanden zijn, weer trach ten een kabinet op breede basis te vormen, hetgeen nu reeds toegejuicht wordt door Roomschen en Liberalen. Helaas wil men bij dezen heil zoeken. In- plaats van dat de Christen-protestanten met elkaar trachten zich te scharen onder de banier van onze aloude belijdenis. Gewezen werd op het groote gevaar van het communisme zooals dit ln Rusland en Frankrijk zich openbaart. En deze bestrij ders mogen hun verderfelijke propaganda openlijk in ons land blijven voeren. Volgens spr is door den heer Schouten in Den Haag gezegd dat ln uiterste nood zaak met de Sociaal Democraten zal wor den samengewerkt. God wordt aldus spr in het Plan van den Arbeid welbewust uitge schakeld. Men neemt eigen" lot in eigen handen. De Nationaal Socialisten noemen zich de mannen van de daad. Zü dienen zich als zeer godsdienstig aan. De fascistische be ginselen zijn echter de beginselen uit den afgrond. Het gaat in deze wereld niet om de tijdelijke, maar om de eeuwige goederen. De N S B is volgens spr zeer gevaarlijk, vooral voor onze jonge menschen. De SGP. weigert mede te werken aan een coalitie met biiv. de Chr. Hist, en Anti- Rev Waarom geen samenwerkine doch in isolement onze kracht zoeken? Niet alleen om de regeerlnesmaatregelen alleen zouden wii alleen blijven staan doch er zijn groo- tere verschilpunten Dr Kuyoer had een schoon ideaal voor oogen. doch om dit te bereiken zocht hij hulp bij Rome. Gevolg was. dat art. 36 der Ned. Gel. Bel. werd geschrapt. De afschaffing van de doodstraf is een oordeel tegen Nederland. Men wil barmhartiger zijn dan God zélf. Men wil er niets van weten, dat de Overheid de Kerk beschermen moet Men heeft den rotsvas ten bodem verlaten en ls gaan staan oo drijfzand. Het beginsel der AR is: gelijke rechten voor God en gelijke rechten voor Belial! God mag ln het openbaar gehoond en gelasterd worden. De AR. zeggen ten opzichte van het vloeken, dat de Overheid waakzaam heeft te zijn. doch men waakt niet doch slaapt. De Zondag wordt in groote mate ont heiligd. Het is duidelijk, dat de belangen van den staat gaan boven het Woord van God. De A.R Partij en de Chr. Hist. Unie begraven hun beginselen. Na het zingen van Ps. 81 13 ging spr. ln oo de samenwerking der Chr. partijen met Rome en anderen. De overheid moet Gods dienaresse zijn Zijn Kerk ten goede. Dus geen gelijke rechten voor God en Bellal. Het is eisch van Gods Woord. Niet zooals het tegenwoordig gaat, dat AR. zelfs dr. Colijn. de Roomsche Mis bijwonen. Dr. Kuyper noemt hen die een Roomsche Mis bijwonen ln zijn geschriften laf. Dat zegt spr. niet en ds. Kersten niet, maar nie mand minder dan dr. A. Kuyper Dat heeft dr. Colijn wat te zeggen! Het gaat bil Rome niet om de helft van de macht, doch om de geheele machtl Na een opwekking tot trouw zijn aan de beginselen, volgde sluiting NOORDWITK. Loop der bevolking. Ingekomen: W. H. C Wille, van Baarn, naar Nieuwe Zeeweg 10a M. B. Rijns burger, van Oss, naar Oude Zeeweg 56 J. Th. Koemans, van Heemstede, naar De Ruyterstraat 8 C. Timmerman, van Zaandijk, naar Voorstraat 14 L. G. H. Steenvoorden, van Noordwijkerhout, naar Gooweg 15 G. Neelen, van Lisse, naar Langeveld 32. Vertrokken: H. van Duijn. naar Katwijk aan Zee. Kon. Wilhelminastr. 16a N. A. van Leeuwen, naar Zoetermeer, p a. M. Pie- terse E. B. H. van der Hulst, naar Lei den, Nieuwe Rijn 12 Fr. Schuyt, naar Oostdongeradeel, Oosternljkerk G. Goor, naar Wassenaar, Kasstraat 9. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Gerardus Hendrik. Z. van J. H. van der Zalm en G. E. van Veen Jan, Z. van J. Korbee en L. van der Zwan Petronella Laurlna, D. van J. van den Berg en W. Koelewijn. Ondertrouwd: J, W. Roodenrljs en A. M van der Plas J. Passchler en Ch. A. F. van Overbeek. Getrouwd: G. Jungerius en N. v. Duljn. Overleden: Dirkje Bedijn 65 j., geh. met H. van Roon. Auto-botsing. Op den hoek HeerënwegBeeklaan heeft een nachtelijke botsing plaats gehad tus- schen twee personen-auto's. Een uit de Beeklaan komende auto, waar van de bestuurder de bocht blijkbaar niet goed berekende, reed n.l. tegen een andere juist daar passeerende auto aan. Beide auto's werden zoodanig gehavend, dat zij moesten werden weggesleept. De politie maakte proces-verbaal op. De heer A. F T Hendrlkse agent van politie alhier is met ingang van 15 April a.s. benoemd tot gemeente veldwachter te Veenendaal. Gevonden: Een damesportemonnaie met inhoud. Inlichtingen worden uitslui tend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12—13 uur ten politiebureele te Noordwijk-Blnnen. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 22 Maart 1937 tot en met 27 Maart 1937 f. 1.50 per 100 KG. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijd vak gedenatureerd, bedraagt de steunver goeding f. 1.per 100 KG. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorsch- briefje in genoemd tijdvak zijn gedorscht. ls vastgesteld op f. 1.50 per 100 KG. 8871 NOORDWIJK AAN ZEE. Jaarfeest „Tabitha". In de Chr. Bewaarschool aan de Hoofd straat hield de Chr. Meisjesver. „Tabitha" haar gebruikelijk Jaarfeest. Deze feesten staan zeer goed bekend en mogen zich telken Jare in een geweldige belangstelling verheugen. Zoo ook nu, de ruime zaal was overbezet; wél een blijk van de waardeering, die het mooie werk van „Tabitha" hier mag ondervinden. -j Het zeer gevarieerde programma, hoofd zakelijk bestaande uit zang, samenspraak en declamatie, afgewisseld met een komi sche voordracht, werd vlot en vóór alles goed afgewerkt door de meisjes, waarbij allen, zonder één enkele uitzondering, zich geheel naar beste kunnen hebben gegeven, om dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen. In de pauze had een verloting plaats, waarbij tallooze prijzen werden uitgereikt. Slechts weinigen keerden met een „niet" huiswaarts. „Tabitha" komt ongetwijfeld een woord van warme hulde voor dezen avond toe. KOMT NATUURLIJK IN WAAR 4631a (Ingez. Med.) NOORDWIJKERHOUT. Vergadering Bloembollencultuur. In ,.'t Wapen van Noordwij kerhout" ver gaderde de afd. Noord wij kerhout van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur (B.B.C.). De voorzitter de heer E. Oostdam opende, de heer L. M. v. Noort las de notulen. De penningmeester de heer L. C. Bouwmeester deed rekening en verantwoording. Er bleek te zijn ee nbatlg saldo van f. 37.46. Tot afgevaardigden naar de a.s. Algem. Verg. te Haarlem werden benoemd de hee- ren E. Oostdam en L. M. van Noort. Tot hun plaatsvervangers de heeren W. J. Gulde- mond en C. Paridon. Aan de orde was nu de behandeling van den beschrijvingsbrief. Punt 6 werd na dis cussie aanvaard. Over de bekende „reorganisatie-plannen" liepen de meeningen uiteen. Sommigen za gen vele bezwaren ln de komende regeling, terwijl anderen er Juist voordeelen aan ver bonden zagen. In de praktijk zal moeten blijken of zij aan de verwachtingen beant woorden. Een verblijdend verschijnsel ls de verhoo ging der minimumprijzen. De Beursbe- lastlng is nu een feit geworden, waar te genover staat de contributie-verlaging voor het lidmaatschap. Punt 7 werd niet aanvaard. Na rondvraag volgde sluiting. Ernstige val. De heer E. B. uit Langeveld kwam al fietsende te vallen tusschen twee elkaar passeerende auto's. Hij werd ernstig gewond De geneesheeren constateerden een hersen schudding. De drie dames-collectanten van „De macht van 't kleine" te Heemstede, hadden 't genoegen f. 23.50 aan den penningmeester te kunnen afdragen. Er zijn hier 84 leden. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Petrus Jozef, z. v. J. J. Rotteveel en J. M. Timp Laurentius Christiaan, z. v. M. Moerkens en E. Hockx Maria, d. v. P M. Phlllppo en J. Pas- schier Maria Theresia Johanna, d. v. F. C. van der Eist en M. Th. v. d. Kamp. Overleden: P. H. Zeestraten 82 J., wedr. v. P. H. M. Turnhout. Loop der Bevolking. Vertrokken: Ca. Muckel en gezin, naar Duitschland J. Grimbergen en gezin, n. Lisse A. Th. J. Hoogervorst, n. Voor burg J. de Rooy en gezin, n. Warmond Ga. Wa. Noort, n. Wassenaar. Gevestigd: M. J. van den Oetelaar, Hoofdstraat 82, v. Warmond Jac. Dek ker, Bijdorpstraat 4, v. Langbroek W. Noort, Zandslootkade 5, v. Lelden J. C. L. M. v. Relsen, Hoofdstraat 307, v. Bever wijk A. v. Biezen. Molenstraat 10, v. Delft A. J. A. Haverkort en gezin, Iepen laan 11. v. Voorhout V. M. Rekers, Men- neweg 11. v. Waddlnxveen H. M. Keu- nlng, Menneweg 57, v. Den Haag Aa. Ma. Keuning, Menneweg 57, v. Den Haag. De luit. ter zee 3e klasse K. M. N. J. v. d. Plas, thans ter beschikking, is per 1 April geplaatst aan boord van H.M.'s Jan van Brakel. RIJNSBURG. Uitvoering Chr. Meisjes- en Kinderkoor „Juliana". Het Chr. Meisjes- en Kinderkoor „Juliana" gaf zijn Jaarlijksche uitvoering ln de Ger. Kerk. Na het zingen van Ps. 116 1 en gebed, sprak ds. v. d. Loo een welkomst woord. Het rijk voorziene programma hield al spoedig de aandacht gespannen. Het meis jeskoor bracht een 4-tal nummers ten ge- hoore, waaruit bleek, dat de repetities tot het Juiste doel hadden geleid. Vooral „Jan de Vink" viel zeer in den smaak en oogstte een dankbaar applaus. Daarna 'n „Bruids vaart ln de sneeuw", door het kinderkoor. Gecostumeerd kwamen de kleintjes voor het voetlicht. Bruid en bruidegom, bruids meisjes en bruidsjonkers, alles was uitste kend verzorgd en verliep uitstekend. Dit was een bijzonder geslaagd nummer. Na de pauze wisselden zang en spel elkaar af. In „de standvastige tinnen sol daat", van Hendrika van Tusschenbroek, gezongen door het meisjeskoor trad Beb v. d. Eykel als soliste op en toonde daarbij over een zuiver stemgeluid te beschikken. Als slot werden eenlge koren uit de „Schepping" gezongen door het groote koor „de Lofstem". Een waardig slot van dezen mooien avond! Ds. Van der Loo bracht den directeur, den heer C. v. d. Keur hartelijk dank voor zijn vele bemoeiingen en prachtige leiding, waardoor zooveel genot werd gesmaakt. Ook dankte hij den heer D. Schoneveld Wz voor zijn begeleiding. Na het zingen van Ps. 89 1 werd deze uitvoering met dankgebed gesloten. GEMEENTERAAD. De Gemeentebegrooting goedgekeurd. Begrooting gemeentebedrijven 1937. Waterbedrijf: De geraamde winst bedraagt f 1750. De heer Zandbergen stelt voorden meterhuur van f.1 te brengen op f.0.75 per 3 maanden. B. en W. zullen dit voor stel nader overwegen. De begrooting werd goedgekeurd Gasbedarljf. Het nadeelig saldo is ge raamd op f. 3350. De begrootlng werd goed gekeurd. Electriciteit. Winst geraamd op f. 3675. Goedgekeurd. Gemeentebegrooting 1937. Gewone dienst. Bij de alg. beschouwingen, wees dr. Jon ker op het tekort van f. 5200 en vroeg hoe dat gedekt zal worden. Weth. v. d. Vijver antwoordde, dat dit geschieden zal uit de ultkeering, welke Lelden zal doen bij de overname van de Bedriiven. Deze over name zal volgens hem wel doorgaan. Gaat het niet door. dan is er van dekking nog niets te zeggen. De heer Van der Gugten critlseerde de vragen van het Kamerlid Drees over de Woningtoestanden hier ter plaatse. Hij HEDEN. Den Burcht: N.SB. Sp.r de heer vani Geelkerken, 8'/i uur n.m. Leger des Hells: Padvindersavond. 8 u. nam. Rehoboth iRapenburg): Geref. Bond. Spr. ds. Lekkerkerker, van Oldebroek. 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering van leerlingen des Burgerzangschool, 8 uur n.m. Donderdag. H. Morschweg: Sluiting Bijbellezingen da, J. C. S. Locher, 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ver. tot bev. der Bouwkunst. Spr. Ir J. F. H. Koopman. 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Hotel du Rhin): Sprekers A. W. v. Woerkens en C. Costerus, 8 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Leldsche Kunstver. Tentoon stelling Verster en Karsen (tot 4 April) 5 104 uur, 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. pj,eve de vloot". Woensdag-, Donderdag-, Vrijdag- en Za terdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „De getemde draak". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Ship ahoy". Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voor stelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De mooiste dag van mijn leven". lederen middag 2.30 u. 's avonds om T en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Broadway Gondelier". Zondag 4—7 en 8—11 uur; Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagnam, te 2uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van aam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 30 Maart tot en met Zondag 4 April waargeno men door de apotheken: C. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedes, Wllhel- mlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. verzocht B. en W. den betrokken minister beter in te lichten. De heer Zandbergen merkte op, dat dq Overheid niet voor niemendal bepalingen heeft gemaakt ten opzichte van de Volks huisvesting. De heer Van Duyn erkende, dat de samenstelling der begrooting met zorg ls geschied, maar zag gaarne de wo ningtoestanden verbeterd. Over verschillende uitgaafposten werden vragen gesteld en beantwoord. Het bleek, dat de uitgaven over 1935 tot basis heb ben gediend. De heer Zandbergen zelde bij de subsidie voor Burgerwacht en B.V.L., dat de vergaderingen vaak partijdig zijn. Dr. Jonker was erkentelijk voor de subsi dies aan Ziekenhulp en de Ver. tot bestrij ding der T.B.C. In bijzondere gevallen worden armlastigen gratis geholpen. BU de post onderhoud Ziekenbarak, vroeg de heer Van der Gugten of dit eigenlijk nog wel een barak ls. Het bleek, dat zij ln tijden van epidemie niet meer gebruikt zal worden. BIJ onderhoud straten en pleinen, wer den verschillende wegen en straten ge noemd, welke dringend verbetering behoe ven, o.a. Vlnkenweg, de weg naar de vuil nisbelt enz. B. en W. zegden toe zooveel mogelijk te zullen verbeteren. Bij de ontvangsten werden eveneens on derscheidene posten breedvoerig besproken en toegelicht. Dr. Jonker zag gaarne ver laging van de opcenten op de Personeele Belasting (thans 200). Dit bleek onmogelijk in verband met de subsidie uit het Werk loosheidsfonds. BIJ de post hondenbelasting bepleitte de heer Van Duyn de instelling van een be lasting op katten. Dit voorstel werd nieb ondersteund. BIJ den kapitaaldienst wees dr. Jonker er op, dat er nog een leening loopt tegen een percentage van 5 1/8. Kan daar geen conversie voor plaats hebben? Het bleek, dat dit voor 't einde 1937 niet mogelijk is. Hierna werd de Begrooting gewone dienst en kapitaaldienst z.h.st. goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. tot het vast stellen van een verordening op het ken baar maken van onbewoonbaar verklaarde woningen, werd z.h.st. goedgekeurd. Dan stellen B. en W. voor een parkeer verbod vast te stellen voor de Dubbele Buurt. Na discussie goedgekeurd; B. en W. zegden toe ook aan andere straten hur> aandacht te wijden. Een schrijven van den heer P. Goemaat over de onbewoonbaarverklarlng van eeni- ge woningen werd na bespreking, als ge richt aan B. en W., voor kennisgeving aangenomen. De heer Zandbergen vroeg op welke gronden de voorzitter hem in de vorige vergadering het woord heeft ontnomen. De voorzitter wees op art. 14 en 15 van het Reglement van orde. Hij constateerde, dat het geval van art. 15 zich niet voordeed en erkende, dat hij den heer Zandbergen, na hem tot de orde geroepen te hebben, eerst had moeten laten doorspreken, om hem daarna al of niet het woord te ont nemen. Vervolgens vroeg de heer Zandbergen naar het weigeren van medische hulp aan eenlge steuntrekkenden, terwijl anderen wel zijn geholpen. Uit het antwoord blijkt, dat B. en W. elk geval nauwgezet beoordeelen, als famllio en diaconie niet bijdragen. De heer Zandbergen bracht dan de kwestie van achterstallige rekeningen ter sprake en de dienaangaande gevoerde cor respondentie. Hierover werd breedvoerig gesproken en gewezen op het moeilijke van de beoor deeling. Daarna sluiting. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6