lEIDSCH dagblad Blad Dinsdag |0 Maarl 1937 SCHEEPSVERBINDINGEN Dat maakt Uw dag goed! Pijprookers! „P H-tabak" luidt het nieuwe parool! Privé Dansles Maatschappij biedt heerenkleeding aan naar maat Wat denkt U er van Lichtfabrieken - Leiden H.H. SCHILDERS 6597 „Klaas Vaak" weet, wat NACHTRUST is! LEIMUIDEN Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen om voorm. 10 uur in openbare vergadering bijeea De agenda luidt: Notulen: ingekomen stukken: voorstel tot verhuring van een perceeltje rietland aan den heer W. Bus- kermolen: behandeling schrijven van Ged. Staten inzake de begrooting 1937 en wijzi ging der begrootingen dienst 1936 en 1937. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia. D. vor_ j. riomp en A. C. van den Bosch. Ondertrouwd: Jac. van Eijk 29 j. en J. de Geus 23 j. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. Sliep, van Rotterdam C. v. d. Beek van idem K. A. v. Dam. van Uithoorn. Vertrokken: H. P. de Groot, naar Ze venhoven A. C. van Tol. naai' Den Haag G. J. M. Balvert. naar Den Haag C. M. de Bruyn. naar Utrecht F. M. de Frankrijker, naar Amsterdam G. v. Vliet haar Alkemadc. Hoewel het nieuwe Raadhuis nog niet geheel gereed is. en dus nog niet officieel in gebruik is genomen, is toch reeds het eerste huwelijk in het nieuwe gebouw vol trokken. Het bruidspaar Anthonie Cornelis v. Heukelom en An Vogelaar, werd door den ambtenaar van den Burgelijken Stand, den heer J. J. Roovers hartelijk geluk- gewenscht. Een in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate van het fonds Noodlij dende kerken en personen, bracht f. 4.86 op. WADDINXVEEN. SPOEDEISCHENDE VERGADERING. Verhooging van posten. De raad kwam in spoedeischende ver gadering bijeen, omdat bij de aanbesteding voor magazijnen en kantoren en voor den verbouw van het raadhuis, gebleken is dat de raming, in verband met de stijging der prijzen, te laag is geweest. Hierdoor was versterking der posten noodig. Na opening en ambtsgebed zette de voorz. de redenen van deze vergadering uitvoerig uiteen. De wees der laatste week, de stij ging der bouwmaterialen, is bewaarheid: deze zijn met sprongen naar boven gegaan. Hierdoor is de aanbesteding tegengevallen. Het werk kan nog niet worden gegund. Eerst moet de raad het crediet verhoogen en moeten Ged. Staten dit nog goedkeuren. B. en W. hebben geen bewondering voor de toepassing van een voldongen feit. Van daar deze vergadering. De heer v. d. Berg meende, dat, nu men A heeft gezegd men ook B moet zeggen. De inschrijving is z.i. tegengeloopen, niet tegengevallen. Hoe eerder wordt begonnen, hoe beter. De voorzitter zeide dat de hui zen spoedig aftrek zullen vinden. Er zijn reeds meer gegadigden dan huizen. De heer Vis vroeg nadere inlichtingen over de rentabiliteitsrekening. De heer Bremmer meende, dat er wel goedkoopere verwarming is dan met gas De voorzitter antwoordde, dat prijsopgave wordt gevraagd en dat het goedkoopste wordt genomen. De heer Utbeijerse wilde de zaak uit stellen. De heer van Tol zeide dat de steenprijzen nog zijn als twee jaar geleden. Gaan die ook stijgen, dan zal het nog veel meer kosten. De heer v. d. Berg merkte op dat wij wel de verhocging zien. maar dit is de teruggang tot het normale peil. Had de heer Stuurman de begrooting wat rui mer genomen, dan zouden we er geweest zijn De voorzitter zeide, dat we wel een gokje kunnen wagen door te wachten, maar wie weet wat het dan is. Uiteindelijk werd het voorstel aangeno men met 9 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Vis, Uitbeyerse en Oudijk. Uitslag aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding van ma gazijn, kantoren en woonhuizen naast de gasfabriek luidt als volgt: Laagste inschrijver f. 29.433, onvoorziene uitgaven f. 267, totale kosten f. 28.700. ge raamd f. 28.000. zoodat deze post verhoogd meet worden met f. 1700. De uitslag van de verbouwing van het raadhuis luidt als volgt: Laagste inschrijver f 8490. Hierin is mede inbegrepen het hek, in de gemeente- begrooting een post opgenomen van f. 300. De kosten voor centrale verwarming be dragen afhankelijk van den ketel, die zal worden toegepast, n.l. met als brandstof gas. cokes of nootjes f. 2500 a f. 3500. To tale kosten f. 11.690. Raming f. 10.000; zoo dat dus meer nocdig zal zijn f. 1690 of rond f. 1700. De inschrijvers waren: Verbouwing Raadhuis: L. C. Verzijden f. 9447; Valk en Hoekwater f. 9311: D. Kos ter f. 8763; N. Smit f. 8760: K. Ooms f. 8490. Magazijn enz.: Gebr. van Wijk f. 31.937; H Oudenes f. 31.460; De Lange en v. d. Berg f. 30.400; K. Ooms f. 30.240; H. Bakker f 29 984; N. Smit f. 29.580; J. Bontebal f 29.524; L. C. Verzijden f. 29.433. Voor beroep bedankt. Ds. L Vroegindewey. Ned. Herv. predi kant alhier, heeft voor het beroep naar Ecmnes-Buiten bedankt. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d van A. van den Berg en M. van Dam Paulus z. van P. Slin gerland en G. Zaal Gertruda Maria Jozefa. d. van M. A Moons en A M. Ver geer. Overleden: Krijntje Rietveld, echtgenoote van G Zalm, 71 jaar. Ondertrouwd:: A. H. van Leeuwen en J. van den Berg. Getrouwd: F. J. Hajer en R. Hartog. Gevonden: 6 vischmanden. Provinciaal magazijn Wilhelminakade. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, D. van A. Kempernaar en N. C. Verhage Jozef Johannes, Z. van J. Hoogenboom en A. M. Borst Jozeph Gerardus, Z. van S P. van der Ing en A. M. van der Hoorn. Getrouwd: Johannes Smits 28 j. en Cor nelia Rosmolen 23 j. Overleden: Apolonia Schrama, wed. van L van der Lubbe 81 j. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jantina Egbertina, D. van H. de Groot en F. Struik Helena Theresia. D. van A. C Arkenstijn en M. A. Rade maker. Ernstige aanrijding. Op den Bleiswij kschenweg had een zeer ernstig ongeval plaats. Toen de gep. brie venbesteller H. van E. die met zijn fiets den weg naar zijn woning op den Bleis- •.vij kschenweg wilde oversteken had hij er blijkbaar geen erg in dat een auto, be stuurd door M. uit Bleiswij k achter hem aankwam. Juist had van E. zich van den kant van den weg begeven toen de auto tem van achteren aanreed en hem zoo danig over den weg slingerde, dat hij in aeermswekkenden toestand werd opgeno men. De beide doctoren verleenden de eerste geneeskundige hulp Het slachtoffer he.eft verschillende ribben gebroken en in wendige kneuzingen opgeloopen. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. Ouderavond der O. L. School. In het schoollokaal van de O. L. school werd een Ouderavond gehouden waaraan vooraf ging de uitreiking van de eind diploma's door den burgemeester L. R. Middelberg. In het bestuur kwam een verandering wegens ontstaan van de vacatures A. van Leeuwen en mej. C. Groenheyde die moes ten aftreden omdat ze geen kinderen meer op school hadden en P. Groenheyde die bedankte. Gekczen werden de heer G. van Staal duinen en de dames Sehantz en Glijnis. De causerie toegelicht door een film over jeugdherbergen was zeer onderhoudend De heer Deudekom, kweekeling met acte op de school zal worden gehandhaafd, in de hoop dat hij nog eens op deze school als vast onderwijzer kan worden aangesteld. Dr. Steur bepleitte het verkeersonderwijs op school door bevoegde krachten. Hierna sluiting door den voorzitter. De Chr. Gem. Zangvereeniging gaf haar jaarlijksche uitvoering in het gym- nastiekgebouw onder leiding van haar directeur den heer A. Ackema en met medewerking van mej. L. de Bruin, sopraan en den heer Kees van Bommel, piano. De voorzitter, de heer P. Krijgsman opende met het laten zingen van Ps. 146: 1, waarna de voorzitter in gebed voorging. Spr. herdacht tevens het overlijden van den vroegeren directeur, den heer Fagel. We wisten dat een mooie avond te wach ten stond en hierin heeft het koor, hoe klein dan ook, ons niet teleurgesteld. De verschillende nummers werden vlot en goed gezongen. Uit het appaus bleek hoe zeer een en ander werd gewaardeerd. De soliste mej. Bergshoek ontving bloe men; directeur Ackema en Kees van Bom mel kregen eenige geschenken als blijk van waardeering. Het slotnummer Ps. 95 van Mendels- sohn-Bartholdy werd keurig uitgevoerd, de tenorsolo door den heer J Kardol en het duet door de dames Bergshoeff werd goed gezongen. De voorzitter dankte tenslotte den direc teur en de medewerkenden. Met 't zingen van het gezang ,,'k Wil U o God mijn dank betalen" werd deze ge slaagde avond besloten. ZWAMMERDAM. Beroepen. Ds. J. van Woerden, predikant bij de Ned. Herv, Gem. alhier, ontving een be roep naar Middelburg in de vacature die aldaar ontstond door het overlijden van ds. Js, de Visser. Burgerlijke Stand. Overleden: Jacob Splinter 80 j„ weduwn. van Elisabeth de Bruijn. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het weer is nog steeds erg ongunstig en werkt den voorjaarsveehandel nog erg tegen. De belangstelling neemt gaandeweg wel wat toe, maar de ware kooplust ont breekt neg. April zal dan oek heel wat goed moeten maken. De boeren zullen zeker het vee weer vroeg in de weiden doen, want de voederprijzen stijgen met den dag. On danks dat alles blijven de gebruiksveeprij- zen merkwaardig vast. Te Rotterdam waren de kalf- en melk koeien zelfs iets duurder, terwijl de beste guste koeien eveneens goed prijshoudend bleven. De mindere soorten waren echter flauwer en bleven gedeeltelijk onverkocht. Te Purmerend was een goede prijshoudende handel bij een kort aanbod. Te Groningen luie handel, eveneens prijshoudend. Wegens den Goeden Vrijdag werd de markt hier ter plaatse op Woensdag gehouden en verliest dan veel van het gewone doen, want ook te Den Bosch en Zwolle werd gemarkt. De gang van zaken was dan ook overal kalm. De groote trek was Vrijdag naar Leeu warden, waar op den Goeden Vrijdag markt wordt gehouden, die steeds buitengewoon veel belangstelling trekt. Met deze vroege Pasehen en het koude weer heeft men het dit jaar slecht getroffen. Er was veel min der aanbod dan andere jaren, terwijl be zoek en handel druk waren. De prijzen wa ren eerder flauwer dan de vorige week. De aankoopen voor het plan Deterding zijn gestaakt en daar er hiervoor juist te Leeu warden nog al veel werd gekocht miste men zulks nu dubbel. De slachtveehandel is in den loop van de vorige week ook over de geheele linie wel eenigszins gedrukt. De slagers waren blijk- baar voorzien en zooals we in de grossier derij aan de slachtuizen konden vernemen was er van Paaschdrukte in den vleesch-. handel geen sprake. De kalverenhandel liep ook wat terug. De omzetten waren bij zonder slecht. Alleen de prima kwaliteiten konden in prijs gehandhaafd blijven, maar de mindere soorten gingen met een paar cent per pond terug. Nuchtere kalveren, waren ook iets minder goed verkoopbaar en eenigszins lager in prijs. Ook de Wolveemarkt viel ten opzichta van den handel niet mee. Woensdag werd hier ter plaatse ten slotte nog een flink kwantum voor België ver kocht, maar uitsluitend tot iets lagere prijzen. Evenmin ging het op de Varkens- markt geheel naar wensch. Zonder uitzon dering verliep de handel flauwer en onge veer een halve cent per pond lager. Maar hoe is het mogelijk, dat u dat vreeselijke onweer van nacht niet hebt) gehoord?! Onze slaapkamer ligt niet, zooals d^ uwe, aan de straat! De volgende schepen zijn morgen radio- telegrafisch te bereiken via het kuststatiori Scheveningen Radio: Aldabi. Alphacca, Alpherat, Baloeran, Bloemfontein. Boschfontein, Chr. Huygens, Costa Rica, Cottica, Crijnssen, Dempo, Gaaster kerk, Grootekerk. Indrapoera, Joh. de Witt, Kota Nopan, Meliskerk, Nijkerk, Poelau Bras, Poelau Roebiah, Rotterdam. H.A.L.. Serooskerk, Simon Bolivar, Spring fontein. Statendam, Streefkerk, Veendam, Venezuela. Volendam. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen dooit alle telegraafkantoren en door Radio- Holland. Heerlijk zoc n bad.elken morgen weer' In 'n veel betere stemming begint ge Uw dag en Uw werk vlot U béter na zoon heerlijk verkwikkend och- tendbad Dat is het voordeel van gasl Altijd klaar om U van dienst te zijn. wanneer ge. maar wilt envoor- deelig' Inderdaad: 'n gasgeyser op Uw bad- Q kamer, 't is 'n weldaad voor Uw gezin I A Veel menschen weten dat niet... Zij denken dat „slapen" altijd rusten is. Daarom zijn ze verbaasd, dat ze na een langen slaap toch niet geheel ver kwikt zijnl Waar dat aan ligt? Aan het bedl Aan de matrasI Dus:... Koop 'n beier bedl" Een goede, wetenschappelijk geconstrueerde matras als de Origineele Auping laat Uw lichaam volko men tot rust komen, leder spiertje! En dat heelt U noodig in onzen „hurry-tijd"! Eischt daarom van Uw leverancier de Origineele Auping matras... en let op, dat U de echte, de werkelijk Origineele krijgt. Natuurlijk wordt Auping geïmiteerd. Zoo n imitatie matras zal U nimmer die voldoening schenken, die U van een Origineele Auping zult ondervinden. Vraag daarom de Origineele Auping-matras (St r O o m I ij n-ty p e zonder klinknagels). Geïll. prospectus gratis en franco N.V. „Auping" Deventer. Dit fabrieksmerk is bij de Origineele Au ping - mairassen in hel soepe le netwerk ingeweven Het letterpaar P H het internationale ken merk van Neêrland's superieure luchtver- keersvloot - is thans hel kenmerk van superieure Nederlandsche kwaliteitstabak, een nieuw symbool van .hooge kwaliteit". Als Uw tabak .P H" is, dan rookt U het bestel De nieuwe Oldenkott-tabakl Licht, koel, geurig. De speciale tabak voor pijp. genieters en voor hen die het nu gaan worden. Rook de nieuwe P H-tabak I FIJNE KRUL PH TABAK OLDENKOTT of HEERENBAAi 10-12-15 CT. PER PAKJE Met betrekking tot adver- tentiën in welke rubriek ook, onder letter, nummer of pseu doniem, worden circulaires, brieven, enz., die volgens ons oordeel niet bona i'ide op den inhoud der betreffende adver tentie reageeren, vernietigd. 4 a 5 privé danslessen a f. 1.50 en U danst perfect in elke dancing mede. 8840 DANSSCHOOL H. J. VISSER PLANTAGE 7 - TEL. 2781 vanaf f. 5 per maand, betere genre. Vraagt inzage stalen- collectie, coupeurs bezoeken U door het geheele land. Brieven Bureau van dit Blad. onder no. 6945. 4—2 ZINDELIJK - GOEDKOOP om hier met de schoonmaak eens werk van te maken Uw erkende gasinstallateur zal U gaarne zonder verplichting kosteloos van advies dienen. 8801 Goedkoopst adres voor Verfwaren. - Rauwe Lijnolie bij afname van 50 L. a f. 0.20. Stopverf f. 4.25 per bus 50 Kg GROOTE PARTIJEN VERFWAREN IN VOORRAAD. Loodwit - Zinkwit Vraagt prijsopgaaf. ELECTR. VERFMALERIJ A. VAN DER KWAST Co. Janvossensteeg 43/45 - Telef. no. 995 KLAAS VAAK de vrind van Auping.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8