Uit Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 30 Maart 1737 ALPHEN. OFFICIEELE SLUITING DER NUTSAMBACHTSTEEKENSCHOOL. I Mooie tentoonstelling; der werkstukken. In het schoolgebouw van de Nutsam- foachtsteekenschool had in tegenwoordig heid van het bestuur, leeraren, den burge meester, leerlingen en ouders der leerlin gen en belangstellenden de sluiting plaats van den cursus 1936/1937. De voorzitter, de heer H. v. Kleef, heette in het bijzon der den burgemeester welkom en richtte woorden van dank tot directeur en leera ren voor hetgeen men ook den afgeloopen cursus weer in het belang van de school en onderwijs heeft gepresteerd. Nadat ook de burgemeester een kort woord had ge sproken tot bestuur, directeur, leeraren en cursisten, bracht de directeur de heer W. v. Dlest, zijn zeer uitvoerig en keurig ver zorgd Jaarverslag uit. Hieraan ontleenen wij, dat bij de opleving in de metaalin dustrie het gebrek aan goed geschoolde werkkrachten zeer sterk naar voren komt. Een theoretisch goed onderlegd arbeider zal zich in de practijk beter en sneller kunnen ontwikkelen. Ook het bestuur van onze school heeft de komende behoefte aan meer grondige theortische opleiding reeds lang gevoeld, waarom voor alle vak ken eenige jaren geleden begonnen werd met invoering van de vaktheorie voor alle vakken; tevens werd de gelegenheid open gesteld voor verdere vakontwikkeling na het behalen van het diploma der 5-j. cur sus. Zeer zeker is dit goed gezien, aange zien nu reeds blijkt dat, nu dè cursussen der ambachtsscholen ingekrompen zijn tot 2-jarige, de regeering overweegt regelingen te treffen voor avondcursussen. Voor dit komende onderwijs is onze school bijna reeds gereed. Gedurende dezen winter zijn onze theoriecursussen bijna voltooid, zoo dat ze ongeveer allen konden ingevoerd worden. Onze school beschikt over theorie cursussen A. voor; bouwkunde, verbindin gen, kappen, trappen; materialenkennis en beton. B. voor: metaalarbeider, materialen kennis, verbindingen, benzinemotoren, middeüdrukmotoren en dieselmotoren. C. voor: automonteurs, autotechniek; de mo- torcarburatie, chassis, storingen en veilig verkeer. D. schilders, materialenkennis, kleurenleer, reclame en verfmenging en schildersweek, terwijl in bewerking is: scheepsbouwkundigteekenen, gas en wa terleiding, metselaars, enz. Onze voorraad modellen werd aanmerkelijk aangevuld door aankoop van eenige motoren en di verse machine- en auto-onderdeelen, waar voor het theoretisch onderwijs zich beter aan de practijk zal aanpassen. Betreffende de teerlingen een woord van lof voor de betoonde ijver; er is weer hard gewerkt en flink geleerd, getuige de resultaten der repetities. Verzuimen waren dezen winter zeer groot door ziekte (griepperiode) en vooral door storm en sneeuw, die het dik wijls de veraf wonende -leerlingen' onmo gelijk maakte te komen. Ongeoorloofde verzuimen kwamen niet voor. Vele storm en ziekteverzuimen werden dan ook door de leerlingen op hun vrije avonden inge haald. Door 164 leerlingen werd de school bezocht. In het bestuur der school kwam geen verandering. De heeren Hoekstra en v. Bokkum kwamen als leeraren in de plaats van den heer A. Kroon. Van de 164 kwamen er 111 leerlingen uit Alphen en verder van omliggende plaatsen. Van de 54 leerlingen der le kl. werden 49 leerlin gen bevorderd, waarvan 1 voorwaardelijk en 6 voorwaardelijk voor wiskunde; 2 leer lingen werden niet bevorderd, terwijl 3 leerlingen, omdat zij den laatsten tijd de school niet konden bezoeken, niet voor be vordering in aanmerking konden komen. Van de 22 leerlinge der 2e klasse werden 21 bevorderd, waarvan 3 voorwaardelijk en 1 niet. Van de 24 leerlingen der 3e kl. wer den allen bevorderd, waarvan 3 voorwaar delijk. Van de 20 leerlingen der 4e kl. werden 17 leerlingen bevorderd; 3 leerlin gen konden niet bevorderd worden wegens teveel verzuim van ziekte en door werken. Van de 17 leerlingen der 5e klasse kon aan 12 leerlingen het getuigschrift volgens de N. O. wet worden uitgereikt. Aan 5 leerlin gen kon dit niet worden uitgereikt, daar de volledige leerstof nog niet was afge werkt tengevolge van militairen dienst of anderszins. Met een gebruikelijke toespraak kon het volledig getuigschrift 5-j. cursus worden uitgereikt aan: Th. Bakker, D. Dalvers, H. Lieftink, H. J. Schuurman, allen machineteekenen; J. Burger en J. van t Wout vakt. timmerlieden; W. H. v. d. Lin den, vakt. schilders; W. J. van Rooijen, W. v. Wageningen, G. M. van Leeuwen electrotechniek;L. Balvers, idem en auto techniek; J. Spelt, autotechniek. Van het vervolgonderwijs der 5e klasse kwamen in aanmerking voor het getuigschrift voor hout- en marmerschilderen: M. Bogaard tn G. Windhorst. Voor het vervolgonder wijs in de 5e klasse voor de bouwvakken 'duur 2 jaar): D. van Dorp, H. Kraan, C. Lok, J. Terhorst, J. Westmaas, M. West maar, K. Westmaas. Door de leerling W. J. van Rijn, was een werkstuk ingeleverd, een raamkozijn met ramen, waarvoor hem een belooning werd uitgereikt. De directeur bracht dank aan het be stuur voor de wijze waarop het steeds medewerkt om het onderwijs te verbete ren en aan leeraren voor de groote toe wijding en aangename samenwerking. Hierna was men in de gelegenheid het tentoongestelde werk te bezichtigen. Ook thans kwam tot uiting van welk groot nut dit onderwijs voor de vakmenschen is. Auto bleef boven sloot hangen. Op den Kortsteekterweg had gisteravond een verkeersongeval plaats, dat betrekke lijk goed is afgeloopen, dank zij het feit, dat de auto boven een sloot op een knot wilg bleef hangen. Ware dit niet 't geval geweest, dan zou de auto met de inzitten den in de betrekkelijk diepe sloot zijn ge stort en zouden de gevolgen niet te overzien zijn geweest. Omstreeks 7 uur reed langs dezen weg de heer J. v. W. uit den Haag met zijn familie in een huurauto in de richting den Haag. Vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting reed de auto plotseling in den berm van den weg. met het gevolg een botsing tegen een daar- staande knotwilg. Dit bleek een geluk, want hoewel de auto zwaar werd beschadigd, bleef zij op deze knotwilg hangen, ge deeltelijk boven de daar gelegen sloot. De bestuurder en Inzittenden, die met den schrik vrij kwamen, werden met een andere auto naar den Haag overgebracht door de garage Boeijenga van Zwammerdam. De zwaar beschadigde auto is weggesleept door den eigenaar een garagehouder uit den Haag. NIEUWE RECLAME VOOR DEN MIDDEN STAND. Vermoedelijk gaat men boot- en auto tochten organiseeren. De Christelijke Middenstandsver. kwam in het vereenigingsgebouw bijeen. Na ope ning door den voorzitter, den heer C. A. Bos, en lezing der notulen, kwam het voor stel van de contactcommissie der drie pl. Middenstandsvereenigingen betreffende de a.s zomerreclame, n.l. het organiseeren van boot- en auto-tochten in bespreking. Het is n.l. de bedoeling om gedurende April, Mei, Juni en Juli aan het publiek bij iedere contante betaling van 50 ct. een bon te verstrekken. Voor een bepaald aantal dezer bons zullen in Augustus zoowel kinderen als oudere leden van het gezin deel kunnen nemen aan de door den Middenstand te organiseeren auto- en boottochten. Beslo ten werd aan zijn voorstel medewerking te verleenen. Een drietal leden werd aange wezen om met de zustervereenigingen deze plannen uit te werken. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, Z. van Dirk Zwaan en Maartje Hoogendoorn Tonia Adriana, D. van Gerrit Risschenberg en Helena Boef Dirkje Adriana, D. van Frederik J. C. Bro ker en Geertje J. Rooda Wilhelmina, D. van Cornelis Roest en Gerritje J. Boezaard Antonta Marianna Josephine, D. van An- tonius C. Linssen en Maria A. J, Wigman Anna Adriana, D. van Gerardus A. Pouw en Agatha G. de Rijk. Gehuwd: Willem de Jeu 22 j. en Cornelia Koppe 20 j. Overleden: Neeltje Johanna de Gans 10 d., overl. te Leiden Gijsje Wolters 83 j., weduwe van Gerrit Vermeulen Cornelis Touw 61 j. Wilhelmus J M. v. d. Heijden 71 j Anna Maria Jansen 82 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Van Texel, Anna C. Maas, z. beroep, Steekterweg 65a Zwammerdam, Johanna v. Harskamp, diestb., Kortsteek terweg 9 Lichtenvoorde, Cornelis Zwirs, bakkerskn., Willemstr. 20 Gouderak, Pie- ter A. v. Dijk, schipperskn., Steekterweg 194 Hazerswoude, Hendrik de Heer en gezin, veehouderskn., Kortsteekterweg 11 Leiden, Hendrik Minderman en gezin, slager, Pr. Hendrikstr. 29 Ouderkerk a. d. IJssël, Gerrit T. de Bruin en gezin, vee houderskn., Otweg 13 Rijnzaterwoude, "Gerrit van Vliet en gezin, Ridderbuurt 14, veehouderskn. Haarlemmermeer, Bar bara N. v, Dijk, zonder beroep, Gouwsl.weg 35 - Wilnis, Auke de Vries en gezin, vee houderskn.. Ridderbuurt 25 Hillegom, Johanna Harting, zonder beroep. Steekter weg 296 Woubrugge, Jan Bontenbal en gezin, timmerman, Leliestr. 29 -- Zwam merdam, Marijtje Domburg, zonder beroep, Raadhuisstr. 23 's-Gravenhage, Alida van 'tWout, dienstb., Hooftstr. 136 Bo degraven, Imhietje Griffioen, dienstbode, Steekterweg 150. Vertrokken: Naar Boskoop, Emmakade 36, Wimpje C. Kom, zonder ber. Aals meer, Oost Kerkweg 55, Geertruida Eike lenboom, z. ber. Bodegraven, Emmakade 119 s, Jacomina C. de Vos, z. beroep Hoorn, Kruissttr. 16, Johannes J. Sombeek, winkelbediende Amsterdam, Maasstr. 64. Trijntje Westmaas, dienstb. Amsterdam, Koninginneweg 54, Henriëtte J. Munting, z. beroep Hilversum, Laarderweg 47, Willem van Wageningen metaaldraaier 's-Gravenhage, Statenlaan 48, Wilhelmina C. D. van den Bosch, zonder beroep Am sterdam, Insulindeweg 30, Theodoras J. v. Egmond en gezin, ijzerwerker - Amster dam. Tarminestr. 21 Cornelis van Egmond en gezin, ijzerwerker Moordrecht, Ka naaldijk 38. Jan Kortland en gezin, slager Rotterdam Rotterdamschestr. 12, Johan nes P Sap. z. beroep Zoeterwoude, Wei poort B. 87. Gerarda C. Berk, dienstbode Leiden Lijsterstr. 29, Hendrik B. Butter- man en gezin, fabr. arb. Leiden, Lijster str. 29, Ritske Sijtsma en gezin, timmerman Bodegraven, Schoordijk 74, Jan K. van Leeuwen en gezin veehouderskn. Bos koop. B. Colijnstr. 53. Jacob Kooij, boom- kweeker Koudekerk B 22a, Anna W. Ver- duijn. huishoudsterLeiden, Oude Vest 107, Hendrika W. v. d. Steeg, dienstbode Warmond, Heerenweg 65a, Willem H. van Egmond en gezin, fabr.-arbeider Leiden. Pres. Steijnstr. 5, Anthonius A. van den Eishout en gezin, fabr.-arbeider Stol wijk. Bovenkerk 18. Adriana M. Rodenburg, dienstb. Lisse, Achterweg 34, Evertje v. Dijk, dienstbode Boskoop. Ham 40, Mat- thijs G. v. Eijk chauffeur Warmond, Bei- leveldschelaan 22e, Gijsbert H. van 't Hoog en gezin, fabrarbeider. A.S. JUBILEUM VAN DEN HEER W. M. C. REGT. Geacht Gemeente-Archivaris. 1 April a.s. hoont onze zeer geachte plaatsgenoot de heer W. M. C. Regt, ge meente-archivaris. zijn 40-jarig jubileum in overheidsdienst te herdenken De jubi laris. die Zaterdag zijn 70sten verjaardag vierde, was tal van jaren onderwijzer aan de O.L. school Oudshoornscheweg en heeft zich mede als oudheidkundige een groote bekendheid verworven. Niet alleen als ge meente-archivaris onzer gemeente, doch ook ver buiten Alphen is de heer Regt, hier beter bekend als „Meester Regt" zeer bekend en gezien In tal van instellingen op genealogie of ander oudheidkundig gebied heeft de heer Regt zitting of treedt hii als corespondent op. Voorts 'heeft hii tal van kerkelijke archieven verzorgd gn verschenen daarvoor van ziin hand tal van geschriften en artikelen. Het zal hem voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. Dè Chr. Lagere Landbouwschool. Bij de overgangsexamens aan de Chr. Lagere Landbouwschool slaagden voor het schooldiploma: Cornelis Buitenhuis. Ha zerswoude: Dirk Kapteiin Ter Aar: Willem Lós, Bodegraven; Jacob Buitelaar, Zwam merdam: Dirk Oudtjk. Waddinxveen: Cor nelis Kasteleijn: Dirk Zütveld; Hendrik Kool; Willem Kruiswijk; Daan M Binnen dijk en Johannes Verduijn alhier. Bevor derd werden van de le naar 2e kl. 27 leer lingen: van de 2e naar de 3e kl. 18 leer lingen en van 3e naar de 4e kl 9 leer lingen. Het examen stond onder leiding van den rilkslandbouwconsulent ir. H. de Groot, de commissie van toezicht en vertegen woordigers van het bestuur. De nieuwe klas vangt aan met Mei, waar voor zich 26 leer lingen hebben aangemeld: in totaal telt de school dan 80 leerlingen. Het plak', en kalkverbod. In verband met de plannen van het ge meentebestuur tot het aanbrengen van een aanplakbord waarop de reclame zal kunnen worden aangebracht om met de aa. ver kiezingen het kalken en plakken op parti culiere eigendommen etc. te voorkomen, heeft de burgemeester in het Huis de ge meente met de vertegenwoordigers der politieke partijen een samenspreking ge houden Prachtige uitvoering van „Hosanna". In afwijking met vorige jaren gaf de Chr. Zangver. „Hosanna" dit laar haar jaarlljksche uitvoering niet in het kerkge bouw Julianastraat. doch in de Nutszaal, dat tot in alle hoeken bezet was Niet min der dan het machtige werk de „Johannes Passion" van Johan Sebastiaan Bach, voor koor, soli en orkest werd uitgevoerd. Mede werking werd o.m, verleend door Corry Bijster sopraan, mevr. Cobie Plooyer-de Graaf. alt. Marcus Plooyer. tenor, Nico Huisman, bas, P. v Poelgeest, vleugel, Leo Mens, orgel en een bezetting van het Rot- terdamsch Philharmonisch orkest, terwijl het geheel onder leiding stond van den be kwamen dirigent dén heer J. M. Kouwen- hoven. Ondanks het feit, dat deze uitvoe ring niet in een kerkgebouw, doch in een zaal moest worden gegeven, kan zij als zeer geslaagd worden aangemerkt, waarbij het kunstzinnig publiek weer van een mooien zang en muziekavond, zooals Hosanna die telkenjare biedt, heeft kunnen genieten. De vertolking zoowel door het koor als solisten v/as over het geheel!'voortreffelljk. terwijl ook de begeleiding van den heer Poelgeest alsmede van den heer Mens en niet minder van het genoemde orkest, tot in alle onder- deelen verzorgd was. Als steeds heeft de dirigent de heer Kouwenhoven zich uiterst kunstig van zijn niet. gemakkelijke taak gekweten De Chr. Coöp. Bouwver. .Des Werk mansvriend" hield onder leiding van den heer A Noomen de jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereeniging zich in goeden toestand bevindt. Na benoe ming van een kascommissie werden bij de rondvraag eenige huishoudelijke zaken be handeld. In de vergadering van de R. Kath. Middenstandsvereen. „De Hanze" is be sloten medewerking te verleenen aan het voorstel van de contactcommissie der 3 pl. Middenstandsvereenigingen betreffende de te voeren zomerreclame,. als reeds eerder door ons uitvoerig geméld. Bij de alhier gehouden trekhonden keuring werden van de 16 ter keuring aan wezige honden er slechts 8 goedgekeurd. De heer J. A. Schnitker ambtenaar ten kantore van den ontvanger der directe belastingen en accijnzen wordt met ingang van 1 April overgeplaatst naar Rotterdam. Zaterdag 3 April a.s. zal alhier de groote collectedag worden gehouden van de centrale voor werkloozenzorg te Alphen a d. Rijn voor „Jong Holland snakt naar werk". Door B. werd tegen M. bü de politic aangifte gedaan van verduistering van hem toebehoorend geld dat hij aan M. in bewaring had gegeven: omgekeerd werd echter door M tegen B. bij de politie aan gifte gedaan wegens huisvrede breuk. In beide gevallen stelt de politie een onder zoek in. De kaashandelaar N. de W. uit Bode graven, deed bij de politie aangifte tegen P. H. alhier, van het feit, dat hij door dezen bedreigd is met een kaasmes, onder de uit drukking. dat hij hem hiermede de her sens zou inslaan, indien hij hem geen f. 10 betaalde. Aanleiding voor deze weigering was volgens De W.. dat hij had geweigerd een partij kaas te koopen van minder goede kwaliteit. Proces-verbaal werd opgemaakt. ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des nam. te 7 uur bijeen. 1 Ingekomen stukken 2. Voorstel tot overname in eigendom van den dorpsweg te Kaag 3. Voorstel tot het verleenen van gedeeltelijke kwijtschelding van pacht aan eenige huurders 4. Vaststelling raadsbesluit inzake verleening van extra hulp aan werkloozen (steunverleening B) 5. Vaststelling der vergoeding, als be doeld bij artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920, uit te keeren aan de R.K. bijzon dere lagere school te Rijpwetering over 1934, tevens afrekening over het driejarig tijdvak van 19321934 6. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim 7. Wijziging gemeente-begrooting 1936 8. Wijziging gemeente-begrooting 1937, in verband met ingekomen schrijven van Ge deputeerde Staten 9. Vaststelling kohier Hondenbelasting, belastingjaar 1937 10. Vaststelling kohier Straatbelasting, belas tingjaar 1937 11. Reclame schoolgeld 12. Reclame straatbelasting 13. Reclame hondenbelasting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis St., z. van J. N. Birst en J. van der Star Henrica J., d. van J. Lek en M. C. Koek Martha Adriana Maria, d. van J. L. Koek en A. M. Heems kerk Theodoras W.. z. van Th. van der Wereld en J. M. van der Star Catha- rina J., d. van H. J. Hoogenboom en C. E. J. de Koning Hendricus A. J„ z. van H. Dapper en J. Bax. Ondertrouwd: J. J. Turk jm. 27 j. en J. M. Kennis jd. 21 j. Moeilijke arrestatie van spiritusdrinkers. In deze gemeente vertoefde een tweetal zagen-vijlers, die onder den invloed van alcoholica verkeerden. Zij waren in een dergelijken toestand, dat zij voor hun eigen veiligheid naar het arrestanten-lokaal moesten worden overgebracht. Bij deze overbrenging, welke door den chef-veld wachter geschiedde haalde een hunner plotseling een vijl uit zijn zak. waarmede hij den chef te lijf wilde. Deze sloeg hem het wapen onmiddellijk uit de hand en slaagde er in hem te overmannen. Tegen oeirien is proces-verbaal opge maakt, teiwljl de aanvaller bovendien is verbaliseerd wegens bedreiging. Bij hun fouilleering bleken beiden een flesch spiri tus op zak te hebben. BODEGRAVEN. Aan een 23-tal leerlingen van de Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes is het eind diploma dezer school uitgereikt. Dat ge schiedde in een feestelijke samenkomst, in tegenwoordigheid van bestuur en leden der schoolvereen. en de ouders der leerlingen. Een aardig pro'ramma werd door de leer lingen zelf verzorgd. O.a. speelde men „een uurtje op de school" en de „Intocht van de lente". 22 meisjes ontvingen het einddiploma van de school, terwijl aan één meisje het diploma costumière werd uitgereikt. Vereeniging ter bestrijding der T.B.C. In het consultatie-bureau kwam deze vereen, in jaarvergadering bijeen. De voor zitter verwelkomde de aanwezigen. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd. We vermelden hieruit dat het ledental thans 398 bedraagt. In 47 gezinnen met 44 pa tiënten werden 721 bezoeken afgelegd. Een viertal kinderen werd uitgezonden. Dank werd gebracht aan dr. Brouwer, aan zijn assistente mej. Nijland en de wijkzusters. De ontvangsten bedroegen f. 3180,74, ter wijl een batig saldo te vermelden viel van f. 10,78. De exploitatie van het gebouw is bevredigend te noemen en leverde een voordselig resultaat op van f. 89. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, Z. van J. Schouten en M. van Dam Cornelia, D. van B. van Wijk en H. Houtman Nicolaas, Z. van J. Jan sen en Th. Brouwer. Getrouwd: Joh. Batelaan 26 j. en M. D. Opdien 24 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. M. Kraan, boerenknecht, van Abcoude-Proosdij, Weijland 30 J. G. Kemp, dienstbode, van Papekop, Weijland 30 K. Baars en echtgenoote, melkventer van Alphen a. d. Rijn, Buitenkerk 14 J. de Wit en echtgenoote, landarbeider van Stolwijk, Zuitenkerk 73 J. E. de Rijke, hulp in de huish.. v. Driebergen, Kerkstr. Ill J. K. van Leeuwen en gezin, vee houdersknecht van Alphen a. d. Rijn, Bui tenkerk 74 K. van Leeuwen, veehouders knecht van Woubrugge, Buitenkerk 74 T. v. d. Lagemaat, dienstbode van Valburg, Emmakade 32 M v. Wensveen, z. b. van Rotterdam, Emmakade 75 J. C. de Vos, z. b. van Alphen a. d. Rijn, Emmakade 119a Vertrokken: Smaling, kleermaker, naar Laag Nieuwkoop, Kerkweg 26 A. v. Beek, z. b. naar Woerden C. G. van Dobben de Bruijn, burgemeester, naar Oud-Alblas, Dorpsstraat 86 T. C. Scheer, bouwk. op zichter naar Bennebroek. Bijweglaan 1 M. Oosterwijk, dienstbode, naar Gouda, Krugerlaan 109 J van Beek, boeren knecht naar Nieuwerkerk a. d. IJ. D. 90 J. van Beek, dienstbode, naar Waddinx veen, Zuidelijke Dwarsweg 4. Gevonden: 1 autokussen, 1 rijwielbe- lastingmerk, 1 lederen handbeschermer, 1 contactsleuteltje, 1 bram lederen porte- monnaie, 1 paar bruine wollen dameshand schoenen, een rijwielbelastingmerk, 1 kist biskwie, 1 dameskous, 1 gevlochten mand, 1 rood halskettinkje, 1 paar grijslederen motorhandschoenen, en 1 zwarte handbe schermer. Inlichtingen bij de politie. In de plaats van den heer G. J. v. d. Meer, die zijn benoeming tot bestuurslid niet aanvaardde werd tot bestuurslid van het Onderling Fonds voor Ziekenhuisver- pleging benoemd de heer J. M Voordouw. BOSKOOP. Afscheid van den heer C. J. C. Venema. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd heeft de heer C. J. C. Venema, dir. van het P.T.T. kantoor alhier hartelijk afscheid genomen van het perso neel. De heer G. Mulder, die namens het kan.- toorpersoneel sprak, overhandigde tn har telijke bewoordingen den scheidenden directeur een fraaie reiskoffer. De heer A. Ramp, sprak namens het be- stellerspersoneel en dankte den heer Vene ma voor de humane en vriendelijke behan deling die zij altijd van hem mochten ondervinden. Zeer onder den indruk dankte de heer Venema voor al de blijken van vriendschap die hij gedurende zijn kort verblijf in Bos koop mocht ontvangen, en aanvaardde hier gaarne het geschenk als een herinne ring aan Boskoop. Hierna werd door allen persoonlijk af scheid genomen. Voor beroep bedankt. Ds. W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid heeft voor het beroep naar de Geref. Ge meente alhier bedankt. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, z. van J. J. Bos en G. de Kooter Nicolaas, z. van J. Geus en N. E. la Grand Johannes Nicolaas, z. van J. G. J. de Wit en P. J. M. Berkesteijn Wilhelmus Gijsbertus Maria, z. van A. Houtman en C. G. Steenbergen. Ondertrouwd: H. A. M. Schliiter en J. M. Th. Lünnemann. Getrouwd: J. S. Pannebakker 26 j. en A. S. Straver 22 j. J. W. Overes 24 j. en P. Touw 22 j. Doordat een vrachtauto achteruit kwam rijden, had aan de Zuidstraat de slagersknecht N. die per rijwiel uit de rich ting Zuidkade kwam. het ongeluk, om met groote snelheid in botsing te komen met deze auto. Daarbij kwam N zoo ongelukkig terecht dat hij bewusteloos werd binnen gedragen bij de familie Middelkoop aldaar. De ontboden dokter heeft de patiënt die een groote hoofdwond had opgeloopen, ver bonden. Later op den avond kon de jongeman huiswaarts keeren. Zijn rijwiel werd geheel vernield. De chauffeur Nol van de garage Va» Helden alhier had het ongeluk bij het ver richten van werkzaamheden onder een auto zijn rechterpols te breken, doordat een veer met groote kracht naar beneden sloeg. Hevig bloedend kwam N. onder de auto vandaan; op advies van den dokter ia hij direcht naar het ziekenhuis vervoerd. Onze plaatsgenoot Joh. de Borst, cur sist van de avondvakschool voor banket bakkers te Amsterdam, behaalde op det tentoonstelling aldaar een le pr. voor ver plicht werkstuk garneeren, alsmede een! le pr. vrije inzending gafneeren en eert 3e pr. verplicht marsepain. Een 2e pr. voor verplicht werkstuk gar neeren behaalde onze plaatsgenoot A. A. Bouwman. Hier heeft zich een comité gevormd, dat voor „Jong Holland snakt naar werk" tusschen 31 Maart en 6 April een geld inzameling zal houden. In de vacature, ontstaan wegens he# bedanken van den heer Van Zanen, als dirigent van de Gem. Zangver. „Zang zij onze Leus" alsmede van het afd. Kinder koor „De Kleine Stem", is in diens plaata benoemd de heer Max Weil alhier. HAZERSWOUDE. Stalkeuring. Even als vorige jaren werd ook dit jaar, door den assistent Rijksveeteeltconsuient, den heer S. de Jong Szn. uit 's Gravenhage een stalkeuring gehouden, bij de leden der geitenhoudersver. „Ons Doel". De volgende stallen werden met een prijs bekroond: le pr. P. Wortman. 91 p.; 2e pr Jac. Wortman 88 p.: 3e pr. A. Rietveld, Zoeterwoude, 87 p.: 4e pr. B. Kraan, 87p.; 5e pr. Jan Wort man, 86 p. en 6e pr. D G van der Voort 85 p. Dat door al de leden hun uiterste best werd gedaan om de stallen in een goede conditie te houden wordt bewezen door het gemiddelde aantal punten, dat 79 bedroeg. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: N. Chr. Heemskerk. 30 J. en C. M. Kompier. 27 j. De verkoopdagen in het Gymnastiek lokaal, ten voordeele van de Chr. school, zijn schitterend geslaagd. Alle ingeleverde stukken en artikelen zijn ten slotte bü op bod verkocht. De bruto opbrengst was ruim f. 800. KOUDEKERK, Zilveren jubileum. Maandag 5 April as. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de fabrieksarbeider H. Ver baan in dienst trad bü den heer O. M. Oppelaar, dakpannen en draineerbuizenfa- brikant. Burgerlijke Stand. Geboren: Huibert, Z. van Johannes Lekx en Maria de Groot. Overleden: Elisabeth van Ommering 79 j, Morgen, des namiddags te 2 uur. zal er aan de dokterswoning gelegenheid zün tot kostelooze inenting en herinenting. LEIDERDORP. Eindles Landbouwcursus. In een der lokalen van de Ned. Herv. School alhier, werd in tegenwoordigheid van den landbouwconsulent. den heer ir. H. de Groot, de eindles gegeven van da 2-J. alg. landbouwcursus. Burgemeester Brug, weth. Splinter en eenige raadsleden waren hierbij tegen woordig. Tevens waren er de besturen van de Coöperatie Rijnstroom, den Chr. Jongen Boerenbond en de Ned. Herv. School. De leider van de cursus, de heer R. van der Hoek. landbouwonderwijzer alhier, heette ir. de Groot, landbouwconsulent voor Noord- en Zuid-Holland, opvolger van ir. Neeb welkom. Aan het bestuur van de Coöp. Rijnstroom bracht hij nog dank. voor de hulp verleend voor het totstand komen van de cursus. Het bestuur van de Ned. Herv. School dankte spr. voor het ter beschikking stellen van een schoollokaal. Nadat de heer de Groot de cursisten vra gen had gesteld over de bemestingsleer, behandelde de heer van der Hoek met zijn leerlingen eenige soorten veevoeder. Ir. de Groot reikte aan ieder der cursis ten een diploma uit. Spr. hoopte, dat zij de verworven kennis zouden onderhouden en zoo mogelijk uitbreiden. Het diploma ontvingen de heeren S. J. v. d. Stoel, Goof v. d. Geest. G. v. d. Geest. J. C. v. d. Geest, H. C. Braat, P. van Leeu wen, H. D. v. d. Stoel. J. Uit den Boogaard. P. de Wit, K. Rietkerk, Jasper Rijnsburger, Jan Rijnsburger. G. van Leeuwen, C. van Vliet, J. Rietkerk, C. van Zwieten. A. de Haas, N. J. Heemskerk, D. van Vliet, D. van Teijlingen en J. C. Koot. Burg. Brug sprak namens het gemeente bestuur en ais voorzitter der Commissie van Toezicht. Namens de Coöp. Rijnstroom voerde de voorz. de heer J. de Graaf en voor de Chr. Jonge Boerenbond de heer H. Roest het woord. De cursist S. J. v. d. Stoel dankte na mens zijn medecursisten den leider, den heer v. d. Hoek en bood hem de door wijlen prof. A. Verweij verzorgde Vondeluitgave aan. benevens een boekwerk op landbouw gebied. Ook den heer Schouten, den mede leider van de cursus, die wegens ziekte niet aanwezig was. zal een zelfde aandenken worden overhandigd. De heer v. d. Hoek dankte voor het ge schenk en de aanwezigen voor de belang stelling. Vergadering der Burgerwacht. De* Leiderdorpsche Burgerwacht verga derde in een zaai van het Raadhuis. De voorzitter, burgemeester Brug. opende en sprak den wensch uit, dat de heer J M de Koning, die reeds geruimen tüd ziek is. spoedig zün werkzaamheden als comman dant zal mogen hervatten. Spr dankte den heer G. Groenendijk, die dezen winter als w.n. commandant heeft gefungeerd, voor ziin diensten, de ol Burgerwacht bewezen. Vervolgens werden 12 priizen uitgereikt, den eesten oriis behaalde de heer L. de Witt Besloten werd tz.t. voor een groen leden uniformen aan te schaffen. Gevonden: een beige heeren-regenjas. Inlichtingen secretarie. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7