Uit Omstreken LEIDSCH DA6BUD - Tweede Blad Dinsdag 30 Maart 1937 Auto botst tegen tram. AGENDA KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Gerhaxdt, z. van K. Haasnoot en E. Schörken Arie, z. van A. Dijkhuizen en A. de Lange Johanna, d. van J. Ouwehand en J. van der Plas IJsbrand, z. van G. van der Plas en C. Klok Maarten Johannes, z. van C. Pronk en E. Rijnsent Willem Leendert, z. van L, Berkheij en H Guijt. Overleden: Nelletje Plokker 77 j„ weduwe van A Kuljt. Ondertrouwd: W. Kloos en A. Vooijs L. Haasnoot en L. Kuijt H. Varkevlsser en M. van Rhijn M. van der Marei en B. G. van Wilgen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Raadsagenda. De raad vergadert op Donderdag 1 April aanstaande. 1. Vaststelling van de notulen der verga dering van 2 Dec. 1936 no. 351. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstellen tot verkoop van grond. 4. Voorstel tot verhuring van land in de Zuidduinen. 5. Voorstel tot wijziging van de verorde ningen op de heffing en invordering van schoolgeld. 6. Voorstel tot wijziging van de verorde ningen op de heffing en invordering van besmettelijke ziekten. 7. Voorstel tot wijziging van de verorde ningen op de heffing en invordering eener hondenbelasting. 8. Voorstel tot wijziging van de gasprijs. 9. Voorstellen tot aankoop van grond. 10. Voorstellen tot het toekennen van een bijdrage aan het comité van steunver- leening B. 11. Voorstel tot het weder inhuren van het strand. 12. Voorstel tot aangaan van een leening van geld voor conversie-doeleinden. 13. Voorstel tot het verleenen van mede werking ingevolge artikel 72 der L.O. wet 1920, ten behoeve van de Leïdsche Buiten school. 14. Voorstel tot wijziging van de ge meen tebegrooting voor het dienstjaar 1936 en 1937. 15. Voorstel tot wijziging van de begroo ting van het grondbedrijf 1937. 16 Voorstel tot wijziging van de veror dening regelende den rang. enz. van werk lieden bij de bedrijven c.a. 17 Voorstel tot wijziging van het amb tenaren- en het werkliedenreglement in verband met de capitulantenverordening. 18. Voorstel tot wijziging van de veror dening regelende de rang enz., van het kantoorpersoneel der bedrijven. 19. Prae-advies op het adres van de weduwe Barnhoorn-Vooys om verhooging van salaris als schoonmaakster van het politiebureau. 20. Voorstel tot het verleenen van dis pensatie van artikel 22 der bouwverorde ning. 21. Voorstel tot verwijzing van het uit breidingsplan voor het voormalig Bad- hotelterrein. 22. Voorstel inzake het verlengen van de concessie voor het exploiteeren van de radiocentrale. 23 Prae-advies op het adres van B. Schoonenberg om schadevergoeding ver band houdende met het schutten van vee. 24. Prae-advies op het adres van de administratie van het Katwijksch week blad inzake het drukken van het raads- verslag. 25. Rondvraag. Geslaagd uitstapje. Een 28-tal dames van de Dameskrans maakte onder leiding van mevr. Warmolts een uitstapje naar het Bijbelsch Museum te Amsterdam. Begunstigd door heerlijk weer, ging de tocht langs prachtig bloeien de crocusvelden. met mooie kleurschakee- ring van geel, blauw en wit, uit over Noord- wijkerhout. terug over Sassenheim. De da mes genoten zeer bij het bezoek aan het museum. Bezichtigd werd de inrichting van den tabernakel, de tempel van Salomo, de tempel van Herodes en voorts verschillen de voorwerpen, die betrekking hebben op het land Kanaan. Dankbaar en voldaan keerde men huiswaarts. KATWITK AAN ZEE. VERGADERING DER AMBACHTS- TEEKENSCHOOL. Uitreiking der prijzen en getuigschriften. In tegenwoordigheid van den Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, den heer Groote Haar uit Den Haag. den burge meester, de beide wethouders J. Dubbel dam en C. A. Veltkamp, den gemeente secretaris, den heer D. O. O. Boekhoven, directeur en leeraren, oud-directeur W. Verloop, ouders en leerlingen, vond de bij eenkomst plaats, waarin de overgangs examens werden bekend gemaakt, de prij zen en getuigschriften werden uitgereikt en waarna gelegenheid bestond om de ten toonstelling der werkstukken der leerlin gen te bezichtigen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. A. Veltkamp. heette in 't bijZondêr bovengenoemde autoriteltci. welkom. Spr. herinnerde dan aan de heerachende werk loosheid doch er zijn teekenen van ople ving! Dit doet bij sommigen de hoop her leven. al moet er tegen meer loonen en harder gewerkt worden. Behalve ijzeren wil moet er ook vakbekwaamheid zijn voor de arbeiders, die wat presictren willen. Het is zeker waar, dat vakbekwaamheid niet afhangt van een diploma, maar die is toch van groot belang. Bovendien getuigt een diploma van een practische leerschool. Daarom is het véél waard, dat iemand eer. opleiding gehad heeft. Bij doorbreking van het economisch herstel vinden B. en W. dit van groot belang. De geest van onver schilligheid en moedeloosheid moet bestre den worden. Ds voorzitter bracht dank aan den inspecteur van het N. O., den heer Groote Haar voor zijn aanwezigheid. Dit is de eerste maal, dat een inspecteur deze al- gemeene vergadering bijwoont. Hij gaf voorts een overzicht van de voornaamste gebeurtenissen over het afgeloopen school- jaar, herdacht met groote waardeering wijlen den heer J. J. Kral De heer J. Vol- beda heeft als nieuw opgetreden directeur succes gehad, de leiding berust in goede hinden. Spr bracht dank aan den Pa troonsbond. die weer gelden voor prijzen heeft beschikbaar gesteld. Tot slot hield de heer Veltkamp een toespraak tot de leerlingen „geef u niet toe aan lamlen digheid. hier is gelegenheid tot vakbe kwaamheid. Benut, die gelegenheid, want door oefening wordt kennis gekweekt" Spr. eindigde met den wensch. dat Gods zegen zou mogen rusten op den arbeid voor ie jeugd. De directeur der school, de heer J. Vol- beda. bracht voor het eerst als directeur dit verslag over het cursusjaar 1936-1937 uit, Herinnerd werd aan het aftreden van den heer W. Verloop als directeur en het overlijden van den heer Kraal. Een aange name herinnering bewaren wij in onzen leerarenkrlng aan den heer Kraal, die zoo vele jaren met opgewektheid en trouw zijn werk verrichtte en wien we zoo gaarne menig jaar van welverdiende rust hadden gegund. De nieuwe leeraar voor bouwkun dig teekenen in de middelklassen, de heer v d Laken, deed door de jongens een ver- zamelboek aanleggen van bouwkundige "onstructies (voor de timmerlieden) en steenbanden ivoor de metselaars). De heer Eoogaars trof het. dit jaar slechts één klasse de vervolgklasse 5a voor zijn rekening te hebben voor het bouwkundig teekenen. De jury heeft haar bijzondere ingenomenheid betuigd met het werk van deze jongens. Spr. wekte de jongelui op om toch vooral één of meer jaren zoo'n vervolgcursus mee te maken. Bij de schil ders is vaak méér interesse: wij konden in de schildersklasse jongens inschrijven, die reeds 10 en 11 jaar het onderwijs hier vol gen. Er is bijzondere aandacht besteed aan het reclameschilderen. De cursus werd aangevangen met 78 leerlingen. 2 leerlingen moesten wegens wangedrag verwijderd worden. Voor het eerst sinds 1934 werden weer rapporten ge geven. Spr. deelde mede. dat het bestuur van de Ambachts-Teekenschool een voor name factor is geweest bii het oprichten van de Centrale Werkplaats. Spr. liet het groote belang van deze nuttige instelling naar voren komen. Er is een band gelegd tusschen de school en deze inrichting. Naast de theorie wordt nu ook de praktijk beoefend. Spr. dankte den inspecteur van het N. O., die zich op de hoogte wil stel len van de verkregen resultaten. Hij bracht ook dank aan de leeraren voor de prettige samenwerking. De voorzitter dankte den heer Volbeda voor het succes, dat hij reeds heeft gehad en voor zijn uitgebracht verslag. De burgeipeester wees er op. dat er 't laatste jaar iets -minder belangsteUinGr is.- Spr. wees daarofti 00 het onontbeerlijke van vakkennis. Men moet zich in de maat schappij werkelijk insoannen en alles bij zetten om er te komen. Volgt men de les sen. dan komt men er beter voor te staan. Een Katwijksche vakman heeft al tijd werk kannen vinden en een Hol- landsehe jongen met vakkennis heeft in den vreemde veel voor. Vraag dat aan de Katwijkers, die in Zuid-Afrika heel gemakkelijk hun brood hebben weten te verdienen. Wij staan op een keerpunt in de maatschappij. Bij de te bespeuren opleving zullen de menschen met vakbekwaamheid daarin het eerst opgenomen worden. Voor allen is het mogelijk zich in de Central© werk plaats met behulp van de ambachts- teekenschool practisch te oefenen. Spr. eindigde met de beste wenschen voor deze school, die in een zeer noodzake lijke behoefte voorziet. Hierna ging de burgemeester tot de prijs uitreiking over. De voorzitter dankte den burgemeester voor het gesprokene en voor de prijsuitreiking. De inspecteur van het N. O., de heer Groote Haar had met belangstelling de re devoeringen beluisterd en dacht nu aan een verhaal uit de Gewijde Geschiedenis, te vinden in 2 Koningen 13 vers 1519. Na deze geschiedenis van den profeet Eiisa met Koning Joas verhaald te hebben, zei de inspecteur: ..Jongelui met einddiploma, zorgt dat je pijlkoker gevuld blijft, dan zal het je goed gaan!" De voorzitter dankte den inspecteur voor het gesprokene, waarna hij den burge meester uitnoodigde de tentoonstelling der werkstukken van de leerlingen te openen. Overgangsexamens. Bevorderd naar de 2de klasse: H. W. Zweers ivoorw.), H. Krijgsman, A Kap- tein, J. Remmerswaal, J. Schipper, A. van Leeuwen. G. v. Rijn, C. Hoek (v.w.), H. v. 't Wout, L. Zwitser, A. Haasnoot, Corn. Jonker. Bevorderd naar de 3de klasse: A. de Jong (v.w.), C. van der Plas, Jac. van der Plas, A. Meyer, L. Varkevisser, L. Guyt, Jac. v. d. Wiel. Bevorderd naar de 4de klasse: C. v. Stein, L. Schuitemaker, P. v. d. Oever, A. C. van der Plas. C. Kuyt, J. van der Plas Jzn., W. Kruyt, Jac. de Best, W. van Duyn, M, F. Verdoes (v.w.), J. van der Plas Czn., D. B. Schonenberg, J. de Mol. Bevorderd naar de 5de klasse: K. Ros, D Blok, J. van Rijn, S. v. d. Mey. Verkregen een getuigschrift: C. Rijnsent H van Egmond, C. Guyt, W. Stijger, P. den Hollander, J. van der Plas, E. Kuyt, J. Ver does. Toegekende prijzen Lijnteekenen 1ste klasse: A. Kapteln le pr.; A. F van Leeuwen, 2de pr., C. Jonker, 3de prijs: G. van Rijn 4de pr. Handteekenen 1ste klasse: L. Zwitser, lste pr.; A. F. van Leeuwen, 2de pr.; J Schipper 2de pr.; A. Kaptein, 3de prils. Handteekenen 2de klasse: C. v. d. Flas Jzn lste pr.; L. Varkevlsser, 2de pr. Handteekenen 3de klasse: P. v. d. Oever, lste pr.: Jac. de Best, 2de pr.; J. van der Plas Czn., 4de prijs. Handteekenen 4de klasse: S. v. d. Mey, lste pr.; K. Ros, 2de pr. Handteekenen 5de klasse: W. Stijger, 2de pr. Vakteekenen 3de klasse: J. v. d. Plas, lste pr.; L. Schuitemaker, 2de pr. Vakteekenen 4de klasse: K. Ros, lste pr.; P. v. d. Mey, lste pr. Vakteekenen 5de klasse: C. Guyt, lste pr.: C. Rijnsent. 2de pr. Vakteekenen 5de klasse: P. den Hollan der. lste pr.; J. van der Plas. 2de pr.; C. Haasnoot, eerv verm.: G. Haasnoot, eerv. verm.; C, Parlevllet, eerv. verm.; C. Varke visser. eerv. verm. Decoratief teekenen 2de klasse: Leen Va rkevisser. lste pr.; Jac. v. d. Plas. 2de pr. Idem 3de klasse: P. v. Oever, lste pr.; W. Kruyt, 2de pr.; Jac. de Best, 2de pr. Ook kregen nog een eervolle vermelding: N. Schuitemaker en een prijs E. Kuyt. TIJDELIJKE AFZETTING GEDEELTE DER ZUIDDUINEN. Tot 1 Juli a.s. Door de politie werd ons het volgende medegedeeld Op last van het Domeinbestuur is, in ver band met veelvuldige vernieling en balda digheid in de duinen, een gedeelte daar van ten Zuiden van Katwijk aan Zee tijde- h;k afgesloten tot 1 Juli a.s De grens van dit terrein ligt van den Wassenaarschen weg over den Zwarten weg naar de Be tonnen brug, volgt dan een klein eindje den Zwarten weg om daarna in rechte lijn te gaan naar de uiterste punt van de z.g. Boschjes van Parlevllet (dus deze bosch- jes liggen net in 't gesloten verklaarde ge deelte). Verder vanaf deze boschjes in rechte lijn naar het z.g. Fazantenbosch, dicht bij de grens KatwijkWassenaar, om zich achter het Fazantenboschje aan te sluiten aan de grens van de Pan. Het daarbinnen liggende gedeelte der duinen is dus tot 1 Juli a.s. afgesloten, ook voor houders van gewone duinkaarten. Slechts aan een zéér beperkt aantal per sonen dit meer voor natuurliefhebbers zal een kaart voor dit terrein worden beschikbaar gesteld. Deze kaarten moeten aan het bureau van politie alhier worden aangevraagd en kosten 25 ct. per stuk. Na 1 Juli mag dit terrein weer betreden worden met een gewone duinkaart afge geven door de politie, zoodat dus Katwijk als badplaats er geen hinder van zal on dervinden. De Nova-bioscoop. De Nova-bioscoop geeft deze week een paar boeiende hoofdfilms, n.1. de span nende Far-Westfilm „Nevada, de Vrijbui ter" en „Madame Butterfly", naar de zoo bekende opera van dien naam. Een boeiend programma, dat zetor de aandacht ver dient! Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijscfibol alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het cer tificaat van voldoende kennis der interna tionale bepalingen-ter-voorkoming van aan varing op zee: JarfKrijgsman Corn. v. d. Plas Wzn.. Corn. v. d Bent. Floris van Duy- venbode, Gijs van Duyvenbode, Machiel v. d. Pias Jzn., Jacobus Nijgh Hzn., T. v. d. Plas, Joh. v. d. Boon, Maart v. d. Plas Wzn. Allen zijn leerlingen van den heer C, Varke visser. Rijksgedelegeerde was bij deze exa mens kapitein J. H. Götz. lid van de examen commissie voor stuurlieden te Den Haag. Bijeenkomst Chr. Hist. Unie. De afd. der Chr. - Hist. Unie vergaderde in Casa Cara, onder leiding van den voor zitter, L. v. d. Zwan. Deze opende met ge bed. na voorlezing van Matli 26, vanal vrs 31. en heette allen welkom Hoofddoel was de behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de Alg. vergadering tc Amsterdam Over het algemeen verklaarde men zich accoord met de praeadviezen van 't hoofd bestuur. Bij een vorstel over het tegengaan der Coöperaties ontspon zich een debat tusschen voor- en tegenstandcers der co- operatiegedachte. Wenschelijk achtte men het, dat de Alg. Verg. in dezen geen Uit spraak deed dan nadat een commissie deze belangrijke zaak in studie had genomen. Ook over de Zondagsrust werd vrij lang gesproken. Men wenschte bijv. een Ge meenteverordening, waarbij het den hou ders van strandtenten verboden wordt, 's Zondags te verkoopen. Anderen meen den, dat zulk een verordening, als zijnde in strijd met de Rijkswetten, onmogelijk is. Als afgevaardigden naar de A. V. in Amsterdam werden aangewezen de heeren L. v. d. Zwan, L. Volbeda en A. Haasnoot en als plaatsvervangers: P. v. Rijn, Spaan derman en C. van Oeffelen. De politie heeft aangehouden de jon gens J V., L. V. C. V., C. v. R., P. van R., D. v. D. en L. H., die aan den achterkant ■■an een rijdende auto hingen. De politie verzoekt den ouders ernstig toe te zien, dat d:t gevaarlijk spel een einde neemt. OEGSTGEEST. Drie gewonden. Zaterdagavond omstreeks half twaalf kwam een personenauto bestuurd door L. v. T. uit Haarlemmermeer uit de richting Leiden op den Leidschen straatweg bij de halte Pomona in botsing met een electri- sche lantaarpaal op de vluchtheuvel aldaar; vervolgens reed de auto tegen een boom err daarna tegen een tweede lantaarnpaal, wel ke laatste geheel werd vernield. Uiteindelijk botste de wagen tegen een electrische tram van de N.Z.H.T.M. die naderde uit de rich ting Haarlem. De botsing was zóó hevig, dat de bestuur der en de inzittende dames C. v. d. V. en C. v. R., beiden uit Haarlemmermeer, bloe dige verwondingen opliepen, die echter niet van ernstigen aard bleken te zijn. Dr. Vare kamp verleende de eerste hulp, waarop de gewonden met een taxi naar huis zijn ge bracht. De auto werd geheel vernield en is met de kraanwagen naar de garage Kamsteeg vervoerd. De tram werd aan de voorzijde bescha digd. Uit het door de politie ingesteld onder zoek bleek dat van T., die de auto had ge huurd van C. v. D. uit Haarlemmermeer, in beschonken toestand verkeerde. Proces-verbaal is opgemaakt. SASSENHEIM. Zilveren jubileum. Onder vele blijken van belangstelling herdacht de heer J. Oudshoorn zijn zilve ren jubileum als bezorger der Mij. tot detailverkoop van Petroleum „de Auto maat." Namens de directie werd hij door den inspecteur gecomplimenteerd, die een envelopper met inhoud overhandigde. Ook vele van zijn afnemers gaven van hun belangstelling blijk. Het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" zal aan het op 2den Pinksterdag te Oud- Beyerland te houden concours deelnemen Als verplicht nummer wordt gespeeld ..Scènco Pittoresques" van J, Massenet, terwijl als vrij nummer gekozen is „Al- lesienne", Suite, van G. Bizet. Van 31 Maart6 April zal ook hier een collecte worden gehouden ten bate van „Jong Holland snakt naar werk". Aan de fa. Th. Reeuwijk alhier is op gedragen het bouwen van een bloembol- lenschuur met pakplaats en kantoor te Warmond voor rekening van den heer B. H. J. v. Lindu te Wassenaar. VALKENBURG. Jaarvergadering „Ziekenzorg". De voorzitter opende deze vergadering met een welkomstwoord. De notulen wer den vastgesteld, evenals het jaarverslag. De heeren dr. Huetlng en Lodder brachten verslag uit over het materiaal, Eenlge nieuwe goederen zullen worden aange schaft. Herkozen als penningmeester werd de heer J. Ouwersloot, terwijl als vierde be stuurslid gekozen werd de heer J. P. v. d. Zwart. Uit de rekening blijkt, dat de inkomsten waren f. 169,91 en de uitgaven f. 148,27. Na accoordbevinding door de heeren Binnen- kade en Van Dijk, werd de rekening vast gesteld. VEUR-LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De Raad van Veur komt Donderdag avond a.s. om 7.30 uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen. Inge komen stukken. Voorstel tot vaststelling van een verordening op het baden en zwemmen. Voorstel tot vaststelling van het voorschot ex art. 103 der L.O.-wet 1920 over 1937. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing van schoolgel den. Voorspel tot wijziging van de ontwerp- begrootlng 1937 ln verband met de opmer kingen van Ged. Staten. Voorstel tot vast stelling eener verordening als bedoeld in het capitolantenreglement (art. 179 2de Ud der gemeentewet). Voorstel tot goed keuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1936. Voorstel tot verbe tering van het terrein bij de tramhalte Rozenrust. Voorstel "tot beschikbaarstelling van gelden voor extra hulp aan werkloozen gedurende 1937 (steunverleening B). Voor stel tot toekenning van subsidie aan het R.-K. Lyceum voor meisjes te Den Haag voor het jaar 1937. Voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan der gemeente. Voorstel tot toekenning van toeslagen op door steuntrekkenden werkloozen verschul digde premies aan verplegings- en dokters fondsen. Vaststelling van 't kohier straat belasting 1936. Voorstel tot het verleenen van ontheffing bedoeld in art. 27 lid 8 der bouwverordening. Wijziging van de ge- meentebegrootingen 1936 en 1937. Reclames schoolgeld. Verder voorkomende zaken. De Gemeentepolitie heeft aan den Vlietweg onbeheerd aangetroffen een mo torrijwiel, gemerkt H.Z. 9095, vermoedelijk van diefstal afkomstig. VOORHOUT. Jaarvergadering Bloembollencultuur. Deze vergadering, gehouden in café „De Bonte Koe" van den heer J. v. Steyn, werd geopend door den voorzitter, den heer P. van Reisen. De voorz. herdacht in het bij zonder 't bestuurslid, den heer H. J. Vester, die wegens 'n langdurige ziekte zich verhin derd ziet zijn werkzaamheden te hervatten. De secretaris, de -heer C. J. Zonneveld, las de notulen, die onveranderd werden vast gesteld. Hierop volgde het jaarverslag van den secretaris, dat den leden een applausje afdwong. Als afgevaardigden naar de Alg. Vergade ring werden gekozen de heeren P. van Rei sen en P. v. d. Nouland, met als plaats vervangers de heeren P. L. v. d. Hulst en J. Nijsen. Punt 6 van den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering werd na discussie aan vaard. Ook kwam de reeds zoo veelvuldig besproken reorganisatie ter sprake. De voorzitter sprak zich tegen deze reorgani satie uit en ziet met een angstig hart de komende regeling tegemoet. De heer P. v. d. Nouland kan deze reorganisatie niet an ders dan toejuichen daar hij er veel voor deden aan verbanden ziet. Na stemming bleek het grootste deel der vergadering vóór reorganisatie te zijn. Over enkele pun ten werd den afgevaardigden vrij mandaat gegeven. Het amendement Heemstede werd met meerderheid van stemmen onder stond. Na rondvraag volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Stoeiende jongens hebben gedurende de Paaschdagen een etalageruit vernield bij den heer D. G. ln de Schoolstraat. De poli tie heeft deze zaak in onderzoek. Tweeden Paaschdag heeft omstreeks half twaalf een aanrijding plaats tusschen de wielrijders P. v. N. en P. v. W. by het kruispunt BijdorpstraatVeurscheweg. Een rywiel werd vernield. De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt. By de politie heeft de heer v. D. aan gifte gedaan van het feit. dat uit een voor tuin van een leegstaand huis aan den Leid- scheweg, rozenstruiken zün gestolen. Tegen D. v. d. M. uit Leiden is proces verbaal opgemaakt wegens venten zonder vergunning op den Rijndijk. Woensdag. Den Burcht: N.S.B. Sp.r de heer van Geelkerken. 8'/i uur n.m. Dubbeldeman's Boekhandel: Alg. Verga dering van aandeelhouders. 10 uur vm. Leger des Heils: Padvindersavond. 8 u. nam. N.V. Leldsche Broodfabriek: Jaarverga dering van aandeelhouder. 4 uur m.m. Rehoboth (Rapenburg): Geref. Bond. Spr. ds. Lekkerkerker, van Oldebroek. 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering van leerlingen der Burgerzangschool, 8 uur n.m. DAGELIJKS Lakenhal: Leldsche Kunstver. Tentoon stelling Verster en Karsen (tot 4 April): 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag Inenting tegen diohterie. 3'/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 'sVrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Leve de vloot". Woensdag-, Donderdag-, Vrijdag- en Za- terdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „De getemde draak". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Ship ahoy". Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voor stelling van 27 uur eh te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De mooiste dag van nnjn leven". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 81/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uuri J eugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Broadway Gondelier". Zondag 47 en 811 uur; Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. zlekeiïfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor SDoedreoepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 30 Maart tot en met Zondag 4 April waargeno men door de apotheken: C. Duyster, N. Rlin 18. telef. 523 en J. Doedes, Wllhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. van den Ned. Chr. Vrouwenbond hield in de kleine zaal van het gebouw voor Chr. Belangen een vergadering onder leiding van de presidente, mevrouw A. L. v. d. EntBraat. Na opening en het lezen der notulen, heette spr. welkom, mej. A. W. Poot, secretaresse van het gewest Zuid- Holland. Medegedeeld werd dat op een ln April te houden vergadering ds. H. A, Wier- singa uit Leiden een lezing zal houden over „Jezus en de vrouw". By de bespre king en vaststelling der statuten en huis- houdeiyk reglement verzocht de presiden te mej. Poot, hiervoor de leiding te nemen Deze voldeed gaarne aan dit verzoek en kweet zich op prettige wyze van haar taak Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering werd benoemd mevr. C. Zijlstra— Raimond en tot plaatsverv. mej. Kogeler. De verdrukking der Christenen in Rusland werd besproken. De secr., mevr. zyistra— Raimond hield een causerie over Hendrika Kuipervan Oordt. Mevr. Zyistra—Rai mond sloot hierop met dankzegging. By de politie heeft de gemeente-op zichter aangifte gedaan van het feit, dat van de gemeentelijke opslagplaats lood- en gaspynen zijn gestolen Deze diefstal heeft waarsclujnlük de laatste dagen plaats ge had. Een onderzoek door de politie bü de Leidsche opkoopers leverde tot hu toe geen resultaat op. ZEVENHOVEN. Huldiging van veldwachter de Bruyn. Onder zeer vele blijken van belangstel ling herdacht onze gemeente-veldwachter de heer O. J. de Bruyn zyn 25-jarig Jubi leum als zoodanig. Van vele woningen wap perde de vaderlandsche driekleur. De Bur gemeester en de raadsleden kwamen hem gelukwenschen, benevens de gemeente ontvanger en het gemeentepersoneel. Het gemeente-personeel bood nem een serre ameublement aan en van den Bond van Gemeente-veldwachters ln Zuid-Holland ontving de jubilaris een zilveren vulpot lood. alsmede een kistje sigaren, zyn vrienden boden hem een bureaustoel aan en van de oud-collega's uit Hilveisum ont ving hij een bloemstuk. Met eenige wel gekozen woorden dankte de juhliaris voor deze grootsche huldiging. Voor zijn Woning was een eerepoort opgericht; gelukscho- 'en weerklonken des avonds door de lucht. ZEVENHOVEN. De 30 kerk-schapen der Herv. Gem. brachten op f. 963. Kooper was de heer Roest. Tot bestuurslid der Coöp. Brandwaar borg Mij. te Noorden is in de plaats van wyien den heer A. Groeneweg alhier, geko zen de heer L. Kool alhier 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6