Be Quick stelt teleur in Eindhoven De „Holland" Paaschveldloopen 78ste Jaargang Dinsdag 30 Maart 1937 No. 13 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN J. de Groot wint in de A klasse De laatste competitie wedstrijd van U.V.S. Het Nederlandsch elftal. Een 4-0 nederlaag tegen P.S.V. De techniek der thuisclub was beter. Alphen IB.E.C. I 11. LugdunumSchoten 32. Foto van Vliet DE START DER TWEEDE GROEP. De Paaschveldloopen, georganiseerd door den jongen Leidschen Athletiek-Vrienden- kring „Holland", welke gisteren op het Schuttersveld alhier werden gehouden en zeer geslaagd zijn, mogen voor de organi- Beerende vereeniging zoowel als voor de Athletiek-sport in het algemeen een mooi succes genoemd worden. In de A-klasse werd, zooals reeds door ons was aangekondigd, door meerdere ahtleten van naam deelgenomen, terwijl ook in de B, C en D-klassen meerdere loopers met toekomst werden aangetroffen. In alle klassen werd driemaal het geheele Schuttersveld rondgeloopen, de derde maal tevens het ijsbaan-terrein, totaal 3.5 K.M. Op vele plaatsen ging het op het gedeelte lijk doorweekte Schuttersveld door modder en plassen, hetgeen het parcours voor de athleten wel zwaar maakte. Ondanks dat werden in alle afdeelingen goede prestaties geleverd. Precies op tijd ging het startschot voor de A en B klasse, die met 9 athleten. gelijk startten. B. Bakker (AAC) had in de eerste ronde den kop welken door J. de Groot (Trekvogels) bij de tweede ronde was over genomen. A. de Ruijter (Vires et Cel.) be zette toen de derde plaats. Na de tweede ronde moest Bakker opgeven. J. de Groot vergrootte geleidelijk op fraaie wijze den voorsprong en wist met 60 M. vóór D. van Yperen (DOS) die favoriet was in deze klasse, de finish te bereiken. Uitslag A-klasse: 1. J. de Groot (Trekvogels, Den Haag) 11 min. 55.8 sec. 2. A. v. Yperen (DOS, Rotterdam) 12 min. 13.4 sec. 8. A. de Ruijter (Vires et Celerltas) 12 min. 13.9 sec. Uitslag B-klasse: 1. P. van Rijn (Zwaluwen, Haag) 12 min. 16.4 sec. 2. J. van Asch (AAVI 12 min. 22.2 sec. 3. J. Dubbelaar (Holland, Leiden) 12 min. 28 sec. In de C-klasse startten niet minder dan 25 deelnemers. In deze klasse werden even eens goede prestaties geleverd en had J. de Jong (Achilles) zelfs een korteren tijd voor het af te leggen parcours noodig dan no. 3 in de B-klasse. Uitslag C-klasse: 1. J. de Jong (Achilles, Gouda) 12 min. 25.2 sec. 2. W. v. Hoof (Achilles, Gouda) 12 min. 33.6 sec. 3. J. v. d. Does (Zwaluwen, Haag) 12 min. 45 sec. 4. J. de la Bije (Holland, Leiden) 12 min. 46.2 sec. 5. Zonneveld (DHC, Delft). 6. Kuyper (Zwaluwen, Haag). 7. v. Veen (Zwaluwen, Haag). In de afd. Veteranen moest de Leidsche oud-athleet Peter wegens spierverrekking uitvallen. Uitslag Veteranen: 1. G. v. d. Pluim (Trekv. Den Haag) 12.43. 2. N. Vrijmoedt (DHC, Delft) 13.15. 3. N. Struyk, Rotterdam. In de D-klasse kwam de goede wil bij meerdere deelnemers reeds bij den start tot uiting. Deze geschiedde althans in een hoog, te hoog tempo, hetgeen voor enkele loopers fnuikend zou blijken. Toch werden ook in deze klasse goede prestaties geleverd en werd door allen In een behoorlijken tijd de finish bereikt. Uitslag D-klasse: 1. H. Jansen (Lugdunum, Leiden) 12.55.6. 2. J. de Roo (Rijswijk) 13.10. 8. W. Damis (Amsterdam) 13.30.4. 4. E. Broekers (Amersfoort) 13.32.4. 5. J. Wurzer (Leiden). 6. van den Boon (Quick Boys, Katwijk). Meerdere vertegenwoordigers der K.N.A.U. en diverse zusterverenigingen, onder wien wij o.a. de heeren D. J. Willing en dr. C. D. Verrijp opmerkten, woonden de wedstrijden bij, terwijl het belangstellend publiek vanaf den Maredijk het gehéél kon volgen. In een der zalen van Zomerzorg werden de uitslagen bekend gemaakt en een woord van dank door den heer G. v. d. Linden namens „Holland" gebracht aan de directie van Zomerzorg voor het beschikbaar stellen der zalen, aan de jury, de E.H.B.O.. de schenkers der prijzen en allen die hebben medegewerkt tot het welslagen der wed strijden. De prijzen werden door den heer D. J. Willing, vice-voorz. der K.N.A.U. met een toepasselijk, vaak zeer geestig, woord aan de diverse prijswinnaars uitgereikt, waarbij de heer Willing een bijzonder woord van hulde bracht aan de jonge vereeniging „Holland" voor de wijze waarop deze Paaschveldloopen waren georganiseerd. De prijs voor grootste aantal deelnemers werd gewonnen door Zwaluwen (Den Haag) met 10 deelnemers, terwijl J. Dubbelaar (Holland) een extra-prijs in ontvangst mocht nemen voor den eerst-aankomenden Leidschen deelnemer. VOETBAL. D. C. L. met 31 geslagen. Hoewel de U.V.S.-ploeg slechts één inval ler telde (Delfos was vervangen door Graaf- mans) en de Rotterdammers aantraden met niet minder dan zes reserves, heeft het blauwwitte team alle moeite gehad om de competitie met een overwinning te beslui ten. In het veld was het Leidsche overwicht meestal sprekend genoeg, doordat van de heel zwakke Rotterdamsche combinatie (waarin rechtsbuiten, linksbinnen en kee per de uitblinkers waren) vrijwel niets uit ging doch de U.V.S.-voorhoede bleek nog altitd de kunst van doelpunten maken niet te verstaan en verloor alle balcontro'.e zoo- dra zij in de buurt van het Rotterdamsche doel kwam! Men weet het: U-V.S. zoekt nog steeds naar den speler, die van Goor als mldvoor vervangen kan. die schutterscaca- citeiten bezit, het spel te verdeelen weet en doorzetten durft en bij al dat overigens noodzakelijke experimenteeren is de voorhoede haar zelfvertrouwen blijkbaar geheel kwijt geraakt. Gisteren was aan Platteel de taak van aanvals-leide- toebe deeld en deze uitstekende binnenspe'.er voelde zich daar in het geheel niet op Z'n plaats, waardoor de voorhoede voor de rust bijna niets gepresteerd heeft. Na de pauze stond Platteel linksbinnen en van der Rey- den midvoor en al was deze opstelling verre van ideaal: zij beduidde nochtans een be langrijke verbetering, die meer gang in den aanval bracht en ineens ook wat meer schotvaardigheid. Als schakel tusschen halflinie en voorhoede deed Platteel weer nuttig werk, terwijl van der Reyden de vleugels behoorlijk aan het werk zette, het tempo opvoerde en voorhl met rechtsbinnen Oostrom een verdienstelijke combinatie vormde. Vijf minuten na de hervatting had Platteel met een fraaien kopbal den reeds kort na den aanvang verkregen Rotter- damschen voorsprong genivelleerd en uit een pass van Van der Revden gaf Oostrom in de 13e minuut der tweede helft aan U.VB. de leiding om tenslotte uit een voor zet van Nyenboer met een magnifiek schot de score kort voor het einde tot 31 op te voeren. DCL. protesteerde heftig tegen dit doelpunt omdat zli (vermoedelijk te recht) van oordeel was dat Oostrom hands gemaakt had, doch de arbiter handhaafde natuurlijk z'n beslissing. Tevoren had hij reeds twee doelpunten van U.V.S. geannu leerd. doch de leidenaars bleven er geluk kig heel wat rustiger en sportiever onder dan de veel lawaai makende Rotterdam mers. van wie de grensrechter zelfs bru taalweg z'n vlag het veld inwierp en de kleedkamer opzocht. Hooenlljk zal de bond hem achteraf wel manieren leeren....! Laat ons overigens over dezen wedstrijd niet veel meer zeggen. Hij was zonder restrictie de slechtste van dit seizoen en Lungen krijgt z'n kans als midvoor. Wijziging in de Belgische ploeg. Naar wij vernemen is het Nederlandsch elftal, dat 4 April a s. te Antwerpen tegen België zal spelen als volgt samengesteld. Doel: Leo Halle (Go Ahead). Achter: Wilders (Blauw Wit) en Caldenhove (D.W-S.). Midden: Paauwe (Feijenoord), Ande- riesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord) Voor: Wels (Unitas), Van Spaen- donck (Neptunus), Lungen (A.F.C.), Bakhuys (HB.S) en Van Nellen (D.H.C.). Reserves: Van Male (Feijenoord), Van den Hoven (Longa), Pellikaan (Longa), Vrauwdeunt (Feijenoord) en 3ergman (Blauw Wit). Aan den Amsterdammer. Charles Lungen. wordt dus thans de kans gegeven, waarom de hoofdstedelijke pers zoo lang heeft ge vraagd. De keuze-commissie heeft ook dit maal nog lang geaarzeld Lungen op te stellen (de A.F.C.'er kan uitsluitend mid voor spelen) omdat zij meent dat de waar de van Bakhuys (als binnenspeler) belang rijk dalen zal. maar nu Smit nog niet ge heel fit heet te zijn en een werkelijk uit stekend plaatsvervanger niet beschikbaar is. heeft de commissie ten laatste besloten de proef toch maar te wagen. Moge het een gelukkige greep zijn geweest! De ploeg is voor de rest onveranderd. Evenals tegen Duitschland staat Wilders weer rechtsback (Weber kan nog niet op volle kracht spe len). terwijl men gemeend heeft Van Spaendonck als -echtsbinnen nog een kans te moeten geven. De linksbuiten van het Belgische elftal Stanley van den Eijnde heeft den Kon Belgischen Voetbalbond medegedeeld, dat hij zich niet beschikbaar stelt voor dezen wedstrijd Vermoedelijk zal thans de rechtsbuiten Buyle naar de linksbuitenplaats verhuizen en Isenborghs (Beerschot) diens plaats in nemen. miste zoowel in technisch als in tactisch opzicht alle attractie. Zoodra er niets meer op het spel staat schijnt de kwaliteit der verrichtingen onmiddellijk te zakken. Dat het publiek daar door de jaren heen al aardig van op de hoogte gekomen is bleek uit het betrekkelijk geringe aantal toeschouwers1 P. S. V. heeft haar tweeden kam pioenswedstrijd vrij gemakkelijk met 40 kunnen winnen, ondanks het feit, dat haar tegenspelers, de Noordelijke kampioenen, hun voortreffelijkste kwaliteiten snelheid cn enthousias me tot de laatste minuut bleven uit buiten. Men kan inderdaad niet beweren, dat de Groningers er in dezen wedstrijd niet uit gehaald hebben, wat er in zat: anderhalf uur lang hebben Pienter c.s. gezwoegd om liet goede resultaat, dat zij thuis tegen Feyenoord behaalden, in hun eersten uit wedstrijd te herhalen. Dat zij niet ge slaagd zijn is te wijten aan het feit, dat de zuidelijke kampioenen het systeem, waar van de Groningers het hebben moeten, be ier kunnen spelen dan de Be Quickers. Ook P. S. V. kan de wapens van snelheid en enthousiasme hanteeren in een open spel met verrassende centers, maar de Eindhovenaren kunnen daarnaast ook nog behoorlijk hun aandacht besteden aan de zuiverheid van uitvoering, omdat zij over een technische basis beschikken, die beter is dan die van de meeste Groningers. Uiteraard was dit geen wedstrijd waarin vele technische snufjes te bewonderen vie len: deze moesten aan het nuttigheidsvoet bal en het zeer hooge tempo waarin ge speeld werd worden opgeofferd. Dit feit kwam reeds in de eerste minuten van de match vast ie staan. Direct na den aftrap zette de stoere Groningsche aanval haar open aanvallen op met verre centers naai de vleugels, waarbij van de spelers indivi dueel een groote snelheid gevergd werd. De Be Quicker liepen echter tevergeefs storm op de Eindhovensche verdediging, die zóó hecht bleef, dat Blljham ca. het zelfs niet tot één schot konden brengen. De Eindhovensche aanvalslhiie die met dezelfde" wapens streed, bleek daartoe wel Ir. staat te zijn. Reeds bij haar eersten aan val noteerde wij verdienstelijke schoten van Hunting en Dor jee en toen het spel tien minuten oud was, had Oomens al buiten bereik van Wachters Jr. tegen den paal geknald en was een scherp schot van van den Broek precies naast gesuisd. P. S. V. wist voorloopig den aanval vast te houden en de Groningsche defensie kreeg een vier tal corners te verwerken. De Eindhovena ren schoten uit alle standen, maar deson danks moe3t men bijna een half uur wach ten voordat de eerste voltreffer genoteerd kon worden. Na 28 minuten spelen het Eindhovensche offensief was toen feitelijk al eenigen tijd geluwd —liep Hunting door op een through pass: keeper Wach ters sloeg den bal het veld in, waar Van Kooyk klaar stond om hem met een krach- tlgen schuiver in het net te jagen (10). De Groningers herstelden zich na dit doel punt onmiddellijk. De vleugelspelers der noordelijken brachten den bal vele malen voor den doelmond, maar er ontstond bijna nimmer een werkelijk gevaarlijke situatie, omdat de passes niet de juiste lengte had- i den. Van Run en Lanegger, bijgestaan door den in grooten vorm spelenden middenhalf Hermens, bleef de Groningsche aanvallers vrij gemakkelijk de baas. De Eindhovena ren wisten de balans weer in evenwicht te brengen. En na 35 minuten spelen toonden zij opieuw aan, dat zij het beter verston den dan hun tegenspelers om hun aanval len af te werken: bij een corner kopte van Kooyk het leder achterwaarts naar Vis ser en deze kopte den bal langs den ver rasten Wachters (20). Het begin van de tweede helft was een getrouwe copie van de eerste minuten dei- eerste helft, met dit verschil, dat de noor delijken nu nog meer fighting spirit aan den dag legden. Bij de in hoog tempo uit gevoerde aanvallen der withemden noteer den wij eindelijk het eerste scherpe schot, van den voet van Hazeweyer Jr., die tegen den paal schoot. Van Run, Lanegger en Hermens moesten alle zeilen bijzetten, maar de samenwerking tusschen dit drietal was dan oók zoo voortreffelijk, dat de Gronin gers onmogelijk door het blok heen kon den komen. P. S. V. herstelde zich en in de 14e mi nuut zette Van Kooyk bij een corner den bal zoo scherp voor doel dat Wachters het leer in eigen goal sloeg 30. De Gronin gers bleven even fel en vooral hun kant- halfs en hun achtedhoede weerden zich nog meer dan in den beginne. Het resul taat van al hun zwoegen bleef echter ni hil, daar drie van de vijf aanvallers meest al te onbesuisd speelden om het leer onder controle te kunnen houden en de beide an deren de Blij hams speciaal door Her mens en Lanegger bewaakt werden. Na 25 minuten spelen werd van den Broek in het strafschopgebied tusschen de beide Groningsche backs, terwijl hij niet eens den bal in zijn bezit had, gekraakt. De penalty werd door Hunting onhoudbaar ingeschoten (40). P. S. V. ging het daar na wat kalmer aan doen, de Groningers kwamen daardoor in het laatste kwartier meer in het offensief, maar doelpunten konden zij rdet scoren. De stand dez<"- competitie is nu' Ajax 2 2 0 0 5—3 4 P S. V. 2 1 0 I 6—3 2 Go Ahead 2 10 1 3—2 2 I Be Quick 2 10 1 3—6 2 Feyenoord 2 0 0 2 25 0 VOETBAL: Lungen in het NederL Elftal. Be Quick met 40 door P.S.V. geslagen Het Feyenoord-stadion is Zaterdag ge opend. ATHLETIEKGeslaagde Paaschveldloopen van „Holland" op het Schuttersveld. KORFBAL: Fluks winnaar van de door haar uitgeschreven serie-wedstrijden. Fiks (Oegstgeest) tweede op den bondsdag van den C. K. B. te Utrecht. SCHAKENDr. Max Euwe zal in Mei deel nemen aan den Noteboom-wedstrijd te Leiden. Alphen is door het bezoekende B.E.C. uit Delft voor de volgende ronde uitgeschakeld. Alphen speelt het eerst tegen den wind, en weet al direct enkele gevaarlijke aan vallen op te bouwen, die echter af stuiten op de hechte Delftsche verdediging. Lang zamerhand komen de gasten er beter in en moet Alphen zich eenigen tijd tot verdedi gen bepalen. Er doen zich in deze periode voor B.E.C. wel eenige scoringskansen voor, doch het ontbreekt aan een goed schutter, terwijl v. Leeuwen enkele malen op fraaie wijze aanvallen onderschept. Aan de andere zijde gaan enkele goede kansen door te on zuiver schieten verloren, harde schoten van Bezemer en Mulder gaan juist naast en over. Dan denken we plotseling B.E.C. de leiding te zien nemen, doch v. Leeuwen weet door snel uitloopen aan Lanser de kans te ontnemen. Na de hervatting komt Alphen direct goed in den aanval, het spel wordt echter te veel op rechts gehouden waar de op halve kracht spelende v. Leeuwen rechts buiten staat. Binnenkamp komt spoedig de plaats van v. Leeuwen innemen. Alphen blijft intusschen steeds sterker doch tot doelpunten komt het niet. Als dan na her haalde pogingen Vriesekoop snel op een pass doorloopt komt hij met het leder al leen voor den keeper en onberispelijk suist de bal in het net. Alphen blijft nog gerui- men tijd in den aanval en weet zelfs de lei ding te vergrooten door Bezemer, die uit een corner den bal in het doel loopt. Tot ieders verbazing annuleert de scheidsrechter dit doelpunt, omdat de keeper zich blijkbaar niet vrij genoeg kon bewegen. In de laatste minuut maakt B.E.C. gelijk. Wedstrijd zonder kleur. Deze voorlaatste competitiewedstrijd der groen-witten, werd slechts door weinig pu bliek bijgewoond. Er werd door beide ploe gen laks begonnen, doch voor het meeren- deel der eerste helft was Lugd. toch meer aanvallend. Het schot van de Roo cs. was echter zoo slecht verzorgd, dat de lang niet altijd zekere Schoter doelwachter het vrij gemakkelijk had. Eerst 10 min. voor de rust wist v. Weerlee op weinig fraaie wijze Lugd. een 10 voorsprong te geven. Direct hierop knalde Koolloos hard tegen den paal, waardoor voor Lugd. een doel punt verloren ging. De laatste minuten van de eerste helft waren voor de gasten en juist voor de rust maakte de midvoor gelijk. Rust. 11. Na de thee speelde groen wit tegen den wind, doch zij bleef vrijwel doorloopend sterker. Bij een goeden Lugd. aanval werd andermaal het houtwerk ge ïnspecteerd. nu schoot Van Berkel hard tegen de deklat. Bij een te ver opdringen der Schoten back's glipte Koolloos handig tusschen beiden door en gaf den uitloo penden keeper geen kans, (21). Even kwam er wat teekening in het spel der geel-zwarten, doch de Lugd. achterhoede kon het vrij gemakkelijk af. Na tal van, gemistte kansen, wist Koolloos na 25 min. uit een free kick op fortuinlijke wijze, de Lugd. voorsprong te vergrooten (31). Lugd. verviel toen in een te tam spelle tje en Schoten kwam wat in den aanval. 5 min. voor het eipde kwam door eindeloos gepingel in de groen witte achterhoede het tweede Schoter doelpunt tot stand (32). De laatste minuten werden zoo waar nog spannend, daar de bezoekers alles op den aanval speelden, doch het laatste fluitsignaal van den uitstekend lei denden heer B. Steenbergen, voorkwam er ger en met 32 voor Lugd. kwam het einde. BOSKOOPSCHE BOYS I— C.V.V.-COMBINATIE (ROTTERDAM) 2—5. Gisteren had te Boskoop een vriend schappelijke wedstrijd plaats tusschen Bosk. Boys en een C V.V.-combinatie uit Rotterdam, waarvan de uitslag is 25 voor R'dam. De wedstrijd Bosk. Boys IVNieuwer- kerk III, voor de comp. G.V.B. eindigde in een overwinning voor de Bovs (51).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13