Uit de Omstreken tEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 30 Maari 1937 KERK- tN SCHOOLNIEUWS Thijs IJs en het verdtvetten Noorderlicht PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. BOSKOOP. Ned. Geref. .Gem. bewaarschool: Nam. hall acht, ds. van Weizen van Gouda. VOOR WOENSDAG 31 MAARI. .ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal van Mandersloostr. Nam. 3 en 7.15 uur de heer Redelijkheid van Ouderkerk a. cL IJssel (biddag). KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem. RemisestraatNam. half acht, ds. van Oordt van Zeist. NOORDWIJK AAN ZEE. Geref. Bond (Julianaweg 2o>: Nam. half acht, ds. Fokkema van Amstelveen. tot de taak der reseerins: behoort een reze- j ling te treffen voor een geneeskundig on derzoek van net onderwijzend Dersoneel voor de benoeming als zi1 zulk n onder zoek al? voorwaarde stelt voor een behoor lijke regeling van het ziekteverlof. Aangenomen werd ook de motie, welke uitspreekt dat het gezag en de leiding van het onderwijs in de overheidsschool thans voor de ouders der leerlingen van de open bare school niet voldoende gewaarborgd zijn. omdat deze materie in de L.O.-wet 1920 niet voldoende geregeld is Verder werd een motie aangenomen, waarin bij de regeering en de volksver tegenwoordiging wordt aangedrongen op verlaging van de bestaande leerlingenschaal en verbetering van de salarissen met als overgangsmaatregel intrekking der laatste j ralariskorting van 5 pet. XED. HERV. KERK. Zestal te Arnhem (vac. H. J. Dijckmees- teri dr. L. J. Cazemier te Temeuzen: H. J. Drost te Aalten; C. J. Laarman te Huizum iFr.i; A. K. Straatsma te 's-Gravenhagc; D. J. Vessers te Vlissingen en I. P. v. d. Waal te Hengelo (O.) Aangenomen naar Werkendam, H. de Lange te Nes (W. D.) Beroepen te Genemuiden T. v. d. Hee te Polsbroek. DE UNIE ,EEN SCHOOL MET DEN BUBEL" De 59ste algemeene vergadering. Onder presidium van prof. dr. K. Dijk, hoogleeraar aan de Theol. School te Kam pen, kwam de Unie .Een School met den Bijbel" heden in het gebouw vcor K. en W. te Utrecht in 59e jaarlijksche algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende de vergadering met het doen zingen van Ps. 68 10, gebed en het lezen van 1 Cor. 15 20—28. Hierna hield hij de openingsrede. Hierna werd het 58e jaarverslag goed gekeurd onder dank aan den secretaris, mr. J. J. Hengelbroek te 's Gravenhage. De secretaris deelde mede dat sinds de vorige jaarvergadering nieuwe locale co mité's zijn opgericht te Blauwkapel iGroe- neken) en Bodegraven iDe Meije) Het totaal bedraagt thans 891. Van de 891 comité's hebben 647 de Unie- collecte gehouden of wel drie minder dan in 1935, w.o. dertig comité's zijn, die dat in 1935 niet gedaan hadden. De opbrengst der Unie-collecte bedroeg in 1936 f. 75.630,28' dat is f. 1574.13' minder dan in 1935. Vervolgens rapporteerde de secretaris omtrent de kas van fondsen bestemd voor stichting van scholen met den Bijbel Op 31 December j.l. was in deze kas door tien locale comité's belegd een totaal be drag van stortingen en renten van f. 3034 74 Aan beleggingen in effecten en op 'de Rijkspostspaarbank was op dien datum aanwezig f. 5245,45. Er is dus een saldo ten faveure van de kas van f. 2210.74 Eveneens rapporteerde mr. Hengelbroek omtrent de schoolfondsen. Wat deze fond sen, die door de rechthebbende locale co mité's zelf onder controle van het Unie- bestuur beheerd worden, kan worden medegedeeld dat de gelden van deze fond sen (in totaal 9) voorzoover kon worden nagegaan, goed zijn belegd. Het aantal fondsen is verminderd met twee, door de oprichting van een school met. den Bijbel te Wijk en Aalburg (Br.i en door de op heffing van het schoolfonds te Houtrak- polder Laatstgenoemd fonds werd geschon ken aan de school te Halfweg, welke door de kinderen uit den Houtrakpolder gere geld wordt bezocht. Al deze rapporten werden goedgekeurd waarna de vergadering op voorstel van het bestuur een wijziging bracht in het eerste lid van art. 6 van het reglement van een kas van fondsen bestemd tot stichting van scholen met den Bijbel met betrekkin*' tot de belegging. Op voorstel van het bestuur voteerde de vergadering dit jaar uit de kas der Unie aan; het fonds Paedagogische leerstoel f.50; aan ..Barnabas" f. 90; „Lukas" even eens f. 90; „Johannes" en „Jacobus" elk f. 45; aan de bibliotheek ten dienste van T°^r' ™d<lrw'J-s 15°: aan het comité onze jonge onderwijzers) i. 2o01 en aan de commissie voor oud-strii- ders f. 500. Ook werd aangenomen het voorstel van het bestuur om in 1937 uit het fonds Paedagogische leerstoel aan het Ger. Schoolverband ten behoeve van den pae- oagogischen leerstoel aan de Vrije Univer siteit uit te keeren een subsidie van f. 600 Het aftredend bestuurslid, prof. dr. K. Dijk. werd met groote meerderheid her- Kozen. Nadat het rapport over de Unie propa ganda-actie was behandeld, werd de mor genvergadering gesloten. In de middagvergadering trad als refe rent op prof. dr. J. Waterink. hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, met het onder werp: ..Hoe kan de school in dienst staan van de karaktervorming van het kind?" BOND VAN CHR. GEREF. MEISJES- VEREENIG ING EN. Eerste Lustrum Afd. Zuid-Holland. Od den 2en Paaschdag hield de afd. Zuid Holland v. d. Bond van Chr. Geref M.V. in Nederland haar 5e jaarvergadering in de Chr. Geref. Kerk te Lisse. De presidente opende door het laten zin gen van Ps. 118 14 waarna zij voorging in gebed. Gelezen werd een gedeelte uit de H.S.: Lucas 24 1—12. Spr. heette in het bijzonder welkom mej. Klomp, afgevaardig de v. d. Bond. De alg. adjuncte. mej. Hageman las de notulen der Kerstvergadering, die onge wijzigd goedgekeurd werden. De secreta resse las het jaarverslag. Waren er verleden jaar 10 afd aangesloten, thans zijn dit er 12. In het afgeloopen iaar werden verschil lende kringen opgericht, waaronder de ressorteerende afdeelingen kunnen worden aangesloten. De hoop werd uitgesproken dat door toetreding van meer afdeelingen kring vorming meer mogelijk zal worden. Uit het verslag van de penningmeesteresse bleek dat een batig saldo aanwezig was van f. 6.22. De vice-presióente werd met groote meerderheid van stemmen herkozen, ter wijl als secretaresse werd gekozen mej. Tjitske Jonker uit Rotterdam. Mej. Batenburg uit Lisse gaf een reci tatie: een onderwerp Gew. Geschiedenis werd gehouden door mej. Hilly Jonker uit Rotterdam getiteld „De Samaritaansche Vrouw" Na een bespreking over dit mooie onder werp werd gezongen Ps. 36 3. De vragen op het onderwerp werden nader bezien en beantwoord. Mej. Hetty Visser volgde met een recitatie. Mej. Klomp bracht de geluk- wenschen over van den Bond. Om 5 uur werd de vergadering heropend met gebed door ds. I. de Bruyne uit Sas- senheim waarna gezongen werd Ps. 100 1—4. Ds. I. de Bruyne hield een referaat „Jong zijn in Opstandingslicht". Na dit interessante onderwerp volgde een bespreking, waar op de verschillende vragen door ds. de Bruyne werden beant woord Ook ds. Prins sprak naar aanleiding van het referaat van ds. de Bruyne Hierna volgde een recitatie van mej. Mien Krijgsman uit Den Ha*3'" waarna de presi dente dank bracht aan de ontvangende vereenigingen ui*- Lisse. voor de goede ont vangst. Ds Prins sloot na het zingen van Ps. 119 17 met dankgebed. W- AALSMEER. De Snijbloemenhandel. De week vóór het Paaschfeest heeft aan de vellingen alhier veel drukte en vertier in den snijbloemenhandel te zien gegeven. Vooral over de grenzen zijn massale hoe veelheden bloemen verzonden, waarbij voor wat Duitschland betreft, de narcissen een zeer voornaam gedeelte vormden, terwijl de Engelsche markt veel seringen betrok. Wat de rozen betrof, van welk product ge regeld al flink aanbod ter veiling komt, de opbrengst van deze bloemen mis over hei algemeen teleurstellend, wat eveneens met de Amerikaansche anjelieren het geval was. Beter was het gesteld met de lathyrusbloe- men, welke in goede kwaliteit voor export uitstekende prijzen konden opbrengen, ter wijl ock de freesia's, zoowel de witte, als gele en purperkleurige veelal een bevre digende opbrengst gaven. Plumosus snij- groen van goede kwaliteit bleef uitstekend op prijs. Wat het aanbod van verschillende bloemsoorten betreft, hoewel langzamer hand de toevloed van seringen nu wel wat vermindert, waren er in de afgeloopen week toch nog geregeld groote hoeveel heden van dit product, waarvan de witte variëteit Mad. Fl. Stepman in de betere kwaliteit steeds de hoogste opbrengst gaf, met als topprijzen van 3034 ct. per tak. De noteeringen van de eveneens witte Marte Legraye werden, tengevolge van den vluggen handel, iij het algemeen iets hoo- ger dan ze den laatsten tijd geweest wa ren. met als hoogste prijzen van 12—16 ct. per tak. terwijl de gekleurde van 1418 ct. noteerden. Van Jap. kersentakken was steeds aanvoer van beteekenis en voor zoo ver het de goede kwaliteit betrof werden er uitstekende prijzen voor betaald, met als hoogste opbrengst van 7085 ct. pea- tak. Prunustakken van goede hoedanigheid werden weinig meer aangeboden, terwijl ook het aanbod van convallaria niet veel meer beteekende. Groot was de aanvoer van bolbloemen, o.m. tulpen, narcissen, hyacinthen en anemonen. In deze produc ten was in verband met het Paaschfeest, dat een verbeterde vraag voor export bracht een zeer levendige handel en als ge volg hiervan bewogen de prijzen zich in min of meer opwaartsche lijn. Voor de beste tulpen werd per dozijn van 30—38 ct. betaald, voor de narcissen van 1217 ct. en voor de anemonen van 20—28 ct. (per bos) betaald. Mede onder den invloed van het Paaschfeest was er aan de veilingen van potblcsmen en -planten een opgewekte handel. Voor goede kwaliteit winkelpotten, o.m. azalea's, hortensia's en cineraria's werden flinke prijzen betaald. Het aanbod van perkplanten, om. violen, primula's en madelieven werd in de afgeloopen week al van veel beteekenis. Voor vluggen handel en afzet dezer producten echter is zachter weer gewenscht. Angstig avontuur. Een drietal meisjes, dat op Eersten Pap~-hdag zich met een roeiboot op den Wet.plas had begeven, beleefde een ang stig avontuur. De meisjes toch. hadden haar bootje aangelegd bij een rieteilandje en waren daar aan land gegaan. Toen zij weer wilden weggaan, bleek de boot te zijn afgedreven. Nadat de meisjes eenigen tijd in angst op het eilandje gevangen hadden gezeten, werd haar hulpgeroep ten slotte gehoord en wist men het 3-tal te verlossen. HAARLEMMERMEER. ERNSTIG ONGELIUK IN BADHOEVEDORP. op het droge Worden gebracht en werd een in de omgeving staande loods binnenge dragen. Inmiddels werd de hulp ingeroepen van dr. S. die constateerde dat mej. D. vermoedelijk een schedelfractuur, in ieder geval een ernstige hersenschudding had bekomen, waarschijnlijk doordat zij ach terover met het hoofd op het bruggedek sloeg. De woning van haar hoogbejaarden vader aan den Akerdljk alhier, met wien zij samenwoont, had zij kort te voren even verlaten om een boodschap te doen. In zorgwekkenden toestand werd ze per ge meentelijke ziekenauto naar het Luther- sche Diaconessenhuis in Amsterdam over gebracht. Inbraak. Terwijl de bewoners afwezig waren, heb ben ongewenschte bezoekers :s avonds in- gebroken bij den landbouwer B. aan den Hoofdweg nabij Hoofddorp. Aan een der zijkanten van de woning hebben de dieven een raam geforceerd, waarna zij het huis zijn binnengedrongen en alle? overhoop hebben gehaald. Vermist werd ongeveer f. 30.—. De politie stelt een onderzoek in. Aanleg van een model-ijsbaan. Het zal niet lang meer duren of de nieuwe ijsbaan, welke op krachtig initiatief van weth. de Zseuw op het gempentelij-k sport terrein te Hoofddorp ruim en oordeelkundig aangelegd, zal zijn gereed gekomen. Voor de groote kampioenswedstrijden zal deze baan door de uitstekende accomodatie uitermate geschikt zijn. Motorrijdster in botsing met een autobus. Gistermiddag had In Haarlemmermeer op den Vcnneperweg bij Nieuwvennep een niotorrijdster. de 22-jarige mej. N. H. uit Aerdenhout, het ongeluk in botsing te ko men met een passeerende autobus, met het gevolg dat zij met den motor tegen den grond sloeg. In bewustelcozen toestand werd zij op genomen en bij een der bewoners binnen gebracht. Na door dr. S. uit Nieuwvennep voorloopig verbonden te zijn, werd zij per gemeentelijke ziekenauto naar het Diaco nessenhuis in Haarlem overgebracht, waar een schouderfractuur en beenkneuzing ge constateerd werden. Haar toestand is naar omstandigheden bevredigend. Tragisch. De heer Bart Baartse en zijne echtge- noote, die bijna een halve eeuw in Haarlem mermeer hadden gewoond, zijn thans, na een bijna 50-jarige echtvereeniging, zeer kort na elkaar de vrouw in haar woning aan den Slotcrweg te Nieuwvennep en de man in een ziekenhuis overleden. Zater dag werd dit echtpaar op de Alg. begraaf plaats te Nieuwvennep ter aarde besteld. In de Beurs te Hoofddorp werd ten overstaan van den aldaar resldeerenden no taris Heinsius publiek verkocht 't huis van den bloemist G. Bras. met bljbehoorende kassen, verwarmingsinstallatie enz. alsmede schuren en bouwland, ter gezamenlijke grootte van 3.54.90 H.A. Kooper werd de heer H. Busscher te Hoofddorp voor f. 11.000. Ik wil je niet storen! maar. ben je er nu wel heel zeker van dat de motor goed werkt?! ik vind hij doet zoo raar! Vrouw van brug gevallen en zwaar gewond. De 42-j. mej. C. D.. had, terwijl zij zich bevond op de over een tocht in Badhoeve- dorp gemaakte loopbrug, het ongeluk uit te glijden en te vallen, waarna zij in het water terecht kwam. De aannemer van den ter plaatse in uitvoering zijnden kerk bouw en andere personen waren in de on middellijke nabijheid toen het ongeluk ge beurde. De vrouw, die in bewusteloozen toestand verkeerde en ernstig aan het hoofd gewond bleek te zijn, kon spoedig VEREENIGING VAN HOOFDEN' VAN SCHOLEN. Vergadering te Amsterdam. Zaterdag is de vereeniging van hoofden van scholen te Amsterdam in vergadering bijeen gekomen Na een openingsrede van den voorzitter den heer A. J. van Goethem, werd het voorstel Arnhem: het hoofdbestuur trachte in verbinding met de andere organisaties od onderwijsgebied bii de regeering te ver krijgen een verhooging van de pensioenen voor de weduwen, aangenomen Voorts nam de vergadering een voorstel aan. waarin wordt aangedrongen op een betere regeling voor de uitkeering van sa laris bij langdurige ziekte. Ook besloot de vergadering bij de regeering aan te dringen od de verlenging van de leerplicht tot het 14e iaar. Ds heet Hoppener leidde daarna het on derwerp; „De positie van het hoofd der openbare school in dezen tijd" in vergadering nam een motie aan waar in zij den minister dank betuigt voor de verlenging van het ziekteverlof tot een laar, maar de meening uitspreekt, dat het 41. Zóó kwam nu dus alles prachtig t'recht, en 't was al vreugde in 't paleis van Pegelbrechtalleen toen hoofdman Obbekoud een toespraak hield tot al zijn onderdanen, weenden velen van be rouw nog dikke tranen. Maar dan stak Pegelbrecht een kaarsje op nu steeg de vreugd ten top, want, voor het eerst na veie duist're weken, ging hij thans weer het Noorderlicht ontsteken! Het was heel prettig daar het was een lieve lust; maar Thijs had nog geen rust. Zoo gauw hij kon ging hij naar buiten: zijn vaart was niet te stuiten, en bij het schijnsel van het Noorderlicht, dat overal zijn stralen zond, keek hij nu zoekend rond. „Oom Brom! Oom Brom!" Waar bent u dan?", riep hij, zoo hard als 't kan. HILLEGOM. De naaicursus van het comitc voor Huishoudelijke voorlichting is gesloten. Verschillende dames van het comité wa ren aanwezig, ook de eere-voorzitster, mevr. Pont. De gemaakte en vermaakte kleeding- tukken zijn bewondert. De leeares, mej. Liebregs is met bloemen gehuldigd. Het comité hoopt in staat te zijn den cursus tc vervolgen. LISSE. vergoaermg tteizigersvervoer in net Bloembolle rib rd rijf. De reizigers en inkoopers in het blocm- bollenbedrijf hebben alhier een druk be zochte vergadering gehouden, onder leiding van den heer Hoogervorst. die het doel der vereeniging breedvoerig uiteen zette. In 't bestuur zullen 4 inkoopers en 3 re.zigers zitting nemen. In December was het aan tal leden 14, thans ruim 70. De statuten en het huishoudelijk reglement waren goea voorbereid en zijn vastgesteld. Gesproken is over de stichting van een weerstands fonds (pensioenfonds) wat zeer moeilijk bleek te zijn. wegens de zeer groote finan- cieele offers. Er is een commissie benoemd om de zaak te bestudeeren. In deze com missie namen zitting de heeren A. G. van Wonderen, Sijpenstein en Luijk. Tenslotte is de film „Hollands Glorie" vertoond met muzikale illustratie. Vergadering der Pluimvee-Ver. De Pluimvee-Vereenlging hield in „De Vereeniging" haar 19e jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer N. J. Dol. Mede was aanwezig de beschermheer der Ver., de heer J. C. de Haan, gemeente secretaris. De secretaris deelde mede. dat het le dental tot 74 was teruggeloopen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er momenteel een kassaldo ls van f 184.56. De bespreking van de tentoonstelling werd uitgesteld tot de volgende vergade ring. die hieraan geheel gewijd zal zijn. Blijkens het verslag van de tatoueercom- mlssie bleek, dat 202 dieren werden geta- toueerd hetgeen heeft opgebracht f 6.06: de uitgaven bedroegen f. 0.66, zoodat dit een saldo gaf van f. 4.50. De bestuursverkiezing werd uitgesteld tot de volgende vergadering. Na verloting volgde sluiting. zal moeten uitwijzen of zij 't beoogde doel zullen bereiken. Door de bezwarende voorschriften zal er ook dit jaar helaas van een vrijen uitvoer van narcissen naar. Amerika nog geen sprake zijn. De verhooging der minimum prijzen eehter is 'n verheugend verschijnsel. Na lezing der notulen deelde de voorzitter mede. dat de Beursbelasting een voldongen feit ls geworden. Het gevolg hiervan ls ech ter een contributie-verlaging voor het lid maatschap, de minimum-contributie ls ml f. 3,50. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven waarin de heer Joh. v. Konijnenburg bedankt als bestuurslid. Getracht zal wor den den heer v. K. als bestuurslid te be houden. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1936 gaf een batig saldo van f. 18,22. Dit verslag werdi evenals dat van den secretaris goedgekeurd. De periodiek aftr. bestuursleden J. v. d. Wilden en A. R. Overvelde werden her kozen! Tot afgevaardigden naar de Alg. Vergadering werden gekozen de heeren J. H. Lindhout en C. Hoogeveen en als plaats vervangers de heeren J. C. v. d. Meer en M. Hoek. Het voorstel ln den beschrijvingsbihf om het handelsreglement zoodanig te wij zigen, dat het voortaan onmogelijk zal zijn daarop allerlei ongewenschte clausules voorkomen vond eenige bestrijding, die op de alg. verg. in een motie zal worden vastgelegd. Het reorganisatie-rapport werd met één stem tegen goedgekeurd. Na rondvraag volgde sluiting. OEGSTGEEST. De afdeeling Oegstgeest van den Ned. Chr. Vrouwenbond hield in „Irene" een bijeenkomst. Na opening door de presi dente, mej. Planjer. sprak mej. v. d. Molen over „Onze Huwelijkswetgeving". Spr. be antwoordde volgende vragen: Wat het huwelijksrecht is. Wat anderen wenschen en Wat het worden moet. Spr. onderwierp o.a. de moderne opvattingen en wenschen ten opzichte van het huwelijksrecht aan ernstige critiek. Na het beantwoorden van vragen sloot mevr. v. Loosdrecht met dank gebed. De heer G. Kok, commies ter secre tarie en ambtenaar van den burg. stand, zal met Ingang van 1 Juli 1937 den ge meentedienst pm gezondheidsredenen ver laten. De heer Kok is sedert 1 Juni 1908 op de secretarie werkzaam geweest. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. v. P. v. Nleuwkoon en D. v. Dijk. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. W A. Polane, Tramstraat 6 A. v. d. Vijver, Oegstgeesterweg 36 M. P. Bavelaar, Heerenweg 20 E. E. H. Scholz, onderwijzeres. Koestraat 37 J. Heemskerk. Oegstgeesterweg 3b E. van Duijn, Katwijkerweg 10a H. Bakker. Voorhouterweg 4 M. v. Pol, Tramstraat 6 J. Zwaan, Smidsstraat 4 L. Ouds hoorn, Vliet N.Z. 94 W. Heikoop, geb. Merkesteijn. Voorhouterweg 20. Vertrokken: P. v. Zuilen naar Den Haag. Steynlaan 76 A. de Mooy, geb. v. Eg- mond naar Rottterdam. Ammanstraat "10 Cath. v. d. Endt naar Woubrugge B 287. NOORDWIJK. Vergadering van Bloembollencultuur. In hotel „Het Hof van Holland" verga derde .Bloembollencultuur" onder presi dium van den heer J. C. v. d. Meer. In zijn openingswoord deelde de voorz. mede dat deze vergadering in hoofdzaak gehouden moest worden ter behandeling van het herziene en meer uitgewerkte reorganisatie rapport der Alg. Ver. De plannen, aldus spr., zijn aanvaardbaar, doch de praktijk SASSENHEIM. Ingelandenvergadering Floris Schouten Vrouwenpolder. De ingelandenvergadering van den Floris Schouten Vrouwenpolder werd in hotel „Het Bruine Paard" gehouden. Bij opening door den voorzitter, den heer G. H. Heijnes, waren aanwezig ingelanden, die 30 stem men konden uitbrengen. Het maximum aantal. dat uitgebracht kon worden ls 81. De rekening werd vastgesteld aan Inkom sten op f. 4715,49'/» en aan uitgaven op f. 3714,80. zoodat het batig saldo bedraagt f 1000,69'.'s, in welk bedrag is begrepen een storting in het bemalingsfonds van f. 142,78 en een ontvangst van f. 207, wegens ver koop van een perceel water ten behoeve van den aanleg van den Rijksweg Sassen- heim-Amsterdam. De nog te vorderen pol- derlasten over vorige jaren bedragen f. 240.92. De omslag bedroeg over 1936 f. 8 per H A De omslagplichtlge grootte is 191.96.14 H.A. Bij de uitgaven treffen wij aan: onder houd van de kaden en beschoeiingen f. 108,72, onderhoud bemaling f. 85,78, kos ten van olie en smeer f. 202,02, aflossing geldleening pro resto f. 8320 (oorspronkelijk f. 13.000), f. 520. rente van deze leening f. 364,65. De heeren Chr. Homan, W. J. van Rijn en N. Breedijk, vormende de com missie voor onderzoek rekening 1936, had den alle stukken in orde bevonden. Deze ingelanden werden eveneens aangewezen, voor onderzoek van de rekening over 1937. Tot plaatsverv. leden werden benoemd de heeren H. Slegtkamp, G. Dannijs en J. P. Warmerdam. De begrooting voor 1937 werd vastgesteld aan Inkomsten en uitgaven op f. 5129,80. De omslag werd geraamd op f. 8 per H.A., zoo dat het kohier van omslag sloot met f. 1535,69. Verschillende besprekingen wer den gevoerd in verband met deze begroo ting aangaande aanleg van meergenoem- den Rijks- en Provinciale weg. De zeker heidstelling van den penningmeester werd vastgesteld overeenkomstig de voorschrif ten. Vervolgens had de verkiezing plaats van een poldermeester wegens periodiek af treden van den heer M. v. d. Vlugt, ver tegenwoordigende het R.K. Armbestuur te Sassenhelm De heer M. v. d. Vlugt werd met alg. st. herkozen. Het stembureau be stond uit de bestuursleden G. H Heijnes, voorzitter; J. Phillppo en M. v. d. Vlugt, leden. Hierna sluiting. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Pauwels en D. v. d. Niet. 4—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12