Ons Kort Verhaal [ÈIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 30 Maart 1937 De teleurstelling GEMENGD NIEUWS GOED HELPEND GOED SMAKEND VRAGENRUBRIEK Doodelijk ongeluk op onbewaakten overweg te Kethel. Motorrijder met duopassagier door trein meegesleurd en gedood. Op den onbewaakten overweg te Kethel fZ.H.i heeft zich gistermorgen, kort na elf uur, een ernstig ongeluk voorgedaan, dat twee jeugdigen Rotterdammers het leven heeft gekost. De bestuurder van een motorrijwiel, de 18-jarige W. H. van Laren, die ter plaatse onbekend was met den weg, lette niet op den trein, welke om 10.59 uur uit Schiedam naar Hoek van Hol land was vertrokken. Eenige jongens, die zich in de nabijheid van den over weg bevonden, maakten van L. nog attent op den naderenden trein. Hij schijnt de bedoeling van de jongens evenwel niet te hebben begrepen, en passeerde een auto, die voor den over weg stond te wachten, niet wetende waarom die wagen staan bleef, waar door de motorfiets door den trein, die op dat moment een snelheid ontwik kelde van 95 km., werd gegrepen en dertig meter werd meegesleurd. Toen voorbijgangers kwamen toesnellen was zoowel van L. als de op de duo gezeten 19-jarige P. de Waard reeds overleden. De burgemeester van Kethel, mr. J. J. van der Lip, die zich op de plek van het onge luk bevond, verklaarde, dat dit ongeval, ge durende zijn driejarige ambtsperiode het zesde is, dat op den overweg is gebeurd Het uitzicht ter plaatse is niet slecht te noemen. De trein kon na vijf minuten vertraging eijn reis vervolgen. Geen solide geldbelegging. Cocaine als lokaas. Het was den 33-jarigen melkboer W. B. te Rotterdam bekend geworden, dat een bewoner van Feyenoord, de 34-jarige A. M., bij zijn werkzaamheden in West Indië, waar hij in 1936 heeft vertoefd, een bedrag van ongeveer f. 1.000 had overgespaard. Hij heeft toen herhaaldelijk M. er over aange sproken, dat er voor iemand, die over een klein kapitaaltje en den noodlgen moed be schikte, mooie gelegenheden bestonden om zich met dat geld een ruime bijverdienste te verzekeren. M. had hier wel ooren naar en toen hij B. om nadere inlichtingen vroeg, werd deze heel geheimzinnig, maar intro duceerde hem tenslotte toch bij zijn vriend, den 41-jarigen koopman S. K„ die aan het Mijnsheerenplein te Rotterdam woont. Uit een daar gevoerd gesprek bleek, dat B. en K. een clandestlenen handel in co caïne op het oog hadden. Zij wisten, zoo vertelden zij, dat een schipper, die momen teel met zijn schip in de Maashaven lag een groote partij cocaïne ten verkoop had voor den naar hun zeggen belachelijk lagen prijs van f. 850. Mits men contant betaalde. M. ging op het voorstel in en er werd afgespro ken, dat B. op een middag met zijn carrier naar de Maashaven zou gaan en op die car rier een aantal flesschen met melk zou zet ten. De cocaïne zou in een melkflesch wor den gedaan die daarna tusschen de andere flesschen zou worden geplaatst. M. zou op zijn fiets meegaan om toezicht te houden. Inderdaad zijn zij den volgenden dag bij de Maashaven gekomen, waar B. van een schipper een flesch. welke met wit poeder gevuld was, kreeg, nadat M. den schipper f .850 uitbetaald had. De flesch met cocaïne werd tusschen de melkflesschen gezet en M. en B. gingen samen naar de woning aan het Mijnsheerenplein. Dicht bij de woning van K hielden twee mannen den carrier aan. zeggend dat zij rechercheurs waren van de crisiszulvelcentrale en dat zij den inhoud van den carrier wilden onderzoeken. Zij vonden de flesch met cocaïne, welke zij in beslag namen. In de woning van K. heerschte uiteraard groote verslagenheid en zoowel B. als K. smeekten M. er bij de politie geen werk van te maken, omdat hij zelf dan ook als handelaar in cocaïne ge straft zou kunnen worden. Inmiddels ver trouwde M. de zaak niet heelemaal en hij ging naar de politie, waarna een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Al dadelijk bleek, dat men hier met pseudo-rechercheurs te maken moet hebben gehad en ook kwam al spoedig vast te staan, dat er in de flesch absoluut geen cocaïne heeft gezeten, maar slechts soda. Het onderzoek leidde weldra tot arrestatie van den schipper, die heele maal geen schipper bleek te zijn, maar de 36-jarige electricien J. van W. Deze had het geld in ontvangst genomen en het aanvan kelijk aan zijn zuster in bewaring gegeven, zeggend, dat zij haar mond moest houden, omdat maatschappelijk hulpbetoon niet mocht weten, dat hij een extraatje had ge had. Toen van W. evenwel merkte, dat de poli tie een onderzoek instelde heeft hij het geld bij zijn zuster weggehaald en het nog den zelfden dag aan zijn buurvrouw, de 44- jarige mej. I. K. in bewaring gegeven. Uit de manier waarop hij haar het pakje heeft gegeven moet deze wel hebben kunnen op maken. dat er iets bijzonders met het geld aan de hand was en zij is dan ook als ver dacht van heling gearresteerd. Bovendien heeft de politie aangehouden den 49-jarl- gen electricien D. H„ die zich als recher cheur had voorgedaan. Voorts zijn aange houden W. B. en de koopman S. K. De vijf verdachten zijn ln het huis van bewa ring opgesloten en ter beschikking van de justitie gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. KIND DOOR TREIN GEGREPEN EN VERMORZELD. Zondagmorgen om elf uur is op den on bewaakten overweg bij den Vijf Eik te Rijen (NBr.) de 3-jarige David Heesbeen, die dicht bij den overweg woont en bij het spelen op de rails was géraakt, door e'en uit de richting Breda komenden trein ge grepen en gedood. 8815 (lngez Med.) Kindje van zes maanden in rook gestikt. Bij een brand te Utrecht. In den nacht van Zondag op Maan dag is brand uitgebroken in het per ceel Curacaostraat 25 te Utrecht. Het vuur breigdc zich snel uit zoodat de bewoners in allerijl in nachtgewaad de vlucht moesten nemen. Zij konden vijf kinderen meenemen. Een kindje van zes maanden kon echter niet meer worden bereikt. De brandweer heeft met enkele stra len op de waterleiding het vuur gedeel telijk gedoofd, en heeft zich toen, met rookmaskers voor, naar binnen bege ven. Het kind bleek inmiddels door den rook te zijn gestikt. Het had geen brandwonden bekomen. Zijn vrouw in brandend huis opgesloten. Drama te Vlijmen. De dader verbrand. Een ontzettend drama, zoo meldt de Crt., heeft zich op den morgen van den Tweeden Paaschdag afgespeeld in een kleine boerderij te Vlijmen. De 64-jarige landbouwer Duzamos poogde daar zijn 76-jarige vrouw van het leven te be- rooven. Daartoe sloot hij de vrouw in de boerderij op, om daarna, na overal in het huis petroleum gegoten te heb ben, het huis in brand te steken. De vrouw, die bijna krankzinnig werd van angst, wist nog juist bijtijds aan de vlammen te ontsnappen; de man is zelf in de vlammen omgekomen. Zijn verkoolde resten werden later tusschen de puinhoopen teruggevonden. Het huis brandde tot den grond toe af. De aanleiding van dit alles was een ech telijke twist, 's Morgens omstreeks 9 uur kreeg de man, voor zoover dat thans uit het onderzoek valt vast te stellen, ruzie met zijn vrouw. 3 De landbouwer greep zijn vrouw beet en duwde haar in een vertrek. Onder vreese- lljke bedreigingen verbood hij haar het huis te verlaten. De man ging daarna zelf naar de schuur en haalde een klos ijzer- draad. Hij bond dit draad over de staldeu ren en twee andere uitgangen; de voordeur zelf sloot hij met een sleutel af. De vrouw, die radeloos van angst was, schreeuwde om hulp, maar daar de meeste omwonenden op weg waren naar de kerk, hoorde niemand haar. De rest van het drama laat zich slechts reconstrueeren uit een hoop puin, een in beslag genomen petroleumkan en eenige stukjes ijzerdraad Duzamos is waarschijn lijk, na overal met petroleum gegoten te hebben, naar den hooizolder van de boer derij gegaan, om in het daar opgeslagen licht ontvlambare materiaal brand te stichten. Na veel moeite is de opgesloten vrouw er in geslaagd de achterdeur in te trappen en het huis te verlaten. Dc* woning brandde geheel af. Eerst toen de vlammen, zoo goed als dat mogelijk was. waren gebluscht, kwam men tot de ontdekking, dat de land bouwer Duzamos verdwenen was en nie mand had hem gezien; ook zijn vrouw niet. Voorloopig was het echter onmogelijk een onderzoek in te stellen. Eerst 's middags, eenige uren nadat de brand was uitgebroken, kon men begin nen met het opruimen van de resten. Toen deed men de ontstellende ontdekking, dat inderdaad Duzamos ln het huis, dat hij zelf had aangestoken, was omgekomen. De man lag op de plaats waar vroeger de hooizolder was geweest. In zijn nabijheid werd de petroleumkan teruggevonden. AUTOBOTSING TE VRIES. Drie personen gewond. Te Vries (Gr.) zijn gistermiddag twee auto's, bestuurd door den heer R. M. Bloem uit Onstwedde en den heer H. Spa uit Emmen. met elkaar ln botsing gekomen, doordat eerstgenoemde, die met een fa milielid in den wagen zat, de binnenbocht te kort nam. Beide auto's werden zoo ernstig beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. Alle drie inzittenden werden gewond, doch konden, na door een geneesheer te zijn verbonden naar hun woonplaatsen terugkeeren. KNAAPJE VERDRONKEN. Te Zevenhoven (Z.H.) geraakte Zondag avond het vier-jarig zoontje van de familie K. alhier in de naast de boerderij loopende poldersloot. Voorbijgaande kinderen, die het ongeluk bemerkten, waarschuwden de ouders. Toen het knaapje door den vader uit de sloot was gehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. RANGEERDER DOOR LOCOMOTIEF OVERREDEN. Op het stationsemplacement te Tilburg is Zaterdagmorgen omstreeks tien uur een 45-jarige gehuwde rangeerder, toen hij van een rijdenden trein was afgesprongen, door een losse locmotief gegrepen en overreden. Van den ongelukkige werd het recHterbeen bij de heup afgereden, terwijl hij eveneens aan het linkerbeen gewond werd. In zeer zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd. ERNSTIGE AANRIJDING TE ZIJPE. Jongetje levensgevaarlijk gewond. Zondagochtend om half tien is op den rijksweg Alkmaarden Helder nabij Stol- pervlotbrug onder de gemeente Zijpe, een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Daar reed een personenauto, waarvan de bestuurder, de officier-vlieger F. ter Horst uit den Hel der, zich plotseling tegenover een jongetje geplaatst zag, dat zonder uit te kijken op zijn fiets den weg overstak Hoewel de be stuurder uit alle macht remde kon een aan rijding niet meer worden voorkomen. Bo vendien kantelde de auto enkele malen en bleef met de wielen omhoog liggen. De jeudige wielrijder de negenjarige J. de Wit uit Stolpervlotbrug, bleek ernstig te zijn gewond en is door dokter Boerma uit 't Zand, die de eerste hulp verleende, naar de ouderlijke woning gebracht. Men vreest "oor het leven van het ventje. De autobestuurder kwam er met eenige wonden aan de handen af. Doordat de wagen op het rijwielpad was terecht gekomen werd bovendien nog een 19-jarig meisje, dat op de fiets passeerde, geraakt, Zij kwam te vallen en kreeg schaafwonden aan de beenen. Zij is naar een familielid te Lutjewinkel overgebracht. KINDJE NA AANRIJDING OVERLEDEN. Zondagavond omstreeks zes uur is het vierjarige dochtertje van de familie Balink in de Dorpsstraat te Westervoort, doordat het kind plotseling den weg overstak, over reden door een juist passeerende auto. In zorgwekkenden toestand is de kleine naar het diaconessenhuis te Arnhem vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden. WOONHUIS AFGEBRAND TE LANDSMEER Gisteravond om kwart voor acht is in de van Beekstraat te Landsmeer door on bekende oorzaak brand uitgebroken in het groote woonhuis van den eierhandelaar P. van den Zanden. De brandweer was spoedig met twee brandspuiten aanwezig en tastte het vuur bovendien met een straal op de waterlei ding aan. De vlammen waren echter niet meer te stuiten, zoodat het geheele per ceel uitbrandde. De eieropslagplaats. welke zich achter op het erf bevond, bleef on aangetast. Omtrent de oorzaak kon niets worden vastgesteld, aangezien de bewoners niet thuis waren. STATIONSKOFFIEHUIS UITGEBRAND TE WAALWIJK. Vannacht om half drie zag een auto mobilist dat vlammen sloegen uit het dak van het Stationskoffiehuis te Waalwijk, be woond door de familie Sandbrink. Hij waarschuwde onmiddellijk de bewo ners, die zich in allerijl in veiligheid moes ten stellen, daar de brand spoedig een grooten omvang had aangenomen. Niets kon in veiligheid worden gebracht. De brandweer was-ikórt na het uitbreken van den brand ter plaatse. Zij kon echter niet verhinderen, dat het koffiehuis, dat van de andere gebouwen gescheiden stond, tot den grond toe afbrandde. De oorzaak van den brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. WEDEROM EEN OUD HUIS IN NIJMEGEN INGESTORT. In den namiddag omstreeks vier uur is Zondag in Nijmegen, in de oude stad tus schen Vleeschhouwersstraat en Steen straat, wederom een oud huis plotseling in gestort. Het huis. bestaande uit een gelijk- vloersch gedeelte en een verdieping met dak werd nog als paardenstal gebruikt door den voerman Kloosterman. De instor ting is veroorzaakt door het naar binnen werken van een der buitenmuren Het dak dat dientengevolge onvoldoende werd ge steund, stortte plotseling in. Voor de drie paarden, welke op stai stonden, is het goed afgeloopen. Zij kregen geen letsel en konden naar buiten worden gebracht. De autoriteiten hebben maatregelen ge troffen het huls verder te doen afbreken. DOODELIJK ONGEVAL IN EEN MIJN. In de dominiale mijn te Kerkrade is Za terdagmiddag de arbeider F. K. door val lend gesteente gedood. BUITENLANDSCH GEMENGD. Ernstig ongeluk tijdens skiwedstrijd. Vermoedelijk 9 dood en. Tijdens een skiwedstrijd in de Sloveen- sche Karawanken zijn 28 skieërs door een lawine meegesleurd. Negentien hunner kon den, zij het ook voor 'n deel zwaar gewond, gered worden. De overigen zijn waarschijn lijk om het leven gekomen. Twee lijken zijn reeds geborgen. De deelnemers aan den wedstrijd beston den voornamelijk uit arbeiders der fabrie ken te Trsjitsj (Neumarkt). EEN LUCRATIEF BEDRIJF. Te Mexico heeft men zekeren Alexander Portez, den organisator van kansspelen in de negerwijk van New-York, Harlem, ge arresteerd, die gevlucht was, nadat de po litie zijn voornaamste medewerkers had gearresteerd. De jaarlijksche winst dezer onderneming bedroeg 5 millioen dollar. Portez zal wor den uitgeleverd en naar New-York worden overgebracht. TWEE VOETGANGERS GEDOOD. Zaterdagavond is een ernstig ongeluk ge beurd op den weg ParijsDieppe nabij Grandes Venttes. Een auto. welke bestuurd werd door den graaf De Chambrun, den zoon van den bekenden senator, reed drie voetgangers omver. Twee hunner zijn aan hun verwondingen bezweken. door J. P. Baljé. „Vreemd", dacht Sonja terwijl ze voor den derden keer met den langen, slan ken vreemdeling danste, „vreemd, dat mijn voorgevoel zoo uitkomt. Van het moment, dat lk hier in Luzern aankwam, voelde ik, dat er iets met me zou gebeuren, dat een ommekeur in mijn leven zou brengen. En nunu dans ik met hem. en lk wéét, dat h ij het keerpunt beteekent. Misschien was het de sfeer van dit vriendelijke plaatsje, de rust, die er van het mooie meer uitgaat, de gemoedelijkheid van de bevolking, die me dat gevoel gaven". Ze keek naar hem op en lachte. „Prettig?" vroeg hij, alsof ze hun heele leven al samen hadden gedanst. En ze za gen elkaar vanavond voor het eerst. Ze wendde het hoofd af en knikte. Maar toen hij haar blik volgde, merkte hij, dat die knik geen bevestiging was op zijn vraag, maar een groet voor den man, waarbij ze hoorde, en die nu, breed en een tikje aarts vaderlijk met zijn ouderwetsche baard, haar genoegelijk toelachte. „Blijft U lang in Luzern?" vroeg hij. „Ik zou het leuk vinden, als ik U nog eens kon ontmoeten. Wat zoudt U er van zeggen, als wij morgen eens een autotochtje maakten om het meer?" „Morgen gaat beslist niet", antwoordde ze, en tegelijkertijd kleurde ze. Haar ant woord hield immers een halve toestemming in. en ze kende hem nauwelijks. Direct benutte hij zijn voordeel. „Maar overmorgen wel!" drong hij aan, „mag ik U om een uur of negen afhalen aan Uw hotel? Ofzou Uw vader bezwa ren maken?" Opnieuw kleurde ze, en er kwam een peinzend trekje om haar mond. „Nee!" zei ze. „Nee, ik kan m'n eigen gang gaan". De dans was ten einde en langzaam lie pen ze naar haar plaats. „Dus?" vroeg hij, „Overmorgen om negen uur?" Nog een korte aarzeling. „Goed", zei ze dan, „vraagt U maar naar Sonja Borewski, Hotel „Zum Schwanen". Ze volgde zijn slanke gestalte toen hij zich verwijderde. En eerst toen hij uit de danszaal verdwenen was, wendde zij zich tot haar metgezel. „Ja", beantwoordde zij z'n gretige vraag, „het is gelukt. Maar natuurlijk weet ik niet of het wat is. We zullen morgen informaties moeten nemen. Enfin, dat kan je wel aan mij overlaten". Een week was voorbijgegaan en in die week hadden Sonja Borewski en Eugène Fournier elkaar heel wat beter leeren ken nen. Vrijwel geen dag was voorbijgegaan, zonder dat ze in eikaars gezelschap waren geweest. Het eerste autotochtje langs het prachtige meer had het ijs tusschen hen volkomen gebroken, en de volgende dagen hadden ze samen lange wandelingen ge maakt, ze hadden geroeid of alleen maai' lui op één van de vele pleizierbooten geze ten, kijkend naar de staalblauwe hemel, de forsche bergen, de knusse stadjes aan de oevers. Ditmaal hadden ze er weer een gemakke lijk dagje van gemaakt en hadden ze zich door het peuterige fuiüculairetje den Son- nenberg op laten trekken. Toen ze door het bergbosch weer afdaalden, had hij haar voor het eerst gekust. En nu zaten ze op het terras van Hotel Chateau Giisch, en ze keken droomerig naar Luzern, dat zich aan huil voeten uitstrekte, naar de tallooze kleine bootjes, die op den Vierwaldstatter See door elkaar krioelden, of naar de inter nationale treinen, die aan den overkant van de Reuss telkens voorbijdenderden. „Eugène", begon ze plots een gesprek, „hoelang moet dit spelletje nog duren?" Verward keek hij haar aan. „Maar Sonja, ikwat Ze volgde een klein, wit motorbootje, dat snel over het meer schoot en een voor van wit schuim in het water trok. Haar vingers speelden met het theelepeltje, en het was als sprak ze tot het kleine vogeltje, dat op het verlaten tafeltje naast het hunne kruimpjes wegpikte, zoo rustig- en vlak was haar stem. „Je bent detective!" Met een ruk schoof hij achteruit. „Hoe weet je?'1 gaf hij zich bloot, „hoe kwam je er achter?" Z ehaalde de schouders op. Intuïtie! Het wild ruikt vaak de jachthond. Als je immers je heele leven opgejaagd wordt „Maar als je wist", verbaasde hij zich, „waarom zijn jullie niet gevlucht?" „Omdat ik er genoeg van heb", zei ze harder dan zooeven. „omdat ik walg van dit leven". Ze legde haar hand op zijn arm en hij zag vertwijfeling in haar grijze oogen. „Wil je naar me luisteren?" vroeg ze. Hij knikte, niet begrijpend. Wat kön ze hem nog te zeggen hebben. Hij was door zien, zijn spel verloren. „Als klein meisje nam hij me met zich mee, Serge Iwanowitsch, en hij zorgde goed voor me, mijn ouders waren in de revolutie gevallen. Toen ik zestien was begon ik mijn „carrière". Ze lachte bitter. „De menschen schenen me knap te vinden. Serge bracht me in mondain gezelschap. Ik moest ken nis maken met gefortuneerde mannen, hun vertrouwen winnen. Als ik genoeg wist van hen, hun gewoonten, hun huls, hun be dienden, dan zorgde Serge voor de rest. Serge was een handig inbreker, en bijna altijd lukte de „zaak". Ik wist hem trou wens vaak sleutels te bezorgen. Zoo zwier ven wij door heel Europa. Van Constanti- nopel naar Amsterdam, van Danzig naar Boekarest, Parijs, Monte Carlo, Rome, Brus sel, Göteborg, Chamonix, Warschau. Zeven jaar lang heb ik dit leven volgehouden. Nu is het genoeg". Ze legde het lepeltje, waarmede ze steeds gespeeld had, weg, en opnieuw keken haar grijze oogen hem aan. „Eugène", zei ze, „ik weet, wat je noodig hebt! Bewijzen! Ik zal ze je geven. Wat er met mij gebeurtwel wat denk je?" Zijn gezicht klaarde op. Hij greep haar handen. „Sonja!" juicht hij „Sonja. kind, dat beteekent promotie voor me. En jij wel, ik ben er zeker van, dat ik jou buiten schot zal weten te houden. Jij was zijn slachtoffer, en als ik vertel, dat je me hielpVertrouw op mij, Sonja, ik zal wel zorgen, dat ze jou geen haar krenken". Haar handen trilden ln de zijne. „Mis schien", fluisterde ze „misschien komt dan eindelijk ook voor mij eens het geluk Serge Iwanowitsch werd gearresteerd. De aanwijzingen, die Sonja gegeven had, wa ren ruimschoots voldoende, om hem voor jaren op te bergen. Eugène Fournier's oogen straalden van geluk, toen hij een paar dagen later met Sonja op hetzelfde terras zat. HIJ had haar niets willen zeggen, vóór ze daar waren. „Op hetzelfde plekje, waar jij me alles ver teld hebt, wil ik met je praten, kindjelief", had hij gezegd. Er was trotsch op zijn gezicht te lezen, toen hij begon. „Het heeft me veel moeite gekost, zei hij, „om je straffeloosheid te verschaffen, maar het is gelukt! Maar ook je toekomst moest verzorgd worden". Lachend keek hij haar aan. ,.,Ook dat komt in orde. Je krijgt een prettig baantje als secretaresse. Nou, beste meid. wat zeg je daarvan?" Verschrikt keek hij haar aan. „Je huilt toch niet?" Ze forceerde haar mond tot een lachje, waarin ze haar teleurstelling moest verber gen. Hij hield niet van haar, niét, zooals zij gehoopt had. „Natuurlijk niet", jokte ze, „ik ben zoo blij, Eugéne, dat het me even te machtig werd". ONTPLOFFING IN MUNITIEDEPOT. DROEVIGE TERUGKEER VAN VACANTIE In de hoofdstad van Kansoe, Lantsjau, is dezer dagen een munitiedepot in de lucht gevlogen. Alle huizen in een omtrek van anderhalven kilometer werden ver nield. Er zijn zes dooden geborgen. 23 personen werden zwaar gewond. 210 ge zinnen zijn dakloos geworden. ZESTIEN PERSONEN BIJ EEN TREIN BOTSING GEWOND. Op het station Stabilgotten (Duitschland) is een personentrein op een goederentrein ingereden. Zestien personen werden ge wond. ONTPLOFFING IN STEENKOLENMIJN. Negen dooden. In een steenkolenmijn te Dubois, in Penn- sylvanië (V. St.) heeft zich een ontplof fing voorgedaan, welke kort daarop door een tweede werd gevolgd. Er zijn negen dooden te betreuren. NOODLOTTIGE KERKBRAND. Mgr. Hilpert. de rector van de Catherlna- kerk te Brooklyn, is tijdens een brand in deze kerk om het leven gekomen. BRANDSTICHTING IN SYNAGOGE TE NEW-YORK. 200.000 dollar schade. Zaterdag is tot drie keer toe brand uit gebroken in de synagoge in het West-end van New-York. De schade bedraagt naar schatting 200.000 dollar. De politie stelt een onderzoek in om na te gaan of deze branden gesticht zijn door anti-semieten. Onbekenden hebben op de muren van hetzelfde kerkgebouw groote I hakenkruisen geschilderd. AARDVERSCHUIVING TE SERRIERES. Het aanhoudende slechte weder heeft bij Serrleres (Frankrijk) aanleiding gegeven tot aardverschuiving. Een blok losgeraakte turfsteen is op den rijksweg terecht gekomen, welke er twee meter dik mede bedekt werd. De verdedigingswerken werden vernield. De kabel van het hoogspanningnet is defect geraakt. Verscheidene huizen heeft men laten ont ruimen uit vrees voor nieuwe aardverschui vingen. Van de 1200 kinderen, die op 18 Maart in de school te New London (Texas) aan wezig waren, toen het gebouw door een ontploffing vernield werd, waren 28? over gebleven, die in staat waren gevolg te ge ien aan den eersten oproep van 't school bestuur om na de Paaschvacantie een ge zamenlijke bijeenkomst te beleggen. Mevr. B„ te L. Voor de bereiding van advocaat dcet u van 10 eieren, alleen de eierdooiers in een pan, vermeng deze flink kloppende met lVi ons witte suiker en 2 pakjes vanillesuiker en verwarm dit meng sel daarna op een heel zacht vuur, zoo lang tot de eierdooiers Iets gebonden wor den. U klopt daarna het eiwit stijf, doet eerst een halve L. brandewijn bij de eier dooiers, nadat u deze van het vuur hebt genomen, en doet daarna het stijfgeklopte eiwit bij het mengsel] Roomijs. Benoodigd L, melk, 75 a 100 gr. suiker, 1 pakje vanillesuiker, 1 pakje vanillesauspoeder, 1/8 1. slagroom. Van de melk neemt men 4 a 5 lepels af. maakt daarmede het sauspoeder aan en laat dit een kwartier staan. Gedurende dezen tijd kookt men de rest van de melk met de suiker en vanillesui ker, neemt dit van het vuur, doet daarin het aangemaakte mengsel en laat dit, on der voortdurend roeren, eenige malen goed opkoken. Nadat alles koud is geworden, ge durende welken tijd steeds geroerd moet worden, doet men het in de ijsbus. laat de massa circa 2 a 3 min. bevriezen, mengt dan voorzichtig de slagroom er door en laat alles nog 12 a 15 min ln de ijsbus bevrie zen. Wij raden u aan zoóals u ook reeds uit dit recept ziet. een ijsbus te nemen. Croutons zijn kleine vierkante stukjes brood ln boter gebakken, welke bij diverse soepen worden gepresenteerd. Kappertjes is een soort specerij, welke in fleschjes in den handel is. H. Z te L Indien kan worden aan genomen dat uw ouders een afzonderlijk gezin vormen, dan bedraagt de be'asting in hoofdsom en oDcen'en voor elk f.6. K: J., te L. Het zeil behandelen met zeepsop, waaraan een weinig ammonia is toegevoegd. Goed naspoelen en bleeken' met bleekwater. 3-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11