BINNENLAND Complot tegen Burgos? AKKERTJES CACHETS) IEIDSCH DASBLAD Cards Blad Dinsdag 30 Maart 1937 RECHTZAKEN Schip in Fransche territoriale wateren vernietigd /CIJEEP/ rJtlNCENi uitwud doetftèt 'ttv tnimnumicN HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. Dagorder van den commandant veldleger. De commandant van het veldleger, lui tenant-generaal jhr W. Röell heeft heden onderstaanden dagorder aan alle corpsen toegezonden Nu het Harer Majesteit de Koningin behaagd heeft, mij toe te staan, de door Hoogstzelve aan mij toevertrouwde commando's en functie op 31 Maart e.k. neder te leggen cn ik op grond van dien uit mijne commandoverhouding tot u allen treed is het mij eene groote vol doening aan al degenen, die in hoogen of lagen rang met mij hebben samen gearbeid, mijnen bijzonderen dank voor de daarbij betoonde loyale medewerking te betuigen en daarbij den wensch uit te spreken, dat het u allen, zoowel in uwe militaire als in uwe persoonlijke en gezinsomstandigheden, zeer wel moge gaan. Het is mijn diep gevoelde wensch en verwachting, dat in de doelen der Koninklijke landmacht, welke gedu rende vijf jaren onder mijne hoogste leiding waren gesteld, de alles beheer- schende waarden, gelegen in gods dienst, gerechtigheid, trouw, opgewekt heid en levensvreugde, de haar toeko mende plaatsen zullen blijven behou den. In den staat en in de weermacht gaan de menschen. hoog en laag gezeten, voorbij; van hunnen arbeid blijft het licht of de schaduw soms korten tijd merkbaar. Het vaderland, en onverbrekelijk daarmee verbonden, het Huis van Oranje, zijn in dit aardsch bestel de blijvende waarden, waarnaar een ieder met trouw en vertrouwen het oog te richten heeft. Leve het Huis van Oranje. Leve de Koningin. De luitenant-generaal, comman dant van het veldleger, comman dant der vesting Holland, gouver neur der residentie, (w.g.) W. Röell. H M DE KONINGIN IN SOESTDIJK. Zaterdagmiddag te halfdne is H M de Koningin in gezelschap van een hofdame per autc aan het palels Soestdijk aange komen Hare Majesteit werd hier ontvan gen door den intendant jhr. J A de Jonge van Zwijnsbergen Onmiddellijk na aan komst begaf Hare Majesteit zich naar het gedeelte van het palels ,dat ten behoeve van het Prinselijk Paar ln aanbouw is D. de Boer Dzn. overleden. Gisteren is te Stompe toren in den leeftijd van 73 jaar overleden, de heer D. de Boer Dzn.. een bekende persoonlijkheid in het landbouw-vereenigingsleven. De ontslapene was vele Jaren voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en eenlge malen voorzitter van oe Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollandsch Noorderkwartier Voorts heeft hij van de oprichting af tot het bereiken van den 65-Jarigen leeftijd deel uitgemaakt van het hoogheemraad schap Holland's noorderkwartier en was hij oud-heemraad van den polder de Schermer en lid van den Hoogen raad van Arbeid. BURGEMEESTER MAARSCHALK VAN HAARLEM TREEDT AF. Naar „Het Volk" verneemt, ligt het in het voornemen van den Haarlemschen bur gemeester. den heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom. per 15 Juli a.s. zijn functie neer te leggen. Na een achttien jarige ambtsvervulling te Haarlem zal de burgemeester dan met pensioen gaan 7928 Clngez. Med.) Mr. Lietaert Peerbolte t De eerste directeur van de Volksgezondheid. De oud-directeur-generaal van cie Volks gezondheid, mr. L. Lietaert Peerbolte. is, ge lijk Zaterdag nog in 't kort werd gemeld, op ruim 66-jarigen leeftijd te 's-Graven- hage overleden. Dit heengaan kwam vrij onverwacht, hoewel de heer Peerbolte na zijn aftreden als directeur-generaal, dat met ingang van 1 Januari 1936 geschiedde, zijn krachten geleidelijk zag verminderen, zoodat het hem al meer en meer moeilijk werd, de werkzaamheden, welke hij als ambteloos burger nog op zich had geno men, te volbrengen. Lambertus Lietaert Peerbolte werd ge boren te Zaltbommel 28 Juli 1870. Hij volgde eerst het stedelijk gymnasium te Utrecht, daarna dat te 's-Hertogenbosch en kwam. in 1891 op de Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1894 ln de rechten promoveerde op een proefschrift: Over het strafrechterlijk begTip: oordeel des onder scheids. Als Jong jurist trad hij 1 Maart 1894 in functie bij het departement van Binnen- landsche Zaken, op uitnoodiging van mi nister Tak van Poortvliet ter voorberei ding van een nieuwe Armenwet. Een ont werp daartoe bracht hij, doch er zouden nog verschillende jaren verloopen eer dit ontwerp het Staatsblad kon bereiken. Tij dens het ministerie-Heemskerk is de Ar menwet in 1912 inderdaad in werking ge treden. Ook aan de wonlngwetvoorberel- ding heeft de heer Peerbolte verscheidene jaren gearbeid. Andere belangrijke zaken, zooals de vleeschkeuring, de warenwet enz. hebben hem verder van den morgen tot den avond bezig gehouden. In 1907 werd de thans overledene be noemd tot referendaris aan het departe ment van Binnenlandsche Zaken en zes jaar later tot administrateur aan hetzelfde departement. Na nog eenlgen tijd gewerkt te hebben op het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid, volgde in 1819 zijn benoe ming tot directeur-generaal van de Volks gezondheid. Bij zijn 12' .-jarig jubileum in deze functie erkende de Regeering zijn verdiensten door hem het ridderkruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw te 6Chenken. Mr. Lietaert Peerbolte was de eerste di recteur-generaal van de Volksgezondheid en als zoodanig heeft hij verschillende commentaren geschreven op de huurwet ten, de woningwet, warenwet, vleeschkeu- ringswet, drankwet en de besmettelijke ziekten-wet. In 1934 is op zijn initiatief de Nationale Federatie voor Geestelijke Volksgezondheid tot stand gekomen, een federatie, waarin allerlei vereenigingen en instellingen van verschillende gezindten zijn vertegenwoor digd en die zich o.a. bezig houdt met de stichting van consultatiebureaux voor moeilijke kinderen. De heer Peerbolte was ook commandeur ln de orde van Oranje-Nassau. BOND VAN VEREENIGINGEN VAN LEDEN VAN TRANSPORTCOLONNES VAN HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. De bond van vereenigingen van leden van transportcolonnes van het Nederlandsche roode kruis heeft gisteren te Zeist zijn elfde algem. jaarvergadering gehouden, waaraan voorafgingen een propagandamarsch der afgevaardigden, gevolgd door een officleele ontvangst ten gemeentehuize, waarbij de burgemeester, jhr. mr. M. L. van Holthe tot Echten het gezelschap toesprak. Tevens waren bij deze ontvangst tegenwoordig de hoofdcommissaris van het Nederlandsche roode kruis, luitenant-generaal P. J. van Munnekrede, de eere-voorzitter van de af- deellng Zeist, jhr. G. F. van Tets van Goid- schalcsoord. alsmede luitenant-kolonel A. J. E. Lucardie. Bij de opening der bijeenkomst herdacht de voorzitter, de heer J. Westerneng uit Amsterdam het overlijden van den vorigen hoofdcommissaris, generaal ten Bosch, be nevens majoor Schouten, die zich beiden hoogst verdienstelijk maakten voor het roode kruis en den,.bond van transportco lonnes. De secretaris, de lieer M. Stoel, rappor teerde hierop uitvoerig betreffende de vo rige in Nijmegen gehouden bondsdagen, om vervolgens het jaarverslag uit te brengen, waaruit o.m. bleek, dat het hoofdbestuur zeer actief was en dat ongeveer honderd vijftig nieuwe leden werden geboekt, zoodat de bond thans ruim duizend leden omvat, verdeeld over vijfentwintig afdeelingen. De penningmeester, de heer J. Polak uit Amsterdam, wiens beheer in orde was be vonden. deelde mede, dat van de bonds- inkomsten ad f. 640.83 nog f. 20.02 in kas bleef. Als nieuw hoofdbestuurslid werd de heer J. P H. Cordewener uit Heerlen begroet. Nadat de aftredende bestuursleden waren herbenoemd, wo. de voorzitter in functie, werden tenslotte nog eenige voorstellen van huishoudelijken aard behandeld. De afdee- ling Zeist bood een feestavond aan. GEEN SPAANSCHE KINDEREN NAAR ONS LAND. Naar wij vernemen, acht de Nederland sche regeering de bezwaren inzake het tij delijk toelaten van Spaansche kinderen ln ons land van dusdanigen aard, dat zij tot zoodanige toelating geen toestemming kan geven. De commissie tot hulsvesting der naar ons land te zenden vluchtelingetjes, die alle voorbereidende maatregelen voor de ontvangst reeds had getroffen, heeft thans besloten haar werkzaamheden ln een an dere richting te sturen. ZIJ heeft de be schikking gekregen over eenlge kinderte huizen in Zuid-Frankrijk, die het prlvé- eigendom zijn van twee leden der commis sie. De bedoeling ls thans de voor Nederland bestemde kinderen in die gebouwen in Frankrijk onder te brengen. DE NEDERLANDSCHE HANDELSMISSIE IN ZUID-AMERIKA. Te Buenos Aires aangekomen. De Nederlandsche handelsmissie is Za terdag te Buenos Aires aangekomen, Waar zij werd verwelkomd door den chef van het protocol namens den president der repu bliek en voorts door den oud-ambassadeur Uriburu, voorzitter van het ontvangst comité, den secretaris-generaal Ibarra Garcia en verdere autoriteiten. Per vliegtuig waren tevoren zes missie leden aangekomen. die roet den gezant in Brazilië, mr. Schuller tot Peursum, een vierdaagsch bezoek am den staat Rio- grande do Sul hadden afgelegd. 26STE NEDERLANDSCH NATUUR- EN GENEESKUNDIG CONGRES. Heden is te Utrecht het 26ste Neder- landsch Natuur- en Geneeskundig Congres begonnen. De algemeene voorzitter, prof. J. Boeke, heette bij de opening van het congres de aanwezigen hartelijk welkom, in de eerste plaats den minister van on derwijs, die deze vergadering met zijn tegenwoordigheid als eere-voorzitter ver eerde, den commissais der Koningin, den burgemeester en den rector magnificus der universiteit, en memoreerde het heugelijke feit, dat Prinses Juliana zoo welwillend ls geweest om in plaats van Haar diep be treurden vader het beschermvrouwschap van de vereeniging te aanvaarden, waar door de hechte banden met ons geliefd vorstenhuis zijn bewaard gebleven, al kon zij wegens Haar verblijf buitenslands deze vergadering niet bijwonen. UIT NED. OOST-1NDIË. ERNSTIGE BRAND. SIBOGAS, 30 Maart Aneta/A.NP.t - Gisteren is in de Chlneesche wijk bij een Britsch-Indischen handelaar ln benzoé (hars) brand uitgebroken, welke oversloeg naar een steenen perceel en een perceel, waarin twee Chineesche handelaren in benzoé gevestigd zijn. De schade bedraagt f. 30.000 en is ge deeltelijk door verzekering gedekt. I De oorzaak van den brand is onbekend. HAAGSCHE RECHTBANK. Aanrijding. De chauffeur 1. P uit Lelden, gaf lri de Fruinlaan geen voorrang aan een auto be stuurd door G uit Den Haag. tengevolge waarvan een botsing plaats vond De kantonrechter-te Leiden had P. des wege tot f 20 biete subs 10 dagen hechte nis veroordeeld van welk vonnis P in ver zet kwam De chauffeur G. deelde mede .dat hit met matigen gang reed en P met groote snel heid Get meende dat P hem wel voorrang zou verleenen doch dit deed hü niet. Nadat nog een eetulge was gehoord die bii G in de auto had gezeten vorderde de Officier bevestiging van' het vonnis, Verd merkte op dat. G één kunstbeen bezit en dus eigenlilk niet geschikt is om een auto te besturen, ziin riibewijs dateert dan ook van voor 1929: nu zou hij er zeker geen meer ontvangen. Kweeken zonder vergunning. De tuinder P. A W. v. d M. uit Noord- witkerhout heeft in hoozer beroep terecht gestaan wegens overtreding Van de bepa lingen der Ned. Sierteeltcentrale, n 1 kwee ken van bloemen zonder vergunning. Verdachte was deswege.door den kanton rechter veroordeeld tot f 25 boete subs 25 dagen hechtenis. De rechtbank heeft dit vonnis vernietigd en f. 50 subs. 25 dagen opgelegd. G D uit Sassenheim. die zonder vergun ning bloemen had geteeld, was door den Leidschen kantonrechter tot f30 boete subs. 30 dagen hechtenis veroordeeld. In hooger beroep heeft de rechtbank het von nis vernietigd en de straf verhoofd tot f. 50 subs. 25 dagen Diefstal. Wegens diefstal met inbraak ten huize van v. Aalst te Hazerswoude, heeft terecht gestaan A. I. uit Leiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. Verd. had eenlg geld en een horloge buit gemaakt. Over verdachte was een psychiaters rap port uitgebracht, dat hem volkomen toe rekenbaar achtte. De officier van justitie wees erop dat verd. reeds verschillende zware straffen van Uen en vijf maanden heeft ondergaan, waarom nu een jaar en zes maanden gevangenisstraf werd ge vraagd. Mr Peek uit Den Haag .pleitte clementie. IA', i' - Bedoryen melk in voorraad. Bffïit-"'O. De veehouder C-A v, d. A te Stompwijk was door den kantonrecher te Delft ver oordeeld tot f 750 boete sctbs. drie maanden hechtenis, wegens overtreding- der Waren* wet. Verdachte bleek bij controle door ambte naren van den keuringsdienst enkele kan nen melk in voorraad te hebben, die be dorven was. Bij de behandeling dezer zaak had de verdediger van verdachte betoogd dat de controleurs des morgens reeds op het erf verschenen, toen v. d. A. nog op bed lag, en het bedrijf dus nog niet aangevangen was. De bedorven melk kon door hem dus nog niet worden gecontroleerd. De Haagsche rechtbank heeft thans uit spraak gedaan, en v, d. A, van rechtsver volging ontslagen. De rechtbank meende dat van een land bouwer niet kan worden gevergd dat hij des nachts op staat cm te controleeren, of de in voorraad ztjqde melk niet bedor ven ls. VRIJSPRAAK INZAKE VERDUISTERING VAN GANZEN. T. V uit Alphen, die zich destijds voor den Politierechter te 's Gravenhage had te verantwoorden wegens diefstal subsidiair verduistering van een tweetal ganzen en deswege werd veroordeeld tot een geld boete van f 100 subs. 100 dagen en van dit vonnis ln beroep ging bii het Hof te 's Gra venhage. werd met vernietiging van boven genoemd vonnis vrijgesproken Verdediger was mr. C. M. Loef te Boskoop. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De Mussert-zegels. De Haarlemsche rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen den exploitant van den NB.B. sigarenwinkel in de Groote Houtstraat te Haarlem wien ten laste was gelegd overtreding van art. 440 W. v. Str. (het in voorraad hebben en verspreiden van drukwerken, in dit geval z.g. Mussert- zegels, die in vorm verwarrend veel zou den gelijken op postzegels). De ambtenaar van het kantongerecht te Haarlem had tegen verd. geëlscht f. 10 en vernietiging der zegels De kantonrechter ontsloeg verd. van rechtsvervolging De ambtenaar was van dit vonnis in hooger beroep gegaan. De officier van justitie had tegen verd. ge- eischt f. 3 subs. 3 dagen hechtenis. De rechtbank vernietigde het vonnis van den kantonrechter en sprak verdachte vrij. Tevens gelastte de rechtbank de terug gave van de indertijd in beslag genomen Mussert-zegels. Brieven verduisterd, Vervolgens deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 56-jarigen brieven besteller K., uit Zwanenburg (gemeente Haarlemmermeer), die terecht heeft ge staan wegens het verduisteren van brie ven De officier van justitie had tegen ver dachte geéischt 2 jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde verd. tot 1 jaar en 6 maanden met aftrek van voorarrest. Tijdens de Paaschdagen ls aan de fron ten niets van beteekenis gebeurd. Welis waar meldt Madrid nog eenige vorderingen in de provincie Guadalajara maar dit schijnt ook niet van invloed te zijn. Samenzwering tegen regeering van Burgos? De diplomatieke redacteur van Man chester Guardian bevestigt geruchten, volgens welke een complot gesmeed zou zijn tegen de Junta van Burgos. Hij schrijft: „de samenzwering heeft zich uitgestrekt tot verscheidene steden in het gebied der nationalisten en schijnt bijzon der ernstig te zijn geweest in Malaga. Het doel was de ln handen der nationalisten zijnde gevangenen te bevrijden en een re volte te organiseeren in het leger achter de frontlinies. Het schijnt, dat verscheidene officier,en van het Francoleger zijn betrok ken geweest bij het complot, dat aan het licht ls gebracht door den Duitschen spionnagedlenst. welke reeds zeer goed ge organiseerd was in Spanje, zelfs voor de opstand was uitgebroken. Achttien leiden de figuren zijn terechtgesteld". En uit Malaga wordt gelmeld: Volgens uit goede bron ontvangen be richten werden een twintigtal carabinieri en een aantal onder-officieren, korporaals en manschappen van een uit Pavia af komstig regiment, dat zich thans te Alge- ciras ophoudt, gedurende het laatste week einde gefusilleerd. Deze militairen werden er van verdacht samen te spannen tegen de nationalisten. Op 24 Maart zou te Tetoean een 30- tal militairen der luchtmacht zijn gefusil leerd. Geen „vrijwilligers" meer uit Italië? Volgens berichten in de Engelsche bla den zou Italië aan Engeland de formeele verzekering hebben gegeven, geen enkel detachement vrijwilligers meer naar Spanje te zullen zenden. Schip met vrijwilligers opgebracht. Schepen van de Fransche kustwacht, welke deel uitmaken van de Internationale controle, hebben op zee het vaartuig .Bans Pareil" gesommeerd, doel en bestemming van de reis op te geven. Het antwooord was, dat het schip naar Cerbere ging, om meubelen ln te nemen. Bij een onderzoek aan boord bleek, dat het vaartuig 25 man naar Spanje vervoer de. De „Sans Pareil" werd gepraaid en naar Port, "Vendres gebracht, waar de auto riteiten het schip, de bemanning en de 25 vrijwilligers, onder bewaking stelden. De 25 man waren 13 Noord-Amerikanen, 5 Canadeezen, 3 Hongaren, 2 Ieren en 2 Roemenen. Allen zijn in bezit van Ameri- kaanscbe paspoorten, geviseerd door het Fransche consulaat te New-York, en voor zien van een stempel „niet geldig voor Spanje." De 25 arrestanten hebben te hunner ver dediging aangevoerd, dat zij wel naar Spanje gingen, doch slechts als toeristen! Nationalisten doen Snaansch steen koolschip in Fransche territoriale wateren vergaan. Gisternacht is de Spaansche vracht boot Mar Caspio, komende uit New castle en met aan boord een lading van 2000 ton steenkool in de Fransche territoriale wateren aangevallen door twee Spaansche kleine oorlogsche pen, die een vijftiental granaten op het schip afvuurden. De Mar Caspio werd getroffen ter hoogte van de wa terlijn en strandde. Een der twee aan vallende schepen loste tegelijkertijd een hevig mitrailleur-vuur op het schip, maar geen der 34 opvarenden werd getroffen. Het schip is verloren. De correspondent van de „Petite Glron- de" te Bayonne heeft den kapitein geïnter viewd. De gezagvoerder deelde o.a. mede: „Ik was Woensdag uit Newcastle met een lading steenkool voor Le Boucau vertrok ken. Vanaf Ouessant volgde lk de Fran sche kust binnen de Fransche territoriale wateren. In den afgeloopen nacht om streeks twee uur, op ongeveer een mijl af stand van Kaap Breton naderden ons twee kleine treilers. De eerste sloot ons den weg naar de kust af. De treiler ontstak plotse ling de vuren, de tweede sloot met gedoof de vuren den weg naar zee af. Ik begreep met schepen uit San Sebastian te maken te hebben, gaf order S.O.S. signalen uit te zenden en liet de „Mar Caspio" op volle kracht stoomen. De achtervolging duurde een half uur. Op dit oogenblik dreigde de „Mar Caspio", die sneller liep dan de trei lers, te ontsnappen, waarop de bemanning van deze schepen mltrallleurvuur op de „Mar Caspio" opende. De geheele boven bouw van het schip werd met kogels door zeefd, doch zonder succes, want de beman ning was op haar posten binnen in het schip. Vervolgens kwamen de kanonnen ln actie, meer dan twintig schoten werden gelost te linker en te rechter zijde, vier of vijf keer achter elkaar. Ik stuurde hierop vastbesloten naar de Kaap, want voor niets ter wereld wilde ik weer in de gevangenis komen, waar ik twee maanden heb doorgebracht, liever zou ik mij voor het hoofd schieten. Toen de treilers zagen, dat wij op eenl gen afstand van de monding van de Adour vergingen, zonden zij ons nog een tweetal schoten toe en verwijderden zich. Korten tijd later verliet de eerste sloep met vijf man de „Mar Caspio" en bereikte het land, gevolgd door een tweede. Zoodra het begon te schemeren naderde ons de loodsboot van Le Boucau Marie Rose" en gaf ons den raad de „Mar Caspio" te ver laten. Het schip' werd als verloren be schouwd. Met den dood ln het hart moes ten we alles verlaten. Ik verwonder mij er sterk over hoe een dergelijke aanval in de Fransche territoriale wateren mogelijk is." Door de zorg van de autoriteiten van Le Boucau is de bemanning van de „Mar Caspio" in de stad onderdak gebracht. Twee mannen zijn gewond door uitgebla zen stoom, doch niet zoo ernstig, dat zij van hun kameraden gescheiden behoeften te worden. Deze geschiedenis zal nog wel een poli- tleken nasleep hebben! De regeeringscrisis in Catalonië. Companys heeft te Barcelona langdurige besprekingen gevoerd met de vertegen woordigers van de organisaties en par tijen. welke vertegenwoordigd waren in den afgetreden generaliteitsraad. Doch nog zonder resultaat. De president wtl nogmaals een poging doen zich de medewerking van allen te verzekeren en hij heeft Taradellas. den eersten raadsheer van de generaliteit op gedragen een nieuw kabinet te vormen met medewerking van de leden van het vorige kabinet of van vertegenwoordigers van de vakvereeniglngen of politieke partijen, die hun medewerking op het oogenblik niet aan de regeering zullen willen onthouden. MI), NEDERLAND. SIMALOER ultr.. 27 Mrt v. Algiers. TAJANDOEN, uit., 27 Mrt. v. Genua. POELAU ROEBIAH, thuisr.. 28 Mrt van Port Said. POELAU TELLO, 28 Mrt van Bremen te Amst. ROITERDAMSCHE LLOYD DEMPO, thuisr., 28 Mrt van Sabang. HOLLAND-AMERIKA LIJN BILDBRDIJK, 27 Mrt van New York te R'dam ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALPHACCA, thuisr., 26 Mrt van Rio Janeiro HOLLAND—WEST- AFKIKA-L1JN. AMSTELKERK. vertrekt 31 Mrt v Ham burg n. Amst. HOLLAND-AFRIKA LIJN RANDFONTEIN. thuisr., 28 Mrt te Ant werpen. HOLLAND—AUSTRALIË-LIJN. ALUDRA, uitr., 26 Mrt te Melbourne. ALMKBRK, ultr„ 27 Mrt te Fremantle. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ALKMAAR, 28 Mrt v. Antwerpen te Amst. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN GOUWE, 25 Mrt van Lybreville te Rouaan. JONGE ANTHONY. Mersln r». R'dam pass 26 Mrt Gibraltar. MIJDRECHT. El Sagunda n. Lands End i.o.pass. 25 Mrt. Panama. EIBERGEN. 25 Mrt van New York te Rosario REGINA, 27 Mrt van Part te Gent ETREMA, 24 Mrt van Sabang n. Suez WAALHAVEN, 25 Mrt v. New Oriean*: te Mobile. DORDRECHT, 26 Mrt van New York te Eastham. en niet de vorm. Weiger daarom waardelooze na maak zonder merk en ver- lang-AKKERTJES" waar op het AKKER-rultJe voorkomt want die helpen direct tegen alle pijnen Zij bevatten een bijzondere samenstelling die nooit maagpijn veroorzaakt en niet schadelijk is. Een geneesmiddel is een zaak van vertrouwen. Let daarom goed op het nevenstaande handels-merk, Nederlandsch Product Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 62 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. 8816 (Ingez. Med.) NIEUWE UITGAVEN. De Vierdaagsche. Van den N.B.v.L.O. ontvingen wij het reglement voor de Nederlandsche deel nemers aan de Internationale Vierdaagsche Afstandsmarschen, die dit jaar van 27—30 Juli zullen worden gehouden. Bij den uitgever H. Wittkowski te Am sterdam is een „Bridge-Sleutel" versche nen, welke vervaardigd is door mr. E. C. Goudsmit, in samenwerking met S, Lan dau. De eene schijf behandelt speciaal „Het bieden" en de andere „Het spelen". DE POOLSCHE COMPONIST KOSOL SZYMANOWSKY OVERLEDEN. De bekende Poolsche componist Kosol Szymanowsky is op 54-jarigen leeftijd over leden in het ziekenhuis te Bern. waar hii sedert een week werd verpleegd. Het stof felijk overschot zal te Warschau op staats kosten ter aarde worden besteld. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10