De strijd in Spanje Nederlandsch schip met Oorlogsmateriaal naar Spanje LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 27 Maart 1937 Relaas van een der opvarenden Brandbommen bij de vuren Een wonder dat het schip niet in de lucht is gevlogen. LUCHTVAART Amerikaansch vliegtuig verpletterd. LAND- EN TUINBOUW GEVRAAGD AANGEBODEN Reeds enkel© malen hebben wij melding gemaakt van geruchten over Nederlandsche schepen die oor logsmateriaal zouden vervoeren naar Spanje. In ons Blad van Donderdag hebben we nog enkele bijzonderheden gegeven over de geheimzinnige reis van de „Sarkani". Toevalligerwijze kwamen we in aan raking met iemand, die onlangs een „smokkelreis" naar Spanje aan boord van een onder Nederlandsch© vlag va rend schip gemaakt heeft en die ons daarover het volgende meedeelde: Onze zegsman kreeg in December lust •weer eens het zeegat uit te gaan en hij meldde zich aan bij een Nederlandsche reederlj. Daar werd hem de vraag gesteld of hij bereid was deel uit te maken van de bemanning van het ss. „Sarkani", dat een reis naar Spanje met contrabande aan boord zou maken. Hij antwoordde bevesti gend en daarna ontving hij een aanstel ling. Eenigen tijd later begaf hij ziöh te Rot terdam aan boord. De bemanning voor deze reis bestond uit 21 man, inclusief de gezagvoerder. Na nog eenige dagen in de haven gele gen te hebben, verliet het 3000 ton me tende schip Rotterdam. Lading was er niet, maar de orders luidden, dat het schip naar Memel in Lithauen moest, waar het vier dagen is gebleven. Vandaar werd naar Gdynia in Polen gestoomd. In de Poolsche haven werd in zeer snel tempo geladen. De lading. De ruimen werden gevuld met geweren, mitrailleurs, kanonnen, vliegtuigmotoren, ongeveer 500 ton buskruit, eenige honder den tonnen brandbommen, geweerkogels enz. Een gedeelte van de lading werd door een Duitsch schip uit Hamburg aange voerd. Toen de Duitschers er achter kwa men. waarvoor „hun lading bestemd was. begonnen zij te schelden op de bolsjewiki". Dat dit materiaal voor de linksdhe partij in Spanje bestemd was, was allen opvaren den bekend. Trouwens, eigenlijk wist de bemanning dit al in Rotterdam, alleen wist men niet waar geladen zou worden. De gezagvoerder kreeg papieren, waar uit bleek, dat de lading uit stukgoederen bestond en voor Marseille bestemd was... Het loon voor de bemanning. Voor het vertrek uit de Poolsche haven vroeg het scheepsvolk den vertegenwoor diger der reederij te spreken, die de be manning in de kajuit van den gezagvoer der ontving. Het scheepsvolk eischte boven de van te voren vastgestelde gage een premie van f. 500 de man en bovendien wilde de eischende partij een schriftelijke verkla ring. dat na behouden terugkeer de be manning niet zou worden afgedankt, maar voor een volgende reis in aanmerking zou komen. Het resultaat was. dat aan leder f 250 boven zijn gage werd toegezegd en de ge- eischte verklaring werd verleend en is ook prompt nagekomen. Nadat dit geregeld was werden de offi cieren ontboden. Hun werd gevraagd of zij zich te allen tijde bereid verklaarden dén kapitein te gehoorzamen. Het antwoord luidde bevestigend, waar op de eerste officier een gratificatie vroeg, nu deze aan de bemanning beloofd was. Toegezegd werd. dat alle officieren be halve hun gage een extra-uitkeerlne van 100 procent zouden ontvangen met als ba sis f.350 voor den derden officier. Bij thuiskomst te Rotterdam is aan scheepsvolk en officieren het toegezegde uitbetaald. Volgens onzen zegsman is het la- dingswerk op buitengewoon roekelooze wijze geschied. Voorop dient te worden gesteld, dat het schip in het geheel niet op een dergelijke lading berekend was, zoodat de op zich zelf reeds ge vaarlijke last nog gevaarlijker voor de opvarenden werd. Het materiaal werd er „ingesmeten" de brandbommen om een voorbeeld te noemen lagen vlak bij de vuren. Bovendien is het weer buitengewoon ongunstig geweest, zoodat het kolen- verbruik zeer groot was en inplaats van 12 mijl slechts 7 mijl ontwikkeld kon worden. Het schip heeft dan ook het grootste gedeelte van de reis met een koplast van 6 voet gevaren. De bommen verschoven gedurende dercis, de kruitkisten braken door, de water tanken sloegen lek: kortom het mag een wonder heeten, dat het Schip niet in de lucht is gevlogen. Van Gdynia naar Alicante. In de tweede helft van Januari vertrok de „Sarkani" uit de Poolsche haven. Door de Sont koerste het schip naar Gibraltar. Voor de gelijknamige straat kwam het on geveer 14 dagen later aan. Tusschen de Spaansche kust was steeds 100 mijl af stand bewaard en tot Gibraltar liep alles goed. In het holle van een maanloozen nacht, zoo vertelde de zegsman, voeren wij met gedoofde lichten door de straat. Ons groote geluk was, dat de zoeklichten van de zich in deze zone bevindende schepen van de Franco partij ons niet te pakken konden krij gen, omdat deze patrouilleercnde sche pen onder den wal zaten. Vrijwel stuur loos voeren wij voor den wind, onder een krachtlgen storm, door de straat en kwamen behouden voor Alicante aan. II begrijpt, dat als de „Sarkani" een pil had gekregen, wij er geweest zouden zijn met deze lading. Even buiten de straat vlogen een paar rcgccringsvliegtuigen boven ons, die ons ongemoeid verder lieten gaan. Voor de haven draalde een vaartuig van de regeeringsparty by en spoedig daarop werd met het lossen een aanvang gemaakt. De Spanjolen bleken onze lading niet erg gevaariyk te vinden, want zy vermaakten zich met balletje spelen en Jongleeren met granaten en brandbommen. Een Fransch- man, die als „supercargo" aan boord was en iedereen op zyn vingers keek, nam in een toespraak van de bemanning afscheid. Hij dankte ons allen voor de diensten aan de Spaansche republiek bewezen. In Alicante veroorloofde de gezagvoerder ons van boord te gaan. In de stad zag ik niets bijzonders. Het leven ging gewoon zijn gang. Alleen des avonds bemerkten wy, dat er oorlog was, „omdat alle lichten gedoofd waren." Het leven aan boord was niet gezellig. Wij leefden onder voortdurende spanning en wisten dat by 't minste of geringste verzet onzerzyds ons de kogel wachtte. Ook was verbinding met den wal ten strengste verboden. De radio werd alleen voor het ontvangen van beichten gebruikt. Onze familieleden wisten dus niets van ons af. Het eten was slecht en de onder linge verstandhouding liet te wenschen over. De terugreis. Van Alicante vertrok de „Sarkani" naar Oran aan de Noord-Afrikaansche kust; daar kreeg de gezagvoerder order naar Dartmouth in Engeland te gaan. Eenige dagen later passeerden wy andermaal de straat van Gibraltar en werden aangehouden door een zwaar bewapenden trawler van de Franco partij. Het vlaggesein van dit patrouil levaartuig was: stoppen en opstoomen naar Ceuta. Door de microfoon werd medegedeeld, dat het schip zou wor den prljsverklaard. Een officier met 5 man begaf zich aan boord van de „Sarkani" en eischte inzage van onze papieren. Hoewel deze op Marseille gesteld waren, zou onze aanwezigheid op deze plaats natuur lek argwaan wekken en bovendien lag er in de ruimen nog vrij veel kruit- afval. Ook ditmaal was het gelukt met ons, want 'n Engelsche kruiser draaide bij. De officier en zyn manschappen gingen vlug van boord, zonder de rui men te hebben onderzocht. De officier voegde mü nog toe: „good bye, i will see you again". Het gevaar voor ons was voorbü en wy stoomden verder. Weinige oogen- blikken later, de duisternis was inmid dels ingevallen, zagen wy, dat dezelfde trawler een Russische boot inpikte. De Engelschman was toen niet meer in de buurt. Onze zegsman voegde hier nog aan toe. dat hy zich over het optreden van de Spanjaarden van beide partyen niet had te beklagen. In Alicante was voortdurend een Spaansche wacht aan boord, die het den Hollandschen schepelingen in geen enkel opzicht lastig maakte. AI traden de aanhangers van generaal Franco uiteraard wel wat agressiever op dan hun tegenstan ders, toch namen ook zy een beleefde hou ding aan. De terugreis had voor het overige een normaal verloop. Op weg naar Darmouth kwamen telegrafische orders binnen, dat de „Sarkani" naar Rotterdam moest koer sen, waar het schip na eenige dagen be houden terugkeerde. Naar aanleiding van het bericht in ons Blad van Donderdag betreffende de be manning van het ss. „Sarkani", die per K.L.M. naar Kopenhagen zou zyn vertrok ken ter aflossing van de bemanning van de „Warmond", deelt het Nederlandsche Bevrachtingskantoor te Rotterdam ons mede, dat het uitdrukkelijk wenscht te verklaren, geen vliegtuigen, in wel|ce rich ting ook. gecharterd te hebben, noch te hebben doen charteren, en dat het s.s. „Warmond" geen ammunitie heeft geladen, maar te Danzig ligt en hout laadt voor Cardiff en Bristol. De 13 inzittenden gedood. Een toestel van den transcontinentalen luchtdlenst in Amerika, dat van New-York op weg was naar het Westen, is in de na bijheid van Pittsburgh in Pennsylvania, te pletter gevallen. De dertien inzittenden, t.w. tien passagiers fwaarvan 4 vrouwen) en drie leden der bemanning, zyn omge komen. Volgens een ooggetuige moet deze vree- selyke luchtramp worden toegeschreven aan een motordefect. Het vïïegtuig stortte omlaag in een klein dal van het berggebied rondom Al leghany. Men vond de dertien lyken der inzitten den naast en over elkaar geslingerd in de cabine van het toestel, dat door een by- zonder toeval niet in brand is gevlogen. Het verongelukte vliegtuig was een Douglasmachine, zooals op deze luchtroute gebruikt worden. Het is te pletter gevallen, juist toen de bestuurder toebereidselen trof, om een tusschenlandtng te verrichten op het vliegveld van Alleghany, dat even bulten de stad Pittsburgh is gelegen. VLIEGTUIGONGELUK IN DUITSCHLAND Eén doode en vier zwaar gewonden. Gisterochtend is onderweg van Berlyn naar Keulen, het verkeersvliegtuig, ge merkt D - UFOX. van de Deutsche Luft Hanza, in de nabyheid van Hannover ge dwongen geweest, tengevolge van 't slechte weer. een noodlanding te doen, tengevolge van motorstoring. Het vliegtuig werd daar- by zwaar beschadigd. Een der inzittenden, een monteur, kwam om het leven. De vier anderen werden zwaar gewond. Een stu dent, die als passagier meevloog, bleef on gedeerd. De Italianen. Over de verklaring van Grandi in de niet-inmengingscommissle zeide Henderson in het Engelsche Lagerhuis dat deze de ge- heele overeenkomst trof, want dit antwoord komt er feiteiyk op neer, dat de Italiaan- sche troepen Spanje niet zouden verlaten voor Franco de overwinning had behaald. De liberaal Mander zeide, dat Grandi's woorden één verdienste hadden n.l. dat zij de geheele huichelachtige dwaasheid van de z.g. niet-inmenglng thans voor ieder, die hooren wilde, blootgelegd hadden. De conservatief Balfour zeide dat de vo rige sprekers te veel politiek vooroordeel be zaten om met een rustig hoofd over de zeer ingewikkelde Spaansche kwestie te kunnen oordeelen. De hertoging van Atholl voelde iets voor een beroep op den Volkenbond, en de be noeming van een commissie ad hoe, maar lady Astor zeide dat een commissie toch niets zou kunnen tot stand brengen, zonder de medewerking van beide partyen en deze was natuuriyk uitgesloten. Lloyd George zeide dat het thans vast stond dat vier Itallaansche divisies onder hun eigen aanvoerders aan den strijd in Spanje deelnamen en dat volgens berichten Mussolini bezig was twee nieuwe divisies af te richten ter uitzending. Als de Italiaan- sche regeering de verklaring van Grandi tot de hare zou maken dan zou er geen andere gedragslyn voor de democratische staten over blijven dan opening der grenzen en hulpverleening aan de wettige regeering door de zending van oorlogsmateriaal. De regeering moet ook in deze zaak kleur bekennen. Mussolini heeft niet onder stoe len of banken gestoken dat hij streeft naar de hegemonie in de Middellandsche Zee. Engeland heeft daar de oudste en de groot ste belangen, die op dit oogenblik reeds in indirect gevaar zyn. Lord Cranborne antwoordde dat de regee ring de verzekering had ontvangen, dat de overeenkomst betreffende de uitzending van vrijwilligers na 21 Februari voor alle landen van kracht was en dat er ook strikt de hand aan werd gehouden. Spr. beschikte over geen enkele inlichting nopens het sensatiebericht waarop Lloyd George ongetwijfeld gedoeld had toen hy sprak van de uitzending van nog twee Italiaansche divisies. Spr. had het rapport ontvangen over de reactie die de mededeeling van Grandi in Frankrijk verwekt had en ofschoon de re geering moest erkennen dat de toestand te leurstellend was, was zy ook thans nog be zig om met alle werkzame middelen naar een oplossing te zoeken. Het had echter vol strekt geen doel om door onbekookte rede voeringen en beschuldigingen zonder bewys den toestand nog te verergeren en voor de eigen regeering moeiUjker te maken. Na enkele opmerkingen van arb.-afge vaardigden, die het onomwonden in twyfel trokken dat Italië zich aan de overeenkomst van 21 Februari hield, verliep het debat zonder verdere emoties. Engeland steunt het streven van Frank rijk niet! De controle. Gerezen moeilijkheden inzake het bezet ten van de administratieve controleposten voor de niet-inmenging hebben de toepas sing van het controleplan vertraagd. Men hoopte eerst, dat het 29 dezer reeds in zyn geheel in werking zou treden, doch thans heeft men alle hoop, dat het plan in zyn geheel over veertien dagen zal worden toe gepast. Gedurende de Paaschdagen zal de com missie niet byeenkomen. De werkzaam heden inzake de uitvoering van het plan zyn thans voltooid. De houding van Italië heeft, naar verno men wordt, geen Invloed op hetgeen reeds tot stand is gekomen. Deze heeft alleen betrekking op het terugroepen van de vrij willigers. Men blyft hopen, dat deze kwes tie na Paschen door de commissie op con structieve wyze zal worden behandeld. Noch door Frankrijk, noch door een van de andere mogendheden, zoo wordt thans verklaard, is voorgesteld, het probleem van het verbod van het zenden van vrijwil ligers voor te leggen aan den Volkenbond, aangezien men algemeen inziet, dat dit tot het terrein van de commissie behoort. De nota van Valencia. De nota, door Valencia aan Londen ge richt, bevatte volgende zes punten: 1.) De Spaansche regeering behoudt zich het recht, dat zy als souvereine regeering bezit, zich wapens te verschaffen, overal waar zulks kan en zooveel zy kan. 2.) De Spaansche regeering is vastbeslo ten. wat de gevolgen ook kunnen zijn, géén enkele contréle te dulden op sché pen. welke de vlag voeren van de Spaan sche republiek. 3.) De Spaansche regeering qualificeert het feit. dat de controle aan de in het bezit der regeering zynde kustgebieden wordt toevertrouwd aan schepen van lan den, welke openlyk de nationalisten hel pen, en in het bijzonder aan Italiaansche schepen, een juridische en moreele monstruositeit. 4.) Het toezicht op de in het bezit der regeering zynde kustgebieden door Duit- sche en Italiaansche eskaders zou dezen landen op gemakkehjke wrijze veroorloven, ongestraft door te gaan met spionnage aan en aanvallen op de kust. 5.) Het systeem van het op de lange baan schuiven, dat wordt toegepast by de beraadslagingen van de niet-inmengings- commissie. door de gebruikelijke taktiek van de diplomatie der totalitaire staten, heeft Duitsche en Italiaansche contingen ten in de gelegenheid gesteld, in Spanje aan te komen en een waar aanvalsleger te vormen ten gunste van de nationalisten. 6.) De Spaansche regeering van Valencia wijst er tenslotte op, dat op 5 Maart, d.w.z. 20 dagen na het van kracht worden van de overeenkomst inzake de vrijwilligers van 20 Februari, te Cadiz Italiaansche troepen aan land zyn gegaan. De nota eindigt met de mededeeling dat de Spaansche regeering alles in het werk zal stellen, om haar vlag en de souvereini- teit van Spanje te verdedigen, wat er ook de gevolgen van zouden zyn. De Spaansche regeering wijst by voorbaat iedere verant woordelijkheid van de hand indien deze houding zou lelden tot een uitbreiding van het tegenwoordige conflict. Incidenten te Tanger. Donderdag hebben eenige Italiaansche matrozen een inval gedaan in de drukkerij van het Spaansche dagblad Democratia te Tanger. By het hierdoor ontstane hand gemeen is een Italiaan gewond. Ook is er geschoten. Het relletje heeft nogal indruk gemaakt in de stad, want een vrij groot aantal win kels is gesloten. Regeëringscrisis in Catalonië. Aan het einde van een vergadering van de Catalaansche generaliteit heeft Com- panys aan vertegenwoordigers van de pers verklaard, dat zich een crisis had voor gedaan in den boezem van de Catalaansche regeering. Van welker aard deze is, ls niet bekend. Een spoedige oplossing scliynt ook niet te verwachten. Van 't front. Van het front is niets van beteekenis te melden. Van de zyde der regeeringstroe- pen van Madrid wordt gewag gemaakt van een succes by Pozoblanco, ten W. van Madrid doch Franoo spreekt dit beslist tegen. DE POSTVLUCHTEN. De „Kievit" streek gistermiddag om 16.38 op Schiphol neer. De „Nachtegaal" arriveerde te Bandoeng. Hedenmorgen te 7,30 uur is de „Edel- valk" van Schiphol naar Indié vertrokken. De volgende passagiers maken de reis mee: een tot Batavia, een tot Penang. een tot Karachi en een tot Bagdad, terwyl voor de tusschentrajecten vier passagiers geboekt hebben, n.l, Athene-Alexandrië, Calcutta- Bangkok, Medam-Batavla en Singapore- Batavia. Verder vervoert het vliegtuig 394,776 Kg. briefpost, 42,205 Kg. pakketpost en 66,284 Kg. lading. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Hierbij een blad van ndjn Kamer linde. Wat zyn de bruine vlekken aan den onderkant? P. te L. Antw.: de bedoelde bruine plekken zyn, uitstuipsels van de opperhuid en houden niets verdachts in. Het zyn kurkcellen. treden op wanneer de plant in droge lucht wordt gekweekt. Ook de rand vertoont niets byzonders. 34^ Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. BUREAU MINISTRE gevraagd, klein eenvoudig kantoormodel, ln goede conditie, afmeting circa 116 x 80. Br. met opg. van prijs letter A aan v/d. VEEN's Boekhandel. Oegst- geest. MUZIEKDOOS Ter overname gevraagd een muziekdoos van niet te groot formaat. Brieven met prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 4190 k. RIDDER HARNAS Te koop gevraagd ridder harnas. Fa. VAN OPHE- MERT, Costumier. Van Alkemadestraat 8. R'dam. MAST MET ZEIL Te koop gevraagd mast en zeil voor kleine zeilboot. Brieven met uiterste prys. opgaaf Bur. van dit Blad onder No. 4176 k. WIELEN Te koop gevraagd twee wielen met goede banden, van Carrier, met doorloo- pende as (opgave v. breed te). Brieven met uiterste prys Bur. van dit Blad onder No. 4330 k. EEN GOEDE WEIDE gevraagd, voor 2^3 pinken Tevens te koop gevraagd 3 knabbelganzen door J. v. VLIET. Viorambachtpolder A. 119 a, Alphen a/d. Ryn. VOUWWAGENTJE Gevraagd een goed vouw- wagentje, liefst kleine dik ke wieltjes en autoped op luchtbandjes. Tevens aan geboden verschillende hee ren-, dames- en klnderry- wielen met volle garantie. P..J. HOGERVORST Dorps straat 82. rywlelhandel, Oegstgeeet. Kraamverpleegster gevraagd, medio Juli, ln klein burgergezin. P.G. en genegen alle huiswerk te verrichten. Br. met opg. v. salaris enz. onder letter Z. Algem. Leesblibl. RIET VELD. Hoofdstraat 7, te Leiderdorp. SLOOPAUTO te koop gevraagd. Brieven met omschrijving, prijs enz. aan ELDERHORST. Dr. van Noortstraat 112 Stompwljk. BOEKHOUDEN 133 geslaagden voor de examens „Handelskennis L. O.", ..Federatie" (Mer- curius) '„Vereenlglng van Leeraren", Condities f.5.- p. mnd. per wekel. lesuur. J. A. JANSEN. Kamerlingh Onneslaan 15 (Kerkplein) Lelden. Tel. 2811. Inrich ten. bijhouden, controlee ren, adviezen. DAMES EN MEISJES Leer zelfstandig uw klee- dingstukken vervaardigen. Eenvoudige methode. Dag en avondlessen. Lesgeld f. 2.per maand. Mei E. DOMPELING. Gedlpl. Leerares H. C. V.. Boerhaavelaan 23 (tegen over Acad. Ziekenhuis) H.H. SCHILDERS Rauwe lijnolie per afname van 10 L. a f0.22 per L. Onze bekende bussen glan6 verf k 1 K.G. In alle kleu ren verkrijgbaar k f 0.50 p. K.G. Droog ln 8 uur Electr. VerfmalerU A. v. d. KWAST, Janvossensteeg, Tele!, 995. RIJWIEL Te koop aangeboden een Heerenrywlcl met torpedo- naaf en electrlsche verlich ting. wegens plaatsgebrek. Wed. v. LEEUWEN. Ple- terakerkstraat 20. Lelden. WASCHPEEN Te koop aangeboden: 40 balen Amsterd. bak en 5 kilo uienzaad, bij: C. PEET Valkenburgerweg 38, Val kenburg Z.-H. VOOR MEUBELEN en meubelreparatie, beklce den en opnieuw stoffecrcn wendt u zich tot een vak man. Het van ouds beken de adres: A. LASSCHUIT, Hoogl. Kerkkoorstceg 12, b. d. Hooigracht. Ameuble menten ln alle prijzen. Aparte meubeltoonkamers. Zendt briefkaart. ROODE KOOL Te koop: 1000 kilo rood® kool. Te bevragen bij: R. ZOET. Schoolstraat 17 Noordwljkerhout. NAAIMACHINE Hoe bestaat het! Een prima goedwerkende naaimachine zonder gebreken te koop, voor slechts f. 5.Te be vragen: Groenesteeg 49. IK WEET en u moet ondervinden dat u bij ons het beste kan sla gen voor leder, rubber, messen, hamers, plakrub- ber. enz. Ook ln sportart. zijn wij heel goedkoop. H. J. KRAMERS. Korc- vaarstraat 17. VOOR WEINIG GELD een kwalltelts costuum, regenjas, smoking, enz. Uitsluitend betere 2de handsch chem. gereinigd, niet zichtbaar gedragen. Adres: JAN SLOOS. (ln Stud. Hcerenkleedlng). Stille Rijn 11. Lelden. Tel. 868. U KAN MIJ elk soort kantoormachine, onverschillig welk fabri kaat. ter reparatie brengen Bestaat er een mogelijkheid dan wordt zy goedkoop ge repareerd. De Kantoorma- chlne-Speciallst Vrouwen- steeg 3, Tel. 38"70. JAZZ-BAND Te koop een luxe jazz band, geheel compl., nieuw spot koopje f. 65. Muzlekh. A. DE WIT. Oude Vest lil. Lelden. Te lefoon 1328. RADIO TE KOOP geheel compleet met luid spreker, accu', gelljkrlchter, in eiken salonkast, voor f. 17.50. Haarl.straat 117a. MOTORBOOT Te koop, een motorboot m. kajuit, lang 5.50 M. en br. 1.80 M., zoo goed als nieuw Prys f.250.Proefvaart toegestaan A. DE WIT, Oude Vest 111, hoek Vol dersgracht, Tel. 1328. Lel den. Alles wordt duurder ook de fietsen. Bij H. DIE TRICH, Apothekersdyk 29. zijn de rijwielen goedkoop en goed. Koopt daarom nog heden! Telef. 2563 Royal Tax Telef. 2563. Gaat u uit met de Paaschdagen? Groote ritten 6 ct. per K.M. Stads- rltten gewoon arief. Ruime Confortabelo wagens. Noordelndo 23. Tel. 2503 MET DE PASCHEN een costuum? Dan. nog even vlug naar CORN. VAN VALDEREN, Oude Ryn 176 het kan nog Juist. Een pracht sorteering, ook da mes en heeren regenjassen, pantalons, enz., voor lage prijzen. Heel zuinig: rijden? 1 prima Minerva coach, ziet er uit als nieuw loopt 1 op 16, T. 33. 1 prima Opel 4 onder de kap, T. 32. loopt 1 op 14, beide ln prima conditie Ook rullen. BOKO Garage, Hazers- woude 54a. WENTELPLOEG Te koop een wentelploeg, geschikt voor 2 paarden en een culevator. Aders: Vliet Z.Z. 57, Rynsburg. WOONSCHEPEN Te koop, een zeer mooi woonschip zoo goed als nieuw, lengte 15.60 M„ br. 3.30 M.. en een klein woon- scheepje. Verschillende soorten roeibooten en sloep- Jee. 2 kattekopwaterpom- pen. GEBRS. TUSSEN, Utr. Jaagpad 68. Lelden. Rijwielen - Waakhond Te koop: een prima da mesrijwiel. heerenrywlel, belde met torpedonaaf. Te vens 'n waakhond, M. Her- dor. lief voor kinderen. Goedkoopste adres voor reparatie, stalling 5 cent. Belde Paaschdagen geopend Adres: Nieuwe Beesten markt 9. f.12 RIJWIELEN f.13 Prima gebruikte dames- flets f. 13.Heerenflets f. 12.—. belden met corpe- donaaf. R.S. rywlelen. On derdeden. banden, gereed schappen, Reparatie goed en niet duur. Inruilen Fa. DUSOSWA. Leven daal 93. Telef. 2837. Opge richt 1907. PIANO Mooie zwarte piano te koop gemerkt „Dletzer", zonder gebreken. PrlJS slechts f. 45 43 Resedastraat 43 (Tuinstad wijk) NAAIMACHINES! Weet u. als gy een naaima chine noodlg hebt. dat u deze by ons 't goedkoopst kunt koopen? Gy koopt deze van vakmcnschen met meer dan 50 Jaar reputatie. v.h. WESTDORP «te Co., Morschstraa* 41. Rubber is 3 x sterker dan leder! Dames zolen en hakken 0.75. Heeren zolen en hakken 0'.95. Tevens t-ot 1 April by elk paar zolen en hakken voor 20 c. een paar dames hakjes met rubber ol leder Morschweg 55 E. IJZEREN BINTEN ryplaten, pypen, rlemschy- ven, ruiven, voerbakken, kranen, dakramen, uitstal kasten vlampypen. binten en verbeterde Holl. ver glaasde pannen, nieuw en blauwe Holl. pannen. Bel len voor motorschippers. H. DE BOLSTER. Over- ryn 8. RUIGE MEST Te koop een flinke staal ruige mest. Ambonatr. 28. HEERENKLEEDING geleverd door Amsterdam- sche firma. Prima coupa en afwerking. Betaling des- ge wenscht vanaf f.5.per maand. Brieven aan BENNEMA, Buys Ballotstr. 62, Lelden. PHILIPS RADIO Wegens aanschaffing van een nieuwe, een zeer goed spelend Radiotoestel te koop. Prijs slechte f. 17.50. Tevens eenige prachtige luidsprekers te kooD voor spotprijs. Te zien en te hooren: Aalmarkt 12. WAARSCHUWING Op een goede foto staat Foto PANDER, dit ls: 3ree straat 4a. ingang portiek. Beter en goedkooper be staat niet. Belde Paaschda gen den geheelen dag ge opend BRUILOFTEN alles er voor by ERATO, Oude Singel 14. Telef. 889. Guirlandes, mutsen, vers jes. Alles voor de voor drachten, tooneelstukken, Costuums. atrlbuten, prui ken. baarden. Het nieuwste model hooge hoed te huur. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7