LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 27 Maart 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Thijs IJs en het verdwenen Noorderlicht AGENDA SPORT PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 28 EN MAANDAG 29 MAART. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Zond.voorm. halfelf, ds. ds. Ten Cate. Eglise Wallonne: dimanche a dix heures et demie. mr. P. Blommaert, pasteur a Bruxelles, aumonler en chef de l'Armée Beige. Evang Luth. Gem.: Zond.voorm. halfelf. ds. Makkink; Maand.voorm. halfelf, ds. De Meijere. Geref. Kerk in H V. iGerecht 10)Zond. voorm. 10 uur, dr. K. H. Kroon. Hooglandsche Kerk: Zond.voorm. half elf (Jeugddienst), ds. M. J. Punselie. Rem. Geref. Gem.: Zond.voorm. halfelf, ds. Mispelblom Beijer. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls): Zond.voorm. halfelf, dr. Boersema. Vrijz. Jeugdkerk i Gerecht 10): Zond.nam. halféén. dr. Boersema. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): He- dennam. 8 uur. Vespers en Lof; Zond.v.m. halfelf, Gez. Mis. AALSMEER. Ned. Herv. Kerk: Dorp: Zond.voorm. 10 uur. ds. H. v. d. Linde en nam. 6 uur, ds. Y. Alkema ijeugddienst)Md. voorm. 10 uur. ds. Y. Alkema. Ned. Herv Kerk Oost: Zond.voorm. 10 uur. ds. Y. Alkema en nam. 6 uur, ds. H. v. d. Linde; Maand.voorm. 10 uur, ds. L. R. Aalbers. van O.-Amstel. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. J Knoppersen; Maand.voorm. 10 uur, dezelfde. Doopsgez. Kerk: Zond.voorm. 10 uur, ds. R. C. de Lange. Chr. Geref. Kerk. Zd. voorm 10 en nam. 5 uur en Md. voorm. 10 uur. ds. Heerma. A AR LANDER VEEN. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. halftien en halfzeven en Md. voorm. halftien, ds. H. Moolhuizen. Geref Kerk: Zd. voorm halftien ds. Moolhuizen; nam. halfzeven ds. Speelman; Md. voorm. halftien, ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: Zd. leesdienst; Md. nam. halfzeven, ds Heerma van Aalsmeer. ABBENES. Ned. Herv Kerk: Zond.voorm. halftien en Maandag.voorm. halftien, de heer J. D. van der Meer. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk Julianastraat: Zd. voorm. halftien. ds. Stehouwer; nam. halfzeven ds. Jacobs van Boskoop; Md. voorm. halftien, ds v. Woerden van Zwammerdam. Hulpgebouw Gouwsluis: Zd. nam. half zeven ds. Stehouwer: Md. geen dienst. Kinderkerk „Bethel": Zd. voorm halftien de heer N. van Vliet: Md. geen dienst. Ned Herv. Kerk Oudsh.weg: Zd. voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegieter: Md. geen dienst. Geref. Kerk Hooftstraat: Zd. voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. Hartkamp; Md. voorm. 10 uur. ds. Mulder. Geref. Kerk Raadhuisstraat: Zd. voorm. 10 uur, ds. Bosch: nam. 5 uur. ds. Mulder: Md. voorm. 10 uur. ds. Dronkert van Wou- ibrugge. Geref. Kerk De Ruijterstraat: Zd. voorm. 10 uur. ds. Mulder: nam. 5 uur, ds. Bosch. Martha-StichtlngZd. voorm. 10 uur. ds. Meijer: Md geen dienst. Evangelisatie Hooftstraat: Zd. voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer A. 7. Dekker; Md. voorm halftien, ds. v. Dijk van Rijnzaterwoude. Chr. Geref. Kerk v. Reedestraat: Zd. v.m. halftien en nam. 6 uur. leesdienst: Md nam. 6 uur. de heer Minnen van Apeldoorn. Lokaal van Mandersloostraat: Zd. voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst; Md. nm. 3 uur. en 7 uur, de heer, Redelijkheid van Ouderkerk a. d. IJssel. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand.voorm. halftien, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Zond.voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand.voorm. halftien, ds. Stuivenberg. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. halftien. ds. Klüsener; nam. 6 uur. de heer Müller; Md. voorm. halftien. ds Klüsener Geref. Kerk: Zd. voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Dam: Md. voorm. halftien. ds. Hofman van Waarder. Evang. Luth. Kerk: Zd. voorm. 10 uur. ds. Pel. Geref. Gem.: Zd. voorm halftien en nam. 6 uur en Md. voorm. halftien. leesdienst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. halftien, ds. Jacobs: nam, 6 uur, ds de Bruijn van Alphen; Md. voorm. halftien. ds. Jacobs. Geref Kerk: Zd. voorm. halftien en nam. 6 uur, ds Petersen: Md. geen opgave. Chr. Geref. Kerk: Zd. voorm. halftien en nam. 6 uur. en Md. voorm. halftien. ds. Jansen van Den Haag Rem. Geref. Gem.: Zd. voorm. 10 uur, ds Hoenderdaal Geref. Gem.: Zd. voorm. halftien en nam. uur. en Md. voorm. halftien. leesdienst. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: Md. voorm. 10 uur. ds H. W. Bloemhoff van Hello HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien, ds. Kiehl: nam. halfzeven, ds. Odé van Koudekerk. Maand.voorm. 10 uur, de heer L. J. Matze. Geref Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. halfzeven, ds Heuzenveldt; Maand. voorm. 10 uur, ds. Petersen van Boskoop. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. 10 en nam. 7 uur (jeugddienst), ds. Eerhard; Md. v.m. 10 uur. ds de Vries van Nieuw-Vennep. Geref. Kerk: Zd. voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Krabbe; Md. voorm. 10 uur, d3. Kuiper van Sassenheim. Chr. Geref. Kerk: Zd. voorm. 10 en nam. 5 uur en Md. voorm. 10 uur, ds. Hen- driksen. Ned Prot. Bond: Zd. voorm, halfelf, prof. dr. L. J. van Hoik van Leiden. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en Maad.voorm. 10 uur, ds. Vrielink. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien, ds. Verwaal; Maand.voorm. halftien. ds, Geerllng van Oude-Wetering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien, ds. Warmolts; nam. 6 uur, ds. Steenbeek van Valkenburg; Maand.voorm. halftien, dr. Honders van Wassenaar. Geref. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. 5 uur en Maand.voorm. halftien, ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref Kerk: Zd. voorm. 10 en nam 6 uur. ds. Ingwersen; Md. voorm. 10 uur. ds. Eringa van Oegstgeest. Geref. Gem. (Remisestraat)Zd. voorm. 10 en nam. 5 uur en Md. 10 uur, leesdienst. LEEtlUIDEN. Ned Herv. Kerk: Zd. voorm. halftien en Md. voorm. halftien. ds. Jongens. Geref. Kerk: Zd voorm. halftien en nam. halfdrie en Md. voorm. 10 uur, ds. Aalders. KOUDEKERK. Ned Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien. ds. Odé; nam. halfzeven, ds. Kiehl van Hazerswoude; Maand.voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Zond.nam halfzeven, ds. Haspers; Maand.voorm. 10 uur, ds. Broek stra van Rijnsburg. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en nam. halfzeven (Dankz. H.A.). ds. Streeder: Maandvoorm. 10 uur, ds. W. Siddré van Noordwijk-Binnen. Geref. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand.voorm. 10 uur, ds. Dijk. LISSE. Ned. Prot. Bond: Maand.voorm. 101/4 u., ds. Melchers van Hello. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm 10 uur. ds. de Wit van Lelden; nam. 5 uur. ds. Siddré van Noordwij k: Md voorm. 10 uur, ds. Broeyer van Katwijk Geref. Kerk: Zd. voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys: Md. voorm. 10 uur. ds. Krabbe van Hillegom Chr. Geref. Kerk: Zd. voorm. 10 en nam. 5 uur en Md. voorm. 10 uur. ds. Ponstein Geref. Gem.: Zd. voorm. halftien en nam. 4 uur en Md. voorm. halftien. ds. Ligten- berg. Oud Geref. Gem.: Zd. voorm. halftien en nam halfdrie en Md. voorm. halftien en nam. halfdrie, leesdienst. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand.voorm. half tien, ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 uur, lees dienst: nam. 7 uur, ds. Bosch van Alphen; Maand.voorm. 10 uur, ds. Speelman van Nieuwveen. Rem. Kerk: Maand.voorm. 10 uur, ds. H. J. Mispelblom Beijer. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Zd. voorm. 10 uur, ds. Speel man; nam. half zeven, ds. Moolhuizen van Aarlanderveen; Md. voorm. 10 uur, lees dienst. Evangelisatie: Zd. voorm. half tien en nam. half zeven en Md. voorm. half tien, de heer van Scherpenzeel. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien, ds. De Vries; nam. halfzeven, ds. Salverda van Hoofddorp; Maand.voorm. halftien, ds. Eerhard van Hillegom. Geref. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. 3 uur en Maand.voorm. halftien, de heer Veenstra, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. 3 uur en Maand.voorm. halftien, de heer E. den Harchie van Voorthuizen. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. half tien en nam. half zeven en Md. voorm. half tien, de heer van Ginkel van Bilthoven. Geref. Kerk: Zd. voorm. half tien, lees dienst; nam. half zeven, ds. W. van Dijk van Zevenhoven; Md. voorm. half tien, leesdienst. NOORDWIJKERHOUT. Ned Herv. Kerk: Zd. voorm. 10 uur, ds. van Noort: Md. voorm. 10 uur, ds. Steen beek van Valkenburg. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. 10 uur. ds. Siddré; Md. voorm. 10 uur, ds. G. J. Stree der van Leiderdorp. Geref. Kerk: Zd. voorm. 10 uur en nam. half zes, ds. Visser: Md. voorm. 10 uur, ds. Meijerink van Katwijk aan den Rijn. Ned. Prot. Bond: Zd voorm. half elf, ds. H. W. Bloemhoff van Heiloo. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo; Md. voorm. 10 uur, ds. de Wit van Leiden. Geref. H Zd. voorm. 10 en nam. 5 u., ds. Bouma; Md. voorm. 10 uur, de heer Veldkamp, cand. te Katwijk aan Zee. Jeugdkerk: Zd. voorm. 10 uur, mej. ds. Gerlings. Geref. Kerk In H.V. (Egbert de Groot straat): Zd. nam. 3 uur, dr. K. H. Kroon; Md. voorm. 10 uur, dr. K. H. Kroon. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Zond.voorm. 10 uur, de heer J. Streefland. Pauluskerk: Zond.voorm. 10 uur, ds. Jan sen Schoonhoven; nam. 7 uur (Jeugd dienst). ds. James v. Delfshaven: Maand. voorm. 10 uur. ds. Jansen Schoonhoven. Willem de Zwijgerkerk: Zond.voorm. half elf, ds. E. L. Nauta van Lelden. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. half tien, ds. Geerling; Md. voorm. half tien, ds. Ver waal van De Kaag. Geref. Kerk: Zd. voorm. half tien en nam. half drie en Md. voorm. half tien, ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Md. voorm. 10 uur, ds. Heyn (koor). R1JNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. half tien, ds. H. van Dijk; Md. voorm. half tien, de heer Dekker van Oudshoorn. Chr. Geref. Kerk: Zd. voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst; Md. nam. 7 uur, ds. Henkstra van Haarlem. RUNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. half tien, de heer van Heyst; nam. 5 uur. ds. Jansen Schoonhoven van Oegstgeest; Md. voorm. 10 uur, ds. Pras van Katwijk aan Zee. Kerkzaal: Zd. voorm. half tien, ds. B. J. van Gaxderen van Maassluis; nam. 5 u., de heer van Heyst. Geref. Kerk (Rapenburg)Zd. voorm. half tien, ds. van der Loo; nam. 6 uur, ds. Broekstra; Md. voorm. 10 uur, ds. Visser van Noordijk. Geref. Kerk iVoorhouterweg)Zd. voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds van der Loo. Chr. Geref. Kerk: Zd. voorm. half tien en nam. 5 utu- en Md. voorm. 10 uur, ds. Baan. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. 10 uur, ds. Krijkamp: nam. 5 uur (Jeugddienst), dr. K. J. Brouwer van Oegstgeest; Md. voorm. 10 uur. ds. Fortgens van Voorschoten. Geref. Kerk: Zd. voorm. half tien en nam. 5 uur. ds. Kuiper; Md. voorm. half tien, dr. Ruys van Lisse. Chr. Geref. Kerk: Zd. voorm. 10 en nam. 5 uur en Md. voorm, 10 uur, ds. de Bruine. Ned. Prot. Bond: Md. voorm. half elf, dr. Boersema van Leiden. Pinkstergemeente: Zd. voorm. 10»/4 uur en nam. half acht, de heer Quist van Rot terdam. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Hoeuft van Veizen; Md. voorm. half tien, ds. Hoeuft van Veizen zen.. Ger. Kerk: Zond.voorm. halftien en na middag halfzeven, de heer Streefkerk, cand te Rotterdam; Maand.voorm. half tien, de heer Streefkerk, cand. te Rotter dam. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur, ds Steenbeek; nam. halfzeven, ds. War molts van Katwijk aan den Rijn; Maand. voorm. 10 uur, ds. Van Noort van Noord- wij kerhout. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. 10 uur, ds. Vermet; nam. 5 uur, ds. Fortgens van Voorschoten; Md. voorm. 10 uur. da Vermet Geref. Kerk: Zd. voorm. 10 en nam. 5 u„ ds. Boukema; Md. voorm. 10 uur, ds. Ver- sluys van Zoetermeer. 40. Zoo zie Je dus, wat list vermag; de Eskimo's, die, zonder t minst ontzag, hier kwamen om te stelen, zonder dat de eerlijkheid hen Iets kon schelen, en riepen om den diamant, zijn thans volkomen overmand. Zij hebben thans oprecht berouw 't veranderen ging heel erg gauw! Haast eerder nog dan zij 't verdienden, waren zij met Pegelbrecht weer goede vrienden; en Thijsje zei: „Ik ben nu heel erg blij Je beterde je leven, en 'k zal je thans den diamant weer geven!" Dan opende hij, onverwacht, 't vertrek waar pas de echte edelsteen was heen gebracht; toen zij hem zagen liggen in zijn vollen glans, maakten alle Eskimo's een vreugdedans. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. 10 en Md. voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. KerkZd. voorm. 10 uur, ds. Fortgens: nam. 5 uur, ds. Vermet van LeidschendamMd. voorm. 10 uur, ds. Krij kamp van Sassenheim. Geref. Kerk: Zd. voorm. 10 uur (Voorb. H A.) en nam. 5 uur en Md. voorm. 10 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuls): Zd. nam. 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden Gymn.zaal Raadhuis)Zd. voorm. half elf, ds. F. Oort van Amersfoort. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam, 6 uur, ds. L. Vroeg-ln-de-Weij Maand.voorm. 10 uur, ds. W. Vroeg-in-de- Welj, van Reeuwijk. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 6 uur en Maand.voorm. 10 uur, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Zond.voorm. 10 en nam. 6 uur en Maand.voorm. halftien, ds. Van der Kraats. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel; Md. voorm. 10 uur, ds. Rutgers van Katwijk aan Zee. WASSENAAR Ned. Herv. Gem.: geen opgave. Ned. Prot. Bond: Zond.voorm. 10.35 uur, ds. P. L .L. Post van Rijswijk. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand.voorm. half tien, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dronkert; Maand.vm. halftien, ds. Hartkamp van Alphen. Ned. Prot. Bond: Zond.nam. 7 uur, ds. C. B. Heyn van Oude-Wetering. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Zd. voorm. half tien, de heer Matze van Hazerswoude; Md. v.m. half tien, de heer C. Muller van Bodegraven Geref. Kerk: Zd. voorm. half tien, ds. W. van Dijknam. half zeven, leesdienst; Md. voorm. half tien, ds. W. van Dijk. Chr. Geref Kerk lPolder): Zd. voorm. half tien en Md. voorm. half tien, leesdienst ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en nam. halfzeven, dr. Woldendorp; Maand. voorm. 10 uur, ds. T. Stigter.van Berkel. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en nam. halfzeven en Maand.voorm. 10 uur, ds. Versluys. Geref. Gem.: Zond.voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst; Maand.voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Hofman van Moercapelle. Ver. tot Verbreiding der Geref. Waar heid; Zond.voorm. halftien en nam. half zeven en Maand.voorm. halftien, de heer Dekker van Papendrecht. Ver. van Vrijz Hervormden: Zond.voorm. halfelf, prof. dr. B. D. Eerdmans van Leiden. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur, ds. Bieshaar van Benthuizen; Maand.voorm. 10 uur, ds. Kiehl van Hazerswoude. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Van Woerden: Maand. voorm. halftien, ds. Stehouwer v. Alphen. Geref. Kerk: Zond.voorm. halftien en Maand.voorm. halftien. ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Zond.voorm. kwart over tien, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Groot-Ammers, F. F. de Looze te Den Ham (O)te Schore en Vlake, A. Postma, cand. en hulppred. te Assen; te Makkum, B. C. Visser te Okkenbroek; te Varlk D. Metselaar, cand. en hulpprd. te IJsselmonde; te Boven-Hardinxveld en Neerlangbroek, T. H. Oostenbrug te Gou derak; te Wezep, H. Ottevanger te Kam pen. Bedankt: Voor Schoondljke (toez.), H. Bax te Andijk. Tweetal te Uithuizermeeden: W. Scheele te Hoogersmilde en F. J. Scholten te Onst- wedde. Ds. J. H. HOUTZAGERS. Morgen viert ds. J. H. Houtzagers, eme ritus-predikant te Arnhem en een der voormannen uit den Doleantletijd van 1886 zijn 80sten verjaardag. Ds. PH. F. FABER. Morgen viert ds. Ph. F. Faber, Ned. Herv. predikant te Sloten (N.-H.) zijn 40-jarig ambtsjubileum. Phllippus Fredericus Faber werd 16 Sept. 1869 te Arnhem geboren. Hij bezocht het gymnasium te Doetinchem en was oor spronkelijk bestemd voor studie in de me dicijnen. Hij deed te Amsterdam aanvul lend examen in de theologie en studeerde in deze wetenschap zoowel te Amsterdam ais aan de R.-U. te Utrecht. In 1896 can- dldaat geworden in Zuid-Holland, aan vaardde de Jubilaris 28 Maart 1897 zijn ambt te Langerak bez. De Lek, sprekende over 1 Cor: 3 2, na tevoren te zijn beves tigd door dr. Postma van Amelde. In 1901 vertrok ds. Faber naar Buiksloot, om 31 Oct. 1909 zich aan zijn tegenwoordige ge meente te verbinden, sprekende over 1 Cor. 3:11, na tevoren door ds. J. H. Wol- ters van Sloterdijk tot zijn dienstwerk te zijn ingeleid. Ds. Faber heeft zijn gemeente van een landelijk dorp zien uitgroeien tot een stuk stad in Amsterdam-West, waar 3000 Herv. gezinnen kwamen wonen. Hij stichtte de Herv. Pro Rege-School, riep een wijkverpleging in het leven en zag een hulppredikersplaats naast zich gevestigd. Krachtig heeft de jubilaris in zijn ge meente het vereenigingsleven bevorderd. Hij redigeert het gemeentelijk orgaan „Ons Blad". Ds. Faber is voornemens morgenavond een gedachtenisrede uit te spreken en a.s. Dinsdag te recipieeren. HEDEN. Evang. Gem.: Dank- en bedestond. I L. Raamsteeg 2: Tentoonstelling potvis- schen. 9 uur voorm.—5 uur nam. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten des mor gens en te 6.30 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6.30 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 6 en 10 uur voorm. en 7.45 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 9 uur nam. L. Raamsteeg 2: Tentoonstelling potvls- schen. 9 uur voorm.—5 uur nam. Den Haag (Scala): Bouwmeester revue met Buzlau. 2 en 8 uur nam. Maandag. Jeruël: Samenkomst te 6.30 uur nam. Leger des Hells: Samenkomst te 8 uur nam. L. Raamsteeg 2: Tentoonstelling potvls- schen. 9 uur voorm.5 uur nam. Stadszaal: Opvoering van ..Suikerfreule" 8.15 uur nam. Den Haag (Scala): Bouwmeester revue met Buziau. 2 en 8 uur nam. Kat wij k-aan-Zee (Casa Cara). Ger. Bond. Spr. ds. Bout, van Delfshaven. 7.30 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Leve de vloot". Woensdag-, Donderdag-, Vrijdag- en Za- terdagnam. 2.15 uur. Zondag 2—7 uur doorl, voorstelling en 8 uur nam. Paaschdagen 27 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „De getemde draak". Paaschdagen 27 en 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Ship ahoy". Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voor stelling van 27 uur en te 8.15 uur. Paaschdagen 27 en 8 1/4 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haaxl.str. 7 „De mooiste dag van mijn leven". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Paaschdagen vanaf 2 uur nam. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Broadway Gondelier". Zondag 47 en 811 uur; Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. Paaschdagen 47 en 811 uur. „Nova-Bioscoop" (Katwijk aan Zee)Vrij dag- en Zaterdagnam. 8 uur: „Mad. But terfly". Maandagnam. te 2, 4'/«, 7 en 9'/> uur: „De kleinste rebel". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedreoepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Maart a.s. (Ie Paaschdag) waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12. Telef. 594 en J. P. M. ten Dijk, Haven 18, Telef. 85. Maandag 29 Maart (2e Paaschdag) ne men waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, Telef. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek J. Doedens, Wllhelmlnaperk 8. Telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, de Bruljne, Kort- mann, Niemer en Starck; en van Maan dagmorgen 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur door de doctoren Bertel, van Bockel, P. van Es, van Leeuwen en Verbrugge. zTe Oegstgeest wordt deze dienst op den Eersten Paaschdag waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390 en op Tweeden Paasch dag door dr. Varekamp, tel. 1916. DS. A RODENBURG. Morgen viert ds. A. Rodenburg. Ned. Herv. predikant te Noordbergum (Bergu- merheide) zijn 40 jarig ambtsjubileum. Ds. Rodenburg werd in 1872 geboren en in 1896 candldaat in Noord-Brabant, om 28 Maart 1897 zlin intrede te doen in zijn tegenwoordige gemeente die hij in al die 40 laar heeft gediend Het was de nadrukkelijke wensch van ds Rodenburg dat zijn gedenkdag onopgemerkt zou voorbijgaan. WIELRENNEN, „NIEUW SWIFT". In de bestuursvergadering zijn voor de komende wedstrijden de verschillende cate gorieën als volgt ingedeeld: A-klasse: 1 A. v. Amsterdam; 2. W. Bur- gy; 3. Jac. de Groot; 4 K. de Haas: 5. S. J. de Jong; 6. A. v. d. Maat; 7. P. v. d. Meer; 8. J. Riethoven; 9. R. Riethoven: 10. J. Schüler; 11. W. Severijnen; 12. C. Ver burg; 13. C. de Vink. B-klasse: 1. J. Bergman: 2. C. Bierman: 3. J. Geertsma; 4. C Grosz; 5. J. Hintz- bergen; 6. Th. v. d. Holst; 7. J. v. d. Leest: 8. Alb. Lodewljks; 9. P. Mink; 10. C. Paats; 11. J. Ribot: 12. N. de Romeyn; 13. T. van Rooyen; 14. W. van Rooyen; 15. M. C. Segaar; 16 C. Stafleu: 17. P. Verberg. C-klasse: 1. F. v. d. Berg; 2. J. Burgy; 3. W. Daas'; 4. J. Geenjaar: 5. H Holswilder; 6. P. van Hoven; 7. C. Kaapaan; 8. J. La ven: 9. G Mari.it; 10. Abr. Massaar: 11. H. Noest; 12. W. Rijsbergen; 13. J. Smit: 14. P v. d. Tuin: 15. C Vermeulen: 16. G. van Vreedendaal. Voorts is de sportcommissie als volgt samengesteld: P. Benning; J. Riethoven en H. van Rooyen, terwijl de protestcommis sie wordt gevormd door het dagelijksch bestuur. len Paaschdag wordt de traditioneele eierenrlt verreden. Bijeenkomst café van, Meizen om halftien. Het lid A van Amster dam rijdt dien dag met Braspenninx Sr. een 50 K M. koppelwedstrijd in het Sport paleis te Antwerpen. 2en Paaschdag wordt een clubtocht oer fiets georganiseerd naa- de Wielerbaan te Gouda, waar de leden A van Amsterdam. J. en R. Riethoven deelnemen aan den internationalen 80 K.M. koppelwedstrijd Bijeenkomst half elf aan het Invalidenhuis (Hooge Rijndijk). 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6